Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 15 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tg3aOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2024 - 15:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-09-2008
Posty: 177

Status: Offline
Wiesław_F napisał:
Witam
Pod adresem poniżej znajdziecie fragmenty zamówionej fotomapy z okolic Piaseczna z 1958 roku. Oryginał jest w formacie TiFF i ma rozdzielczość całości 18842 x 17699 (93,7 MB). Zademonstrowałem mały fragment tej fotomapy, przy czym zmieniony jest format na JPG ze względu na to, że portal Zapodaj.net nie obsługuje TiFF-ów. Pierwsze zdjęcie jest tylko po zmianie formatu a drugie zdjęcie jest po zmianie formatu i po poprawieniu jakości. Oba mają rozdzielczość 4256 x 3777
https://zapodaj.net/plik-ebOezKTE76
https://zapodaj.net/plik-yPY4rQf7Td

Zdjęcia proponuję ściągnąć na komputer i dopiero otworzyć, aby w pełni zobaczyć ich walory.

Pozdrawiam,
Wiesław_F
Ile dni czeka się na odpowiedź po złożeniu zamówienia drogą elektroniczną? Pytam, bo przedwczoraj złożyłem zamówienie, został nadany mu numer i numer sprawy, ale do chwili obecnej nie ma nic nowego na moim koncie. Spodziewam się, że powinna przyjść jakaś wycena.
Pozdrawiam

Tadeusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2024 - 16:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 321

Status: Offline
Po zalogowaniu się do portalu "PZGiK odpłatne udostępnianie danych", wybraniu interesujących nas zdjęć i dodaniu ich do koszyka oraz jego realizacji zaznaczam jako cel: potrzeby własne i formę przekazania materiałów: portal PZGiK. Klikam dwa razy "dalej" i pojawia się podsumowanie. Robię akceptację regulaminu i klikam "złóż zamówienie". Generuje się dokument obliczenia opłaty i po jego pojawieniu robię "zapłać online". Zostaję przetransferowany do banku i akceptuję wygenerowany przelew.
Po wejściu do panelu klienta na portalu PZGiK po kilku minutach mogę pobrać zamówione zdjęcia.
Cena za zdjęcie to 14 PLN

Pozdrawiam,
Wieslaw_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JohnCOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2024 - 18:12
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2022
Posty: 18

Status: Offline
Dzisiaj pobrałem zdjęcia z 1965 r. Jak dla mnie zdjęcia rewelacyjne, domy i drzewa rzucają cień więc może dałoby się obliczyć wysokość poszczególnych domów.
Czy na serwery będą dodawane kolejne zdjęcia z wcześniejszych lat czy to już wszystko co mają?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 16:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 321

Status: Offline
Witam,
Odbiegając od Geoportalu a wracając do portalu NCAP, pozwoliłem sobie na zakup zdjęcia lotniczego okolic Piaseczna w rozdzielczości 1200 dpi za 39,20 GBP z vat. Zdjęcie wykonane 13 sierpnia 1944 roku. Dość duży obszar i niezła jakość. Realizacja po akceptacji licencji w ciągu jednego dnia. Pobranie pliku ze strony NCAP. Możliwość opłaty kartą lub poprzez PayPal.


Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zlotkoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 17:49
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2009
Posty: 89

Status: Offline
Wiesław_F napisał:
Witam,
Odbiegając od Geoportalu a wracając do portalu NCAP, pozwoliłem sobie na zakup zdjęcia lotniczego okolic Piaseczna w rozdzielczości 1200 dpi za 39,20 GBP z vat. Zdjęcie wykonane 13 sierpnia 1944 roku. Dość duży obszar i niezła jakość. Realizacja po akceptacji licencji w ciągu jednego dnia. Pobranie pliku ze strony NCAP. Możliwość opłaty kartą lub poprzez PayPal.


Wiesław_F
Wiesławie,

mam zamiar zakupić na portalu NCAP skan w rozdzielczości 1200 ppi z terenu Podlasia. Chodzi mi o siedlisko pradziadków i lokalizację poszczególnych budynków (domu, zabudowań gospodarskich na wsi). Czy jakość zdjęcia jest wystarczająca, żeby zobaczyć te obiekty.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 18:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Znalazłem interesujące mnie zdjęcie z 1944 r. na portalu NCAP i chcę go zakupić. Przy próbie zarejestrowania konta lub ściągnięcia pliku otrzymuję blędną weryfikację Captcha mimo zanaczenie, że nie jestem robotem. Czy coą robię nie tak czy coś jest z moją przeglądarka nie tak? Dodam, że to samo mam na Chromie i Edgu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 20:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 321

Status: Offline
zlotko napisał:
Wiesławie,

mam zamiar zakupić na portalu NCAP skan w rozdzielczości 1200 ppi z terenu Podlasia. Chodzi mi o siedlisko pradziadków i lokalizację poszczególnych budynków (domu, zabudowań gospodarskich na wsi). Czy jakość zdjęcia jest wystarczająca, żeby zobaczyć te obiekty.

Pozdrawiam
Paweł


Na stronie: https://ncap.org.uk/products/image-sales masz przykłady zdjęć o różnej rozdzielczości i z różnego okresu. Wystarczy wejść w "Format" i jeśli dotyczy to okresu II wojny światowej w opcję "Second World War". Pobiorą się spakowane przykładowe zdjęcia o różnej rozdzielczości do porównania.
Ja z otrzymanego zdjęcia jestem bardzo zadowolony.
Zdjęcia współczesne o tej samej rozdzielczości są bardziej wyraźne. Przykłady poniżej "Second World War"

Pozdrawiam,
Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zlotkoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 20:29
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2009
Posty: 89

Status: Offline
Wiesław_F napisał:
zlotko napisał:
Wiesławie,

mam zamiar zakupić na portalu NCAP skan w rozdzielczości 1200 ppi z terenu Podlasia. Chodzi mi o siedlisko pradziadków i lokalizację poszczególnych budynków (domu, zabudowań gospodarskich na wsi). Czy jakość zdjęcia jest wystarczająca, żeby zobaczyć te obiekty.

Pozdrawiam
Paweł


Na stronie: https://ncap.org.uk/products/image-sales masz przykłady zdjęć o różnej rozdzielczości i z różnego okresu. Wystarczy wejść w "Format" i jeśli dotyczy to okresu II wojny światowej w opcję "Second World War". Pobiorą się spakowane przykładowe zdjęcia o różnej rozdzielczości do porównania.
Ja z otrzymanego zdjęcia jestem bardzo zadowolony.
Zdjęcia współczesne o tej samej rozdzielczości są bardziej wyraźne. Przykłady poniżej "Second World War"

Pozdrawiam,
Wiesław_F
Bardzo dziękuję za informacje i wyjaśnienia.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 20:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 321

Status: Offline
Josy64 napisał:
Znalazłem interesujące mnie zdjęcie z 1944 r. na portalu NCAP i chcę go zakupić. Przy próbie zarejestrowania konta lub ściągnięcia pliku otrzymuję blędną weryfikację Captcha mimo zanaczenie, że nie jestem robotem. Czy coą robię nie tak czy coś jest z moją przeglądarka nie tak? Dodam, że to samo mam na Chromie i Edgu.


Witaj,
Może to nie Captcha Cię trzyma ale być może masz niewypełnione lub błędnie wypełnione niektóre pola. Sprawdź.

Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 20:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Wiesław_F napisał:
Josy64 napisał:
Znalazłem interesujące mnie zdjęcie z 1944 r. na portalu NCAP i chcę go zakupić. Przy próbie zarejestrowania konta lub ściągnięcia pliku otrzymuję blędną weryfikację Captcha mimo zanaczenie, że nie jestem robotem. Czy coą robię nie tak czy coś jest z moją przeglądarka nie tak? Dodam, że to samo mam na Chromie i Edgu.


Witaj,
Może to nie Captcha Cię trzyma ale być może masz niewypełnione lub błędnie wypełnione niektóre pola. Sprawdź.

Wiesław_F


Wszystkie pola wypełnione poprawnie i za każdy razem odpwiedź "The answer you entered for the CAPTCHA was not correct."
Pzdr. Józef
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiesław_FOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2024 - 21:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2012
Posty: 321

Status: Offline
Josy64 napisał:


Wszystkie pola wypełnione poprawnie i za każdy razem odpwiedź "The answer you entered for the CAPTCHA was not correct."
Pzdr. Józef


Ja przed zakupem zdjęć nie logowałem się. Wybrałem interesujące mnie zdjęcie i złożyłem zamówienie. W odpowiedzi dostałem mailem do zaakceptowania umowę licencyjną wraz z linkiem do strony, z której później mogłem pobrać plik wraz z username i wygenerowanym hasłem. Po przeczytaniu i zaakceptowaniu umowy licencyjnej mogłem dokonać wpłaty online - karta lub PayPal. Wybrałem PayPal być może dlatego czekałem do następnego dnia aż pojawi się na powyższej stronie plik ze zdjęciem.

Wiesław_F
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DzikiZdebOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2024 - 10:21
Sympatyk


Dołączył: 14-12-2016
Posty: 42

Status: Offline
[quote="Wiesław_F"]
zlotko napisał:
Wiesławie,
przykłady zdjęć o różnej rozdzielczości i z różnego okresu.

Jak to się przekłada na rozdzielczość konkretnych zdjęć? Znalazłem zdjęcie, które mnie interesuje i nie ma nigdzie wyboru rozdzielczości (także w rubryczkach, które pojawiają się po kliknięciu opcji "kup"). Czy oznacza to, że w moim wypadku jest dostępne tylko 300 ppi, czy coś przegapiłem?

Pozdrawiam,
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Josy64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2024 - 14:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2022
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Właśnie udało mi się zamówić interesujące mnie zdjęcia, które były dostępne w rozdzielczości 300 ppi. Przed chwilą dostałem od nich odpowiedź, że mogą mi je przerobić na 1200ppi za 33 GBP+VAT za 1 zdjęcie.
Aktualizacja 55GBP plus Vat za 4 zdjęcia w rozdzielczości 300ppi

Dziękuję Wiesławowi_F za pomoc jak złożyć zamówienie na tym portalu.

Pozdrawiam Józef


Ostatnio zmieniony przez Josy64 dnia 02-08-2024 - 17:05, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JohnCOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2024 - 16:00
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2022
Posty: 18

Status: Offline
Przeszukajcie dobrze internet. Ja interesujące mnie zdjęcia znalazłem na fotopolska.eu co prawda ze znakiem wodnym, ale to nie przeszkadza.

Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.346520 sekund(y)