Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 28 marca 2020

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-12-2010 - 23:18
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
sebastian_gasiorek napisał:
Panie Worwag,

Najwyraźniej poruszył Cię zarzut o marnowanie czasu mojego i serwera.
Proponuję poczytać najpierw troszkę o zasadach zachowania się w środowiskach internetowych. Ze względu na brak jakiejkolwiek możliwości oceny wieku rozmówcy raczej nie stosuje się tutaj pewnych określeń.

Powiem szczerze - przeraziłeś mnie. W końcu gdybyś podał swoje imię na forum to wszyscy w internecie będą mogli Cię powiązać z Twoim nickiem.

Odnośnie ciężkiej pracy jaka jest wkładana w rozwój projektów genealogicznych pod okiem PTG.
Skoro Jacek tak szybko zajął się problemem który zgłosiłeś wypadało by mu podziękować.

Ja ze swojej strony dziękuję. Sporo pracy wkłada w genetekę oraz w ostatnim czasie w projekt metryki. Gdyby nie on zapewne nic by tutaj nie chodziło jak należy.

Na kolejne posty związane z tym użytkownikiem nie będę odpowiadał gdyż nie jest to miejsce na mało konstruktywne kłótnie.

pozdrawiam,
Sebastian

Ja sobie zdaję sprawę, że w każdej społeczności są osobnicy, którzy roszczą sobie prawo do pouczania innych, do mówienia im, jak mają się zachowywać, nieproszeni wtrącają się dyskusje, które ich nie dotyczą, zawsze mają do powiedzenia swoje trzy grosze, a przede wszystkim mają zawsze rację.
Ale powtarzam, Panu, Panie Gąsiorek, po raz kolejny, że nie życzę sobie, aby Pan zwracał sie do mnie per "Ty". Jak Pan słusznie zauważył, nie ma możliwości na forum internetowym oceny wieku rozmówcy, więc wytykając innym brak kultury, samemu wypadałoby tę kulturę zachować, bo nie wie Pan, z kim rozmawia. Wykonując rozmowy telefoniczne też nia ma Pan z reguły możliwości oceny wieku rozmówcy - czy też traktuje Pan wszystkich per "ty"?
Nawiasem mówiąc netykieta dopuszcza na forach internetowych posługiwanie się i podpisywanie wyłącznie nickiem, więc proszę być konsekwentnym wobec obowiązujacych w internecie reguł.
Zaś co do peanów wygłaszanych na cześć Pana Jacka, to podejrzewam (choć pewien oczywiście być nie mogę), że czyta je z pewnym zażenowaniem. Mnie sie osobiście kojarzą z "Misiem" i klasycznym już "łubudubu". Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomekovOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-12-2010 - 23:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-05-2008
Posty: 40

Status: Offline
Witam,

Rzadko zabieram głos, jednak czasami trudno się powstrzymać, żeby czegoś nie skomentować. Zapewne Pan "worwag" miał dobre intencje, jednak wszyscy wiemy co jest nimi wybrukowane... Smile. Nie wydaje mi się, żeby te daty wprowadzały kogoś w błąd. Jest dokładnie tak jak pisał Pan Jacek Młochowski, że „bardziej szczegółowe informacje można znaleźć przy przeglądaniu danego rejestru”. Ja również zgadzam się, że większość użytkowników akceptuje takie rozwiązanie, a to co Pan proponuje jedynie by skomplikowało sprawę i uczyniłoby ten wykaz mniej przejrzystym. Odsyłacz do szczegółowego rejestru każdej parafii, dla mnie osobiście wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Naprawdę, tylko dziecko może zakładać, że wszystkie akty w parafii mogły się zachować w nienaruszonym stanie, więc jak można pisać, że te ogólne daty mogą wprowadzać kogoś w błąd? Proszę więc aby na siłę nic tam nie uszczegóławiać!. Panie „worwag”, jeśli koniecznie chce Pan ulepszać Genetekę, to może jednak skupi się Pan na innych problemach, ponieważ ten nie wydaje się być znaczący, a bardziej wygląda na szukanie dziury w całym. I apelowałbym również do Pana o nie poruszanie spraw „technicznych” w tym wątku (ponieważ służy on głównie do umieszczania informacji na temat zindeksowanych parafii – czym ja i zapewnie duża część forumowiczów jest bardzo żywo zainteresowana). Jeśli chce Pan usprawnić działanie Geneteki pod kątem technicznym to niech Pan po prostu założy nowy wątek zatytułowany np. "Ulepszenie technicznych rozwiązań w Genetece". Takie rozwiązanie wydaje się najbardziej sensownym. Proponuję więc wszystkim zainteresowanym sprawami technicznymi zakończyć całą tę dyskusję i przenieść ją do nowego wątku. Stosownie do tego byłby wdzięczny Panu "worwag" (oraz innym dyskutantom) o odpowiedź na mojego i inne maile w nowym, założonym przez Pana wątku. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Tomekov
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PieregierulkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-12-2010 - 10:26


Dołączył: 15-03-2009
Posty: 8

Status: Offline
Wtrącę swoje 3 grosze.
Apeluję w imię społecznego trudu wolontariuszy, aby nie przeszkadzać im w pracy. Jeśli ktoś ma pomysły aby Genetekę usprawnić niech je złoży w odpowiednim miejscu. I nie usiłuje wywierać presji, aby usprawnienia natychmiast wprowadzać. Powinien sobie zdawać sprawę, że realizowana jest jakaś, przyjęta na początku, koncepcja. Być może ułomna, być może niemożliwa w tej fazie i przy tej formie pracy, do zmienienia ad hoc. 'Mądre pomysły' mają to to siebie, że często powstają z zewnętrznego oglądu sytuacji a diabeł tkwi w wewnętrznych skomplikowanych szczegółach. Z drugiej strony realizatorom projektu proponuję z pokorą przyjmować pomysły, bo im większe spectrum widzenia, tym lepiej. I samemu wszystkiego nie da się wymyśleć. Tylko, błagam, nie kłóćmy się i miejmy na względzie przede wszystkim dzieło, które tworzymy.
Jeśli mogę być w czymś pomocny, proszę dać znać. W rachubę wchodzi tylko współpraca przez sieć.
Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kociołek_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-12-2010 - 16:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2010
Posty: 78

Status: Offline
Dziękuję za mądrze sformułowaną myśl.
Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam
Andrzej Kociołek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HorgOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-12-2010 - 16:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2010
Posty: 17
Skąd: Częstochowa
Status: Offline
Moim zdaniem modyfikacja wprowadzona przez pana Jacka Młochowskiego w pełni załatwia omawianą sprawę. Co prawda gryzą mnie trochę te nowe kolory, ale nie będę się czepiał. Natomiast sugerowałbym jeszcze umieszczenie w nagłówku tabeli informacje o przykładowej treści: "UWAGA: podany zakres lat może być niekompletny. Dokładne zestawienie zindeksowanych roczników dostępne jest po najechaniu kursorem na nazwę parafii". Wiem, że genealog to istota rozgarnięta, ale co napisane, to napisane.
Proponowałbym jednak rozważenie jeszcze ułożenia listy zindeksowanych parafii w ten sposób, by każda nowa parafia zaczynała się nowym akapitem, czyli od nowego wiersza, a nie tak jak jest teraz - jednym ciągiem. Wiem, że to wydłuży nieco tabelkę, ale szalenie poprawi czytelność. Co Wy na to?
Pozdrawiam, Ireneusz Sobański
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2011 - 09:35
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 260
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
W związku z Geneteką pozwalam sobie na lamerskie być może (?) pytanie.
Taki oto przykład. Wybieram zasoby z terenu woj. kujawsko - pomorskiego i następnie wpisuję do szukaczki interesujące mnie nazwisko Banach. W efekcie otrzymuję odpowiedź z Geneteki jak na tym linku: http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... 02kp&op=gt
Czyli po 5 nazwisk z każdej księgi: urodzeń, zgonów i małżeństw. Jednocześnie jednak mam dodatkowa informację, że w każdej księdze znajduje się odpowiednio: 159, 123 i 116 pozycji. Pytanie jest takie - w jaki sposób uzyskać podgląd następnych pozycji poza wyświetloną piątką?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HorgOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2011 - 09:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2010
Posty: 17
Skąd: Częstochowa
Status: Offline
Trzeba teraz osobno wybierać "urodzenia - wszystkie księgi", "zgony - wszystkie księgi" i "śluby - wszystkie księgi'. W okienku "pozycji na stronie" zaznaczyć 50 i po wyświetleniu listy aktów na dole i u góry będzie link do kolejnej strony.
Przykład tutaj:
http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... 02kp&op=gt
Pozdrawiam, Ireneusz Sobański
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bieleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2011 - 10:55
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2007
Posty: 352

Status: Offline
Przyłączam się do prośby o podział ostatniej kolumny z listą zasobów z poszczególnych parafii na trzy: urodzenia, śluby zgony, najlepiej żeby w jednej linii były zasoby dla konkretnej parafii Smile
Z odrębnych kolorów dla każdej serii można by wtedy ewentualnie zrezygnować.
Często szukamy w danym momencie np. tylko zgonów dla jakiegoś obszaru, wtedy przydaje się możliwość szybkiego optycznego sprawdzenia, dla jakich parafii one już są itp.
Wiem, że będzie to wymagało utworzenia osobnej linii dla każdej parafii w tabelce, zamiast jednej komórki dla całości zasobów z województwa jak obecnie, ale przy rozrastającym się zasobie Geneteki kiedyś przychodzi czas na udoskonalenia Smile

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 14:19
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 260
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Horg napisał:
Trzeba teraz osobno wybierać "urodzenia - wszystkie księgi", "zgony - wszystkie księgi" i "śluby - wszystkie księgi'. W okienku "pozycji na stronie" zaznaczyć 50 i po wyświetleniu listy aktów na dole i u góry będzie link do kolejnej strony.

Ireneusz, dziękuję za pomoc, teraz jest OK Very Happy
Pojawił się jednak następny problem; czy znowu coś źle robię, czy to błąd oprogramowania Geneteki?
Wchodzę do Geneteki (wszystkie województwa), a do szukaczki wpisuję interesujące mnie nazwisko, tutaj Plitt. W efekcie otrzymuję odpowiedź jak w tym oto linku:
http://www.geneszukacz.genealodzy.pl/in ... ang=&op=se
Czyli w sumie 22 trafne odpowiedzi, a w interesującym mnie woj. kujawsko - pomorskim 3 małżeństwa. Klikam następnie na liczbę 3, aby te wszystkie trzy małżeństwa wyświetlić i otrzymana odpowiedź jest taka:
http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... =50&w=02kp
Czyli "brak pozycji", co ma się w jaskrawej sprzeczności do linku wcześniejszego Shocked
Ki czort?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zetkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 14:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-01-2008
Posty: 462

Status: Offline
W genetece znajduje się więcej zasobów niż się wyświetla z prostego powodu Smile
-urodzenia i małżeństwa pokazują sie odpowiednio dopiero po 100 i 80 latach od danej daty tylko zgony są pokazywane bez daty granicznej. Czy li jeśli te 3 śluby były później niż w 1930 to nie będą widoczne

_________________
Pozdrawiam
Żaneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 14:40
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 260
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
zetka napisał:
W genetece znajduje się więcej zasobów niż się wyświetla z prostego powodu Smile
-urodzenia i małżeństwa pokazują sie odpowiednio dopiero po 100 i 80 latach od danej daty tylko zgony są pokazywane bez daty granicznej.

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli jest tak jak piszesz, to nie ma to sensu! Na co bowiem użytkownikowi Geneteki informacja o fakcie tych trzech małżeństw, skoro o żadnym z nich nie ma informacji szczegółowej!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Śmiech_MichałOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 14:53
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2010
Posty: 259
Skąd: Pułtusk
Status: Offline
Jurek_Plieth napisał:
zetka napisał:
W genetece znajduje się więcej zasobów niż się wyświetla z prostego powodu Smile
-urodzenia i małżeństwa pokazują sie odpowiednio dopiero po 100 i 80 latach od danej daty tylko zgony są pokazywane bez daty granicznej.

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli jest tak jak piszesz, to nie ma to sensu! Na co bowiem użytkownikowi Geneteki informacja o fakcie tych trzech małżeństw, skoro o żadnym z nich nie ma informacji szczegółowej!


Owszem, ma jak największy sens. W Genetece jest podany numer aktu. I dzięki tej informacji wiemy jaki akt zamówić, nie musimy zlecać kwerendy w archiwum lub sami przeszukiwać wszystkich ksiąg z danej parafii.

Michał

_________________
Kłaniam się- Michał
http://michalstanislawsmiech.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 14:59
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 20031
Skąd: Warszawa
Status: Offline
chyba nie jest to celowe, tylko kwestia techniczna:
wynik przeszukiwania jest bez filtra
mnie też to irytuje,ba! moim zdaniem niepotrzebnie daje znać, że baza zawiera informacje, których "jest strach upublicznić"
wg prawa gromadzenie i przetwarzanie jest w zasadzie tym samym co upublicznianie (jeśłi chodzi o odpowiedzialność)
więc ich niewyświetlanie (pomimo zgromadzenia) żadnym wyjściem z sytuacji nie jest
a już pokazanie "mam a nie dam"...wręcz prowokuje do reakcji:(

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
http://genealodzy.pl/index.php?module=M ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 15:01
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 260
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
michalsmiech napisał:


Owszem, ma jak największy sens. W Genetece jest podany numer aktu. I dzięki tej informacji wiemy jaki akt zamówić, nie musimy zlecać kwerendy w archiwum lub sami przeszukiwać wszystkich ksiąg z danej parafii.

Nie ma żadnego numeru aktu! Tak jak pisałem, jest informacja o trzech małżeństwach i nic, a nic więcej! Wystarczy sprawdzić w zapodanych przeze mnie linkach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bamuzykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 15:01
Sympatyk


Dołączył: 12-10-2010
Posty: 54

Status: Offline
Miło mi też zabrać głos na tym forum .
Mam w związku z tym pytanie . Od jakiegos czasu zaglądam do Geneteki i szukam swoich krewnych . Niestety w moim wijewództwie ( podlaskie ) jest tylko kilanaście parafii , a akurat tych, z której pochodzą moi przodkowie akurat nie ma danych . Czy ktoś wie , czy te akta są wprowadzane i kiedy można sie ich spodziewać , bo ja co jakiś czas zagladam . A moze sa jakieś informacje , kiedy inne parafie dołączą ? Abym codziennie nie klikała i nie denerwowała się ?
Pozdrawiam ciepło wszystkich użytkowników
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2019 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.090166 sekund(y)