Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 17 października 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
PawełOffline
Temat postu: Jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 31-01-2007 - 09:59
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2007
Posty: 13

Status: Offline
Witam

Chciałbym zbadać pochodzenie mego rodu o nazwisku "Urbański"


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 31-01-2007 - 20:36, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 31-01-2007 - 12:19
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Chociaż nazwisko Urbański jest nazwiskiem popularnym to jednak szlachty herbowej było niewiele rodzin.
Pieczętowali się herbem Nieczuja i herbem Sas. By móc zbadać czy Twoi przodkowie byli "herbowymi" czy nie należało by się cofnąć kilka pokoleń do tyłu a to już wymaga badań genealogicznych.
Gdybyś jeszcze chciał uzyskać jakieś wiadomości, prosze na priv:
Stanisław Pieniążek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SOWAOffline
Temat postu: jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 03-02-2007 - 00:24
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2007
Posty: 25
Skąd: Wlochy (Italia)
Status: Offline
Witam! Panie Stanislawie, czy moze mi Pan pomoc ? Stawiam pierwsze kroki w odkrywaniu moich korzeni, gromadze dokumenty i czytam z zachwytem zamieszczane na forum wyjasnienia. Moje poszukiwania dotycza dosc populrnego nazwiska KOZERA(tymczasem koncentruje sie na Malopolsce, ale skrzetnie chowam wszystkie inf.). To nazwisko mojego dziadka ze strony ojca. Babcia byla z domu SZAFARSKA, jej matka KOWALSKA.
Jesli bedzie mi Pan mogl pomoc, prosze o informacje (mile widziane rowniez wskazowki) na prywatny adres:
grazyna.kozlowska(malpa)fastwebnet.it
Chetnie poznam szczegoly dotyczace nazwiska KOZLOWSKI (chodzi o galaz z Krakowa). Pozdrawiam i dziekuje!

_________________
Pozdrawiam. Grazyna Kozlowska
Szukam: Kozera, Kowalski/a,Szafarski/a, Paradowski/a, Kowalski/a, Szafarski/a, Lach ("ł" na poczatku)... glownie Malopolska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anetka21Offline
Temat postu: jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 04-02-2007 - 09:50


Dołączył: 04-02-2007
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Status: Offline
Chciałam zapytac o moje pochodzenie Babcia nazywała sie z domu Data a moja mama z domu Kaczmarczyk po mezu Wardzała a ja nazywam sie bryja po moim ojcu niemam skad sie tego dowiedziec poniewaz moja mama zgineła niedawno w wypadku a babci niemiałam okazji poznac poniewaz miałam 2latka jak zmarła bardzo prosze o jakas podpowiedz Dziekuje Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JadwigaOffline
Temat postu: Re: jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 04-02-2007 - 10:24
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2007
Posty: 18
Skąd: Szwecja
Status: Offline
anetka21 napisał:
Chciałam zapytac o moje pochodzenie Babcia nazywała sie z domu Data a moja mama z domu Kaczmarczyk po mezu Wardzała a ja nazywam sie bryja po moim ojcu niemam skad sie tego dowiedziec poniewaz moja mama zgineła niedawno w wypadku a babci niemiałam okazji poznac poniewaz miałam 2latka jak zmarła bardzo prosze o jakas podpowiedz Dziekuje Aneta


Musisz poszukac innych czlonkow rodziny. Wujkow, ciocie...
Albo zaczac od miejsca urodzenia mamy, szukac jej rodzicow, ich daty urodzenia, sluby. Te wiadomosci pewnie jeszcze znajdziesz w USC.
Z akt slubu dowiesz sie imiona nazwiska rodzicow.
I tak powoli znajdziesz wszystkich.
A na poczatek poczytaj dzial "od czego zaczac".

Pozdrawiam
Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anetka21Offline
Temat postu: Re: jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 04-02-2007 - 11:32


Dołączył: 04-02-2007
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Status: Offline
Moja babcia z domu Data a dziadek z domu Kaczmarczyk pochodza z Tarnowa Mama urodziła sie 11.05.1957 w tarnowie Z domu Kaczmarczyk po mezu Wardzała.Chrzest miała w Odparyszowie koło Tarnowa Slub z Jacentym Wardzała ur 5.02.1957 w Skrzyszowie Koło Tarnowa Jego mama z domu nazywała sie Salawa .Slub odbył sie w Tarnowie 30.03.1978 mieli syna Sylwestra Wardzała ur 25.03.1978 w Tarnowie rozwod wzieli 9.04.1986roku Ja Aneta Bryja urodziłam sie w Zakopanym 03.04.1985r Z tamtad pochodzi moj ojciec Tadeusz Bryja ur 21.05.1957r syn Stanisława i Bronisławy. Tylko tyle wiem z papierow moze teraz mi cos powiecie?? Bardzo prosze!!! Z gory dziekuje Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JadwigaOffline
Temat postu: Re: jak zbadać pochodzenie  PostWysłany: 04-02-2007 - 15:52
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2007
Posty: 18
Skąd: Szwecja
Status: Offline
Anetko!
Juz Ci napisalam, musisz szukac w Tarnowie w Urzedzie Stanu Cywilnego informacji o Twoich dziadkach. W metryce slubu jest zapisane gdzie i kiedy sie urodzili. Mozesz tez zadzwonic do parafii gdzie Twoja mama byla chrzczona. tam tez moze byc wiele informacji. Musi byc przeciez powod ze ochrzczono ja w Odparyszowie a mieszkali w Tarnowie. Moze ksiadz nawet zna ludzi o ich nazwiskach i po tym dotrzesz do babci lub dziadka rodzenstwa.
Ja zadzwonilam w tygodniu do interesujacej mnie parafii, chcialam sie dowiedziec o zapisie chrztu mojej prababki. Ksiadz mi obecal wyszukac innych o tym nazwisku...mimo ze sama nie smialam o o to prosic.
Zacznij od tego...
Pozdrawiam

Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.306269 sekund(y)