Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 15:54 czwartek, 19 września 2019

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
algaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-02-2014 - 20:18
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2010
Posty: 835

Status: Offline
Poszukuję jakichkolwiek informacji o Stanisławie Czarnowskim syn Franciszka Czarnowskiego i Marianny zd .Mościcka który był szewcem w Warszawie na przełomie 1913 roku i dalej. Byc moze miał swój zakład niestety tego nie jestem do końca pewna.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdr Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TurkucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 12:31


Dołączył: 18-02-2014
Posty: 3

Status: Offline
Witam!
Poszukuję danych mojego dziadka, Edwarda Blankensteina ur.1909. Był szewcem pracującym w Warszawie prawdopodobnie do roku 1939. Niestety , nie znam adresu zakładu.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 13:35
Członek PTG


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3290

Status: Offline
Przetłumaczony fragment opracowania "statystyczno-ekonomiczny opis Rosji" wydanego w 1902 roku:
.
Rzemiosło warszawskie osiągnęło wysoki stopień rozwoju; ilość mistrzów rzemieślniczych wynosiła 3021 osób, czeladników - 8568 osób, uczniów - 6255 osób. Produkcja roczna rzemiosła - 15.868 tys. rubli, największy udział miała produkcja szewców - 5.400 tys. rubli, Drugie miejsce to piekarze - 1.740 tys. rubli. Warszawskie wyroby rzemieślnicze miały szeroki zbyt na terenie całej Rosji.
Właściciele pracowni szewskich zarejestrowanych w Warszawie w 1902 r.:
1. Apte Salomon - ul Solna 9,
2. Arnfeld Abraham - ul. Dzika 41,
3. Banasikowski Józef s. Jana - ul. Marszałkowska 151,
4. Bień Liber s. Borycha - ul. Dzielna 5,
5. Weissilber Berko - ul. Dzielna 2,
6. Haberfeld Kelm-Hersz s. Izraela - ul. Leszno 13,
7. Hastman Dawid Wolfowicz - ul. Franciszkańska 27,
8. Goldberg Szolan s. Chaima - ul. Muranowska 14,
9. Grosman Mordko-Meir s. Icka - ul. Miła 53,
10. Klackin Zelik s.Abrahama - ul. Nowolipki 17,
11. Langsam Meir - ul. Elektoralna 15,
12. Reicher Natan i Derek Jakub - ul. Długa 46,
13. Rolidor Mendel - ul. Nalewki 27,
14. Tenendaum Mendel - ul. Bonifraterska 10,
15. Turski Paweł Franciszek s. Andrzeja - ul. Muranowska 32,
16. Fiszkoper Abraham - ul. Muranowska 1,
17. Szlosberg Lejb - ul. Nowolipki 39,
18. Jakobi Alfred i Georg s. Filipa - ul. Leszno 25.

Uwaga: Moje tłumaczenia nazwisk i imion mogą zawierać błędy.

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 14:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 436
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Bardzo dziękuję za pomoc. Czy mogłabym prosić też o listę szewców z Łodzi do sąsiedniego tematu ?

Serdecznie pozdrawiam,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 14:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 5216
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witaj Ewo,

polecam Ci również skorzystać z wyszukiwarki: http://www.genealogyindexer.org/
Do okna wyszukiwarki wpisz "szewc", zamień "Any place" na "Warsaw" (albo "Lodz") i kliknij "search". Za wyjątkiem osób noszących nazwisko Szewc, można troszkę szewców z zawodu znaleźć. Dla potwierdzenia lepiej kliknąć na tytułową księgę i sprawdzić w tekście znalezionego szewca, gdyż wyszukane nazwiska bywają zniekształcone, albo fragment tekstu nie jest do końca czytelny, np.:
Cytat:
1939/1940 Warsaw (City + Suburbs) Telephone Directory + (Small) Trade Directory, image 215 {d285}
Source: Yad Vashem
Thanks: Yad Vashem (Zvi Bernhardt), Randy Herschaft
... B., m.. Walecznych 17 Klejn Bolesław, m Lwowska 11 Klejn Wigdor, sprzedaż mięsa, Hala MirowSka-jatka 21 3 0193 Klejn Wigdor, m., Krochmalna 33 1115 99 Klejnbard Marian, adwokat Przejazd 5 1137 51 Klejnbaum Abram, rn., św.'jerska 36 1175 24 Klejner Abram, Pawia lla 1125 35 Klejnman Sz., m., Nowolipie io 8 75 62 Klejny Ludwik, Żurawia 24 4 13 45 Klekowtckl Józef, szewc, Krasickiego 16 10 4124 Klekowicz Pelagia, skl. spoż.-kolon., Grochowska 331 Klemańska Janina, m., Wspólna 54 Klemczyńska Adela, m., Piusa XI. 29 Klemczyński Eug., dr med., Służęwska 2 Klementinowska S., m., Nowogrodzka 9 Kiementynowski Tadeusz, adwokat, Orla Ś Klemm Waldemar, Zajączkowska 5 Klemt Juliusz, inż., Marszałkowska 35 Kleniec A. Karol, m., Zielna 17 Kleniec Dawid, wł. domu, Grzybowska 12 Kleniec H ...


Nazwisko: Klekowicki
http://genealogyindexer.org/view/193940W/215/szewc

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 14:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 436
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Witaj Ewo,

polecam Ci również skorzystać z wyszukiwarki: http://www.genealogyindexer.org/
Do okna wyszukiwarki wpisz "szewc", zamień "Any place" na "Warsaw" (albo "Lodz") i kliknij "search". Za wyjątkiem osób noszących nazwisko Szewc, można troszkę szewców z zawodu znaleźć. Dla potwierdzenia lepiej kliknąć na tytułową księgę i sprawdzić w tekście znalezionego szewca, gdyż wyszukane nazwiska bywają zniekształcone, albo fragment tekstu nie jest do końca czytelny, np.:
Cytat:
1939/1940 Warsaw (City + Suburbs) Telephone Directory + (Small) Trade Directory, image 215 {d285}
Source: Yad Vashem
Thanks: Yad Vashem (Zvi Bernhardt), Randy Herschaft
... B., m.. Walecznych 17 Klejn Bolesław, m Lwowska 11 Klejn Wigdor, sprzedaż mięsa, Hala MirowSka-jatka 21 3 0193 Klejn Wigdor, m., Krochmalna 33 1115 99 Klejnbard Marian, adwokat Przejazd 5 1137 51 Klejnbaum Abram, rn., św.'jerska 36 1175 24 Klejner Abram, Pawia lla 1125 35 Klejnman Sz., m., Nowolipie io 8 75 62 Klejny Ludwik, Żurawia 24 4 13 45 Klekowtckl Józef, szewc, Krasickiego 16 10 4124 Klekowicz Pelagia, skl. spoż.-kolon., Grochowska 331 Klemańska Janina, m., Wspólna 54 Klemczyńska Adela, m., Piusa XI. 29 Klemczyński Eug., dr med., Służęwska 2 Klementinowska S., m., Nowogrodzka 9 Kiementynowski Tadeusz, adwokat, Orla Ś Klemm Waldemar, Zajączkowska 5 Klemt Juliusz, inż., Marszałkowska 35 Kleniec A. Karol, m., Zielna 17 Kleniec Dawid, wł. domu, Grzybowska 12 Kleniec H ...


Nazwisko: Klekowicki
http://genealogyindexer.org/view/193940W/215/szewc

Pozdrawiam
Aneta


Dziękuję, pożyteczne zajęcie w czasie grypy.

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RutarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 14:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-07-2012
Posty: 736

Status: Offline
Witam,

U mnie 3 pokolenia szestwem się parały
1.Aleksander Godlewski ur.1858 w Warszawie zm.1836 Warszawa(Praga)
Mieszkał na Szmulkach.Syn Antoniego i Konstancji z Uszyńskich
2.Aleksander Stanisław Godlewski ur.1883 na Pradze zm.??
Syn Aleksandra i Julii z Kociemskich
3.Szczepan Godlewski ur.1906 zm.1966
syn Aleksandra i Aleksandry z Kijków

Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 15:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 5216
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Ewo,

życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 17:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 436
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziękuję, niestety w każdej przeglądarce mój system antywirusowy blokuje biblioteki cyfrowe i nie mogę z nich korzystać. I nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 19:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 5216
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Ewo,

miałam niedawno podobny problem - okazało się, że wystarczy zainstalować wtyczkę DjVuBrowserPlugin.
Zajrzyj do wątku:
http://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... light=java

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2014 - 21:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 436
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zainstalowałam i działa, dziękuję,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pen60Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2014 - 17:58
Sympatyk


Dołączył: 18-05-2010
Posty: 432

Status: Offline
Witam,
Chciałbym dodać kolejne nazwisko:
Paweł Magnuszewski pod majster szewski ur.1834 r. Paszew Księstwo Poznańskie. zm. 1898 r. w Warszawie zam. przy
ulicy Długa 578 następnie ul. Solna 812. żona Aniela Brzemińska.

Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2014 - 15:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 436
Skąd: Warszawa
Status: Offline
W ubiegłą sobotę wybrałam się do Muzeum cechu szewców w Warszawie. Rozmawiałam z panią kustosz. Obecnie Muzeum mieści się w 2 salkach na 1 piętrze. Okazało się, że w Muzeum nie ma dostępnych informacji o szewcach. W tej sprawie trzeba się kontaktować z cechem w dni powszednie. Mało dokumentów się zachowało, większość po wojnie była uzupełniana przez rodziny szewców na podstawie dokumentów przechowanych w rodzinach.
Warte wspomnienia są 2 tableaux ze zdjęciami i nazwiskami przedstawicieli cechu szewców i rymarzy na przestrzeni wieków. Warto było by zrobić reprodukcje fotografii do celów genealogicznych i naukowych.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-05-2014 - 23:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 436
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Musiałam podzielić listę, bo przekroczyłam limit słów i zaczęły mi znikać dane.

LISTA SZEWCÓW WARSZAWSKICH OD LITERY H DO K:

H
HABERBLAT Rubin cz. sz. zam. 1022 ul. Grzybowska (rok 1854)
HABERFELD Kelm-Hersz s. Izraela - ul. Leszno 13, (rok 1902)
HAJDRYCH Rudolf cz. sz. zam. 1298a ul. Nowy Świat (rok 1854)
HALTER Krystian cz. sz. zam. 761 ul. Elektoralna (rok 1854)
HALTER Maurycy m. sz. zam. 2909 ul. Solec (rok 1854)
HAŁATEK Bartłomiej cz. sz. zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1854)
HAMMERMAN Lajzer sz. zam. 334 ul. Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
HAN Jan m. sz. zam. 1346d ul. Mazowiecka (rok 1854)
HANSZMAN Chaim sz. zam. 957 ul. Targowa (rok 1854)
HANSZMAN Jakub sz. zam. 957 ul. Targowa (rok 1854)
HARF Jakub m. sz. zam. 614c ul. Niecała (rok 1854)
HARF Jakub cz. sz. zam. 614c ul. Niecała (rok 1854)
HARF Mosiek sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
HASS Franciszek sz. zam. 1008b ul. Krochmalna (rok 1854)
HASTMAN Dawid Wolfowicz - ul. Franciszkańska 27, (rok 1902)
HAUF Jankiel cz. sz. zam. 2295 ul. Gęsia (rok 1854)
HAWRYNG Antoni sz. zam. 400 ul. Krak. Przedm. (rok 1826)
HAWRYNG Michał cz. sz. zam. 1379 ul. Marszałkowska (rok 1854)
HAWRYNG Wincenty m. sz. zam. 336 ul. Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
HAYNE Fryderyk sz. zam. 603 ul. Bielańska (rok 1826)
HEJNE Wilhelm m. sz. zam. 501/592 ul. Podwal/Długa (rok 1854)
HENKE Karol sz. zam. 737 ul. Leszno (rok 1854)
HENSHEL Wilhelm cz. sz. zam. 950a ul. Przechodnia (rok 1854)
HEPNER Józef m. sz. zam. 929 ul. Chłodna (rok 1854)
HERSZTAJN Mosiek cz. sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
HERBACH (HERBUCH) Krystian cz. sz. zam. 736 ul. Leszno (rok 1854)
HERCIK August cz. sz. zam. 153 ul. Dunaj (rok 1854)
HERMAN Feliks cz. sz. zam. 669 ul. Leszno (rok 1854)
HERMAN Franciszek m. sz. zam. 468/9 ul. Senatorska (rok 1854)
HERMAN Karol m. sz. zam. 2431 ul. Nowolipie (rok 1854)
HERTZ Jan cz. sz. zam. 868 ul. Ogrodowa (rok 1854)
HEYN J.W. (ur. 1823 Alt-Buckow Meklemburgia - zm. 24.05.1886 W-wa)
m. sz. w W-wie od 1851 r. pracował u Wiprechta (G. Rzemieślnicza)
HIBOWSKI Antoni sz. zam. 614 ul. Wierzbowa (rok 1854)
HISZPAŃSKI Stanisław m. sz. zam. 581 ul. Długa (rok 1854)
HISZPAŃSKI Stanisław Eugeniusz (ur. 1815 r. - zm. 1890 r.)
żona Zofia Wróbel (za WGM)
HISZPAŃSKI Stanisław Antoni (ur. 1844 r. - zm. 1899 r.)
żona Zofia Katarzyna Kwiatkowska (za WGM)
HISZPAŃSKI Stanisław Feliks (ur. 1872 r. - zm. 1939 r.)
żona Zofia Janina Kraków h. Bończa (za WGM)
http://madein.waw.pl/zaklady/index.php? ... Itemid=236
HODOWSKI Walenty m. sz. zam. 1920 ul. Samborska (rok 1854)
HOENKE Karol m. sz. zam. 2241 ul. Nalewki (rok 1854)
HOFMAN Ludwik cz. sz. zam. 2695 ul. Furmańska (rok 1854)
HOFFMAN Jan cz. sz. zam. 2701 ul. Furmańska (rok 1854)
HOFFMAN Józef cz. sz. zam. 574 ul. Długa (rok 1854)
HOFFMAN Józef cz. sz. zam. 2299 ul. Gęsia (rok 1854)
HOLANDT Moszek m. sz. zam. 1215 ul. Pańska (rok 1854)
HOLERING Marcin cz. sz. zam. 132 ul. Piekarska (rok 1854)
HOLTZ Józef cz. sz. zam. 2390 ul. Nowolipki (rok 1854)
HOMERMAN Jankiel m. sz. zam. 1413 ul. Zielna (rok 1854)
HOPPE Paweł cz. sz. zam. 2852 ul. Tamka (rok 1854)
HRYNIEWICZ Ignacy m. sz. zam. 2248a ul. Nalewki (rok 1854)
HURTIG F. sz. zam. 632 ul. Trębacka (rok 1826)
HURTYG Franciszek m. sz. zam. 950a ul. Przechodnia (rok 1854)
HURTYG Marceli m. sz. zam. 2689 ul. Bednarska (rok 1854)
HUTLO Franciszek cz. sz. zam. 838/9 ul. Ogrodowa (rok 1854)
HYBKOSKI Marcin cz. sz. zam. 2216 ul. Pokorna (rok 1854)

I
INDYK Filip cz. sz. zam. 112 ul. Piwna (rok 1854)
INGLIN Aleksander cz. sz. zam. 1579 ul. Bracka (rok 1854)
IWAŃSKI Roman cz. sz. zam. 590 ul. Kapitulna (rok 1854)
IXEL Antoni cz. sz. zam. 971 ul. Graniczna (rok 1854)
IŻEWICZ Wojciech cz. sz. zam. 389 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)

J
JABIN Henryk cz. sz. zam. 1920b ul. Samborska (rok 1854)
JABŁONKA Lipa sz. zam. 1099 ul. Twarda (rok 1854)
JABŁOŃSKI Andrzej cz. sz. zam. 968 ul. Graniczna (rok 1854)
JABŁOŃSKI Franciszek cz. sz. (ur. ok. 1822) zam. ul. Okrąg 2977 (rok 1848)
JABŁOŃSKI Idzi cz. sz. zam. 2435 ul. Nowolipie (rok 1854)
JABŁOŃSKI Jan cz. sz. zam. 150 ul. Dunaj (rok 1854)
JABŁOŃSKI Józef cz. sz. zam. 907 ul. Chłodna (rok 1854)
JABŁOŃSKI Stanisław cz. sz. zam. 247a ul. Mostowa (rok 1854)
JABŁOŃSKI Piotr (ur. ok. 1805)zam. ul. Pawia 2346
JACKOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 1055d ul. Grzybowska (rok 1854)
JACZYŃSKI Aleksander cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
JACZYŃSKI Benedykt m. sz. zam. 1521 ul. Złota (rok 1854)
JACZYŃSKI Benedykt m. sz. zam. 1055b ul. Grzybowska (rok 1854)
JACZYŃSKI Stanisław sz. zam. 1428 ul. Zielna (rok 1854)
JADACHOWICZ Jan cz. sz. zam. 1145 ul. Żelazna (rok 1854)
JADOCHOWSKI Jan cz. sz. zam. 867a ul. Ogrodowa (rok 1854)
JAGET Wilhelm cz. sz. zam. 2424 ul. Nowolipie (rok 1854)
JAGODZIŃSKI Onufry m. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
JAGODZIŃSKI Wilhelm cz. sz. zam. 786 ul. Elektoralna (rok 1854)
JAKOBI Alfred s. Filipa - ul. Leszno 25 (rok 1902)
JAKOBI Georg s. Filipa - ul. Leszno 25 (rok 1902)
JAKUBIŃSKI Jan (ur. ok. 1786) majster szewski zam. ul. Nowolipie 2415
świadek na ślubie Marcina Filipa Nowakowskiego
JAKUBSKI Antoni cz. sz. zam. 2638 ul. Źródłowa (rok 1854)
JAKUBOWSKI Aleksander cz. sz. zam. 1001d ul. Krochmalna (rok 1854)
JAKUBOWSKI Józef m. sz. zam. 993 ul. Krochmalna (rok 1854)
JAKUBOWSKI Kacper cz. sz. zam. 302/3 ul. Ślepa (rok 1854)
JAKUBOWSKI Stanisław m. sz. zam. 226 ul. Mostowa (rok 1854)
JAKUBOWSKI Teodor cz. sz. zam. 384 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
JAMIŃSKI Jan cz. sz. zam. 1211 ul. Pańska (rok 1854)
JAMIOŁKOWSKI Józef sz. zam. ul. Tylna - Młyn 3 (rok 1908)
JAMIOŁKOWSKI Julian cz. sz. zam. 177 ul. Nowomiejska (rok 1854)
JAMIOŁKOWSKI Julian, ojciec Leona
JAMIOŁKOWSKI Konstanty sz. zam. ul. Marszałkowska 96 (rok 1908)
JAMIOŁKOWSKI Leon sz. (ur. w Warszawie) syn Juliana i Heleny Wierzbickiej; ślub w 1891 r. z Franciszką Walerią Szynkowską
JAMIOŁKOWSKI Leon sz. zam. ul. Krochmalna 73 (rok 1908)
JAMIOŁKOWSKI Marcin (ur 30.08.1848) w Roszki Chrzczony syn Pawła (po Stanisławie) i Julianny z Roszkowskich; I żona (ślub 1881 r. Warszawa) Maryanna Malicką; II żona (ślub 1888 r.) Agnieszka Detko .
JANICKI Feliks cz. sz. zam. 1565a ul. Chmielna (rok 1854)
JANICKI Józef cz. sz. zam. 210 ul. Brzozowa (rok 1854)
JANICKI Józef m. sz. zam. 112 ul. Piwna (rok 1854)
JANICKI Józef m. sz. zam. 536 ul. Kapitulna (rok 1854)
JANICKI Michał cz. sz. zam. 219 ul. Mostowa (rok 1854)
JANIKOWSKI Benedykt (lata 1850-1900)
JANISZEWSKI Ignacy cz. sz. zam. 739 ul. Rymarska (rok 1854)
JANKIEWICZ Franciszek - zam. Rycerska 284
świadek na ślubie Marcina i Tekli Wicherkiewiczów rok 1823
JANKOWSKI Andrzej cz. sz. zam. 2916 ul. Szczygla (rok 1854)
JANKOWSKI Ignacy cz. sz. zam. 2682 ul. Bednarska (rok 1854)
JANKOWSKI Jan m. sz. zam. 98 ul. Piwna (rok 1854)
JANKOWSKI Stanisław cz. sz. zam. 2566 ul. Rybaki (rok 1854)
JANKOWSKI Tomasz m. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
JANOSZEWSKI Franciszek (ur. ok. 1789) zam. ul. Dzielna 2318
świadek na ślubie Marcina Filipa Nowakowskiego
JANOWSKI Wojciech cz. sz. zam. 2074 ul. Zielona (rok 1854)
JANUSZKIEWICZ Wojciech (ur. 1806 Regnów-zm. 1852 W-wa)
majster szewski (teść Ksawerego MALINOWSKIEGO)
zam. Krakowskie Przedmieście 406
I ż. Salomea Fiałkiewicz, II. Józefa Pszczylakowska/Szulakowska
JARANOWICZ Marcin m. sz. zam. 2172 ul. Bonifraterska (rok 1854)
JARECKI Feliks (ur. ok. 1802 r. Pułtusk)
syn Stanisława, szewca; żona Anna Sławińska
JARECKI Feliks m. sz. zam. 2701 ul. Furmańska (rok 1854)
JARECKI Hipolit szewc, świadek chrztu córki Józefa Konarskiego w 1889
JAROSIEWICZ Marcin cz. sz. zam. 123 ul. Piekarska (rok 1854)
JAROSIŃSKI Józef cz. sz. zam. 1864 ul. Wojtowska (rok 1854)
JAROSZEWICZ Edward cz. sz. zam. 1088 ul. Twarda (rok 1854)
JARZĘBOWSKI Teodor cz. sz. zam. 48 Rynek St. Miasta (rok 1854)
JASIŃSKI Andrzej cz. sz. zam. 152 ul. Dunaj (rok 1854)
JASIŃSKI Florian cz. sz. zam. 1523 ul. Chmielna (rok 1854)
JASIŃSKI Leon cz. sz. zam. 132 ul. Piekarska (rok 1854)
JASIŃSKI Stanislaw ur. 1900 r. Oryszew, w Warszawie od okolo 1915r. ulica Wronia - szewc stracony na Majdanku w 1943r.
JASIŃSKI Walenty cz. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
JASIŃSKI Wojciech cz. sz. zam. 145 ul. Dunaj (rok 1854)
JASKIERZYC Dawid m. sz. zam. 2248d ul. Nalewki (rok 1854)
JASTRZĘBSKI Antoni cz. sz. zam. 2488 ul. Smocza (rok 1854)
JASTRZĘBSKI Józef cz. sz. zam. 35 Rynek St. Miasta (rok 1854)
JAWORSKI Hipolit cz. sz. zam. 1435 ul. Wielka (rok 1854)
JAWORSKI Jan m. sz. zam. 1892/3 ul. Przyrynek (rok 1854)
JAWORSKI Kazimierz cz. sz. zam. 1202 ul. Pańska (rok 1854)
JAWORSKI Paweł cz. sz. zam. 272 ul. Freta (rok 1854)
JAWORSKI Szymon cz. sz. zam. 578 ul. Długa (rok 1854)
JAWORSKI Teodor cz. sz. zam. 2728 ul. Browarna (rok 1854)
JAWORSKI Tadeusz cz. sz. zam. 2554 ul. Rybaki (rok 1854)
JAWORSKI Wojciech cz. sz. zam. 991 ul. Krochmalna (rok 1854)
JAZWICKI Wojciech sz. cz. zam. 54 Rynek St. Miasta (rok 1854)
JAZWIŃSKI Jan m. sz. zam. 2281a ul. Miła (rok 1854)
JAZWIŃSKI Józef cz. sz. zam. 1418/9 ul. Zielna (rok 1854)
JAZWIŃSKI Makary m. sz. zam. 153 ul. Dunaj (rok 1854)
JAŹWIŃSKI Makary (ur. ok. 1780) m. sz. zam. ul. Freta 248
JEGER Johan cz. sz. zam. 2466 ul. Nowolipie (rok 1854)
JEKEL Bogumił (ur. ok.1775 Christianstadt - zm. 1837)
majster szewski, I. ż. Karolina Fink, II. ż. Henrietta Kuntze
JEKIEL Bogumił sz. zam. 593 ul. Bielańska (rok 1826)
JEKEL Fryderyk August (ur. ok. 1804 Christianstadt - zm. przed 1861)
szewc/fabrykant obuwia, ożeniony z Fryderką Szarlottą Hippert
ojciec Stanisława, szewca
JEKEL Stanisław (ur. 1838) s. Fryderyka Augusta, szewc
I. ż. Ewa Wojdełko (rozw.), II. ż. Ludwika Emilia Wurster
JEMIELSKI Józef m. sz. zam. 131 ul. Piekarska (rok 1854)
JENDRZEJEWSKI Benedykt cz. sz. zam. 833 ul. Ogrodowa (rok 1854)
JENEBOJ Icek cz. sz. zam. 1457 ul. Śliska (rok 1854)
JEZIERSKI Ignacy m. sz. zam. 151 ul. Dunaj (rok 1854)
JEZIERSKI Kazimierz sz. zam. 1576 ul. Bracka (rok 1826)
JEZIORSKI Ludwik m. sz. zam. 2493 ul. Smocza (rok 1854)
JEZIORSKI Michał m. sz. zam. 122 ul. Piekarska (rok 1854)
JĘDRZEJEWSKI Łukasz cz. sz. zam. 2645 ul. ul. Mariensztat (rok 1854)
JĘDRZEJEWSKI Wojciech sz. zam. 2701 ul. Furmańska (rok 1854)
JOHNAT Augustyn cz. sz. zam. 2239 ul. Nalewki (rok 1854)
JONAT August sz. zam. 2264 ul. Nalewki (rok 1854)
JÓKOWSKI Maciej cz. sz. zam. 2590 ul. Bugaj (rok 1854)
JÓZEFKOWSKI Józef sz. zam. 2221 ul. Pokorna (rok 1854)
JOECKEL August m. sz. zam. 391 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
JUNGDAL Ernest cz. sz. zam. 460 ul. Senatorska (rok 1854)
JUNGTHAL Karol cz. sz. zam. 597 ul. Bielańska (rok 1854)
JUREK Julian (lata 1850-1900)
JUREWICZ Franciszek cz. sz. zam. 2678bc ul. Bednarska (rok 1854)
JURKOWSKI Jan cz. sz. zam. 104 ul. Piwna (rok 1854)

K
KACPERSKI Kajetan cz. sz. zam. 2775 ul. Aleksandria (rok 1854)
KACZKA Josek sz. zam. 1244b ul. Bagno (rok 1854)
KACZMARSKI Grzegorz (ur. ok. 1872 r.) zam. ul. Tamka 32
KACZORKIEWICZ Tomasz cz. sz. zam. 1221/2 ul. Pańska (rok 1854)
KACZOROWSKI Antoni cz. sz.
świadek na ślubie Antoniego Świątkowskiego 1862
KACZOROWSKI Franciszek m. sz. zam. 1304 ul. Nowy Świat (rok 1854)
KACZOROWSKI Franciszek m. sz. zam. 2320 ul. Dzika (rok 1854)
KACZOROWSKI Józef cz. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
KADUNOW Charytan cz. sz. zam. 2207/8 ul. Muranowska (rok 1854)
KAILL Antoni m. sz. zam. 495 ul. Miodowa (rok 1854)
KAIN Jan cz. sz. zam. 98 ul. PIwna (rok 1854)
KAIŃSKI Walenty cz. sz. zam. 1249 ul. Nowy Świat (rok 1854)
KAJAK Ignacy cz. sz. zam. 2604 ul. Bugaj (rok 1854)
KAJDZIŃSKI Jakub cz. sz. zam. 145 ul. Dunaj (rok 1854)
KALCZYŃSKI Marceli cz. sz. zam. 2421 ul. Nowolipie (rok 1854)
KALINOWSKA Agnieszka szewcowa zam. 3106c ul. Młynarska (rok 1854)
KALINOWSKI Andrzej cz. sz. zam. 219 ul. Brzozowa (rok 1854)
KALINOWSKI Antoni - zam. Dunaj 136
świadek na ślubie Marcina i Tekli Wicherkiewiczów rok 1823
KALINOWSKI Jan cz. sz. zam. 889 ul. Biała (rok 1854)
KALINOWSKI Piotr cz. sz. zam. 2425 ul. Nowolipie (rok 1854)
KALINOWSKI Walenty m. sz. zam. 145 ul. Dunaj (rok 1854)
KALTER Mendel sz. zam. 1797b ul. Franciszkańska (rok 1854)
KAMIŃSKI Brunon (ur. 1918 Leśna Jań k/Stargardu Gd.-zm. 1993 W-wa)
od 1943 r. pracownia ul. Nowy Świat 26
KAMIŃSKI Jakub cz. sz. zam. 2861 ul. Tamka (rok 1854)
KAMIŃSKI Jan cz. sz. zam. 911 ul. Chłodna (rok 1854)
KAMIŃSKI Jan cz. sz. zam. 341 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
KAMIŃSKI Jan m. sz. zam. 1754d ul. Nowomiejska (rok 1854)
KAMIŃSKI Jan cz. sz. zam. 983/4 ul. Gnojna (rok 1854)
KAMIŃSKI Jan cz. sz. zam. 187 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
KAMIŃSKI Józef cz. sz. zam. 2476/7 ul. Nowolipie (rok 1854)
KAMIŃSKI Józef cz. sz. zam. 3074 ul. Wolska (rok 1854)
KAMIŃSKI Tomasz cz. sz. zam. 908 ul. Chłodna (rok 1854)
KANIEWSKI Piotr m. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)
KANTOR Naftal sz. zam. 1796b ul. Franciszkańska (rok 1854)
KAŃSKI Jakub m. sz. zam. 1853 ul. Zakroczymska (rok 1854)
KARASIŃSKI Jan m. sz. zam. 890 ul. Biała (rok 1854)
KARAŚ Tomasz sz. zam. 634 ul. Trębacka (rok 1826)
KARER Karol cz. sz. zam. 113b ul. Piwna (rok 1854)
KARLANDZKI Jan m. sz. zam. 1499 ul. Złota (rok 1854)
KARPIŃSKI Józef cz. sz. zam. 2079 ul. Zielona (rok 1854)
KARPIŃSKI Józef cz. sz. zam. 673a ul. Leszno (rok 1854)
KARSKI Jakub cz. sz. zam. 2141 ul. Kłopot (rok 1854)
KARSKI Józef cz. sz. zam. 2712 ul. Mularska (rok 1854)
KASPRZAK Andrzej cz. sz. zam. 181/2 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
KASZUCKI Antoni cz. sz. zam. 1892/3 ul. Przyrynek (rok 1854)
KAŚCIAŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 2590 ul. Bugaj (rok 1854)
KAWECKI Franciszek cz. sz. zam. 65 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
KAZIMIEROWICZ vel KAŹMIROWICZ Jan i Jakub
tytuł mistrzowski obu z lat 1890 - 1895) - ul. Długa ???
KĄCKI Franciszek m. sz. zam. 340 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
KĄCKI Józef cz. sz. zam. 1324 ul. Świętokrzyska (rok 1854)
KĘCZKOWSKI Szczepan cz. sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
KĘDZIELSKI Henryk cz. sz. zam. 579 ul. Długa (rok 1854)
KĘDZIERSKI Faustyn cz. sz. zam. 2319 ul. Dzika (rok 1854)
KĘDZIERSKI Stanisław cz. sz. zam. 758 ul. Elektoralna (rok 1854)
KĘTAKOWSKI Karol cz. sz. zam. 196 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
KIELAN Mikołaj m. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
KIELMAN JAN:
http://madein.waw.pl/zaklady/index.php? ... Itemid=225
KIEŁBOWSKI Mateusz cz. sz. zam. 495 ul. Miodowa (rok 1854)
KIERZKOWSKI Tomasz cz. sz. zam. 678 ul. Leszno (rok 1854)
KISZEL Stanislaw (lata 1850-1900)
KIZYK Mikołaj m. sz. zam. 99 ul. Piwna (rok 1854)
KLACKIN Zelik s.Abrahama - ul. Nowolipki 17, (rok 1902)
KLASICKI Stanisław m. sz. zam. 655 ul. Leszno (rok 1854)
KLECIŃSKI Maciej cz. sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
KLEJN Tomasz cz. sz. zam. 153 ul. Dunaj (rok 1854)
KLEKOWICKI Józef (rok 1939/1940) zam. Krasickiego 16
KLIMASZEWSKI Józef cz. sz. zam. 2042/3 ul. Szymanowska (rok 1854)
KLIMEK Franciszek cz. sz. zam. ul. Dunaj 147 ż. Maryanna zd. Gutowska (rok 1847)
parafia św. Jana
KLIMEK Franciszek m. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
KLIMKIEWICZ Franciszek cz. sz. zam. 1062 ul. Królewska (rok 1854)
KLIMKIEWICZ Piotr m. sz. zam. 345 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
KLIMKOWSKI Piotr cz. sz. zam. 1475 ul. Śliska (rok 1854)
KLIMKOWSKI Piotr cz. sz. zam. 1379 ul. Marszałkowska (rok 1854)
KLIMOWICZ Paulin m. sz. zam. 737/8 ul. Leszno (rok 1854)
KLINICKI Józef cz. sz. zam. 987 ul. Krochmalna (rok 1854)
KLOZENGERG Eliasz sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
KLUDZIŃSKI Józef sz. zam. 2096 ul. Inflandzka (rok 1854)
KLUGER Wojciech cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
KŁOŚ Jakób cz. sz. zam. 2663 ul. Sowia (rok 1854)
KŁOSS Michał cz. sz. zam. 2777b ul. Aleksandrya (rok 1854)
KMITOWSKI Antoni m. sz. zam. 1063 ul. Królewska (rok 1854)
KNYPER Abram sz. zam. 1406 ul. Zielna (rok 1854)
KOBE Jan cz. sz. zam. 2996 ul. Czerniakowska (rok 1854)
KOBERDA Kazimierz sz. zam. 2895 ul. Szczygla (rok 1854)
KOBRZYŃSKI Józef cz. sz. zam. 1104 ul. Twarda (rok 1854)
KOCH Jan cz. sz. zam. 2451 ul. Nowolipie (rok 1854)
KOCHANSKI Ignacy (lata 1850-1900)
KOCHANOWSKI Michał cz. sz. zam. 230 ul. Mostowa (rok 1854)
KOEBLER Jan m. sz. zam. 398 ul. Krakowskie Przedmieście (rok 1854)
KOELLER Krzysztof m. sz. zam. 551 ul. Długa (rok 1854)
KOCHOLEWICZ Wojciech cz. sz. zam. 955 ul. Krochmalna (rok 1854)
KOCHOWSKI Seweryn cz. sz. zam. 2318 ul. Dzika (rok 1854)
KOHN Jan m. sz. zam. 1019 ul. Grzybowska (rok 1854)
KOKURCZYŃSKI Kacper cz. sz. zam. 153 ul. Dunaj (rok 1854)
KOLANOWSKI Jan m. sz. zam. 719 ul. Leszno (rok 1854)
KOLENDROWSKI ? m. sz. zam. 2775 ul. Aleksandrya (rok 1854)
KOŁASZYŃSKI Ludwik cz. sz. zam. 389 ul. Krakowskie Przedm. (rok 1854)
KOMOSZEŃSKI Walery m. sz. zam. 186 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
KONARSKI Józef Stanisław Julian ur. w Mogielnicy ok. 1843, s. Jana ogrodnika i Józefy z Sareckich, żona Michalina Tekla Ożogowska (śl.1867)
zam. Świętokrzyska 1345b (w dniu ślubu, potem inne)
KONARZEWSKI Franciszek cz. sz. zam. 179 ul. Nowomiejska (rok 1854)
KONDRATOWICZ Leon (ur. ok. 1806) zam. ul. Przyrynek 1896
KONDYSIEWICZ Edward (ur. 1854 r.) zam. ul. Karowa 10
KONDZIAŁKIEWICZ Teofil cz. sz. zam. 179 ul. Nowomiejska (rok 1854)
KONIAŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 331 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
KONIG Karol cz. sz. zam. 1043 ul. Grzybowska (rok 1854)
KONISIEWICZ Antoni cz. sz. zam. 2456 ul. Nowolipie (rok 1854)
KONISZEWICZ Antoni cz. sz. zam. 2451 ul. Nowolipie (rok 1854)
KONISZEWICZ Franciszek cz. sz. zam. 797 ul. Elektoralna (rok 1854)
KONOWSKI Michał cz. sz. zam. 2456 ul. Nowolipie (rok 1854)
KONSYLIUSZ Jan sz. zam. 2129/30 ul. Kłopot (rok 1854)
KONSYLIUSZ Kazimierz cz. sz. zam. 2431 ul. Nowolipie (rok 1854)
KOPACZYŃSKI Augustyn cz. sz. zam. 2783 ul. Aleksandrya (rok 1854)
KOPANKIEWICZ Stanisław m. sz. zam. 284 ul. Rycerska (rok 1854)
KOPAŃSKI Jan, szewc, świadek przy chrzcie dziecka Dionizego Wójcika;
KOPCZYŃSKI Wojciech cz. sz. zam. 1113 ul. Waliców (rok 1854)
KOPROWSKI Andrzej cz. sz. zam. 35 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
KORCZAK Antoni cz. sz. zam. 2724 ul. Browarna (rok 1854)
KORMAN Andrzej cz. sz. zam. 1175 ul. Pańska (rok 1854)
KORNASIEWICZ Michał m. sz. zam. 123 ul. Piekarska (rok 1854)
KORNASZEWSKI Mikołaj cz. sz. zam 283 ul. Rycerska (rok 1854)
KORNELKI Franciszek cz. sz. zam. 992 ul. Krochmalna (rok 1854)
KORNISZKO Jan cz. sz. zam. 2431 ul. Nowolipie (rok 1854)
KORYŚ Stanisław (ur. 1879 r. Dobiesz pow. grójecki)
KORZENIEWSKI Kazimierz (ur. ok. 1835)
żona Salomea Nosalska
KORZENIEWSKI Kazimierz cz. sz. zam. 340 Rynek Now. Miasta (rok 1854)
KORZENIEWSKI Stanisław (ur. 1853 r. Bydgoszcz - zm.1.02.1891 W-wa)
żona Marcjanna Piernikowska zam. ul. Elektoralna 751
KORZENIOWSKI Piotr m. sz. zam. 302/3 ul. Ślepa (rok 1854)
KOSELA Stanisław cz. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
KOSIŃSKI Marcin cz. sz. zam. 214b ul. Brzozowa (rok 1854)
KOSIŃSKI Stanisław cz. sz. zam. 2204 ul. Moranowska (rok 1854)
KOSOSKI Adam, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła Orlikowskiego;
KOSSOWICZ Romuald cz. sz. zam 937/8 ul. Zatyłki (rok 1854)
KOSSUT Feliks cz. sz. zam. 1860 ul. Zakroczymska (rok 1854)
KOSTECKI Franciszek m. sz. zam. 1395 ul. Marszałkowska (rok 1854)
KOSTECKI Mateusz cz. sz. zam. 1895 ul. Przyrynek (rok 1854)
KOSTRZEWA Michał cz. sz. zam. 508 ul. Podwal (rok 1854)
KOSZEWSKI Jan m. sz. zam. 732 ul. Leszno (rok 1854)
KOŚCIELSKI ??? sz. zam. 303 ul. Ślepa (rok 1826)
KOŚCIELSKI Antoni cz. sz. zam. 852 ul. Ogrodowa (rok 1854)
KOTLIŃSKI Marcin cz. sz. zam. 3048 ul. Czerniakowska (rok 1854)
KOTLIŃSKI Wincenty sz. zam. 2665 ul. Sowia (rok 1854)
KOTOWICZ Antoni m. sz. zam. 2240c ul. Nalewki (rok 1854)
KOTOWICZ Jan m. sz. zam. 897 ul. Chłodna (rok 1854)
KOTYDEL Józef (ur. ok. 1880 r.)
KOTYŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
KOWALCZYK Julian Antoni (ur. 1868 r.) zam. ul. Pańska
KOWALEWSKI Aleksy sz. zam. 60 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
KOWALEWSKI Franciszek cz. sz. zam. 16 ul. Św. Jana (rok 1854)
KOWALEWSKI Grzegorz cz. sz. zam. 2677 ul. Bednarska (rok 1854)
KOWALEWSKI Józef cz. sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
KOWALKOWSKI Piotr cz. sz. zam. 2229 ul. Pokorna (rok 1854)
KOWALSKI Aleksy cz. sz. zam. 262 ul. Freta (rok 1854)
KOWALSKI Izydor cz. sz. zam. 2476/7 ul. Nowolipie (rok 1854)
KOWALSKI Józef cz. sz. zam. 2465 ul. Nowolipie (rok 1854)
KOWALSKI Maciej cz. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
KOWALSKI Maciej cz. sz. zam. 400 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
KOWALSKI Szymon cz. sz. zam. 707 ul. Leszno (rok 1854)
KOZAK Stanisław cz. sz. zam. 507 ul. Podwal (rok 1854)
KOZERSKI Piotr (ur. ok. 1842)
świadek na chrzcie dziecka Jana Andrzeja Gałkowskiego
KOZIARSKI Baltazy cz. sz. zam. 1346d ul. Mazowiecka (rok 1854)
KOZICKI Józef cz. sz. zam. 2701 ul. Furmańska (rok 1854)
KOZICKI Wincenty cz. sz. zam. 1512 ul. Złota (rok 1854)
KOZICIŃSKI Julian cz. sz. zam. 883 ul. Ogrodowa (rok 1854)
KOZICZYŃSKI Aleksander m. sz. zam. 229 ul. Mostowa (rok 1854)
KOZIERSKI Sylwester cz. sz. zam. 2670 ul. Bednarska (rok 1854)
KOZIOMKIEWICZ Jan m. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)
KOZŁOWSKI Feliks cz. sz. zam. 950a ul Przechodnia (rok 1854)
KOZŁOWSKI Franciszek (ur. ok. 1793) zam. ul. Fawory 1963/4
świadek na ślubie Piotra Nowakowskiego
KOZŁOWSKI Franciszek m. sz. zam. 1344 ul. Świętokrzyska (rok 1854)
KOZŁOWSKI Józef cz. sz. zam. 39 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
KOZŁOWSKI Piotr m. sz. zam. 192 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
KOZŁOWSKI Roch cz. sz. zam. 2872 ul. Ordynacka (rok 1854)
KOŻUCHOWSKI Jakób cz. sz. zam. 676 ul. Leszno (rok 1854)
KRAJNICH Józef cz. sz. zam. 766 ul. Elektoralna (rok 1854)
KRAJEWSKI August cz. sz. zam. 2452 ul. Nowolipie (rok 1854)
KRAKOWSKI Ksawery cz. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)
KRANC Wolf cz. sz. zam. 1092a ul. Twarda (rok 1854)
KRASIŃSKI Antoni cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
KRASNODĘBSKI Franciszek m. sz. zam. 322 Rynek N. Miasta (rok 1854)
KRASNODĘBSKI Paweł m. sz. zam. 2155 ul. Kłopot (rok 1854)
KRAŚNY Jan cz. sz. zam. 2457 ul. Nowolipie (rok 1854)
KRASZEWSKI Piotr cz. sz. zam. 2207/8 ul. Moranowska (rok 1854)
KRAUZE Franciszek m. sz. zam. 1191 ul. Pańska (rok 1854)
KRAUZE Karol cz. sz. zm. 579 ul. Długa (rok 1854)
KRAUZE Piotr cz. sz. zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1854)
KRAUZE Wojciech cz. sz. zam. 568 ul. Długa (rok 1854)
KRAUZOWICZ Hipolit m. sz. zam. 814 ul. Solna (rok 1854)
KRAUZOWICZ Wojciech m. sz. zam. 1861 ul. Zakroczymska (rok 1854)
KRAUZOWICZ Wojciech m. sz. starszy Zgromadzenia Szewckiego (rok 1886)
KRAWCZYŃSKI Aleksy (ur. ok. 1877 r.) zam. ul. Sienna 6183
żona Marianna Skierska
KRAWCZYŃSKI Teodor cz. szm. zam 1850 ul. Zakroczymska (rok 1854)
KRAWCZYKIEWICZ Tomasz cz. sz. zam. 53 Rynek St. Miasta (rok 1854)
KREWALD August m. sz. zam. 59 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
KROSZ Rafał m. sz. zam. 1395 ul. Marszałkowska (rok 1854)
KRÓLIKOWSKI Franciszek (ur. ok. 1783- zm. po 1843) majster szewski, zam. w d.nr 25, ożeniony z Józefą Sawicką.
KRÓLIKOWSKI Józef m. sz. zam. 2678c ul. Bednarska (rok 1854)
KRÓLIKOWSKI Stanisław cz. sz. zam. 614d ul. Niecała (rok 1854)
KRUCZYŃSKI Antoni m. sz. zam. 2879 ul. Wróbla (rok 1854)
KRUK Szaja cz. sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
KRULIKOWSKI Stanisław sz. zam. 16 ul. Św. Jana (rok 1826)
KRUPIŃSKI Wincenty cz. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
KRUPSKI Franciszek sz. zam. 230 ul. Mostowa(rok 1854)
KRUSKI Franciszek cz. sz. zam. 336 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
KRUSZYŃSKI Wincenty cz. sz. zam. 737/8 ul. Leszno (rok 1854)
KRUTKIEWICZ Feliks cz. sz. zam. 2048 ul. Szymanowska (rok 1854)
KRYNICKI Franciszek cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
KRYŃSKI Aleksander cz. sz. zam. 114 ul. Piwna (rok 1854)
KRYSIŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 489a ul. Miodowa (rok 1854)
KRYSIŃSKI Karol (ur. ok. 1836 r.)
świadek na ślubie Józefa Lewandowskiego
KRZECZYŃSKI Józef cz. sz. zam. 134 ul. Dunaj (rok 1854)
KRZEMIŃSKA Julia szewcowa zam. 950b ul. Przechodnia (rok 1854)
KRZEMIŃSKI Mikołaj m. sz. zam. 950b ul. Przechodnia (rok 1854)
KRZEMIŃSKI Tomasz cz. sz. zam. 2828 ul. Zajęcza (rok 1854)
KRZOS Jan (ur. 1859) majster szewski, syn Rafała
KRZOS Rafał (ur. ok. 1825- zm. 1863)
majster szewski ożeniony z Julią Didier, ojciec Jana
KRZYSZCZAKOWSKI Stanisław (ur. ok. 1835)
KUBA Jan cz. sz. zam. 1495 ul. Złota (rok 1854)
KUBACKI Wincenty (ur. ok. 1841 r.) zam. ul. Królewska 35
KUBICKI Wojciech cz. sz. zam. 1895 ul. Przyrynek (rok 1854)
KUBICKI Wojciech cz. sz. zam. 1923 ul. Samborska (rok 1854)
KUCH Jan sz. zam. 2701 ul. Furmańska (rok 1854)
KUCHACKI Wincenty m. sz. zam. 36/323 Rynek St. i N. Miasta (rok 1854)
KUCHARSKI Melchior cz. sz. zam. 468/9 ul. Senatorska (rok 1854)
KUCHARSKI Michał cz. sz. zam. 815 ul. Solna (rok 1854)
KUCZYŃSKI Franciszek m. sz. (ur. ok. 1849 - zm. 1886 Warszawa)
nekrolog w Gazecie Rzemieślniczej nr 41 rok 1886
KUCZYŃSKI Józef cz. sz. zam. 860 ul. Ogrodowa (rok 1854)
KUCZYŃSKI Marcin cz. sz. zam. 35 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
KUCZYŃSKI Piotr m. sz. zam. 574 ul. Długa (rok 1854)
KUETZMANN Jan cz. sz. zam. 2604 ul. Bugaj (rok 1854)
KUJAWSKI Grzegorz cz. sz. zam. 2562 ul. Rybaki (rok 1854)
KUKLIŃSKI Filip m. sz. zam. 310/11 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
KUKLIŃSKI Józef m. sz. zam. 262 ul. Freta (rok 1854)
KULEWSKI Jan cz. sz. zam. 841 ul. Ogrodowa (rok 1854)
KULEWSKI Marcin m. sz (1796 Włocławek-1855) właściciel domu Rynek Starego Miasta 4/6 (nr 68 ) I ż. Marianna zd. Dąbrowska; II ż. Petronella Joanna zd. Szprynger
KULIG Gotfryd cz. sz. zam. 2472 ul. Nowolipie (rok 1854)
KULIGOWSKI Aleksander m. sz. zam. 149 ul. Dunaj (rok 1854)
KULIGOWSKI Maciej m. sz. zam. 1298a ul. Nowy Świat (rok 1854)
KULIŃSKI Władysław cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
KUPCZYŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 230 ul. Mostowa (rok 1854)
KUPICZ Jan zam. ul. Dobra 2804 (rok 1906)
KUREK Antoni cz. sz. zam. 1591 ul. Bracka (rok 1854)
KUREK Maciej m. sz. zam. 1296a ul. Nowy Świat (rok 1854)
KUREK Piotr (ur. ok. 1841)
świadek na chrzcie dziecka Jana Andrzeja Gałkowskiego
KURKIEWICZ Wojciech cz. sz. zam. 1186 ul. Pańska (rok 1854)
KURKOWSKI Wojciech cz. sz. zam. 2783 ul. Aleksandrya (rok 1854)
KURKOWSKI Wojciech cz. sz. zam. 2768a ul. Aleksandrya (rok 1854)
KURKUS Bronisław
KURMANOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 468/9 ul. Senatorska (rok 1854)
KUROWSKI Andrzej m. sz. zam. 2730 ul. Browarna (rok 1854)
KUROWSKI Jakób cz. sz. zam. 98 ul. Piwna (rok 1854)
KURPIŃSKI Franciszek m. sz. zam. 527 ul. Podwal (rok 1854)
KURZBIEJEWSKI Andrzej cz. sz. zam. 2824 ul. Zajęcza (rok 1854)
KUSIDEŁ Józef cz. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
KUSIŃSKI Mateusz cz. sz. zam. 594 ul. Bielańska (rok 1854)
KUTKIEWICZ Paweł cz. sz. zam. 2816b ul. Topiel (rok 1854)
KUŹMIŃSKI Hipolit cz. sz. zam. 2727a ul. Browarna (rok 1854)
KUŹMIŃSKI Jakób sz. zam. 1448 ul. Wielka (rok 1854)
KUŹMIŃSKI Kasper cz. sz. zam. 384 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
KUŹMIŃSKI Łukasz cz. sz. zam. 2604 ul. Bugaj (rok 1854)
KWAŚNIEWSKI Aleksander cz. sz. zam. 811 ul. Solna (rok 1854)
KWIATKOWSKI August cz. sz. zam. 152 ul. Dunaj (rok 1854)
KWIATKOWSKI Franciszek m. sz. zam. 114 ul. Piwna (rok 1854)
KWIATKOWSKI Józef cz. sz. zam. 1791/2 ul. Św. Jerzego (rok 1854)
KWIATKOWSKI Marcin cz. sz. zam. 868 ul. Ogrodowa (rok 1854)
KWIATKOWSKI Paweł sz. zam. 3075 ul. Wolska (rok 1854)
KWIECIŃSKI Jan (ur. ok. 1778 r.) m. sz. zam. ul. Garbarska
świadek na ślubie Feliksa Jareckiego

Ciąg dalszy w następnych postach.


Ostatnio zmieniony przez Czerkawska_Ewa dnia 05-08-2016 - 10:23, w całości zmieniany 71 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AnnanienaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2014 - 08:32
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2013
Posty: 52

Status: Offline
Witam
Dodaję do listy szewców Warszawy.
NIENAŁTOWSKI Ignacy szewc. Nowogrodzka 21
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2019 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.144968 sekund(y)