Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 20 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
harry01Offline
Temat postu: Armia Napoleona  PostWysłany: 21-08-2024 - 14:33
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2022
Posty: 13

Status: Offline
Dzień dobry,

od jakiegoś czasu poszukuję informacji o Polakach w Armii Napoleona, a konkretnie o Auguście Albińskim, który zmarł w 1834 w Moulins. Z aktu zgonu wiem, że był synem Józefa, kapitana. Pojawia się w dwóch publikacjach: "Materiały do biografii: genealogii i heraldyki polskiej" Szymona Konarskiego oraz "Zarys rozproszenia wielkiej emigracji we Francji, 1831-1837" Roberta Bieleckiego, gdzie jest napisane, że był podoficerem armii francuskiej (brak podanej jednostki). U Konarskiego pojawiają się dwa odnośniki: "W K. po dacie znak zapytania" oraz "Rzemieślnik, pochodzący z Galicji, wg innych źródeł miał lat 57, Rkp. 565, 558." Czy ktoś z Państwa wie, co mogą oznaczać skróty "K." i "Rkp. 565, 558"?

O samym Auguście wiem jeszcze, że był mężem Cathariny Geizenauer/Lougo (zm. 1833 w Wiedniu), w latach 90. XVIII w. mieszkał w Wiedniu. W metrykach z Wiednia (akty chrztu dzieci) jest napisane, że był polskim szlachcicem oraz żołnierzem. Aktu ślubu nie znalazłem.

Natknąłem się na projekt "Numery Napoleońskie 1802-1815" na geneanet. https://fr.geneawiki.com/wiki/Matricule ... isponibles
Są tam dokumenty dotyczące polskich oddziałów (na końcu większości zespołów są indeksy), jednak tam też nic nie znalazłem.

Będę wdzięczny za wskazówki.

Serdecznie pozdrawiam
Henryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Armia Napoleona  PostWysłany: 21-08-2024 - 16:39
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1945
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie wiem do którego dzieła odnoszą się cytowane skróty, ale w każdym z nich powinny być one rozwinięte na początku lub na końcu zwykle w Bibliografii lub wykazie skrótów. Innej możliwości nie ma.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.237192 sekund(y)