Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 19:40 niedziela, 24 marca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
eellaaOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 12-12-2012 - 22:55
Sympatyk

Status: Offline
Witajcie,
ponieważ robię przegląd mojego drzewa, aby pokazać rodzinie co do tej pory udało się ustalić, publikuję nazwiska występujące w moim drzewie w linii prostej, wraz z przybliżonymi okolicami, w których występują (wg stanu mojej aktualnej wiedzy, więc w niektórych przypadkach jeszcze nie wiem, czy skąd może nie napłynęli w te okolice).
Bedę oczywiście wdzięczna, jeżeli ktoś zobaczy "coś" znajomego i się podzieli.

świętokrzyskie - par.Jastrząb, Mirzec, Kierz Niedźwiedzi i okolice:
Kowalczyk
Kuźdub (Kuźdup)
Parszewski (Parszowski, Parszoski)
Derlatka
Sasal
Sieczka
Wątły
Borek
Strzelec
Kloch
Czubak

par.Opole Lubelskie i okolice:
Banach
Kosik
Łach
Suder
Tudryj
Czarnota
Wiatr

okolice Mławy:
Burkacki
Lachowicz

(lista edytowana 2014.11.13)

dane, jakie narazie posiadam obejmują lata od ok. 1800-1830r (w zależności od rodziny).

........................
pozdrawiam,
Ela

Ostatnio zmieniony przez eellaa dnia 13-11-2014 - 19:23, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vonklinkoffOffline
Temat postu: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 13-12-2012 - 00:06
Sympatyk

Derlatka to swietokrzyskie nazwisko z okolic Skarzyska i Radomia. U mnie w drzewie tylko Ryszard (ca 1935) i jego corka Małgorzata.

Maciej

Piotr_JuszczykOffline
Temat postu: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 13-12-2012 - 07:39
Zasłużony
Sympatyk

Parszewski - Wąchock, ale początek XIX wieku.
Derlatka - Wąchock
Kuźdub-Wąchock

Janina_Tomczyk
Temat postu: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 14-12-2012 - 06:29
Nieaktywny

Moja babcia ze strony Taty nazywała się z domu Stanisława Lachowicz i w 1887 r wzięła ślub w Głownie z moim dziadkiem Janem Janiszewskim ur w 1863 r. Tu znalazłam dane mojej rodziny o nazwisku Janiszewski z Głowna k/Łodzi, ale nie ma danych dotyczących rodziny o nazwisku Lachowicz i usilnie poszukuję takich informacji. Jak sądzę babcia mogła być w podobnym wieku do dziadka lub młodsza np. 1870 rocznik i niekoniecznie pochodzić z Głowna.Babcia zmarła w dniu moich urodzin 25.10.1945 r i tylko tej daty mogę być pewna. Księgi z Głowna dość dokładnie odczytała Pani Eliza, ale nazwisko Lachowicz występuje tam tylko raz i dotyczy osoby urodzonej w 1888 r. Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące Lachowiczów.

eellaaOffline
Temat postu: Re: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 14-12-2012 - 08:56
Sympatyk

vonklinkoff napisał:
Derlatka to swietokrzyskie nazwisko z okolic Skarzyska i Radomia. U mnie w drzewie tylko Ryszard (ca 1935) i jego corka Małgorzata.

Piotr_Juszczyk napisał:
Parszewski - Wąchock, ale początek XIX wieku.
Derlatka - Wąchock
Kuźdub-Wąchock

moja prababcia Józefa z d.Derlatka - mam notatkę, że urodziła się w 1907r. w m.Gadka/Gatka - zakładałam, że to może Gatka pod Mławą, ale jest też Gatka k/Mirca, więc muszę w takim razie zbadać obydwa rejony.

Janina_Tomczyk napisał:

Moja babcia ze strony Taty nazywała się z domu Stanisława Lachowicz i w 1887 r wzięła ślub w Głownie z moim dziadkiem Janem Janiszewskim ur w 1863 r. Tu znalazłam dane mojej rodziny o nazwisku Janiszewski z Głowna k/Łodzi, ale nie ma danych dotyczących rodziny o nazwisku Lachowicz i usilnie poszukuję takich informacji. Jak sądzę babcia mogła być w podobnym wieku do dziadka lub młodsza np. 1870 rocznik i niekoniecznie pochodzić z Głowna.Babcia zmarła w dniu moich urodzin 25.10.1945 r i tylko tej daty mogę być pewna. Księgi z Głowna dość dokładnie odczytała Pani Eliza, ale nazwisko Lachowicz występuje tam tylko raz i dotyczy osoby urodzonej w 1888 r.

co do Lachowiczów - moja praprababcia ur. prawdopodobnie w 1853r. w Zaborowie koło Stupska to Marianna z d.Lachowicz. Będę pisała do AP Mława aby odszukać akt urodzenia - mogę dać znać jak go uzyskam i może dowiemy się coś więcej o nazwisku Lachowicz.

.......................................
pozdrawiam,
Ela

Staporek_KamilOffline
Temat postu: Re: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 14-12-2012 - 10:29
Zasłużony
Sympatyk

Gadka - parafia Mirzec, informacji na temat nazwiska Derlatka szukaj w Genetece w księgach z Wąchocka. Osoby o tym nazwisku zamieszkiwały na przełomie XIX i XX wieku wsie w okolicach Wąchocka: Wielka Wieś, Parszów, Majków

kasia_wróbelOffline
Temat postu: Re: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 14-12-2012 - 10:34
Sympatyk

A ja mam pytanie do eellaa odnośnie nazwiska Czarnota. Czy jakaś kobieta z Pani linii wyszła za Hanusiaka? (lub kogoś o podobnym nazwisku) Bo w rodzinie męża było nazwisko Czarnota i nie wiem, czy to tylko zbieg okoliczności.

Staporek_KamilOffline
Temat postu: Re: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 14-12-2012 - 10:36
Zasłużony
Sympatyk

I jeszcze nazwisko Pająk - podobnie jak Derlatka okolice Wąchocka - głównie Wielka Wieś, Węglów, Parszów

Staporek_KamilOffline
Temat postu: Re: nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 14-12-2012 - 10:44
Zasłużony
Sympatyk

Dla Mirca (do tej parafii należała Gadka) u mormonów są mikrofilmy z aktami z lat 1810 - 1884 natomiast w AP Kielce akta z lat 1826 - 1908 ( z tego 1826-1884 na mikrofilmach dostępnych w obrocie międzyarchiwalnym)

eellaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2014 - 19:30
Sympatyk

Uaktualniłam lekko listę, względem parafii lub dodania nowych nazwisk.
Dziękuję za wszelkie wskazówki, dzięki niektórym z nich mogłam zrobić większe postępy w poszukiwaniach.

Cytat:
A ja mam pytanie do eellaa odnośnie nazwiska Czarnota. Czy jakaś kobieta z Pani linii wyszła za Hanusiaka? (lub kogoś o podobnym nazwisku) Bo w rodzinie męża było nazwisko Czarnota i nie wiem, czy to tylko zbieg okoliczności.

niestety, na dzień dzisiejszy nie mam Hanusiaka w swoim drzewie.

Cytat:

Maciej

Niestety, takiej osoby również nie mam narazie u siebie.

pozdrawiam,
Ela

AniaSOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2014 - 18:42
Zasłużony

Józefa Derlatka urodzona 20.12.1907 w Gadce (parafia Mirzec), córka Pawła Derlatki(21 lata) i Franciszki Borek (21lat)

Magdalena_AdachOffline
Temat postu: Re: Nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 16-12-2014 - 10:50
Sympatyk

eellaa napisał:
Witajcie,
ponieważ robię przegląd mojego drzewa, aby pokazać rodzinie co do tej pory udało się ustalić, publikuję nazwiska występujące w moim drzewie w linii prostej, wraz z przybliżonymi okolicami, w których występują (wg stanu mojej aktualnej wiedzy, więc w niektórych przypadkach jeszcze nie wiem, czy skąd może nie napłynęli w te okolice).
Bedę oczywiście wdzięczna, jeżeli ktoś zobaczy "coś" znajomego i się podzieli.

świętokrzyskie - par.Jastrząb, Mirzec, Kierz Niedźwiedzi i okolice:
Kowalczyk
Kuźdub (Kuźdup)
Parszewski (Parszowski, Parszoski)
Derlatka
Sasal
Sieczka
Wątły
Borek
Strzelec
Kloch
Czubak

par.Opole Lubelskie i okolice:
Banach
Kosik
Łach
Suder
Tudryj
Czarnota
Wiatr

okolice Mławy:
Burkacki
Lachowicz

(lista edytowana 2014.11.13)

dane, jakie narazie posiadam obejmują lata od ok. 1800-1830r (w zależności od rodziny).

........................
pozdrawiam,
Ela

Witam,
nazwiska Kosik i Banach, jak również Łach z par. Opole Lubelskie występują w moim drzewie - dzięki uprzejmości pewnych Panów z forum- Banach: praprababka Katarzyna - rodzice: Bartłomiej i Marianna Czarnota i prapradziadek Franciszek Kosik s. Karola i Małgorzaty Łach, rodzice Małgorzaty: Stanisław i Katarzyna Wołoch, rodzice Karola: Jędrzej i Katarzyna Wicha Smile
pozdrawiam
Magdalena Adach

Sawicki_JulianOffline
Temat postu: Re: Nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 16-12-2014 - 12:16
Sympatyk

Witam Elu, u mnie dziadek walczący u boku Piłsudskiego, czyli ojciec mojej mamy jest z nazwiskiem - Borek. Na ten temat mam trochę wiadomości, długi opis skąd pochodzą od p. Darka Kaliny z Kielc. Z mojego śledztwa wiem ze pochodzą z wyspy Wolin, jako przybysze z Niemiec ( nawisko chyba Borck ). Paprocki w 1320 roku wymiania ich jako hrabiów wojewodów i buiskupów poznańskich, gniazdo ich to w sandomierskim za Wisłą to - Borki Wielkie. W kieleckim są we wsi np. Łabedziów i Szczeczno koło Daleszyc i Kielc. Moi są ze Świętomarzy zapisani już w 1698 r. w metrykach, jeśli potrzeba to mogę to od p. Darka podać tutaj, a o moich na prywatną pocztę ; pozdrawiam - Julian

AniaSOffline
Temat postu: Re: Nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 16-12-2014 - 18:43
Zasłużony

Witaj Elu, w moim drzewie występuje nazwisko Strzelec z Mirca. Mój 4xpradziadek miał na imię Leonard mieszkał w Mircu, a jedna z jego córek wyszła za mąż za Antoniego Borka. Pozdrawiam Ania.

eellaaOffline
Temat postu: Re: Nazwiska w moim drzewie (eellaa)  PostWysłany: 16-12-2014 - 21:23
Sympatyk

AniaS napisał:
Witaj Elu, w moim drzewie występuje nazwisko Strzelec z Mirca. Mój 4xpradziadek miał na imię Leonard mieszkał w Mircu, a jedna z jego córek wyszła za mąż za Antoniego Borka. Pozdrawiam Ania.

Witaj Aniu,
Moj 4xpradziadek Leonard Strzelec urodzony okolo 1824r, żonaty z Franciszka Spadlo w roku 1845 w Gatce kolo Mirca. Ich corka Marianna moja 3xprababcia ur.1864 wyszła za Antoniego Borka.

Prośba o kontakt na priv Smile

Pozdrawiam, Ela

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat