Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 05 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mahakaliOffline
Temat postu: Leopold/Joachim/Apolinary Lorenc  PostWysłany: 05-10-2024 - 00:53
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2020
Posty: 169
Skąd: Londyn
Status: Offline
Czy to moze byc ta sama osoba?

Rózne imiona, zgadza sie nazwisko, zawod, wiek, miejsce zamieszkania i dane żony

W akcie ślubu (1886 Broniszewo Wierzbinek) imiona rodziców pana młodego (Konstantego) to Joachim Lorens, stelmach i Michalina Ziołkowska

W aktach ślubu Aleksandry (1892), Józefa (1894) i Stanisława (1901) wszystkie w par Świerczyn imie ojca to Leopold Lorens i Michalina Ziołkowska (geneteka)

Również w ich aktach ur których skany mam z parafii Świerczyn, widnieje Leopold.

W projekt Poznan jest ślub Leopold Lawrens i Michalina Ziołkowska 1853 Mąkoszyn

W akcie ur Franciszki Lorenc (1860 Świszewy, Geneteka) Jest Apolinary Lorenc i Michalina Ziołkoska

W przyajmniej kilku aktach zgadz sie również zawod stelmach

Sądze że to ta sama osoba, gdyż ja jestem spokrewniony bezposrednio z Joachimem, natomiast mam przynajmniej 4 silne matche dna z potomkami Leopolda lub jego braci.

Jakies sugestie? Co mogło by byc przyczyna róznych imion?

_________________
Krzysztof Włodarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej75Offline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2024 - 09:02
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 13222
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Od imion Apolinary i Leopold jest wspólne zdrobnienie: Poldek.
Jeśli Leopold był znany jako Poldek, to mogło się tak zdarzyć, że zinterpretowano (nie dopytując się dokładniej), że jest to zdrobnienie od Apolinary.

Natomiast co do Joachima, to może być albo jakaś pomyłka w akcie; albo Leopold mógł mieć na drugie imię Joachim.

---

W zasadzie nie trzeba było zakładać nowego wątku, można było kontynuować ten założony 1,5 roku temu:
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... c&p=662746

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.274894 sekund(y)