Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
poniedziałek, 30 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agatakoalaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2023 - 15:47
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2023
Posty: 14

Status: Offline
Dzień dobry, poszukuję informacji o pradziadkach, którzy emigrowali do Francji i nie mam pojęcia jak potoczyły się ich losy. Uprzejmie proszę o sprawdzenie osoby Wojciech Malec (żona Władysława Malec z d. Wieczorek), urodzony prawdopodobnie 1899. Jeśli to pomoże, prawdopodobna miejscowość Montereau-Fault-Yonne.

Przejrzałam już archiwum właściwe dla tego regionu, ale spis ludności ma 160 stron, a nawet nie wiem czy tam coś znajdę i w którym roku dokładnie emigrowali. Liczę, że strona Filiae ma bardziej zindeksowane dane lub inne dokumenty.

Pozdrawiam,
Agata

_________________
Interesuje mnie: parafia Skałat (Ukraina), Kamień, parafia Górno (podkarpackie), Węglowice (Śląsk), Podstolice k. Wieliczki.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2023 - 11:06
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 434

Status: Offline
Dzien dobry Eliza,
Serdecznie dziekuje za odnalezenie date ur I zgonu Henryka Krolikowskiego, rowniez za przeslane dokumenty dotyczac Henryka I Zenona. Ja sama bym nigdy nie odnalazla tych dokumentow.
Serdecznie pozdrawiam, Pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2023 - 15:40
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 939

Pomponik, proszę bardzo Smile
Jest jeszcze w spisie ludności z 1946 r. Jadwiga Królikowska z mężem Norbertem Leclercq - na dole karty:
https://archivesdepartementales.lenord.fr/ark:/33518/59wn084v7h6t/306b5764-5987-45cb-a352-0e5451f5841d
Fiszka Noberta: https://deces.matchid.io/id/dnQZLmvrFIfA
W ww. spisie jest jeszcze Łucja Królikowska ur. 1871 - na górze karty:
https://archivesdepartementales.lenord.fr/ark:/33518/59wn084v7h6t/57b26ae0-f4f0-4cce-adf3-15964df51c44
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-08-2023 - 22:46
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 434

Status: Offline
Eliza, i Elzbieta - Serdeczne dziekuje za wszystkie wiadomosci dotyczac Antoniego Krolikowskiego i jego rodzinie.
Wielkie dzieki za niespodzianka - myslalam ze nigdy sie nie dowiem o mezu Jadwigi.
kwiat kwiat kwiat Pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rusak_IwonaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2023 - 13:40
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2023
Posty: 36

Status: Offline
Dzień dobry,
Poszukuję informacji o Żurawińskim Stanisławie Albinie i jego rodzinie. Na stronie Filae https://www.filae.com/v4/genealogie/Sea ... e&pe=0

znalazłam ich dane ( zamieszkali w miejscowości Talange) ale niestety są zakluczykowane. Czy mogę prosić o ich odczytanie. To jest brat rodzony mojej babci. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Iwona Rusak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ElaewaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2023 - 15:09


Dołączył: 22-08-2023
Posty: 2

Status: Offline
Witam serdecznie.Poszukuje informacji o bracie mojej babci,który emigrował do Francji w latach trzydziestych u.w.Nie znam jego losu.Prosze o sprawdzenie jego osoby.FELIX MELEWSKI UR.1896 MIŁOSŁAW pow.Wrzesnia.Posiadam tylko to IDENTYFIKACJA DOKUMENTU : CHGW GENEALO-59-62-B Może uda się poznać losy wujka dzięki życzliwości pomocnej dłoni,za co będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
knap_agataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2023 - 19:52
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2022
Posty: 44

Status: Offline
agatakoala napisał:
Dzień dobry, poszukuję informacji o pradziadkach, którzy emigrowali do Francji i nie mam pojęcia jak potoczyły się ich losy. Uprzejmie proszę o sprawdzenie osoby Wojciech Malec (żona Władysława Malec z d. Wieczorek), urodzony prawdopodobnie 1899. Jeśli to pomoże, prawdopodobna miejscowość Montereau-Fault-Yonne.

Przejrzałam już archiwum właściwe dla tego regionu, ale spis ludności ma 160 stron, a nawet nie wiem czy tam coś znajdę i w którym roku dokładnie emigrowali. Liczę, że strona Filiae ma bardziej zindeksowane dane lub inne dokumenty.

Pozdrawiam,
Agata


Ze strony filae.com (odnosnie MALEC Wojciech ur. 1899 r.):
Source : Liste de prisonniers (lista wiezniow)
- Wojciech MALEC
Le 29 janvier (styczen)1941
Hohenstein (Olsztynek, Powiat olsztyński)

- Wojciech MALEC
Naissance (urodzony)
En 1899
Bresrotary (Pol.) ?

Camp(oboz): Stalag IV B.
Pays(kraj): ALLEMAGNE (tzn. oboz niemiecki)
Lieu(miejcowosc): Hohenstein
Liste: Liste officielle No 69 de prisonniers français (oficjalna lista 69 wiezniow francuskich)
A Paris le 29 janvier (styczen) 1941
Kopia listy na stronie filae (niestety nie mam mozliwosci skopiowania i wyslania).

Odnosnie MALEC Wladyslawa (do sprawdzenia):
Décčs (zgon)
- Wladyslawa MALEC
Le 11 avril (kwiecien) 1995
Champcueil, Essonne )
Détails (szczegoly):
Wladyslawa MALEC
Naissance (urodzona)
Le 22 octobre (pazdziernik) 1909, Bejsce, Pologne )
Âge (wiek): 85
Numéro de l’acte : 99
Brak aktu na stronie

Pozdrawiam,
A. Knap
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2023 - 20:00
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4702

Chodzi o listę jeńców, nie więźniów, obozów jenieckich (Stalag)

Informacje o zgonach pochodzą z ogólnodostępnej strony Zgony po 1970 roku
opracowanej na bazie danych francuskiego urzędu statystycznego

https://deces.matchid.io/search?advance ... e&ln=malec

Majac już datę i miejsce zgonu a nawet numer aktu polecam napisać do merostwa o ten akt zgonu (nie ma ograniczeń, za darmo i bez ochrony danych)

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RivannOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2023 - 12:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2022
Posty: 23

Status: Offline
Dzień dobry. Poszukuję informacji o krewnej Annie Czerwonka, wiem tylko że mieszkała we Francji. Wyszła za mąż za Piotra Magdycza, w 1949 roku w miejscowości Aubervilliers. Pozdrawiam, Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2023 - 20:03
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 939

Elaewa napisał:
Witam serdecznie.Poszukuje informacji o bracie mojej babci,który emigrował do Francji w latach trzydziestych u.w.Nie znam jego losu.Prosze o sprawdzenie jego osoby.FELIX MELEWSKI UR.1896 MIŁOSŁAW pow.Wrzesnia.Posiadam tylko to IDENTYFIKACJA DOKUMENTU : CHGW GENEALO-59-62-B Może uda się poznać losy wujka dzięki życzliwości pomocnej dłoni,za co będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam Elżbieta

Elżbieto,
tutaj jest akt małż. Feliksa - miejscowość Libercourt:
http://archivesenligne.pasdecalais.fr/v2/ark:/64297/3d3d6374e62b99c5552cfa744eb0e5c5
Warto też przeszukać spisy ludności:
https://archivesenligne.pasdecalais.fr/console/ir_seriel.php?id=56&p=formulaire_recensement
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agatakoalaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2023 - 11:14
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2023
Posty: 14

Status: Offline
knap_agata napisał:
agatakoala napisał:
Dzień dobry, poszukuję informacji o pradziadkach, którzy emigrowali do Francji i nie mam pojęcia jak potoczyły się ich losy. Uprzejmie proszę o sprawdzenie osoby Wojciech Malec (żona Władysława Malec z d. Wieczorek), urodzony prawdopodobnie 1899. Jeśli to pomoże, prawdopodobna miejscowość Montereau-Fault-Yonne.

Przejrzałam już archiwum właściwe dla tego regionu, ale spis ludności ma 160 stron, a nawet nie wiem czy tam coś znajdę i w którym roku dokładnie emigrowali. Liczę, że strona Filiae ma bardziej zindeksowane dane lub inne dokumenty.

Pozdrawiam,
Agata


Ze strony filae.com (odnosnie MALEC Wojciech ur. 1899 r.):
Source : Liste de prisonniers (lista wiezniow)
- Wojciech MALEC
Le 29 janvier (styczen)1941
Hohenstein (Olsztynek, Powiat olsztyński)

- Wojciech MALEC
Naissance (urodzony)
En 1899
Bresrotary (Pol.) ?

Camp(oboz): Stalag IV B.
Pays(kraj): ALLEMAGNE (tzn. oboz niemiecki)
Lieu(miejcowosc): Hohenstein
Liste: Liste officielle No 69 de prisonniers français (oficjalna lista 69 wiezniow francuskich)
A Paris le 29 janvier (styczen) 1941
Kopia listy na stronie filae (niestety nie mam mozliwosci skopiowania i wyslania).

Odnosnie MALEC Wladyslawa (do sprawdzenia):
Décčs (zgon)
- Wladyslawa MALEC
Le 11 avril (kwiecien) 1995
Champcueil, Essonne )
Détails (szczegoly):
Wladyslawa MALEC
Naissance (urodzona)
Le 22 octobre (pazdziernik) 1909, Bejsce, Pologne )
Âge (wiek): 85
Numéro de l’acte : 99
Brak aktu na stronie

Pozdrawiam,
A. Knap


Dziękuję serdecznie! Rok urodzenia Wojciecha się zgadza, do tego "Bresrotary" brzmi dziwnie, ale chyba chodzi o...Rzeszotary. Wojciech urodził się - według informacji z aktu ur. jego syna - w miejscowości Podstolice, a to wieś obok, jedynie 3 kilometry dalej, także praktycznie się zgadza.

@elgra, dziękuję za wskazówkę!

_________________
Interesuje mnie: parafia Skałat (Ukraina), Kamień, parafia Górno (podkarpackie), Węglowice (Śląsk), Podstolice k. Wieliczki.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu:   PostWysłany: 29-08-2023 - 18:15
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 939

Rusak_Iwona napisał:
Dzień dobry,
Poszukuję informacji o Żurawińskim Stanisławie Albinie i jego rodzinie. Na stronie Filae https://www.filae.com/v4/genealogie/Sea ... e&pe=0

znalazłam ich dane ( zamieszkali w miejscowości Talange) ale niestety są zakluczykowane. Czy mogę prosić o ich odczytanie. To jest brat rodzony mojej babci. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Iwona Rusak


Iwono,
zanim otrzymasz odp. dot. filae.com - w spisach archiwalnych ur., małż. i zg. dla Talange, wymienieni są Żurawińscy (z datą i nr aktu):
małż. Stanisława Albina - skan 128
ur., przypuszczam, jego dzieci - skany 120 i 154
zg. Stanisława Albina - skan 173
http://num.archives57.com/visualiseur/index.php/docnumViewer/calculHierarchieDocNum/699798/698861:703372:699798/1050/1680
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rusak_IwonaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2023 - 09:28
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2023
Posty: 36

Status: Offline
Officinalis_Paeonia napisał:
Rusak_Iwona napisał:
Dzień dobry,
Poszukuję informacji o Żurawińskim Stanisławie Albinie i jego rodzinie. Na stronie Filae https://www.filae.com/v4/genealogie/Sea ... p;amp;pe=0

znalazłam ich dane ( zamieszkali w miejscowości Talange) ale niestety są zakluczykowane. Czy mogę prosić o ich odczytanie. To jest brat rodzony mojej babci. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Iwona Rusak


Iwono,
zanim otrzymasz odp. dot. filae.com - w spisach archiwalnych ur., małż. i zg. dla Talange, wymienieni są Żurawińscy (z datą i nr aktu):
małż. Stanisława Albina - skan 128
ur., przypuszczam, jego dzieci - skany 120 i 154
zg. Stanisława Albina - skan 173
http://num.archives57.com/visualiseur/index.php/docnumViewer/calculHierarchieDocNum/699798/698861:703372:699798/1050/1680
Pozdrawiam.
Pani Elżo, bardzo dziękuję za podpowiedź. To " moi" Żurawińscy Smile

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
A.MichałowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2023 - 13:20
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2008
Posty: 857
Skąd: województwo śląskie
Status: Offline
Dzień dobry,

Szukam od dłuższego czasu,bez powodzenia aktów zgonu: Stanisławy Masson z d.Jaworowskiej (c.Mateusza i Pauliny z Szaniawskich),ur. w r.1870 i jej męża Marcelego.Mieli synów:Tadeusza i Henryka,który w latach 70 XX w. mieszkał z rodziną w Paryżu....

Pozdrawiam,

Aleks.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
knap_agataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2023 - 17:42
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2022
Posty: 44

Status: Offline
Rivann napisał:
Dzień dobry. Poszukuję informacji o krewnej Annie Czerwonka, wiem tylko że mieszkała we Francji. Wyszła za mąż za Piotra Magdycza, w 1949 roku w miejscowości Aubervilliers. Pozdrawiam, Jarek


Niestety na stronie filae nie widze ty osob.

Pozdrawiam,
A. Knap
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.363277 sekund(y)