Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 22 listopada 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2023 - 13:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6230
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
majkuss napisał:
Dzień dobry,
proszę o sprawdzenie czy w rejestrze występują nazwiska:
Ulejski/Ujejski,
Hektauz,
Wędrychowski/Wędrzychowski/Wędrygowski,
Mchowski,
Leźnicki,
Kaczkowski.
Z góry dziękuję za pomoc.


Dzień dobry,

brak w Regestrze nazwisk: Ulejski/Ujejski, Hektauz, Wędrzychowski/Wędrygowski (jest Wędrogowski).

Pozostałe nazwiska:

Kaczkowski
Diecezja gnieźnieńska
- dekanat gnieźnieński, parafia Kłecko, Michalcza - Kaczkowski
- dekanat gnieźnieński, parafia Kłecko, Ułanowo - Kaczkowski
- dekanat kłodawski, parafia Bierzwienna, Luboń - Kaczkowski
- dekanat kłodawski, parafia Bierzwienna, Lubońskie Olędry - Kaczkowski
Diecezja Włocławska
- dekanat kowalski, parafia Chodecz, Ząbin - Kaczkowski

Leźnicki
Diecezja gnieźnieńska
- dekanat łęczycki, parafia Leźnica, Sniatowa części 4 - Lezniccy 3 i 4

Mchowski
Diecezja Włocławska
- dekanat radziejowski, parafia Połajewo, Połajewko - Mchowski
- dekanat radziejowski, parafia Połajewo, Połajewo - Mchowski

Wędrychowski
Diecezja Krakowska
- dekanat siewierski, parafia Koziegłowy, Kamienica Polska - Ignacy Wędrychowski, ekonom klucza siewierskiego
- dekanat siewierski, parafia Koziegłowy, Klepaczka - Ignacy Wędrychowski, ekonom klucza siewierskiego

Wędrogowski
Diecezja gnieźnieńska
- dekanat zgierski, parafia Brzeziny, Strzemboszowice części 3 - Wędrogowski 3

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_MiklashevskyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2024 - 15:28


Dołączył: 12-08-2024
Posty: 8

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
magidesigns napisał:
Witam. Czy mogła by Pani sprawdzić nazwiska: Lubelski, Michalski i Kamiński? Z góry dziękuje ślicznie Smile

Magda


Witam

jeśli chodzi o nazwisko Kamiński, ze względu na dużą liczbę występowania, proszę o sprecyzowanie, jaka parafia/miejscowość Panią interesuje.
Nazwisko Lubelski nie występuje w niniejszej publikacji.

Michalski
diecezja krakowska
dekanat kunowski
parafia Skarżysko Kamienna
Rejow woytostwo att[] Wąch. (pisownia oryginalna) - Michalski

diecezja płocka
dekanat łomżyński
parafia Smłodowo miasteczko
Jemielite Kolby - Michalski

Janina_Tomczyk napisał:
Witaj Anetko
Czy możesz sprawdzić Galski wójtostwo Mokra koło Skierniewic, Miklaszewski i Gromliński parafia Łąkoszyn, Lachowicz parafia Oporów.
Dziękuję


Janino,
z wymienionych przez Ciebie nazwisk występuje jedynie Miklaszewski w następujących miejscowościach:

diecezja gnieźnieńska
dekanat gnieźnieński św. Michała Archanioła
parafia Jarząbkowo
Żułc 5 części - Miklaszewski 3

diecezja krakowska
dekanat siewierski i księstwo
parafia Koziegłówki
Mysłów - Miklaszewski większość

Pozdrawiam serdecznie
Aneta



Archiwum Państwowe w Kielcach, Sygnatura 38, Zespół 21-494-0; (Fonds Królewsko-Południowa Pruska Rejencja w Kaliszu / Königliches Südpreußisches Regiment in Kalisz): Grund Acten von Mysłów (Księga wieczysta Mysłów, wówczas w powiecie siewierskim, dziś w powiecie myszkowskim); Poss(essor) (właściciel): Vincentius von Miklaszewski herbu Ostoja. Okres obowiązywania dokumentów: 1779-1837. Wymienione nazwiska (wybór): Vincentius Ostoja von Miklaszewski; Wincenty Miklaszewski; Ferrenius Ostoja von Miklaszewski; Barbara von Miklaszewska; Vincentius Jastrzembiec vоn Kozlowski; Stanislaus von Miroszewski; Johann von Proszynski; Kozieglowki; Marianna von Paciorkowska.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... zewski.pdf
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MrTomiQOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2024 - 13:48
Sympatyk


Dołączył: 23-06-2022
Posty: 228

Status: Offline
Proszę o sprawdzenie nazwiska: Mazur, Mazurek, Mazurczyk, a także, jeśli jest podział na parafię to spis z parafii Koziegłówki, Koziegłowy, Sączów, Żyglin-Miasteczko Śląskie.

Pozdrawiam
Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2024 - 17:33
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1825
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dokładnie 15 lat temu, w 2009 r., rozpoczęłam ten wątek i prowadziłam go chyba ze 3 lata. Mój zachwyt nad książką nie minął, lubię tam ciągle zaglądać, mój egzemplarz jest już bardzo zniszczony z tego powodu. Traktuję "Regestr" jako .... mapę, którą ktoś słowami opisał. Mapę ale i portret I RP pomiędzy I i II rozbiorem.
W 2010 r. napisałam taki tekst na blogu (już nie istniejącym), może się przyda, nie wiem czy się cały wklei, był dość długi. Też historia, teraz o wiele więcej źródeł do I RP jest dostępnych, też on-line. Górzyński wielu osobom pozwolił zacząć, znaleźć jakiś punkt zaczepienia.

cyt:

"Regestr Diecezjów" Franciszka Czaykowskiego czyli właściciele ziemscy w Koronie 1783-1784 - to niezwykły dokument rejestrujący stan posiadania pod koniec I RP, na znacznym jej obszarze. 10 lat przez uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i 12 lat przed ostatnim rozbiorem. Można powiedzieć, że to "ostatnie akordy" I RP, ostatnie w miarę normalne lata w polskiej historii. Potem nastała długa cisza, grubo ponad stuletnia. Potem króciutki naprawdę epizod II RP, 20-letni, nawet nie jedno pokolenie. Że to jest bardzo mało może świadczyć to, że właśnie mamy już za sobą 20 lat III RP i co, wiele udało się zrobić? W sensie odbudowy tożsamości? Bardzo niewiele, to jest za krótko.
W ciągu ponad 200 lat nagromadziły się nowe problemy, coraz to nowe problemy, kto by sięgał do historii sprzed 10 pokoleń, po co? Taka mentalność obowiązuje do dzisiaj, do niedawna sama ją podzielałam, trzeba uporządkować wiek XX, wiek XIX i może kiedyś przyjdzie pora na wcześniejsze lata.
.
Ludzie poszukujący "szlacheckich korzeni" są wyśmiewani nawet przez wytrawnych genealogów. A tymczasem argument, że skoro tylko niewielką część społeczeństwa I RP stanowiła szlachta, to i dzisiaj ten procent nie jest duży, nie wytrzymuje próby statystycznej i demograficznej. Dzisiaj "korzenie szlacheckie" maniemal każda rodzina, a jeżeli jeszcze nie podporządkowała się tym prawom demografii, to już w następnym pokoleniu, itd. Czyli - to nasze wspólne dziedzictwo, a na pewno w dłuższej perspektywie czasowej obejmie dosłownie - wszystkich.
Dlaczego ważne? Bo to "normalne lata", kiedy Polacy rządzili u siebie, dobrze na dodatek udokumentowane, nad wyraz dobrze udokumentowane w porównaniu do okresu zaborów. "Regestr Diecezjów" też jest tego świadectwem.
.
"Regestr Diecezjów" Franciszka Czaykowskiego czyli właściciele ziemscy w Koronie 1783-1784 - ukazał się na rynku wydawniczym staraniem Wydawnictwa DiG, po raz pierwszy w 2006 r. Autorem opracowania jest Sławomir Górzyński. Kilka lat "chodziłam" wokół tej pozycji, ale nie widząc tam swojej genealogii rezygnowałam ostatecznie z zakupu, w końcu zakupiłam w ostatniej chwili pierwsze wydanie tej pozycji, a nuż się przyda. Nie dość, że dość szybko się przydało (przodkowie docenili mój wydatek i postanowili się ujawnić), to wertowanie tej książki (1000 stron!) stało się ulubioną lekturą. Tak, książka jest niesamowita.
Główną treścią opracowania jest spis majątków (wsi) i ich właścicieli z podziałem na diecezje, dekanaty i parafie. Tysiące nazw miejscowych (ponad 18.000) i tysiące nazwisk właścicieli (ponad 26.000).
Źródłem "Regestru Diecezjów" była ankieta rozesłana do proboszczów, która miała służyć celom statystycznym i do sporządzania map. Ksiądz Franciszek Czaykowski kierował tymi pracami, a następnie sporządził wyciąg z opisów parafii, zawierający wykaz miejscowości z podaniem nazwisk ich właścicieli (czyli ów Regestr). Oryginalne ankiety i sporządzane na ich podstawie mapy w większości nie przetrwały (po upadku Powstania Warszawskiego uległy zagładzie). Przetrwał natomiast "Regestr Diecezjów", czyli ów wyciąg.
.
"Regestr Diecezjów" niestety nie jest kompletny, Z założenia nie obejmował całego terytorium I RP, przede wszystkim nie obejmował ziem, które odpadły po I rozbiorze w 1772 r. Nie obejmował również diecezji wileńskiej i łuckiej. Ale i na obszarze Korony są braki, bo np. nie każdy proboszcz odpowiedział na przesłaną ankietę, niektóre odpowiedzi nie zostały natomiast uwzględnione.
Oryginał "Regestru Diecezjów" przechowywany jest w Łowiczu, opracowanie Sławomira Górzyńskiego do druku, to praktycznie nowa książka, opracowana na podstawie "Regestru".
.
.
Udało mi się odnaleźć tylko jedno genealogiczne przyporządkowanie. Diecezja Płocka (najbardziej licznie reprezentowana), Dekanat Lipniński, Parafia Kikoł - Brzeźno, Rościszewski, woyski. Odkrycie jest samotne i nie ma jeszcze roku, to ważna uwaga, bo teoretycznie, nawet uwzględniając liczne braki w "Regestrze", powinno być tych odkryć więcej. Statystyka i demografia na to wskazują. Prababcia Maria z domu Rościszewska, to ostatnia w rodzie szlachcianka z urodzenia (1/8 mojej genealogii). Rościszewski, woyski z Brzeźna, był dla niej pradziadkiem. Maria Rościszewska urodzona w 1864 r., od roku 1784 upłynęło 80 lat, trzy pokolenia. Zakładając, że w tamtym czasie małżeństwa były jeszcze "stanowe", Maria powinna mieć ośmioro szlacheckich pradziadków (4 pradziadków i 4 prababcie). Czyli - 8 notowań w "Regestrze", przyjmując kolejne założenie, że każdy gdzieś mieszkał, na swoim (jak to w owych czasach bywało). Gdzie mieszkali zatem pozostali w 1784 r.? Znam nawet niektóre nazwiska: Umiński, Ostrowski, Kiełczewski, Znaniecki. Może pomija ich "Regestr", a może nie pomija, nie wiem, jeszcze nie wiem.
Kiedy odwiedziłam w 2009 r. Brzeźno koło Lipna stoi tam jeszcze kościółek drewniany pamiętający fundację Rościszewskich. Ilu potomków fundatora żyje obecnie? W tysiącach zapewne ich liczyć. A ilu z nich wie o Brzeźnie? W tej chwili tylko kilka osób, w Brzeźnie nikt nie słyszał żeby jacyś potomkowie Rościszewskich te strony odwiedzali. Ot i zwykła historia, co zawiera"Regestr", jaką kryje informację.
.
"Regestr Diecezjów" jest dzisiaj przykładem zapomnianego cmentarzyska, potomkowie tam wymienionych żyją obecnie (miliony osób) i nic nie wiedzą o swoich staropolskich przodkach. W krajobrazie przetrwały miejsca po dworach, ale są to miejsca zapomniane. Dlaczego tak się dzieje? Nawet dla bardzo ambitnego poszukiwacza korzeni rodzinnych wiek XIX (a czasami i wiek XX) stanowi barierę nie do przebicia. Różne są tego przyczyny, archiwa zaborcze nie mieszczą się w Warszawie, ale w Petersburgu, w Wiedniu, w Berlinie. Już to samo stanowi na ogół barierę trudną do pokonania. Po co to ma leżeć w Berlinie, Wiedniu, Petersburgu? Jakoś temat nie interesuje polityków, a historyk jest tutaj "zbyt mały". Nie zapominajmy również o tym, że dokumenty te będą często po rosyjsku i po niemiecku, kolejna bariera, językowa. Itd. Itd.
.
Czy to jest ważne? A na czym budować tożsamość, na "zapomnianym cmentarzysku"? Wielu genealogów amatorów podejmuje takie działania, że wskakuje ochoczo w I RP, intuicyjnie bądź na wszelki wypadek, wierząc, że lukę XIX-wieczną uda się zapełnić potem. Dla nich wszystkich "Regestr Diecezjów" będzie prezentem bardzo dużym, w sumie to książka, którą wszystkim można polecić. Jest to jakby "mapa" Polski pomiędzy I i II rozbiorem, dość paradoksalnie granice tam uwzględnione w dużej części pokrywają nasze obecne granice, od Poznania po Lublin i od Krakowa po Łomżę.
.
.
Układ "Regestru Diecezjów":

Diecezja Chełmska
Dekanaty: Chełmski, Horodelski, Krasnostawski, Lubomlski, Turobiński

Diecezja Gnieźnieńska
Dekanaty: Gnieźnieński (3), Kaliski, Kłodawski, Koniński, Krotoszyński, Krzepicki, Kurzelowski, Kutnowski, Lutomirski, Łekniński, Łęczycki, Łowicki, Małogojski, Opoczyński, Pleszowski, Przytycki, Rawski, Rogowski, Rudzki, Skierniewicki, Skrzyński, Słupecki, Sompolnicki, Stawiszyński, Stawski, Szadkowski, Tuszyński, Uniejowski, Warcki, Wieruszowski, Zgierski, Żarnowski.

Diecezja Krakowska
Dekanaty: Andrzejowski, Bodzenciński, Kazimierski, Kijski, Koprzywnicki, Krakowski, Księski, Kunowski, Lelowski, Łukowski, Nowogórski, Opatowiecki, Opatowski, Pacanowski, Parczewski, Połaniecki, Proszowski, Radomski, Siewierski, Skalski, Sokoliński, Solecki, Stężycki, Urzędowski, Witowski, Wolbromski, Zawichojski, Zwoleński.

Diecezja Płocka
Dekanaty: Andrzejowski, Bieżuński, Bodzanowski, Ciechanowski, Dobrzyński, Golubski, Gostyński, Górzneński, Janowski, Kamieńczykowski, Lipiński, Łomżeński, Makowski, Mławski, Nowomiejski, Ostrołęcki, Ostrowski, Płocki, Płoński, Przasnyski, Pułtuski, Radzymiński, Rypiński, Sierpski, Stanisławowski, Szreński, Wąsoski, Wiski, Wyszkowski, Wyszogrodzki, Zakroczymski.

Diecezja Poznańska
Dekanaty: Błoński, Bukowski, Garwoliński, Gąbiński, Grodziski, Grójecki, Kostrzyński, Kościański, Koźmiński, Krobski, Latowicki, Liwski, Lwówecki, Mszczonowski, Nowomiejski, Obornicki, Piaseczyński, Pyzdrski, Sochaczewski, Szremski, Śmigielski, Średzki, Warecki, Wschowski, Zbąszyński.

Diecezja Włocławska
Dekanaty: Bobrownicki, Brzeski-Kujawski, Izbicki, Kowalski, Nieszawski, Radziejowski, Służewski, Wolborski.
.
.
Jakich dekanatów nie ma w "Regestrze", na obszarze wskazanych diecezji?
Autorzy opracowania ustalili, że brakuje:
- z diecezji gnieźnieńskiej - dekanatów: brzeźnickiego i radomszczańskiego;
- z diecezji krakowskiej - dekanatów: chodelskiego i prawie całego parczowskiego;
- z diecezji poznańskiej - dekanatu rogoźnieńskiego.

Poza tym brakuje poszczególnych parafii, liczba brakujących parafii w diecezjach to łącznie 124, dużo, ale obszarowo to tylko nieco ponad 6% powierzchni kraju objętej regestrem. Wszystkie pominięte parafie są w "Regestrze Diecezjów" wymienione.
Z założenia nie ma tam również parafii w granicach dużych miast (Warszawa, Kraków, Poznań). Celem sporządzenia regestru było bowiem przygotowanie map, zostały one opracowane, ale do naszych czasów nie przetrwały.
.
Jednym z największych walorów tego opracowania wydaje się możliwość stworzenia takich map - teraz, dzisiaj. Czyli - kilkanaście tysięcy nazw miejscowych jako punkty na mapie. Ciekawe, które przetrwały do naszych czasów, a które nie przetrwały. A jeżeli nie przetrwały, to czy jest możliwa ich identyfikacja w terenie, w jakiś sposób. No i które są "nasze"?
Mam już chyba drugie trafienie w "Regestrze", dość zabawnie, bo wyraźnie je przeoczyłam, mogłam już dawno wiedzieć, że to "moje', a jednak nie wiedziałam. Kielczew Mnieyszy i Roch Kiełczewski, uff...
.
.
----------------------------------
"Regestr Diecezjów" Franciszka Czaykowskiego czyli właściciele ziemscy w Koronie 1783-1784, do druku podał Sławomir Górzyński, Wydawnictwo DiG, 2006, 2009 (2 wydanie)"
.

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2024 - 05:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6230
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
MrTomiQ napisał:
Proszę o sprawdzenie nazwiska: Mazur, Mazurek, Mazurczyk, a także, jeśli jest podział na parafię to spis z parafii Koziegłówki, Koziegłowy, Sączów, Żyglin-Miasteczko Śląskie.

Pozdrawiam
Tomasz

Dzień dobry,

w publikacji nie pojawia się nazwisko Mazur/Mazurek/Mazurczyk.
Jeśli chodzi o interesujące Ciebie parafie z podziałem na miejscowości i nazwiska posesorów, to są one następujące:

Koziegłówki
Huta Nowa szklana (Pińczyce) - Bontani
Huta Stara - (Pińczyce) - Bontani
Koclin - Miklaszewski
Koziegłówki - książę siewierski
Kuźnica Stara - jw.
Lgota - jw.
Markowice donatywa Kasprzycki
Mysłów - Miklaszewski większość
Mysłów - Szlachty kilku
Osiek - Miklaszewski
Pińczyce - Bontani, chorąży (wg Bonieckiego Kazimierz Bontani, ale bez tytułu chorążego)
Rzeniszów - książę siewierski
Winowno donatywa Rylski Franciszek
Winowno - książę siewierski
Zabijak - Bontani

Koziegłowy
Cynków - książę siewierski
Gężyn donatywa Arłuda? Wojciech vic. ger. wielun. (Wojciech Chłuda)
Gężyn - książę siewierski
Gniazdów donatywa - Juszyńscy dwóch braci
Gniazdów - książę siewierski
Jastrzębie- donatywa ks. s. - Michał Bontani, podczaszy siewierski
Kamienica Polska - Ignacy Wędrychowski, ekonom klucza siewierskiego
Klepaczka folw. - jw.
Koziegłowy miasto baronat k. siew. - książę siewierski
Koziegłowy wójtostwo z donatywą gniazdowską złączone - Juszyński Józef i Antoni
Pust. Nieradowia Woysławickie - książę siewierski
Pustkowie Jastrzębskie Kukla - Bontani, podcz. siew.
Pustkowie Gniazdowskie - Tuszyński
Pustkowie Siedleckie, Swiniec - książę siewierski
Rudnik Mniejszy - Akademia Krakowska, sem. diecezj.
Rudnik Większy - jw.
Siedlec donatywa - Sadowscy Antoni i Florian - bracia
Siedlec w. bar. koz. ks. siew. - książę siewierski
Starcza w. z pustkowiami pt lelow. - Teodor Potocki, starosta olszyński
Własna - jw.
Woysławice - donatywa - książę siewierski

Brak Sączowa i Żyglina w niniejszym opracowaniu.

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2024 - 09:37
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 771

Status: Offline
Dzień dobry,

czy w tej publikacji widnieje parafia Siewierz i Lubsza z podziałem na miejscowości i nazwiska posesorów, jeśli tak to poproszę.

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2024 - 06:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6230
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

obie miejscowości nie występują w niniejszym Regestrze.

Pozdrawiam
Ameta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2024 - 10:47
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 735

Status: Offline
Witam,
poproszę o sprawdzenie Strusińscy i Komorowscy w dekanatach płockim, płońskim i ciechanowskim oraz Szawłowscy w wyszogrodzkim.

Czy są tam jakieś ślady parafii z ziemi mielnickiej? Nie sprawdzałem dotychczas, gdzie była granica diecezji łuckiej, dlatego pytam.

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2024 - 11:48
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 771

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Dzień dobry,

obie miejscowości nie występują w niniejszym Regestrze.

Pozdrawiam
Ameta


Dziękuję za sprawdzenie i informację.

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2024 - 14:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6230
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Krzysztof_Wasyluk napisał:
Witam,
poproszę o sprawdzenie Strusińscy i Komorowscy w dekanatach płockim, płońskim i ciechanowskim oraz Szawłowscy w wyszogrodzkim.

Czy są tam jakieś ślady parafii z ziemi mielnickiej? Nie sprawdzałem dotychczas, gdzie była granica diecezji łuckiej, dlatego pytam.

Dzień dobry,

przepraszam Krzysztofie za zwłokę, ale umknęła mi Twoja prośba.
Oto informacje o poszukiwanych przez Ciebie nazwiskach:

Strusiński / Strusieński
Diecezja płocka
- dekanat bielski, parafia Bielsk, Jonczewo Jeziorki - Strusińscy
- dekanat bielski, parafia Bonisław, Koskowo Broniszewice - Strusiński
- dekanat bielski, parafia Bonisław, Łysaków - Strusiński
- dekanat bielski, parafia Bonisław, Strusino - Strusiński
- dekanat bielski, parafia Góra, Rostkowo - Strusiński
- dekanat dobrzyński, parafia Rokicie, Murzynowo - Strusiński
- dekanat dobrzyński, parafia Sobowo, Strupczewo Większe - Strusiński
- dekanat sierpski, parafia Gójsk, Maluszyn - Strusińscy 5
- dekanat sierpski, parafia Gozdowo, Kowalewo Sule - Strusiński 2
- dekanat nowomiejski, parafia Ciemniewko, Nasierowo Górne - Strusieński 5
- dekanat nowomiejski, parafia Sońsk, Bieńki Śmietanki - Strusieński 3

Szawłowski
Diecezja płocka
- dekanat bodzanowski, parafia Daniszewo, Worowice - Szawłowski
- dekanat bodzanowski, parafia Łętowo, Dmosino - Szawłowscy
- dekanat bodzanowski, parafia Łętowo, Krzykosy - Szawłowscy bracia
- dekanat płoński, parafia Płońsk, Skarzynka dwa deserta - Szawłowska
- dekanat płoński, parafia Płońsk, Szkarzyn - Szawłowska

Komorowski
jest ich bardzo dużo, zatem podam tylko występowanie w interesujących Ciebie dekanatach.

Diececezja płocka
- dekanat płocki - brak
- dekanat płoński - brak
- dekanat ciechanowski, parafia Pałuki, Bambugi deserta - Komorowski
- dekanat ciechanowski, parafia Pałuki, Obidzino - Komorowski

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.330408 sekund(y)