Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
poldecorwinOffline
Temat postu: Cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 29-12-2010 - 00:31
Sympatyk


Dołączył: 24-12-2009
Posty: 166

Status: Offline
witam mam prosbe do mieszkancow Kutna badz osob ktore beda w Kutnie czy moze ktos mi pomoc w odnalezieniu grobow z Kutna?

szukam grobu Marianny Alexandry z Wasilewsich Pawlikowskiej zm.1912 rok i Marianny Apolonii z Jankowskich Wasilewskiej zm.1877 rok.

pozdrawiam

Pool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 29-12-2010 - 09:35
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam Pool-u
Postaram się pomóc.
Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 29-12-2010 - 16:37
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam
Byłem w administracji cmentarza - brak spisu grobów z tamtych lat.
Przeglądałem także publikację "Cmentarz Parafialny w Kutnie" - brak wzmianek o tych osobach i grobach.
Piotrek

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poldecorwinOffline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 30-12-2010 - 20:13
Sympatyk


Dołączył: 24-12-2009
Posty: 166

Status: Offline
witaj dzieki za pomoc, mam prosbe przy kaplicy znajduja sie groby duzy plaski - wasilewskich jak wejdziesz na cmentarz po prawej stronie tak mi mowiono a z drugiej strony odremontowany grob czeslawa i zuzanny z wasilewskich wiarkowskich mozesz spojrzec na dane jakie tam figuruja moze cos wiedza na cmentarzu o tym. grobowiec wielki wasilewskich podobno figuruje Tadeusz wasilewski zm.1985ż/1986żcos kolo tego.

poszukuje generalnie grobow Pawlikowskich caly XIX wiek moze sa jakies dane w tej ksiazce i rodzina Wilandż

bede wdzieczny za pomoc.

pozdrawiam

Pool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 31-12-2010 - 18:44
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 259
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witaj Piotrek,
Czy pozwolisz, że "podłączę się" ze swoją prośbą? Sprawa dotyczy dziadków mojej żony. Zmarli oni mniej więcej na przełomie lat 60-tych i 70-tych i pochowani są w Kutnie w kwaterze 185/21 lub 25. W jednym grobie pochowani są babcia i dziadek żony o nazwiskach Henryk i Eugenia Płocińska, oraz ich córka Maria Płocińska, zmarła sporo lat przed swoimi rodzicami. Zależałoby mi na zrobieniu zdjęcia nagrobka z widocznymi danymi o urodzeniu i śmierci w/w, ew. na przepisaniu tylko tych danych.
Mój teść zmarł sporo lat temu, kiedy żona nie za bardzo interesowała się swoimi korzeniami. Kilka lat temu wracając z Częstochowy (jesteśmy mieszkańcami Gdańska) zahaczyliśmy o Kutno i przez kilka godzin szukaliśmy z żoną tego nagrobka posiłkując się tylko ustnymi danymi żyjącej jeszcze szwagierki mojego teścia. Niestety nie odnieśliśmy wówczas sukcesu. Pamiętam jedynie z tych poszukiwań metalowe nagrobki, jakich nigdy wcześniej, ani później w życiu nie widziałem! Prawdziwe dzieła sztuki, rzekłbym koronkowa robota, dosłownie i w przenośni.
Niedawno temu szwagierka teścia jakimś cudem prawdziwym znalazła kartkę z numerem kwatery. Mogę jedynie liczyć na to, że to nie jest pomyłka, a po drugie i na to, że grób ten jeszcze istnieje. Gdyby tak było, to wybralibyśmy się z żoną latem ponownie do Kutna, ale tylko po to, aby z zarządem cmentarza załatwić formalności związane z niezbędnymi opłatami.
Z góry dziękuję Ci bardzo za ew. pomoc i pozdrawiam serdecznie z Gdańska,
Jurek Plieth.

P.S. Mój email: jerzy@plieth.com

_________________
www.plieth.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 31-12-2010 - 19:10
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam ponownie
Pool, Jurku zaraz po Sylwestrze postaram się pomóc. Smile
Dodam tylko że nazwiska Wiland,Wasilewski,Jankowski i w mniejszym stopniu Pawlikowski,Płociński ,pojawiają się w książce Henryka Lesiaka -Szlakiem Dworów Regionu Kutnowskiego. Mam dostęp do tej publikacji.
Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarszyckiOffline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 31-12-2010 - 23:36
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
Witam.
W 1844 roku w Kutnie zmarł Józef Jerzmanwski h.Dołęga.Jest szanasa ze grobowiec zachował sie do dzsiajaj? Jeżeli tak to czy mógłbyś zrobić zdjęcie?
Stefan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poldecorwinOffline
Temat postu: cmentarz w Kutnie  PostWysłany: 01-01-2011 - 16:54
Sympatyk


Dołączył: 24-12-2009
Posty: 166

Status: Offline
Witaj dzieki za pomoc, jesli chodzi o pozycje ktora posiadasz moglbys sparwdzic majatek Chruscinek powiat kutnowski parafia Grochow moj praprapradziadek Teofil Wasilewski byl wlascicielme tegoz majatku po nim jego syn Bronsilaw Wasilewski i wuj Konarzewski Wieslaw az do 1946 roku. Podobno na cmentarzu parafialnym w Grochowie sa grobowce Wasilewskich po prawej stronie trzy od wejscia olbrzymi glaz i po jego dwoch krancach groby mej rodziny.

Pozdr

Pool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2011 - 17:11
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam
Odpowiedź zbiorcza Smile

Jurku niestety nie znalazłem grobu Płocińskich.Sprawdzałem te dwie kwatery. Chociaż jest tam kilka nieoznaczonych grobów,więc mała szansa pozostaje. Z tego co wyczytałem na stronie cmentarza groby są niwelowane po 20 latach( gdy nie ma nad nimi opieki).Znalazłem tylko grób Płucińskiego.

Stefanie brak grobu Józefa Jerzmanowskiego.

Pool (jeśli możesz podpisuj się imieniem Smile ) mam trochę zdjęć dla ciebie, wyślij mi swój email na prv.

Pozdrawiam
Piotrek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
poldecorwinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2011 - 20:08
Sympatyk


Dołączył: 24-12-2009
Posty: 166

Status: Offline
czesc wyslalem ale nie wiem czy dotarlo mam problemy dzis z siecia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2011 - 09:47
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 259
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Piotrek, dziękuję za pomoc!
Serdecznie pozdrawiam z Gdańska,
J.

_________________
www.plieth.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MalgoniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2011 - 17:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-01-2011
Posty: 280
Skąd: Szwajcaria
Status: Offline
Witam serdecznie!
Piotrze, czy ja tez moge miec prosbe o sprawdzenie nazwiska Assendrych? Moja prababcia Feliksa Assendrych urodzila sie w Kutnie, pozniej przeniosla sie do Skierniewic, tam wyszla za maz i juz zostala. Wlasnie odnalazlam jej akt slubu - tam znalazlam informacje, ze ojciec jej w dniu slubu (styczen 1888 r.) juz nie zyl, a matka nadal mieszkala w Kutnie - logicznie wiec myslac musi byc pochowany w Kutnie (jego zona pozniej pewnie tez...). Chodzi mi o Juliana Assendrycha i Walerie z Lesniewskich.
Z gory bardzo dziekuje
Gosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
szubogOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2012 - 15:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2010
Posty: 49

Status: Offline
Witam. Mam prośbę do znający cmentarz w Kutnie. Poszukuję kilku grobów na tym cmentarzu i wykonanie ich zdjęć.
Proszę o kontakt - podam bliższe informację.
Z poważaniem - Bogdan sz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2012 - 17:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Pare fotek z cemntarza w Kutnie, moze sie komus kiedys przydadza Smile

https://picasaweb.google.com/moyra777/K ... directlink

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamilo86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2012 - 10:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2012
Posty: 118

Status: Offline
Witam,
Wygląda na to, że na zdjęciu 16 grób mojej praprababci. Nazwisko pierwszego męża (prapradziadka) się zgadza, drugiego powinno być Nitecki. Idealnie pasuje data urodzenia. Data zgonu wysoce prawdopodobna - muszę zdobyć akt zgonu.

Czy znalazł by się ktoś chętny do odwiedzenia kancelarii parafialnej, zorganizuje spotkanie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.077665 sekund(y)