Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 16 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ilona_GierasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2024 - 21:36
Zasłużony


Dołączył: 10-05-2013
Posty: 1

Status: Offline
Dobry wieczór. Poproszę, w miarę możności, o Tuszyn U 1913-1915. Rezerwację indeksacji zgłosiłam administratorowi.

Ilona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_ZielińskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2024 - 23:39
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 958
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Z największą przyjemnością ogłaszam, że w końcu mamy w AP Piotrków osobę skanującą na stałe, która ma w planach zeskanowanie wszystkich akt metrykalnych z zasobu tego archiwum, które nie są dostępne do tej pory on-line. A że nazwisko mówi samo za siebie, efektów możemy się spodziewać szybko i w najlepszej jakości. Eliza Parcheniak dziś zaczęła skanować w Piotrkowie. Kończymy z zamówieniami pod indeksację (choć jak ktoś chce indeksować, proszę tutaj pisać, wrzucimy takie akta na początek kolejki), Eliza skanuje wszystko po kolei.

Dziś zeskanowała w Piotrkowie:
Bąkowa Góra UMZ 1908-1914
Łobudzice UMZ 1908-1919
Rzeczyca U 1881-1906 M 1881-1910 Z 1885-1905
Tuszyn U 1911-1915

Maciej Szulc może poświęcić się teraz innym zadaniom Wink Tutaj trochę o nim (właściwie to jest Maciej Szulc-Suliski, mój 10xpra, kiedyś napiszę o poszukiwaniach tej rodziny, bo to pasjonująca historia).

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gadecki.BogusławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 07:46
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 30-09-2012
Posty: 288
Skąd: Walbrzych
Status: Offline
Wiadomość super , ale ...
Piotrków to "mój " teren ,w tym archiwum trwa marazm digitalizacyjny , na zewnętrzne nie mają pieniędzy , sami nic nie robią i prawie nic nie publikują na szukaju ,
przez kilka ostatnich lat sam robiłem co mogłem choć mieszkam w zupełnie innym rejonie Polski, udało mi się pozyskać sporo materiału z różnych parafii , ale pozyskiwałem to co byłem w stanie sam zindeksować ,
i nie bardzo rozumiem , jaką przyjęliście z Elizą strategię na to archiwum.

Np. Bąkowa Góra ,
dlaczego lata 1908-1914 ? a nie 1904-1920 . Jak obejrzysz zespół 248 na szukaju i obejrzysz moje indeksy z tej parafii to zrozumiesz skąd to pytanie .
Owszem , parafia ta ma w indeksach lukę tylko w U 1908-1914 , nie ma luki w M i Z , ale tylko dlatego ,że ja i chyba kolega MAJCHRZAK indeksowaliśmy na podstawie FS lub samodzielnie zdobytego materiału z archiwum i USC . Oznacza to ,że księgi z lat 1915 - 1920 pozostaną dalej niewidoczne . Jeśli są te lata na FS to są to zupełnie inne księgi.
Przy takim podejściu metodycznym moje indeksy robione na bazie materiału własnego z archiwum piotrkowskiego pozostaną dalej w Genetece bez pokrycia w kopiach dokumentów. To dotyczy wielu innych parafii do których dołożyłem swoje trzy grosze.

AP Piotrków zatrzymało się ze swoją digitalizacją na początku XX . Większość zespołów jest tak zdigitalizowana , wystarczy spojrzeć na szukaja ,
moim zdaniem należałoby digitalizację kontynuować w taki sposób , aby była ciągłość czasowa ze skanami na szukaju . Jeśli Bąkowa Góra to od 1904 r. i wszystko co jest powyżej . Jak na razie to moje indeksy z tej parafii U 1915 - 20 pozostaną osierocone , a wszak są zrobione na podstawie tego , co jest w archiwum w Piotrkowie.
Jeśli ma to być zrobione , to niech będzie porządnie i kompleksowo , wszak Michale napisałeś
"w planach /JEST/ zeskanowanie wszystkich akt metrykalnych z zasobu tego archiwum, które nie są dostępne do tej pory on-line "
Michale , przemyślcie z Elizą jeszcze raz ten temat ,
pozdrawiam ,
Bogusław
P.S.
w moim zainteresowaniu jest obecnie Ręczno , wszystkie powyższe uwagi dotyczą tego zespołu , poproszę niniejszym o skany UMZ 1909-20 ,
B
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karmatOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 08:09
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 04-05-2021
Posty: 84
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Moim zdaniem robienie zdjęć / skanów z AP jedynie na własny użytek mija się z celem naszej społeczności.

_________________
Pozdrawiam
Karol Matuszewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 09:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6233
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Cześć,

chętnie zindeksuję kolejne roczniki (UMZ) z Lgoty Wielkiej - to, co uda się zeskanować.

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gadecki.BogusławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 09:20
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 30-09-2012
Posty: 288
Skąd: Walbrzych
Status: Offline
karmat napisał:
Moim zdaniem robienie zdjęć / skanów z AP jedynie na własny użytek mija się z celem naszej społeczności.


to prawdopodobnie uwaga pod moim adresem ,

Karolu , jedynym powodem ,że nigdy niczego nie dałem do publikacji była slaba jakość zdjęć czy skanów ,
do publikacji się nie nadawały , ale indeksy można było z nich robić i to było moim priorytetem ,
dać ludziom indeksy czegoś , co nie było nigdzie osiągalne online ,
nie robię tego na własny użytek , robię to pro publico bono w miarę swoich możliwosci technicznych i czasowych ,
uważam ,że mój wkład dla dobra tejże społeczności wcale nie jest mały , efekty możesz sobie obejrzeć w Genetece ,

Był wybór : albo nic albo tylko indeksy ,

Ja opublikowałem indeksy wielu parafii głównie powiatu radomszczańskiego z lat międzywojennych , pozyskane w USC , nigdzie ich nie uświadczysz , ale w niektórych USC nie rozumieją słowa kopia , wielokrotnie to jest trudne do rozczytania , a co tu mówić o publikacji . Nie chcę być gołosłowny , ale nie umiem tutaj tego przykładowo podpiąć. I co , też nic z tym nie robić ?,
moja działalność może jest tylko półśrodkiem , ale lepsze tyle niż nic,
wszystko zależy od okoliczności ,

pozdrawiam
Bogusław


Ostatnio zmieniony przez Gadecki.Bogusław dnia 09-10-2024 - 10:22, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_ZielińskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 10:19
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 958
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Bogusławie, co do tego co skanujemy, bo powyżej napisałem rzeczywiście dośc lakonicznie. Tak jak pisałem skanujemy wszystko co nie jest dostępne on-line z zasobu AP Piotrków, czyli w praktyce to czego nie ma na szwa. Natomiast kolejnośc skanowania jest taka, że najpierw skanujemy to co nie ma pokrycia w unikatach dostępnych on-line. Z oczywistych względów. Bo jakbyśmy skanowali ciurkiem wszystko po kolei i z jakichkolwiek powodów Eliza przerwałaby, to mielibyśmy część parafii gdzie są dostępne skany i unikatów i duplikatów, a część gdzie nadal nic nie ma. Jak Eliza zeskanuje to czego nie ma w postaci unikatów na FS, to wtedy będzie można skanować pozostałe księgi.

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gadecki.BogusławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 10:32
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 30-09-2012
Posty: 288
Skąd: Walbrzych
Status: Offline
No tak Michale ,
ale dla Bąkowej Góry na FS nie ma urodzeń 1915-1920 więc dlaczego to pominięto ?
temat się powieli przy wielu " moich " parafiach
Bogusław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArturroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 10:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-04-2018
Posty: 199

Status: Offline
Gadecki.Bogusław napisał:
No tak Michale ,
ale dla Bąkowej Góry na FS nie ma urodzeń 1915-1920 więc dlaczego to pominięto ?
temat się powieli przy wielu " moich " parafiach
Bogusław



Dzień dobry,

Może nie zdążyła?
Archiwa mają to do siebie, że są otwarte w określonych godzinach.
Sam raz skanowałem księgi, ale z powodu wielkiego upału dyrektor AP zarządził skrócenie otwarcia Pracowni Naukowej i nie zdążyłem wszystkiego zeskanować, choć miałem to na biurku. Ale mi nikt nie robił z tego powodu wyrzutu, że tego nie zeskanowałem.


Pozdrawiam,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_ZielińskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 11:13
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 958
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Gadecki.Bogusław napisał:
No tak Michale ,
ale dla Bąkowej Góry na FS nie ma urodzeń 1915-1920 więc dlaczego to pominięto ?
temat się powieli przy wielu " moich " parafiach
Bogusław


A skąd założenie że pominięto? Gdzieś Eliza musiała przerwać skanowanie wczoraj.

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czupryna01Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 15:59
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2019
Posty: 247

Status: Offline
[quote="Michał_Zieliński"]Z największą przyjemnością ogłaszam, że w końcu mamy w AP Piotrków osobę skanującą na stałe, która ma w planach zeskanowanie wszystkich akt metrykalnych z zasobu tego archiwum, które nie są dostępne do tej pory on-line. A że nazwisko mówi samo za siebie, efektów możemy się spodziewać szybko i w najlepszej jakości. Eliza Parcheniak dziś zaczęła skanować w Piotrkowie. (...)
Dziś zeskanowała w Piotrkowie:
Bąkowa Góra UMZ 1908-1914
Łobudzice UMZ 1908-1919
Rzeczyca U 1881-1906 M 1881-1910 Z 1885-1905
Tuszyn U 1911-1915
(...)
---xx---
Nawet niezobowiązująco, kiedy nowe metryki z Rzeczycy pojawią się w Skanotece?
Przy okazji dziękuję pani Elizie Parcheniak i wszystkim innym skanującym i indeksującym
Inne pytania to, czy szacunkowo wiadomo, jaki % polskich metryk jest obecnie:
1. dostępnych publicznie on-line?
2. dostępnych publicznie w archiwach itp.?
3. został już zindeksowany?
Dziękuję i pozdrawiam, Romuald
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
obamarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2024 - 17:28
Zasłużony


Dołączył: 15-10-2024
Posty: 1

Status: Offline
Dzień dobry!
O ile to możliwe to proszę o zeskanowanie jednostki: 48/275/0/-/90 - rocznika 1915/1916 parafii Kluczewsko. Jest to ostatni dostępny w AP rocznik po polsku, który nie jest zindeksowany. Właśnie kończę rok 1921 i chciałbym dalej kontynuować indeksowanie swojej parafii.
Z góry dziękuję
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gadecki.BogusławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2024 - 20:48
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 30-09-2012
Posty: 288
Skąd: Walbrzych
Status: Offline
Witam ,
potrzebuję do indeksacji parafię
Kobiele Wielkie UMZ 1909-16,
Ręczno UMZ 1909-20,
jeśli może to ktoś zrobić to z góry dziękuję ,
pozdrawiam
Bogusław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.455414 sekund(y)