Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 20 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Anna_GrazynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2022 - 18:21
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2022
Posty: 10

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
A są jakieś z Wołczyna w zasobie, który może być /powinien być w szwa, a nie ma?
To co jest w AP w Opolu - w całości ze skanami w szwa jest, coś poza tym powinno być?


Są, ale od 1801, wcześniejszych nie znalazłam. Przy czym szukałam akt ewangelickich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2022 - 18:23
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 32968
Skąd: Warszawa
Status: Offline
1801 i następne lata - skany są

jakie księgi istnieją a "jeszcze ich skanów w szukajwarchiwach" nie ma?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_GrazynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2022 - 18:58
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2022
Posty: 10

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
1801 i następne lata - skany są

jakie księgi istnieją a "jeszcze ich skanów w szukajwarchiwach" nie ma?


Jeśli chodzi o Wołczyn nie ma zasobów sprzed 1801 r. - parafia ewangelicka

Jeśli chodzi o Wierzbicę Górną, to są wykazane zasoby od 1698, ale skany są tylko z lat 1830-1850
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/zes ... polu=47904
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2022 - 19:04
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 32968
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To o plany publikacji lub wykonania i publikacji jednostek bez skanów z zespołu "45/3401 Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelickiej w Wierzbicy Górnej" warto zapytać w AP w Opolu.
co do Wołczyna "jeszcze nie ma skanów w szwa" - chyba nie zachodzi. A o Wołczyn pytałem:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzyBOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2022 - 14:03


Dołączył: 20-06-2022
Posty: 8

Status: Offline
Drodzy Forumowicze, prośba o pomoc.
Mój przodek urodził się w Leśmierzu (powiat łęczycki) między 1825 a 1840 rokiem. Był Niemcem i ewangelikiem. Do jakiej parafii mógł należeć (Łęczyca?) i czy z tego okresu zachowały się akta metrykalne? Moje dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
Z góry dziękuję za pomoc!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2022 - 14:12
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 32968
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Skupiłbym się na małżeństwach aneksach i pozametrykalnych
z 1825 chyba urodzeń nie ma i nie będzie (z gminy Św. Małgorzaty)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzyBOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2022 - 14:23


Dołączył: 20-06-2022
Posty: 8

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Skupiłbym się na małżeństwach aneksach i pozametrykalnych
z 1825 chyba urodzeń nie ma i nie będzie (z gminy Św. Małgorzaty)

Dziękuję za odpowiedź - "na małżeństwach aneksach i pozametrykalnych" - jak to rozumieć? Gdzie ew. szukać aneksów, jakie dane pozametrykalne?
A czy po 1825 r. jest szansa, że metryki istnieją? Jeśli tak, to w ramach jakiej parafii? Najbliższe parafie ewangelickie to Łęczyca i Ozorków, przy czym interesującym mnie okresie istniał chyba tylko Ozorków.

[EDIT]
Natomiast w aktach parafii w Ozorkowie z tego okresu nie ma żadnych urodzeń z Leśmierza, więc zakładam, że nie należał do niej - mając na uwadze, że wówczas byli tam już koloniści z Niemiec.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SerotoninkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2023 - 16:57
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2021
Posty: 456

Status: Offline
Witajcie,

Czy znajdę gdzieś metryki z parafii ewangelickiej w Nakle nad Notecią? Chodzi o rok 1838 i późniejsze.

update

Znalazłam interesujące mnie indeksy na FS. Ale kopie aktów mimo zalogowania są zablokowane. Czy jest jakiś sposób, aby się do nich dobrać?

np.
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:QPXW-LDGG

Doczytałam jeszcze, że akty z parafii ewangelickiej w Nakle są dostępne w Centralnym Archiwum Ewangelickim w Berlinie. Pomocy, ja ani słowa po niemiecku nie znam, jak mogę pozyskać te dokumenty? Potrzebuję tylko dwóch skanów, na które znam namiary...

Pozdrawiam
Ola W.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Artur59Offline
Temat postu:   PostWysłany: 31-12-2023 - 23:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2016
Posty: 32

Status: Offline
Witam

Poszukuję ewangelickich przodków z parafii Nasielsk z przed 1843 r. Sprawdziłem Wyszogród i nic nie znalazłem. Szukałem również w parafii rzym-kat w Nasielsku, też bez sukcesu. Czy ktoś mógłby coś zasugerować, chodzi o nazwisko Bartz (prawdopodobnie niemieccy osadnicy) wieś Mogowo.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Artur59
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lakiluk
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2024 - 01:34
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2021
Posty: 1198

Serotoninka napisał:

Doczytałam jeszcze, że akty z parafii ewangelickiej w Nakle są dostępne w Centralnym Archiwum Ewangelickim w Berlinie. Pomocy, ja ani słowa po niemiecku nie znam, jak mogę pozyskać te dokumenty? Potrzebuję tylko dwóch skanów, na które znam namiary...

Pozdrawiam
Ola W.

EZA (to berlińskie archiwum) publikuje skany w płatnym serwisie https://www.archion.de - za wykupiony dostęp można pobrać skany.

_________________
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
33szuwarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2024 - 10:23
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2013
Posty: 840
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Artur59 napisał:
Witam

Poszukuję ewangelickich przodków z parafii Nasielsk z przed 1843 r. Sprawdziłem Wyszogród i nic nie znalazłem. Szukałem również w parafii rzym-kat w Nasielsku, też bez sukcesu. Czy ktoś mógłby coś zasugerować, chodzi o nazwisko Bartz (prawdopodobnie niemieccy osadnicy) wieś Mogowo.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Artur59




Panie Arturze niestety nie ma wcześniejszych akt metrykalnych z parafii ewangelicko- augsburskiej z Nasielska przed 1843, moi przodkowie również pochodzili z wsi Mogowo. Ale można też poszukać w Akta stanu cywilnego parafii ewangelicko-augsburskiej Nowy Dwór Mazowiecki:
https://metryki.genealodzy.pl/ar2-zs0517d , ja tam znalazłem parę osób zamieszkałych wspomnianej wsi, warto zobaczyć.

Pozdrawiam, Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Artur59Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2024 - 17:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2016
Posty: 32

Status: Offline
33szuwarek napisał:
Artur59 napisał:
Witam

Poszukuję ewangelickich przodków z parafii Nasielsk z przed 1843 r. Sprawdziłem Wyszogród i nic nie znalazłem. Szukałem również w parafii rzym-kat w Nasielsku, też bez sukcesu. Czy ktoś mógłby coś zasugerować, chodzi o nazwisko Bartz (prawdopodobnie niemieccy osadnicy) wieś Mogowo.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Artur59




Panie Arturze niestety nie ma wcześniejszych akt metrykalnych z parafii ewangelicko- augsburskiej z Nasielska przed 1843, moi przodkowie również pochodzili z wsi Mogowo. Ale można też poszukać w Akta stanu cywilnego parafii ewangelicko-augsburskiej Nowy Dwór Mazowiecki:
https://metryki.genealodzy.pl/ar2-zs0517d , ja tam znalazłem parę osób zamieszkałych wspomnianej wsi, warto zobaczyć.

Pozdrawiam, Piotr


Witam

Bardzo dziękuję, sprawdzam Smile

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
oiradOffline
Temat postu: Archiwa, parafie ewangelickie w XVIII,XIX wieku  PostWysłany: 06-06-2024 - 08:49


Dołączył: 19-12-2023
Posty: 1

Status: Offline
Cześć! Powiedz, do jakiej parafii luterańskiej (ewangelickiej) należeli w 1882 roku mieszkańcy wsi Kobylany w gminie Huszlew w województwie Siedleckim? Czy zachowały się księgi parafialne?

moderacja (elgra)
Witamy na forum!
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów nazwiskiem i imieniem lub przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 5276#75276
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.378176 sekund(y)