Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
poniedziałek, 28 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ELADAB
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2024 - 20:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2011
Posty: 281
Skąd: Naoned
@tomsaw i i @Robert_Kostecki

Bardzo dziekuje za te wszystkie informacje od Was. Widze, ze mam prace na najblizszych pare miesiacy by to wszystko przejrzec. Sprawiliscie mi wielka przyjemnosc tymi namiarami.

Jeszcze raz dzieki.
Pozdrawiam
Elzbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2024 - 23:10
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1709

Status: Offline
Elżbieto, chcę jeszcze zwrócić uwagę na zapis w drzewie genealogicznym Mierzejewskich u Kaczanowskiego. Występuje tam Teodor Stanisław Mierzejewski (*1746) z parafii Troszczyn (zapewne Troszyn w powiecie ostrołęckim). Tam w Repkach (dawniej Mierzejewo-Repki) zmarł w 1895 roku Teodor Mierzejewski (*ok.1891 Repki), syn Stanisława (*ok.1845) i Aleksandry z Damięckich.
https://mierzejewskirodzinaikrze.blogsp ... owa-i.html
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotrowski_Dariusz_1967Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2024 - 00:20
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2020
Posty: 267

Status: Offline
Bardzo proszę o sprawdzenie nazwisk:
Bartkowski Wieluń/Brochów
Łapiński Biała Rawska
Robaczewski

Z góry dziękuję Darek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2024 - 19:55
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1709

Status: Offline
Dostałem wiadomość o treści następującej"
"Szukam ustaleń odnośnie niejakiego Balcera Mierzejewskiego vel Baltazara Mierzejewskiego z Mierzejewa Repki opodal Mierzejewa Borowce w parafii Troszyn. To mój bezpośredni 4x pradziadek, ojciec Marcina Mierzejewskiego urodzonego w tychże Repkach, a zmarłego w Suchcicach, gdzie po sprzedaży majątku rodzina ląduje w Kamionowie parafii Kleczkowo. Wcześniejsze pokolenia mam ustalone na podstawie akt niemetrykalnych m.in. notarialnych, grodzkich i ziemskich. I tak rodzicami Baltazara byli Józef & Jadwiga. Ojcem tegoż Józefa był również Józef, Tegoż z kolei Paweł który zmarł ok 1721 r. Ojcem natomiast Pawła był Maciej zm. ok 1672 r.
Od Baltazara w głąb jest to dość przypuszczalny wywód, bo Mierzejewskich w tym i dalszych obszarach jak mrówków".

Przede wszystkim, to nie wiem, jakich ustaleń odnośnie niejakiego Balcera Mierzejewskiego oczekuje przedmówca. Do tego mogę dodać tylko swoje luźne skojarzenia. Zakładając, że niepospolite imię Baltazar mogło pojawiać się wśród zstępnych w szeregu pokoleniowym jednej z linii Mierzejewskich, to zauważam (za Geneteką), co następuje:
1. Na pograniczu Mazowsza i Podlasie Mierzejewscy o imieniu Baltazar występują w trzech parafiach Troszyn - Miastkowo - Rzekuń.
2. Odległość Troszyna od Miastkowa wynosi około 19 km; odległość Miastkowa od Rzekunia wynosi około 22 km.
3. Pierwszy Baltazar Mierzejewski zmarł w 1736 roku w Szczepankowie k/Łomży. Kolejny, to Baltazar Mierzejewski urodzony w 1851 roku we wsi Grzymały, parafia Szczepankowo. Jakiś Baltazar Mierzejewski około 80. lat XIX wieku poślubił Anastazję Chojnowską.
4. Baltazar Mierzejewski, syn Hilarego i Katarzyny, który urodził się w 1737 we wsi Gozdy, parafia Miastkowo; Baltazar Mierzejewski ze wsi Łuby Wielkie w 1785 roku w parafii Miastkowo poślubił Mariannę Pochodowską.
5. Baltazar Mierzejewski w 1783 roku w parafii Rzekuń k/Ostrołęki poślubił Floriannę Damięcką.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AsolarewiczOffline
Temat postu: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 16:29
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2023
Posty: 21

Status: Offline
Proszę o sprawdzenie rodziny Nałęcz-Rychłowski. Dziękuję!
Asolarewicz

moderacja (choirek)
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów nazwiskiem i imieniem lub przynajmniej imieniem. Nick na forum to nadal nie jest imię.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... #75276[/b]

Podpisałam się nazwiskiem. ASolarewicz


Ostatnio zmieniony przez Asolarewicz dnia 21-08-2024 - 18:32, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 17:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Status: Offline
W publikacji nie nie występuje nazwisko Nałęcz-Rychłowski. Występuje natomiast Rychłowski herbu Nałęcz.


Bartkowski Wieluń/Brochów - nie występuje
Łapiński Biała Rawska - jest sporo h. Jelita i h. Lubicz prosze o bardziej szczegółowe dane
Robaczewski - nie występuje

Pzdr.
Józef
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AsolarewiczOffline
Temat postu: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 18:25
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2023
Posty: 21

Status: Offline
Josy, to jest przecież to samo... Ludzie pisali się, jak mój pradziadek, KAzimierz Nałęcz-Rychłowski, co oznaczało, że on był herbu Nałęcz.
Aleksandra Solarewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 19:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tak wiem chciałem tylko doprecyzować. W publikacji są nst. dane:
Eugeniusz Adam (2im), Hipolit Dominik Kajetan (3im), Lucjan Tytus Wincenty (3im) i Ludomir Ignacy August (3im)(s-owie Stanisława i Marianny Kobyłeckiej) - leg. 1843
Od Franciszka, który w 1753 r z łożył rezygnację na rzec Stanisława Grabowskiego z d. Czerwice - wnuk Gwidon Jan Nepomucen Piotr (s. Ignacego i Faustyny Grodzickiej - leg. 1838.
Od Józefa, który w 1767 przejął z bratem Stanisławem od ojca Franciszka, kasztelana spiecymierskiego d. Bełchatów, Bełchatówek i Czapiniec (woj. kakliskie), a w 1796 r. podzielił się pozostałymi po nim d. Żeromin, Mikorzyce i Mikorska Wola (w. kaliskie) niegdyś spadłych na niego po Stanisławie Rychłowskim [podawane też że zostały przez niego nabyte w r. 1713] - syn Michał leg. 1838 r. i wnuki Karol Zygmunt (2im), obrońca przy Sądzie Pokoju Pow. Radziejowskiego, Ludwik i Napoleon Cyprian (2im) (synowie Władysława i Marianny Murzynowskiej) leg. 1838
Pzdr.
Józef
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AsolarewiczOffline
Temat postu: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 19:30
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2023
Posty: 21

Status: Offline
O kurka, dziękuję, Józef, to mi pomogłeś. Nie miałam pewności, że Michał to brat Władysława. Teraz już wiem. Czy tam są może przypisy do informacji na temat Józefa, Władysława i jego rodziny?
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 19:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Cieszę się , że mogłem pomóc.

Jeżeli chodzi o źródło to w interesującym Cię części jest podane nst. źródło dla całego zapisu : 1/146 s. 195-196, 412-413, 4/422 p. 55-57. Jak dobrze odczytuje to poszczególne symbole oznaczają: 1- III Radę Stanu, 4- Deputacja Szlachecka i Kancelaria Marszałka Szlachty Guberni Warszawskiej, s. to strona a p. - pozycja w księdze szlacheckiej. Tu zastrzegam sobie możliwość pomyłki. Może ktoś bieglejszy się wypowie czy dobrze to odczytuję. Ja mam jeszcze małe doświadczenie w tym temacie.
Pzdr. Józef
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AsolarewiczOffline
Temat postu: Re: Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim -skan  PostWysłany: 21-08-2024 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2023
Posty: 21

Status: Offline
[quote="Josy64"]Cieszę się , że mogłem pomóc.

Wiesz co, odkrycie tak doniosłe, że chyba kupię tę książkę. To był właśnie brakujący klocek. Jeszcze muszę nas połączyć ze zdrajcą Ignacym szambelanem Rychowskim, bo Uruski mocno pomieszał pokolenia.
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pati.StpOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2024 - 20:26


Dołączył: 03-09-2024
Posty: 3

Status: Offline
Czy mogłabym prosić o sprawdzenie nazwiska Stpiczyński h. Abdank? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Patrycja Stpiczyńska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej75Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2024 - 06:40
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 13304
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Pati.Stp napisał:
Czy mogłabym prosić o sprawdzenie nazwiska Stpiczyński h. Abdank?

STPICZYŃSKI h. Habdank

Od Jakuba, dz. wś Ostrów w r. 1663 – pochodzący:
I. Stanisław, prawnuk Jakuba (jw.) leg. 1856.
II. Antoni Norbert (s. Karola), prapraprawnuk Jakuba (jw.) leg. 1853.
III. Aleksander Norbert leg. 1854.
Źr. 2/14 s. 167-168; 17 s. 572-573; 21 s. 301

Od Wojciecha, dz. wś Ossów w r. 1663 — prapraprawnuk Jan leg. 1854.
Źr. 2/17 s. 28.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pati.StpOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2024 - 01:36


Dołączył: 03-09-2024
Posty: 3

Status: Offline
Bardzo dziękuję, czy mogłabym prosić o sprawdzenie nazwiska Bogucki oraz Tymiński?

Pozdrawiam,
Patrycja Stpiczyńska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2024 - 18:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pati.Stp napisał:
Bardzo dziękuję, czy mogłabym prosić o sprawdzenie nazwiska Bogucki oraz Tymiński?

Pozdrawiam,
Patrycja Stpiczyńska


Poni Patrycjo występuje nazwisko Bogucki h. Krzywda oraz Tymiński h. Nałęcz, ale jest tego w sumie 1,5 strony więc byłoby trochę przepisywania. Może Pani doprecyzuje, o których konkretnie chodzi? Chyba, że napisze Pani do mnie PW i poda adres mailowy to wyślę skan.

Pozdrawiam
Józef Pawłowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.309984 sekund(y)