Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomaszi
Temat postu: Centrum Historii Rodziny - Mormoni w Warszawie  PostWysłany: 07-03-2007 - 17:46
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2007
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Ważna informacja dla korzystajacych z zasobów Mormonów,

"Uprzejmie informujemy ze od dnia 20.03.2007 Centrum Historii Rodziny
bedzie funkcjonowalo w kaplicy Kosciola przy ul. Wolskiej 142,
skrzyzowanie z ul. Redutowa, tel 022 836 1939

Centrum bedzie dysponowalo 8 czytnikami, zwiekszona powierzchnia biurowa
oraz bezplatnym parkingiem.

Godziny otwarcia pozostaja niezmienione

Ze wzgledu na zwiekszona ilosc obowiazkow w zwiazku ze zmiana lokalizacji
nie bedziemy mogli odpowiadac droga korespondencyjna na pytania odnosnie
funkcjonowania nowego Centrum

z powazaniem

Robert Magnuski
Centrum Historii Rodziny"
Kosciol Jezusa Chrystusa
Swietych w Dniach Ostatnich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 23-07-2008 - 18:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Witam,

Mam pewną prośbę, otóż w najbliższym czasie nie będzie mnie w Warszawie a mi zależy na czasie właśnie... Mam pytanie, czy ktokolwiek mógłby zamówić dla mnie dany mikrofilm, bym później, będąc w Warszawie, mógł go obejrzeć. Od strony prawnej to chyba możliwe? Z góry dziękuję! Smile

Pozdrawiam!

Karol

P.S.
Ach, zapomniałem! Oczywiście zwrócę natychmiast koszt zamówienia mikrofilmu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dejna_JanOffline
Temat postu: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 23-07-2008 - 21:40
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2007
Posty: 71

Status: Offline
Witam
wystarczy wysłac e-mail do CHR, nie trzeba być tam osobiście. Opłate wnieść na konto bankowe.
Pozdrawiam
J.Dejna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 23-07-2008 - 22:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Witam,
Dziękuję za odpowiedź - to świetnie. Już wysyłam e-maila - chciałbym tylko się upewnić, ile trzeba czekać zanim mikrofilmy dojdą + ile będę mógł z nich korzystać? I czy ktoś inny (np. mój kuzyn) może korzystać z mikrofilmów zamówionych przezemnie?

Pozdrawiam,

Karol
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarobOffline
Temat postu: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 24-07-2008 - 07:20
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2008
Posty: 18

Status: Offline
Witam,czas oczekiwania na mikrofilm wynosi od 3 do 4 tygodni, o dostawie poinformują. Korzystać z niego można przez 70 dni z możliwością przedłużenia do 90 dni. Niestety nie posiadam informacji co do ostatniego pytanie.

Pozdrawiam, Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Re: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 24-07-2008 - 11:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6177
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Vasquez napisał:
Witam,
I czy ktoś inny (np. mój kuzyn) może korzystać z mikrofilmów zamówionych przezemnie?

Pozdrawiam,

Karol


Witam,
jak najbardziej - wystarczy napisać takie upoważnienie (można mailem), podając dane personalne kuzyna i to powinno wystarczyć.
Taka przynajmniej możliwość była kilka lat temu, ale myślę, że nie powinno być problemu i teraz.
Najlepiej jednak wysłać pytanie lub zadzwonić.

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_MłynarczykOffline
Temat postu: Re: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 24-07-2008 - 15:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2006
Posty: 59
Skąd: Wilcza Góra/Lesznowola (TGCP)
Status: Offline
Nawet żadne upoważnienie nie jest potrzebne.

Film na Twoje nazwisko będzie sie znajdował w szufladach do których każdy ma dostęp - kuzyn wyciągnie po prostu film z Twojej przegródki i nikt go nie będzie pytał czy to on zamówił.

Co do długości przetrzymywania filmu w CHR to Jarek podał Ci dane oficjalne. Nieoficjalnie film po przyjściu ma wpisaną na opakowaniu "datę przydatności" Wink, ale jej przekroczenie nie jest super wnikliwie egzekwowane. Przedłużenie mikrofilmu o następne 3 miesiące kosztuje ostatnio 5 zł

Pozdrawiam Piotrek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu: Re: Prośba o zamówienie mikrofilmu w Wa-wie.  PostWysłany: 25-07-2008 - 14:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedzi Smile Wygląda na to, że zamówię na dniach pięć mikrofilmów, muszę tylko pomyśleć czy będę miał czas je przejrzeć po powrocie.

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2008 - 14:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6177
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
To wszystko zależy od tego, jak dużo czasu możesz poświęcić na przeglądanie mikrofilmów. Kiedyś zamówiłam 5 mikrofilmów i potem musiałam przychodzić 2-3 x w tygodniu, żeby móc się wyrobić w czasie wypożyczenia (bez dopłat).
Byłam na siebie zła, że na własne życzenie narzuciłam sobie takie tempo, ale zdążyłam i jeszcze zindeksowałam małżeństwa, jednak muszę przyznać, że z pomocą mamy.
Trzeba ponadto pamiętać, że nie zawsze trafimy na czytelne pismo, nie zawsze będą indeksy z nazwiskami na mikrofilmie i nie mamy również pewności, że zawsze będą wolne miejsca w czytelni (tu lepiej rezerwować sobie miejsce z dużym wyprzedzeniem).

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2008 - 14:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Myślę, że dam radę... Mam już jakieś doświadczenie z metrykami (wprawdzie nie z mikrofilmami a z oryginalnymi księgami, ale chyba podobnie to wygląda) - te 5 mikrofilmów odnosiłoby się do dwóch parafii, tam mam po dwie osoby (z dokładnymi datami) i dalej szukanie przodków na przestrzeni jakichś 3-4 pokoleń. Zwykle samo to udawało się w jakieś parę godzin.

A właśnie, jak wygląda sprawa z rezerwacją czytników? Nie wiem czy będzie łatwo, miałbym może i cały sierpień na wizytę w Warszawie, ale też czy można rezerwować czytnik na np. dwa dni z rzędu?

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2008 - 14:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6177
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Odnośnie rezerwacji czytników nie mam aktualnie rozeznania, gdyż z zasobów mormońskich korzystałam dość dawno (jeszcze w starej siedzibie CHR), może więc Piotr się wypowie, bądź inne osoby... ?

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2008 - 23:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
A jeszcze jedno... czy jak zamówię np. 5 mikrofilmów to dostanę informację kiedy będzie np. pierwszy czy dopiero jak będą wszystkie pięć? Bo też nie wiem czy zdążę je (albo chociaż ze dwa) przejrzeć jeszcze w sierpniu - jak myślicie, dałoby radę, gdybym zamówił teraz?

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dejna_JanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2008 - 23:16
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2007
Posty: 71

Status: Offline
Witam
Trzeba się co jakis czas dopytywać telefonicznie, czasami przesyłaja info e-mailem. Co do rezerwacji czytnika to teoretycznie jest zasada że na kilka godzin (3), praktycznie tak jak ja to praktykuję(jestem zamiejscowy i specjalnie jadę do Warszawy) rezerwuję zawsze na trzy pełne dni i jest to akceptowane. Oczywiście przy 3 godz. łatwiej o wcześniejszy termin. Można tez przyjść w "ciemno" zazwyczaj jakieś miejsce jest wolne lub zwalnia się. Co do spływu mikrofilmów to jest różnie, Ja na niektóre czekałem od lutego, ale doczekałem się. Warto mieć z sobą aparat cyfrowy, gdyż można zrobić zdjęcia zamiast ręcznie spisywać.
Pozdrawiam
Jan Dejna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2008 - 23:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź Smile Ale czy CHR informuje o dostępności wszystkich mikrofilmów czy pojedynczo, tak, że mogę np. zająć się jedynym mikrofilmem z pięciu, który przyszedł, czy muszę czekać na resztę?

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dejna_JanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-07-2008 - 15:36
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2007
Posty: 71

Status: Offline
Witam
mikrofilmy można przegladać w miarę jak docieraja do CHR, nie ma konieczności czekania na całość zamówienia, najlepiej samemu telefonicznie dopytywać się o dostępność.
pozdrawiam
J.Dejna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.707531 sekund(y)