Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
M.RakowskiOffline
Temat postu: "Herbarz" Bonieckiego  PostWysłany: 05-11-2008 - 17:17


Dołączył: 05-11-2008
Posty: 5

Status: Offline
Szanowni Państwo

Przez ponad 20 lat ślęczę nad dokończeniem "Herbarza" Bonieckiego - najbardziej znaczącego genealoga , który zakończył swą pracę na niepełnym wykazie rodów, osiągając literę "M". Mimo wielu artykułów i publikacji zamieszczonych w prasie niemieckiej i polskiej brak mi odpowiednich koneksji, by praca jakiej się podjąłem ukazała się w druku. Z wielu stron słyszę pochwały i zapewnienia o jej znaczeniu i wartości oraz też obiektywnych trudnościach, które nie pozwalają na jej wydanie. Nie mając zaplecza w postaci stosownych znajomości i układów, kieruję tą drogą prośbę o pomoc w jej wydaniu, co pozwoli na dokończenie wielkiego dzieła Bonieckiego, uważanego za najważniejsze w zakresie genealogii polskiej. Będę wdzięczny za każdy rodzaj pomocy - przy okazji jestem gotów udzielić informacji o rodzinach i rodach związanych z historią naszego kraju.

email:mirekrakowski-a-onet.eu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: "Herbarz" Bonieckiego  PostWysłany: 06-11-2008 - 17:00
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
Proponuję zwrócić się do najwiekszej organizacji szlacheckiej w Polsce:
Związku Szlachty Polskiej
http://www.szlachta.org/

Powodzenia
Grzegorz

_________________
Grzegorz z Wrocławia
Śląskie Towarzystwo Genealogiczne [102/2001]
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne [ 16/2010]
https://genealodzy.wroclaw.pl/
http://gento.wroclaw.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
A.MichałowskiOffline
Temat postu: "Herbarz" Bonieckiego  PostWysłany: 07-11-2008 - 14:18
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2008
Posty: 836
Skąd: województwo śląskie
Status: Offline
Może Wydawnictwo DIG w Warszawie,które wydaje też różnego rodzaju prace o charakterze genealogiczno heraldycznym podjęło by się wydania ciągu dalszego Herbarza Bonieckiego.
Pozdrawiam.

Aleksander.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2008 - 20:59
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Chyba adres majlowy jest nieprawidłowy. Wysłałem do Pana kilka dni temu list i brak jest reakcji.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M.RakowskiOffline
Temat postu: Re: "Herbarz" Bonieckiego  PostWysłany: 13-11-2008 - 16:50


Dołączył: 05-11-2008
Posty: 5

Status: Offline
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście spróbuję wykorzystać.

Pozdrawiam.


Mendyka_Grzegorz napisał:
Proponuję zwrócić się do najwiekszej organizacji szlacheckiej w Polsce:
Związku Szlachty Polskiej
http://www.szlachta.org/

Powodzenia
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M.RakowskiOffline
Temat postu: Re: "Herbarz" Bonieckiego  PostWysłany: 13-11-2008 - 16:52


Dołączył: 05-11-2008
Posty: 5

Status: Offline
Już próbowałem - bez skutku. Dzięki za kontakt.

Pozdrawiam


A.Michałowski napisał:
Może Wydawnictwo DIG w Warszawie,które wydaje też różnego rodzaju prace o charakterze genealogiczno heraldycznym podjęło by się wydania ciągu dalszego Herbarza Bonieckiego.
Pozdrawiam.

Aleksander.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2008 - 17:37
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Być może problem leży w tym, że ludzie podchodzą z dużą rezerwą do rzeczy, która wydaje się nie do zrealizowania. Jak pamiętam, było już kilka sygnałów, że różne osoby pracują nad kontynuacją Bonieckiego i jakoś nikt tego nie zrealizował. Mało tego, nikt nie widział nawet jednej strony z tych opracowań.
W związku z tym proponuję, abyś zamieścił tu jedno kompletne, opracowane przez siebie hasło. Ważne jest, aby pokazać swój warsztat, źródła na których się opierasz, sposób prezentacji materiału itd. itp. Wybór rodziny należy do Ciebie.
Takie namacalne podejście będzie najlepszą rekomendacją. Być może tego właśnie brakowało, aby dotknąć i sprawdzić naocznie?
Pozdrawiam
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mączka_ArkadiuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2008 - 14:07
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2007
Posty: 191

Status: Offline
Uważam, że gdyby PTG objęło to przedsięwzięcie swoim patronatem, to sponsorzy do wydania takiego dzieła na pewno by się znaleźli. Fakt, faktem, że aby to zrobić to trzeba by było najpierw zobaczyć jakąś próbkę tej pracy, co pozwoliłoby określić poziom merytoryczny Twojego herbarza.

pozdrawiam

Arek Mączka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2008 - 15:41
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
To ja proponuję jedną rodzinę czysto historyczną, a mianowicie Oleśnickich, a drugą o korzeniach XIV wiecznych i do tego łatwą, bo pieczętującą się tylko jednym herbem - Świerczyńskich. To tak, aby nikt nie miał podejrzeń, że do "demo" miał Pan zrobione jedno tylko opracowanie.

PS
To nie są moi krewniacy Smile

Pozdrawiam
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M.RakowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2008 - 11:01


Dołączył: 05-11-2008
Posty: 5

Status: Offline
Witam

Ponieważ cały dotychczasowy materiał mam opracowany w maszynopisie, w najbliższym czasie postaram się przenieść go na płytę, by jego fragmenty pokazać w internecie.

Załączam Pozdrowienia
Mirosław Rakowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2008 - 12:14
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Nie bardzo rozumiem. Zabiegasz na forum o wsparcie, ale robisz wszystko, aby podważyć wiarę w istnienie tego opracowania. Ponad tydzień każesz czekać na odpowiedź, a gdy już piszesz, to wymijająco.
Przecież w dzisiejszych czasach zrobienie skanu kilku stron maszynopisu to moment. Zrobić można w dowolnym punkcie usługowym lub u znajomego. Koszt liczony w kilku złotych. Innym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęć cyfrówką. Samo umieszczenie skanów jest już formalnością. W razie problemów, każdy na forum by pomógł.
Wybacz szczerość, ale osobiście zaczynam powątpiewać. Rozumiem już chyba, dlaczego spotykałeś się z trudnościami wydawniczymi?
Pozdrawiam
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lipnik.F.TurasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2008 - 19:35
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2006
Posty: 874
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Spokojnie Waldku nie wszyscy są oblatani w komputerach.
Też myślę że kolega ma problem z wydaniem bo opracowanie ma w maszynopisie a nie w Wordzie i nikt nie będzie za niego tego w wydawnictwie przepisywał . Tak więc Mirku opisz swoje problemy jak Ci pomóc
w przygotowaniu opracowania na komputerze, bo tu może masz problem większy niż dostęp do materiałów historycznych.
Jan
fturas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
darecki_77Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2008 - 22:50
Sympatyk


Dołączył: 07-01-2008
Posty: 12

Status: Offline
Witam,

myślę że znaleźli by się tacy, którzy pomogli by w przepisaniu tego maszynopisu na wersję elektroniczną

pozdrawiam

D.Czajewski

_________________
pozdrawiam

--------------------------
Darecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-11-2008 - 23:58
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Wiedziony ciekawością, chciałem znaleźć trochę więcej informacji o Pana pracy, wszak sam Pan wspominał, że opublikował kilka artykułów, ciepło przyjętych. Znalazłem jeden traktujący ogólnie o herbarzach, ale znalazłem też inne ciekawe informacje o Pana współpracy z tzw. Novą Heraldią, firmą wybitnie komercyjną.
Współpracuje Pan tam z Tomaszem Steiferem i Andrzejem Brzeziną-Winiarskim, któremu udało się wydać książkę traktującą o herbach. Mam ją nawet u siebie, bo zbieram wszystko co napisano o heraldyce, niezależnie od osobistej oceny ich wartości.
Ma więc Pan doskonałe zaplecze i ludzi obeznanych tak z internetem, jak i sprawami edytorskimi, nie mówiąc już o komputerach. Myślę, że i jakimiś znajomościami dysponujecie, skoro swoje herby zarejestrowali tam min pan Julisz Sokolnicki, Prezydent RP na Uchodźstwie i pan Adam Małysz. Smile Ponieważ jest to firma wybitnie komercyjna, bazująca na skłonnościach ludzkich do snobizmu, sądzę, że i środków nie powinno zabraknąć. Wierzę też, że ma Pan wiele zgromadzonego materiału, bo jak czytam na stronach rzeczonej Haraldii: "jest w posiadaniu najbogatszych zbiorów prywatnych w Polsce z zakresu heraldyki europejskiej." Shocked
W kontekście tych informacji, nie bardzo rozumiem, w jaki sposób, my zwykli amatorzy możemy pomóc?
PS
Żeby nie było nieporozumień. Nie jestem absolutnie przeciwnikiem komercji w genealogii i heraldyce. Wręcz przeciwnie, uważam, to za całkiem naturalne zjawisko, o ile jest wysokiej próby.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M.RakowskiOffline
Temat postu: Herbarz Bonieckiego  PostWysłany: 03-12-2008 - 13:42


Dołączył: 05-11-2008
Posty: 5

Status: Offline
Dla Jana fturasa i D. Czajewskiego

Dzięki za miłe słowa. Komputer do urządzenie nie z mojej epoki, dlatego korzystam z pomocy przyjaciół i znajomych. W chwili obecnej (dzięki komputerowi) jestem w trakcie obiecującej wymiany szczegółowych relacji z potencjalnym wydawcą i mam cichą nadzieję, że uda mi się sprzedać temat w postaci maszynopisu,

Pozdrawiam, M.Rakowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.668956 sekund(y)