Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 08 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jakozakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2012 - 13:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1395
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
Witam. Ja tu tak ni z gruszki, ni z pietruszki. Wstyd mi, bo nawet tematu nie sledziłam. Czy mozna juz korzystać z tego? Przepraszam.

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nastian
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2012 - 21:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2009
Posty: 135

Nie, chyba, że się jest członkiem "pomagających/wspierających organizacji" (= członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich).

Ŕ propos Mormonów: w poprzednim roku w Bydgoszczy szerzyli informacje nt. swojej wiary wśród przechodniów. Gdy przechodziłem obok, podszedł do mnie sympatyczny Mormon z książką, ale zanim zdążył cokolwiek powiedzieć, podziękowałem mu i powiedziałem, że wiem o ich Kościele wystarczająco wiele. On zaś do mnie łamaną polszczyzną "Skąd wiesz(cz)?". Moja pierwsza myśl: "Z Nowogródka". Smile

Edycja: Literówka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotrowski79Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2012 - 22:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-05-2010
Posty: 56
Skąd: Katowice
Status: Offline
Czy zindeksowano już Iłżę? Szukam Piotrowskich urodzonych w latach 1611-1700... czy ktoś z was coś wie na temat tej parafii?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 08:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6226
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
A są gdzieś dostępne online metryki z Iłży z tych lat ?
Jestem zainteresowana Smile

Pozdrawiam
AK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sułkowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 13:39
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2011
Posty: 228

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Dokładna lista parafii objęta Projektem Radom znajduje się tu:
https://www.familysearch.org/search/ima ... 2F11784147

Pozdrawiam
Aneta


Coś ten link nie chce działać Sad
pozdr
JAcek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 13:53
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
A miało być tak pięknie...
http://archiwaonline.pl/
Po zindeksowaniu u mormonów rzekomo miał być darmowy dostęp do skanów Diecezji Radomskiej
Cytat z regulaminu z powyższego serwisu:

Indeksowanie zdjęć

Wolontariusze indeksujący akty metrykalne na rzecz Diecezji Radomskiej, wykonują tą czynność nieodpłatnie. Prawa autorskie do rekordów zindeksowanych aktów stanowią własność Diecezji Radomskiej.

Wyszukiwarka aktów metrykalnych

Opisy aktów można przeglądać bezpłatnie dzięki wyszukiwarce aktów metrykalnych. Wyszukiwarka pozwala przeglądać opisy aktów wg kryterium parafii, imienia i nazwiska i lat wytworzenia dokumentów.

Pobieranie zdjęć aktów online

Zindeksowane zdjęcia aktów metrykalnych można pobierać odpłatnie, po wcześniejszym doładowaniu konta użytkownika. Cena za pobranie danego zdjęcia jest widoczna na opisie aktu metrykalnego. Po pobraniu zdjęcia z konta użytkownika jest potrącana suma widoczna w opisie aktu metrykalnego.


Przykładowa cena za pobranie skanu - 8zł

Jeszcze jeden cytat:
"Wspólnie z Kurią Diecezji Radomskiej zapraszamy wszystkich Genealogów do wzięcia udziału w naszym projekcie. "

Już pędzę - uwielbiam, jak ktoś zarabia na mojej pracy Smile

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 14:12
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
Panie Sławku.

Niech mi jeszcze Pan powie, kto jest autorem tej strony i właścicielem domeny archiwaonline.pl i ciekawe dlaczego jest to osoba fizyczna... Będę bardzo kontent, boi wydaje mi się, że jest to strona powiązana z :

GenoHeritage
Górczewska XXX/XXX
Warszawa

Jakikolwiek związek z Diecezją Radomską czy Familysearch jest baaaaardzo wątpliwy Smile

Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 14:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6226
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
suljac napisał:
Kaczmarek_Aneta napisał:
Dokładna lista parafii objęta Projektem Radom znajduje się tu:
https://www.familysearch.org/search/ima ... 2F11784147

Pozdrawiam
Aneta


Coś ten link nie chce działać Sad
pozdr
JAcek


Link się zmienił:
https://www.familysearch.org/search/ima ... /waypoints

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Zapytałam o Iłżę, bo na FS nie ma takich lat, o których wspomniał mój przedmówca Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 16:01
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
radicalman napisał:
Panie Sławku.

Niech mi jeszcze Pan powie, kto jest autorem tej strony i właścicielem domeny archiwaonline.pl i ciekawe dlaczego jest to osoba fizyczna... Będę bardzo kontent, boi wydaje mi się, że jest to strona powiązana z :

GenoHeritage
Górczewska XXX/XXX
Warszawa

Jakikolwiek związek z Diecezją Radomską czy Familysearch jest baaaaardzo wątpliwy Smile

Radosław Zań


Dla mnie nie ma specjalnego znaczenia, z kim Diecezja Radomska współpracuje w odpłatnej dystrybucji swoich , jak by nie było, zbiorów, ale:

1. Twierdzi Pan, Panie Radosławie, że twórcy tego serwisu mjają się z prawdą pisząc:
Wspólnie z Kurią Diecezji Radomskiej zapraszamy wszystkich Genealogów do wzięcia udziału w naszym projekcie. ?

2. Czy jest Pan gotów z całą stanowczością potwierdzić, że skany udostępnione w ww serwisie do indeksowania i później do odpłatnej sprzedaży nie były wykonane przez mormonów?

3. Potwierdzi Pan, jako przedstawiciel LDS, że faktycznie po zakończeniu indeksacji w Projekcie Radom (w rozsądnym terminie, a nie np. za 100 lat), na stronach familysearch.org będą dostępne za darmo również skany ksiąg?

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dpawlakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 17:25
Nieaktywny


Dołączył: 24-01-2011
Posty: 1422

Status: Offline
Pani Pucuła jest mistrzynią skojarzeń, jak przeczytałem taką zbitkę:
Family History Professional GenoHeritage, to mi wszystkie odwiedzane międzynarodowe portale się skojarzyły. Są mormoni MyHeritage i Geni.
Te skojarzenia są celowe, ale budować na nich teorie o współpracy z powyższymi, to trochę za mało.
worwag napisał:

Dla mnie nie ma specjalnego znaczenia, z kim Diecezja Radomska współpracuje w odpłatnej dystrybucji swoich , jak by nie było, zbiorów

Nie ma znaczenia? Może chodziło o to, że ma święte prawo współpracować z kim chce i nie mamy na to wpływu, ale znaczenie dla nas przeogromne z kim chce.
Cytat:

1. Twierdzi Pan, Panie Radosławie, że twórcy tego serwisu mjają się z prawdą pisząc:
Wspólnie z Kurią Diecezji Radomskiej zapraszamy wszystkich Genealogów do wzięcia udziału w naszym projekcie. ?

Jakie znaczenie ma dla ciebie odpowiedź Radosława, na tak postawione pytanie, już zdążyłeś zadeklarować wyżej.
Cytat:
2. Czy jest Pan gotów z całą stanowczością potwierdzić, że skany udostępnione w ww serwisie do indeksowania i później do odpłatnej sprzedaży nie były wykonane przez mormonów?

Jakie ma to znaczenie w sytuacji, gdy nie wiemy czy kuria ma prawo dysponować fotokopiami swoich (było nie było) ksiąg dowolnie, czy musi się pytać o zgodę mormonów. Jeśli to pierwsze, to patrz wyżej na swoją deklarację, jeśli drugie to pytanie postawiłbym inaczej.
Cytat:
3. Potwierdzi Pan, jako przedstawiciel LDS, że faktycznie po zakończeniu indeksacji w Projekcie Radom (w rozsądnym terminie, a nie np. za 100 lat), na stronach familysearch.org będą dostępne za darmo również skany ksiąg?

Wiesz Sławku, indeksacja może potrwać prawie sto lat (przy obecnym tempie) więc deklaracja, że natychmiast po zakończeniu indeksacji będzie publikacja, mimo pozorów może nie być oczekiwaną przez Ciebie pozytywną odpowiedzią.

Pomimo uwag do pytań chętnie usłyszę odpowiedzi, jak nie na pytania Sławka, to na moje ich wersje:
1. Czy mormoni współpracują lub współpracowali w jakikolwiek sposób z GenoHeritage?
2. Czy cyfrowymi kopiami zdjęć wykonanymi przez mormonów diecezja Radomska może swobodnie i niezależnie od mormonów dysponować jako własnymi, czy wymaga to jakiejś zgody strony mormońskiej? np. publikacja.
3. Czy strona mormońska może swobodnie dysponować swoimi zdjęciami jako własnymi, czy wymaga to zgody diecezji radomskiej? np. publikacja.
4. Kiedy można oczekiwać na pierwsze publikacje metryk z diecezji radomskiej - jeśli da się określić to czasowo. Jeśli się nie da, to w formie proceduralnej, czyli co musi się wydarzyć, by taka publikacja miała miejsce.
Byłoby miło gdyby odpowiedź w miarę możliwości dotyczyła również projektu Lublin.

_________________
Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radicalmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 17:42
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 363
Skąd: Legnica
Status: Offline
Wysłałem email z zapytaniem do osoby odpowiedzialnej za działania Familysearch w Polsce. Szczegółów umów nie znam.

Radosław Zań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2012 - 18:21
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
Moje dwa pierwsze pytania do Pana Radosława były raczej retoryczne, a zadałem je, ponieważ podał w wątpliwość niewątpliwe związki między archiwaonline i Diecezją Radomską i pośrednio mormonami, mianowicie udostępnianie skanów pochodzących z AD Radom - a wytworzonych przez mormonów.

Diecezja Radomska ma prawo (literalne, nie moralne) współpracować z kim chce i w jakim chce zakresie. Może z mormonami, może z panią Pucułą i zasadniczo nic nam do tego.
Wyraziłem jedynie swój niesmak odnośnie instrumentalnego wykorzystywania wolontariuszy do celów komercyjnych.

Z drugiej strony regulamin na archiwaonline jest jasny i z góry określa zasady wykorzystywania wolontariuszy. Jeśli znajdzie się chętny jako darmowa siła robocza - jego sprawa.

Ale zgodnie z informacjami zawartymi na stronach familysearch, skany z Diececzji Radomskiej rzekomo mają być dostępne po zakończeniu indeksacji dla każdego zarejestrowanego użytkownika.

I tu właśnie włącza się mój rozsądek, który pyta:

Czy Diecezja Radomska decydowałaby się na tworzenie płatnego serwisu wiedząc, że w niedługim czasie jej zbiory będą przecież i tak nieodpłatnie udostępnione przez mormonów???

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotrowski79Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2012 - 23:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-05-2010
Posty: 56
Skąd: Katowice
Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
suljac napisał:
Kaczmarek_Aneta napisał:
Dokładna lista parafii objęta Projektem Radom znajduje się tu:
https://www.familysearch.org/search/ima ... 2F11784147

Pozdrawiam
Aneta


Coś ten link nie chce działać Sad
pozdr
JAcek


Link się zmienił:
https://www.familysearch.org/search/ima ... /waypoints

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Zapytałam o Iłżę, bo na FS nie ma takich lat, o których wspomniał mój przedmówca Smile



Księgi z tego okresu są tylko w Parafii...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThomeckOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-05-2012 - 20:54
Nieaktywny


Dołączył: 27-10-2006
Posty: 81
Skąd: Stary Sącz
Status: Offline
Ta informacja ze strony http://archiwaonline.pl/ brzmi (szczególnie w świetle całego niniejszego wątki) jak żart, dość kiepski na dodatek. I dlatego boję się, ze może jednak "coś" w tym być.
Pięć lat blisko mija od pierwszej informacji o tworzeniu cyfrowego archiwum przez diecezję radomską, potem pojawiła się informacja, że będzie to raczej w ramach indeksacji na familysearch.com... stamtąd swego czasu dotarła informacja, że pierwsza cześć będzie już końcem zeszłego roku. A tu nadal nic. Dawno nic już tam nie indeksowałem, zniechęcony nieco całą tą sprawą, ale pamiętam, że od pewnego czasu robiłem już paczki z części drugiej. Myślałem więc, że pierwszą już skończono.
A tu teraz jeszcze taka niespodzianka.
Cóż, chyba będzie trzeba sobie zamówić mikrofilmy i poszukać na nich tego co trzeba i tyle.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_JuszczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2012 - 22:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 684

Status: Offline
Ja obecnie co nie co indeksuje. Akurat zauważyłem że trafiło na interesującą mnie parafię czyli Kowala (Stępocin).
Sądząc z tego że paczki trafiają do mnie po kolei można przypuszczać że chyba sam to indeksuje Very Happy
Wychodzę z prostego założenia, foldery na moim komputerze są moje (nie ma takich przepisów które by mi mogły ograniczyć dostęp do moich własnych folderów). A że do nich trafiają skany aktów no cóż, nie ja pisałem program FSI.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.260401 sekund(y)