Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 25 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 21-10-2024 - 21:52
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
Proszę o przetłumaczenie aktu zgonu Heleny Krasnodębskiej (z domu Krasnodębska)
Z, Nr 89, Wiśniew, Wiśniew, 1889, Helena Krasnodębska
Dane dodatkowe: wdowa (po Macieju Krasnodębskim zmarłym w 1874 r. w parafii Pniewnik)
Interesuje mnie wszystko.
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 87-089.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
el_zaOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 22-10-2024 - 08:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2011
Posty: 6004

Status: Offline
Helena Krasnodębska - lat 70, wdowa, zam. u swoich krewnych w Wiśniewie, zm. 12/ 24.XII.1889 o 3.00 po południu
zgłosili - Adam Noiszewski, l.33 i Jan Parol, l.63, koloniści z Wiśniewa

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 22-10-2024 - 12:40
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
OK. To jest ta osoba, której szukałem. Adam Nojszewski to był jej wnuk, a Jan Parol był z rodziny męża innej wnuczki Heleny Krasnodębskiej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 24-10-2024 - 22:37
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
Proszę o przetłumaczenie aktu małżeństwa Karola Kostki z Marianną Sawicką
M, Nr 7, Wólka Proszewska, Kopcie, 1873, Karol Kostka - Marianna Sawicka
Dane dodatkowe: Karol Kostka był z parafii Grębków.
Interesuje mnie wszystko, w szczególności czy Karol Kostka był wdowcem po Mariannie z domu Leszczyńska, a Marianna Leszczyńska czy miała nazwisko panieńskie Boruc?
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 06-007.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czwarnog_KazimierzOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 10:43
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 105

Status: Offline
AM 7/1873
Działo się we wsi Kopcie 11/23.II.1873 r. o godz. 1 po południu. Ogłaszamy, że w obecności świadków Franciszka Chabiery l.52 ze wsi Cierpięta i Jana Sopińskiego l.40 ze wsi Sucha włościan rolników dzisiaj zawarty został religijny związek małżeński między Karolem Kostka wdowcem po zmarłej żonie Mariannie z Leszczyńskich włościaninem rolnikiem l.60 urodzonym we wsi Cierpięta i w tejże wsi mieszkającym synem nieżyjących Andrzeja Kostka i prawnej jego żony Rozalii z Tafilów i Marianną Sawicką l. 53 wdową po zmarłym w 1867 r. mężu Walentym Sawickim córką nieżyjących Rocha Boruca i jego prawnej żony Katarzyny urodzoną we wsi Wyszków a mieszkającą we wsi Wólka Proszewska Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w miejscowym i Grębkowskim kościołach parafialnych w dn. 9; 16 i 23. II (nowego stylu). br. Małżonkowie oświadczyli że nie zawarli umowy przedślubnej. Religijny obrzęd małżeństwa dokonałem Ja. Akt ten obecnym przeczytano a ponieważ są oni niepiśmienni sam tylko podpisałem
Ks. Paweł Piotrowski Administrator Parafii Kopcie Utrzymujący Akta Stanu Cywilnego
Pozdrawiam
Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 12:31
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
OK. To jest, którego szukam
Proszę teraz o przetłumaczenie aktu zgonu Karola Kostki
Z, Nr 36, Cierpięta, Grębków, 1887, Karol Kostka
Dane dodatkowe: mąż Marianny Kostki (z domu Boruc)
Interesuje mnie wszystko, w szczególności dokładna data jego śmierci.
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 35-038.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czwarnog_KazimierzOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 12:57
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 105

Status: Offline
AZ 36/1887
Działo się we wsi Grębków 25.II/9.III.1887 r. o godz. 6 po południu. Stawili się Ignacy Tafil l.50 i Jan Tafil l.55 włościanie ze wsi Cierpięta i oświadczyli że dzisiaj o godz. 3 po północy zmarł urodzony i mieszkający w tej wsi Cierpięta włościanin Karól Kostka l. 79 syn nieznanych oświadczającym rodziców pozostawił po sobie owdowiałą żonę Mariannę z Boruców. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Karola Kostki akt ten przeczytano oświadczającym a następnie przeze mnie podpisano. Oświadczający oświadczyli że są niepiśmienni.
Ksiądz Ludwik Michał Mystkowski administrator parafii Grębków

_________________
Pozdrawiam Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 13:29
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
OK. To jest, kogo szukałem
Proszę teraz o przetłumaczenie aktu zgonu Marianny Kostki (z domu Leszczyńska)
Z, Nr 2, Grębków, 1871, Marianna Kostka (z domu Leszczyńska).
Interesuje mnie wszystko, w szczególności dokładna data i miejsce jej śmierci.
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 01-003.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czwarnog_KazimierzOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 13:49
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 105

Status: Offline
AZ 2/1871
Działo się we wsi Grębków 21.XII/2.I.1870/71 r. o godz. 5 wieczorem. Stawili się Jan Leszczyński l.60 i Kacper Tafil l.45 włościanie ze wsi Cierpięta i oświadczyli że dzisiaj o godz. 2 w nocy zmarła mieszkająca w tej wsi włościanka Marianna Kostka l. 56 córka nieżyjących Michała Leszczyńskiego i Brygidy ze Świderskich pozostawiła po sobie owdowiałego męża Karola. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Marianny Kostka akt ten przeczytano obecnym a następnie przeze mnie podpisano. Obecni oświadczyli że są niepiśmienni.
Ksiądz Ludwik Michał Mystkowski administrator parafii Grębków utrzymujący akta stanu cywilnego

_________________
Pozdrawiam Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 14:04
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
Ok.
Proszę teraz o przetłumaczenie aktu zgonu Tekli Chabiery (z domu Kowalik)
Z, Nr 92, Cierpięta, Grębków, 1888, Tekla Chabiera (z domu Kowalik)
Informacje dodatkowe: żona Franciszka Chabiery
Interesuje mnie wszystko, w szczególności dokładna data jej śmierci.
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 91-094.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czwarnog_KazimierzOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 105

Status: Offline
AZ 92/1888
Działo się we wsi Grębków 23/15.XI.1888 r. o godz. 10 rano. Stawili się Jan Tafil l.56 i Tadeusz Kołak l.45 włościanie ze wsi Cierpięta i oświadczyli że dzisiaj o godz. 2 po północy zmarła mieszkająca w tej wsi Cierpięta włościanka Tekla Chabiera l. 70 urodzona we wsi Jaworek parafii Wierzbno córka rodziców nieznanych oświadczającym wdowa po zmarłym mężu Franciszku. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Tekli Chabiery akt ten przeczytano oświadczającym a następnie przeze mnie podpisano. Oświadczający oświadczyli że są niepiśmienni.
Ksiądz Ludwik Michał Mystkowski administrator parafii Grębków

_________________
Pozdrawiam Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 15:44
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
OK. To trochę dziwne, że miała być już wdową, jakoś w parafii Grębków dla podobnego okresu sprzed 1888 r. nie znalazłem aktu zgonu Franciszka Chabiery. Może to był jakiś błąd, a może z aktów ślubów ich dzieci z lat 70 i 80 dowiem się czegoś więcej.
Proszę teraz o przetłumaczenie ich córki Klary Chabiery z Józefem Filipiakiem
M, Nr 10, Grębków, 1876, Klara Chabiera - Józef Filipiak
Interesuje mnie wszystko, w szczególności dokładna data i miejsce ślubu oraz czy ojciec Klary, Franciszek Chabiera jeszcze żył?
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 10-011.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czwarnog_KazimierzOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 18:18
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 105

Status: Offline
AM 10/1876
Działo się we wsi Grębków 9/21.II.1876 r. o godz. 1 po południu. Ogłaszamy, że w obecności świadków Jana Trojanowskiego l.45 i Jakuba Adamiaka l.50 włościan ze wsi Sucha dzisiaj zawarty został religijny związek małżeński między Józefem Filipiakiem l. 30 włościaninem kawalerem czasowo urlopowanym żołnierzem urodzonym i mieszkającym we wsi i parafii Kopcie na gospodarstwie synem nieżyjących Stanisława i Ludwiki z Pietrzaków i Klarą Chabiera l. 26 włościanką panną urodzoną we wsi Jaworek parafii Wierzbińskiej a mieszkającą z rodzicami we wsi Cierpięta parafii miejscowej córką Franciszka i Tekli z Arysów Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w kościołach parafialnych Kopcińskim i Grębkowskim w dn………... Małżonkowie oświadczyli że nie zawarli umowy przedślubnej. Religijny obrzęd małżeństwa dokonałem ja podpisany. Akt ten po przeczytaniu przeze mnie tylko podpisano nowożeńcy i świadkowie oświadczyli że są oni niepiśmienni
Ksiądz Ludwik Michał Mystkowski Administrator Parafii Grębków Utrzymujący Akta Stanu Cywilnego

Franciszek Chabiera zmarł w roku 1885 w Żarnówce akt zgonu nr 3 par. Grębków https://tiny.pl/1ngcv976
Franciszek był wujem mojej prababki Magdaleny Michalczyk córki Wincentego i Salomei z Chabierów
Pozdrawiam
Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian_1606Online!
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 18:20
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2023
Posty: 344

Status: Online!
Tak znalazłem tą metrykę. W indeksach omyłkowo wpisano imię Franciszka, zamiast Franciszek.
Proszę więc o przetłumaczenie aktu zgonu Franciszka Chabiery.
Z, Nr 3, Cierpięta, Grębków, 1885, Franciszek Chabiera
Interesuje mnie wszystko, w szczególności dokładna data jego śmierci.
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 03-006.jpg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czwarnog_KazimierzOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Andrzejczuk - Złotki 1899  PostWysłany: 25-10-2024 - 18:52
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 105

Status: Offline
AZ 3/1885
Działo się we wsi Grębków 231.XII/12.I.1884/85 r. o godz. 1 po południu. Stawili się Ignacy Tafil l.48 i Jan Tafil l.50 włościanie ze wsi Cierpięta i oświadczyli że dzisiaj o godz. 7 rano zmarł mieszkający w tej wsi włościanin Franciszek Chabiera l. 68 urodzony we wsi Wyględow parafii Wierzbińskiej syn rodziców nieznanych oświadczającym pozostawił po sobie owdowiałą żonę Teklę z Arysów. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Franciszka Chabiery akt ten przeczytano oświadczającym a następnie przeze mnie podpisano. Oświadczający oświadczyli że są niepiśmienni.
Ksiądz Ludwik Michał Mystkowski administrator parafii Grębków

_________________
Pozdrawiam Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.259261 sekund(y)