Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 03 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirkaniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2011 - 10:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2010
Posty: 66

Status: Offline
Witam.
Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu aktu urodzenia parafia Budziszewice (miejscowość Janków) Waleria Kotynia córka Franciszki, lata 1872-74, ewentualnie 1876-7 ? Rok 1875 sprawdziłam w AP Grodzisk Maz., niestety brak.

Pozdrawiam
Mirka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MMarOffline
22 Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2011 - 20:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2010
Posty: 102

Status: Offline
Panie tomku gdzie moge szukac akt metrykalnych i kart meldunkowych z lat 1878 gminy Czerniewice. W Ksiązce adresowei Polski z 1928r gmina ta nalezała do woj. warszawskiego, powiat Rawa, sąd okręgowy Piotrków.
Pozdraiwam
MMar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dominikkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2011 - 20:53
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 390
Skąd: Tomaszów Maz./Rawa Maz.
Status: Offline
Witam,
pozwolę sobie odpowiedzieć za Pana Tomka. Księgi metrykalne z parafii Czerniewice z 1878 r. znajdują się w Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu. Nie ma tego rocznika w żadnym Archiwum Państwowym, ani też na parafii w Czerniewicach (parafia przekazała księgi do Łowicza). Z terenu gm. Czerniewice nie zachowały się żadne karty meldunkowe i księgi ludności. Zaginęły w czasie II wojny światowej. Temat Czerniewic był już przez Panią poruszany kilka stron wcześniej.
Pozdrawiam
Dominik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MMarOffline
22 Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2011 - 20:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2010
Posty: 102

Status: Offline
Znalazłam jeszcze jedną gminę Czerniewice. W Spisie alfabetycznym miast, wsi, folwarków, kolonii, w gubernii Królestwa Polskiego z 1877r. Czerniewice - gubernia Warszawska, powiat Wocławski, gmina Smiłowice, parafia Grabkowo, wieś Kazanów gubernia Kaliska, powiat Turek, gmina Zelgoszcz, parafia Grodzisk
W karcie meldunkowej z 1932r jest napisane wies Kazań gmina Czerniewice.
Poniewaz nikt nie wie z rodziny z jakich Czerniewic pochodzi Jan Tarkowski, stąd wynikaja moje poszukiwania.
Moje pytanie do Panów Tomka lub Dominika gdzie moge znaleśc karty metrykalne z 1878 r z tych drugich Czerniewic.
Pozdrawiam
MMar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
szczesnaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2011 - 18:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2008
Posty: 342

Status: Offline
Czy jest jakaś szansa, że księgi z archiwum Tomaszów i Piotrków będą dostępne do indeksacji.
Pozdrawiam
Joanna

_________________
nazwiska, które mnie interesują: Kluczewski, Sienicki, Podpora, Migała, Sott, Herz, Weiss
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria112mOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2011 - 19:48
Zasłużony


Dołączył: 21-02-2011
Posty: 3

Status: Offline
Witam.
Moja babcia i jej rodzice pochodzili z Bełchatowa i Pabianic. Mam prośbę do Pana Tomka, może przy okazji przeglądania natknie się Pan na nazwiska Szamal vel Siama, i Weder,vel Wejder,
Bardzo proszę o cokolwiek, o tym, że tam mieszkali wiem z przekazów ustnych.
Pozdrawiam Maria M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zwolska_KatarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2011 - 20:21


Dołączył: 19-04-2011
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Status: Offline
Witam serdecznie, nazywam się Katarzyna Zwolska i jestem nauczycielką z Częstochowy. Poszukuję swoich przodków, konkretnie aktu ślubu pradziadków. Jedyny dokument jaki mam to wyciąg z księgi ludności stałej dot. mojej babci. Oto jego treść:
pow. radomskowski
gm. Rząśnia
wsi Biała Szlachecka
nr domu 33
strona 191
Helena Konieczna
rodzice: Piotr i Julijanna z Jeżków
ur. 17.04.1915

Szczególnie zależy mi na dotarciu do Juljanny, ale nie znam jej daty urodzenia, ani imion rodziców. Wiem, że przeniosła się do Białej Szlacheckiej z Sosnowca. Myślę, że na akcie ślubu mogłyby być takie informacje. Piotr i Juljanna wzięłi ślub prawdopodobnie w Białej Szlacheckiej. Dodam jeszcze, że nazwisko prababki Jeżke to najpewniej Jeszke.
Bardzo proszę o porady.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2011 - 20:52
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
Zwolska_Katarzyna napisał:
Witam serdecznie, nazywam się Katarzyna Zwolska i jestem nauczycielką z Częstochowy. Poszukuję swoich przodków, konkretnie aktu ślubu pradziadków. Jedyny dokument jaki mam to wyciąg z księgi ludności stałej dot. mojej babci. Oto jego treść:
pow. radomskowski
gm. Rząśnia
wsi Biała Szlachecka
nr domu 33
strona 191
Helena Konieczna
rodzice: Piotr i Julijanna z Jeżków
ur. 17.04.1915

Szczególnie zależy mi na dotarciu do Juljanny, ale nie znam jej daty urodzenia, ani imion rodziców. Wiem, że przeniosła się do Białej Szlacheckiej z Sosnowca. Myślę, że na akcie ślubu mogłyby być takie informacje. Piotr i Juljanna wzięłi ślub prawdopodobnie w Białej Szlacheckiej. Dodam jeszcze, że nazwisko prababki Jeżke to najpewniej Jeszke.
Bardzo proszę o porady.

Biała Szlachecka w tym czasie podlegala pod parafię Pajęczno, więc księgi ślubów są blisko Ciebie - w Archiwum w Częstochowie na Rejtana 13
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... c=pajęczno
Powinny być już księgi do 1910 roku. Musisz szukać wstecz od tego roku. Jeśli nie będzie aktu, to albo brali ślub później i księga jest w USC Pajęczno albo w innej parafii.
Jeąeli babcia nie była jedynym ich dzieckiem, to w APCz warto przejrzeć również księgi chrztów do 1910.

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zwolska_KatarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2011 - 09:07


Dołączył: 19-04-2011
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Status: Offline
Bardzo dziękuję za odpowiedź, ponieważ nie miałam pojęcia z czym to się je. Byłam w Archiwum w Częstochowie, ale dowiedziałam się, że skoro moja babcia była pierwszym dzieckiem to ślub był najpewniej po 1910 a akta w USC. Polecono mi sprawdzić USC w Częstochowie, niestety niczego nie znaleziono. I do tego nakrzyczano Wink Teraz przynajmniej wiem, które USC wziąć pod uwagę, żeby nie błądzić po omacku. Bardzo dziękuję!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2011 - 12:19
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
Zwolska_Katarzyna napisał:
Bardzo dziękuję za odpowiedź, ponieważ nie miałam pojęcia z czym to się je. Byłam w Archiwum w Częstochowie, ale dowiedziałam się, że skoro moja babcia była pierwszym dzieckiem to ślub był najpewniej po 1910 a akta w USC. Polecono mi sprawdzić USC w Częstochowie, niestety niczego nie znaleziono. I do tego nakrzyczano Wink Teraz przynajmniej wiem, które USC wziąć pod uwagę, żeby nie błądzić po omacku. Bardzo dziękuję!

W genealogii nie powinno się zakładać, że coś było "najpewniej". Równie dobrze pradziadkowie mogli mieć wcześniej dzieci, które zmarły w dzieciństwie, a o których nie mówiono, więc babcia mogła myśleć, że była pierwsza. Poza tym, nie ma przecież reguły, że jest ślub, a po roku czy dwóch rodzi się dziecko!
Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym jednak księgi przynajmniej 1900-1910, aby to wykluczyć, W końcu w archiwum to jest może raptem może godzina szukania, a przynajmniej na miejscu. Albo możesz spróbować najpierw zadzwonić do USC Pajęczno, czy nie mogliby sprawdzić - zdarzają się takie urzędy, że robią to bardzo chętnie.

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zwolska_KatarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2011 - 15:34


Dołączył: 19-04-2011
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Status: Offline
Racja. Przejrzę AP. Zasmuca mnie to, że mam tak mało pewnych informacji, ale nie poddam się Smile Przyjemniej będę miała pewność. Takie wskazówki są dla mnie cenne, ponieważ pierwszy raz robię coś takiego... i chyba zaczynam się wkręcać...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nowakowska_SylwiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2011 - 18:06


Dołączył: 28-04-2011
Posty: 4

Status: Offline
Witam,
Chciałabym poznać daty urodzenia/zgonów małżeństwa i dane ich rodziców: Włudarczyk Wojciecha i Józefy Włudarczyk z domu Rebzda zamieszkałych w Łaznowie oraz małżeństwa: Kowalczyk Józef i Rozalia Kowalczyk z domu Najder zamieszkałych w Będzelinie. z tego co wiem Józef Kowalczyk zmarł około 1965 roku. Z góry dziękuję za pomoc:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kobalkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2011 - 08:37
Sympatyk


Dołączył: 29-04-2011
Posty: 73

Status: Offline
Bardzo proszę o odnalezienie metryk urodzenia lub aktów ślubu z miejscowości Książ teraz Gawrony koło Opoczna . Interesują mnie takie nazwiska jak : Jan Kobalczyk, Stanisław Poddębniak, Marianna Gradek, Władysław Kobalczyk . Wogóle to za bardzo nie wiem jak mam się gdzie ruszyć aby cokoliwiek się dowiedzieć . Za udzielone wskazówki na temat szukania , orAZ jakiekolwiek informacje na temat tych osób z góry dziekuje >

_________________
Katarzyna Kobalczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kobalkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2011 - 08:39
Sympatyk


Dołączył: 29-04-2011
Posty: 73

Status: Offline
Witam mam jeszcze jedno pytanie . czy ktoś odpłatnie ,mógłby za mnie poszukać moich przodków ?

_________________
Katarzyna Kobalczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MMarOffline
3 Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2011 - 22:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2010
Posty: 102

Status: Offline
Prosze mi podpowiedzieć w jaki sposób mozna odnależć rodzeństwo pradziadków oraz w jaki sposób mozna dowiedzieć sie czym zajmowali sie pradziadkowie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.348455 sekund(y)