Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 15 lipca 2020

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Lista osób przetrzymywanych Warszawa, Strzelecka 8  PostWysłany: 05-03-2020 - 20:08
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 21083
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Na podstawie informacji z IPN od dr Tomasza Łabuszewskiego
na dziś wiadomo, że wśród osób, które były w okresie 1944-1948 (daty skrajne) więźniami aresztu w Warszawie przy Strzeleckiej 8 róg Środkowej były:

1. Marian Okrasa – Szare Szeregi Sochaczew,
2. Czesław Lisik „Renard”, „Ikar”, „Wąsik” - NZW
3. Władysław Skoczyński „Ryś” – AK Sochaczew
4. Janusz Szulc vel Janusz Szlaski „Prawdzic” – AK
5. Augustyn Tadeusz Waluś „Kornel” – KG AK
6. Zygmunt Reliszko „Kołodziejski” – NSZ-AK
7. Władysław Kowalewski „Motyka” – NSZ-AK
8. Bolesław Miński „Mirski” – NSZ
9. Jan Koszarski „Biały” – NSZ-AK
10. Tadeusz Łysakowski „Kawka” – ROAK Żyrardów
11. Stefan Zieliński „Czart” – ROAK Żyrardów
12. Hieronim Grabowski
13. Zbigniew Hołda „Promień” – AK „Orlik”
14. Tadeusz Brzeziński
15. Henryk Krekora – dezerter z PUBP w Mławie – ROAK
16. Franciszek Krekora
17. Stanisław Turlewicz „Kłos” – milicjant – żołnierz AK
18. Mieczysław Biernacki – AK Siedlce
19. Józef Cieszko vel Aleksander Zdanowski „Jordan” – „Lubart” – AK Podokręg Wschodni
20. Włodzimierz Kozakiewicz „Barry” – AK
21. Jerzy Bolesław Żmijewski „Gryf” - NSZ
22. Witold Borowski „Witek” – AK
23. Zygmunt Marszewski „Kazimierz” – AK
24. Jan Hoppe – SP
25. Jerzy Furmankiewicz „Turewicz” – NSZ
26. Marian Lipiński – AK
27. Andrzej Bernat
28. Stefan Ciok – AK Mińsk Mazowiecki
29. Bronisław Ciok – AK Mińsk Mazowiecki
30. Stanisław Maciejewski „Promień”, „Kożuszek”
31. Alfred Emil Grabowski
32. Fryderyk Grabowski
33. Eugeniusz Borchert – NSZ
34. Irena Trafikowska – AK
35. Jan Zalewski „Eugeniusz” – NSZ Węgrów
36. Czesław Bogucki
37. Stanisław Michalski – AK
38. Janusz Antoni Kowalski
39. Jerzy Kopczyński – AK Puławy
40. Henryk Borucki „Czarny” – Polska Armia Ludowa
41. Kazimierz Pużak – PPS – WRN, RJN
42. Stanisław Jankowski - DR
43. Aleksander Zwierzyński - SN
44. Witold Bieńkowski - DR
45. Stefan Heller „Sokolicz” – AK Powiat Warszawski
46. Alfred Lewandowski – SN
47. Olgierd Dębski – SN
48. August Michałowski „Roman” - SN
49. Maurycy Pasikowski
50. Zdzisław Kubicki
51. Stanisław Kotkowski
52. Edmund Kosman
53. Tadeusz Tomaszkiewicz „Rękawica” – NSZ Węgrów
54. Czesław Mroczek „Żądło”, „Wyrwa” – NSZ Węgrów
55. Bronisław Bauer
56. Barbara Domanowska – AK – WiN Pruszków
57. Wanda Helena Trippenbach – AK – WiN Pruszków
58. Krzysztof Rolnik „Zofia”, „Władysław” - AK – WiN Pruszków
59. Zofia Maciejewska – AK Powiat Warszawski
60. Kazimiera Kaszubska
61. Wanda Bobulska
62. Maria Pietrusiewicz– AK – WiN Pruszków
63. Antoni Osiński – AK – WiN Pruszków
64. Tadeusz Chojnicki- AK – WiN Pruszków
65. Irena Chojnicka - AK – WiN Pruszków (siostra Tadeusza)
66. Halina Chojnicka - AK – WiN Pruszków (siostra Tadeusza)
67. Henryk Wieczorkowski - AK – WiN Pruszków
68. Wiktoria Domanasiewicz - AK – WiN Pruszków
69. Janina Łacińska - AK – WiN Pruszków
70. Zofia Sporzyńska - AK – WiN Pruszków
71. Wacława Sektac - AK – WiN Pruszków
72. Witalis Waldemar Skorupka „Orzeł” – AK Siedlce
73. Zdzisław Okulis – AK Siedlce
74. Zygmunt Wereszczuk – AK Siedlce
75. Zygmunt Krajanowski „Staszek” – NZW
76. Kazimierz Kobylański „Inżynier”, „Markowski” – SN
77. Jan Bielawski – SN
78. Leon Mirecki „Leon”, „Szeliga” – SN
79. Tadeusz R. Maciński „Prus” - SN
80. Szymon Poradowski „Franciszek Dembowski”, „Piotr” – SN
81. Kazimierz Wojtczak „Mandaryn”, „Lipski” – członek SN
82. Jan Szmidt „Marcin” – SN
83. Jan Majewski „Garbusek”, „Konrad” – Hufce Polskie
84. Edward Szczepański – NOW-NSZ
85. Mieczysław Ostrowski – SN
86. Janusz Mirkiewicz - SN
87. Jerzy Matuszewski - SN
88. Zbigniew Koza - SN
89. Czesław Wojtkowski - SN
90. Jerzy Sasin „Rosa” – AK Sokołów Podlaski
91. Lucjan Szymański „Janczar” – AK Podokręg Wschodni
92. Stanisław Ostwind „Kropidło” – NSZ Węgrów
93. Krystyna Miszczak – Opałło– AK – WiN Pruszków
94. Olgierd Bujwid „Ulewa”, „Wit” – AK-Nie Okręg Warszawski
95. Bronisław Sienkiewicz „Wilczur”– NSZ Okręg Podlaski
96. Bolesław Graf „Sław” – AK-Nie Okręg Warszawski
97. Grażyna Osipowicz - AK,
98. Irena Palusińska - AK
99. Kordyś – AK
100. Zbigniew Rogacki „Lis” – AK Mińsk Mazowiecki
101. Jan Wyszomirski „Wroński” – Konfederacja Narodu-AK
102. Tomasz Malczewski – Konfederacja Narodu-AK
103. Jan Morawiec „Remisz” - NZW
104. Michał Białkowski „Tuwar” – NSZ
105. Henryk Lesiecki – AK – WiN Pruszków
106. Konstanty Kociszewski „Górka” – AK-ROAK Pułtusk
107. Edward Zakrzewski „Zawada”, „Kora” – AK-ROAK Pułtusk
108. Edward Nowicki „Tyczka” – AK Ostrów Mazowiecka
109. Władysław Kućmierz
110. Janusz Skwarc
111. Stefan Nowaczyk
112. Piotr Wollemberg „Świstak” – AK Garwolin
113. Roman Ciszek „Ryn” – AK Garwolin
114. Kazimierz Wojciechowski „Korb”, „Spust” – AK Garwolin
115. Janina Walewska - BCh
116. Andrzej Żurowski „Andrzej” – AK Praga
117. Kazimierz Lichodziejewski „Tara” – AK Praga
118. Stanisław Szulc „Kania” – AK Otwock
119. Henryk Krajewski „Trzaska” – 30 dywizja „poleska” AK
120. Władysław Karliński „Kozłowski”, „Stolarz” – WiN Żyrardów
121. Władysław Bałaj „Egzekutor” – WiN Okręg Warszawski
122. Piotr Wojciech Wojtyszko „Baca” – AK – WiN Otwock
123. Leonard Maciejak „Przystojny”, „Zgrzyt” – AK – WiN Rembertów
124. Domicella Maciejak
125. Karol Kozanecki „Świt” – WiN Płońsk
126. Zygmunt Przybysz – AK – WiN Pruszków
127. Irena Przybysz – AK – WiN Pruszków
128. Stanisław Malaszek – AK Otwock
129. Radlicki,
130. Kiełkiewicz
131. Lewandowski
132. Dlouchy
133. Jan Maruszewski „Janusz”
134. Gabriela Klimczak „Gabrusia”, „Gabryś” – NOW-AK
135. Zygmunt Klimczak - AK
136. Jerzy Bednarski - AK
137. Krystyna Czaczyńska
138. Benon Jan Kazimierczak „Benito”
139. Witold Borowski „Witek”
140. Jerzy Józef Mindziukiewicz „Jur”
141. Aleksandra Matysiak
142. Stefan Pastewka „Jurek”
143. Edmund Baranowski „Jur”
144. Henryk Jan Kurek „Sęp”
145. Władysława Osińska – AK Pruszków
146. Jan Osiński – AK Pruszków
147. Eugenia Olszewska – AK Pruszków
148. Anna Głowacka – Palusińska „Alba” – AK-WiN Pruszków
149. Hieronim Krygier „Walski” – AK-WiN Pruszków
150. Tadeusz Targowski „Lawina” – AK-WiN Pruszków
151. Targowski – ojciec Tadeusza Targowskiego
152. Franciszek Mączyński „Tur” – AK Pruszków
153. Zdzisław Gastellaz vel Castellaz „Turyn”
154. Eugenia Mączyńska – żona Franciszka Mączyńskiego
155. Ciastek – AK Pruszków
156. Gendaj – AK Pruszków
157. Kazimierz Piątkowski – AK Pruszków
158. Jerzy Sienkiewicz „Rudy” –AK
159. Jerzy Zarański „Korczak” – batalion AK „Miotła”
160. Tadeusz Władysław Ugorowski
161. Czesław Szlendak „Maks”, „Orkan” – AK Puławy
162. Stefan Drzewiński – Konfederacja Narodu - AK
163. Ludwika Wyszomirska „Xenia” – AK
164. Maria Wyszomirska
165. Jan Jaworski „Sad” – AK Garwolin
166. Wiktor Rękawka „Ryś” – AK Garwolin
167. Mieczysław Rękawka „Żbik” – AK Garwolin
168. Kazimierz Wojciechowski „Korba” – AK Garwolin
169. Jan Estkowski „Szczapa” – AK
170. Jan Sońta „Ośka” – BCh
171. Zygmunt Kozak „Walter – BCh
172. Paszkowski „Bartek”
173. Andrzej Jarota „Rota”
174. Antoni Kociszewski „Antek” – AK batalion „Parasol”
175. Zofia Baranowicz – AK Garwolin
176. Jerzy Baranowicz – AK Garwolin
177. Michał Włodarski – Żyrardów
178. Tadeusz Kochanowski – AK Pułtusk
179. Witold Szaniawski „Luśnia” – AK Pułtusk
180. Wiesław Cabanowski – AK Grójec
181. Ryszard Pietras – AK Grójec
182. Stefan Głogowski „Józef” – ROAK Grójec
183. Jerzy Włodkowski
184. Jan Zawadzki „Janusz” – AK Warszawa
185. Stefan Zbrożyna „Ambroży” – PPS/ Delegatura Rządu
186. Kozłowski M.
187. Stanisław Tomaszewski
188. Tadeusz Sztandur
189. Marian Podbielski
190. Aniela Kijewicz
191. Marian Ostałowski
192. Stefan Wójcicki
193. Wacław Perko
194. Henryk Benuszewski
195. Wołynko
196. I. Maciejak
197. Stanisław Turlewicz
198. Precki
199. Wolski
200. Choromański
201. Lubiejewski
202. Jan Kiełczewski
203. Skworek
204. Zając
205. Borski
206. Irena Filipek
207. Lalek
208. Wacław Rogala
209. Lewiński
210. Siennicki
211. W. Kaczmarek
212. Henryk Gołuch
213. Górski
214. Kowalik
215. Henryk Gosławski
216. Mieczysław Geburstszrajber
217. Miziurek
218. R. Kotarzycki
219. Bilski
220. J. Borysiewicz
221. Stępień
222. Świtalski
223. Jan Cieślik
224. Roman Diawto
225. W. Krawczyk
226. Garabiewska
227. M. Retkowski
228. Zygmunt Czaplicki
229. Łyczkowski
230. Jan Szefler
231. Zygmunt Spoczyński
232. Sałkiewicz
233. J. Grzybowski
234. Rojewski
235. Józef Pegra
236. T. Łysakowski
237. Żukowski
238. Hanna Kowalik
239. Antoni Kołodziej
240. Aleksander Mędrzycki
241. I. Łysoń
242. Cieżuch
243. Janina Łach
244. Feliks Służewski
245. Zenka Kurzyp
246. R. Zatorski
247. Mikus
248. L. Kościelniak
249. Bolesław Zukrzewski
250. Kasprowicz
251. Zbigniew Wiśniewski
252. Lech Kowalewski
253. Tokarek
254. P. Bukowski
255. Kazimierz Anders
256. Czesław Wyrych
257. Kopczyński
258. Władysław Kwiatkowski
259. W. Dawid

https://przystanekhistoria.pl/pa2/tekst ... szawy.html

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module=M ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AgaŁysiakOffline
Temat postu: Lista osób przetrzymywanych Warszawa, Strzelecka 8  PostWysłany: 04-06-2020 - 19:05


Dołączył: 04-06-2020
Posty: 1

Status: Offline
Pozycja 193 -Wacław Perko - to mój dziadek od strony ojca. Jedyną informację, którą posiadaliśmy, to że zginął podczas II wojny światowej... A tu okazuje się, że przeżył. Wiemy, że mieszkał na ul. Zamienieckiej 51 w Warszawie (potwierdzał to mój ojciec, jak opowiadał, że jeździł tramwajem po Grochowie:). Niestety to cała nasza wiedza na temat dziadka. Nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-06-2020 - 19:26
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 21083
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Na miejscu albo od razu kontakt z drem Łabuszewskim
https://ipn.gov.pl/pl/kontakt/oddzialy- ... zawie.html

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module=M ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2020 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.275254 sekund(y)