Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Agnieszka-NowakOffline
Temat postu: Jak dodać Nazwisko z Mojego konta, Problem - Nazwiska  PostWysłany: 29-07-2007 - 14:10


Dołączył: 27-07-2007
Posty: 3

Status: Offline
Błąd w pisowni szukanego nazwiska- jak to poprawić?

Witam. Właśnie się dowiedziałam że moja prababcia nazywała się BAER a nie BEER jak napisałam na waszej stronie gdzie poszukuje się inf. na temat różnych nazwisk w module Nazwiska.
Mam więc pytanie jak mam poprawić ten błąd? Pozdrawiam Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Błąd w pisowni szukanego nazwiska- jak to poprawić?  PostWysłany: 30-07-2007 - 11:14
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Informacje zawarte w module Nazwiska lub Nasze Parafie możemy edytować lub usunąć w
ustawieniach osobistych Moje konto,
gdzie mamy dostęp między innymi do własnych wpisów w modułach Moje nazwiska i Moje parafie.
W polu formularza Edycja wpisu znajdującym się na dole strony należy wpisać
Id nazwiska widoczny przy nazwisku które chcemy edytować i nacisnąć przycisk [OK].
Link do Moje nazwiska

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Agnieszka-NowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2007 - 22:35


Dołączył: 27-07-2007
Posty: 3

Status: Offline
Udało się zmienić nazwisko, bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łęcki_PiotrOffline
Temat postu: Problem z modułem Nazwiska  PostWysłany: 03-10-2007 - 15:06


Dołączył: 28-09-2007
Posty: 3
Skąd: Lublin
Status: Offline
Jezeli dobrze rozumiem zasadny działania modułu Nazwiska powinny się tam automatycznie pojawić nazwiska którymi jestem zainteresowany. Jednak podejrzewam że jest jakiś problem z nazwiskami rozpoczynającymi się od polskich liter. Te nazwiska nie pojawiają się w module Nazwiska mimo że są widoczne w "Moje konto"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaminski_AdamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2007 - 23:50
Członek PTG


Dołączył: 24-06-2006
Posty: 69
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
To jest chyba ogólny problem. Podobnie w Katalogu Zasobów Metrykalnych nie można znaleźć parafii, której nazwa zaczyna się od polskiej litery. Rekord oczywiście jest, nic w bazie nie zginęło. Miałem wcześniej zachowany link do tej parafii i działa. Konkretnie testowałem parafię Śliwice, która jest dostępna pod adresem http://www.genealodzy.pl/modules.php?op=modload&pid=8576&req=details&name=Katalog tak więc na szczęście nic nie ginie. Drobny problem techniczny. Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Święcicki_JózefOffline
Temat postu: Wyszukiwarka w zakładce "Nazwiska"...  PostWysłany: 25-09-2008 - 12:58
Nieaktywny


Dołączył: 10-04-2008
Posty: 26
Skąd: Włocławek
Status: Offline
W zakładce "Nazwiska" pod tekstem "Nazwiska będące w kręgu zainteresowania użytkowników naszego portalu" widzimy wyszukiwarkę wg alfabetu.
Dlaczego po kliknięciu na literę Ś wyświetla mi się tylko jedna pozycja (Ścibor wstawiony przez kol. Miazka), natomiast pozostałe nazwiska zaczynające się na Ś znajdują się na końcu wykazu dot. litery S?

Z pozdrowieniami
Józef Święcicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Wyszukiwarka w zakładce "Nazwiska"...  PostWysłany: 25-09-2008 - 14:48
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Przeniosłem Ścibora do litery S i ze względów praktycznych usunąłem polskie litery z pagera na górze modułu Nazwiska. Zdaję sobie sprawę, iż Polacy nie gęsi i swój język mają, jednak nie wszyscy poszukujący mają polską klawiaturę i praktyczniej jest wyszukiwać nazwiska po usunięciu polskich ogonków.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Święcicki_JózefOffline
Temat postu: Wyszukiwarka w zakładce "Nazwiska"...  PostWysłany: 25-09-2008 - 16:05
Nieaktywny


Dołączył: 10-04-2008
Posty: 26
Skąd: Włocławek
Status: Offline
No i teraz wszystko jasne.
Dziękuję za szybką reakcję i wyjaśnienie...
_______________
Z pozdrowieniami
Józef Święcicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piniekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2009 - 23:17
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2008
Posty: 70
Skąd: Bydgoszcz
Status: Offline
Kefas napisał:
Jest problem z wyszukiwaniem danych na forum.

Na przykład w kategorii forum "Nazwiska". Nie moge jej przeszukiwać - choc zdawałoby się, że tak sie dzieje.

Wybrałem sobie nazwisko które na pewno pojawia się w tej kategorii "Schwebs" wpisałem w formularzu wyszukiwarki i w odpowiedzi dostałem : "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów".

Natomiast w kategorii jest wątek o nazwie "Nazwisko: Schwebs": http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-3460.phtml . Uważam, że wyszukiwarka (jeśli tego nie robi) powinna przeszukiwać też kategorię Nazwiska i/lub "tematy wątków".


Podbijam post bo sprawa faktycznie ważna. Brak możliwości wyszukiwania nazwisk na forum utrudnia a raczej uniemożliwia kontakt przy wspólnych poszukiwaniach.

Co ciekawe raz wyszukiwarka w nazwiskach działa raz nie. Na pewno nie działa szukając słowa "Rumiński" a mój post jest tutaj http://www.genealodzy.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=2894
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
CirdanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2009 - 21:27
Sympatyk


Dołączył: 22-11-2008
Posty: 225
Skąd: Bochnia, Kraków
Status: Offline
Przyłączam się do prośby. Czy ktoś już sprawdził, skąd w ogóle bierze się ten błąd?

_________________
Szukam informacji o rodzinach:
Sułek (powiat bocheński: Nowy Wiśnicz - Łomna), Bojanek (powiat zawierciański: Podlesice, Kroczyce; powiat myszkowski: Żarki, Myszków), Pawluk (Ukraina, powiat bóbrecki: Stare Sioło; i Lwów)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2009 - 00:44
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Indeksy wyszukiwania zostały odbudowane. Powinno być OK.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KefasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2009 - 09:08
Sympatyk


Dołączył: 12-02-2007
Posty: 44
Skąd: Łomża/Warszawa/ok. Białegostoku
Status: Offline
Jest dużo lepiej. Smile Dzięki!

Wyszukuje już nazwisko SCHWEBS
oraz Schwebs,
ale schwebs
nie znajduje.

Może ustawić wyszukiwanie bez względu na wielkość liter?

_________________
Pozdrawiam,
Piotr G. Gryko

http://genealogia.gryko.info
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KefasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-01-2009 - 08:58
Sympatyk


Dołączył: 12-02-2007
Posty: 44
Skąd: Łomża/Warszawa/ok. Białegostoku
Status: Offline
Chciałbym podziękować za szybką i skuteczną interwencję. Działa świetnie. Smile

_________________
Pozdrawiam,
Piotr G. Gryko

http://genealogia.gryko.info
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FedorczykOffline
Temat postu: Problem z modułem Nazwiska  PostWysłany: 12-07-2009 - 13:34
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2009
Posty: 132

Status: Offline
Witam!
Uprzejmie proszę o poprawienie mojego Błędu przy umieszczeniu wielokrotnym nazwiska Pryba w rubryce Nazwiska.Przepraszam jestem początkującym internautą i coś nie tak przycisnołem. Powinno zostać jedno ogłoszenie -Pryba- z opisem.
Przepraszam za kłopot i serdecznie pozdrawiam
Zbyszek Fedorczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakozakOffline
Temat postu: Jak zrobić z Nazwiska wątek,jak dodać poszukiwane Nazwisko?  PostWysłany: 07-06-2010 - 21:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1394
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
Chciałabym - na wzór innych nazwisk - aby nazwisko Podczaski było tematem na forum. Czy jasno się wyrażam? Jak to zrobić?

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.963467 sekund(y)