Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
poniedziałek, 30 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Wojtek_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2023 - 00:16
Sympatyk


Dołączył: 01-07-2014
Posty: 117

Status: Offline
dziękuję

_________
Wojciech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monikapfOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2023 - 22:35
Sympatyk


Dołączył: 08-10-2008
Posty: 18

Status: Offline
Dzien dobry. Poszukuję akt parafii Przewały z lat 1870 -1939. Czy może ktoś z Państwa ma wiedzę gdzie ich szukać. Pozdrawiam Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nater_StanislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2023 - 10:16
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2006
Posty: 94
Skąd: Świnoujście
Status: Offline
Dzień dobry, czy ktoś wie jak „dotrzeć’ do ksiąg metrykalnych on-line kościoła (cerkwi) gr.-kat. miejscowość Żelechów Wielki pow. Kamionka Strumiłowa znajdujących się w plikach
FOND 201-4a/8395 i 201-4a/8396 archiwum lwowskie (https://tsdial.archives.gov.ua/pdf/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%82.%202023.pdf ), część jest dostępna na FS (https://www.familysearch.org/search/catalog/1446808?availability=Family%20History%20Library)
Ale mnie interesują lata 1895 – 1918 wchodzące w skład wymienionych wyżej plików.
Pozdrawiam
Stanisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej75Offline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2023 - 11:15
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 13201
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Te akta są w archiwum lwowskim, ale nie są udostępnione online.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 348#668348
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 203#672203

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nater_StanislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2023 - 11:26
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2006
Posty: 94
Skąd: Świnoujście
Status: Offline
Dzięki za info.
Pozdrawiam, Stanisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
m_gryOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2023 - 21:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2011
Posty: 162

Status: Offline
Witam,

Dołączam się do tematu, może znajdzie się tutaj osoba, która będzie w stanie pomóc. Szukam księgi (lub ksiąg) urodzeń parafii Dobrotwór z lat 1696-1784. Wiem, że ta księga była jeszcze dostępna w parafii w okresie międzywojennym (tak podaje schematyzm), ale później ślad po niej zaginął. Zakładam, że wraz z późniejszymi księgami trafiła do Archiwum we Lwowie jednak, w przeciwieństwie do nich, nie znajduje się obecnie w AGAD.
Nie ma jej we Lwowie, AGAD, w Baziaku, w księgach zabużańskich ani w Przemyślu. Te miejsca sprawdziłem i kończą mi się pomysły.
Znalazłem informacje, że pewna część ksiąg przekazanych przed wojną do archiwum lwowskiego zaginęła. Może ktoś z Was zna losy tych zaginionych ksiąg? Może jakieś odnalazły się gdzieś po latach. Albo może po prostu ktoś ma pomysł gdzie jeszcze można tej księgi szukać? Za wszelkie pomysły i podpowiedzi już z góry dziękuję.

_________________
Pozdrawiam,
Michał Grygorewicz

Poszukuję kontaktu z wszystkimi osobami, których przodkowie wywodzą się z parafii Dobrotwór i Kamionka Strumiłowa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lakiluk
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2023 - 13:18
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2021
Posty: 1198

Ukraińcy spalili kościół.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dobrotw%C3%B3r

PS A przynajmniej go ograbili


_________________
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
m_gryOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2023 - 16:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2011
Posty: 162

Status: Offline
Fakt, mogły zaginąć podczas wojennej zawieruchy. Jednak wszystkie późniejsze księgi, od 1784 roku zachowały się w archiwach, a od 1817 łącznie z wtóropisami. Stąd też moja niewielka nadzieje, że te również nie zostały zniszczone.

_________________
Pozdrawiam,
Michał Grygorewicz

Poszukuję kontaktu z wszystkimi osobami, których przodkowie wywodzą się z parafii Dobrotwór i Kamionka Strumiłowa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zając_AnnaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2023 - 17:25
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2008
Posty: 29

Status: Offline
Mam pytanie
Znalazłam orientacyjną datę śmierci mojej prababki Katarzyny Kuras , która zmarła w okolicach 14 maja 1937 roku we Lwowie (pewna informacja z gazety)
Niestety nie wiem w której parafii może być akt zgonu , wstępnie szacuję na św. Antoniego ale to nic pewnego. Mam pytanie czy są w Polsce dostępne gdzieś akty zgonu w tego roku ?

Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2023 - 17:32
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1959
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Proszę sprawdzić w Archiwum Zabużańskim USC Warszawa lub w Archiwum Baziaka w Krakowie czy mają wtóropisy. Unikaty we Lwowie https://tsdial.archives.gov.ua/index16.html, ale zdaje się rocznik 1937 jeszcze nie jest w pdf
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lakiluk
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2023 - 22:36
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2021
Posty: 1198

Zając_Anna napisał:
Mam pytanie
Znalazłam orientacyjną datę śmierci mojej prababki Katarzyny Kuras , która zmarła w okolicach 14 maja 1937 roku we Lwowie (pewna informacja z gazety)
Niestety nie wiem w której parafii może być akt zgonu , wstępnie szacuję na św. Antoniego ale to nic pewnego. Mam pytanie czy są w Polsce dostępne gdzieś akty zgonu w tego roku ?

Anna

W indeksie dla tej parafii nie ma takiej osoby.

Poka tę informację.

_________________
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zając_AnnaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-09-2023 - 20:22
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2008
Posty: 29

Status: Offline
Lakiluk napisał:
Zając_Anna napisał:
Mam pytanie
Znalazłam orientacyjną datę śmierci mojej prababki Katarzyny Kuras , która zmarła w okolicach 14 maja 1937 roku we Lwowie (pewna informacja z gazety)
Niestety nie wiem w której parafii może być akt zgonu , wstępnie szacuję na św. Antoniego ale to nic pewnego. Mam pytanie czy są w Polsce dostępne gdzieś akty zgonu w tego roku ?

Anna

W indeksie dla tej parafii nie ma takiej osoby.

Poka tę informację.


Dziękuję za sprawdzenie
Zatem wygląda na to, że drogą eliminacji będę musiała sprawdzić kolejne parafie - Bernardynów, lub Andrzeja. Jeśli to nie kłopot to mam dwa pytania 1- czy są dostępne przynajmniej indeksy zgonów z innych parafii
2- czy jest możliwe że akt zgonu mojej prababki mógł być w Cerkwii uśpienia - była wyz grek-kat i brała tam ślub
Pozdrawiam Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lakiluk
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2023 - 02:14
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2021
Posty: 1198

Skoro była grekokat. to oczywiste jest, że wpierw należy szukać w jej parafii. Pozostaje ci chyba zlecić to archiwum lwowskiemu.

Część indeksów z różnych parafii jest dostępnych na FS.

_________________
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej75Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2023 - 11:06
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 13201
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Zając_Anna napisał:
2- czy jest możliwe że akt zgonu mojej prababki mógł być w Cerkwii uśpienia - była wyz grek-kat i brała tam ślub

Jeśli była grekokatoliczką, to jej aktu zgonu trzeba szukać we właściwej terytorialnie parafii grekokatolickiej; tam gdzie mieszkała w chwili śmierci, czyli wcale nie musi to być parafia, gdzie brała ślub (jeśli umarła w szpitalu, to w księgach zmarłych grekokatolickiej kapelanii szpitalnej).

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2023 - 18:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1029
Skąd: Jasło
Status: Offline
Zając_Anna napisał:
Lakiluk napisał:
Zając_Anna napisał:
Mam pytanie
Znalazłam orientacyjną datę śmierci mojej prababki Katarzyny Kuras , która zmarła w okolicach 14 maja 1937 roku we Lwowie (pewna informacja z gazety)
Niestety nie wiem w której parafii może być akt zgonu , wstępnie szacuję na św. Antoniego ale to nic pewnego. Mam pytanie czy są w Polsce dostępne gdzieś akty zgonu w tego roku ?

Anna

W indeksie dla tej parafii nie ma takiej osoby.

Poka tę informację.


Dziękuję za sprawdzenie
Zatem wygląda na to, że drogą eliminacji będę musiała sprawdzić kolejne parafie - Bernardynów, lub Andrzeja. Jeśli to nie kłopot to mam dwa pytania 1- czy są dostępne przynajmniej indeksy zgonów z innych parafii
2- czy jest możliwe że akt zgonu mojej prababki mógł być w Cerkwii uśpienia - była wyz grek-kat i brała tam ślub
Pozdrawiam Anna

Wygląda na to ,że nie sprawdza pani geneteki i parafii we Lwowie.
Są indeksy zmarłych,sam kilka umieszczałem w genetece.
Proszę wybrać lupę -wpisać nazwisko i szukaj.
Pojawią się wyniki z całej pOlski.Potem można ograniczyć do Ukrainy.

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.351623 sekund(y)