Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

22:30 poniedziałek, 16 lipca 2018


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
alusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 12:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2008
Posty: 125

Status: Offline
w odpowiedzi od Jeana jest mowa o rekordach, zapisach nie o samych zdjeciach... Czy to skrot myslowy czy to 2 rozne rzeczy?

_________________
===========
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dpawlakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 12:57
Sympatyk


Dołączył: 24-01-2011
Posty: 1422

Status: Offline
alus napisał:
Jedyne co można w tej sytuacji zrobić, to pozostawić tą próbę "tworzenia własnego archiwum" (cokolwiek to znaczy) bez komentarza. Bo szkoda zachodu. Kiedyś może zrozumieją, że nie tędy droga...

Tak też zrobiłem nie zaglądając do tego wątku sądząc, że mowa w nim wyłącznie o projekcie archiwaonline.pl
Jakież było moje zdziwienie gdy stwierdziłem, że nadal miesza się w to projekty mormońskie oraz prezentuje zadziwiające niezrozumienie tego, że prawo do tych samych zdjęć może być różne dla różnych właścicieli ich kopii cyfrowych.

po kolei:
@Arek
> wbrew obietnicom akta (projekt Lublin) nie są do dzisiaj dostępne
Jeszcze nie są, jednak przeszukiwać dane, przynajmniej z pierwszej części projektu można. Brak dostępu do zdjęć, nie do indeksu aktu. Jednak rozumiem postawę: nie ma, nie wiadomo czy będą (w sensie niedowierzam) i dlatego wstrzymuję pracę
> Nie da się indeksować tego co kogoś interesuje w danym momencie (jak np. na metrykach) ale to co "zostanie wylosowane".
To też spory problem, ale ja w projekcie metryk nie mam żadnego wyboru jeśli chodzi o teren lubelskiego. Nie mogłem wybrać po genetekowemu, metrykowemu, czy na sposób FS. Jak w projekcie metryk będą te parafie co mnie interesują, to się nie będę zastanawiał, bo wolę 100 razy pracę w excelu, ze znacznie większą ilością zasobu niż pojedyncze paczki po 3 zdjęcia każda.
W każdym każdym razie było tak do czasu, gdy zaczęto publikować akta z AP Lublin, od tego czasu indeksuję na Lubelskich Korzeniach, tak jak lubię, to co lubię.

@Sławek
Cytat:
Tyle że to są te same skany (wykonane przez mormonów), więc, zapyta niedowiarek, czy ktoś byłby na tyle naiwny proponując płatne kopie, wiedząc jednocześnie, że na innym serwerze te same skany będą bezpłatne? Chyba, że podpisując umowę nie wiedział co podpisywał...

Dopóki brak bezpłatnych to ... no właśnie to nie naiwność, tylko wykorzystywanie uciekającego czasu i zamiana go na brzęczącą monetę. Może i była myśl aby zrobić to bez mormonów (wykorzystując zdjęcia przez nich zrobione) na sposób biznesowy i okazała się ślepą uliczką.
Cytat:
funkcjonuje dość kuriozalne rozwiązanie dostępu do skanów z Archidiecezji Częstochowskiej - skany bezpośrednio zrobione z ksiąg, a dostępne tylko dla mormonów, funkcjonują obok skanów tych samych ksiąg, tyle że zrobionych z mikrofilmów, a dostępnych dla wszystkich.

No właśnie, kto jest dysponentem jednych zdjęć, a kto drugich i jakie każdy z dysponentów ma prawa do danych zdjęć. Przecież zdjęcia robione przez mormonów ma również kuria (powinna mieć, bo standardowo mormoni za pozwolenie na robienie zdjęć przekazują kopie zdjęć) i ma prawo nieograniczone do dysponowania tymi zdjęciami, skoro mormoni nie chcą/nie mogą pokazać zdjęć, to czemu nie robi tego kuria? To jest kuriozalne, a może prawa dysponowania różnią się w zależności od nośnika i te z mikrofilmów nie mają ograniczeń, a te cyfrowe mają?
Cytat:
Lublin też miał być bezpłatny...

a co płatny jest? Nie słyszałem aby mormoni brali pieniądze za dostęp do swoich zbiorów. Płatne jest sprowadzenie rolki mikrofilmu a nie jego udostępnienie i nie dotyczy to zasobu cyfrowego. Bezpłatny dostęp dotyczy i Lublina i Radomia i każdej innej diecezji. To, że kuria w Radomiu mając zdjęcia postanowiła dogadać się z jakimiś cwaniakami i zrobić biznes, ma się nijak do bezpłatnej bazy mormonów. Sugerujesz coś innego?

@Radek
Fajne życzenia tylko ciężkie do realizacji w takim molochu organizacyjnym jakim jest FS.
"2) możliwość tworzenia kilkuosobowych grup - na przykład dla zindeksowania jednej parafii. Genetekowe rozwiązanie mi się bardzo podoba - interesuje mnie jakaś prafia to ją indeksuję. Jest jak najbardziej
wykonalne nawet w oprogramowaniu FamilySearch."
I to jest chyba najważniejsze sprawdzę czy faktycznie wykonalne w praktyce w grupie indeksacyjnej LK.
"3) przekazywanie przez FamilySearch wykonanych indeksów do innych bezpłatnych wyszukiwarek (np. Geneteki)"
Ponoć to sobie gwarantowało LubelskieTG dla diecezji lubelskiej, tylko od tego, który tak twierdził dziś trudno coś wyciągnąć, a to były prezes LubelskiegoTG.
"4) być może ograniczenie ilości indeksowanych danych (przy skanach dostępnych online nie trzeba na przykład indeksować imion rodziców nowożeńców, gdyż każdy moze to sobie sprawdzić). Wiem, że kiedyś był ten temat podnoszony."
Uzgodnienie usunięcia z formatki jakiejś zbędnej rubryki, to pół roku chodzenia za tym. Nie ma problemu z ustaleniem co ma być indeksowane a co nie, ale tworzenie formatki dla danego projektu trwa zdecydowanie za długo, a to opóźnia realizację projektu.
"5) rozsądny czas pomiędzy opracowanie indeksu a opublikowaniem go."
Czyli powiedzmy wprost odejście od praktyki publikowania danej części projektu na rzecz publikowania pojedynczych parafii.
Taka 4 część dla diecezji lubelskiej będzie trwała 4 lata, to stanowczo za długo.

@Aneta
Odnośnie punktu 6. Praca offline jest możliwa, potrzebujesz połączenia przy pobieraniu zdjęć i przy wysyłaniu wyników indeksacji. Samą pracę można robić offline na maszynie, na którą ściągnęło się paczki.

radicalman napisał:
Właśnie dostałem odpowiedź od Pana Jeana Huysmansa:
W skrócie: zdjęcia powinny być dostępne dla WSZYSTKICH pod koniec stycznia lub na początku lutego.

To ciekawe, bo ja tam o zdjęciach nic nie widzę, równie dobrze może być o zindeksowanych rekordach. Pożyjemy zobaczymy. U Jeana wszystko jest soon- czyli wkrótce ale to wkrótce nie ma nic wspólnego ze słownikowym znaczeniem tego pojęcia.

Dzisiaj wszyscy smęcą nad rozlanym mlekiem ale kiedy apelowałem aby interesujący się tymi zasobami zaczęli negocjacje z kurią i/lub FS, to chętnych nie było, wszyscy tylko czekali kiedy będą zdjęcia w necie. To wówczas można było wynegocjować warunki dostępu, sposób indeksacji. Towarzystwo wolało zająć się AP Radom chociaż wiadomo, że AD Radom ma większy zasób. Tak przynajmniej wnioskuję z historii wątku o digitalizacji Radomia.
Chętnych nie było, więc FS rozpoczęło indeksację własnymi siłami, po swojemu, a AD Radom weszła w biznes i mamy rękę w nocniku.

_________________
Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 14:47
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 265
Skąd: Legnica
Status: Offline
W języku angielskim słowo record oznacza zarówno bazodanowy rekord jak i akt (np marriage record to akt ślubu).

Żeby uciąć dalsze spekulacje: DOSTĘPNE BĘDĄ ZDJĘCIA!

Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 15:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2086
Skąd: Międzyrzecz
Czyli zdjęcia dla parafii Odrowąż będą dostępne z folderu Kielce czy Łódź?

Mam nadzieję, że to drugie...

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 15:24
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 265
Skąd: Legnica
Status: Offline
Powinny być dostępne z obu. Nie wiem, dlaczego te akta znajdują się w dwóch różnych folderach. Z tego co mi wiadomo FamilySearch w swoim katalogu używa podziału administracyjnego z lat sześćdziesiątych, więc zdjęcia z diecezji radomskiej będą się znajdować w kilku różnych katalogach.

Pozdrawiam,
Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 15:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2086
Skąd: Międzyrzecz
Dziękuję serdecznie za szybką i pozytywną odpowiedź Smile
W folderze Kielce znajdują się tylko dwa odnośniki do początku XX wieku, zaś w folderze Łódź znajdują się wszystkie metryki Very Happy

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RoRo500Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2013 - 16:02
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-06-2009
Posty: 725
Skąd: SF Bay Area, USA
Status: Offline
W lokalnym centrum historii rodzinnej przeglądałem dane z Radomia, a konkretnie parafii Jedlnia. Dostęp szybki i zdjęcia świetnej jakości ale jest poważny problem z opisem jednostek. Nie komentuję o całości bo widziałem tylo jedną parafię ale w Jedlni prawie wszystko jest pomieszane. Tytuły nie pasują do zawartości a dodatkowo dane z Jedlni są przemieszane z danymi z Mnina i paru innych parafii. Warto byłoby, by ktoś lepiej zaznajomiony z dokumentami z Polski przejrzał opisy całości i je poprawił, bo inaczej szukanie będzie bardzo utrudnione. Oto co mamy w folderze Jedlnia:
opis - stan faktyczny
Birth index (Indeks urodzeń) 1810-1843 - Bialobrzegi
Births (Akta urodzeń) 1679-1768 - Mnin
Births (Akta urodzeń) 1768-1795 - B 1898-1902
Births (Akta urodzeń) 1796-1810 - Mnin
Births (Akta urodzeń) 1797-1817 - B 1903-1905
Births (Akta urodzeń) 1826-1836 - Mnin
Births (Akta urodzeń) 1836-1842 - Mnin
Births (Akta urodzeń) 1842-1849 - M 1797-1819
Births (Akta urodzeń) 1850-1857 - B 1871-1877
Births (Akta urodzeń) 1858-1864 - BMD 1834-1840
Births (Akta urodzeń) 1864-1871 - B 1883-1889
Births (Akta urodzeń) 1871-1877 - M 1826-1844
Births (Akta urodzeń) 1878-1882 - Bialobrzegi
Births (Akta urodzeń) 1883-1889 - M 1844-1865
Births (Akta urodzeń) 1890-1897 - Bialobrzegi
Births (Akta urodzeń) 1898-1902 - BMD 1810-1811
Births (Akta urodzeń) 1898-1903 - Bialobrzegi
Births (Akta urodzeń) 1903-1905 - BMD 1824-1831
Births (Akta urodzeń) 1904-1910 - M 1883-1894
Births (Akta urodzeń) 1906-1909 - D 1909-1919
Births, marriages (Akta urodzeń, małżeństw) 1692-1795 - Bialobrzegi
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1810-1811 - D 1905-1911
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1812 - Rzeczniow
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1813 - BM 1813
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1814 - BM 1814
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1815 - BM 1815
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1816 - BM 1816
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1817 - BM 1817
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1818 - BM 1818
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1818-1819 - BMD 1818-1820
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1819 - BM 1819
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1819-1823 - B 1826-1836
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1820 - BMD 1820
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1821 - BMD 1821
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1822 - BMD 1822
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1823 - BMD 1823
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1824 - BMD 1824
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1824-1833 - D 1846-1857
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1825 - BMD 1825
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1834-1846 - Mnin
Births, marriages, deaths (Akta urodzeń, małżeństw, zgonów) 1887-1909 - B 1887-1898, M 1900-1909, D 1900-1909 (Raptularz - quick notes)
Deaths (Akta zgonów) 1688-1787 - B 1878-1882
Deaths (Akta zgonów) 1797-1817 - D 1912-1919
Deaths (Akta zgonów) 1826-1837 - M 1865-1882
Deaths (Akta zgonów) 1838-1846 - M 1895-1907
Deaths (Akta zgonów) 1846-1857 - Bialobrzegi
Deaths (Akta zgonów) 1857-1870 - B 1693, M 1695-1795
Deaths (Akta zgonów) 1870-1882 - B 1890-1891
Deaths (Akta zgonów) 1883-1894 - M 1927-1936
Deaths (Akta zgonów) 1895-1905 - B 1898-1903 (raptularz)
Deaths (Akta zgonów) 1905-1911 - Mnin
Deaths (Akta zgonów) 1909-1919 - Mnin
Deaths (Akta zgonów) 1912-1919 - B 1906-1909
Deaths (Akta zgonów) 1919-1926 - D 1926-1935
Deaths (Akta zgonów) 1921-1941 - Radom
Deaths (Akta zgonów) 1926-1935 - B 1858-1864
Deaths (Akta zgonów) 1941-1945 - Mnin
Deaths (Akta zgonów) 1941-1946 - Piotrowice
Deaths (Akta zgonów) 1943-1946 - B 1810-1843 (index only)
List of members (Rejestr kościóła) 1731-1852 - Mnin
Marriages (Akta małżeństw) 1797-1819 - D 1919-1926
Marriages (Akta małżeństw) 1826-1844 - D 1883-1894
Marriages (Akta małżeństw) 1844-1865 - D 1491-1945
Marriages (Akta małżeństw) 1865-1882 - B 1679-1768
Marriages (Akta małżeństw) 1877-1888 - 1731-1852 Rosary Circle members list
Marriages (Akta małżeństw) 1883-1894 - D 1797-1800
Marriages (Akta małżeństw) 1895-1907 - B 1836-1842
Marriages (Akta małżeństw) 1907-1921 - B 1796-1810
Marriages (Akta małżeństw) 1922-1926 - M 1907-1921
Marriages (Akta małżeństw) 1922-1931 - Radom
Marriages (Akta małżeństw) 1927-1936 - 1877-1887 List of deceased for whom a memorial mass was ordered (msze na intencje)

Pozdrawiam,
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: Księgi Diecezji Radomskiej dostępne online  PostWysłany: 11-01-2013 - 20:55
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 265
Skąd: Legnica
Status: Offline
(wiem, że ten wątek dotyczy AP Radom, ale myślę, że też może być tu przydatny).

Drodzy genealodzy,

Od dzisiaj zdjęcia dokumentów diecezji Radomskiej mogą być przeglądane przez ogół społeczności genealogicznej Smile Mam nadzieję, że znajdziecie tam mnóstwo przodków!

Proszę o przetestowanie dostępu do katalogu Kielce na stronie Familysearch

Proszę o zgłaszanie wszelkich błędów.

Pozdrawiam,

Radosław Zań
Dyrektor Centrum Historii Rodziny
we Wrocławiu


Ostatnio zmieniony przez radicalman dnia 12-01-2013 - 19:18, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Księgi Diecezji Radomskiej dostępne online  PostWysłany: 11-01-2013 - 21:01
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 15720
Skąd: Warszawa
Status: Offline
wycofałem poprzedni - wpierw potestuję bo tempo niewiarygodne, więc (bez złosliwości) ale sprawdzę czy działaSmile

o teraz z pełną odpowiedzialnością i uśmiechem - dziękuję
szczególnie, że zakres szerszy, wykraczający poza APowskie (i "z dołu" i z "góry" czasem teżWink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2013 - 21:03
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 265
Skąd: Legnica
Status: Offline
Drodzy genealodzy,

Od dzisiaj zdjęcia dokumentów diecezji Radomskiej mogą być przeglądane przez ogół społeczności genealogicznej Smile Mam nadzieję, że znajdziecie tam mnóstwo przodków!

Proszę o przetestowanie dostępu do katalogu Kielce na stronie Familysearch

Proszę o zgłaszanie wszelkich błędów.

Pozdrawiam,

Radosław Zań
Dyrektor Centrum Historii Rodziny
we Wrocławiu


Ostatnio zmieniony przez radicalman dnia 12-01-2013 - 19:17, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Słomińska_DominikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2013 - 21:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2009
Posty: 699
Skąd: Pow. Grójecki
Status: Offline
Ja widzę baaaaardzo szeroki biały pasek i 2 cm dokumentu na dole... Nie mam żadnych opcji nawigacji ani nic takiego... To normalne?

_________________
Pozdrawiam
Dominika

Interesuja mnie nazwiska Słomiński, Szelągowski, Maroszek, Chłopecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2013 - 21:07
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 265
Skąd: Legnica
Status: Offline
RoRo500 napisał:
W lokalnym centrum historii rodzinnej przeglądałem dane z Radomia, a konkretnie parafii Jedlnia. Dostęp szybki i zdjęcia świetnej jakości ale jest poważny problem z opisem jednostek. Nie komentuję o całości bo widziałem tylo jedną parafię ale w Jedlni prawie wszystko jest pomieszane. Tytuły nie pasują do zawartości a dodatkowo dane z Jedlni są przemieszane z danymi z Mnina i paru innych parafii. Warto byłoby, by ktoś lepiej zaznajomiony z dokumentami z Polski przejrzał opisy całości i je poprawił, bo inaczej szukanie będzie bardzo utrudnione


Panie Romanie,

faktycznie w tym katalogu jest bałagan - w najbliższych dniach zgłoszę to do poprawienia.

Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marta1044Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2013 - 21:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2009
Posty: 582

Status: Offline
Panie Radosławie,

jesli mozna to ja takze zglosze maly blad. W parafii Tomaszow Mazowiecki (Lodz) wrzucone sa metryki z par. Bialobrzegi (Kielce).

Pozdrawiam,
Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2013 - 21:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2086
Skąd: Międzyrzecz
Szkoda, że mi nawalił internet. Jednakże bardzo dziękuję Panu, a także całemu zespołowi Smile

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: Re: Księgi Diecezji Radomskiej dostępne online  PostWysłany: 11-01-2013 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 265
Skąd: Legnica
Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:

szczególnie, że zakres szerszy, wykraczający poza APowskie (i "z dołu" i z "góry" czasem teżWink


Wydaje mi się, za na urodzenia jest przyjęte 100 lat, na śluby 75 a na zgony 30.

Pozdrawiam,
Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg

Zarząd PTG: ptg@genealodzy.pl.:. rss Nasz RSS .:. Administrator strony: admin@genealodzy.pl
Strona wygenerowana w czasie 0.077330 sekund(y)