Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 08:53 wtorek, 17 września 2019

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
joanna23Offline
Temat postu: Wykaz nazwisk w wojsku carskim -opracowanie  PostWysłany: 06-02-2010 - 15:23
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Brzozowski:

- Aleksander s. Aleksandra, kapitan w 164-tym Zakatalskim pułku piechoty, m-sto Witbesk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Jana ur. 1867 r. , generał-major, naczelnik sztabu 10-go Arczenskiego korpusu (Ord. 1914-1918) ;
- Aleksander s. Onufrego - kapitan 1 batalionu 3 Grenadierskiej Artyleryjskiej Brygady (1877r.) ;
- Antoni s. Marcina, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., Gubernia Chełmska, powiat bielski/bialski, zaginął 7/11/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8776);
- Antoni s. Mikołaja, kapitan korpusu Feldbergerskiego 1807-1817; otrzymał order św. Grzegorza Nr 11889 (Feldbergerski korpus 1796-1896) ;
- August s. Mariana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Lubelska, powiat lubelski, zaginął 11/10/1914r. (Spis pol 1914, str. 8496);
- Eugeniusz s. Wasyla , ur. 05/03/1859 r. , generał-major 5 Kawalerii Piechoty , na liście figuruje z dn. 14/04/1913 r. (Spis gen.1914r.) ;
- Florian s. Franciszka (Franca) ur. 04/05/1861 r. , katolik, żonaty, 3 dzieci , lekarz weternarii 4 artylerysjkiej brygady - 1906 (spis cywil.służ.wojsk. 1909r.) ;
- Ignacy s. Michała, ur. 02/03/1859 r., katolik, żonaty, 1 syn, starszy lekarz przy 7 Husarskim Biełorusskim pułku (Spis cywil.wojsk.1909) ;
- Jan s. Ignacego, w latach 25/09/1839 - 1845 kadet Korpusu Grafa Arakczejewa, w roku 1847 przydzielony do Lejb Gwardii Wołyńskiego Pułku (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
- Jan s. Michała , w latah 1859-1867 Niżegrodzkie Gimnazjum Wojenne , po jego ukończeniu przeznaczony do 12 Wielikolskiego pułku (Niż.Gimn.Woj. 1834-1884) ;
- Jan s. Szczepana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., Gub.Lubelska, powiat lubartowski, wieś Kamionka, zaginął 2/03/1915r. (Spis pol. 1915, str. 8499);
- Julian ur. ok. 1848 r., od 27 kwietnia 1869 r. był pod nadzorem policyjnym za udział w powstaniu; przebywał w Cariewkokszajskie, przybył z Enisiejska - lista policyjna uczestników powstania 1863-1864 ;
- Konstanty - kursant Mikołajowskiej Kawaleryjskiej Uczeln.Wojskowej - 1885 r., przeznaczony do 34-go Starodubskiego pułku dragońskiego (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
- Michał s. Andrzeja, sztabs-kapitan w 8 Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim - Barabiasz (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, sztabs-kapitan , komendant 18 Roty (artyleria), m-sto Płock (K.P.Gub.Płocka 1889) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, pułkownik, komendant artylerii, Gubernia Łomżyńska (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Mikołaja, podporucznik w 2-gim Grenadierskim Rostowskim Jego Wyskości Wielkiego Kniazia Michała Aleksandrowicza Pułku, m-sto Moskwa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Piotr s. Stanisława, kapitan w 212-tym Bachczisarajskim pułku piechoty rezerwy, m-sto Cherson (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Rajmund s. Władysława, podporucznik w Lejb Gwardii Semeniowskim Pułku, m-sto Sankt Petersburg (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sergiusz s. Eugeniusza, kapitan we Władywostockim batalionie saperskim , m-sto Władiwostok (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stefan , w roku 1869 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 105-go Orenburskiego pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
- Stanisław Aleksander Julian s. Antoniego, kornet w Jamburgskim pułku od 18/08/1862 r.; w roku 1871 został sztabs-rotmistrzem w eskadronie rezerwy Jamburgskiego pułku (Jamburgski Pułk) ;
- Władysław s. Rajmunda, ur. 24/09/1846 r., żonaty, 4 dzieci, dowódca - 73 Krymski Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Aleksandra Mikołajewicza Pułk - 1896 (Wykaz pł. 1902);
- Włodzimierz s. Antoniego, chorąży w Lejb Gwardii Pawłowskim Pułku od 17/08/1872 r.; z dniem 21/08/1886 r. jako kapitan zwolniony ze służby wojskowej z powodu choroby (Pawłowski Pułk 1890);
- Włodzimierz s. Jana - 1917 r. - ukończenie Wojennej Akademii Imperatorskiej Mikołaja ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

W tym wątku, nie udzielam odpowiedzi.
Zapytania o występowanie Nazwiska... proszę zamieszczać w
T: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej
http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... 7071.phtml


Lista alfabetyczna nazwisk zamieszczonych w tym wątku, dostępna w temacie : Indeks Nazwisk do ''Wykaz nazwisk w wojsku carskim- ...'' . Listę przygotował Pan Stefan ''Sianin_1948''

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 26-02-2012 - 10:21, w całości zmieniany 20 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 15:37
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Jasiński :

- Albert s. Marcina , porucznik w 58-ym Pragskim pułku piechoty m-sto Mikolajew (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander , oficer floty, miczman od 25/03/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Antoni, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Warszawska, m-sto Sochaczew, zaginął 4/03/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10039);
- Antoni s. Wiktora, młodszy oficer w 13-tym Bielozierskim pułku piechoty - 01/01/1849 r. (13 Biełoziersk.Pułk Piech.) ;
- Edward s. Jana, podpułkownik w admiralicji od 30/07/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Edward s. Michała - sztandarowy - spis z 1882 r. sztab pułku Imperatora Aleksandra III;
- Edmund s. Wincentego - podoficer Lejb Gwardii Pułku Preobrażeńskiego (1917r.) ;
- Franciszek s. Jana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol.,żonaty, Gub.Grodzieśnska, powiat bielski, okręg J., zaginął 9/12/1914r. (Spis pol. 1914, l.529-0535);
- Grzegorz s. Jana , pułkownik w Moskiewskim Okręgu Wojennym (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Jan s. Jana, starszy podoficer, wyzn.prawosławne, żonaty, Gubernia Chełmska, gmina Rejowiec/Rajowiec, zaginął 5/11/1915r. (Spis pol. 1915,str. 8642);
- Józef s. Grzegorza,podpułkownik, dowódca 1-go batalionu sztab 2-giej brygady 7 Dwywizji Piechoty (siedziba Piotrków) (Księga Pamięci Gub.Radomskiej 1898r.) ;
- Konstanty s. Michała, ur. 1853, wyznanie - katolik, wdowiec, pracownik kancelarii Głównego Dowództwa Wojsk Kozaczych (Spis cywil.wojsk. 1909) ;
- Ludwik s. Mikołaja , kapitan w 166-stym Rownienskim pułku piechoty m- sto Kijów (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Nikifora, chorąży S.Petersburskiego Grenadierskiego Króla Fryderyka Wilhelma III Pułku od 08/11/1848 r. ; z dniem 21/07/1852 r. przeniesiony do Ułańskiego Jego Wysokości Cesarewicza Pułku (S.Petersburski Pułk 1880r.) ;
- Mikołaj s. Pawła , sztabs-kapitan w 35-tym Brianskim gen.-adiut. Gorczakowa Pułku m-sto Kremenczug (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Piotr ur. 21/12/1856 r., żonaty , 1 syn - doktor -starszy lekarz wojskowego Astrachańskiego szpitala (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska);
- Stanisław s. Jana , rotmistrz w 17-tym Nowomirogrodskim pułku 3 Oddzielna Brygada Kawaleryjska , m-sto Włocławsk (Włocławek ?) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Stanisława , podpułkownik w 2 Lejb Husarskim Pawłodarskim Imperatora Aleksandra III Pułku m-sto Suwałki (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wiktor s. Wiktora, młodszy oficer w 13-tym Bielozierskim pułku piechoty - 01/01/1849 r. (13 Biełozierski Pułk Piech.) ;
- Wincenty s. Michała, chorąży 146-go Caricynskiego pułku od 26/10/1878r., w latach późniejszych dowodzący 14-tą Rotą w tym samym pułku (Historia pułków 37-Dywizji Piechoty 1700-1880) ;
- Władysław s. Pawła, adiutant 2-go batalionu 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty - 1882 r. (131 Tiraspolski Pułk Piechoty 1877r.) ;
- Włodzimierz otczestwo Jakowlewicz, inżynier-mechanik floty, lejtienant od 06/12/1914 r. (Oficerzy floty 1917) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:21, w całości zmieniany 14 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 15:54
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dąbrowski :

- Adam s. Jordana, sztabs-kapitan w 47-ym Ukraińskim pułku piechoty, w roku 1874 ukończył Wojenn.-Prawn.Akademię; w latach późniejszych pułkownik Okręgowego Wojennego Omskiego Sądu Okręgowego (Akadem.Wojenn.-Prawn.1891) ;
- Adolf , w roku 1877 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Adolf s. Antoniego (Antona), porucznik w 119-tym Kołomienskim pułku piechoty, m-sto Mińsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Aleksandra ur. 26/10/1883 r., potomek dworzanina, w roku 1914 w 29 Brygadzie Bakinskiej Korpusu Straży Granicznej ;
- Aleksander s. Fiedora, kapitan w Warszawskim Wojennym Okręgu - bataliony artyleryjskie 1-6, rejon Warszawa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Włodzimierza, ur. 1881 r.; w służbie wojsk. od 1899 r. ; 1900- oficer; podpułkownik budownictwa okrętowego (Oficerzy Morskiej Floty) ;
- Aleksy s. Włodzimierza, sztabs-oficer floty, kapitan I rangi od 28/07/1917r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Alfons , miczman w 11 ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Andrzej s. Józefa, podpułkownik, intendent 3-ej Dywizji Piechoty (K.P.Gub.Kałużska 1913 r.) ;
- Antoni , w roku 1884 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 63-go Uglick. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- A. A. (tylko inicjały, gdzie pierwsza litera odnosi się do imienia żołnierza, druga do imienia ojca) - porucznik w wojnie ros.-jap. - pancernik " Navarin "
- A.W - naczelnik wachty - krążownik pancerny " Rossija " wojna ros.-jap.
- Bogdan s. Adolfa, kornet w 2 Lejb-Ułańskim Kurlandskim Imperatora Aleksandra III Pułku, Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Feliks s. Feliksa, podporucznik w 9-tym Turkestanskim batalionie strzeleckim, m-sto Skobeljew (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Grzegorz s. Sergiusza , kapitan II rangi floty od 06/12/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Jakub s. Grzegorza (Georga), porucznik w 1 Wschodnio-Syberyjskim Jego Wysokości Pułku Strzeleckim, sioło: Razdolnoje (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Jan , oficer floty, miczman od 28/06/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Jan s. Igora, kapitan Litinskoj Komendy (K.P.Gub.Podolska 1872r.) ;
- Józef, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Grodnieńska, Powiat B-stocki, zaginął bez wieści 9/11/1914 (Spis pol. 1914);
- Józef s. Fiodora, ur. 17/02/1863 r., żonaty, 2 dzieci: córka + syn; dworzanin, starszy lekarz w Gorżdinskiej Brygadzie Straży Granicznej, 1906 (Spis lek.med.str.gr.1909) ;
- Józef s. Henryka, ur. 30/03/1846 r., żonaty 1 syn, pułkownik, naczelnik brygady Jekaterinodarsk. (Kal.Kaukazk.1908 r.) (Wykaz płk. 1902);
- Józef s. Michała , ur. 06/09/1858 r. Gub.Kowieńska, doktor medycyny; od 30/12/1897 r. przy wojennym szpitalu 5 sztabu Dywizji Piechoty - 17-sty Archangielski Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
- Julian s. Juliana ur. 26/07/1856 r. - w 1902 r. rotmistrz w Rewelskim Korpusie Straży Granicznej, w roku 1914 kapral oddziału 21-ej Brygady Skulianskoj Korpusu Straży Granicznej ;
- Kazimierz s. Antoniego, adiutant 2-go batalionu 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty 1877 r. (Historia 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty) ;
- Kazimierz s. Władysława, sztabs-kapitan w 2 Ussurijskim Żeleznodorożnym batalionie, m-sto Nikolsk-Ussurijskij (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Konstanty, strzelec, wyzn. katolickie, żonaty, Gub. Chełmska, powiat zamojski, Skierbieszów, ranny 17/08/1914 (Spis pol. i rannych, 13824);
- Konstanty s. Jana , chorąży 148-go Kaspijskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Konstanty Ignacy s. Józefa , porucznik 153-go Bakinskiego pułku piechoty 1878 r. (153 Bakinski pułk piechoty 1877-1878) ;
- Ksawery s. Józefa - w latach 1798-1799 - szef Polskiego Pułku Konnego ;
- Leon , ur. 11/07/1838 r., żonaty, 2 dzieci; generał-major w sztabie generalnym; naczelnik I Wojsk.Uczeln.Pawłowskiej (Spis gener. 1891r.) ;
- Leon s. Andrzeja ur. 08/02/1861 r. ; generał-lejtienant - Moskiewskieg.Okręg.Sądu Wojenn., na liście z dn. 25/03/1912 r.; (Spis gen.1914 r.) ;
- Lew s. Pawła, podporucznik w 2-gim strzeleckim pułku, m-sto Płock (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Maurycy Pantelejmon s. Antoniego/Antona , podpułkownik, dowódca 1-go batalionu w 138 Bołchowskim pułku piechoty (KP Gub.Wileńska 1912) ;
- Michał , w roku 1874 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Michał s. Andrzeja, podpułkownik w Okręgowym Dowództwie Artyleryjskim , m-sto Wilno (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Michał s. Włodzimierza, ur. 1884 r.; 1905 - Morski Korpus; kapitan 2 rangi od 28/07/1917 r.; w siłach zbrojnych Południowego frontu Rosji (Oficerzy Morskiej Floty; Oficerzy floty 1917) ;
- Mikołaj , po ukończeniu w roku 1865 kadeckiego korpusu Aleksandrowskiej Uczeln.Wojsk. przeznaczony do Orłowskiego pułku (Orłowska Uczeln.1843-1893) ;
- Mikołaj s. Sergiusza, porucznik w Syberyjskim górnym artyleryjskim dywizjonie rezerwy, m-sto Barnaul (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Onufry, starszy podoficer, wyzn. prawosławne, żonaty, Gub. Chełmska, powiat hrubieszowski, Horodło, zaginął 21/11/1914r. (Spis pol. i rannych, 14056);
- Piotr s. Stanisława, sztabs-kapitan w 9-tym Ingermanlandzkim Imperatora Piotra I Pułku Piechoty, m-sto Kaługa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Rafał s. Włodzimierza, ur. 12/10/1864 r., w stopniu pułkownika od 12/09/1908 r. - Oddzielny Korpus Żandarmerii (Wykaz płk. 1914 r.) ;
- Rudolf s. Kazimierza, kapitan w 18-tym Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, sioło: Bieriezowka (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sebastian s. Zacharego, chorąży 145-go Nowoczerkawskiego pułku 1878r.; z dniem 27/11/1880 r. przeniesiony do 148-go Kaspijskiego pułku (Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880);
- Sergiusz s. Fiedora, podpułkownik w 1 Syberyjskim artyleryjskim dywizjonie rezerwy, m-sto Irkutsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław , w roku 1890 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do S.Petersburskiego Pułku Grenadierów (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
- Stanisław , w roku 1887 ukończenie kursu junkerów - przeznaczony do 117-go Jarosławskiego pułku piechoty ( Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
- Stanisław s. Aleksandra, kapitan w Petersburgskim Wojennym Okręgu, rejon Staro-Russkij (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Franciszka, porucznik w 44-tym Kamczackim pułku piechoty, m-sto Łuck (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wiktor , w roku 1881 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 106-go Ufimsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Wiktor s. Józefa, podpułkownik w Taszkientskim Cesarewicza Pułku, m-sto Władikawkaz (Władikaukaz) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Witold s. Lwa, sztabs-kapitan w 15-tym Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, m-sto Czita (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wincenty, w roku 1875 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 62-go Suzdalsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Wincenty s. Gordana (może Jordana ), sztabs-kapitan 47-go Ukraińskiego pułku piechoty, w roku 1872 ukończył Akademię Wojenn.-Prawniczą; w latach późniejszych - pułkownik Wojennego Okręgowego Odesskiego Sądu (Akadem.Wojenn.-Prawn. 1891r.);
- Włodzimierz s. Mikołaja, chorąży w 1 Syberyjskim Kozaczym Jermaka Timofieja Pułku, m-sto Dżarkent (Ros.Imp.Armia 1909) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-01-2013 - 08:12, w całości zmieniany 28 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 15:59
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Klimkowski:

- Mikołaj s. Narkiza ur. 01/05/1860 r., wyznanie prawosławne, żonaty, 1 syn - naczelnik oddziału wojsk kozackich ( 1909r. spis cywil.wojsk.);


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 06-09-2010 - 11:07, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:10
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Jabłonowski :

- Feliks s. Jana , podporucznik 13 Roty 140 Zarajskij pułk piechoty 2 Brygada 35 Dywizja Piechoty (Ks.Pamięci Gub.Riazańskiej 1914 r.) ;
- Feliks s. Teofila, kanonier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat mazowiecki, gmina Kowalewszczyzna, zaginął 10-15/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);
- Romuald s. Władysława, kanonier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat mazowiecki, gmina Kowalewszczyzna, zaginął 10-15/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);




Jabłoński :

- Aleksander s. Antoniego , w latach 1878-1879 służył w Lejb Gwardii Siemieniowskim Jego Wysokości Imperatora Aleksandra Aleksandrowicza Pułku, nie podany stopień wojsk.; w roku 1879 zwolniony ze służby wojskowej; (Lejb Gw.Siemieniowski Pułk 1883r.) ;
- Aleksander s. Józefa, chorąży 146-go Carycinskiego pułku piechoty od 05/11/1869 r. ; z dniem 10/04/1872 r. przeniesiony do 138-go Bolchowskiego pułku (37 Dywizja Piechoty 1700-1880) ;
- Aleksander s. Pawła; ur. 1875 r.; działacz Morskiego Uniwersytetu (Oficerzy Morskiej Floty ) ;
- Alfred s. Aleksandra, od 21/06/1870 kornet w Grodzieńskim pułku husarów; 26/10/1882 w stopniu pułkownika przeszedł do rezerwy (Grodz.płk. 1897);
- Andrzej s. Mikołaja, pułkownik w Kazańskim Okręgu Wojennym, m-sto Kazań (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Andrzej s. Mikołaja, ur. 09/11/1869 r. w stopniu pułkownika od 06/12/1908 r. - eneralny Sztab 47 Dywizji Piechoty (Wykaz płk. 1914) ;
- Andrzej s. Mikołaja - pułkownik - 163 piechota , pułk Lenkokansko-Naszemburski (1914-1916) ; skończył w 1900 r. Wojenną Akademię Imperatorską - Mikołaja - K.P. Komni
- Antoni Tomasz Leonard s. Ludwika - 127 Put. pułk piechoty (Równo) - dowódca 2-go batalionu - podpułkownik (Gub.Woł. 1892 r.);
- Bronisław, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Grodnieńska, Powiat B-stocki, zaginął bez wieści 25/12/1914r. (Spis pol. 1914);
- Edmund s. Jana - 11 Artyleryjska Brygada - starszy lekarz (Gub.Woł.1892 r.);
- Edmund s. Klemensa, kapitan w Dońskim Imperatora Aleksandra III Pułku, m-sto Odessa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Eugeniusz - służba w Syberyjskim ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Jan s. Włodzimierza ur 1860r.; pułkownik 75 piechota Sewastopolskiego pułku ;
- Jan s. Aleksego , podpułkownik, dowódca 5-ej baterii 13-ej Strzeleckiej Syberyjskiej Artyleryjskiej Brygady (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Jan s. Władysława, podpułkownik w 47-ym Ukraińskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku, m-sto Winnica (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Józef s. Pawła, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Żyrzyń, zaginął 14/08/1914 lub 14/08/1915r. (Spis pol. 1915, str. 1788);
- Konstanty s. Konstantego - chorąży - Lejb Gwardii Pułku Pawłowskiego (1883 r.) ;
- Ksawery s. Ignacego , 1808 r. - feldberger, 1819 r. chorąży, 1834 kapitan ( Feldbergerski korpus 1796-1896);
- Mikołaj s. Mikołaja , porucznik 19-go Kostromskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Mikołaj s. Włodzimierza, ur. 28/12/1858 r.; w stopniu pułkownika od 04/10/1907 r., w armii piechoty rejonu Żytomirskiego (Wykaz płk.1914) ;
- Paweł s. Wiktora ur. 1899 r. - oficer Armii Kołczaka ;
- Paweł August s. Józefa - od 22/12/1873 roku porucznik - Lejb Gwardii Pułku Pawłowskiego (1870 r.) ;
- Piotr s. Aleksandra, rotmistrz w 12-tym Starodubowskim pułku (Spis rotmistrzów Armeńskiej Kawal. 15/09/1916);
- Sergiusz s. Aleksandra, porucznik w 6-ej artyleryjskiej brygadzie rezerwy (sąd brygady) (K.P.Gub.Saratowska 1893) ;
- Sergiusz s. Mikołaja ur. 1874 r. - pułkownik - sztab 5 Armii ;
- Stanisław s. Aleksandra; służył na krążowniku " Orzeł " (Oficerzy Morskiej Floty ) ;
- Stanisław s. Antoniego, porucznik w Wileńskim Okręgu Wojennym - Wileński artyleryjski pułk (Dwinsk) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Józefa, porucznik 147-go Samarskiego pułku piechoty - 1863r. ( Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880) ;
- Wiaczesław s. Sergiusza, sztabs-kapitan 2-ej pieszej baterii rezerwy, m-sto Kijów (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wincenty , w roku 1876 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 109-go Wołżsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
- Włodzimierz s. Konstantego , podporucznik 185-go Baszkadyklarskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Włodzimierz s. Mirona , podporucznik 196-go Iskarskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać ten post.[/list]

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:26, w całości zmieniany 21 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:22
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Kowalski :

- Aleksander s. Mikołaja , sztabs-kapitan , Kaukazka artyleryjska brygada rezerwy, m-sto Wladikawkaz (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksy s. Adama , kapitan 18-go Wołogodowskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Anatol , lejtienant w 88 ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Andrzej s. Anatola, ober-oficer floty, starszy lejtienant od 14/01/1913 r. (Oficerzy floty 1917);
- Antoni s. Antoniego, sztabs-oficer, kapitan I rangi floty od 03/08/1915 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Borys s. Grzegorza , porucznik Czembarskiego pułku piechoty (order św. grzegprza 1914-1918) ;
- Fiodor Julian Marian s. Juliana, ur. 18/04/1865 r., wyznanie katolickie, żonaty, 2 dzieci, starszy lekarz przy 102 Wiatskim pułku piechoty (Spis cywil.wojsk.1909) ;
- Franciszek s. Jana, szeregowy, wyzn.katol., kawaler, Gub.Chełmska, Powiat Tomaszowski, gmina Krynicy, zaginął 19/11/1914r. (Spis pol. 1914, str.13512);
- Franc/Franciszek s. Kazimierza, szeregowy, wyzn. katolickie, kawaler, Gub. Kaliska, powiat sieradzki, Krokocice, ranny 5/11/1914 r. (Spis pol. i rannych, 14805);
- Jakub s. Ignacego, ur. 19/02/1845 r., wyznanie prawosławne, wdowiec, wykładowca w Pażewskim Korpusie (Spis cywil.wojsk.1909) ;
- Jan - feldfeber 2 Roty Strzeleckiej , otrzymał order wojenny 3-go stopnia Nr 2700 (Historia 2-go Rostowskiego grenadierskiego pułku 1889 r.) ;
- Jan s. Bartłomieja, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Zyrzyń, zaginął 10/08/1914 lub 10/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 1784);
- Julian s. Franciszka, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Warszawska, Powiat Płoński, Madzele, ranny 5/07/1915r. (Spis pol.1915r,, str. 42900);
- Kuźma podoficer 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty, wojenny order 4-go stopnia Nr 77232 (131 Tiraspolski Pułk Piechoty 1877r.) ;
- Marceli, szeregowy w 3 Ułańskim Smoleńskim Imperatora Aleksandra III Pułku, otrzymał odznaczenie wojenne Nr 21602 - 1863-1864 (Smoleński pułk 1708-1908) ;
- Michał, feldfebel I Rota w 12 Wielkołuckim pułku piechoty; odznaczony 3 i 4 stopniem Wojennego Orderu w wojnie ros.-jap. ( 12 Wielkołucki płk.piech. 1877-1904);
- Michał, szeregowy, wyzn.prawosławne, kawaler, Gub.Chełmska, Powiat Zamojski, okr.Suchowola, zaginął 9/10/1914r. (Spis pol. 1914,str. 13504);
- Michał s. Osipa, eger., wyzn.rz.-katol., kawaler, Gubernia Lubelska, powiat lubelski, gmina Jastków, ranny 16/07/1915r. (Spis pol. 1915, str. 9656);
- Mikołaj s. Mikołaja - podpułkownik 282-go Aleksandrowskiego pułku piechoty (ord.1914-1918) ;
- Mikołaj s. Mikołaja , od 06/12/1914 - Oddzielny Korpus Żandarmerii (Spis rotmistrz.Armeńskiej Kawaleii 1916) ;
- Mikołaj s. Mikołaja, kapitan w 134-tym Fiedosijskim pułku piechoty, m-sto Jekaterinosław (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Paweł s. Grzegorza , porucznik okr. Zaamuskiego Korpusu Straży Granicznej - 1902 r. ;
- Piotr s. Jana, szeregowy, wyzn.rz.-katol., kawaler, Gubernia Radomska, powiat kozienicki, zaginął 29/08/1915r., (Spis pol. 1915,str. 9714);
- Piotr s. Wiktora , sztabs-kapitan 253 Groznienski batalion rezerwy m-sto Groznyj (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Alberta, porucznik w 165-tym Łuckim pułku piechoty, m-sto Kijów (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Antoniego , kapitan w 20-tym Galickim pułku , m-sto Żytomir (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Stanisław s. Feliksa, szeregowy, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Radomska, powiat koński, zaginął 29/08/1915r. (Spis pol.1915, str. 10107);
- Wacław s. Filipa, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Końskowola, ranny 10/08/1914 lub 10/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 1783);
- Walenty, szeregowy 3 Roty 12 Wielkołuckiego pułku piechoty; odznaczony 4 stopniem Wojennego Orderu za udział w wojnie ros.-jap. (12 Wielkołucki płk.piech. 1877-1904);
- Wiktor - 26 Strzelecki Syberyjski Pułk - spis 1916r. ;
- Witold s. Piotra, ur. 03/07/1861 r. , wyznanie katolickie, żonaty, 1 dziecko (syn) , starszy lekarz I Wschodnio-Syberyjskiego batalionu (1909r. spis cywil.powoł.do wojska);
- Włodzimierz, po ukończeniu w r. 1896 Uczel.Wojskowej w Wilnie powołany do 108-go Saratowskiego pułku piechoty (Uczeln.Wojsk.Wilno 1864-1899) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-01-2013 - 07:54, w całości zmieniany 24 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:27
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Głębocki :

- Grzegorz syn E. , ur. 15/02/1879 r. - kornet Straży Granicznej w Łomży - ok.1902 r. a w 1914 r. w 14 Brygadzie Częstochowskiej Korpusu Straży Granicznej ;
- Jan s. Józefa , ur. 1889 r.; 1916 - Morska Uczeln.Inżynieryjna; inżynier-mechanik; 'miczman' (Oficerzy morskiej floty) ;
- Julian s. Stanisława, kornet w Lejb Gwardii Ułańskim Jej Wysokości Aleksandry Fiodorowny Pułku od 1857 r. ; w roku 1858 w stopniu porucznika przeszedł do rezerwy (L.Gw.Ułański Pułk 1896r.) ;
- Mikołaj s. Józefa ur. 1859 r. - Odessa, mieszkaniec m. Kazań, ukończył Szkołę Wojenną, aresztowany 1920 r. - K.P Tamarstan ;
- Mikołaj s. Józefa , kapitan w 27-ym Witebskim pułku (m-sto Końsk) (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wasyli, oficer floty, miczman od 05/10/1912 r. (Oficerzy floty 1917) ;
- Wincenty s. D. , porucznik w 4-ym Kaukazkim batalionie strzeleckim (Ros.Imp.Armia 1909) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 12-04-2010 - 14:15, w całości zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dębowski :

- August s. Władysława, kapitan w 55-tym Podolskim pułku piechoty, m-sto Bendery (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Erazm s. Ludwika, porucznik w 15-tym Dragunskim Pierieslawskim Imperatora Aleksandra III Pułku, m-sto Płock (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Franciszek s. Kazimierza, szeregowy, wyzn.rz.-katol., żonaty, Gubernia Warszawska, powiat nowomiński, zaginął między 28/01 a 8/02/1915 (Spis pol. 1915,str. 9877);
- Jan - ukończenie w 1869 r. Wojskowej Uczelni Aleksandrowskiej;
- Kazimierz-Stanisław , sztandarowy 431 Tichwińskiego pułku piechoty; poległ w Małowody (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Konstanty s. Filipa, kornet w Lejb Gwardii Ułańskiego Jej Wysokości Aleksandry Fiodorowny Pułku od 1804 r. ; w roku 1807 przeniesiony do Wołyńskiego Garnizonowego pułku (J.Gw.Ułański Pułk 1896r.) ;
- Leon s. Macieja, naczelnik sztabu 37 Dywizji, data wstąpienia 20/01/1883 r. (Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880) ;
- Ludwik s. Piotra, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub.Lubelska, gmina Żyrzyń, zaginął 14/08/1914 lub 14/08/1915r. (Spis pol. 1915, str. 1789);
- Michał s. Grzegorza, sztabs-kapitan w 210-tym Pieriekopskim pułku piechoty rezerwy, m-sto Jekatierinoslaw (Ros.Imp.Armia 1909) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 04-03-2012 - 11:06, w całości zmieniany 8 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:34
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dzwonkowski :

- Antoni s. Kazimierza, ur. Gub. Płocka (rejon Pułtuski m.Chriszczań) za udział w powstaniu zesłany do Archanielska na 4 lata a potem na Sybir - 23/12/1866 r.
- Ludwik s. Osipa, ur. 1856 rok; wyznanie katolickie, podpułkownik w 150 Tamańskim pułku piechoty ( Spis podpł. 1898 r. )
- Piotr s. Stanisława, efr., wyzn.katol., żonaty, Gub.Warszawska, Powiat Radzymiński, Radzymin, wieś Marki, zaginął 10/07/1915r. (Spis pol. 1915r., str. 42900);

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-02-2012 - 19:39, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:37
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Staniszewski :

- Andrzej s. Baltazara ur. 18/05/1866 r. młodszy lekarz Kiracirsk.szpitala (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska) ;
- Andrzej s. Konstantego, kapitan, pomocnik starszego adiutanta w Władiwostockim Priamurskim Okręgu Wojennym (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Ignacy s. Jana - podoficer piechoty gwardii (1917) ;
- Lew s. Aleksandra, kapitan w 51 Litewskim Jego Wysokości Cesarewicza pułku piechoty, m-sto Simfieropol (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Michał s. S., szeregowy, wyznanie katolickie, kawaler, Gub.Grodzieńska, Powiat Wołkowyski, m-sto Roś, ranny 23/12/1914r. (Spis pol. 1914, str.11541);
- Władysław s. Jana, pułkownik, sztab-oficer Własikaukazkiej brygady (Kal.Kaukaz.1908 r.) ;
- Włodzimierz s. Jana, pułkownik, naczelnik w Jekaterinodarskim Oddziale dowództwa Władykaukazkiego (Ros.Imp.Armia 1909) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 18-02-2012 - 11:06, w całości zmieniany 5 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:41
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Kubiak :

- Marceli s. Jakuba - 202 piechota górska

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 08:56, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Mikucki :

- Antoni - 161 piechota pułku Aleksandropolskiego ;
- Antoni s. Zygmunta, kapitan w 112-tym Uralskim pułku piechoty, m-sto Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909);
- Franc, w roku 1876 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 110-go Kamsk. pułku piechoty (Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Stanisław s. Konstantego - dowódca pułku kawalerii 11 Strzeleckiej Dywizji - PBCP Nr 41 1921 ;
- Wincenty , ur. 09/04/1854 r. , wyznanie katolickie, żonaty, starszy lekarz 217-go Kromskiego pułku piechoty (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 06-09-2010 - 11:09, w całości zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2010 - 16:47
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Kalinowski :

- Aleksander s. Kazimierza, porucznik w 47 Ukraińskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku Piechoty, m-sto Winnica (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Aleksander s. Maksyma - chorąży - sztab pułku Imperatora Aleksandra (1864 r.);
- Aleksander s. Stefana, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, powiat sokołowski, ranny 4/03/1915r. (Spis pol.1915, str. 10076);
- Aleksander , w roku 1863 przeniesony do 2-go Moskiewskiego Gimnazjum Wojennego (Uczeln.Wojsk.Aleksandrowska 1901 r.) ;
- Anatol s. Apoloniusza - pułkownik, dowódca 267-go Duchowszczyńskiego pułku piechoty (ord.1914-1918) ;
- Andrzej s. Telesfora, porucznik we Władiwostockim batalionie saperskim, kwatera Władywostok (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Bronisław s. Lwa, porucznik w 32-gim Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, m-sto Krasnojarsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Dmitrij s. Grzegorza, kornet w Lejb Gwardii Kozaczego Jego Wysokości Pułku od 08/08/1834 r. ; z dniem 03/02/1842 r. w stopniu porucznika zwolniony ze służ.wojskowej (L.Gw.Kozaczy Pułk 1876 r.) ;
- Ignacy s. Pawła , porucznik 149-go Czarnomorskiego pułku piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
- Jakub , w roku 1863 ukończył Uczeln.Wojsk.Michałowsko-Woroneżską - kadecki korpus jako chorąży (Uczeln.Wojsk.Michałowsko-Woroneżska 1845-1865) ;
- Jan , chorąży 2-go Finlandzkiego pułku strzeleckiego, poległ w 1915 r. - Pachtalicha (ord.1914-1918) ;
- Konstanty s. Bronisława - dowódca wozu pancernego Nr 8 - 1920 r. PBCP;
- Michał s. Osipa, szeregowy, wyzn. prawosławne, kawaler, Gubernia Grodzieńska, m-sto Kobryń, zaginął 9/11/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8687);
- Mikołaj, podpułkownik w 13 Lejb Grenadiersk.Erewanskim Jego Wysokości Pułku , spis na 14/11/1850 r. (13 Lejb Grenad.Erewan.J.W.Pułk 1875) ;
- Mikołaj , szeregowy 15 Roty 73-go Krymskiego Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Aleksandra Michajłowicza Pułku , 1887 (73 Krymski Pułk 1887) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, sztabs-kapitan w 23 artyleryjskiej brygadzie, m-sto Gatczina (Ros.Imp.Armia 1909);
- Mikołaj s. Aleksandra, podporucznik w 36-stej artyleryjskiej brygadzie, m-sto Karaczew (Ros.Imp.Armia 1909);
- Mikołaj s. Piotra, kapitan w 153 Bakinskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Sergia Michałowicza Pułku Piechoty, m-sto Aleksandropol (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Modest , 1866 r. - podporucznik w 17-tym Archangielskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
- Piotr s. Stefana - rotmistrz 11 Aleksandrowska Brygada Straży Granicznej (pow. Pławski) 1889 r, ;
- Piotr s. Telesfora, sztabs-kapitan w 13-tym batalionie saperskim, m-sto Moskwa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sergiusz s. Aleksandra, porucznik w 38 Tobolskim pułku piechoty, m-sto Skierniewice (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Sergiusz s. Jana , sztabs-kapitan w 5-tym Wschodnio-Syberyjskim mort.artyleryjskim dywizjonie, sioło: Spasskoje (Ros.Imp.Armia.1909) ;
- Stanisław s. Andrzeja, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Warszawska, Jeziorna, ranny 4/07/1915r. (Spis pol. 1915r.str. 42900);
- Stanisław s. Jana, strzelec, Gubernia Łomżyńska, m-sto Ostrowa, zaginął 30/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 9654);
- Stefan/Stiepan s. Stefana , kapitan w 31 rezerwowym (kadrowym) batalionie piechoty, m-sto Płock (K.P.Gub.Płocka 1889) ;
- Telesfor s. Ignacego, ur. 15/01/1846 r., żonaty, 6 dzieci, dowódca - 100 Ostrowski pułk piechoty (Wykaz płk.1902 r.) ;

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:33, w całości zmieniany 18 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2010 - 08:10
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Ponczkowski / Penczkowski :

- Fadiej s. Juliana - sztabs kapitan 14 Roty ; 110 Piechota Kamska generała adiutanta Grafa Tolia , sioło: Szancy k/Kowna - (spis z 1913 r + Ros.Imp.Armia 1909) ;



Peczkowski :

- Aleksy, junker Wileńskiej Uczelni Wojennej, po jej ukończeniu w roku 1867 przydzielony do 113-go Starorusskiego pułku piechoty (Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899) ;
- Fiedor/Teodor s. Justyna, od 6/10/1863 r. podporucznik w 146 Carycyńskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.65);
- Jan, po ukończeniu w roku 1870 Wileńskiej Junkierskiej Uczelni Piechoty przeznaczony do 110 Kamskiego pułku piechoty (Wil.Junk.Ucz.Piech. 1864-1899) ;
- Ludwik, junker Wileńskiej Uczelni Wojennej, po jej ukończeniu w roku 1866 przydzielony do 10-go Wiatskiego pułku piechoty (Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899)) ;
- Michał s. Antoniego, pułkownik, dowódca 1-go Ussurijskiego żeleznodorożnego batalionu , m-sto Nikolsk - Ussurijskij (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Mikołaj s. Nikifora, sztabs-kapitan w 8 Krasnowodskim batalionie rezerwy, m-sto Krasnowodsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wincenty s. Justyna, od 28/03/1867 r. porucznik w 146 Carycyńskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.79);



W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 12-02-2013 - 18:13, w całości zmieniany 7 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2010 - 14:31
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Wichrowski / Wichiriew :

- Aleksander s. Aleksandra, pułkownik, wykładowca nauk wojennych w Aleksiejewskiej Uczelni Wojennej, m-sto Moskwa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Ignacy s. Józefa ur. ok. 1839 r. Gub. Płocka - czasowy szeregowy 58 piechoty batalionu rezerwy; za udział w powstaniu powołany do służby wojennej - spis uczestników powstania zesłanych do Jarańska (Gub. Wiatska) ;
- Mikołaj s. Aleksandra, ur. 01/12/1849 r.; pułkownik, dowódca w 200 Iżorskim pułku rezerwy (Wykaz płk. 1902);

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 22-04-2010 - 09:09, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2019 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.120845 sekund(y)