Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ilnicki_202Offline
Temat postu: Ilniccy, Ilwiccy, Szebutyńce, Stara Uszyca .  PostWysłany: 16-11-2008 - 12:02


Dołączył: 16-11-2008
Posty: 3

Status: Offline
Witam

Moja babcia Zuzanna Ilnicka urodziła się w wsi Szebutyńce , przedwojenne województwo Kamieniec Podolski . Jej rodzicami byli Oktawian Ilnicki i Konstancja Ilwicka (ur. w 1887 roku).Rodzicami Konstancji byli Jakub Ilwicki i Karolina ( nazwiska panieńskiego nie znam ) . Ojciec Jakuba miał na imię Stanisław . Babcia miała dwóch braci - Władysława ( zginął w czasie II wojny światowej) i Mikołaja (mieszkał w Domaszkowie ) i siostrę - Zofię mieszka w Jeleniej Górze .Ojciec Babci Oktawian przyjechał z Włoch ( ???) zmarł na Ukrainie , niestety nie wiem gdzie i kiedy .
W Szebutyńcach byli jeszcze inni Ilniccy lub Ilwiccy . Wiem że jakiś kuzyn Tadeusz ???

Może ktoś coś więcej jest w stanie napisać na ten temat ??? Może jego rodzina też pochodziła z tego rejonu???
Będę wdzięczny za każdą informację .
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zefir454Offline
Temat postu: Ilniccy , Ilwiccy , Szebutyńce , Stara Uszyca .  PostWysłany: 16-11-2008 - 23:49
Sympatyk


Dołączył: 12-08-2007
Posty: 237

Status: Offline
Witaj!
Moja koleżanka z Genebase i dawnego GenPolu też- Jola Ilnicka zajmuje się tematem tej rodziny. Z tego, co pamiętam, to jej przodkowie pochodzili z Doliny w Galicji . Poinformuję ją o twoich poszukiwaniach, może coś pomoże.
Pozdrawiam
Józek

_________________
Józek- Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
donataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-11-2008 - 10:59
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2007
Posty: 182
Skąd: Radlin/k.Wodzisławia Śl.
Status: Offline
Witam serdecznie!
Józku już wczoraj Jolę poinformowałam o tym poście.
Tu chodzi o powiązania z rodziną jej męża.
Ma tutaj dzisiaj zajrzeć.

Pozdrawiam.
Donata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ilnicki_202Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-11-2008 - 18:51


Dołączył: 16-11-2008
Posty: 3

Status: Offline
dziękuję bardzo

Pozdrawiam

Mikołaj
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jol65Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-11-2008 - 20:11
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2008
Posty: 87

Status: Offline
Mikołaju, chetnie pomogę, chociaż akurat Ilnickich z okolic Kamieńca nie spotkałam w swoich poszukiwaniach. Mnie interesuje najbardziej woj. stanisławowskie. Ilniccy to jednak spory ród i miał wiele gałęzi. Wszystko możliwe, że gdzieś mamy wspólnego przodka. Pytaj a spróbuję pomóc. Mam sporo informacji o pochodzeniu rodu, jeśli Cię interesuje , to prześlę na pw. Pozdrawiam . Jola Ilnicka Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bozenabalawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2008 - 18:16
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 02-01-2008
Posty: 248
Skąd: Dolny Śląsk
Status: Offline
Moja Ciocia wyszła za mąż za Janusza Ilinickiego. Pochodził z województwa tarnopolskiego, to wszystko co o nim wiem. Pozdrawiam Bożena Balawender

_________________
Serdeczności Bożena Balawender
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jol65Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2008 - 19:10
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2008
Posty: 87

Status: Offline
Pani Bożeno my już spotkałyśmy się na jakimś forum genealogicznym, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Pani post, to tylko potwierdzenie, że z Ilnickimi nie jest prosta sprawa. Może jednak jest Pani w stanie coś więcej się dowiedzieć?Jola Il. Wink

_________________
Pozdrawiam serdecznie - Jola Ilnicka
http://potyczkizgenealogia.blogspot.com/
https://genealodzy.opole.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ilnicki_202Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2008 - 19:20


Dołączył: 16-11-2008
Posty: 3

Status: Offline
Niestety wydaje mi się że nie jest prosta , no ale cóż zobaczymy co przyniosą inne kroki które podjąłem w celu dowiedzenia się czegoś o mojej rodzinie .

Pozdrawiam

Mikołaj
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alcetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2016 - 21:38


Dołączył: 21-11-2013
Posty: 8

Status: Offline
Witam Serdecznie
Natknąłem się na informacje na temat moich przodków Łojowskich ze wsi Łojowce (i Muraków Tatarski). Jeżeli posiada Ktoś metryki lub inne informacje z tych okolic to proszę o udostępnienie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaleriaOffline
Temat postu: Re: Ilniccy , Ilwiccy , Szebutyńce , Stara Uszyca .  PostWysłany: 25-08-2016 - 10:55


Dołączył: 25-08-2016
Posty: 2

Status: Offline
ilnicki_202 napisał:
Witam

Moja babcia Zuzanna Ilnicka urodziła się w wsi Szebutyńce , przedwojenne województwo Kamieniec Podolski . Jej rodzicami byli Oktawian Ilnicki i Konstancja Ilwicka (ur. w 1887 roku).Rodzicami Konstancji byli Jakub Ilwicki i Karolina ( nazwiska panieńskiego nie znam ) . Ojciec Jakuba miał na imię Stanisław . Babcia miała dwóch braci - Władysława ( zginął w czasie II wojny światowej) i Mikołaja (mieszkał w Domaszkowie ) i siostrę - Zofię mieszka w Jeleniej Górze .Ojciec Babci Oktawian przyjechał z Włoch ( ???) zmarł na Ukrainie , niestety nie wiem gdzie i kiedy .
W Szebutyńcach byli jeszcze inni Ilniccy lub Ilwiccy . Wiem że jakiś kuzyn Tadeusz ???

Może ktoś coś więcej jest w stanie napisać na ten temat ??? Może jego rodzina też pochodziła z tego rejonu???
Będę wdzięczny za każdą informację .
Pozdrawiam


Dzień dobry!

Też szukam Ilnickich, aczkolwiek wiem o moich bardzo mało. Moja praprababcia Marcelina Ilnicka wyszła za mąż za Mateusza Pierzyńskiego około 1888 roku, zamieszkali tam, gdzie mieszkała rodzina męża czyli we wsi Tarnowata guberni Podolskiej (samo południe guberni) - czyli prawdopodobnie ten sam region co u Pana. Na początku XX wieku przeprowadzili się w głab Rosji na Ural, prawdopodobnie dlatego, że było tam dużo niezagospodorowanej ziemi. Wiem, że stamtąd przyjechała z nimi Maria Ilnicka (nie wiem dokładnie kim była dla Marceliny). Niestety to wszystko... Będę bardzo wdzięczna za każdą informację!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_PolańskiOffline
Temat postu: Re: Ilniccy , Ilwiccy , Szebutyńce , Stara Uszyca .  PostWysłany: 17-04-2021 - 11:27
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-01-2013
Posty: 107
Skąd: Dolny Śląsk
Status: Offline
Witam,
osoby zainteresowane nazwiskiem Ilnicki informuję, że takie nazwisko pojawia się w księgach parafii Tynna niedaleko Dunajowiec, powiat uszycki: wsie Tynna, Karabczyjów, Nesterowce, Tarnawka i kilka innych. Zapytania proszę kierować w tym wątku lub, gdy komuś bardziej odpowiada również przez prywatne wiadomości.

Pozdrawiam
Krzysztof Polański

_________________
Poszukuję Polańskich z okolic Kamieńca Podolskiego i Tynnej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Ilniccy, Ilwiccy, Szebutyńce, Stara Uszyca .  PostWysłany: 03-12-2021 - 17:09
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
ilnicki_202 napisał:
Witam

Moja babcia Zuzanna Ilnicka urodziła się w wsi Szebutyńce , przedwojenne województwo Kamieniec Podolski . Jej rodzicami byli Oktawian Ilnicki i Konstancja Ilwicka (ur. w 1887 roku).Rodzicami Konstancji byli Jakub Ilwicki i Karolina ( nazwiska panieńskiego nie znam ) . Ojciec Jakuba miał na imię Stanisław . Babcia miała dwóch braci - Władysława ( zginął w czasie II wojny światowej) i Mikołaja (mieszkał w Domaszkowie ) i siostrę - Zofię mieszka w Jeleniej Górze .Ojciec Babci Oktawian przyjechał z Włoch ( ???) zmarł na Ukrainie , niestety nie wiem gdzie i kiedy .
W Szebutyńcach byli jeszcze inni Ilniccy lub Ilwiccy . Wiem że jakiś kuzyn Tadeusz ???

Może ktoś coś więcej jest w stanie napisać na ten temat ??? Może jego rodzina też pochodziła z tego rejonu???
Będę wdzięczny za każdą informację .
Pozdrawiam


W trakcie przeszukiwań tomów ks. Żurka również natrafiłem na wspomniane nazwisko w parafiach Wołynia. Nawet kiedyś wspominałem o tym Joli. W której parafii to nie potrafię teraz powiedzieć, coś świta mi że koło Łucka.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.530582 sekund(y)