Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 24 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 17:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Krzycho, jesteśmy zamrożone, bez słów, bo wiecznienie odpychałyśmy od siebie tę świadomość, że to się wydarzy...

Będzie nam brakować tworzenia z Leszkiem tylu wspólnych projektów i planowania tych nowych, poznania nowych przyjaciół, których nam przedstawił, ale przede wszystkich naszych przyjacielskich rozmów. Dziękujemy mu za lata wsparcia metorycznego i technicznego dla genealogii regionu łódzkiego i duchowego dla nas.

Leszku, Twoje życie nie było świecą, a raczej wspaniałą pochodnią rozgrzewającą i pokazyjącą tylu drogę do działania genealogicznego.
Pozwolono nam obcować z tą pochodnią tylko przez chwilę ale uczynimy wszystko, by światło twojej pochodni świeciła jak najjaśniej nawet kiedy oddamy je twoim i naszym następcom.... (Parafrazujac George Bernard Shaw)

Ze smutkiem w sercu,

Eliza (eliza1952) i Agnieszka (moyra777)

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
julia_jarmolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 18:08
Sympatyk


Dołączył: 12-02-2012
Posty: 571

Status: Offline
Wielki smutek, ogromna strata.
Leszek był - dla nas - w ZTG "Pomerania", znaczącą postacią , przykładem ogromnej pracowitości , sympatycznym, skromnym kolegą.
Pasjonat, spędzający długie godziny podczas fotografowania zasobów archiwalnych.
Niech spoczywa w pokoju.
Wyrazy współczucia dla Bliskich.

Julia .
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 18:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6220
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Bardzo, bardzo mi przykro!
Tak trudno przyswoić tę zaskakującą wiadomość…
Leszek – wielki Człowiek o gołębim sercu, niezłomny w pracy na rzecz genealogii, zawsze życzliwy i pomocny. Dobry Duch naszej pasji.
Miałam zaszczyt poznać Leszka osobiście i utrzymywać naszą znajomość przez wiele lat.

Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich.
Pokój Jego Duszy.
(*)

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurekzurOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 18:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-01-2009
Posty: 109
Skąd: Kutno
Status: Offline
Bardzo smutna wiadomość
(*)

_________________
Pozdrawiam
Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 18:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4445

Status: Offline
Wielki smutek, ogromy żal... 🪦

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Popkowicz_BronisławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 18:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2008
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Koleżanki i Koledzy!
Umarł Król Genealogii w Polsce! Niepowetowana strata.
Z Leszkiem byliśmy od wielu lat w zażyłej przyjaźni. Wiadomość o Jego śmierci nie jest dla mnie zaskoczeniem. Miał świadomość, że Jego koniec jest bliski i z pogodą ducha się z tym liczył. Długo i nieuleczalnie chorował wciąż zachowując aktywność.
Utrzymywaliśmy w ostatnim czasie dość częste kontakty. Lubił czasami zadzwonić ot tak, na pogawędkę.
Przyznam, że dość niemiło zaskakuje mnie stosunkowo słaby odzew naszego środowiska na wiadomość o Jego śmierci. Wszak u Jego boku wyrosły całe rzesze genealogów. Ogromu Jego dzieł i zasług nie sposób w wyrazić kilku słowach.
Leszku, Drogi Przyjacielu! Niech Opatrzność obdarzy Cię radością spotkania z już odeszłymi zasłużonymi genealogami z naszego grona. A przede wszystkim niech Cię z wdzięcznością powitają miliony dusz tych zmarłych, którym przywróciłeś pamięć skanując i upowszechniając ich akty metrykalne.
Swojej genealogicznej pasji poświęciłeś znaczną część swojego życia. Przejechałeś tysiące kilometrów po archiwach w całej Polsce, spędziłeś w nich tysiące godzin. Poświęciłeś kolejne tysiące godzin na przygotowanie, publikację i administrację tymi przeogromnymi zasobami. Do tego cały czas byłeś zaangażowany w pozyskiwanie i zapewnianie nam, współpracującym z Tobą digitalizującym, niezbędnego sprzętu. W znacznej mierze poświęcałeś na to własne środki.
Twoja postawa i otwartość na współpracę zjednywała Ci rzesze współpracowników i przyjaciół. Niestety, czasami pojawiały się oznaki zawiści, kontestacji i swoistego ostracyzmu. Konstatuję to ze smutkiem, bo ślady tego są widoczne i odczuwalne do dnia dzisiejszego, zwłaszcza ze strony otoczenia władz PTG.
Myślę, że wszyscy, którzy mieliśmy sposobność poznania Leszka i doświadczenia od Niego dobra, powinniśmy się czuć zobowiązani do rychłego opracowania Jego biografii jako pioniera i niekwestionowanego lidera genealogii w Polsce. Leszek w pełni na to sobie zasłużył. Sugerowałbym również, aby obecne władze PTG wystąpiły z inicjatywą do władz resortu kultury o uhonorowanie Go wyróżnieniem jako zasłużonego działacza kultury.
Spoczywaj Leszku w pokoju, pozostań na zawsze w naszej pamięci, a dzieła Twoje niech trwają i się rozwijają.
Niech Pan świeci nad Twoją Duszą.
Bronek Popkowicz
P.s.
Wyrazy serdecznego współczucia Leszka małżonce Halince i najbliższym
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anton_burzaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 19:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2018
Posty: 50

Status: Offline
Smutno mi będzie bez jego telefonów. To on mnie wprowadził do grona osób dogitalizujących i zawsze w trudnych momentach służył pomocą.

Leszku, na zawsze pozostaniesz w mej pamięci

R.I.P

Burzyński Antoni
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
czjOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 20:08
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2008
Posty: 89

Status: Offline
Zupełnie nie wiem co napisać....
Mój pierwszy przewodnik po genealogii, digitalizacji, indeksacji ale przede wszystkim "przyszywany" Kuzyn ..... tak mocno zaangażowany i tak pomocny każdemu!!! Mnóstwo pracy w świętokrzyskim.... nie zapomnę tego opisu w Genbazie: "Kotuszów mój"......
Żeby troszkę rozweselić wpis: zamiłowany zbieracz Pokemonów..........
Przepraszam za mój nieskładny post ale nie mogę nic sensownego sklecić.....

_________________
Chwilowo utknęłam w poszukiwaniu Fortuńskich z parafii Kargów ......
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Murawski_DamianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 20:33
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2019
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Status: Offline
Z odejściem Leszka Ćwiklińskiego, niebo genealogii zaciągnęło się smutkiem, pozostawiając po sobie głębokie echa w sercach i duszach tych, którzy mieli zaszczyt podążać jego ścieżką. Leszek był sercem i duszą wielu projektów, w tym GenBazy którą prowadziliśmy. Nie był to jednak los samotnika – wokół niego, jak planety wokół słońca, krążyła plejada niezwykłych wolontariuszy. To oni, razem z Leszkiem tworzyli to miejsce, o czym wielokrotnie wspominał z wdzięcznością w naszych rozmowach. Każdy wolontariusz, wnosząc swój nieoceniony wkład, stał się współtwórcą tej niezwykłej odysei w świat genealogii. Leszek z szacunkiem i wdzięcznością przyjmował Waszą każdą godzinę pracy, każde poświęcenie.

Jego odejście pozostawia lukę, ale jego dziedzictwo będzie kontynuowane, zgodnie z jego życzeniem. Praca, wykonana z niezachwianą oddaniem i myślą o innych, stanie się przewodnikiem dla przyszłych pokoleń genealogów. Wszystko, co uczynił, było niczym zapis w kronice ludzkości, świadectwem jego niezmierzonej miłości do przeszłości i nieustannej troski o przyszłe pokolenia, które będą czerpać wiedzę z jego nieocenionych zbiorów. Leszek, choć odszedł, pozostanie wiecznie żywy w sercach tych, którzy go znali.

Nasza ostatnia rozmowa, kiedy to jego głos, choć osłabiony, wciąż pulsował niezachwianą troską o nasz wspólny projekt, świadczy o wielkości jego ducha. Mimo narastających cieni własnej choroby, Leszek nie poświęcał swojego czasu na osobiste zmartwienia. Jego myśli, skierowane ku przyszłości projektu, były niczym ostatnie nuty symfonii, której dyrygent, nawet na krawędzi wieczności, dba o każdy dźwięk, każdy rytm. Troska o dobro projektu, nawet w obliczu osobistej tragedii, odsłaniała prawdziwą naturę Leszka – człowieka, dla którego misja zachowania pamięci była ważniejsza niż własne zmagania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EWAFRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 20:58
Sympatyk


Dołączył: 02-08-2012
Posty: 818

Status: Offline
(*)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bieleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 21:32
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2007
Posty: 480

Status: Offline
[*] Requiescat in pace

Jego zasługi dla polskiej genealogii są nieocenione.

Pośród licznych dzieł, które sam animował i które z Jego działań odniosły pożytek bardziej pośredni, również i mój Poznan Project wiele Mu zawdzięcza.

Trochę w imieniu Wielkopolski,

Łukasz Bielecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sebastian_gasiorekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 21:35
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 18-11-2007
Posty: 544

Status: Offline
Przykra wiadomość dla świata genealogicznego. Z Leszkiem miałem kontakt już od samych początków mojej przygody z genealogią. Zawsze był pełen energii do pracy. Pamiętam jak kilka lat temu zadzwonił do mnie i rzucił pomysłem na usprawnienie Geneteki. Dzięki niemu zawdzięczamy funkcję "Wyszukaj parafię" na stronie głównej Geneteki.

Spoczywaj w spokoju Leszku.

Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowska_Ledke_ElżbietaOnline!
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 22:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 317

Status: Online!
R.I.P.

Tragiczna wiadomość...

Leszku, Przyjacielu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało... Dziękujemy za Twoją tytaniczną pracę, za wszystko, co zrobiłeś dla naszej umiłowanej genealogii, za przykład, który nam latami dawałeś.

Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Elżbieta Pawłowska-Ledke

_________________
Poszukuję akt śl. z Mazowsza:
Jan Krajewski i Wiktoria Skalińska przed 1813, Roman Morawski/Murawski i Salomea p.1804, z Podkarpacia, Galicji: Paweł Pawłowski i Marianna p. 1813, rodzice Aleksandra ur. 1813 Sieniawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jandalfOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 22:15
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2013
Posty: 137

Status: Offline
Wielki smutek, zawsze wydawał mi się osobą pełną niespożytej energii.

Czy wiadomo już coś odnośnie pogrzebu Leszka?

Janus Groth
PomTG
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek_KwarcińskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2024 - 22:19
Członek PTG


Dołączył: 03-06-2007
Posty: 203
Skąd: Radom
Status: Offline
Ogromna strata dla świata genealogów.
Spoczywaj w spokoju.
Marek Kwarciński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.357373 sekund(y)