Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka   PostWysłany: 10-01-2012 - 22:08
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kolosOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 10-01-2012 - 22:08
Sympatyk


Dołączył: 13-02-2011
Posty: 26

Status: Offline
Witam serdecznie. Kolega, który ze mną przcuje nazywa się Cichocki Andrzej mieszka w poznańskim a pochodzi o ile się nie mylę z warminskomazurskiego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lubryczyński_IreneuszOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 11-01-2012 - 18:25
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2010
Posty: 201

Status: Offline
Witam w swoim drzewie mam Mariana Cichockiego zm. 1995r. Warszawa męża Barbary z d. Przybojewska. pozdrawiam Irek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 11-01-2012 - 23:52
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Moi Cichoccy,najbliżsi,tj ojciec,dziadek,prababka,wujowie ,pochodzą z Sompolna-/konińskie/,mam na to dokumenty/, ale dalszychy, nie znam, nie wszyscy udzielają się genealogicznie i trudno połączyć,kto z kim i jakim jest kuzynem,kuzynką,czyli bratem,lub siostrą stryjecznym,ciotecznym itp.Pozdrawiam-Halina P.S. co mogę,badajcie ,szukajcie dokumentów swoich krewnych,przodków,może sie odnajdziemy, wiem z opowieści swego ojca,że dużo z rodziny Cichockich już przed wojną było w Warszawie,więc może i tam jest rozległa linia rodziny,taką mam nadzieję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 12-01-2012 - 07:33
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Pragnę dodać do w/w wpisu o Cichockich,że moja pra-babka,to:Marianna Cichocka,która jako wdowa, w wieku 70 lat, zmarła 1916 roku w Sopolnie i tam została pochowana,gdzie w styczniu 1939 roku pochowano koło,lub z nią jej syna-Józefa,a mego dziadka.Natomiast owa Marianna z męża Cichocka -z domu nazywała sie Radomska i urodziła się 1846 roku w KRAMSKU-/konińskie/-jako córka Konstantego Radomskiego i Marianny Radomskiej z domu Potrzebowska.W 1844 roku proboszczem w Kramskim kościele był:ks.Ludwik Potrzebowski i tymże to roku jego brat Franciszek Potrzebowski-wiceprezes Trybunału Warszawskiego kupił Kramsk i jego dobra.Potrzebowscy pod koniec życia proboszcza założyli dom,schronienie dla starców.W 1856 roku Franciszek Potrzebowski sprzedał majątek,który w jakiś czas potem został rozparcelowany i nabyty przez miejscowych włościan.Dlaczego to piszę,ano dlatego,że mój ojciec za swego życia opowiadał,że była rodzina,która miała fowark,mówił to takim starym językiem ,że ile np: to ludzi pracowało na "ognaryji"......Nigdy nie wiedziałam kogo i jak to dotyczyło.Dziś wiem,że było to po linii- dla mnie ze strony pra-prababki - Marianny Cichockiej z Radomskich-Potrzebowskich.Inne zdarzenia o tym też mówią.Wygląda na to,że Cichoccy,poprzez Potrzebowskich , /Franciszek/ - z Warszawy,też mogą być spokrewnieni.Posiadam "Akt". Pozdrawiam-Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 12-01-2012 - 07:38
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
poprawka,uzupełniam ,brakującą literę - ...." zmarła 1916 roku w SOMPOLNIE".-Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mantua1Offline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 13-01-2012 - 13:09
Sympatyk


Dołączył: 07-06-2011
Posty: 435

Status: Offline
Od mojej żony prababcia nazywała się Maria Błaszkiewicz zd Cichocka.Była żoną Stanisława i obydwoje pochodzili z Ciechanowa na Mazurach.
Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 13-01-2012 - 17:15
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Do mantua1.Miło otrzymywać powiadomienia,ale jak to poparować?.Trzeba wykonać masę pracy,tak jak to czynią, tu na tym portalu/ wiele zaawansowani ludzie/.Prośba,szukajcie u siebie ,opowieści krewnych,idżcie do USC,zajrzyjcie w księgi,albo kupcie "AKTY,albo zróbcie rzetelne zapiski,zajrzyjcie do Archiwów,do kościelnych akt,może,będzie nam dane,w jakimś momencie się spotkać.Pozdrawiam-Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 15:46
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witam

W mojej rodzinie Lachowiczów występuje Marianna Cichocka żona Błażeja Lachowicza młynarza ( to brat Jakuba mego prapradziadka), która wg aktu zgonu nr 4 z parafii Orłów zmarła 28.01.1870 r we wsi Mosiębrza w wieku 36 lat. Urodziła się zapewne ok 1834 roku, bo podobna data wynika z aktów urodzeń jej dzieci Feliksa Lachowicza ur 14.01.1860 r we wsi Zagroby parafii Żychlin i Józefa Lachowicza ur 09.03.1862 r we wsi Zagroby parafii Żychlin. Nie mam aktu ślubu Błażeja Lachowicza z Marianną Cichocką, ani danych o jej rodzicach i miejscu urodzenia, bo jako nieznane zapisano w akcie zgonu.
Jako młynarz Błażej Lachowicz zmieniał często miejsce zamieszkania na terenie łódzkiego i mazowieckiego więc trudno odnaleźć jego ślady w metrykach. W 1856 roku zgłosił zgon swego brata, a mego prapradziadka w parafii Gostynin i podał, że mieszkał we wsi Pobórz parafia Trębki.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 16:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam, ja mam u siebie w drzewku:

1825 9 Benedykt Cichocki ro:Jan, Teresa Jazierska i Paulina Lechowicz ro:Łukasz, Marianna Rudnicka par: Wiskitki

Cichoccy/Cicheccy występują w par. Mszczonów i Wiskitki (mazowieckie). Podobnie też brzmi nazwisko Lechowicz/Lachowicz.

Jakiś związek?

pozdrawiam
Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 16:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 422

Status: Offline
Dzien dobry,
nazwisko Cichocka, Cichowska lub Cichos był u mnie określany naprzemiennie. Marianna o tym nazwisku wyszła 1815 roku w Nowej Brzeznicy z Ludwikiem Chinalskim. Była ona córką mieszczan- Mateusza i Marianny z domu Wieloch .

Pozdrawiam
Justyna

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jarosław_MłynikOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 17:40
Zarząd PTG


Dołączył: 01-09-2015
Posty: 160

Status: Offline
Dzień dobry.

Nazwisko Cichowski występuje w okolicach Sokołowa Podlaskiego. Niezbyt licznie co prawda.

Pozdrawiam
JarosławMłynik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Re: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 18:02
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

tomes napisał:
Witam, ja mam u siebie w drzewku:

1825 9 Benedykt Cichocki ro:Jan, Teresa Jazierska i Paulina Lechowicz ro:Łukasz, Marianna Rudnicka par: Wiskitki

Cichoccy/Cicheccy występują w par. Mszczonów i Wiskitki (mazowieckie). Podobnie też brzmi nazwisko Lechowicz/Lachowicz.

Jakiś związek?

pozdrawiam
Tomasz


Niestety nie potrafię ustalić nic poza tym, co napisałam o tej Mariannie Cichockiej żonie Błażeja Lachowicza. Do Wiskitek i Mszczonowa moja rodzina Lachowiczów jeszcze mnie nie zaprowadziła, ale mam w Wiskitkach i Żyrardowie potomków Wincentego Galskiego ( także młynarza) urodzonego w Skierniewicach w XVIII wieku.
Moich Lachowiczów w Trębkach nazywali czasem Lachami, ale odmiany na Lechowicz jeszcze nie spotkałam.
Mój praprapradziadek Jan Lachowicz vel Lach był także młynarzem i często się przenosił wraz z rodziną, a ze związku z Marianną Oliszewską vel Uliszewską miał synów Jakuba, Błażeja, Leona Józefa i córkę Mariannę, a ze związku z Barbarą Śliwińską syna Cypriana. Jakub, Błażej i Cyprian byli młynarzami jak ojciec, a mój Jakub Lachowicz miał po kolei 3 żony z rodzin młynarskich więc sądzę, że Marianna Cichocka mogła także pochodzić z rodziny młynarskiej i w ten sposób znajdę dzieje Błażeja oraz może akt zgonu Jana Lachowicza jego ojca.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KwiatkowskiOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 19:19
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2014
Posty: 54

Status: Offline
Witam
Moja już zmarła ciocia była z domu Cichocka, pochodziła z terenów parafii Pniewnik pow. węgrowski
Pozdrawiam
Piotr Kwiatkowski

_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_DomańskaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Cichocka  PostWysłany: 24-05-2017 - 20:33
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 287
Skąd: Chorzów/Żelechlinek
Status: Offline
Witam
Moja Praprababka Katarzyna Cichocka urodzona (1858) Kolonia Opatowice koło Radziejowa byłe woj. Włocławek Córka Marcina ur.
( 1826) w Opatowicach i Agnieszki Pańki Syn Cichockiego Michała ur (1781 ) i Brygidy Kaszubskiej

_________________
Pozdrawiam Krystyna Domańska - Bzdak
Szukam : Domański ,Golizda, Reszka, Szewczyk , Miniak , Bator - okolice Żelechlinek, Drzewica , oraz okolice Bytoń , Radziejów , Lubraniec Frankowski, Walczak, Cichocki ,Witczak ,Szczypiński,Kalfus ,Januszewski,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.606908 sekund(y)