Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
niedziela, 17 października 2021

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jakub.witkowskiOffline
Temat postu: Moje drzewo - nazwiska (Jakub Witkowski)  PostWysłany: 26-09-2021 - 21:14
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2019
Posty: 197
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Witajcie,

zamieszczam listę nazwisk, które do tej pory odnalazłem w historii swojej rodziny. W razie pytań chętnie odpowiem.

Jakub Witkowski

A
Allraum/Alraum/Ollraum/Olraum - Unterlangendorf / Dolní Dlouhá Loučka (Morawy)
Amon - Rust (Austria)

B
Bado - okolice Skarżyska Kamiennej
Barner - Dolna Saksonia
Bettinger - Nadrenia-Palatynat
Bilski - okolice Skarżyska Kamiennej
Błach - okolice Skarżyska Kamiennej
Błaszczyk - okolice Skarżyska Kamiennej
Bollenbach -
Boneke - Dolna Saksonia
Borek - okolice Skarżyska Kamiennej
Brodowski - Przeworsk
Brześniowski / Wrześniowski - Przeworsk
Busch - Dolna Saksonia

Ć
Ćwiek - okolice Radomyśla Wielkiego

D
Derlatka - okolice Skarżyska Kamiennej
Deßloch - Nadrenia-Palatynat
Dithmar / Diethmar - Palatynat, Turyngia, Lotaryngia
Doll - Falkenberg, Galicja
Dubiel - okolice Radomyśla Wielkiego
Działak - okolice Skarżyska Kamiennej
Dzieniewicz - Przeworsk, Łańcut

E
Eichhorn - Nadrenia

F
Fischer - Alzacja
Frese - Dolna Saksonia

G
Gervinus - Palatynat
Glaser - Nadrenia
Gołębiowski - Łańcut
Greck - Wirtembergia
Gut - Ottenbach, Szwajcaria

H
Haleński, Haleńczak - okolice Radomyśla Wielkiego
Hand - Unterlangendorf / Dolní Dlouhá Loučka (Morawy)
Hilscher - Unterlangendorf / Dolní Dlouhá Loučka (Morawy)
Hofmann - Bawaria
Holtnicker - Dolna Saksonia

J
Janiec - okolice Skarżyska Kamiennej
Jedliński - okolice Skarżyska Kamiennej
Jodłowski - Łańcut

K
Katona - Braszów (Siedmiogród)
Kokoszka - okolice Radomyśla Wielkiego
Kowalik - okolice Skarżyska Kamiennej
Kowalski - okolice Skarżyska Kamiennej
Krahl - Falkenberg (Galicja)
Krzan - Łańcut
Krzychowicz - okolice Skarżyska Kamiennej
Kuzdrzał / Kużdżał - okolice Radomyśla Wielkiego

L
Laub - Nadrenia-Palatynat
Lech - okolice Skarżyska Kamiennej
Lechler - Badenia
Lehmann - Nikolsburg / Mikulov (Morawy)
Lukats - Braszów (Siedmiogród)

M
Mahr - Rust, Wiedeń
Mech - okolice Skarżyska Kamiennej
Müller - Wykoty, Falkenberg (Galicja)

N
Nering/Nehring - Sambor, Wiedeń, Sybin (Siedmiogród), Nikolsburg/Mikulov (Morawy), Krems an der Donau (Austria), Mährisch Neustadt/Uniçov (Morawy), Unterlangendorf / Dolní Dlouhá Loučka (Morawy), Würzurg (Frankonia).
Nessel - Bad Kreuznach (Nadrenia-Palatynat)

O
Ocios - okolice Skarżyska Kamiennej
Olraum / Ollraum / Alraum / Allraum - Unterlangendorf / Dolní Dlouhá Loučka (Morawy)

P
Pajek - okolice Skarżyska Kamiennej
Petz - Nikolsburg / Mikulov (Morawy)
Pfeffer - Dolna Saksonia
Piętak - okolice Skarżyska Kamiennej
Płusa - okolice Skarżyska Kamiennej
Polinowski - Przeworsk
Poprawski - Przeworsk
Potrzeszcz - okolice Skarżyska Kamiennej
Puchalski - Łańcut

R
Rafalski - okolice Skarżyska Kamiennej
Rechner - Palatynat
Rettinger - Falkenberg (Galicja)
Rothaug - koloniści w okolicach Leżajska, pierwotnie z Haßloch (Bawaria)
Rudziński / Rudzieński - okolice Skarżyska Kamiennej
Rybak - Przeworsk

S
Salge - Dolna Saksonia
Saran / Szaraniec - okolice Skarżyska Kamiennej
Schlechten - Nadrenia-Palatynat
Schmidt - koloniści w rejonie Niska i Leżajska, pierwotnie z Oberndorf (Hesja)
Schurf - Badenia
Schwalenberg - Dolna Saksonia
Schwarz - Rust (Austria)
Schwarzerd - Bawaria, Badenia
Schwälber - Dolna Saksonia
Seyfer - Bawaria
Sieczka - okolice Skarżyska Kamiennej
Simon - okolice Brunszwiku
Spadło - okolice Skarżyska Kamiennej
Stahel - Bawaria, Alzacja
Stępak - Przeworsk
Sturtz - Bawaria
Szady - okolice Radomyśla Wielkiego

Ś
Świtalski - Przeworsk

T
Tarabasz - okolice Skarżyska Kamiennej

U
Uhl - Hesja
Übel / Uibel - Schmidthachenbach (Nadrenia-Palatynat)

V
vom Broke - Dolna Saksonia
von Breyer / Broyger - okolice Brunszwiku
von Evescen - Dolna Saksonia
von Gadenstedt - Dolna Saksonia
von Hameln - Dolna Saksonia
von der Heide - Dolna Saksonia
von Huddessem - okolice Brunszwiku
von Kalm - Dolna Saksonia
von dem Kerkhove - Dolna Saksonia
von der Leine - Dolna Saksonia
von Pawel - Badenia-Wirtembergia, Dolna Saksonia
von Peine - Saksonia
von Rammingen - Brandenburgia, Badenia, Wirtembergia
von Schwarzenberg - Bawaria
von Ursleve - Dolna Saksonia

W
Wampel - Rust (Austria)
Wąż - okolice Radomyśla Wielkiego
Węgłowski - okolice Skarżyska Kamiennej
Wiśniowski - Przeworsk
Witkowski - okolice Skarżyska Kamiennej
Wittekop - Dolna Saksonia
Wojnarowicz - Przeworsk, Łańcut
Wójcik / Wójcicki - okolice Skarżyska Kamiennej

Z
Zacharski - okolice Skarżyska Kamiennej
Zagajny - okolice Skarżyska Kamiennej
Zając - okolice Skarżyska Kamiennej
Zängerle - Engelsbrunn (Galicja)

_________________
www.austriackiegadanie.wordpress.com - blog o odkrywaniu galicyjskich korzeni
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2021 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.337691 sekund(y)