Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 20 listopada 2019

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2010 - 14:34
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Podbielski :

- imienia brak; w 1862 r. ukończenie Wojennej Akademii Imperatora Mikołaja

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 09:04, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2010 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Sułkowski :

- Aleksander , służba w 29 ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Andrzej s. Mikołaja, sztabs-kapitan w 29-tej artyleryjskiej brygadzie, m-sto Ryga (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Arkadiusz , w roku 1872 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 118-go Szujsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
- Borys s. Józefa ur. 1881 r. - naczelnik sztabu 3 Żelaznej Dywizji Strzeleckiej, 1913 r. - ukończenie Akademii Wojennej Imperatora Mikołaja
- Borys s. Józefa, porucznik w 34-tym Siewskim Ge.Kamieńskiego Pułku Piechoty, m-sto Połtawa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Grzegorz s. Mikołaja, kapitan w 29-tej artyleryjskiej brygadzie, m-sto Ryga (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Julian (Julij) s. Kacpra, w latach 08/06/1863 - 1865 kadet Korpusu Grafa Arkczejewa; w roku 1865 przydzielony do I Pawłowskiej Uczelni Wojennej (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884);
- Ludwik s. Andrzeja, chorąży, 50 Białostocki pułk piechoty, 1830 r. (50 B-stocki plk.piech.,1907);
- Mikołaj s. Mikołaja, kapitan w 45-tym artyleryjskim parku, m-sto Wilno (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wiaczesław s. Konstantego, porucznik w 26-tym Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, m-sto Irkutsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Witold s. Juliana, podporucznik w 43 artyleryjskiej brygadzie, m-sto Olita (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Włodzimierz, w roku 1883 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 7-go batalionu rezerwy (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.[/list]

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 15-02-2013 - 08:14, w całości zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 06:45
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Andrzejewski :

- Andrzej , w roku 1876 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 119-go Kołom. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Borys s. Grzegorza - podporucznik - 376 pułk piechoty
- Eugeniusz s. Konstantego - w latach 1878-1880 - kapitan - adiutant - 4-ta bateria Jego Imperatorskiej Wysokości Naczelnika Carewicza Aleksieja Mikołajewicza;
- K.K. (pierwsza litera odnosi się do imienia żołnierza, druga do imienia ojca) - drugi kapitan na niszczycielu " Groznyj " - wojna ros.-jap.
- Kazimierz , porucznik - 26 Wschodnio-Syberyjski pułk strzelecki, uczestnik wojny rosyjsko-japońskiej (Wojna ros.-jap.1905,str.21);
- Maksym s. Michała - w latach 1809-1810 podpułkownik - dowódca - Orłowski Muszkieterski Pułk (41-Egerski);
- Michał , w roku 1876 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 117-go Jarosławskiego pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899);
- Mikołaj s. Mikołaja - mł. oficer 3 Pułku Strzeleckiego ( 29-ta piechota - pułk Czerniogowski) - 5-ty Kijowski Pułk Grenadierów Jego Imperatorskiej Wysokości Naczelnika Carewicza Aleksieja Mikołajewicza;
- Paweł s. Jana, chorąży 94-go Jenisienskiego pułku - 01/04/1869 r. (Historia Permskiego pułku 1788-1897) ;
- Stefan s. Stiepana - rotmistrz - Lejb Gwardii Pułk Konny - order św. Grzegorza (1808);
- Stefan (Stiepan) s. Stefana (Stiepana) - w latach 1821-1827 - generał-major - Lejb gwardii Pułku Ułańskiego Wielkiej Księżny Aleksandry Fiodorowny;
- Walerian s. Waleriana, w stopniu pułkownika od 06/12/1911 r., dowódca 5 baterii Lejb Gwardii 2 artyleryjskiej brygady (Wykaz płk. 1914) ;
- Włodzimierz s. Andrzeja ur. 1849 r., sztabs-rotmistrz Warszawskiego Dywizjonu Żandarmerii (Oddz.Korpus Żnadarm. 1890) ;
W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 11-02-2013 - 11:33, w całości zmieniany 7 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 06:49
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Januszkieiwcz :

    - Arkadiusz - kursant Pawłowskiej Uczeln.Wojsk. 1869 r., przeznaczony do 27-ej polowej brygady artyleryjskiej (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Arkadiusz s. Konstantego , podpułkownik, dowódca 4 baterii - 2 Dywizjon - Lublin - 18-ta Artyleryjska Brygada (K.P. Gub.Lubelska 1898 );
    - Dmitry, junker Wileńskiej Uczelni Wojennej, po jej ukończeniu w roku 1882 przydzielony do 85-go Wyborgskiego pułku piechoty ((Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899);
    - Filip s. Kuźmy; żonaty, wyzn.prawosławne; Gub. Grodnieńska, Powiat Prużański , przepadł bez wieści 22/01/1915r. (Spis. pol. 1915);
    - Jan - chorąży 146-go Carycyńskiego pułku piechoty (ord.1914-1918) ;
    - Karol , po ukończeniu kursu junkerów w roku 1882 przeznaczony do 23-go batalionu rezerwy (Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899)
    - Konstanty - porucznik, adiutant 160 Abchazskiego Pułku ;
    - Konstanty s. Konstantego, ur. 06/05/1878 r. , syn podpułkownika, żonaty ; porucznik brygady Rypińskiej Korpusu Straży Granicznej ( K.Str.Gr. 1909 r.) ;
    - Michał s. Michała, młodszy oficer-chorąży 3 Roty 116-go Małojarosławskiego pułku piechoty (11 Grenad.Fanagor.Pułk 1790-1890) ;
    - Mikołaj s. Mikołaja ( 1868-1918 ) - dworzanin Gub.Pskowskiej - główny dowódca Kaukazkiej Armii;
    - Mikołaj s. Mikołaja, pułkownik w Kancelarii Ministerstwa Wojennego - Wydział Prawodawstwa Wojennego, m-sto Sankt Petersburg (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Mieczysław s. Ksawerego, podpułkownik w 112-tym Uralskim pułku piechoty, m-sto Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Stefan (Stiepan) s. Józefa, kapitan w 99-tym Iwangorodskim pułku piechoty, m-sto Dwinsk (Ros.Imp.Armia 1909) .

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 15-02-2012 - 16:23, w całości zmieniany 10 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 13:18
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Wesołowski :

    - Aleksy, po ukończeniu w roku 1860 Aleksandrowskiej Uczeln.Wojsk. jako porucznik przeznaczony do Riazanskiego pułku piechoty ( Aleksandrowska Uczeln.Wojskowa 1901 r.) ;
    - Aleksander s. Jana, sztabs kapitan - dowódca 16 Roty - 1879r. Wyborgskiego pułku (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Andrzej s. Andrzeja, ur. 20/02/1862 r.; w stopniu pułkownika od 01/06/1906r., dowódca - 21 Syberyjski Jej Wysokości Aleksandry Fiedorowny Pułk Strzelecki )Wykaz płk. 1914) ;
    - Antoni s. Andrzeja ur. 07/03/1866 r. - generał dowodzący brygadą 46-ej dywizji piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
    - Antoni s. Dymitra, kanonier, wyzn.prawosławne, kawaler, Gubernia Grodzieńska, m-sto Bielsk, poległ 19/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10052);
    - Grzegorz s. Grzegorza, w roku 1890 dowódca 13 Roty w 131 Tiraspolskim Gen.-Ad. Wannowskiego pułku piechoty (131 Tiraspolski płk.piech. 1877) ;
    - Grzegorz s. Michała - ' bibliotekar ' pułku - 127 Put. pułk (Równo) - Gub.Wołyńska 1892 r. ;
    - Ilia , w r. 1765 sierżant Wyborgskiego pułku, w r. 1770 zdemobilizowany w stopniu chorążego (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Józef s. Józefa, szeregowy, żonaty, wyzn.prawosławne, Gub.Grodnieńska, Powiat Białostocki, gmina Juchnowiec, ranny 9/05/1915r. (spis pol. 1915);
    - Michał s. Andrzeja , mł.oficer, kapitan 18-go saperskiego batalionu od 1895 r. ; z dniem 05/02/1898 jako podpułkownik przeszedł do rezerwy (18 batalion saperski 1899) ;
    - Mikołaj s. Aleksego, pułkownik, dowódca batalionu Aleksandrinskiego korpusu kadeckiego w latach 1851-1863 (Uczlen.Aleksandrowska 1901) ;
    - Mścisław s. Antoniego, oficer od 1916r., porucznik w Lejb Gwardii Kirasirskiego Jego Wysokości Pułku, kontuzjowany 6 maja 1919 r,; poległ 9-10 czerwca 1919 r. w sioło Andriejewka na Krymie (Oficerzy Gwardii 2002);
    - Paweł s. Andrzeja - rotmistrz w służbie Czernomorskiej Brygady Korpusu Straży Granicznej - 1920 r. ;
    - Paweł s. Mikołaja - podpułkownik 76-go Kubańskiego pułku (order św. Grzegorza 1914-1918);
    - Piotr ur. 01/10/1855 r. , żonaty, 2 dzieci, lekarz dla dowódców - Kazańsk (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska) ;
    - Sergiusz, porucznik, poległ w 1914 r. (Lista poległych 1914) ;
    - Stefan (Stiepan) s. Siemiona , w latach 1802-1809 służył w Lejb Gwardii Siemieniowskim Jego Wysokości Imperatora Aleksandra Aleksandrowicza Pułku; w roku 1808 w stopniu wojskowym - sztabs - kapitan (L.Gw.Siemieniowski Pułk 1883 r.) ;
    - Włodzimierz s. Włodzimierza , ur. 1895 r.; 1915- Morski Korpus; miczman; od 24/01/1919 r. porucznik (Oficerzy Morskiej Floty) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:36, w całości zmieniany 17 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 13:20
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Marciniak :

    - Konstanty s. Antoniego - porucznik 193-go Swiażskiego pułku piechoty; poległ w Agaszi (order św. Grzegorza 1914-1918);

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 09:11, w całości zmieniany 2 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2010 - 09:05
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Wasilewski :

    - Adam , efr., wyzn.rzym.-katol., kawaler, Gubernia Lubelska, powiat łukowski, gmina Łysobyki, ranny 22/08/1915 r. (Spis pol. 1915, str. 9656);
    - Aleksander, po ukończeniu w roku 1871 kursu junkerów przeznaczony do 120-go Sierpuch. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Aleksander s. Aleksandra , sztabs-rotmistrz w Primorskim dragunskim pułku , sioło - Razdolnoje (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Aleksander s. Aleksandra porucznik w Jamburgskim pułku od 16/08/1869 r. , przeniesiony z 14-go Mitawskiego husarskiego Księcia Pruskiego Alberta młodsz. pułku; z dn. 27/04/1871 r. przeniesiony do S.Petersburskiej policji d/s kawalerii (Jamburgski Pułk) ;
    - Aleksander s. Aleksandra, kornet w Jamburgskim pułku od 22/04/1865 r. , przeniesiony z 2-go Lejb Gwardii Kuriandskiego ułańskiego pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Aleksy , szeregowy 12 Roty Lejb Gwardii Izmajłowskiego Pułku, otrzymał order wojenny 4 stopnia (L.Gw.Izmajł.Pułk 1730-1880) ;
    - Andrzej s. Antoniego, kapitan w 20-tym Turkestanskim batalionie strzeleckim, m-sto Kerki (Ros.Imp.Armia 1909);
    - Antoni, szeregowy, Gub. Warszawska, Powiat Błoński, okręg Młochów, zaginął 17/08/1914 lub 17/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 1828);
    - Antoni s. Pawła, porucznik w admiralicji; na emigracji we Francji; zmarł 05/08/1933 r. w Paryżu (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Antoni s. Piotra - 128 Starosokolskij pułk piechoty (Zasław) - kapitan 9-tej roty (Gub.Woł. 1892 r.) ;
    - Jan , po ukończeniu kursu junkerów w roku 1897 przeznaczony do 97-go Lifl. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Jan s. Aleksandra , sztabs-kapitan w 8 Finlandzkim strzeleckim pułku, m-sto Wybort (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Jan s. Aleksego, kanonier, wytzn.prawosławne, kawaler, Gubernia Grodzieńska, powiat Słonimski, ranny 18/01/1915r (Spis pol. 1915, str. 10052);
    - Jan s. Fiodora , porucznik w 58 Pragskim pułku, m-sto Mikolajew (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Jan s. Kuźmy , podpułkownik , od kwietnia do 7 maja 1865 r. w 65-tym Moskiewskim pułku piechoty (Historia 65-go Moskiewsk.Pułk.Piechoty 1890 r.) ;
    - Jan s. Macieja, szeregowy, wyzn.prawosławne, żonaty, Gubernia grodzieńska, powiat bielski, gmina Orla, ranny 12/10/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8815);
    - Jan s. Macieja, porucznik 146-go Caricinskiego pułku - 20/02/1864 r.; w stopniu sztabs-kapitana zwolniony ze służby wojskowej z dniem 23/10/1865 r. (Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880) ;
    - Jan , podporucznik Wyborgskiego pułku - 1766 r. , w r. 1770 zdemobilizowany w stopniu podporucznika (Wyborgski pułk 1901);
    - Kesar (nie wiem jaka oboczność imienia, może Cezar ) s. Jana, ober-oficer floty, starszy lejtienant od 30/07/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Konstanty s. Jana - 43-ci Ochocki pułk piechoty (Łuck) - młodszy lekarz (K.P Gub.Wołyńska 1892 r.) ;
    - Konstanty s. Leona , porucznik w 7 batalionie pontonowym, m-sto Góra-Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909);
    - Leon s. Antoniego, ur. 26/12/1848 r., żonaty , 8 dzieci, pułkownik, sztabs-oficer d/s wojskowych w W-wskim Wojennym Okręgu, m-sto Warszawa , 1899 (Wykaz płk.1902) ;
    - Michał , 1859 r. - chorąży w 17-tym Archangielskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
    - Michał s. Aleksandra, kornet w Jamburgskim pułku od 20/02/1873 r. (Jamburgski Pułk) ;
    - Michał s. Jana - 125 pułk Kurski ( Żytomir ) kapitan 16-go batalionu (Gub. Woł. 1892 r.) ;
    - Michał , po ukończeniu w roku 1884 kursu junkerów, przeznaczony do 22-go batalionu rezerwy (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Mikołaj , w r. 1764 sierżant Wyborgskiego pułku, zdemobilizowany w r. 1770 w stopniu kapitana (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Mikołaj , po ukończeniu w roku 1875 kursu junkerów przeznaczony do 105 Orenbursk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra, ur. 1845 r., żonaty , 2 dzieci, adiutant G.Ż.U. 1979 r., pomocnik Naczelnika Kurskiej Gubernii Żandarmerii (Oddzielny Korpus Żandarmerii 1892r.) ;
    - Mikołaj s. Włodzimierza, ur. 13/09/1896 r.; 1918 - gardemarin; 1919 - miczman (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Paweł s. Akima - 162 Achalicchskij pułk piechoty - komendanci roty - kapitan ;
    - Paweł s. F. - porucznik, adiutant 2 batalionu 10-go Wschodnio- Syberyjskiego pułku strzeleckiego ;
    - Paweł s. Wincentego, sztabs-kapitan w 83 Samurskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku Piechoty - Deszlagar (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Piotr , kapral 10-go Małorossijsk.grenadiersk.pułku, order św.Grzegorza Nr 52359 w roku 1877, poległ od ran (Historia 10-go Grenadiersk.Małorossijsk.Pułku 1889 r.) ;
    - Piotr , po ukończeniu w 1873 roku kursu junkerów przeznaczony do 119-go Kołomsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Stanisław s. Teofila- podporucznik w 1 pułku strzeleckim , m-sto Przasnysz ( K. Gub. Płocka 1889 r.) ;
    - Władysław, po ukończeniu w roku 1869 kursu junkerów , przeznaczony do 113-go Starorosijsk. pułku piechoty (Spis Uczeln. Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Włodzimierz s. Aleksandra, rotmistrz w 15-tym Husarskim Ukraińskim Jej Wysokości Wielkiej Kniaziny Ksenii Aleksandrowny Pułku , m-sto Sierpiec (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Włodzimierz s. Aleksandra , komendant 1-go żelaznodorożnego batalionu , m-sto S.Petersburg (Ros.Imp.Armia 1909);
    - Włodzimierz s. Mikołaja, porucznik w 1 Wschodnio-Syberyjskim wojenno-telegraficznym batalionie, sioło: Spaskoje (Ros.Imp.Armia 1909) ;



    Miźko - Wasilewski Jan s. Jana, ur. 07/08/1851 r., sztabs-oficer, pułkownik w armii piechoty (Wykaz płk. 1914) ;


    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:45, w całości zmieniany 23 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2010 - 10:27
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Kułak :

    - Grzegorz - żołnierz Armii Czerwonej 2 pułku brygady kursantów (odzn. 1923 r.)

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 09:14, w całości zmieniany 1 raz
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2010 - 10:30
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Mazur:

    - Adam s. Aleksego, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, okręg Małyszew, zaginął 10/11/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8681);
    - Antoni, dragon w Lejb-Gwardii Dragońskim Pułku; poległ w kampanii 1877-78 (Lejb-Dragon 1814-1914) ;
    - Bolesław s. Osipa, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, zaginął 9/11/1914r. (Spis pol.1914,str. 8684);
    - Bronisław s. Kazimierza, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, gmina Aleksin, ranny 8/11/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8682);
    - Michał s. Andrzeja, efrejtor, wyznanie prawosławne, żonaty, Gub. Chełmska, powiat hrubieszowski, Moniatycze, ranny 21/11/1914r. (Spis.pol. i rannych, 14057)
    - Rafał s. Adama, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, okręg Małyszew, zaginął 10/11/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8681);
    - Jan , szeregowy 10-go Małorossijsk.grenadiersk.pułku, order św.Grzegorza Nr 51403 w roku 1877 (Historia 10-go Grenadiersk.Małorossijsk.Pułku 1889r.) ;
    - Jan s. Szczepana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., Gub.Lubelska, powiat lubelski, , ranny 9/02/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8501);
    - Paweł s. Mikołaja - dowódca eskadry 14 dywizji (odzn. 1923 r.);
    - Piotr s. Stanisława, grenadier, wyzn.luterańskie, kawaler, Gubernia Lubelska, powiat Krasnystaw, gmina Sułów, zaginął 6-12/07/1915r. (Spis pol. 1915, str. 9991);
    - Sebastian, szeregowy 12 Roty 2-go Rostowskiego grenadierskiego pułku, otrzymał order wojenny Nr 63091 (Historia 2-go Rostowskiego grenadierskiego pułku 1889r.) ;
    - Stefan - żołnierz Armii Czerwonej 132 pułku ( odzn. 1923 r.) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-01-2013 - 08:37, w całości zmieniany 8 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2010 - 18:36
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Nowicki :

    - Adam , po ukończeniu w roku 1882 kursu junkerów, przeznaczony do 106-go Ufimsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Adolf -młodszy lekarz kadeckiego Tiflisskiego korpusu ; (1909 - spis cywil. powoł.do wojska);
    - Aleksander s. Jana - kapitan - 45-ty Azowski pułk piechoty - dowódca 1-wszej Roty (K.P Gub.Wołyńska - 1892r.) ;
    - Benjamin s. Piotra, porucznik w admiralicji od 06/12/1914 r. (Oficerzy floty 1917);
    - Borys s. Konstantego, ur. 1888 r.; 1908- Morski Korpus; 1909 - oficer; starszy lejtienant; na emigracji w Estonii (Oficerzy Morskiej Floty);
    - Eugeniusz s. Fiedora, ur. 29/11/1867 w Gub. Radomskiej ( z dworzan Gub. Smoleńskiej ); 1884 - Płocki Korpus Kadecki; 1886 - Konstantynowska Uczelnia Wojenna; 1892- Akademia Gensztabu; oficer Lejb Gwardii Litewskiego Pułku (Oficerzy Gwardii 2002);
    - Grzegorz - kursant Konstantynowskiej Uczeln.Wojskowej 1883 r., przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Grzegorz s. Pawła, ur. 03/11/1876 r. w Sewastopolu; 1916 - Morski Korpus; miczman; dowódca wachty krążownika " Pamięci Merkurego " (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Henryk s. Tomasza, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler,Gub.Warszawska, Powiat Pułtusk, wieś Sziszka ( słabo widoczna ), zaginął 7/02/1915r. (Spis pol. 1915);
    - Hipolit s. Romana ur. 01/05/1864 r. - młodszy lekarz 17-go Archangielogorodskiego pułku piechoty ; (1909-spis cywil.powoł.do wojska) ;
    - Jan , po ukończeniu w roku 1871 kursu junkerów , przeznaczony do Ufimsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Jan s. Hipolita, od 20/02/1864 r. podporucznik w 145 Nowoczerkawskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.35);
    - Józef s. Macieja, szeregowy, wyzn.rzyms.-katol., Gubernia Lubelska, powiat lubelski, wieś Radowczyce ( niewyraźny skrót ), ranny 9/02/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8501);
    - Karol s. Władysława, w latach 30/08/1853 - 1862 kadet Korpusu Grafa Arakczejewa; od 1862 roku podpułkownik w 18-tym Batalionie strzeleckim (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Konstanty , kadet II Moskiewskiego Korpusu Kadeckiego Imperatora Mikołaja I - ukończenie 1899-1900 (Moskiewski Korpus Kadecki 1899) ;
    - Leon , po ukończeniu w roku 1893 kursu junkerów, przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Lucjan s. Franca, ur. 1862 r.; w służbie wojsk. od 1881 r.; pomocnik lekarza morskiego w szpitalu w Sewastopolu; rozstrzelany przez bolszewików w nocy 16/12/1917 r. (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Michał s. Felicjana , ur. 01/09/1864 r. Gub. Mińska; 08/12/1885 szeregowy ; 06/08/1895 r. - podporucznik - 17-go Archangielskiego Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
    - Mikołaj , z premier-majorów Głuchowskiego karabinierowego pułku 22/09/1786 r. ; przeniesiony do Gwardii konnej - sekund-rotmistrz ; w roku 1787 - rotmistrz (Lejb Gw.konnego pułku 1731-1886 r.) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra - podporucznik 74-go Stawropolskiego pułku piechoty, poległ 23/07/1917 w Pukliaki (ord.1914-1918) ;
    - Mikołaj s. Dementego , ur. 22/02/1833 r.; żonaty, 1 syn; generał-lejtienant w armii kawalerii; naczelnik 9 Dywizji Kawalerii (w spisie gen.sztabu) (Spis gen. 1891r.) ;
    - Mikołaj s. Jana , podpułkownik 9-go Staroingermanlandzskiego pułku (K.P.Gub.Niżnogorodzka 1891 r.) ;
    - Mikołaj s. Mikołaja - starszy adiutant - rotmistrz - sztab 32-giej Dywizji Piechoty ( K.P. Gub.Wołyńska 1892 r. );
    - Mikołaj , po ukończeniu w roku 1872 kursu junkerów, przeznaczony do 119-go Kołomsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Mikołaj s. Włodzimierza , 1881 - chorąży w Lejb Gwardii Siemieniowskim Pułku (L.Gw.Siemieniowski pułk 1883) ;
    - Osip, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Grodnieńska, Powiat B-stocki, zaginął bez wieści 9/11/1914r. (Spis pol. 1914);
    - Paweł s. Jana, ur. 23/06/1857 r.; oficer od 1879 r.; wice-admirał, głównodowodzący portu Sewastopolskiego morza Czarnego; rozstrzelany w nocy 15/12/1917 r. w Sewastopolu przez bolszewików; miał córkę Marię (Kociubińska) (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Sergiusz s. Pawła, pomocnik lekarza floty Czernomorskiej; rozstrzelany między 16/12/1917 a 24/02/1918 r. w Sewastopolu (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Walerian , 1843-1848 - ukończenie Kadeckigo Korpusu Grafa Arakczejewa; podporucznik w Selenginskim pułku piechoty; poległ 28/06/1855 r. na 3 bastionie przy bombardowaniu Sewastopola (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Wasyl s. Jakuba (Jakowlewa) , w latach 27/02/1834 - 1839 kadet Korpusu Grafa Arakczejewa; od 1841 roku służba w 3 Grenadierskiej Artyleryjskiej Brygadzie (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Wincenty, podoficer 113-go Staroruskiego pułku piechoty, order św.Grzegorza Nr 102803 w roku 1855 (Historia 113-go Staroruskiego pułk.piechoty 1900 r.) ;
    - Władysław , oficer floty, miczman od 25/03/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Włodzimierz s. Antona/Antoniego, od 01/11/1872 r. chorąży w 145 Nowoczerkawskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.54);
    - Włodzimierz s. Piotra , 15/08/1861 r. przeniesiony z Tawriczeskiego grenadierskiego Jego Wysokości Imperatora Wielkiego Kniazia Michała Mikołajewicza Pułku do Lejb Gwardii Litewskiego Pułku; 29/12/1864 r. przeniesiony do sztabu generalnego w stopniu szbas-kapitana (L.Gw.Litewski Pułk 1887) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-02-2013 - 21:33, w całości zmieniany 18 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2010 - 08:24
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Szmidt :

    - Albert s. Alberta, ur. 03/05/1888 r. w Rydze; chorąży floty; inżynier-mechanik; oficer od 1917 r. (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Alfred - kursant Pawłowskiej Uczeln.Wojsk. 1887 r., przeznaczony do 53-go Wołyńskiego E.I.W. Mikołaja Mikołajewicza Starsz. pułku piechoty (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Aleksander s. Aleksandra, ur. 16/06/1871r., kapitan w Lejb Gwardii 3-go pułku strzeleckiego (Spis Kapitanów Gward.Piechoty 1910);
    - Aleksander s. Aleksandra , ober-oficer floty, starszy lejtienant od 06/01/1914 (Oficerzy floty 1917) ;
    - Aleksander s. Otta , ur. 19/03/1833 r., żonaty, 5 dzieci; generał-lejtienant w armii piechoty; naczelnik 16 Dywizji Piechoty (w spisie gen.sztabu) (Spis gen. 1891 r.) ;
    - Aleksy s. Karola , pułkownik w 108 Saratowskim pułku piechoty (KP Gub.Wileńska 1912) ;
    - Andrzej - szeregowy 10-go Małororossijskiego grenadierskiego pułku piechoty, w roku 1877 otrzymał ord.św.Grzegorza Nr 52393 (Historia 10-go Grenad.Małoros.Pułku 1889r.) ;
    - Apoloniusz s. Andrzeja, sztabs-rotmistrz w pułku Jamburgskim od 22/01/1865 r. - przeniesiony z 1-go S.Petersburskiego Bawarskiego ułańskiego pułku, będąc w stopniu rotmistrza z dn. 27/04/1867 r. zwolniony ze służb.wojsk. z przyczyn zdrowotnych (Jamburgski Pułk) ;
    - Artur s. Adolfa - sztab-rotmistrz 2 eskadron (sztab w Kaliszu) 15-ty dragunskij Aleksandrowskij pułk (K.P. Gub.Kaliska 1906r. ) ;
    - Artur , ur. 1856 r.; w służbie wojsk. od 1878 r.; oficer od 1882 r.; kapitan 1 rangi (z rezerwy) Syberyjskiej Floty (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Artur otczestwo Gotlibowicz, sztabs-oficer floty, kapitan I rangi od 27/07/1915 (Oficerzy floty 1917);
    - Eugeniusz s. Jana , inżynier-mechanik , kapitan 2 rangi od 03/08/1913 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Eugeniusz s. Otta , ur. 31/12/1844 r. , generał kawalerii Kirasirskiego Jego Wysokości Pułku, na liście figuruje z dn. 06/12/1907 (Spis gener.1914 r.) ;
    - Fiedor s. Michała, ur. 18/08/1850 r., wyznanie prawosławne, żonaty, 6 dzieci, starszy lekarz przy Bobruńskim batalionie dyscyplinarnym (Spis cywil.wojsk.1909) ;
    - Georg Henryk s. Jakowlewa, ur. 18/12/1851 r., wyznanie luterańskie, żonaty, 2 dzieci, wykładowca w Woroneżskim Kadeckim Korpusie (Spis cywil.wojsk.1909) ;
    - Grzegorz s. Eugeniusza, podporucznik , 1914 r. - ranny (Spis rannych 1914);
    - Grzegorz s. Jana , w latach 1877-1878 pułkownik Lejb Gwardii Pułku Finlandzkiego ;
    - Grzegorz s. Jana, pułkownik sztabu generalnego, wykładowca historii i taktyki wojennej - 1865 r. Pawłowskiej Uczeln.Wojennej (Pawłows.Uczeln.Wojenna 1798-1898);
    - Grzegorz s. Marcina - chorąży 123-go Kozłowskiego pułu piechoty (ord.1914-1918) ;
    - Grzegorz , oficer floty, miczman od 04/05/1917 (Oficerzy floty 1917) ;
    - Jan - kapral 10-go Małorossij.pułku grenadierskiego; w roku 1877 otrzymał ord.św.Grzegorza Nr 83072 (Historia 10-go Grenadiersk.Małorossikj.pułku 1889) ;
    - Julian Włodzimierz s. Jana, dwódca 2-go batalionu 10-go Nowobg.pułku (K.P.Gub.Kałużska 1913r.) ;
    - Karol, kornet w pułku Jamburgskim od 14/06/1814 r. (Jamburgski Pułk ) ;
    - Karol s. Adolfa - 4 oddział Sandomierskiej Brygady Oddziału Korpusu Straży Granicznej (K.P. Gub.Lubelska 1898 r.) ;
    - Karol s. Karola, pułkownik w Lejb Gwardii Pawłowskim Pułku od 28/01/1833 r.; z dniem 13/01/1835 r. zwolniony ze służby wojskowej z przyczyn rodzinnych (L.Gw.Pawłowski Pułk 1890r.) ;
    - Konstanty s. Konrada , w latach 1877-1884 generał-major Lejb Gwardii Pułku Pawłowskiego ;
    - Konstanty - kursant Pawłowskiej Uczeln.Wojsk. 1886 r., przeznaczony do pułku piechoty I.W.K. W.Konstantynowny (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893);
    - Krystian s. Jana , kapitan Wyborgskiego pułku - 1795 r. (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Michał s. Andrzeja, ur. 1879 r.; 1904 - Morska Uczeln.Inżynieryjna; kapitan 2 rangi; inżnier-mechanik; na emigracji (nie podane gdzie) (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Michał otczestwo Andresewicz , inżynier-mechanik, kapitan 2 rangi od 10/01/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Mikołaj s. Mikołaja - rotmistrz 15-go Ukraińskiego pułku huzarów (ord. 1914-1918) ;
    - Mikołaj - kursant Konstantynowskiej Uczeln.Wojsk. 1872 r., przeznaczony do 27-ej polowej brygady artyleryjskiej (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra, kornet Jamburgskiego pułku od 25/06/1865 r., przeniesiony z 42-go Jakutskiego pułku piechoty; po roku 1871 figurował jako sztabs-rotmistrz tego samego pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra, ur. 16/08/1873 r., kapitan w Lejb Gwardii 3 str.pułku (Spis kapitanów Gward.Piechoty 1910);
    - Mikołaj s. Nikity, kornet w Lejb Gwardii Ułańskim Jej Wysokości Aleksandry Fiodorowny Pułku od 1888r. ; z dniem 20/09/1889 r. skreślony z listy wojsk. ze względu na śmierć (L.Gw.Ułański Pułk 1896r.) ;
    - Mikołaj s. Włodzimierza, ur. 1863 r.; 1883 - Morski Korpus , Akademia Gejsztaba; podpułkownik w admiralicji; wykładowca Morskiego Korpusu; w siłach zbrojnych Południowej Rosji; pułkownik; w 1920r. ewakuowany z Noworossijska do Aleksandrii na statku " Saratow "; na emigracji; generał-major floty (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Nikita s. Konrada , 1851-1862 sztabs-kapitan w Lejb Gwardii Siemieniowski Pułk, 1862 - zwolniony od służby wojskowej (L.Gw.Siemien.Pułk 1883) ;
    - Paweł s. Jana, kornet w Jamburgskim pułku od 1817 r.; przeniesiony z Orenburskiego ułańskiego pułku; będąc w stopniu porucznika z dn. 15/11/1818 r. zwolniony ze służb.wojsk. z przyczyn zdrowotnych (Jamburgski Pułk) ;
    - Piotr s. Aleksandra, chorąży S.Petersburskiego Grenadierskiego Króla Fryderyka Wilhelma III Pułku od 10/08/1838 r. ; z dniem 02/02/1842 r. zwolniony ze służby wojskowej z powodów rodzinnych (w stopniu porucznika (S.Petersburski Grenad.Pułk 1880 r.) ;
    - Piotr s. Piotra, ur. 06/10/1859 r. ; generał-major w armii kawalerz., komisarz d/s zachodniej części Zadońsk. ; na liście figuruje od 06/12/1910 r. (Spis gener.1914r.) ;
    - Stanisław s. Jakowlewa, w latach 1862-1870 kadetNiżegorodzkiego Gimnazjum Wojennego (Niż.Gimn.Woj.1834-1884) ;
    - Waldemar - kursant Konstantynowskiej Uczeln.Wojsk. 1869 r., przeznaczony do 27-ej polowej brygady artyleryjskiej (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Wiaczesław s. Jana; ur. 1885 r.; 1906 - Morski Korpus; oficer od 1907 r.; starszy lejtienant; rozstrzelany przez bolszewików (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Włodzimierz Albert s. Augusta, ur. 21/01/1852 r., żonaty, 3 dzieci, dowódca 27 brygady artyl. 2 Dywizji (Wykaz płk.1902);
    - Włodzimierz - podporucznik Lejb Gwardii 3-go pułku strzeleckiego - poległ w 1915 r. - Siennica-Korolewska (ord.1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Piotra, ur. 1883 r.; 1902 - Morski Korpus; kapitan 1 rangi sił zbrojnych Południowej Rosji; w 1920 r. ewakuowany z Sewastopola do Tursji (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Włodzimierz , oficer floty, miczman od 04/05/1917 (Oficerzy floty 1917) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 26-09-2010 - 16:35, w całości zmieniany 17 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2010 - 17:58
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Barszcz :

    - Albert s. Ludwika, ur. 1875 r.; 1897 - Morska uczeln.Inżynieryjna; kapitan 1 rangi; inżynier-mechanik; na emigracji we Francji 1924-1930; zmarł 01/08/1936 r. w Niemczech (Oficerzy morskiej floty) ;
    - Witold - kapitan 2 rangi - 3 ekipaż floty (wykaz floty-1904) ;
    - Włodzimierz s. Henryka Korrzeniowski/Korrzeniewski Barszcz ur. 29/05/1880 r. - 17-sta Brygada Tomaszowska Korpusu Straży Granicznej - 1914 r.

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.


    W tym wątku, nie udzielam odpowiedzi.
    Zapytania o występowanie Nazwiska... proszę zamieszczać w

    T: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej

    http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... 7071.phtml

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 05-11-2010 - 10:57, w całości zmieniany 3 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2010 - 20:36
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Sawicki :

    - Adrian - w roku 1887 ukończenie kursu junkerów i przeznaczony do 18-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Aleksander s. Grzegorza ur. 1864 r. , w roku 1913 dowódca Amurskiego Pułku Kozaczego (spis 1914-1918) ;
    - Aleksander s. Grzegorza, dowódca 2 sotni - Straż Ochrony Kolei Wschodnio-Chińskiej - 1900 r. ;
    - Aleksander s. Lwa, ur. 06/06/1874 r., żonaty, młodszy lekarz przy Gorżdinskiej Brygadzie Straży Granicznej, 1905 (Spis lek.med.str.gran.1909) ;
    - Aleksander s. Mikołaja, kapitan - poległ w 1914 r. (Lista poległych 1914);
    - Anatol s. Pawła, służył na krążowniku " Orzeł "; od 01/12/1918 r. w Uczeln.Morskiej we Władywostoku (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Anicenty , w roku 1878 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do Ustjżskiego pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Bronisław s. Antoniego, grenadier, wyzn.katolickie, żonaty,Gubernia Lubelska, m-sto Łuków, zaginął 4/03/1915r. (Spis pol.1915, str. 10076 );
    - Emanuel , w roku 1899 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 158-go Kutais. pułku piechoty ( Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
    - Eugeniusz , w roku 1866 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 116-go Małojar. pułku piechoty - poległ; (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Fiodor s. Pawła, porucznik 146-go Caricinskiego pułku piechoty od 30/03/1872 r. ; z dniem 22/11/1874 r. zwolniony ze służb.wojskowej z przyczyn zdrowotnych (37 Dywizja Piechoty 1700-1880) ;
    - Fiodor s. Waleriana, kornet w Jamburgskim pułku od 15/12/1813 r. - przeniesiony z Litewskiego ułańskiego pułku; w roku 1815 przeniesiony do Lejb Kirasijskiego Pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Foma/Tomasz s. Piotra, młodszy podoficer, wyzn.prawosławne, kawaler, Gub.Grodzieńska, powiat białostocki, Gródek, kontuzjowany 16/09/1914 r (Spis pol. 1914,10382);
    - Florian s. Antoniego/Antona, szeregowy, wyzn.rzymsk.-kat., kawaler, Gub. Suwalska, Powiat Sejeński, ranny 13/10/1914 lub 13/10/1915r. (Spis pol. 1915r.,str. 1887);
    - Grzegorz s. Aleksandra, ur. 1890 r. ; 1912 - Sumskij Kadecki Korpus; oficer na okręcie " Rostislaw "; w siłach zbrojnych Połudiowej Rosji; 28/03/1920 r. starszy lejtienant; na emigracji w Jugosławii (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Grzegorz s. Michała, kornet w Jamburgskim pułku od 08/10/1866 r.; będąc w stopniu porucznika z d. 31/05/1869 r. przeniesiony do Lejb Gwardii Grodzienskiego husarskiego pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Hipolit s. Wiktora , ur. 31/01/1863 r. , generał-major, naczelnik sztabu 2-go Turk.arm.korpusu, na liście z 13/07/1910 r. (Spis gen.1914 r.) ;
    - Ignacy, w roku 1884 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 109-go Wołżańskiego pułku piechoty ( Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Ignacy s. Ignacego , ' kazarm ' w 64-tym Kazańskim pułku piechoty , m-sto Sokółka (białostockie) (K.P.Gub.B-stocka 1913r.) ;
    - Ilia s. Grzegorza, podoficer w 131 Tiraspolskim Den.Adiutanta Wannowskiego pułku piechoty - 1899 r. (131 Tiraspolski płk piech.);
    - Jan s. Franciszka, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat węgrowski, rejon grębkowski, zaginął 4/03/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);
    - Jan s. Ignacego, szeregowy, wyzn.prawosł., żonaty, Gub.Warszawska, Powiat Grodzki, wieś Borowo, zaginął bez wieści 27/01/1915r. (Spis pol. 1915);
    - Jan s. Karola, pułkownik dowódca 19-go draguńskiego Archanielskiego pułku (spis 1914-1918) ;
    - Jan s. Macieja, chorąży w Lejb Gwardii Pawłowskim Pułku od 28/11/1819r., z dniem 12/10/1821 przeniesiony do Newskiego pułku piechoty (L.Gw.Pawłowski Pułk 1890r.) ;
    - Józef , w roku 1893 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 161-go Aleksandrowskiego pułku piechoty ( Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Konstanty s. Andrzeja, porucznik 4-go Kałużskiego batalionu rezerwy piechoty - 22/06/1857 r., z dniem 23/05/1860 r. jako sztabs-kapitan przeniesiony do 4-go Modlińskiego pułku piechoty batalionu rezerwy (Historia 101-go Permskiego pułku 1788-1897) ;
    - Leon s. Aleksandra , sierżant Uccurijskiego pułku kozaczego (spis 1914-1918) ;
    - Leon s. Józefa, kapitan 43-go Syberyjskiego pułku strzeleckiego (spis 1914-1918);
    - Ludwik ur. 07/10/1837 r. , wdowiec, 4 dzieci, dowódca 2 brygady 38-ej dywizji piechoty (spis 1896 r.) ;
    - Ludwik s. Fiodora, dwódca w 11-tym Grenadierskim Fanagorijskim pułku (11 Grenad.Fanag.Pułk 1790-1890r.) ;
    - Marian s. Sobiesława, ur. 02/08/1871 r., w stopniu pułkownika od 06/12/1909r. - 2-gi Kaukazki żeleznodorożnyj batalion (Wykaz płk. 1914) ;
    - Michał s. Andrzeja, starszy podoficer, wyznanie prawosławne, kawaler, Gub. Chełmska, powuat hrubieszowski, Mircze, kontuzjowany 19/11/1914 r. (Spis pol. i rannych, 14057);
    - Michał s. Józefa, kapitan 215-go Buzułukskiego pułku piechoty, na liście poległych 20/08/1904 r. (215-ty Buzułukski pułk piechoty 1904-1905) ;
    - Michał s. Michała , podporucznik w Grajewskiej brygadzie straży granicznej 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Graniczn.1902 r. ) ;
    - Michał s. Michała, ur. 02/05/1852 r., dworzanin, żonaty, pułkownik, dowódca Gorżginskiej Brygady, 1902 (Korp.Str.Gran.1909) ;
    - Michał s. Michała, ur. 28/05/1881 r., dworzanin, żonaty, porucznik w Taurogenskiej Brygadzie Straży Granicznej, 1905 (Korp.Str.Gran.1909) ;
    - Mikołaj s. Efima, major w 2 batalionie 13-go Biełozierskiego Gen.Feldm.Gr.Łassiego pułku piechoty (13 Biełozierski płk.piech. 1708-1893) ;
    - Mikołaj s. Michała, podporucznik 146-go Caricinskiego pułku piechoty; z dniem 20/11/1874 zwolniony ze służb.wojskowej z przyczyn rodzinnych (37 Dywizja Piechoty 1700-1880);
    - Mikołaj s. Mikołaja , od 25/06/1855 r. służba w 10-tym Małorossij.grenadiersk.pułku (Historia 10-go Małorossijsk.Grenadiersk.pułku 1899r.) ;
    - Mikołaj s. Wasyla/Wasiliewa , 1821-1824 kapitan w Lejb Gwardii Siemieniowskim Pułku (L.Gw.Siemien.Pułk 1883) ;
    - Mikołaj - 1892 r. ukończenie kursu junkerów i przeznaczony do 119-go Kołom. pułku piechoty, po roku 1899 - porucznik Lidskiego pułku piechoty ( Spis Uczel.Wojsk.w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Piotr , podooficer 4 Roty Lejb Gwardii Litewskiego Pułku, w roku 1887 otrzymał order wojenny Nr 54455 (L.Gw.Litewski Pułk 1887r.) ;
    - Sergiusz s. Wiktora, ur. 07/10/1866 r., w stopniu pułkownika od 06/12/1909 r, Oddzielny Korpus Żandarmerii (Wykaz płk. 1914) ;
    - Stanisław, w roku 1898 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 103-go Pietrozaw. pułku piechoty (Spis Uczel.Wojsk. Wilno 1864-1899 )
    - Stanisław - w roku 1890 ukończenie kursu junkerów i przeznaczony do 74 batalionu rezerwy ( Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Stanisław, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Lubelska, powiat łukowski, wieś Łazy, ranny 4/03/1915r. (Spis pol. 1915; str. 10078);
    - Stefan s. Aleksego, szeregowy, wyzn.prawosławne, żonaty, Gub.Grodnieńska, Powiat Grodnieński, ranny 7/11/1914 r. (Spis pol. 1914);
    - Wasyl s. Andrzeja, major 146-go Caricinskiego pułku piechoty od 06/10/1863r.; z dniem 19/11/1863 r. przeniesiony do Kaspijskiego pułku piechoty (37 Dywizja Piechoty 1700-1880) ;
    - Wiktor s. Hipolita , podporucznik 25-ej artyleryjskiej brygady (23 oddział korpusu sił powietrznych) (spis 1914-1918) ;
    - Wiktor s. Włodzimierza, sztabs-kapitan w 64-tym Kazańskim pułku piechoty (K.P. Gub.B-stocka 1913r.) ;
    - Wincenty s. Kazimierza, starszy podoficer, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, gmina Zawyki, ranny 12/10/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8815);
    - Witold s. Stefana (Stiepana), ur. 17/05/1847 r., żonaty, pułkownik w artylerii piechoty (Petersburg) (Wykaz płk.1902);
    - Władysław s. Józefa, porucznik, 50 Białostocki pułk piechoty, 1876 r. (50 B-stocki płk.piech.,1907);
    - Włodzimierz s. Aleksego, podporucznik 81-go Apszeronskiego pułku piechoty ( Katarzyny Wielkiej ) (spis 1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Grzegorza , podpułkownik, dowódca 11-ej Dywizji Artylerii (spis 1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Igora , kapitan w Lejb Gwardii Siemieniowskim Jego Wysokości Imperatora Aleksandra Aleksandrowicza Pułku , służył w latach 1840-1855, w r. 1853 awansowany na kapitana (L.Gw.Siemieniowski Pułk 1883r.) ;
    - Włodzimierz s. Józefa, porucznik 5-go Kaukazkiego górnego oddzielnego artyleryjskiego dywizjonu (spis 1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Michała, ur. 26/10/1850 r., żonaty, 8 dzieci, dowódca 3-go pułku strzeleckiego (Wykaz płk.1902);

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 18-02-2013 - 21:55, w całości zmieniany 31 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2010 - 21:09
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Kulesza :

    - Bronisław s. Witolda , sztab-rotmistrz - 27 Jerewańska Brygada Straży Granicznej - 1912 r. ;
    - Jan s. Kazimierza, kapitan w 1-ym Syberyjskim Strjetenskim pułku piechoty rezerwy , m-sto Irkutsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Michał s. Feliksa, podporucznik 70-go Riażskiego pułku piechoty (spis 1914-1918) ;
    - Stanisław s. Daniela, kanonier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat ostrołęcki, zaginął 10-15/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);
    - Walenty s. Łukasza, bombardier, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub. Łomżyńska, Powiat Łomżyński, poległ 25/11/1914 lub 25/11/1915r. (Spis pol. 1915, str. 1917);
    - Włodzimierz s. Józefa, kwatermistrz w 15-tym Szlisselburgskim Gen.-Feldm. Kniazia Anikity Repina pułku piechoty, m-sto Zambrów (K.P.Gub.Łomżyńskiej 1912) ;


    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:48, w całości zmieniany 5 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2010 - 08:11
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Sokołowski :

    - Aleksander s. Aleksego, w roku 1864 przeniesiony z Artylerii Wileńskiej do 107-go Troickiego pułku piechoty - sztbs-kapitan; w roku 1866 zwolniony ze służby w stopniu kapitana (107 Troicki Pułk Piechoty 1875 r.) ;
    - Aleksander (otczestwo Kleonowicz), rotmistrz 3-go eskadrona 33-go draguńskiego Izumskiego pułku (K.P. Gub.Wołyńska 1892r.) ;
    - Aleksander s. Wasyla , ur. 14/12/1852 r., żonaty, 1 syn, podpułkownik, pomocnik dowódcy 15-go Siewerskiego pułku, 1901 (Wykaz płk.1902) ;
    - Ambroży - podoficer 9 Roty Lejb Gwardii Litowskiego pułku, na liście poległych z dn. 04/01/1878 r. (Lejb Gw.Litowski pułk 1887) ;
    - Andrzej s. Franca (Franciszka), ur. 12/01/1863 r., w stopniu pułownika od 06/12/1904 r.; dowódca - 24-ty Simbirskij Gen.Niewiarowskiego Pułk Piechoty (Wykaz płk. 1914) ;
    - Andrzej s. Grzegorza , oficer floty, miczman od 06/11/1914 (Oficerzy floty 1917) ;
    - Antoni s. Stanisława, doradca wojskowy przy 215-tym Buzułukskim pułku piechoty; 15/12/1904 r. ze względu na stan zdrowia ewakuowany do Rosji (215-ty Buzulukski pułk piechoty 1904-1905) ;
    - Ambroży, podoficer 9 Roty Lejb Gwardii Litewskiego Pułku - na liście poległych z dn. 04/01/1878 r. (L.Gw.Litewski Pułk 1887 r.) ;
    - Bolesław , oficer floty , miczman od 25/03/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Borys s. Hipolita , kornet w Zaamurskim Okręgu straży granicznej, 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Gran.1902r.) ;
    - Filip s. Grzegorza, porucznik 320-go Czembarskiego pułku piechoty, poległ 21/05/1915 r. w miejscowośco Sadzawka (spis 1914-1918) ;
    - Franc, feldf. 7 -ej Roty 131 Tiraspolskiego pułku piechoty; 30/11/1877 r. otrzymał order wojenny 3-go stopnia Nr 77256 (Historia 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty 1877 r.) ;
    - Grzegorz s. Adama , sztabs-kapitan 5-go batlionu 168-go Ostrożskiego pułku rezerwy (K.P.Gube.Wołyńska 1892 r.) ;
    - Grzegorz s. Aleksandra, chorąży - z dniem 20/01/1817 r. przeniesiony do Pskowskiego wewnętrznego batalionu straży (Historia Permskiego pułku 1788-1897) ;
    - Grzegorz s. Grzegorza, kapitan, komendant 21 Roty (artyleria) , m-sto Płock (K.P.Gub.Płocka 1889) ;
    - Grzegorz s. Grzegorza , ur. 24/01/1863 r., wyznanie prawosławne, rozwodnik, starszy lekarz przy 14 strzeleckim pułku (Spis cywil.wojsk.1909) ;
    - Hipolit s. Hipolita, pułkownik w Gorżdinskiej brygadzie straży granicznej - 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Gran.1902r.) ;
    - Ignacy s. Ignacego , porucznik 1-go konno-górnego dywizjonu artyleryjskiego (spis 1914-1918) ;
    - Jakub, dowódca 11-stej Roty 13 Lejb Grenadiersk.Erewanskiego J.W.Pułku; poległ w stopniu majora - spis na 14/11/1850 r. (13 Lejb Grenadiersk.J.W.Pułk 1875);
    - Jan s. Jana , podpułkownik w 43 artyleryjskiej brygadzie (KP Gub.Wileńska 1914) ;
    - Jan s. Justyna, ur. 29/05/1895 r.; 1917- Szkoła Chorążych; miczman; dowódca na okręcie " Ludmiła " )Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Jan s. Mikołaja - lejtienant w kancelarii atamana Astrachańskiego wojsk kozaczych (K.P.Gub.Astrachańska 1916-1917);
    - Jan s. Mikołaja, ur. 28/01/1858 r., żonaty, 2 dzieci, pułkownik w armii kawalerii (Wykaz płk.1902r.);
    - Jan s. Pawła porucznik w Jamburgskim pułku od 1814 r.; z dn. 06/02/1816 r. przeniesiony do Borodinskiego pułku piechoty (Jamburgski Pułk) ;
    - Józef s. Macieja, podporucznik 2-go batalionu 166-go Łuckieo pułku piechoty (kwatera Żytomir) (K.P.Gub.Wołyńska 1892 r.) ;
    - Józef s. Macieja, ur. 31/01/1859 r.; w stopniu pułkownika od 06/12/1908 r., w armii piechoty Tomskiego rejonu (Wykaz płk. 1914) ;
    - Kazimierz s. Cypriana, sztabs-kapitan 655-go Dragomirczaskiego pułu piechoty (spis 1914-1918) ;
    - Konstanty s. Andrzeja , pułkownik w Lejb Gwardii Izmajłowskim Pułku - 1878 (L.Gw.Izmajł.Pułk 1730-1880) ;
    - Lew - kursant Aleksandrowskiej Uczeln.Wojsk. 1888 r., przeznaczony do 5-go Kaukazskiego batalionu piechoty rezerwy (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Mikołaj s. Ospia, w latach 1839-1848 Niżegrodzkie Gimnazjum Wojenne, po jego ukończeniu przeznaczony do 2 brygady Archangelskiego pułku piechoty (Niż.Gimn.Woj. 1834-1884) ;
    - Mikołaj s. Pawła , pułkownik od 1835 r. w Lejb Gwardii Ułańskim Jej Wysokości Aleksandry Fiedorowny Pułku; w roku 1856 dowódca Husarskiego Pułku Księcia Ludwika Gessenskiego (L.Gw.Ułański Pułk 1896 r.) ;
    - Mikołaj s. Wasyla, ur. 14/11/1846 r., żonaty, 2 dzieci, pułkownik, dowódca baterii piechoty 2-ej Kronsztadskiej Kawalerii (Wykaz płk.1902) ;
    - Roman s. Ospia , w latach 1856-1863 Niżegrodzkie Gimnazjum Wojenne, po jego ukończeniu przeznaczony do Twerskiego batalionu strzeleckiego przy Azowskim pułku (NiżGimn.Woj. 1834-1884) ;
    - Sergiusz s. Mikołaja ur. 1877 r. ' protoirej ' 7-go Finlandzkiego pułku strzeleckiego, w 1923 roku emigrował do Francji, zamieszkał w Paryżu (spis 1914-1918) ;
    - Stanisław s. Stanisława, ur. 1885 r.; 1908 - Morska Uczeln.Inżynieryjna; od 1909 r. oficer; inżynier-mechanik, starszy lejtienant; na emigracji w Polsce (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Stanisław s. Władysława , sztabs-kapitan, dowódca 14-tej Roty Wyborgskiego pułku - 1880 r. (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Stanisław s. Władysława, ur. 08/12/1860 r., w stopniu pułkownika od 06/12/1910 r., naczelnik Medwiediejewskiego dyscyplinarnego batalionu (batalion karny) (Wykaz płk.1914) ;
    - Walerian/Walery s. Józefa, ur. 08/06/1824 r.; żnaty, 4 dzieci; generał-major w armii piechoty Kancelarii Ministerstwa Wojennego (Spis gen. 1891 r.) ;
    - Walerian/Walery s. Osipa w latach 27/01/1837 - 1843 kadet Korpusu Grafa Arkaczejewa, w roku 1846 zwolniony ze służby wojskowej z przyczyn rodzinnych (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Wiaczesław s. Feliksa , pułkownik 76-go Kubańskiego pułku piechoty (spis 1914-1918) ;
    - Władysław Eugeniusz s. Kacpra , sztab-rotmistrz Skuljanskiej brygady straży granicznej , 1902r. (Oddz.Korp.Straż.Granicznej 1902r.) ;
    - Włodzimierz s.Grzegorza, podporucznik 43-go Syberyjskiego pułku strzeleckiego (K.P.Akmołińska oblast 1913 r.) ;
    - Włodzimierz s. Hipolita , porucznik w Grajewskiej brygadzie straży granicznej , 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Graniczn.1902 r.) ;
    - Włodzimierz s. Mikołaja ur. 1858 r., 1 córka, adiutant G.Ż.U. 1884 r., pomocnik naczelnika Gub.Saratowskiej (Oddzielny Korpus Żandarmerii 1892 r.) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 26-09-2010 - 16:36, w całości zmieniany 24 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    Wyświetl posty z ostatnich:     
    Skocz do:  
    Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
    Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
    Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
    Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
    Credits
    donate.jpg
    Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2019 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
    kontakt:
    Strona wygenerowana w czasie 0.132193 sekund(y)