Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 20 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krzysiek_ImiołekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2016 - 21:26
Zasłużony
Administrator METRYK


Dołączył: 22-08-2012
Posty: 228
Skąd: Sosnowiec
Status: Offline
Sorki - wstawione są do metryk lata 1808-1825, zindeksowane (w Genetece)
http://metryki.genealodzy.pl/ar3-zs1604d

_________________
Krzysiek

Nazwiska w kręgu poszukiwań: Dąbrowski, Błotnicki, Tazbir, Baron, Jasiński, Imiołek, Siejka,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2016 - 21:29
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 32968
Skąd: Warszawa
Status: Offline
http://metryki.genealodzy.pl/ar3-zs1604d
tzn że zostały uzupełnione lata 1808-1825, czyli akta gminy cywilnej "wielowyznaniowej"
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =337&y=796
gmian wiejska Nowe Miasto nad Pilicą jak na okładce
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =337&y=796

i w treści np
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =358&y=411


a ja i tak bym z tego dwa zespoły zrobił:) 1808-1825 wydzielając do odrębnego

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolanta_SiniarskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2016 - 22:54
Sympatyk


Dołączył: 27-09-2011
Posty: 25

Status: Offline
Panowie ! serdeczne dzięki za pomoc.
Długo korzystam z tej strony ,a nie wiedziałam ,że można jeszcze tak ją wykorzystać.
Może uda mi się samodzielnie poszukać innej parafii.
Szukam Łęgonice przed 1810 rokiem

Człowiek ciągle się uczy.....pozdrawiam jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia_21_33Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2016 - 07:06
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 133
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam,

to jest Nowe MIasto od 1808r w górę
http://metryki.genealodzy.pl/ar3-zs1604d
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 08-04-2016 - 11:57
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1259

Maślanek_Joanna napisał:
Moi poszukiwani to Wyszkowscy i Demant, a konkretniej szukam:
urodzenia Wojciecha Wyszkowskiego (ok.1842) - ew (tylko przy okazji) jego rodzeństwa - chyba miał braci Ignacego (1838) i Feliksa (1844)
ślubu jego rodziców Andrzeja Wyszkowskiego i Barbary Demant - zapewne niedługo przed urodzinami ww.
zgonu Andrzeja Wyszkowskiego - raczej bliżej 1857 roku, ale nie jestem pewna
Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam
Joanna


Witaj Joasiu

Przeglądam właśnie alegata do ślubów w Nowym Mieście z roku 1808 i natrafiłam na odpis takiego aktu chrztu więc załączyłam bo może Ci się przyda. http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 1895&y=886
oraz zaraz za tym ciekawy akt znania dotyczący Bogumiła Demanta.
Pozdrawiam serdecznie
Janina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 08-04-2016 - 12:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 981

Status: Offline
Bardzo serdecznie dziękuję , Janino Smile
Tak! Te alegata to od ślubu rodziców ww. Barbary - Bogumiła i Franciszki - dzięki pomocy kilku osób z tego forum, które podrzuciły mi informacje i kopie dokumentów udało mi się ładnie poskładać to w sensowną całość aż do lat 90-tych XVIIIw. Teraz przede mną wyzwanie - wiek XVIII, ale to już na pewno będzie wymagało osobistej wizyty w Nowym Mieście, u proboszcza i pewnie nie tylko.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 08-04-2016 - 12:45
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1259

Maślanek_Joanna napisał:
Bardzo serdecznie dziękuję , Janino Smile
Tak! Te alegata to od ślubu rodziców ww. Barbary - Bogumiła i Franciszki - dzięki pomocy kilku osób z tego forum, które podrzuciły mi informacje i kopie dokumentów udało mi się ładnie poskładać to w sensowną całość aż do lat 90-tych XVIIIw. Teraz przede mną wyzwanie - wiek XVIII, ale to już na pewno będzie wymagało osobistej wizyty w Nowym Mieście, u proboszcza i pewnie nie tylko.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna


Czy masz wiadomości jakie księgi z XVIII w zachowały się w parafii i czy proboszcz przychylny naszym poszukiwaniom?
Mnie także interesuje XVIII wiek w tej parafii i okolicznych bo szukam mojego Grzegorza Janusa vel Janusza vel Janiszewskiego oraz jego żony Agnieszki Ziętarczanki ( zapisanej czasem Zientarska). Zanim osiedli na stałe w Głownie przemieszczali się między parafiami Ujazd i okolice oraz Nowe Miasto i okolice bo brakuje mi danych o ich ślubie i części dzieci.
Niestety trafiam na oślep skąd mogli pochodzić bo Grzegorz był cieślą budującym młyny i przemieszczał się wzdłuż Pilicy, a w dodatku zmieniał podawane do aktów nazwisko.
Podobnie jak Ty mam pełne dane od XIX wieku i luki w XVIII wieku.
Pozdrawiam serdecznie
Janina Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 08-04-2016 - 13:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 981

Status: Offline
O ile wiem zachowały się księgi zmarłych od 1765 roku, ale wg opracowania tychże ksiąg, z Twoich figuruje tam tylko panna Sabina, wspomniana przez Gosię. Są urodzenia (niepełne roczniki) 1764-65 i śluby 1792-95, więc szału nie ma. Być może coś więcej... najprawdopodobniej na parafii, ew. być może jakiś dostęp ma Towarzystwo Przyjaciół Nowego Miasta, o czym też Gosia pisała. ja mam tylko wtórną wiedzę Sad...
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 08-04-2016 - 13:24
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1259

Maślanek_Joanna napisał:
O ile wiem zachowały się księgi zmarłych od 1765 roku, ale wg opracowania tychże ksiąg, z Twoich figuruje tam tylko panna Sabina, wspomniana przez Gosię. Są urodzenia (niepełne roczniki) 1764-65 i śluby 1792-95, więc szału nie ma. Być może coś więcej... najprawdopodobniej na parafii, ew. być może jakiś dostęp ma Towarzystwo Przyjaciół Nowego Miasta, o czym też Gosia pisała. ja mam tylko wtórną wiedzę Sad...
Pozdrawiam serdecznie
Joanna


Dziękuję, faktycznie szału nie ma i cieniutko to widzę, a Sabina nic mi nie mówi i z niczym nie daje się powiązać. No, trudno się mówi i także popytam w tym Towarzystwie Przyjaciół Nowego Miasta.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Janina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia_21_33Offline
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 08-04-2016 - 14:15
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 133
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam,

w Towarzystwie są księgi od mniej więcej 1765r i urodziny i zgony i śluby . W 2 połowie 18w byli tam Demantowie - nie tylko Bogumił. w dokumentach tez gdzieś widząlam informację skąd się tam wzięli. Nie czytałam wszystkiego, tylko metryki związane z moją rodziną . Często Demantowie byli u nas albo świadkami albo chrzestnymi.

pozdrawiam

Gosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jolanta_SiniarskaOffline
Temat postu: Re: Nowe Miasto nad Pilicą - akta do 1857 on-line?  PostWysłany: 11-04-2016 - 00:43
Sympatyk


Dołączył: 27-09-2011
Posty: 25

Status: Offline
gdzie znależć akta ze wsi Januszewice pow Opoczno ? Chodzi mi o lata 1822-1860 ?Jakoś nie radzę sobie z szukaniem .Pomóżcie ,proszę !

Nazwiska : Kazimierz Szaniawski ,Sieniarski ,Staniszewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
włodzimiestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2019 - 11:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
Pani Gosiu,
interesują mnie moi przodkowie Filipscy z Nowego Miasta n/Pilicą. Najstarszym odnalezionym jest Józef (*ok. 1770) i jego żona Marianna z Badoskich. Czy ma Pani informacje o tych osobach?
pozdrawiam
Włodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia_21_33Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2019 - 12:23
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 133
Skąd: Łódź
Status: Offline
Panie Włodku,

Wspomniany przez Pana Jóżer Filipski przybył do Nowego Miasta około 1792r . Był w róznych okresach , radcą , burmistrzem konsulem .

Marianna Badowska 1770-1820 zmarła na suchoty w Łęgonicach dom nr 6. Miała o 5l starszego brata Jana .

Józef Lilipski ur około 1770 odziedziczył jakiś młyn .

Dzieci - Małgorzata , Józef , Karol , Weronika Klara .

Z Nowego Miasta przeprowadzilis ie do Łęgonic i nic więcej o nich nie wiem .

W moim drzewie na tym poziopmie pojawia się Jan Filipski ( 1775-1845), mąż Tekli Sławińskiej , syn Karola Filipskiego i Franciszki Braun. Przybyli tu z czeskiego Bernstadt . Nie znalazłam żadnego ich powiązania z Pana Józefem.

pozdrawiam

Gosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
włodzimiestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2019 - 19:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
Pani Gosiu,
dziękuję za wszystkie informacje o Filipskich "od Józefa". Ten Józef dziedziczył młyn Borowiec, tamże zmarła jego żona Marianna...

Mam też i całą listę tkaczy Filipskich z Bernstadt (najpewniej Moravsky Beroun w Kraju Ołomunieckim w Czechach), ale również nie umiem powiązać ich z rodziną Józefa. Prawdopodobnie ich oryginalne nazwisko Filippus [z metryki w M. Beroun] "spolszczyło się" w Nowym Mieście i stało tożsame z miejscowymi Filipskimi, co dało powód do zajmujących genealogicznych analiz i dociekań...
Dodam, że burmistrz Filipski miał (oprócz wymienionych) jeszcze syna Franciszka ożenionego z Marianną Milicer, od których syn Józef, a od tego syn Karol – mój pradziadek.

Pani Gosiu, chciałbym jeszcze dopytać:
gdzie znajdę info. o Janie Badowskim i dzieciach Józefa: Karolu, Weronice ?
jakie są przesłanki do stwierdzenia: "Józef Filipski przybył do Nowego Miasta około 1792r", i: "z Nowego Miasta przeprowadzili się do Łęgonic" [których?]
pozdrawiam
Włodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia_21_33Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2019 - 20:44
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 133
Skąd: Łódź
Status: Offline
Panie Włodku,
bardzo mnie ucieszyła informacja o tkaczach z Bernstadt. To na pewno ci sami, bo moi byli sukiennikami. Będę wdzięczna za bliższe informacje.
Moje informacje pochodzą z metryk Nowego Miasta i częściowo parafi łęgonice położonej obok. mam daty urodzenia wymienionych przeze mnie metryk. Nie wiem z jakich lat widział Pan metryki Nowego Miasta , te kościelne z początków lat 1800 różnią się od urzędowych.

pozdrawiam

GOSIA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.362637 sekund(y)