Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 19 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pstrzelOffline
Temat postu: MyHeritage DeepStory - super czy makabra?  PostWysłany: 29-05-2022 - 18:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2020
Posty: 265
Skąd: Utah, USA
Status: Offline
Witam wszystkich,
Dla przykładu o czym mowa, odważę się podzielić moją rodzinną historią DeepStory, mówioną jakby ustami mojej ciotecznej babci.

https://myhr.tg/1ocpxDbl

Nie biorę odpowiedzialności za problemy z technologią lub jej efekty na ludzką wrażliwość, jedynie za błędy stylistyczne i gramatyczne. Film może z czasem ulec zmianom lub być usunięty. Zapraszam na dyskusję.

_________________
Pozdrawiam,

Piotr S.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2022 - 19:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4569

Status: Offline
Ani super, ani makabra.
Ciekawostka dla fanów historii mówionej.
Do dużej genealogii słabo się nadaje, bo nie sposób zapamiętać tak wielu dat, nazwisk i miejscowości. Ale dla biogramu jednej osoby/małżeństwa może być bardzo fajne

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pstrzelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2022 - 00:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2020
Posty: 265
Skąd: Utah, USA
Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź. Moją osobistą objekcją jest to, że może to być trochę szokujące dla osób które pamiętają jeszcze daną osobe z innego głosu czy characteru, dlatego uruchomione zdjęcie musi być na tyle stare aby zapobiec takim odrazom. Jeśli chodzi o użytek do dalszej genealogii to chyba tylko kwestia zdolności twórcy. Są tacy co potrafią pisać historyczne książki a inni jeszcze robią z nich filmy. Ja do nich nie należę, ale będę starać się polepszać i rozszerzać historię rodziny w miarę własnych możliwości. Sądze również że może to służyć do zachęty młodszych członków rodziny, którzy inaczej mogą nieokazywać zainsteresowania swoimi przodkami, ale to już strzelanie na ślepo.

_________________
Pozdrawiam,

Piotr S.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2022 - 10:09
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 33342
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ogólnie, odchodząc od tego przykładu :
Rozumiem i zachwyt, i z przeciwnej strony skrajne oburzenie (do oskarżeń o naruszenie czci włącznie).
Nieprzypadkowo blisko z DeepFake nazwa: czy wizerunek zmarłego przodka wyraża to, co zmarły by chciał by jako jego słowa, emocję, mimikę funkcjonowało - no niekoniecznie Smile
Dla znanych postaci i "wypowiedzi" na tematy inne reakcja na pewno żywsza (vide "wywiady ze zmarłymi" jako element bieżączki politycznej i chyba usprawiedliwiona reakcja).

Przyjdzie przywyknąć jak do reklam nowych produktów ze zmarłymi dekady temu aktorami, albo moda minie:)
Jeśli minie dość szybko, a nie zdąży szeroko się rozlać to nie doczekamy się doktoratów o wpływie na to i tamto (nie wiem postrzeganie śmierci? uwiarygadnianiu przekazu?)
Upowszechnienie druku, radia, filmu czy "internetu" też miało różne skutki - nie zawsze pozytywne, prawda?Smile
Ważne co mówi (autor) nie kim.

Daleki jestem od skrajności z początku posta, forma nie budzi moich wielkich emocji. Nekromancja? Nie:)

Wizja Piotra dość spokojna, ale wyobrażam sobie, że będą zupełnie inne i mogą budzić - szczególnie te bardziej autorskie, wyraziste - emocje też negatywne. Bez wielkiej fantazji np wrzuć "ten sam" tekst ale gwarą warszawską z przełomu wieków (to nie przykład na "uzasadnione negatywne"). Intonacja lektora w masowym narzędziu pewnie nie odda tego (dziśSmile, za parę lat pewnie opcja "po szkocku czy cockneyem czytać" będzie w pakiecie" - o ile zyska produkt na popularności.


ale ja nawet kolorowanych zdjęć nie lubię landrynkowa "Casablanca" lata temu długotrwałą czkawką zaskutkowałaSmile

ale...
https://youtu.be/M724P4xPQf0?t=553

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.355480 sekund(y)