Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ginger1983Offline
Temat postu: Jak odnaleźć rodzinę???  PostWysłany: 07-09-2008 - 23:22


Dołączył: 07-09-2008
Posty: 2

Status: Offline
Witam!!! Niedawno u mojej św. pamięci babci znalazłam dwie opaski takie jak zakładają dziecku przy urodzeniu, z imieniem, datą i godziną urodzenia. Na obu opaskach była ta sama data i podobna godzina. Ze szpitala babcia zabrała tylko jedno dziecko, moją mamę. Nikt do tej pory nie wiedział o tym że mama ma siostrę. Z tej opaski wynika że nadała dziecku imię Małgorzata. Czy jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć jak odnaleźć tą osobę??? Mieszkam we Wrocławiu i nie wiem jak zacząć poszukiwania. Dodam że kilka lat temu był przypadek że sąsiadka zaczepiła moją mamę i zapytała dlaczego udaje że jej nie zna. Jechała autobusem i była w 100% pewna że rozmawia z mamą ale kobieta odwróciła się mówiąc że to jakaś pomyłka.... moja mama porusza się tylko autem. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LilaGrzebytaOffline
Temat postu: Jak odnaleźć rodzinę???  PostWysłany: 08-09-2008 - 12:08


Dołączył: 28-07-2008
Posty: 5
Skąd: Zielona Góra
Status: Offline
Dzien dobry !

Wszystko zależy, gdzie te dzieci się urodziły. Trzeba pójść albo napisać, albo zadzwonić (czasem urzędnicy są bbardzo życzliwi sprawdzają przez telefon) od Urzędu Stanu Cywilnego.
Albo jeśli wiadomo jaka to była parafia - do porobszcza na parafię. Ja zawyczaj dzwoniłam najpierw i w większosci przypadków pytając o przodków spotykałam się z bardzo zyczliwym przyjęciem ksieży.

Podrawiam i zycze udanych poszukiwań
Lila Grzebyta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ginger1983Offline
12 Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2008 - 21:14


Dołączył: 07-09-2008
Posty: 2

Status: Offline
Bardzo dziękuje za odpowiedź i zaczynam działać Smile Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.512950 sekund(y)