Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zmoraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 09:41
Sympatyk


Dołączył: 08-04-2007
Posty: 17

Status: Offline
Śledząc tutejsze forum zmotywowałem w końcu i wysłałem dziś dwa listy do USC w małej miejscowości. Poprosiłem o kopie kopert dowodowych mojej praprababki zm. w 1962 r. i pradziadka zm.1991 r. W przypadku pierwszej wątpię by odpowiedź była pozytywna, ale pradziadka powinni jeszcze mieć. Jak tylko dostanę to podzielę się tutaj wynikami. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 11:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Witam

O tematyce kopert dowodowych rozmyślałem już od jakiegoś czasu, jednak dopiero ten wątek, skupiający w sobie masę pomocnych informacji, sprowokował mnie do rozpoczęcia "szerszej kampanii" związanej z tym tematem. Wczoraj wieczorem "zaatakowałem" mailowo urzędy dwóch dzielnic w Warszawie, pisemnie zwrócę się do dwóch Łódzkich i jednego podwarszawskiego.

Dziś około 9:00 zadzwonił do mnie miły Pan z jednego z urzędów warszawskich dopytać o szczegóły. Po dziesiątej zadzwoniła Pani, z którą "sfinalizowałem" zagadnienie - jestem umówiony na poniedziałek na odebranie przygotowanych kopii. Muszę tylko zabrać upoważnienie od żony (chodzi o jej rodzinę) - spisane w formie oświadczenia.

Wszystko szybko, miło, przyjemnie (nie spodziewałem się takiego rozwoju wypadków). Można? Chyba tak. Duży plus dla tego urzędu, na odzew z pozostałych czekam cierpliwie.

(dziś mam udane genealogiczne przedpołudnie - jeden z USC odmówił mi telefonicznie wydania kopii aktu - nie mają kserokopiarki w pokoju (!), ale tutaj też udało się znaleźć pozytywne rozwiązanie)

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2012 - 14:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witam,

jeśli chodzi o moje doświadczenia, to składałam wniosek o wydanie kopii dokumentów i fotografii nie mających mocy dokumentu urzędowego z koperty dowodowej mieszkańca w celach genealogicznych.
Zwykle ta informacja była wystarczająca dla urzędu.

W jednym przypadku urząd powołał się na ochronę danych osobowych.
W odwołaniu od decyzji odmownej wskazałam, że Ustawa o ochronie danych osobowych dotyczy przetwarzania danych wyłącznie osób żyjących, a zgodnie ze stanowiskiem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych osoba zmarła nie może być podmiotem praw i obowiązków w stosunkach prawnych i nie może być uznana za osobę fizyczną.
http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/974/j/pl/

Wniosek został zaakceptowany.

Pozdrawiam
AK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria.j.nieOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2012 - 18:21
Zasłużony
Administrator


Dołączył: 19-03-2007
Posty: 2642
Skąd: Lubuskie
Status: Offline
Cytat:
Moim zdaniem gmina M. wprowadziła Cię w błąd, bo jeśli tam zmarła Twoja ciocia, tam powinna znajdować się koperta dowodowa.
Może trafiłeś na niekompetentną osobę ? ….


Witam
"... Przed wymianą dowodów osobistych (książeczkowych) na nowe plastikowe, Odpis aktu z dowodem osobistym był przesyłany do miejsca ostatniego wystawcy dowodu.
np.: Osoba mogła być zameldowana na pobyt stały w Warszawie a ostatni dowód osobisty był wydany w Katowicach w poprzednim miejscu zameldowania natomiast zmarła w Krakowie . ..." https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 567#107567


ogrodnik napisał:
A co wpisać we wniosku? jaką podstawę prawną? gdy chodzi o wydanie kopii dokumentów z koperty dowodowej bo chyba trafiłem na bardzo sformalizowany urząd który nie dał mi żadnej odpowiedzi czy dysponują takimi kopertami czy nie mimo że podałem im numer i serie dowodów osobistych moich pradziadków oraz wszelkie inne ich dane osobowe. Pozdrawiam


Wielokrotnie pisałam o teczkach/kopertach dowodowych na Forum proszę przeczytać cytaty …

„Napisanie pisma/wniosku do Urzędu o udzielenie informacji o zawartości koperty/ teczki dowodowej
(o kopie dokumentów) dziadków, rodzica, rodzeństwa (osoby zmarłej) daję większą gwarancję,
że odpowiedź będzie rzetelna.
Każda odpowiedź z Urzędu na piśmie daje możliwość złożenia skargi lub odwołania się
( gdy odpowiedź jest wydana w formie decyzji).

Musisz być przygotowana na poświadczenie pokrewieństwa zatem wysłać można kopię aktu urodzenia lub
małżeństwa (zmiana nazwiska rodowego-kobieta) swój oraz odpis - akt rodzica , który był
dzieckiem Twojego dziadka.
Czy będzie potrzebne takie udokumentowanie dowiesz się z rozmowy telefonicznej lub korespondencji
pocztą elektroniczną (tradycyjną).
Niektóre Urzędy, życzą sobie listu z poczty tradycyjnej jako , że w piśmie jest podpis wnioskodawcy. …”
wątek https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 9833#69833


„Jeżeli we wcześniejszej rozmowie z pracownikiem „Biura dowodów osobistych” nie uzyskaliśmy odpowiedzi konkretnej, lecz wymijającą mówiąc delikatnie czujemy , że chciano nas „spławić”.
Piszemy pismo/wniosek do "Urzędu" z prośbą o udzielenie informacji o zawartości koperty/ teczki dowodowej
(o kopie dokumentów) dziadków, rodzica, rodzeństwa (osoby zmarłej)
Napisanie pisma/wniosku daję większą gwarancję, że odpowiedź będzie rzetelna.

Każda odpowiedź z "Urzędu" na piśmie daje możliwość złożenia skargi.. (odwołania się - jeżeli odpowiedź
jest wydana w formie decyzji).
Pisma do "Urzędu" piszemy w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, lub robimy kopie napisanego pisma, którą zachowujemy.
Nie żądamy prawa wglądu do dokumentów, lecz prosimy o udostępnienie dokumentów…
Pismo kierujemy do Kierownika, Naczelnika… odpowiedniego referatu, Wydziału lub do Prezydenta, Burmistrza, Wójta.
Wysyłamy pismo pocztą elektroniczną lub pocztą tradycyjną (możemy dołączyć do listu druk za potwierdzeniem odbioru).
Gdy składamy osobiście pismo w Biurze podawczym, Sekretariacie prosimy o potwierdzenie na kopi naszego pisma daty wpływu.
Nasza sprawa "nabiera mocy urzędowej… "
Sprawa powinna być załatwiona bez zbędnej zwłoki ale …, czekamy 30 dni na odpowiedź, jeżeli jej nie otrzymamy,
monitujemy – wysyłamy zapytanie do "Urzędu". (jeżeli w międzyczasie nie otrzymamy powiadomienia,
że sprawa jest ...w toku załatwiania)
Odmowa o udostępnieniu informacji podana w piśmie z Urzędu powinna zwierać podstawę prawną,
na którą się powołuje "Urząd" odmawiając nam udzielenia takiej informacji…"
wątek https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 0140#70140

Malgorzata_Rejowska napisał:
… Otóż do roku 1975 dowody osobiste wydawane były przez Komendy Powiatowe Milicji Obywatelskiej (KPMO). Nawet 2 lata po zmianach administracyjnych w Polsce czyli likwidacji Gromad i utworzeniu Gmin (utworzenie gmin prawdopodobnie w roku 1973). Urzędy Gmin i Urzędy Miast rozpoczęły wydawanie dowodów książeczkowych w roku 1976. Archiwa KPMO przekazane zostały do urzędów ówczesnych miast powiatowych. …

https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 195#121195

Dowód Osobisty , Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości wydawane od 1945r. do 2001r. były to książeczkowe dokumenty tożsamości.

„…W latach 1975 - 1976 przekazywano teczki dowodowe z KPMO, KDMO bądź KMMO (poprzedniego wystawcy do 1975r. dowodów osobistych) do nowo powstających Biur DO przy Urzędach Miast, Miast i Gmin i Gmin.
W związku z reformą administracyjną, znikały Prezydia (WRN, PRN, MRN i GRN) a powstawały Urzędy Wojewódzkie, Miejskie natomiast Gromady zamieniono na Gminy.
W okresie przekazywania teczek dowodowych z Komend Powiatowych, Dzielnicowych i Miejskich MO, robiono wielką selekcję dokumentów zebranych w teczkach. Przeszukano „przetrzebiono" je jeszcze przed przekazaniem, wyrzucano wiele dokumentów, które były nieakceptowane politycznie. Na skutek niezbyt na szczęście „skrupulatnego” przeszukiwania, można jeszcze w kopertach dowodowych znaleźć dokumenty różne, np.: o pobycie na Syberii i nie tylko niemieckie "dokumenty osobiste”...,
https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 9879#19879

Zatem „Biur dowodów osobistych” szukamy w Urzędach Miejskich, Miast i Gmin, Gmin a nie szukamy w Urzędach Powiatowych.
Ogólnie - Komendy Miejskie i Powiatowe MO przekazywały koperty po 1975r do właściwego Urzędu Miasta lub Gminy. Natomiast zgony - koperty dowodowe osób zmarłych do 1975r z terenu całego powiatu przekazywano do Urzędu Miasta - stolicy powiatu w 1975 roku (o ile koperty nie zostały zmakulowane w okresie późniejszym przez Urząd...)
Są urzędy które połączyły Archiwa USC i wyłączonych dowodów osobistych.

„O poszukiwaniu dokumentów w „teczkach dowodów osobistych. Np.: Wnioski dowodowe w których są
informacje z okresu gdy występowano o dowód , (dokument tożsamości-od 1945r ) ale
najczęściej pierwsze wnioski /Ankiety są z 1952r, następnie w 1962-1966r, (wymiana z urzędu d.o.)
Są też wnioski w związku z utratą dowodu, wymianą z powodu zawarcia związku małżeńskiego (zmiana stanu cywilnego), zmiany nazwiska lub imienia, rozwodu - powrót do nazwiska rodowego i inne oraz
odpisy- aktu ślubu, urodzeń dzieci (zgon osoby) inne dokumenty dołączane do wyrobienia dowodu tożsamości …
Dokumenty tożsamości wydawane po 1945r : „Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości” /Podstawa Zarządzenie Min.Adm.Publ. z dnia22/IV.1945 L.dz.12947/45 Nr42 ….” (widziałam takie książeczki -4 strony wydane w latach 1948-1950) https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 9833#69833

„ … Przekazywanie teczek/kopert dowodowych osób zmarłych tzw. wyłączone zgony do Archiwów Państwowych nie zmieni fizycznie ich miejsca archiwizacji, zostaną nadal w Urzędzie.
Dopóty do póki Archiwa Państwowe nie zabezpieczą powierzchni na przechowywanie kilkuset tysięcy
teczek dowodowych z rejonu swojego administracyjnego działania.

Do Archiwum Państwowego przekazywane są spisy/wykazy rzeczowe teczek dowodowych wydanych
dowodów osobistych osób zmarłych, wytworzone do roku 1979 włącznie, które są na stanie Archiwum Urzędu, BDO … „
Dlatego najlepiej sprawdzić w danym Urzędzie, gdzie są złożono przekazane teczki/koperty dowodowe Archiwom Państwowym…

Jak adresujemy, nasze pismo do „BDO”.
Zależnie od struktury Urzędu nazewnictwo może być różne Wydział, Dział , Referat… niekiedy Działy, Referaty mogą być połączone, dlatego wystarczy napisać „Dowody osobisty „.
Jednoznacznie wskazujemy do kogo adresujemy nasz wniosek

np.:
Urząd Miasta
Dowody osobisty
ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce
W Google - po wpisaniu - > Dowody osobiste Kielce widzimy, że dowody osobiste są w Wydziale Spraw Obywatelskich ….
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/ki ... omosc.html

Urzędy Miast i Gmin (Dane adresowe) … Administracja "Wyszukiwarka jednostek samorządu terytorialnego" - > Szukaj Urząd.. http://administracja.mswia.gov.pl/porta ... Gminy.html
lub http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wy ... 41&baza=43
lub http://gmina.wieszjak.pl/bazy-adresowe/ ... nne,0.html

„... Karty osobowe mieszkańca „KOM” istnieją od 1975r.
Przedtem były kartoteki składające się z kart „Dane osobowe mieszkańców lokalu przy
ul. ... nr domu .. nr mieszkania … „ , wpisywano wszystkich mieszkańców domu lub
konkretnego numeru lokalu (mieszkania) w budynku – karty szukać w Archiwum Ewidencji ludności Urzędu bądź w AP.

Pod koniec lat czterdziestych i na początku lat pięćdziesiątych były rejestry kart mieszkańców podobne w treści i formie do dzisiejszych kart KOM , można je szukać w Archiwum Państwowym. … „

"… Ksiąg meldunkowych można szukać w Archiwach Państwowych bądź w prywatnych domowych zbiorach dokumentów.
W zasobach AP są „Księgi meldunkowe „ wytworzone od lat pięćdziesiątych a przekazywane przez
administratora budynków (Administrację Spółdzielni, ABM - ADM tzw. komunalne, zakładowe itd.)
a także właścicieli prywatnych budynków.
W rodzinnych dokumentach mogą być „Księgi meldunkowe” – właściciela , każdy właściciel budynku miał obowiązek prowadzić taką „Księgę …” do lat 90 ubiegłego wieku (zameldowanie, wymeldowanie,
zgon i inne zmiany w rejestrach BEL były potwierdzane pieczątką Rejonu lub Biura Ewidencji ludności)
W księgach możemy między innymi znaleźć serię i nr ostatniego dowodu osobistego osoby zmarłej w
latach od 1950 -1980 przed systemem PESEL. …"

Tematy na Forum

T: Czarnków gdzie szukać (księgi adresowe… wątek https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... ght=#48034 o dowodach osobistych , ewidencji ludności i książkach meldunkowych wytworzonych po 1945r.

T: Kopia wniosku o wydanie dowodu osobistego https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-3816.phtml wątek https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 9879#19879 oraz https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 275#112275

T: Jak i skąd zdobyć zdjęcie przodka ? https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-5978.phtml wątek https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 9862#69862

Wzór Wniosku o wydanie kopii dokumentów z teczki/koperty dowodowej mogę wysłać na maila. Jednak dobrze jest sprawdzić na stronie danego Urzędu, czy jest dostępny formularz/wniosek o udostępnienie kopii dokumentów ...
Pozdrawiam serdecznie Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ogrodnik_1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2012 - 18:44


Dołączył: 23-03-2012
Posty: 1

Status: Offline
Pani Mario to bardzo proszę o wysłanie mi wzoru wniosku o wydanie kopii dokumentów z teczki/kopperty dowodowej na mój adres mailowy. Dziękuję też za wskazówki pani Anecie Kaczmarek Pozdrawiam Sikora Ireneusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wilk1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2012 - 14:27
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2009
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Status: Offline
Znalazłem zapis w Księdze Ludności Stałej, że mojej krewnej wydano w w 1927 roku w Warszawie dowód osobisty. Jest tam podany numer. Czy na tej podstawie mogę znaleźć jej kopertę dowodową? Jeśli tak to gdzie jej szukać. Bardzo proszę o radę.
Z góry dziękuję.
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2012 - 14:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Tomku

nie wiem jak urzędy zapatrują się na wnioski dotyczące krewnych z linii bocznych (ja musiałam wykazać pokrewieństwo w linii prostej), ale abstrahując od tego - koperta dowodowa powinna znajdować się dla urzędu miasta / gminy właściwego dla ostatniego miejsca zameldowania krewnej.

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2012 - 17:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 766
Skąd: Płock
Status: Offline
Wilk1 napisał:
Znalazłem zapis w Księdze Ludności Stałej, że mojej krewnej wydano w w 1927 roku w Warszawie dowód osobisty. Jest tam podany numer. Czy na tej podstawie mogę znaleźć jej kopertę dowodową? Jeśli tak to gdzie jej szukać. Bardzo proszę o radę.
Z góry dziękuję.
Tomek


Ciężaka sprawa może być. Ja też miałem taki stary numer dowodu i niewiele wskórałem. Trzeba po księgach meldunkowych dotrzeć do ostatniego dowodu i po jego znalezieniu szukać koperty. Można też z aktu zgonu taki ostatni meldunek dostać ale i z tym bywa różnie. Trzeba próbować
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wilk1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2012 - 23:24
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2009
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Status: Offline
Dziękuję Wam za rady. Ta krewna, to siostra mojego pradziadka, ona nie miała rodziny, nie zostawiła potomstwa. Historia rodzinna mówi tylko że mieszkała przed wojną w Warszawie, ale nie wiem gdzie i nie wiem też kiedy zmarła...
Dlatego pomyślałem sobie że może koperty dowodowe dostarczyłyby jakiś danych o jej pobycie w Warszawie...?
Co polecacie w tej sytuacji, gdzie powinienem napisać w sprawie tego dowodu?
Wiem że danych jest bardzo mało, ale może warto spróbować.
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
putinoffOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2012 - 10:23


Dołączył: 11-09-2009
Posty: 4

Status: Offline
Witam serdecznie,

czy miał ktoś z Was, drodzy forumowicze, do czynienia z UM w Bydgoszczy? jesli o mnie chodzi nie wyrazono zgody na wydanie kopert moich dziadków zmarłych w latach 80 w Bydgoszczy.

Hanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2012 - 12:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Witaj

Ściśle rzecz biorąc - prosiłaś o wydanie kopert? Jeśli tak, to tego urząd chyba zrobić nie może. Pisząc poniższe zakładam że "wydanie kopert" to tylko skrót myślowy i w rzeczywistości chodzi o "udostępnienie zawartości kopert dowodowych lub wykonanie kopii (niekoniecznie uwierzytelnionych) przechowywanych w nich dokumentów". Takie coś, jeśli koperta zostanie odnaleziona, w moim przypadku odbywało się w zasadzie "od ręki".

Może spróbuj się odwołać? Nie wiem jak o nie występowałaś - pisemnie? (czy odpowiedź także była w tej formie?)
Mnie się akurat udało, ale w różnych urzędach było to załatwiane różnymi drogami - w jednym "na gębę" (a w zasadzie telefon) i za darmo, w drugim pisemnie (wniosek) i za opłatą 31 zł (wg procedury -> mail - czyli pisemnie - do Wydziału Obsługi Mieszkańców -> stamtąd przekierowanie do ewidencji ludności (meldunki i dowody osobiste) -> tam musiałem złożyć wniosek o "Udostępnianie danych ze zbiorów meldunkowych " i wnieść opłatę 31 zł. Później doczytałem się że jest (może być?) jeszcze jedna droga - "Wydawanie zaświadczeń z akt ewidencji ludności lub akt dowodów osobistych" (wniosek, opłata 17 zł).
Pewnie się niedługo wypowie ktoś z większym doświadczeniem, ale jak na moje amatorskie oko to urząd chyba nie bardzo może odmówić czegoś co należy do jego zakresu pracy (i nie wymaga udowadniania interesu prawnego itp. - może poza pokrewieństwem).

Jak umotywowali swoją odmowę?

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
putinoffOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2012 - 12:44


Dołączył: 11-09-2009
Posty: 4

Status: Offline
Dokładnie tak było; prosiłam o udostępnienie zawartości kopert:
nie możemy Pani udostępnić kserokopii dokumentów, ani też zdjęć znajdujących się w
teczkach osobowych osób wymienionych przez Panią ( to fragment odpowiedzi, już kolejnej).
Zwracałam się z prosbą mailem, potem pisałam wnioski, pisma, w załączeniu przedstawiałam pokrewieństwo, potem się odwoływałam, znowu prosiłam i nic. Nie bardzo moge zrozumieć odmowę. Czy mozna zrobić coś więcej? To fakt, jeszcze nie byłam osobiście w tej sprawie w UM w Bydgoszczy.

Pozdrawiam,
Hanna

Wysłany:
26-03-2012 - 12:48*
w uzupełnieniu: odmowa była motywowana ochroną danych osobowych, ale i tu się odwoływałam z pomocą Pani Anety Kaczmarek z forum, nic nie osiagnęłam i ta drogą. Trochę to smutne.

Hanna

* (moderacja - scalenie wypowiedzi wysyłanych na Forum)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2012 - 13:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Ochrona danych osobowych nie dotyczy osób zmarłych. Chyba czas udać się instancję wyżej, ewentualnie napisać kolejne pismo, z odpowiednim (argumenty) komentarzem dot. przyczyn poprzednich odmów, skierować je tam gdzie poprzednio, ale z kopią do wiadomości instancji zwierzchnich (koordynator? kierownik? wojewoda?). Trudna sytuacja, ale może rozsądnie argumentując i powołując się na przepisy, da się coś wskórać. Chyba warto spróbować osobiście bezpośrednio w urzędzie, może uda się zidentyfikować rzeczywiste przeszkody i znaleźć rozwiązanie. Trzymam kciuki

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2012 - 21:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 766
Skąd: Płock
Status: Offline
putinoff napisał:
Dokładnie tak było; prosiłam o udostępnienie zawartości kopert:
nie możemy Pani udostępnić kserokopii dokumentów, ani też zdjęć znajdujących się w
teczkach osobowych osób wymienionych przez Panią ( to fragment odpowiedzi, już kolejnej).
Zwracałam się z prosbą mailem, potem pisałam wnioski, pisma, w załączeniu przedstawiałam pokrewieństwo, potem się odwoływałam, znowu prosiłam i nic. Nie bardzo moge zrozumieć odmowę. Czy mozna zrobić coś więcej? To fakt, jeszcze nie byłam osobiście w tej sprawie w UM w Bydgoszczy.

Pozdrawiam,

Hanna


Jeżeli udowodniła pani pokrewieństwo to nie mogą odmówić bez podania sensownej przyczyny. Proszę interweniować u kierownika tego wydziału [spraw obywatelskich] bądź zapytać go o instancję odwoławczą od tej bzdurnej decyzji. Powinno pomóc. Ma pani prawo do wglądu oraz kserokopii dokumentów - chociaż mi odmówili kserokopii wniosków o dowód ale na tym mi nie zależało akurat
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.dzwonkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2012 - 21:55
Sympatyk


Dołączył: 26-10-2007
Posty: 284

Status: Offline
Sz. Państwo
Poczekajcie jeszcze trochę. Koperty wytworzone do 1979 r. będą przejmować niebawem archiwa państwowe. Mam nadzieję, że wówczas będzie lepiej, chociaż durra lex... sed lex.
Pozdrawiam Tadeusz Dzwonkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.100524 sekund(y)