Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 20 września 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jazaw0Offline
Temat postu:   PostWysłany: 27-11-2013 - 21:06


Dołączył: 08-11-2010
Posty: 6

Status: Offline
Witaj Mileno
Mam w swoim drzewie 6xpradziadka Mikołaja Sankowskiego zm 1842 w Transborze par Latowicz i jego córkę Ewę Jakubicką
Pozdrawiam Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Milena_Urszula_FrączakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-11-2013 - 21:14
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2012
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Dobry wieczór Jacku,

mój najstarszy przodek w tej linii to 3xpradziadek Adam Sankowski, ur. ok. 1836, zmarł w Łukawicy w 1895.
Zamieszkiwał w Budach Wielgolaskich i Wyględówce w par. Latowicz. Tam urodzili się jego synowie z pierwszej żony Antoniny Wielechowskiej, Piotr i Jan. Wcześniej mieszkał w miescowości Kamieniec bądź Kamionna (niewyraźne pismo w akcie), gdyż tam urodziłą się jego córka Jadwwiga.

Pozdrawiam,
Milena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
netusiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2013 - 11:06


Dołączył: 28-11-2013
Posty: 2
Skąd: Skierniewice
Status: Offline
Witam
Mam problem z nazwiskiem Rochmińska, które pojawiło się w moim drzewie. Moja pra-pra babcia Ewa Rochmińska z okolic Białej Rawskiej (żona Jana Skonecznego, matka Stanisława Skonecznego urodzonego w 1893 r w Podlesiu) jak wynika z aktu urodzenia Stanisława powinna urodzić się ok 1860r. Przejrzałam mertyki kilka lat wstecz i do przodu i znalazłam tylko Ewę Rochnę ur. właśnie w 1860 r. we wsi Słupce oraz mnóstwo innych Rochmińskich z tej miejscowości. Znalazłam też akt małżeństwa Jana Skonecznego z Ewą Rochną z datą 1884 r. czyli 9 lat przed urodzeniem mojego Stanisława Skonecznego.
Napisałaś, że masz w drzewie nazwisko Rochmiński vel Rochna.
Jak rozpoznać czy u mnie może chodzić o jedną i tą samą osobę.

pozdrawiam
Żaneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Milena_Urszula_FrączakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2013 - 13:44
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2012
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witaj Żaneto,

w moim przypadku szukałam ojca Rozalii Rochimińskiej, Tomasza. Jego imię i przybliżony wiek, a także imię i nazwisko żony (Franciszka Hała) zanłam z aktu małżeństwa Rozalii. Znalazłam akt małżeństwa Tomasza Rochny i Franciszki Hała. Zgadzały się wszystkie okoliczności poza formą nazwiska, więc nie mam wątpliwości, że to on.

Jak napisałaś, z aktu małżeństwa z Janem Skoniecznym wynika, że Ewa Rochna może być Twoją pra. Ale dla potwierdzenia możesz poszukać akt urodzenia innych ich dzieci - może form nazwiska używano naprzemiennie.

Pozdrawiam
Milena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
netusiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2013 - 14:22


Dołączył: 28-11-2013
Posty: 2
Skąd: Skierniewice
Status: Offline
Mileno
Poszłam twoim tropem i w przypadku innych Rochmińskich, na których natknęłam się w metrykach z tego okresu faktycznie znalazłam w 1864 r. akt ur. Franciszka Rochmińskiego, którego rodzicami są Wawrzyniec Rochmiński i Krystyna Szafarzyńska. U znalezionej przeze mnie Ewy Rochny matka jest ta sama a ojciec to Wawrzyniec Roch więc Moja Ewa Rochmińska i Ewa Rochna to ta sama osoba.
Ślicznie dziękuję za podpowiedź. Mogę teraz szukać kolejnych przodków.

pozdrawiam
Żaneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
broniabOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2013 - 19:27


Dołączył: 24-08-2013
Posty: 2

Status: Offline
Mileno - czymożesz napisać słów kilka więcej na temat osób o nazwisku Hała. To nazwisko pojawia się też w mojej rodzinie - również w okolicach Łodzi.
dziekuję
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Milena_Urszula_FrączakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2013 - 23:36
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2012
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Witaj Anno,

moimi najstarszymi przodkami o nazwisku Hała (Chała) są Krzysztof i Monika zd. Dziedzic. Ich dzieci, które udało mi się znaleźć to: Józef, Franciszka (po drugim mężu Rochmińska, po trzecim Potentas, moja pra), Andrzej i Jędrzej.
Wszyscy pochodzą z Goślinek, par. Biała Rawska.

Pozdrawiam,
Milena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dzika_jagodaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2024 - 00:23
Sympatyk


Dołączył: 13-07-2024
Posty: 55

Status: Offline
Witam ,
Mam w swojej genealogii Michała Onuszkiewicza i Teofilę (jego żona) i jego córkę Juliannę Onuszkiewicz primo voto Głuchowską po zmarłym Wojciechu Głuchowskim a secundo voto po moim przodku Antonim Chmielowskim - Chmielowska. Brała ślub jako wdowa w wieku 29 lat z Antonim w 1814 roku. Czasy napoleońskie!
Mieli córkę Mariannę Chmielowską ,która była moją 4x prababcią.
Zastanawiam się czy Onuszkiewiczowie i Chmielowscy byli szlachtą...
Jako smaczek dodam, że Chmielowscy byli z Chmielowa.

dziękuję za wszelkie informacje

pozdrawiam,
Jagoda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.265849 sekund(y)