Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
niedziela, 06 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bajorkarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2022 - 18:02
Sympatyk


Dołączył: 22-05-2022
Posty: 18

Status: Offline
PawelKoss napisał:
bajorkar napisał:
Nie wiem jak wyrazić swoje podziękowania! Naprawdę jesteście Wielcy !


Popatrz sobie jeszcze tutaj

https://frainmortuary.com/tribute/detai ... tuary.html

Rozrysuj drzewo i wtedy łatwiej będzie szukać kontaktu.

Pozdrawiam
Paweł


Czy link jest poprawny ? Wyświetla mi się firma pogrzebowa

Karina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2022 - 20:09
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 353

Status: Offline
bajorkar napisał:
PawelKoss napisał:
bajorkar napisał:
Nie wiem jak wyrazić swoje podziękowania! Naprawdę jesteście Wielcy !


Popatrz sobie jeszcze tutaj

https://frainmortuary.com/tribute/detai ... tuary.html

Rozrysuj drzewo i wtedy łatwiej będzie szukać kontaktu.

Pozdrawiam
Paweł


Czy link jest poprawny ? Wyświetla mi się firma pogrzebowa

Karina


Oczywiście. Wspomnienia po śmierci (obituary) to najlepsze źródło, w którym szuka się żyjących członków rodziny. Zobacz listę rodziny, która jest wymieniona pod wspomnieniami, jest tam kilku Kaminskich.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ReniapOffline
Temat postu: Poszukiwanie grobu Kanada  PostWysłany: 05-07-2022 - 21:51
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2020
Posty: 10

Status: Offline
Cześć,
Już kiedyś mi pomogliście, bardzo proszę o pomoc ponownie.

Podam krótki rys sytuacyjny:

Teściowa otrzymała w spadku bungalow w Hiszpanii. Obecnie do niej należy 50%. Wujek, który to zapisał, był rozwodnikiem. Obije z byłą żoną byli obywatelami Kanady (chyba).
Druga połowa należy do Pani Reginy - byłrj nieżyjącej żony (również chyba), która zmarła 10 lat przed śmiercią wujka w Kanadzie (wujek zmarł w 2001 roku w Hiszpanii) - ale nic jeszcze za życia wujka nie zostało przeprowadzone/uregulowane prawnie. Nie mamy niestety aktu zgonu, teściowa za bardzo nie ogarnia tematu, chcielibyśmy doprowadzić sprawę do końca, czyli uregulować kwestie drugiej połowy domu, a do tego potrzebny akt zgonu. Z tego co dowiedziałam się w ambasadzie Kanady możemy go uzyskać, ale musimy znać dokładną datę śmierci.

Przechodząc do meritum, czy ktoś z użytkowników byłby tak uprzejmy by pomóc mi znaleźć grób/datę śmierci? Nie mieli dzieci, była żona nie miała żadnej rodziny. Nazywała się Regina Flaga, w dokumentach widnieje również jako Regina Flagg. Szacuję, że zmarła około 1991 roku.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dominika_sobczakOffline
Temat postu: Poszukiwanie grobu Kanada  PostWysłany: 05-07-2022 - 22:01
Zasłużony


Dołączył: 21-01-2022
Posty: 6

Status: Offline
Czy p. Regina na pewno zmarła w latach 90 tych? Na stronie Find a Grave można znaleźć Reginę Flaga pochowaną w Kanadzie, zmarłą w 2014 roku

Pozdrawiam,
Dominika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ReniapOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2022 - 06:14
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2020
Posty: 10

Status: Offline
Właśnie tak twierdzi teściowa, znalazłam również ten grób, ale wciąż wydaje mi się, że to nie ta osoba.

Jeszcze tak myślę, może są jakieś dane kiedy wyemigrowała do Kanady, czy też jej mąż Józef Flaga/Joseph Flaga, wtedy byłabym w stanie oszacować wiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2022 - 11:34
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 353

Status: Offline
Reniap napisał:
Właśnie tak twierdzi teściowa, znalazłam również ten grób, ale wciąż wydaje mi się, że to nie ta osoba.

Jeszcze tak myślę, może są jakieś dane kiedy wyemigrowała do Kanady, czy też jej mąż Józef Flaga/Joseph Flaga, wtedy byłabym w stanie oszacować wiek


Tak sączysz te informacje. Napisz wszystko co wiesz, to będzie łatwiej.
Wujek to kto? Brat matki teściowej?
Jak się nazywał?
Nie wiecie kiedy dotarł do Kanady?
Gdzie mieszkał?
Gdzie się ożenił?
W papierach spadkowych, na podstawie których teściowa dostała bungalow nie ma żadnych informacji?
Gdzieś powinny być dokumenty zakupu mieszkania, tam też nic nie ma? Skoro byli współwłaścicielami to musieli mieć NIE, czyli hiszpański urząd skarbowy powinien mieć ich adresy.
Jak jest z rachunkiem bankowym w Hiszpanii, nie możesz kupić mieszkania, jeśli nie masz rachunku w Hiszpanii. Tam też powinny być dane.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sableOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2022 - 15:09
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 197

Status: Offline
Witam,
jest żyjąca J Flaga w Kanadzie. Może to rodzina. Skontaktuj się z tą osobą. Niestety nie wiem czy to mężczyzna , czy kobieta:
J Flaga
3270 Bathurst St, Toronto ON, M6A3A8
(416) 781-9130
Powodzenia,
Amelia L.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatpatt35Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2022 - 15:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2011
Posty: 791

Status: Offline
Paweł ma rację. Prosimy podać więcej danych. To ułatwi poszukiwania.

_________________
Michał Chrzanowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ReniapOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2022 - 19:24
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2020
Posty: 10

Status: Offline
Dziękuję za wskazówki, maksymalnie do soboty przeglądnę raz jeszcze co mam, jakie dokumenty/informacje/fakty i postaram się to tu umieścić

moderacja (elgra)
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów nazwiskiem i imieniem lub przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ReniapOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2022 - 09:46
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2020
Posty: 10

Status: Offline
Odpowiadając na powyższe pytania:

Wujek to kto? Brat matki teściowej? - tego niestety nie wiem, muszę dopytać z której strony jest to wujek.
Jak się nazywał? - Józef Flaga
Nie wiecie kiedy dotarł do Kanady? - nie wiemy
Gdzie mieszkał? - mieszkał w różnych miejscach, ostatnie lata spędził w Hiszpanii, ale również w Kanadzie, Anglii.
Gdzie się ożenił? - nie wiemy
W papierach spadkowych, na podstawie których teściowa dostała bungalow nie ma żadnych informacji? - niestety na temat pani Reginy żadnych informacji prócz imienia i nazwiska
Gdzieś powinny być dokumenty zakupu mieszkania, tam też nic nie ma? Skoro byli współwłaścicielami to musieli mieć NIE, czyli hiszpański urząd skarbowy powinien mieć ich adresy - NIE nie widzę niestety nigdzie w dokumentach, spadkowych, zakupu nieruchomości
Jak jest z rachunkiem bankowym w Hiszpanii, nie możesz kupić mieszkania, jeśli nie masz rachunku w Hiszpanii. Tam też powinny być dane - teściowa ma oczywiście, jak przepisywano na nią nieruchomość, natomiast żadnych dokumentów potwierdzających rachunek bankowy Józefa oraz Reginy nie mamy



Nieruchomość należy w 50% do teściowej, kto ma drugą część? Sprawę prowadziło dwóch prawników, ale jeden zachorował, drugi w trakcie pandemii zwinął interes i sprawy zostały niedokończone. Teściowa sprawy nieprzypilnowała i mamy niewiele dokumentów dotyczących sprawy, ona sama nie wie co gdzie i jak. Poniżej zebrane informacje:

Fakty:
*Józef Flaga to wujek mojej teściowej
*żonaty i rozwiedziony z Reginą Flagą
*oboje byli obywatelami Kanady
*zakupili nieruchomość w 1983 (wg ewidencji nieruchomości), po tym czasie wg domniemań teściowej on został w Hiszpanii, a ona wyjechała do Kanady i tam zmarła. Twierdził, że zmarła, lecz być może nie mieli kontaktu i tylko tak twierdził
*nie mieli dzieci

Co posiadam:
1. Ewidencja nieruchomości z dnia 09.09.1983
Wskazane w niej jest kto oraz komu sprzedaje nieruchomość. Poza opisem nieruchomości, pełnomocnictwach, adresie nieruchomości, oraz samych imionach i nazwiskach Józefa i Reginy nie ma żadnej wzmianki.
2 Kopia paszportu kanadyjskiego Józefa Flagi
3. Wniosek o wydanie paszportu Józefa Flagi, w tymże wniosku mam informacje o jego żonie:
REGINA FLAGA, ŻONA, OBYWATELSTWO KANADYJSKIE, NR PASZPORTU TV140820
dopisane długopisem divorce .93, kilka zapisków długopisem - dla mnie nieczytelnych
4. Potwierdzenie z rejestru notariuszy, że Józef Flaga spisał testament
5. Pojedyncza karta o sprzedaży (nie mogę doczytać czego, połowy domu, całości?) angielskiemu małżenstwu. Data 01.01.1979 (mogę załączyć zdjęcie)
6. Testament, w nim żadnych danych pani Reginy, a w nim kopie:
*mapka
*opinia notariusza z Ontario (nie przetłumaczyłam jeszcze dokumentu z hiszpańskiego, ale wg mnie, opinia że testament jest prawdziwy)
*kartkę zatytułowaną "wyciąg z rejestru cywilnego) i tu dane wujka
*odpis aktu urodzenia
*dane teściowej (akt urodzenia, wyciąg z rejestru stanu cywilnego)
*kilka kserokopii hiszpańskich dokumentów

Co znalazłam/czego udało mi się dowiedzieć
*grób Reginy Flagi w Kanadzie (zmarła w 2014 roku, pytanie czy to ta Regina, czy ktoś zupełnie inny, tak jak wspominałam wujek za życia twierdził, że ona nie żyje, być może tylko tak mówił)
*wg teściowej druga połowa należy do Reginy (spłacił ją, ale nie uregulowali tego prawnie) - i wg jednego z prawników potrzebny jest jej akt zgonu
*akt zgonu jeśli zmarła w Kanadzie mogę uzyskać znając jej dokładną datę śmierci
*ambasada w Kanadzie poinformowała mnie, że mają dokumentację: w 1962 roku potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego przez Józefa Flagę oraz wniosek o wydanie polskiego paszportu w związku z planowanym przesiedleniem do Polski. Regina Flaga z domu JÓZEFOWICZ (nowa informacja jakie było jej nazwisko panieńskie) - jedynie wniosek z 1962 roku o wydanie polskiego paszportu. Innych dokumentów nie ma. Więc teoria o ślubie w Kanadzie upadła.


Wiem, że niewiele posiadam, sprawa się ciągnie już 20 lat, i niewiele dokumentów posiadamy. Jestem aktualnie w trakcie poszukiwań prawnika, który pokieruje dalej sprawą, ale jedna kancelaria odmówiła współpracy, o drugiej same negatywne opinie. Szukam więc dalej.

Tak naprawdę nie wiem po pierwsze: DO KOGO NALEŻY DRUGIE 50% NIERUCHOMOŚCI, jeżeli do nieżyjącej Reginy - to mogę uzyskać akt zgonu i doprowadzić sprawę do końca.

Pozdrawiam serdecznie,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
historyk1920Offline
Temat postu: Wyjazd do Kanady  PostWysłany: 15-07-2022 - 22:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2014
Posty: 935

Status: Offline
Witajcie !
Dowiedziałem się iż przed I wojną światową moja poszukiwana KOŚCIELSKA ( niestety nie znam imienia Sad ) wyjechała z okolic Zaleszczyk - obecnie Ukraina do Kanady. Czy istnieje możliwość odnalezienia jakichkolwiek informacji , czy są listy pasażerów?
Dziękuję za Pomoc .

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2022 - 07:41
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3461

Status: Offline
Marku,
Anna Koscielska ur.Nowosiolki wyzn.katol. lat 29(ur.ok.1894r.)
w 1923 płynie do Canady,(płynęła już wcześniej-jest w Censusie w 1911r))
z córką Olga Kościelska ur.Nowosiolki lat 8 ,płynie do ojca ,
w kraju adres kontaktowy:babcia Paulina Kościelska ,Nowosiółki Zaleszczyki.Ukraina
mąz Miki Kościelski z zawodu kowal
Arran, Livingston No. 331, Saskatchewan, Canada
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=3875202
Census 1926 Mackenzie, Saskatchewan, Canada 
Birth 1883 
Galicia, Austria 
SpousesAnnie Koscielski
Children Steve Koscielski 1913, Olga Koscielski 1914, Francis Koscielski 1923, Frances Koscielski 1924, Stanley Koscielski 1921/1926

Stefan Koscielski płynął w w 1933r.
https://www.familysearch.org/search/rec ... Koscielski

Rfn
Koscielski, Frank
Regina Rif 1944
Son of Mike and Annie Koscielski, of Birch River, Manitoba.
https://www.veterans.gc.ca/eng/remembra ... il/2214255
https://www.veterans.gc.ca/eng/remembra ... 355&book=2

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
historyk1920Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2022 - 18:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2014
Posty: 935

Status: Offline
Witam !
Elu serdecznie DZIĘKUJĘ za informację - poświęcony czas .

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sableOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2022 - 19:28
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 197

Status: Offline
Obecnie jest 5 osób o nazwisku Kościelski w książce telefonicznej Kanady. Są to zapewne dalsze pokolenia tych, którzy przypłynęli z terenów obecnej Ukrainy, osiedlając się w prowincjach (Saskatchewan i Manitoba) o dużej liczebności Ukraińców. Obecni Kościelscy żyją w innych prowincjach i zapewne już nie rozmawiają w języku swoich przodków, jedynie po angielsku.
Pozdrawiam,
Amelia L.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2022 - 20:14
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 353

Status: Offline
W 1988 w Vancouver zmarł Kazimierz Kościelski ur. w 1920 w Kułakowcach, rejon Zaleszczycki.
W styczniu 1926 roku w Vancouver Michalina Kościelska lat 21, urodzona w Galicji, wzięła ślub z Jamesem Hawrylukiem.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.372905 sekund(y)