Witam
Znalazlem opis miejscowosci w ktorej urodzil sie moj pradziadek:
CIEMIĘTNIKI
Już w 1364 roku wspomniano tą wieś w dokumentach arcybiskupstwa gnieźnieńskiego. Kolejne informacje o tej wsi pochodzą z 1369 roku z Kodeksu Dyplomatycznego Polski. Zapisano wtedy wieś o nazwie Ciemiernik. Nazwa pochodzi od słowa określającego ludzi, którzy sporządzali dla dworu książęcego lub królewskiego sieci łowieckie na ptactwo i zwierzynę. Nazywano takich ludzi „ciemiętnikami”. Była to więc wieś służebna. Tego typu wsie powstawały w początkach państwa polskiego w X i XI wieku. Być może podobnie jak Bobrowniki i ta wieś ma dłuższą historię, ale brak jest kronik dokumentujących tak starą
metrykę. Ciemiętniki należały przez wiele stuleci do archidiakonatu kurzelowskiego była więc wsią kościelną. W 1573 roku wieś liczyła 2 i pół łana ziemi (jeden łan ok. 17 ha) Wieś będąc własnością kościelną miała też pewne obszary należące do osób prywatnych. Na przykład w 1701 roku niejaki Bystrzanowski był właścicielem pewnego obszaru ziemi w tej wsi. Na przełomie XVIII i XIX wieku wsie kościelne zostały przejęte przez rządy zaborcze. W 1827 roku Ciemiętniki były osadą rządową leżały w parafii Kurzelów w powiecie kieleckim. W tym czasie we wsi stały 22 domy a mieszkało w niej 149 mieszkańców. W 1880 roku była to wieś donacyjna (własność rządowa). Należała do parafii Kurzelów i gminy Kluczewsko w powiecie włoszczowskim. W tym czasie Ciemiętniki liczyły 292 mieszkańców. Wieś miała 920 mórg obszaru w tym 20 mórg łąk i 5 mórg pastwisk. W 1938 roku w Ciemiętnikach stało 59 domów.
I teraz pytanie jak można usyskac dostęp do
metryk urodzeń w parafii Kurzelów ?
Wtedy poznam imiona jego rodziców...
Znalazlem tylko to ale to za wczesne okresy ...
http://bc.wimbp.lodz.pl/publication/37520
A miejscem zamieszkania była Dombrowa ...
Ale mi sie wydaje ze to DĄBROWY
Wieś powstała na przełomie XIX i XX wieku. W latach osiemdziesiątych był to folwark należący do dóbr Kluczewsko. Pierwsza pisana wzmianka o wsi pochodzi z 1921 roku ze spisu powszechnego. Nazwa pochodzi od słowa „dąbrowa” –las. W 1938 roku we wsi stało 8 domów.
a