Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 20 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
eweOffline
Temat postu: Re: Centrum Historii Rodziny-Mormoni we Wrocławiu  PostWysłany: 17-03-2011 - 14:35
Sympatyk


Dołączył: 18-05-2009
Posty: 31

Status: Offline
Witam,

Panie Marku mnie również zdziwiło ostatnio dziwne oblężenie CHR we Wrocławiu i zapisywanie się na wszystkie godziny w danym dniu.
Jednak coś mi w tym zaczęło niepasować, gdy podczas ostatniej wizyty zarezerwowałam czytnik na godz. 16-20, a na stronie internetowej moje inicjały były wpisane już od godz. 12. Odkryłam to tuż przed wyjściem do CHR, więc nie mogłam nic już w tej sprawie zrobić. Byłam przekonana, że czytnik stał niewykorzystywany przez 4 godziny. Jednak na miejscu okazało się, że wszystkie czytniki są zajęte i musiałam chwilkę poczekać, aż jedna osoba zakończy swoją pracę przy czytniku.

Nie wiem co o tym myśleć.

Istnieje ewentualność, że ktoś miał identyczne inicjały jak ja, ale raczej w to wątpię.

_________________
Ewelina zd. Miliszewska
Przodkowie:
Miliszewski, Siwko, Grabowski, Basiewski, Kuberski, Zawistowski, Konopko, Poniatowski, Adamski, Mikulski (woj. podlaskie)
Paździor, Kosiara, Zientara, Krawczyk, Jałocha, Machynia (woj. świętokrzyskie)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rogacki_marekOffline
Temat postu: Re: Centrum Historii Rodziny-Mormoni we Wrocławiu  PostWysłany: 17-03-2011 - 18:01
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2009
Posty: 21

Status: Offline
Witam.
Dziękuję za odzew. Napisałem na ten temat .ponieważ z racji zamieszkania zaglądam do CHR osobiście. Wiem , że cztery seanse ,to maraton dla oczu i nie tylko. Można sobie zrobić przerwę na posiłek. Ale zwróciłem uwagę podczas przeglądania mikrofilmów ,że stanowiska w kalendarzu zajęta świecą pustkami. Sam nieraz korzystałem bez zapisu ,jak zobaczyłem ,że jakieś godziny są wolne.
Co do tych samych nickow,to przerabiałem ten temat. Musiałem wstawić sobie dodatkową literkę żeby się odróżniać.Jak sprawdzam kalendarz,to często spotykam takie same nick jakim posługiwałem się przed zmianą. Ja uważam ,,ze trzyliterowy nick ułatwi życie i trudniej o zdublownie. Pozdrawiam serdecznie . Marek Rogacki ŚTG
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wołczuchOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2011 - 14:21
Sympatyk


Dołączył: 26-08-2009
Posty: 296
Skąd: o!polskie
Status: Offline
Ja jak bym miał bliżej to bym nie brał tylu godzin... a potem się okazuje że to wszystko po rosyjsku, a na mikrofilmie pisze że polish

_________________
Szukam informacji na temat miejscowości:
Gródek Jagielloński, Rodatycze, Wołczuchy i okolic
Wąwolnica, Skrudki, Garbów
Zakliczyn k. Myślenic
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rogacki_marekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2011 - 08:54
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2009
Posty: 21

Status: Offline
Witam.
Ostatnio nie mogę otworzyć kalendarza do czytników. Ukazują się puste pola i wyświetla komunikat: "Nie można pokazać wydarzeń z co najmniej jednego kalendarza,ponieważ nie masz uprawnień do przeglądania". Nie wiem co z tym"fantem" zrobić?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2011 - 09:45
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
Link na szybko:

https://www.google.com/calendar/embed?s ... ope/Warsaw" style="border: 0" width="800" height="600" frameborder="0" scrolling="no"

Za chwilę postaram się naprawić wyświetlanie kalendarza na www.chr.wroclaw.pl

Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rogacki_marekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-05-2011 - 10:32
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2009
Posty: 21

Status: Offline
Witam.
Dziękuję za szybką reakcję. Stronka działa . Pozdrawiam Marek Rogacki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wołczuchOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2011 - 08:12
Sympatyk


Dołączył: 26-08-2009
Posty: 296
Skąd: o!polskie
Status: Offline
Nie działa stara wersja familysearch.org. Pojawia się komunikat o błędzie
An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

Wiecie może jak szukać parafii na nowej wersji, ja się jakoś nie umie odnaleźć. A Help nie daje odpowiedzi.

_________________
Szukam informacji na temat miejscowości:
Gródek Jagielloński, Rodatycze, Wołczuchy i okolic
Wąwolnica, Skrudki, Garbów
Zakliczyn k. Myślenic
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2011 - 10:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Dzien dobry, stara stronka dziala, jesli uzbroisz sie w cierpliwosc i kilkakrotnie powtorzysz operacje: jesli wypelnia sie slowo error, klikasz na powrot do poprzedniej strony (return) i robisz to kilka razy, az w koncu zadziala. Przerabialam to wczoraj, jest troche denerwujace, ale odnalazlam parafie oraz dane o mikrofilmach i zamowilam dwa. Tak wiec trzeba troche cierpliwosci do starej strony, bo na nowej tez nie moge niczego znalezc. Powodzenia Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: od 15.06 zmiana systemów zamówień mikrofilmów w CHR  PostWysłany: 13-06-2011 - 13:29
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
Szanowni Użytkownicy Centrum Historii Rodziny.

Od dnia 15 czerwca br. Wprowadzony zostanie nowy system zamawiania mikrofilmów do Centrów Historii Rodziny w Polsce.

Od tego dnia strona https://film.familysearch.org/ będzie jedyną drogą zamawiania mikrofilmów i opłacania ich przedłużeń. Płatności będzie można dokonywać za pomocą systemu PayPal lub przy użyciu karty kredytowej.

Proces zamawiania będzie wyglądał następująco:
1) wyszukanie mikrofilmów w systemie
2) dokonanie opłaty (PayPal, karty: Visa lub Mastercard)
3) przetworzenie zamówienia, które będzie można anulować w przeciągu 24 godzin – w takim przypadku zwrot zapłaconej kwoty powinien nastąpić w przeciągu 4 dni roboczych.
4) przesłanie zamówienia do realizacji
5a) jeżeli mikrofilm będzie dostępny w Centrum Dystrybucyjnym, zostanie on niezwłocznie wysłany do Centrum. Gdy mikrofilmy dotrą do Centrum, osoba zamawiająca otrzyma e-mail informujący o tym fakcie.
5) jeżeli film nie będzie dostępny w Centrum Dystrybucyjnym, system będzie oczekiwał na zwrot mikrofilmu z innego Centrum lub zostanie zamówiona dodatkowa kopia.
6) na 7 dni przed upłynięciem terminu wypożyczenia, użytkownik otrzyma email informujący o tym fakcie i będzie mógł samodzielnie przedłużyć termin wypożyczenia o kolejne 60 dni.

Aby zamawiać mikrofilmy konieczne będzie posiadania konta Familysearch bądź konta LDS Account. Osoby nie posiadające jeszcze tego rodzaju kont będą musiały je założyć. Choć do założenia kont Familysearch lub LDS Account nie jest wymagane podanie adresu email, aby korzystać z zamawiania mikrofilmów podanie go będzie niezbędne (ze względu na powiadomienia).
Na wspomnianej stronie będzie można śledzić status zamówienia.
Jeżeli zamówiony mikrofilm posiada nałożone ograniczenia i jego wysyłka do Centrum nie będzie możliwa, zwrot zapłaconej kwoty nastąpi automatycznie.

Na chwilę obecną nie znam cen zamówienia i przedłużenia (stawki różnią się w zależności od kraju).
Nowy system usprawni i przyspieszy proces zamawiania mikrofilmów (wyeliminowanie obrotu gotówkowego, zminimalizowanie ilości korespondencji email...). Użytkownicy w dowolnym momencie będą mogli sprawdzić co się dzieje z ich zamówieniami (nie będzie już takich sytuacji, ze zamówienie mogło zostać zagubione, bądź osoba zamawiająca pomyli jedną cyfrę a zamawiający otrzyma niewłaściwy mikrofilm).

W miarę możliwości będę udzielał odpowiedzi na wszelkie pojawiające się pytania.

Na dzień 28 czerwca wieczorem (pewnie o 18.00) planuję spotkanie w CHR we Wrocławiu, na które bardzo serdecznie zapraszam. Wszelkie nowości będę mógł wtedy osobiście omówić i wyjaśnić.

Radosław Zań
Dyrektor Centrum Historii Rodziny
we Wrocławiu


Ostatnio zmieniony przez radicalman dnia 13-06-2011 - 13:38, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: od 15.06 zmiana systemów zamówień mikrofilmów w CHR  PostWysłany: 13-06-2011 - 13:36
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 32968
Skąd: Warszawa
Status: Offline
szkoda:(

ale miały być pytania:
czy będzie możliwość sprawdzenia jakie mikrofilmy będą zamówione przez innych użytkowników tzn co jest/będzie dostępne i kiedy bez konieczności zamawiania- "przy okazji" zamówienia przez innego użytkownika?

czy to trwałe? (konieczność rejestracji i posiadania karty kredytowej ew. korzystania z paypala?)
czy możliwość przelewu bankowego jest brana pod uwagę (jeśli tak to czy do banku w Polsce czy zagranicznego)

czy system rejestracji czytników też będzie zmieniany/zmieniony?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: od 15.06 zmiana systemów zamówień mikrofilmów w CHR  PostWysłany: 13-06-2011 - 13:44
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
1)
Sprawdzenie czy mikrofilm jest w Centrum. Nie mam pojęcia - ledwo co otrzymałem email z powiadomieniem o zmianie systemu. Wydawałoby się to logicznym, że nie powinno się płacić za mikrofilm znajdujący się w centrum. Nie wiem jak to zostało technicznie rozwiązane.
2)
zmiany są trwałe. Wybrane zostały metody płatności, które są powszechnie używane na całym świecie. Osobom obawiającym sie podawania numerów kart kredytowych online polecam system paypal, który można zasilić krajowym przelewem np. z konta internetowego.
3)
Na razie nie przewidujemy zmiany systemu rezerwacji czytników.

R. Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: od 15.06 zmiana systemów zamówień mikrofilmów w CHR  PostWysłany: 14-06-2011 - 20:25
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
1) podstawowa cena zamówienia mikrofilmu na 90 dni nie zmienia się i wynosi 15 zł
2) przedłużenie mikrofilmu o kolejne 60 dni - 15 zł
3) zamówienie lub przedłużenie mikrofilmu, który ma na stałe zostać w CHR - 37,50 zł

Jeżeli mikrofilm będzie znajdował się w Centrum, to użytkownik próbujący go zamówić zostanie o tym fakcie poinformowany.

Pozdrawiam,
Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Juszkat_TomaszOffline
Temat postu: Re: Księgi parafialne na Family Search.org  PostWysłany: 17-06-2011 - 16:29
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2011
Posty: 39

Status: Offline
mam wielką prośbę w sprawie technicznej. zamówiłem mikrofilmy i otrzymałem mail że już dotarły. Jak się umawia na oglądanie? trzeba zadzwonić i się umówić czy jest jakaś strona gdzie się loguje i rezerwuje czas oglądania????
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu: Re: Księgi parafialne na Family Search.org  PostWysłany: 17-06-2011 - 16:41
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
Odpowiem, choć to nie ten wątek Smile
http://chr.wroclaw.pl/index.php?option= ... e&Itemid=4 - tu jest kalendarz wolnych terminów. Rezerwacja przez email: wroclaw @ mormoni.pl lub telefoniczna (po angielsku) 71 - 7815615
Z tego co jest mi wiadomo, w Pana przypadku to nie są mikrofilmy tylko mikrofisze do których nie mamy czytników. Odczytanie zawartości na czytniku do mikrofilmów będzie wymagało maksymalnego powiększenie i umiejętności "ekwilibrystycznych", ale niewątpliwie jest wykonalne.

Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Juszkat_TomaszOffline
Temat postu: Re: Księgi parafialne na Family Search.org  PostWysłany: 17-06-2011 - 16:44
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2011
Posty: 39

Status: Offline
Nie rozumiem jak w mojej sprawie że nie są to mikrofilmy tylko mikrofisze???
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.349345 sekund(y)