|
|
|
Autor |
Wiadomość |
Marzena64 |
|
Temat postu: Trojanów (Sochaczew ?)
Wysłany: 29-12-2007 - 11:59
|
|

Dołączył: 21-10-2007
Posty: 322
Status: Offline
|
|
Temat: co dalej ?
Witam wszystkich
Serdecznie dziekuje za podpowiedzi.
Probowalam znalezc adres do kosciola w miejscowosci Orly-Cesin, ale bezskutecznie. Nie wiem czy w ogole miejscowosc ta posiada kosciol? Prawdopodobnie miejscowi nalezeli do parafii w Sochaczewie.
Jesli jednak kosciol tam istnieje i ktos ma do niego adres, bede bardzo wdzieczna (osobiscie nie moge pojechac, bo nie mieszkam w Polsce).
Odnosnie, tego co napisalam, ze ksiadz nie moze pomoc, chodzilo mi o parafie w Trojanowie.
Ksiadz powiedzial, ze ksiegi sa niekompletne, wiele jest popalonych, rozgrabionych itd. Nie podejrzewam, ze powiedzial tak na odczepnego. Naturalnie co innego przejrzec te ksiegi ( to co z nich zostalo) osobiscie, a co innego prosic innych o pomoc.
Jedyna metryke, ktora posiadam uzyskalam od USC w Sochaczewie, ktory tez potwierdza wypowiedz ksiedza o stanie ksiag koscielnych.
Czy moze ktos z okolic Sochaczewa wie o robionych na tych terenach spisach ludnosci ?Chodzi mi o wiek XIX poczatki XX.
serdecznie pozdrawiam
Marzena |
|
|
|
|
 |
Pieniążek_Stanisław |
|
Temat postu: i co dalej
Wysłany: 29-12-2007 - 13:56
|
|


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
|
|
Marzeno.
Po lewej stronie na tym portalu jest KATALOG ZASOBOW METRYKALNYCH. Tam jest metryczka adresowa każdej parafii w Polsce. Z sochaczewa zapewne będzie chodziło o parafię św.Wawrzynca (najstarsza w mieście).
Pozdrawiam
Stanisław Pieniążek |
|
|
|
|
 |
Marzena64 |
|
Temat postu: i co dalej
Wysłany: 29-12-2007 - 17:30
|
|

Dołączył: 21-10-2007
Posty: 322
Status: Offline
|
|
Stasiu
Do parafii w Sochaczewie napisalam juz dawno, jeszcze nic nie dostalam.
Chodzilo mi o ewentualny kosciol w Orly-Cesin, czasami takie male miesciny tez maja swoj kosciolek.
Ale chyba taki nie istnieje. Oczywiscie najprostsza metoda jest wsiasc w samochod i popytac miejscowych, tylko ze w moim przypadku to odpada. Napisalam tez do AP w Grodzisku Mazowieckim.
Pewnie tez to znasz..............to dlugieeeeeeeeeeeeeeee czekanie na ich odpowiedz.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
pozdrowienia
Marzena |
|
|
|
|
 |
Grochowicki_Andrzej |
|
Temat postu: i co dalej
Wysłany: 29-12-2007 - 20:21
|
|


Dołączył: 14-02-2007
Posty: 135
Status: Offline
|
|
Witaj Marzenko,
poszukałem w necie parafii, do której należy Twoja miejscowość, a więc jest to: Parafia p.w. Narodzenia N.M.P.
Adres:
al. 600-lecia 86, 96-500 Sochaczew-Trojanów
pow. sochaczewski, woj. mazowieckie
Nr telefonu: (+4 046 862 82 50, centrala (+4 046 862 19 04
Dane o parafii: Kronika parafii: od 1965 r.
Księgi metrykalne:
chrzty: od 1918 r.
małżeństwa: od 1918 r.
zgony: od 1918 r.
Osoby:
Proboszcz: Ks. mgr Kazimierz Wojtczak (1960-1989-2005)
Wikariusz: Ks. mgr Ireneusz Kosiorek (od 2007)
Wikariusz: Ks. mgr lic. Zdzisław Madzio (1968-1995-2004)
Rezydent: Ks. kan. mgr Antoni Jaszczołt (1932-1956-2005)
Rezydent: Ks. Andrzej Młodziejewski (1956-1988-1999)
Miejscowości należące do parafii:
Sochaczew - ulice: 22-Lipca, Aleja 600-lecia nry od 33 (parzyste i nieparzyste), Chopina od początku numeracji do nru 79 (nieparzyste) i od nru 116 (parzyste), Graniczna (nry parzyste), Jaracza, Jasna, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Kołłątaja, Królowej Jadwigi, Łąkowa, Langiewicza, Łokietka, Muszkieterów, Niepodległości, Okrężna, Piaszczysta, Poniatowskiego, Popiela, Słowiańska, Staszica od nru 53 (nieparzyste) i od nru 92 (parzyste), Targowa, Trojanowska, Waryńskiego, Wita Stwosza, Wypalenisko, Żołnierska, Zwycięstwa.
Miejscowości: Feliksów, Nowe Mostki, Orły-Cesin, Parcela Kożuszki (5 domów między Zosinem a Feliksowem), Zosin.
Może coś Ci się z tych informacji przyda [znalazłem to na stronie: http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... 55&idd=123
... i jeszcze tak informacja:
Cmentarz wojenny żołnierzy niemieckich poległych w latach 1914-1915. W formie kopca ziemnego na planie prostokąta, otoczonego fosą. Słabo czytelny układ mogił ziemnych: 3 rzędy po 10-11 mogił. Kopiec dość dobrze zachowany, porośnięty drzewami. Położony przy polnej drodze do Wypaleniska, na płd. od lokalnej szosy przez wieś. Cmentarz nieoznaczony (nawet krzyżem), nie zachowały się żadne tablice nagrobne z nazwiskami poległych.
Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Andrzej-Maciej |
|
|
|
|
 |
Marzena64 |
|
Temat postu:
Wysłany: 30-12-2007 - 17:21
|
|

Dołączył: 21-10-2007
Posty: 322
Status: Offline
|
|
Witaj Andrzeju-Macieju
Mam wyrzuty sumienia, ze zadales sobie tyle pracy moim kosztem!!!
Do ksiedza w Trojanowie pisalam juz bardzo dawno temu, nie ma on ksieg ktore mnie interesuja. Tak jak pisalam wczesniej, sa niekompletne, popalone, rozgrabione itd.
Czekam na odpowiedz z AP w Grodzisku Maz.jesli ktokolwiek cos ma , to tylko oni.
Liczylam troszke na to, ze pojawi sie moze ktos zna naszym forum, kto mieszkalby w okolicach Orly-Cesin lub Szczytno k/Sochaczewa i po prostu znal ludzi z tamtych terenow.
Ta moja historia rodzinna jest w ogole poplatana. Jedynem dokumentem jaki posiadam jest akt malzenstwa, mojej babci z r.1917 wlasnie slub odbyl sie w kosciele na Trojanowie.Dokument ten dostalam od USC w Sochaczewie.Stoi tam ze matka jej zmarla, ale kiedy?.
Ojciec jej ozenil sie pozniej ponownie. Z kim? Kiedy?
Nie mam kogo juz sie o te spawy pytac. Czesc nic nie wie, inni nie wiele wiedza, reszta ma wszystko w nosie.Nie moge sobie odpuscic, ze jak moja babcia zyla, to jej o to nie spytalam.
Ale, kto wtedy myslal o tym...bujalo sie w oblokach.
Jeszcze raz wielkie dzieki za dobre checi, ...i do Siego Roku!!!!
Marzena |
|
|
|
|
 |
Nowik_Andrzej |
|
Temat postu: parafia w Trojanowie- co dalej ?
Wysłany: 30-12-2007 - 18:45
|
|


Dołączył: 22-06-2007
Posty: 580
Status: Offline
|
|
Miejscowość należała do parafii Trojanów, a do gminy Chodaków, stąd:
1. W Grodzisku znajdują się akta urodzonych z lat 1889-1904, prawdopodobnie są to unikaty przejęte z parafii.
2. W USC w Sochaczewie mogą się znajdować aneksy do aktów ślubów z 1917 r.
3. W Grodzisku znajdują się akta gminy Chodaków z lat 1921-1954, z różnymi rejestrami ludności.
A poza tym: księgi hipoteczne etc.
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Nowik |
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
|