Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
poniedziałek, 28 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RadoslaoOffline
Temat postu: Żuraw akt urodzenia 124/1905  PostWysłany: 27-10-2024 - 23:04


Dołączył: 20-03-2023
Posty: 3

Status: Offline
Witam

Bardzo proszę o dokładne przetłumaczenie z j. rosyjskiego aktu urodzenia mojego pradziadka Władysława Kowalskiego.

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 0d29c3d94a

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
W.BadurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-10-2024 - 08:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2008
Posty: 327

Status: Offline
Wydarzyło się we wsi Żuraw 25 listopada / 8 grudnia 1905r o dziewiątej rano. Stawił się Idzi Kowalski lat 24 robotnik mieszkający w Kuśmirkach, w obecności świadków Józefa Nowaka lat 25 i Jana (napisano Joanna) Musiała lat 50 obydwóch chłopów mieszkających w Kuśmirkach i okazał nam dziecko płci męskiej, oświadczając, że urodziło się ono w Kuśmirkach 23 listopada / 6 grudnia bieżącego roku o piątej po południu z jego ślubnej żony Franciszki z Nowaków lat 18. Dziecku temu na Chrzcie Świętym udzielonym w dniu dzisiejszym przez księdza Wacława Piotrowskiego dano imię Władysław, a chrzestnymi byli Szymon Stefaniak i Elżbieta Stachurska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i ja podpisałem. Proboszcz parafii Żuraw. podpis.

Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.316343 sekund(y)