Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 18 września 2020

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu: Słowniki biograficzne-linki  PostWysłany: 22-06-2020 - 13:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 357

Status: Offline
To jest link do zawartości II tomu Słownika biograficznego południowego Podlasia i wschodniego Mazowsza
https://ih.uph.edu.pl/images/galerie_20 ... k-t.-2.pdf

Jest także tom I i III tego słownika, ale nie znam spisu ich zawartości. Jeśli ktoś ma linki do spisu zawartości lub książki to proszę o zamieszczenie tych nazwisk.

Pozdrawiam
Janka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Słowniki biograficzne-linki  PostWysłany: 22-06-2020 - 13:52
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 21815
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale tego w zasobach internetowych nie ma chyba

Na podstawie
https://archiwum.allegro.pl/oferta/podl ... 11076.html
tom I (wyd 2009)

Albiczuk Bazyli (1909-1995), - Małgorzata Nikolska
Arct Bohdan Stanisław (1914-1973), - Bogdan Ziontek
Asłanowicz Mieczysław (1880-1924), - Dariusz Grzegorczuk
Azulewicz Jakób (ok. 1731?, ok. 1745-1794), h. Azulewicz - Arkadiusz Kołodziejczyk
Bekierska Wanda Eugenia (1903-1982), - Zbigniew Gnat-Witeska
Benko Marian (1907- 1993), - Janiusz Kuligowski
Bitner Ludwik (1892-1960) ps. „Baza”, „Dunio”, „Halka”, „Rot”, „Tarnowski”, gen. bryg. WP, - Piotr Matusak
Bornus Lucjan (1949-2001) - Sylwia Rudnik
Bucholc Bernard Julian Wiktor (1886-1966)- Anna Charczuk
Chejło Erazm (Erast) (1890-1908) - Wiesław Charczuk
Chełmońska-Szczepankowska Michalina (1885 -1953),- Janusz Kuligowski
Chróścielewski Aureliusz (1875-1950) . - Janusz Kuligowski
Chrzanowski Aleksy Zygmunt (1898-1945), ps. „Lisiecki”, „Szczupak”, -Wiesław Charczuk
Czartoryski Kazimierz (1674-1741), Grażyna Korneć
Czetwertyński-Światopełk Seweryn (1873-1945) - Agnieszka Gątarczyk
Czetwertyński-Światopełk Włodzimierz (1837-1918) - Agnieszka Gątarczyk
Drymmer Wiktor Tomir (1896-1975) - Sławomir Kordaczuk
Dybowski Andrzej (zm. 1569) - Dariusz Kosieradzki
Dybowski Sebastian (Sebastyan, zm. ok. 1565) - Dariusz Kosieradzki
Gniedziuk Michał vel Gniedziukow (1900-1968) - Zbigniew Gnat-Witeska
Gut Henryk (1947-2001) - Artur Ziontek
Hakowski Walenty (1868-1960) - ks. Michał Roman Szulik
Hardejewski Tadeusz ps. „Grab”(1903-1990) - Anna Charczuk
Hardglas Maksymilian Meir Apolinary (1883-1953) - Sławomir Hardejuk
Hoffman (Hoffmann) Alfred Jan ks. (1923-1994) - ks. Michał Roman Szulik
Holder-Eggerowa Maria (1875-1941) - Arkadiusz Kołodziejczyk Hubert Jan (1862-1944) - Janusz Kuligowski
Jabłonowski Władysław ps. „Genueńczyk”(1841-1894) - Tadeusz Swat
Jankowski Aleksander (1884-1968) - Bogdan Ziontek
Jaworski Marian (1905-2001) - Zbigniew Gnat-Witeska
Józefowicz Samuel (1726-1812?) - Arkadiusz Kołodziejczyk
Jurczak Stanisław ps. „Brzoza”, „Kanty” (1903-1963) - Wiesław Charczuk
Juszczyk Dominik Marian (1887-1943) - Zbigniew Gnat-Witeska
Kamiński Paweł (1901-1978) - Agnieszka Mikołajczuk
Kołodziej Adam (1897-1942) - Grażyna Korneć
Kosieradzki vel Kozieradzki Adolf (1835-1901) - Dariusz Kosieradzki
Koźmiński Honorat (imię zakonne) właściwie Florentyn Wacław Jan Stefan bł. (1829-1916) - Jerzy Marian Cygan OFMCap.
Krasnodębski Jan Stanisław (1751-1800) - Dariusz Kosieradzki
Kresa Antoni (1895-1941) - Grażyna Korneć
Laszczka Konstanty(1865-1956) - Janusz Kuligowski
Lipiński Karol Józef (1790-1861) - Dariusz Magier
Lodwich-Ledwa Ewald ps. „Adam Kaszubski” (1890-1973) - Paweł Borek
Łoski Józef (1827-1885) - Arkadiusz Kołodziejczyk
Łuniewski Tymoteusz (1847-1905) - Arkadiusz Kołodziejczyk
Młkowsk Adam (1869-1938) - Arkadiusz Kołodziejczyk
Matliński Jan (Józef) ps. „Janko Sokół”, „Janko”(1827-1884) - Tadeusz Swat
Matysiak Wacław (1904-1985) - Zbigniew Gnat-Witeska
Mikulski Józef (1888-1969) - Mirosława Bednarzak-Libera
Miński Stanisław (ok. 1561-1607) - Janusz Kuligowski
Miodoński Stanisław ps. „Sokół” (1893-1951) - Wiesław Charczuk
Moritz Mikołaj (1819-1863) - Sławomir Kordaczuk
Nesfeter Stefan (1879-1952) - Grzegorz P. Dudzik
Niedbalski Aleksander Serwacy (1895-1941) - Dariusz Grzegorczuk
Niedziałek Jan ks. (1907-1943) - Wiesław Charczuk
Ochnik Julian ps. „Kędzior” (1905-1986) - Anna Charczuk
Ochorowicz Julian (1850-1917) - Grzegorz P. Dudzik
Ogińska Józefa Aleksandra z Czartoryskich 1 voto Sapieha (1730-1798) - Artur Ziontek
Okniński Stanisław ps. „Bronisz”, „Nałęcz”, „Zych” (1923-1952) - Wiesław Char-czuk
Paśniczek Franciszek (1889-1955) - Zbigniew Gnat-Witeska
Pielasa Stanisław (1906-1985) - Jacek Odziemczyk
Ponikowski Antoni Józef (1878-1949) - Piotr Matusak
Potocki Eustachy (1719-1768) - Joanna Kowalik
Potocki Roman Ignacy Franciszek (1750-1809) - Andrzej Borkowski
Przesmycki Zenon Franciszek ps. „Miriam”, „Jan Żagiel”, „Epsilon”(1861-1944) - Dariusz Magier
Ryster Julian ks. (1885-1960) - Martyna Jurzyk
Sadomska Leokadia Bronisława (1905-1990) - Janusz Kulugowski
Scipio del Campo Józef ks. (1870-1942) - Wiesław Charczuk
Sęk Karol (1893-1952) - Wiesław Charczuk
Sroka Jerzy (1928-1996) - Paweł Borek
Szamota Karol (1874-1922) - Elżbieta Rogala
Szczurowski Tymoteusz (1740-1812) - Dorota Wereda
Szemiot Stanisław Samuel (ok. 1657-1684) - Andrzej Borkowski
Szymański Piotr Paweł (w zakonie Beniamin) (1793-1868) - Jerzy Marian Cygan OFMCap.
Święcicki Antoni (1887-1969) - Zbigniew Gnat-Witeska
Święcki Adam (1875-1946) - Zbigniew Gnat-Witeska
Tomrle Zofia Maria (1902-1985) - Paweł Wyszogrodzki
Walusiński Jacek Agenor ps. „Maj”, „Kieł”, Willi”(1914-1990) - Zbigniew Gnat-Witeska
Wangart Jan (1885-1969) - Mariusz Szczupak
Wilski-Ciborowicz Krzysztof (1576-1633?) - Jerzy Flisiński
Winter Antoni Józef (1910-1988) - Bogdan Ziontek
Woszczerowicz Marian Jacek (1904-1970) - Andrzej Borkowski
Wyrzykowski Stefan ps. „Zenon”, „Stefan”, „Sasza”, „Podbiał”, „Tata”(1916-1985) - Paweł Borek
Zajchowska Zofia ps. „Halina” (1893-1971) - Anna Charczuk
Zakrzewski Wyssogota Gustaw Stanisław Antoni (1837-1907) - Zbigniew Gnat-Witeska
Zawadzka Aniela (1909-1987) - Mirosława Bednarzak-Libera
Zawarczyński Marian ps. „Mir”, „Ziemowit” (1899-1945) - Anna Charczuk
Zdanowski Stanisław ps. „Szpak”(1899-1966) - Wiesław Charczuk
Żarnowski Józef (1803-1857) - Zbigniew Gnat-Witeska


tom II
https://ih.uph.edu.pl/images/galerie_20 ... k-t.-2.pdf

Borkowski Julian (1887-1964) Witold Okniński
Buchbinder Józef (1839-1909) Alicja Gontarek
Cedrowski Antoni (1796-1856) Artur Rogalski
Domański Kazimierz (zm. po 1690)Marek Wagner
Domaszewski Jan (ok. 1630-1688) Marek Wagner
Drozdowski Tadeusz (1906-1996) Tomasz Demidowicz
Dudka Franciszek (1932-2011) Bernard Błoński
Dylewski Edmund (1859-1900) Marek Wagner
Grauman Teodor (1899-1980) Danuta Sowińska
Grobelny Julian (1893-1944) Damian Sitkiewicz
Grzybowski Józef Franciszek (1765-ok. 1824) Andrzej Chojnacki
Janicki Władysław (1903-1984) Danuta Sowińska
Janiszewski Tomasz (1895-1940) Emil Noiński
Klemm Jan (1918-1968) Hanna Świeszczakowska
Kołodziejczyk Arkadiusz Jerzy (1957-2011) Emil Noiński, Jacek E. Szczepański
Kondraciuk Marian (1907-1987) Danuta Sowińska
Krauze Zygmunt (1884-1939) Emil Noiński
Kuropatwiński Franciszek (1875-1958) Józef Piłatowicz
Kurowska Bożena Elżbieta (1937-1969) Marek Wagner
Lazar Zuzanna (1923-2014) Hanna Świeszczakowska
Lewoniewski Józef (1899-1933) Tomasz Demidowicz
Łacic Witold Roman (1921-1988) Anna Kłoś
Mackiewicz Aleksander (1916-1982) Danuta Sowińska
Mazur Jan (1920-2008) Roman Krawczyk
Messerschmidt Karol (1905-1991) Hanna Świeszczakowska
Mierzwiński Henryk Stefan (1935-2011) Arkadiusz Zawadzki
Mikulski Leopold (1846-1881) Emil Noiński
Niedbalski Tadeusz (1910-1993) Danuta Sowińska
Nowak Jan Wiktor (1931-2002) Bernard Błoński
Nurzyński Andrzej (zm. po 1691) Marek Wagner
Perłow Jaakow (Jakub, Jankiel) (1843 lub 1847-1902) Alicja Gontarek
Piotrowski Jan Marian (1912-1980) Tomasz Demidowicz, Sławomir Hordejuk
Radliński Adam (ok. 1630-po 1684) Marek Wagner
Radwan (do 1946 r. Szewczyk-Radwan) Edward (1902-1977) Danuta Sowińska
Siuta Natalia (1895-1987) Urszula Grabowska
Skomorucha Wacław (1915-2001) Roman Krawczyk
Stasiak Franciszek (1886-1934) Emil Noiński
Stefaniuk Kazimierz (1905-1932) Tomasz Demidowicz
Toczołowski Henryk (1909-1942) Tomasz Demidowicz
Tuz Wacław Michał (1878-1939) Witold Okniński
Uszacki Antoni (1903-1986) Tomasz Demidowicz
Witkowski Władysław (1902-1999) Danuta Sowińska
Wyszkowski Stanisław (1901-1976) Danuta Sowińska


tom III ?
tom IV ?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module=M ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu: Słowniki biograficzne-linki  PostWysłany: 22-06-2020 - 14:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 357

Status: Offline
Bardzo dziękuję. Chodziło o takie spisy i do tomu II podaliśmy taki sam link. Oczywiście nie ma całej treści w internecie, ale najpierw warto sprawdzić, czy można się spodziewać poszukiwanego biogramu.
Jeśli chodzi o tom III to podobno został wydany w 2019 roku, a o tomie IV nic nie wiem.
Wszelkie opracowania biograficzne znacznie ułatwiają nam poszukiwania konkretnych danych i osób z danego regionu geograficznego więc proszę o zamieszczenie znalezionych linków lub wykazów z konkretnych książek.

Pozdrawiam serdecznie
Janka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2020 - 14:08
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 21815
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Więc raczej nie zasoby internetowe i linki do nich, a po prostu
https://genealodzy.pl/forum-genealogicz ... 5849.phtml

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module=M ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2020 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.345567 sekund(y)