Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 05 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2009 - 23:44
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Zgodnie z zapowiedzią wklejam strony z wystąpienia Kahlile Mehr.

Pozdrawiam
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek1973
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 00:01
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2009
Posty: 1847


Szczerze mówiąc - strach się bać... Mr. Green
Ręce opadają.
Pogłoski o tym, jakoby w Rumunii nie było archiwów, są przesadzone.
http://www.arhivelenationale.ro/index.php?page=26&lan=0
pozdrawiam - tomek

/Wiem, wiem... - jestem wredny, czepiam się i to wszystko, to z zazdrości/.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 01:44
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Nie sądzę, aby ktoś podejrzewał Ciebie o zazdrość, bo materiał przecież pochodzi od specjalisty mormońskiego od kontaktów z Polską - Kahlile Mehr, a nie od Aleksandry Kacprzak.
To w ośrodku mormońskim mają widać luki w informacji i to kamyczki do jego ogródka Smile
My jedynie zamieszczamy tu to, co Ola przywiozła ze Stanów.
Materiał, jaki Ola prezentowała znam i zapewniam, że nie zawiera błędów
Razz
Pozdrawiam
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek1973
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 07:40
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2009
Posty: 1847

Cytat:
To w ośrodku mormońskim mają widać luki w informacji i to kamyczki do jego ogródka Smile

Po pierwsze - dla mnie to nie jest luka w informacji tylko nieuctwo.
Po drugie - w żaden sposób nie odnosilem się ani do pani Aleksandry, ani do treści jej wystąpienia. Nie rozumiem nawet, po co przywołujesz jej osobę w tej sprawie?
Po trzecie:
Cytat:
Nie sądzę, aby ktoś podejrzewał Ciebie o zazdrość, bo materiał przecież pochodzi od specjalisty mormońskiego od kontaktów z Polską - Kahlile Mehr, a nie od Aleksandry Kacprzak.

No i tu mnie masz. Przecież gdyby materiał nie pochodził od specjalisty mormońskiego od kontaktów z Polską - Kahlile Mehr, a od Aleksandry Kacprzak, to na bank byłbym zazdrosny.
A już na sam koniec: mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedyś jakiś specjalista mormoński od kontaktów z Polską zdecyduje się zwrócić naszemu krajowi przemycone przed laty stąd do USA oryginały ksiąg metrykalnych.

pozdrawiam - tomek

P.S. Zapewne tylko przez roztargnienie zapomniałeś napisać, że Twoim zdaniem wcale nie jestem wredny i wcale się nie czepiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kacprzak_AleksandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 08:05
Członek PTG


Dołączył: 10-09-2006
Posty: 11
Skąd: Grudziądz
Status: Offline
Tomku, czepiasz się w przesympatyczny sposób!
Czy pozwolisz, że link do archiwum w Rumunii prześlę do Kahlile?
może się lekko zawstydzi i lepiej przyłoży do pracy, zwłaszcza gdy będzie miał do czynienia z polskimi genealogami.
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek1973
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 08:23
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2009
Posty: 1847

Ipsa sua melior fama, pani Olu Smile
Nieskromnie powiem, że już wczoraj nawiązałem kontakt z genealogami mołdawskimi i mam nadzieję dowiedzieć się więcej na temat możliwości współpracy z tamtejszymi archiwami. Wierzę, że i te informacje okażą się przydatne Smile

pozdrawiam - tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 10:29
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Faktycznie, zapomniałem napisać, że wcale nie jesteś wredny i wcale się nie czepiasz
Very Happy
Może byś chciał, aby tak powierzchownie oceniać Twoje wypowiedzi, ale jak ktoś czyta ze zrozumieniem, to wychodzi to nieco inaczej Razz
Pozdrawiam z rana
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarylaW.Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 17:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2007
Posty: 275
Skąd: Kluczbork woj.Opole
Status: Offline
Witaj Olu!
Trochę byłam zajęta i dopiero dzisiaj zajrzałam na stronkę z Twoją misją do USA.
Gratuluję Ci serdecznie,że wypadłaś tak wspaniale! Prywatne zdjęcia też są super!
Podobnie jak Krzycho uważam, że takie spotkania mogą się w przyszłości okazać bardzo użyteczne dla obu stron i jak mawiali nasi przodkowie:"Podróże kształcą".Na marginesie też nie potrafię obsłużyć "Fotosika".
Pozdrawiam serdecznie
Maryla Wojciechowska

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Maryla Wojciechowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kacprzak_AleksandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2009 - 12:30
Członek PTG


Dołączył: 10-09-2006
Posty: 11
Skąd: Grudziądz
Status: Offline
Marylo, dziękuję za wsparcie!

Krzysiu - Bluza robi karierę na każdej PTTK-owskiej wycieczce!

Oj, ten praktyczny temat, to trudny wielce:(
Nie raz już myślałam, jak do tego podejść i szczerze mówiąc za dużo nie wymyśliłam.

ale może malutkimi kroczkami...
To stowarzyszenie do którego ja należę buduje bazę danych cmentarzy, można tam wyszukać "swoich" i złożyć zamówienie. To można zrobić po polsku. Kosztuje to 3 dolary od nagrobka. Trwa cały wiek. Ja próbowałam kilka razy coś załatwić, ale trwało pół wieku.
Są też indeksy zdarzeń metrykalnych z okolicy Detroit. Zebrane z różnych źródeł. http://www.pgsctne.org/Detroit%20Databa ... ction.html
i jeszcze kilka innych indeksów. Pomocne, ale wiem, że nie o to chodzi. przeróżnych indeksów są w sieci setki.
Moje koleżanki, kilka razy pomogły troszkę w poszukiwaniach, ale jest to proces dosyć skomplikowany, wymaga notarialnych upoważnień i niestety pieniędzy. Problem polega na tym, że to towarzystwo nie ma swojego forum, a naszych nie czyta bo mało kto mówi po polsku.
na stronie MTG są podane maile do moich koleżanek http://www.mtg-malopolska.org.pl/skladmtg.html (Pamela Shooks, Carol Carter i Margaret Jenkins). Myślę, że spokojnie można do nich napisać i poprosić o pomoc. Oczywiście trzeba pisać po angielsku, więc tłumacz czasami niezbędny.
Jak więc widać moje stowarzyszenie nie będzie raczej bardzo pomocne.
Niemniej wydaje mi się, że dużo pomocy można uzyskać na amerykańskich forach, na których rezydują forumowi pasjonaci. Nie biegam po tych forach i nawet nie za bardzo je znam.
Najbardziej popularne jest chyba to: http://www.rootsweb.ancestry.com/
i to: http://pgsa.org/simplemachinesforum/index.php
to też fajne:
http://genforum.genealogy.com/poland/all.html
Gdyby zacząć nowy wątek, w którym Polacy prosiliby o pomoc, na pewno byłby duży odzew.
Przepraszam, ale ja niestety nie mogę się w to zaangażować.
pozdrawiam serdecznie
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.279497 sekund(y)