Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 27 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krogulski_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2023 - 16:57


Dołączył: 30-08-2023
Posty: 3

Status: Offline
Cześć

Maksymilian Krogulski i Wanda Luterek to moi dziadkowie. Jeśli chcielibyście więcej informacji zapraszam na prv
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krogulski_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2023 - 21:32


Dołączył: 30-08-2023
Posty: 3

Status: Offline
Mushal napisał:
Sclavi napisał:

https://cmentarze.um.warszawa.pl/pomnik ... m_id=59131

Z tego co tak na szybko pamiętam to Honorata Józefa Muszalska miała córkę Henrykę . Rodzina Luterek Miała jakiś zakład stolarski na powiślu w okersie przedwojennym tyle wiem z przekazów.


Wg. bazy mieli więcej dzieci. Groby wczoraj znalzlem. Żałuje,że dopiero teraz,bo na początku sierpnia byłem na grobach rodzinnych na Powązkach i zostawiałem kartki z prośba o kontakt. Linia Luterków to dla mnie terra incognita. Dopiero wczoraj sie o niej dowiedziałem z tłumaczenia aktu. Nie wiedziałem,że Michał i Marianna Opermann mieli dwóch Józefów. Dzięki temu wyjaśniło mi się czyja córka była Stanisława Muszalska, której zdjęcie posiadam, a nie posiadałem łączącej nas nitki. Mam tez zagwozdkę z Wincentym Muszalskim, który u mojego Józefa Leona wystepuje jako świadek chrztu jednego z dzieci (Lublin-Dziesiąta) oraz jako zgłaszający zgon matki Marianny, rodziców nieznanych. To mnie troche zbija z tropu, bo rodzice Marianny Opermann byli znani (Jan i Łucja Wrydycka). O mojej linii Muszalskich trochę juz wiem,ale o wspólnej z Luterkami tylko tyle,ze Michał był ekonomem, jak jego ojciec Jan, ale wcześniej równiez podlesnym. O Mariannie i jej rodzicach nie wiem nic. Podobnie jak i o pierwszym znanym mi Muszalskim - Janie... nic poza zawodem, zamieszkaniem itp. Rodziców jego nie znam. Nie udało się doszukać. Miał żonę Annę Browską ... i tu też nic więcej nie wiem. Staram sie odbudować świadomość genealogiczna,bo wojna i Powstanie oraz związane z nią zgony i powikłania rodzinne odcięły moją część familii od wiedzy.

Szukam "gniazda" Muszalskich. Na wschodzie Horodło wydaje sie mieć duże skupisko,ale nie znalazłem połączenia z moim drzewem. Genetycznie też nie. Z ciekawostek,to wg. Cladefinder Y-DNA moja haplogrupa, a więc po męskich Muszalskich, to R1b-Z195 , czyli iberyjska.

Tutaj masz rozpiskę. Gdybys wiedział coś o potomkach to daj znac

Pozdro
Maciek





Julian Luterek miał jeszcze nieślubnego syna Bolesława. Z Kazimiera Wituska mieli córkę Wandę Luterek.

Wanda Luterek i Maksymilian Krogulski mieli córkę Małgorzatę i syna Krzysztofa.

Co do zakładu stolarskiego Luterków , był podobno na "krzywym kole".

Kazimiera mieszkała chyba na Bielanach. Wanda i Maksymilian w Śródmieściu.

Grób Sabiny jest na Powązkach razem z grobem Wandy Krogulskiej (luterek)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krogulski_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2023 - 15:32


Dołączył: 30-08-2023
Posty: 3

Status: Offline
https://cmentarze.um.warszawa.pl/pomnik ... m_id=59505
tutaj grób sabiny i kazimiery luterek ( wituskiej)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MushalOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2024 - 14:16
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2023
Posty: 20

Status: Offline
[quote="Krogulski_Andrzej"][quote="Mushal"]
Sclavi napisał:

https://cmentarze.um.warszawa.pl/pomnik ... m_id=59131

Z tego co tak na szybko pamiętam to Honorata Józefa Muszalska miała córkę Henrykę . Rodzina Luterek Miała jakiś zakład stolarski na powiślu w okersie przedwojennym tyle wiem z przekazów.


I tu wlasnie ogarnalem dzis,ze dalem ciala w rozpisce,bo Luterkowie pojawiaja sie u mnie poprzez dzieci mojego pra-pra-pradziadka Józefa Leona Fryderyka Muszalskiego, ktory ożenił sie z Sabiną Aniolowicz (po smierci Honoraty Muszalskiej z Kossobudzkich - mojej pra-pra-prababki). Michał i Marianna z Oppermannow (Operman) nie mieli 2ch Józefow. To ten sam Józek, to samo miejce i data narodzin. Po prostu chlop nie był długo wdowcem. W 1879 ozenil sie ponownie i ta zona tez zmarla a nastepnie ozenil sie z Sabiną i dzieci jeszcze narobil. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.316757 sekund(y)