Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
niedziela, 22 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy   PostWysłany: 28-12-2013 - 21:41
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4443

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aniaosinOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 28-12-2013 - 21:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2009
Posty: 146
Skąd: Limerick/Inowroclaw
Status: Offline
Najstarsze potwierdzone informacje o moich Barczyńskich (czasami pisani jako Barcicki )pochodzą par Mnin 1800 -wczesniej najprawodpodobniej miejszkali w par Oleszno .W polowie XIX wieku zamieszkali w par.Łopuszno

_________________
Pozdrawiam Ania Bernat
par.swietokrzyskie:Łopuszno,Przedbórz,Skotniki,Czermno,Ręczno,małopol.Miechów,Koniusza,Czaple W.,Proszowice,podkarp:Jeżowe,Kamień,Bieliny,Łętownia maz.Jasienica,Jelonki,Czermno,Złorotia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
keretOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 28-12-2013 - 22:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-07-2006
Posty: 187
Skąd: Kielce
Status: Offline
Witaj
Barczyńscy są w Kossowie przynajmniej od roku 1780 okolice mniej więcej te same, a czy to ci sami Barczyńscy ? kto to wie.

1780 ślub Stanisława Barczyńskiego i Marianny Kozłowskiej, Barczyńscy z ówczesnego miasta Kossowa prawdopodobnie pochodzili ze Słupii Jędrzejowskiej

--------------------
www.allegata.pl
M.Terek


Ostatnio zmieniony przez keret dnia 29-12-2013 - 01:10, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aniaosinOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 28-12-2013 - 22:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2009
Posty: 146
Skąd: Limerick/Inowroclaw
Status: Offline
Smile Mój najstrszy udokumentowany Barczyński -to Szczepan -urodził się około 1770 w Olesznie jego zona to Gertruda z Dorobiszow część ich dzieci urodziła sie w Olesznie ,od 1805 miszkali juz w par Mnin. Szczepan był prawdopodobnie synem Walentego z Oleszna .Bracmi Szczepana mogli byc Józef i Wincenty .W Mninie znalazlam rowniez informacje o Walentym Barczynskim urodzonym ok.1785 synem Wojciecha i Reginy .Walenty zmarl w 1855 byl mezem Marianny z Samulów.

_________________
Pozdrawiam Ania Bernat
par.swietokrzyskie:Łopuszno,Przedbórz,Skotniki,Czermno,Ręczno,małopol.Miechów,Koniusza,Czaple W.,Proszowice,podkarp:Jeżowe,Kamień,Bieliny,Łętownia maz.Jasienica,Jelonki,Czermno,Złorotia


Ostatnio zmieniony przez aniaosin dnia 29-12-2013 - 14:59, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.dzwonkowskiOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 28-12-2013 - 23:01
Sympatyk


Dołączył: 26-10-2007
Posty: 284

Status: Offline
Będę zobowiązany za każdą informację o małżeństwie Jana Barczyńskiego i Marianny z Malczewskich. Jakiś czas zamieszkiwali w Ciążu. Ich syn Marcin Ludwik, ur. w 1834 r. był ogrodnikiem przy pałacu w Cekowie, który należał do Antoniego Celińskiego.
Pozdrawiam Tadeusz Dzwonkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RafaelOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 28-12-2013 - 23:12
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2008
Posty: 902
Skąd: Kozietuły/Łomianki
Status: Offline
Witam,

Moi Barczyńscy pochodzą z parafii Miedzierza.

_________________
Pozdrawiam
Rafał

Poszukuję wszelkich informacji i kontaktu z krewnymi rodzeństwa pradziadków:
Warszawa - Bańkowscy, Kabot.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... art=4&ez=2
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jkpsgenealogiaOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 29-12-2013 - 08:45
Sympatyk


Dołączył: 29-03-2008
Posty: 146
Skąd: Śląsk-Małopolska
Status: Offline
Witam,
Moja linia Barczyńskich, to w pewnym momencie także Kossów, czyli Antoni Barczyński (ur.ok.1754 Słupia - zm.1828 Kossów) i jego żona Katarzyna Ćwiklińska (ur.1768 Kossów -zm.1850 Kossów), ich ślub Kossów 30 sierpnia 1785r.
Niestety, nie udało mi się odnaleźć aktu urodzenia Antoniego Barczyńskiego.
julia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TeklaOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 29-12-2013 - 19:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2013
Posty: 80

Status: Offline
Witam!
W prowadzonym rodzinnym drzewie mam Jadwigę Barczyńską ur. około 1847 w Miechowie córkę Andrzeja Barczyńskiego. Była żoną Piotra Spiechowicza - brata mojego pradziadka, pierwszym jej mężem był Olkuśnik. W Miechowie żyły też Maria i Stanisława Barczyńskie.
Pozdrowienia Tekla
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ryszard_Jan_BarczyńskiOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 09-02-2014 - 20:40
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2014
Posty: 15

Status: Offline
Czołem.

Moi Barczyńscy pochodzą ze Stojanowa, miasteczka niedaleko Lwowa. Najstarszy znany mi akt urodzenia pochodzi z 1792 (Bartłomiej Barczyński z Jana i Anny Batiuk). Rodzina była raczej liczna. Osoby tego nazwiska występują również w niedalekiej okolicy (Śniatyń, Zbaraż, Zdołbanów, Lwów), ale jeszcze nie zdołałem ich połączyć. Parę osób wyemigrowało do USA (Ellis Island).

Pozdrawiam,
Jasiu Barczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej_ŻakOffline
Temat postu: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 16-02-2014 - 22:39
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2014
Posty: 112

Status: Offline
Witam
Antoni i Katarzyna Barczyńscy z Kossowa mieli dziesięcioro dzieci. W 1804 roku urodziła się Maryanna Barczyńska (jako bliźniaczka z Florianem). Maryanna wyszła za mąż za Wojciecha Morawickiego z Dzierzgowa. Po jakimś czasie zamieszkali w Bonowicach koło Szczekocin. Tu urodziła sie ich córka Agnieszka (1839 rok). To moja praprababcia. Wyszła za mąż za Stanisława Żaka z Bonowic. Stanisław zmarł bardzo młodo - wmając 25 lat - 17 listopada 1863 roku. Wtedy szczególnie wielu młodych mężczyzn jak wskazują metryki, zmarło w Parafii Szczekociny. Czy to miało jakiś związek z Powstaniem Styczniowym?. Trudno stwierdzić. Stanisław i Agnieszka mieli syna Ignacego i córkę Katarzynę (zmarła w 1873 roku) . Ignacy to mój pradziadek. W bonowicach mieszkał z rodziną też najstarzsy brat Maryanny Barczyńskiej - Ludwik.
Pozdrawiam
Andrzej Henryk Żak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ozankaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 16-02-2014 - 23:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 160

Status: Offline
Andrzej_Żak napisał:
Witam
Antoni i Katarzyna Barczyńscy z Kossowa mieli dziesięcioro dzieci. W 1804 roku urodziła się Maryanna Barczyńska (jako bliźniaczka z Florianem). Maryanna wyszła za mąż za Wojciecha Morawickiego z Dzierzgowa. Po jakimś czasie zamieszkali w Bonowicach koło Szczekocin. Tu urodziła sie ich córka Agnieszka (1839 rok). To moja praprababcia. Wyszła za mąż za Stanisława Żaka z Bonowic. Stanisław zmarł bardzo młodo - wmając 25 lat - 17 listopada 1863 roku. Wtedy szczególnie wielu młodych mężczyzn jak wskazują metryki, zmarło w Parafii Szczekociny. Czy to miało jakiś związek z Powstaniem Styczniowym?. Trudno stwierdzić. Stanisław i Agnieszka mieli syna Ignacego i córkę Katarzynę (zmarła w 1873 roku) . Ignacy to mój pradziadek. W bonowicach mieszkał z rodziną też najstarzsy brat Maryanny Barczyńskiej - Ludwik.
Pozdrawiam
Andrzej Henryk Żak


Witam
tzn. Andrzeju, że mamy wspólnego przodka, którym jest Ignacy Morawicki i jego żona Elżbieta.
Ich syn Wojciech z Marianną Barczyńską jakiś czas mieszkali w Nawarzycach i tam również rodziły się im dzieci. Tam też ich syn Paweł założył rodzinę i tam pozostał.

Pozdrawiam
Bożenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aneta_pytkowskaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Barczyńscy  PostWysłany: 20-02-2014 - 20:03
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2014
Posty: 17

Status: Offline
W moim drzewie mam Rozalię Barcińską. Być może to inna pisownia nazwiska Barczyński, a może to inna rodzina. Ale podaję informacje: Rozalia Barcińska ur. 1815r. w Żeleźnicy parafia Oleszno gmina Krasocin. Córka Wojciecha i Marianny z Kotów. Poślubiła Michała Szymona Kapelusz (ur. 14.09.1811r, Żeleźnica par. Oleszno). Michał był zagrodnikiem. Mieli m.in. syna Adama Kapelusz, który przeprowadził się do Oleszna poślubiwszy Franciszkę z Kowalczyków.
Serdecznie pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Beata_SzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2014 - 13:52


Dołączył: 30-05-2009
Posty: 5

Status: Offline
Moimi przodkami są Stanisław Barczyński (ur.1753-par. Kossow) i Marianna Kozłowska. Stanisław to brat Antoniego męża Katarzyny Ćwiklińskiej. Ich siostra Małgorzata wyszła za mąż za za Jakuba Ćwiklińskiego- brata Katarzyny. Są oni dziećmi Michała Barczyńskiego (zg. 1804) i Apolonii Mroczkowskiej.
Syn Stanisława i Marianny Kozłowskiej-Antoni (ur. 1786 Kossów) przeniósł się w latach 30-tych XIX w. do Kurzelowa i dał początek kurzelowskiej linii Barczyńskich.
W par. Kurzelów w miejscowości Komparzów w 1840 roku pojawia się Feliks Barczyński (ożeniony w 1825 w Kluczewsku)-pochodzi z par. Oleszno. Jego syn Wojciech żeni się w Kurzelowie w 1847 roku i daje początek 2 linii Barczyńskich w tej parafii.
Do tej pory nie znalazłam powiązania między jednymi a drugimi Barczyńskimi.
Pozdrawiam. Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ryszard_Jan_BarczyńskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2017 - 21:27
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2014
Posty: 15

Status: Offline
Jak powstawało moje nazwisko Barczyński.

18 stycznia 1790 w domu numer 42 w Stojanowie ślub biorą Jan Barcza Matyszewskiego (lat 26) i Anna Batiukówna (lat 19). Barcz to potocznie Bartłomiej, a Matysz to dzisiejszy Mateusz. Wkrótce rodzą się im dzieci: Maria (1790-1791), Tatiana (ur. 1791), Bartłomiej (ur. 1792), Andrzej (ur. 1795), Walenty (1797-1853), druga Maria (1800-1814), druga Tatiana (ur. 1804), Marta (ur. 1805). W metrykach kolejno ksiądz wpisuje: Barcza, Barciński, Bartszyński i Barczyński - tak już zostało... Wieku dojrzałego doczekał prawdopodobnie jedynie Walenty, mój praprapradziadek.

Pozdrawiam, Jasiu Barcza vel Barciński vel Bartszyński vel Barczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.392311 sekund(y)