Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
niedziela, 20 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czarek_74Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-10-2024 - 17:36
Sympatyk


Dołączył: 29-02-2024
Posty: 20

Status: Offline
deTaroni_Francois napisał:
Witam Wszystkich,
Odkryłem waszą wymianę wiadomości. Jestem Francuzem. Jestem potomkiem pierwszego małżeństwa Bernarda TARONIEGO z Magdaleną ORZECHOWSKĄ poprzedzającego małżeństwo z Katarzyną STANIKOWSKĄ. Poszukuję przodków Bernarda TARONI i Magdaleny ORZECHOWSKIEJ, a także potomków z dwóch małżeństw Bernarda TARONI. Właściwie posiadam informację o potomku pary Tomasza Maliszewskiego i Józefy Franciszki Taronii. Może moglibyśmy wymienić się informacjami?
Pozdrawiam
François


Chętnie wymienię się informacjami, jeśli znajdziemy jakiś punkt wspólny Wink
Jaki przedział czasowy dotyczy Tomasza Maliszewskiego i skąd pochodzi?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmikszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2024 - 15:45
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2021
Posty: 51

Status: Offline
czarek_74 napisał:
deTaroni_Francois napisał:
Witam Wszystkich,
Odkryłem waszą wymianę wiadomości. Jestem Francuzem. Jestem potomkiem pierwszego małżeństwa Bernarda TARONIEGO z Magdaleną ORZECHOWSKĄ poprzedzającego małżeństwo z Katarzyną STANIKOWSKĄ. Poszukuję przodków Bernarda TARONI i Magdaleny ORZECHOWSKIEJ, a także potomków z dwóch małżeństw Bernarda TARONI. Właściwie posiadam informację o potomku pary Tomasza Maliszewskiego i Józefy Franciszki Taronii. Może moglibyśmy wymienić się informacjami?
Pozdrawiam
François


Chętnie wymienię się informacjami, jeśli znajdziemy jakiś punkt wspólny Wink
Jaki przedział czasowy dotyczy Tomasza Maliszewskiego i skąd pochodzi?

Witaj Czarku,

Francios wspomnial Tomasza Maliszewskiego ur. ok. 1798 roku w miejscowosci Lencze, zm. 3 lipca 1865 roku w Krakowie. Syn Jana Maliszewskiego i Zofii Orlowskiej. Tomasz byl znanym w Krakowie cukiernikiem posiadajacym cukiernie przy ulicy Grodzkiej, ktora przeniesiono ok. 1835 roku na rynek glowny na ulice Bracka. Kilka oublikacji wspomina Go jako "Warszawskiego cukiernika". Niestety nie udalo mi sie ustalic zadnego zwiazku z Warszawa. Moze tam sie wychowal lub ksztalcil? Tomasz Maliszewski to nasz wspolny przodek moj i Francois. Jezeli jestes w posiadaniu jakichkolwiek informacji na Jego temat lub Jego rodziny, to bardzo prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
czarek_74Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2024 - 18:31
Sympatyk


Dołączył: 29-02-2024
Posty: 20

Status: Offline
mmiksz napisał:
czarek_74 napisał:
deTaroni_Francois napisał:
Witam Wszystkich,
Odkryłem waszą wymianę wiadomości. Jestem Francuzem. Jestem potomkiem pierwszego małżeństwa Bernarda TARONIEGO z Magdaleną ORZECHOWSKĄ poprzedzającego małżeństwo z Katarzyną STANIKOWSKĄ. Poszukuję przodków Bernarda TARONI i Magdaleny ORZECHOWSKIEJ, a także potomków z dwóch małżeństw Bernarda TARONI. Właściwie posiadam informację o potomku pary Tomasza Maliszewskiego i Józefy Franciszki Taronii. Może moglibyśmy wymienić się informacjami?
Pozdrawiam
François


Chętnie wymienię się informacjami, jeśli znajdziemy jakiś punkt wspólny Wink
Jaki przedział czasowy dotyczy Tomasza Maliszewskiego i skąd pochodzi?

Witaj Czarku,

Francios wspomnial Tomasza Maliszewskiego ur. ok. 1798 roku w miejscowosci Lencze, zm. 3 lipca 1865 roku w Krakowie. Syn Jana Maliszewskiego i Zofii Orlowskiej. Tomasz byl znanym w Krakowie cukiernikiem posiadajacym cukiernie przy ulicy Grodzkiej, ktora przeniesiono ok. 1835 roku na rynek glowny na ulice Bracka. Kilka oublikacji wspomina Go jako "Warszawskiego cukiernika". Niestety nie udalo mi sie ustalic zadnego zwiazku z Warszawa. Moze tam sie wychowal lub ksztalcil? Tomasz Maliszewski to nasz wspolny przodek moj i Francois. Jezeli jestes w posiadaniu jakichkolwiek informacji na Jego temat lub Jego rodziny, to bardzo prosze o kontakt.


Marta


Niestety, ale nie odkryłem żadnych powiązań mojej rodziny z Krakowem. Nie ma też śladów o Tomaszu z podanego przedziału czasowego.
Z pozdrowieniami Czarek M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.304205 sekund(y)