Genealodzy.PL Genealogia

Inicjatywy genealogiczne - Diecezja Łowicka -indeksacja

bartoszchwiałkowski - 11-08-2010 - 16:25
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
czy jest szansa na zainteresowania grupy digitalizującej Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu - pracuje w nim tylko jeden ksiądz - ks. Stanisław Majkut, który urzęduje jedynie we wtorki i chyba zdecydowanie przydałaby mu się pomoc.

Oczywiście w moim pytaniu tkwi bardzo partykularny interes - Embarassed poszukuje aktów z Parafii w Grabowie (pow. łęczycki) z połowy XIX wieku.
Sroczyński_Włodzimierz - 11-08-2010 - 17:08
Temat postu: Diecezja Łowicka
Oczywiście, że jest.
Pomiędzy zgodą na publikację wyników digitalizacji, a ich rozpoczęciem nie upłynie zapewne więcej niż dwa tygodnie. Jest szansa na pomoc w uzyskaniu zgody na publikację wykonanych kopii aktów?
Pozdrawiam serdecznie
bartoszchwiałkowski - 11-08-2010 - 17:21
Temat postu: Diecezja Łowicka
Moja pomoc może ograniczyć się jedynie do nękania telefonicznego oraz mailowego ks. Majkuta oraz pomocy finansowej, gdyby zgoda była uzależniona od dokonania opłaty - niestety nie dysponuje innymi narzędziami przymusu bezpośredniego ani pośredniego - mieszkam w Poznaniu Sad

wydaje mi się nadto że nękanie mailowe zbyt wiele nie da, gdyż dzisiaj otrzymałem odpowiedź księdza na mojego maila z dnia ..... 18 maja.
dziękuję za zainteresowanie tematem.
Bartek
Sroczyński_Włodzimierz - 11-08-2010 - 17:30
Temat postu: Diecezja Łowicka
Może ktoś inny będzie mógł pomóc w uzyskaniu zgody na publikację kopii aktów. Ja wcześniej niż pod koniec września nie mogę się tym zająćSad
Ale rozumiem, że na Twój udział w opracowaniu (spisaniu aktów) po ew. digitalizacji i publikacji można liczyć? W jakim zakresie?

Do czasu uzyskania zgód i digitalizacji - zapraszam do indeksacji już dostępnych materiałów - czy to w programie metryki.genealodzy czy geneteka.genealodzy:)
Pozdrawiam
bartoszchwiałkowski - 11-08-2010 - 17:38
Temat postu: Diecezja Łowicka
Czy uzyskanie tej zgody to skomplikowana sprawa? przecież akta są jawne. Przyznam, że wyczerpałem swój tegoroczny urlop, więc w Łowiczu nie będę się mógł pojawić nie tylko do września, ale w ogóle w tym roku.

Tym niemniej po ewentualnej digitalizacji można na mnie liczyć jak najbardziej. Sam najchętniej przekopywałbym się przez akta - co zdarzało mi się już czynić w AP w Łodzi i Koninie oraz Poznaniu - jednak podróż z Poznania do Łowicza to już nieco bardziej skomplikowana sprawa. Czasu może zbyt dużo nie mam - jestem prawnikiem - ale na archiwa zawsze się coś znajdzie.

Pozdrawiam serdecznie
Lenaar - 08-09-2010 - 11:47
Temat postu:
Archiwum Diecezji w Łowiczu
dla Parafii Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu – Kolegiata Łowicka, znajdują się księgi unikatów z aktami chrztów od 1698 roku, małżeństw od 1698 roku i zgonów od 1727 roku - kompletne aż do końca XIX w.

oferuję pomoc przy indeksacji aktów parafii Kolegiata Łowicka
pytanie o... digitalizację
(z mojej strony zbyt duża odległość geograficzna)

pozdrawiam
Lena
Sroczyński_Włodzimierz - 08-09-2010 - 12:00
Temat postu:
Proponuję organizować chętnych do opracowywania zasobów z AD Łowicz. Gdy będzie silna grupa pozwalająca na podjęcie konkretnych zespołów w konkretnym terminie zakończenia - ruszymy temat.
Wstępna propozycja: zobaczmy kto będzie chętny do powiedzmy końca roku (to propozycja nie ustalenie)
i jeśli utworzy się coś, czemu warto pomóc- postaram sięSmile
Ale nie dam rady zorganizować chętnych
pozdrawiam
P.S. jeśli do końca grudnia to za daleko to może być do końca listopada, ale do końca października moim zdaniem za krótko- 15 XI to moim zdaniem najwcześniejszy realny termin końca zbierania chętnych , oceny możliwości etc. Z kolei: jeśli do końca grudnia za blisko to może być i do końca lutego:) Dłużej też nie ma sensu bo się "rozejdzie"
alus - 08-09-2010 - 12:07
Temat postu:
Oferuję swoją pomoc w indeksacji, lub też w innych rzeczach nie wymagających bycia na miejscu, jako że jestem mocno zainteresowany Łowiczem i Nieborowem. Ewentualnie gdyby było możliwe jestem w stanie poświęcić jeden-dwa dni na przyjazd do Łowicza i własnym aparatem dokonać digitalizacji tego co można. (lustrzanka - Canon 350D ze statywem - bardzo dobry sprzęt do robienia tego typu rzeczy. Oświetlenia laboratoryjnego niestety nie posiadam).

Pozdrowienia
cyryll - 08-09-2010 - 12:14
Temat postu:
Witam!!!
Ja również mogę podjąć się indeksacji. Interesuje mnie kilka parafii na północny-zachód od Łęczycy.
Mariusz C.
Sroczyński_Włodzimierz - 08-09-2010 - 12:32
Temat postu:
Kochani:)

Brakuje osoby, która napisze:

"1. Zbiorę deklaracje,
2. Wyjaśnię czym jest indeksacja:
z akt
z założeniem minimalizacji błędów (czyli z weryfikacją)
w formacie projektu metryki

3. Ocenię na ile zgłoszenia zapewniają "pokrycie" danego zasobu.
4. Zorganizuje grupy, przydzielę zadania, będę ręczył swoją osobą dotrzymanie zobowiązań, jeśli coś będzie zagrożone niezrealizowaniem to przysiądę fałdów i zrobię (ew. mam kogoś w rezerwie)
5. Do (31 października/31 grudnia 2010) przygotuję listę "co zrobimy", potem wykonanie biorę to na siebie"

Ja AD Łowicz koordynować nie dam rady, a rozmów o digitalizacji i publikacji nie zacznę dopóki grupa zorganizowana nie będzie.
Deklaracja zrobienia zdjęć (wspartą już Arkiem:) jest. Pod warunkiem, że te dane nie przeleżą "na kupce" przez kilkanaście miesięcy czekając na chętnych, a będą wykorzystane do opracowania przez odpowiedzialnych za to ludzi.

Za dużo jest bardziej zaawansowanych rzeczy, żeby ich kosztem skupiać się na luźnych propozycjach -brutalne ale szczere.

Więc: działajcie!
Obiecuję pomoc dla już zorganizowanej grupy (efektów nie obiecuję, ale optymistą trzeba w życiu być) przy uzyskaniu zgód oraz sfotografowanie części zasobu (tu mam podstawy żeby obiecaćSmile ich publikacje (pod warunkiem uzyskania zgody o której wyżej)

Pozdrawiam i szczerze namawiam:)
eliza1952 - 08-09-2010 - 15:19
Temat postu:
Witam
Jestem zainteresowana kilkoma parafiami z Archiwum Łowickiego oferuję pomoc w indeksacji
Eliza
Bełc_Paweł - 08-09-2010 - 22:49
Temat postu:
Witam
Bardzo sie cieszę z tego wątku.
Rozmawiałem osobiście z dyrektorem ks. Stanisławem wczoraj oraz tydzień temu i poruszyłem temat indeksacji zasobu w AD w Łowiczu. Rzecz jasna wpierwej musi zaistniec porozumienie oraz zgoda na takowe działanie wyższych organów kościelnych. Wiadomo o co chodzi.
Pomoc ks. Stanisławowi przydałaby się (sam twierdził, że i owszem, On wg mnie jest w porządku facet)
Sądzę, że byłby raczej za, tylko dyrektywy "naczelstwa czekają..." Smile))

Jeszcze jedno; wczoraj przeglądałem ksiegi Skierniewice 1643-1706, stan ogólnie OK, tylko miałem przeswiadczenie, że jeżeli nie bedą zdigitalizowane to za 10 lat atrament tudzież papier bedzie wytarty. Tyczy sie to reszty zasobu archiwum jak wszedzie zresztą.
Sądze, że ta inicjatywa przejdzie, ks. Stanisław opowiada mi, że" to rzecz niewykonalna bo Kuria nie ma pieniędzy, charytatywnie nikt nie zadziała, najpierw potrzebna zgoda Kurii".

Druga sprawa zasób archiwum; na stronie diecezji mozna uzyskac informacje o ksiegach metrykalnych danej parafii. Proszę sie tym nie sugerwac bo faktyczny zasób archiwum odbiega miejscami od zasobu dat i ksiąg zawartch na stronie diecezji.
Ksiądz Stanisław Majkut ma poza pracą w archiwum liczne "własne" przedsiewzięcia oraz duszpasterską pracę w Łowiczu i w związku z tym bywa w archiwum raz na tydzień, troche, lub wcale. Pewnikiem jest to spowodowane odnową Katedry Łowickiej, która "rzeźbią" cały czas. Nie dziwie sie więc, bo wszyscy księża w około stawiają to za rzecz primo.

Nastepna sprawa; w archiwum można, prócz metryk "normalnych" odnaleść księgi np. zapowiedzi. ktorych nigdzie indziej nie znajdziemy.
Warty jest temat co jest w archiwum, a co nie, jeszcze 1,2 lata temu były ale ks. Stanisław odesłał do parafii "bo nie ma miejsca".
Zatem potrzebna jest moim zdaniem weryfikacja co jest faktycznie a co nie w zasobie..

Ja podpisuję się pod indeksacją parafii Skierniewice 1642-1812 lub wczesniejsze ( jesli są?, możliwe( zbadać zasób!)).
Oraz parafia Bolimów, podobne lata.
Zresztą interesuje sie ogólnie obszarem kasztelanii łowickiej, wie proszę mieć moją osobę na uwadzę.

Pozdrawiam Paweł Bełc
Lenaar - 09-09-2010 - 10:00
Temat postu:
Sroczyński_Włodzimierz napisał:

Brakuje osoby, która napisze:
1. Zbiorę deklaracje,
2. Wyjaśnię czym jest indeksacja:
z akt
z założeniem minimalizacji błędów (czyli z weryfikacją)
w formacie projektu metryki
3. Ocenię na ile zgłoszenia zapewniają "pokrycie" danego zasobu.
4. Zorganizuje grupy, przydzielę zadania, będę ręczył swoją osobą dotrzymanie zobowiązań, jeśli coś będzie zagrożone niezrealizowaniem to przysiądę fałdów i zrobię (ew. mam kogoś w rezerwie)
5. Do (31 października/31 grudnia 2010) przygotuję listę "co zrobimy", potem wykonanie biorę to na siebie"

a tutaj pies jest pogrzebany...

sama nie potrafię uporządkować własnego biurka, a co dopiero folklor łowicki...
pozostaje nam modlić się, że jednak znajdzie się jakaś dobra, wytrwała, sprawna organizacyjnie dusza
budujące jest zainteresowanie opracowaniem/indeksacją parafii łowickich, ze swojej strony oferuję pomoc osobie, która zdecyduje się na koordynację projektu - nie tylko przy indeksacji, również przy realizacji całościowej zadania - jeśli będzie taka potrzeba

pozdrawiam
Lena
bartoszchwiałkowski - 09-09-2010 - 13:32
Temat postu:
ja niestety jestem tylko duszą do pracy.... na koordynacje zabraknie mi z pewnością czasu.

Zgłaszam zatem swój akces do grupy w charakterze "robotnicy".

pozdrawiam
Bartek
Bełc_Paweł - 12-09-2010 - 22:38
Temat postu:
Witam
Coś temat ucichł. Osób do indeksacji, weryfikacji zawsze jest za mało, ich praca byłaby nieoceniona w pózniejszym etapie projektu, ale na dzień dzisiejszy brak osób "z krwi i kości ", którzy się tego podejmą, są w stanie fizycznie w AD Łowicz być. Bez tego nie ruszymy z miejsca.

Chętnie się podejmę koordynacji działań w Łowiczu, za mało nas, wię proszę o zgłaszanie się osób zainteresowanych, oraz licżę na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów/ koleżanek ode mnie, jeśli chodzi o początek takich projektów

Liczę na radę
Pozdrawiam Paweł
A.Kuba - 13-09-2010 - 11:10
Temat postu:
Ja rózwnież mogę pomóc czy to z robieniu zdjęć czy indeksacji - mnie interesuję parafie w okolicy Rawy Maz.Smile
Sroczyński_Włodzimierz - 13-09-2010 - 11:20
Temat postu:
Jak pisałem wcześniej: zdjęcia mogą być zrobione i to pewnie dość szybko i sprawnie.
Problem nie jest w fizycznej obecności w AD Łowicz ale ze zorganizowaniem pracy.
Pawle: Ty masz "grodziskie obowiązki" - zdobyte tam doświadczenia na pewno pomogą w przyszłości, ale nie staraj się od razu dwóch rzeczy na raz robić. Może ktoś inny zorganizuje ekipy? Czasu trochę jest.
Fotografowie się znajdą. Obróbka zdjęć też, rozesłanie..może być potrzebna pomoc.
Diabołek81 - 06-10-2010 - 17:48
Temat postu:
Ja również mogę pomóc. Szczególnie interesują mnie takie parafie jak: Rdutów,Łęczyca,Dąbrowice,Trębki,Krośniewice,Mazew,Strzelce,Bielawy.

Pozdrawiam
Piotrek
grzesław - 07-10-2010 - 14:41
Temat postu:
Chętnie pomogę przy indeksacji. Parafie szczególnie mnie interesujące to Nowe Miasto nad Pilicą, Łęgonice, Biała Rawska.
Myślę, że warto skorzystać z doświadczeń przy indeksacji AP w Grodzisku (inny wątek na forum) i tworzyć zespoły dwu osobowe.
Pozdrawiam
Grzegorz
marwro - 09-10-2010 - 09:01
Temat postu:
Witam,

Cieszę się z powstania tego wątku. Również zgłaszam swój akces do projektu indeksacji.
Mieszkam po sąsiedzku i bywałem już w AD Łowicz, jednak moje doświadczenie w genealogii jest tak nikłe że nie nazwałbym się nawet genealogiem amatorem. Koordynacji działań nie jestem w stanie się podjąć ponieważ po prostu nie wiem jak to zrobić. Urlop może by się i znalazł, możliwość robienia zdjęć jest (aparat, statyw), chęci do działania jest najwięcej Smile
Potwierdzam to co pisał Paweł. Wg moich odczuć przede wszystkim dużym sukcesem byłoby gdyby dało się dowiedzieć jakie zasoby znajdują się w AD Łowicz. Po drugie - przeglądając tamtejsze archiwalia zauważyłem, że niektóre księgi są w kiepskim stanie a środków na ich konserwację brak. Na marginesie dodam, co zatrważające, że dotyczy to również metryki z parafii w Brochowie i aktu chrztu Fryderyka Chopina!
Zgadzam się również z opinią Pawła, że ks. Majkut to człowiek sympatyczny i myślę że skłonny do współpracy.
Reasumując, chętnie przystąpię do projektu ale koordynować go nie potrafię. Jednak swoją pomoc zgłaszam w każdym rodzaju działań.

Pozdrawiam serdecznie

Marek
Sroczyński_Włodzimierz - 09-10-2010 - 09:19
Temat postu:
a może do czasu, aż AD Łowicz ruszy:
sprawdźcie czy musi być to AD - może 'wystarczy APW O Łowicz?
jeśli macie czas i nie indeksujecie innych rzeczy - włączcie się w "Grodzisk"
doświadczenie nabyte w Grodzisku i Wam zaprocentuje (znajomość formatu, swoich możliwości etc)

Koordynacja też dla ludzi, nie ma się czego baćSmile
zachęcam
Lenaar - 09-10-2010 - 21:07
Temat postu:
sugestie będą dotyczyć raczej AD, APW O Łowicz to szczątkowy zasób (wybrane parafie i lata), np. dla Kolegiaty tylko 1886-1901:
http://www.warszawa.ap.gov.pl/od-lowicz-spis.html
ponadto, geneteka - „zasoby w trakcie indeksacji”:
66 Łowicz Kolegiata ŁD 1850-1886 ur. śl. zg.
i chyba inne łowickie


większość łowickich znajduje się w AP Łódź (mnw. od 1808)
szkoda by było nie zarchiwizować ksiąg XVII i XVIII w. poprzez digitalizację w pierwszej kolejności, choćby takim sposobem ocalić przed upływem czasu to, co już mocno nietrwałe

tak sądzę, no ale, decyzja nie należy do mnie (tym bardziej, że mogę pomóc tylko przy indeksacji)
pozdrawiam
Lena
Sroczyński_Włodzimierz - 09-10-2010 - 21:15
Temat postu:
racja - warto
Lenaar - 09-10-2010 - 21:23
Temat postu:
... do tej pory wg kolejności w postach:

bartoszchwiałkowski - par. Grabów
lenaar - Kolegiata Łowicka (1698-1808), plus inne parafie (jeśli będzie potrzeba)
alus - Łowicz, Nieborów
cyryll - kilka parafii na północny-zachód od Łęczycy
eliza1952 - kilka parafii
Bełc_Paweł - par. Skierniewice (1642-1812), par. Bolimów (podobne lata)
A.Kuba - parafie w okolicy Rawy Mazowieckiej
Diabołek81 - par.: Rdutów, Łęczyca, Dąbrowice, Trębki, Krośniewice, Suserz, Piątek, Mazew, Góra Św. Małgorzaty, Strzelce, Bielawy, Głowno, Domaniewice
grzesław - par. Nowe Miasto nad Pilicą, Łęgonice, Biała Rawska
marwro - każdy rodzaj działań

i...

Cytat:
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Brakuje osoby, która napisze:
1. Zbiorę deklaracje,
2. Wyjaśnię czym jest indeksacja:
z akt
z założeniem minimalizacji błędów (czyli z weryfikacją)
w formacie projektu metryki
3. Ocenię na ile zgłoszenia zapewniają "pokrycie" danego zasobu.
4. Zorganizuje grupy, przydzielę zadania, będę ręczył swoją osobą dotrzymanie zobowiązań, jeśli coś będzie zagrożone niezrealizowaniem to przysiądę fałdów i zrobię (ew. mam kogoś w rezerwie)
5. Do (31 października/31 grudnia 2010) przygotuję listę "co zrobimy", potem wykonanie biorę to na siebie"

Koordynacja też dla ludzi, nie ma się czego baćSmile


...czekamy na szefa

Wink
Eder - 09-10-2010 - 22:09
Temat postu:
Mogę pomóc w indeksacji parafii Strzegocin (Grabów tez mnie interesuje, gdyby Bartosz miał za dużo).
Podrawiam, Wójtowicz
marwro - 10-10-2010 - 10:42
Temat postu:
Cytat:
marwro - każdy rodzaj działań


To się oczywiście zgadza, aczkolwiek błędnym byłoby przekonanie, że nie mam w tym zgłoszeniu swojego interesu Smile Chętnie przystąpię do indeksacji w pierwszej kolejności parafii: Kompina, Bednary, Mikołajew, Szymanów, Kozłów Biskupi.

pozdrawiam

Marek
alus - 10-10-2010 - 12:08
Temat postu:
Aktualnie pracuję nad Łowiczem (kolegiatą) - jak ktoś chętny to niech napisze do Marty - udzieli informacji co i jak. W następnym tygodniu powinny pojawić się na genetece małżeństwa z lat 1850-1880.

Pozdrowienia
Arek
Lenaar - 10-10-2010 - 13:24
Temat postu:
marwro Smile

alus, po prostu fatalnie spóźniłam się, KŁ 1808-1886 odkryłam w zasobach już w trakcie ineksacji ok. września i nie chcialam wcinać się między talerz a zakąskę...
po aktualizacji nie widzę przedziału KŁ 1808-1850 w zasobach zgłoszonych do opracowania
napisałam do Marty

pozdrawiam
Lena
bartoszchwiałkowski - 12-10-2010 - 14:58
Temat postu:
w oczekiwaniu na szefa pozwole sobie uzupełnić listę zgłoszeń:
do tej pory wg kolejności w postach:

bartoszchwiałkowski - par. Grabów, Łęczyca
lenaar - Kolegiata Łowicka (1698-1808), plus inne parafie (jeśli będzie potrzeba)
alus - Łowicz, Nieborów
cyryll - kilka parafii na północny-zachód od Łęczycy
eliza1952 - kilka parafii
Bełc_Paweł - par. Skierniewice (1642-1812), par. Bolimów (podobne lata)
A.Kuba - parafie w okolicy Rawy Mazowieckiej
Diabołek81 - par.: Rdutów, Łęczyca, Dąbrowice, Trębki, Krośniewice, Suserz, Piątek, Mazew, Góra Św. Małgorzaty, Strzelce, Bielawy, Głowno, Domaniewice
grzesław - par. Nowe Miasto nad Pilicą, Łęgonice, Biała Rawska
marwro - każdy rodzaj działań, Kompina, Bednary, Mikołajew, Szymanów, Kozłów Biskupi,
eder - Strzegocin, Grabów


jak widać grupa jest już 12 osobowa i obejmuje zainteresowaniem co najmniej 30 parafii.

Jeśli ktoś dysponuje czasem zapraszamy - grupa czeka i cel szczytny.
eliza1952 - 12-10-2010 - 20:03
Temat postu:
To ja może dodam par.Maków, Waliszew i Lipce obecnie Lipce Reymontowskie
pozdrawiam Eliza
michalmilewski - 13-10-2010 - 09:07
Temat postu:
Ja również jestem zainteresowany kilkoma parafiami (Skierniewice, Maków, Chojnata, Osuchów i Biała Rawska) i w miarę możliwości mogę pomóc w indeksacji.
Pozdrawiam,
Michał
Janka28 - 13-10-2010 - 12:18
Temat postu:
Witam.
Mogę podjąć się indeksacji parafii Łęgonice głównie w j. polskim i łacinie choć po rosyjsku nie jest tragicznie, oraz Żdżary - byle nie po rosyjsku! Widziałam kilka zdjęć ksiąg z tej parafii - takie cudne ozdobniki że mówię pas.
Janka
grzesław - 13-10-2010 - 22:20
Temat postu:
Co raz nas więcej, to cieszy. Może warto zacząć łączyć się w małe zespoły- co najmniej dwuosobowe (jedna osoba indeksuje, druga weryfikuje).
Mam propozycję do Janki- wspólnie interesuje nas parafia Łęgonice, natomiast Żdżary i Nowe Miasto nad Pilicą zrobilibyśmy na zasadzie wymiany i wspólnego wsparcia. Jeżeli się oczywiście zgodzisz to mielibyśmy już pierwszą grupę roboczą, która opracowałaby trzy parafie.
Pozdrawiam
Grzegorz Stańczyk
Lenaar - 20-10-2010 - 14:21
Temat postu:
aktualizacja wątku

●bartoszchwiałkowski - par. Grabów, Łęczyca
●lenaar - Łowicz-Kolegiata, plus inne parafie (jeśli będzie potrzeba)
●alus - Łowicz, Nieborów
●cyryll - kilka parafii na północny-zachód od Łęczycy
●eliza1952 - Maków, Waliszew i Lipce obecnie Lipce Reymontowskie
●Bełc_Paweł - par. Skierniewice (1642-1812), par. Bolimów (podobne lata)
●A.Kuba - parafie w okolicy Rawy Mazowieckiej
●Diabołek81 - par.: Rdutów, Łęczyca, Dąbrowice, Trębki, Krośniewice, Suserz, Piątek, Mazew, Góra Św. Małgorzaty, Strzelce, Bielawy, Głowno, Domaniewice
●grzesław - par. Nowe Miasto nad Pilicą, Łęgonice, Biała Rawska
●marwro - każdy rodzaj działań, Kompina, Bednary, Mikołajew, Szymanów, Kozłów Biskupi,
●eder - Strzegocin, Grabów
●michalmilewski - Skierniewice, Maków, Chojnata, Osuchów i Biała Rawska
●Janka28 - Łęgonice, Żdżary

+ poszukiwana osoba, która poświęciłaby swój czas, energię i zdolności organizacyjne na potrzeby koordynacji projektu digitalizacji/indeksacji [Diecezja Łowicka]

... cdn.

pozdrawiam
lena
Sroczyński_Włodzimierz - 20-10-2010 - 14:35
Temat postu:
przy tak dużych planach (ilości parafii) szukałbym jeszcze dodatkowo fotografów ze sprzętem i doświadczeniem, sporo tego...digitalizacja może potrwać bez wsparcia
rozważyłbym co można zrobić opierając się na zasobach AP - nawet jeśli tego jest niewiele to nie wymaga załatwiania wszystkiego od początku
oczywiście nieustannie namawiam na trening formatu i zasad indeksacji w formacie metryki.genealodzy.pl - jeśli za jakiś powodów nie "grodziski projekt" to są inne materiały do opracowania

pozdrawiam
Bełc_Paweł - 20-10-2010 - 14:47
Temat postu:
Witam
problem moze być ze zgodą na publikacje i nieodpłatne udostępnianie ze strony Kurii. Proponuje zbadać zasób, zebrać chętne odpowiedzialne osoby na początek i rozpocząc rozmowy. Sam proces digitalizacji to nie problem, raczej przechowywanie, koszty utrzymania baz danych i najważniejsze kasa własna wolontariuszy bo coś mi się wydaje ze Kuria nie ma ew. nie dołoży.

Zasób wg mnie jest olbrzymi, dużo ksiąg powinno już być dawno w AGAD'zie np. XVI wieczna Łęczyca itp.

Skromnie na poczatek moge jezeli bede mial tylko najblizszy wolny termin zbadac chociaz czesc co jest w zasobie, tzn spisac.
Osobiscie uwazam, że tego typu projekt nawet czesci zasobu moze nas przerosnąć ew potrwa na naprawde dłuuuugie lata
pozdrawiam serdecznie Paweł Bełc
Pieniążek_Stanisław - 20-10-2010 - 16:13
Temat postu:
Czytam ten cały wątek i oczom nie wierzę. Czyżbym opuścił jakiś głos gdzie wyraźnie by ktoś napisał, że już jest zgoda na fotografowanie, indeksowanie i publikowanie zasobów Archiwum Diecezjalnego w Łowiczu. Parafie rozdzieliliście. Już są chętni do indeksowania. Tylko zapomnieliście moi drodzy o porozmawianiu z władzami Diecezji i otrzymaniu od nich zgody na Waszą działalność. Wszystko jest piękne ale na tym etapie Waszej dyskusji jest to nic innego niż "dzielenie skóry na niedźwiedziu".
Pozdrawiam
Staszek Pieniążek
Diabołek81 - 20-10-2010 - 16:32
Temat postu:
Diabołek81 napisał:
Ja również mogę pomóc. Szczególnie interesują mnie takie parafie jak: Rdutów,Łęczyca,Dąbrowice,Trębki,Krośniewice,Suserz,Piątek,Mazew,Góra Św.Małgorzaty,Strzelce,Bielawy,Głowno,Domaniewice.

Pozdrawiam
Piotrek


Witam
Tak na początek ograniczę się do Rdutowa. Smile
Pozdrawiam
Piotrek
aerbert - 20-10-2010 - 16:43
Temat postu:
Ja też bardzo chetnie zindeksuję Łęgonice i Żdżary (byle nie j.rosyjski).
Pozdrawiam,
Ola
Sroczyński_Włodzimierz - 20-10-2010 - 16:43
Temat postu:
Aby móc rozmawiać z dysponentem zasobów - trzeba mieć o czym, tzn wiedzieć kto się czego może podjąć. Inaczej to zawracanie głowy i niepotrzebne zajmowanie ludziom czasu.
Stąd wymóg określenia czym dysponują chętni przed podjęciem próby uzyskania zgody

a jak inaczej? w ciemno rozmawiać? opierając się na nadziei "znajda się chętni"? bez rozpoznania potrzeb i możliwości?
bartoszchwiałkowski - 20-10-2010 - 16:59
Temat postu:
Panie Włodzimierzu, Panie Stanisławie

rozumiem, że wszystko trzeba po kolei i z głową. Ale wiedzą Panowie oczywiście, że wymaga to dużej ilości pracy, tej organizacyjnej i indeksacyjnej. Osoby takie jak ja, którym brak czasu i możliwości aby zajmować się nieinteresującymi ich projektami a nawet współorganizować projekt ich interesujący - mogą jedynie liczyć, że uda się "skusić" osobę dysponującą i czasem i możliwościami aby projekt poprowadzić. Tutaj właśnie przydać się mogą deklaracje osób takich jak ja, często żółtodziobów, ale mających zapał do pracy mimo ograniczonych możliwości, choćby dlatego, że dana diecezja interesuje ich prywatnie. Wydaje mi się, ze nie stać nas na marnowanie takich zgłoszeń. Inaczej projekt geneteki rozwijał się będzie mozolnie w oparciu o zarządzane z góry projekty gromadzące jedynie te osoby, które mając możliwość po temu angażują się w takie projekty nie bacząc na własne zainteresowania - CHWAŁA IM!!! Nasze zgłoszenia to zatem nie dzielenie skóry na niedźwiedziu, a wołanie aby ktoś nas zauważył i uznał, ze warto rozpocząć projekt - zapytać, poprosić podjąć rozmowy z Kurią, gdyż są podstawy by przyjąć, że projekt będzie podjęty przez określoną liczbę "pracownic".

Przytaczając znana dewizę herbową - Nec temere nec temide.

pozdrawiam
Bartosz Chwiałkowski
eliza1952 - 20-10-2010 - 17:01
Temat postu:
Problem jest,że nie wiemy co mają w Łowiczu.Jestem otwarta na indeksację ale nie potrafię określić co dokładnie .Oczywiście można część zasobów zrobić w archiwum państwowym ale są duże luki np.Piątek,Łęczyca,Góra Św.Małgorzaty i wiele innych.Może na początek warto sprawdzić co jest w Łowiczu i wtedy podjąć decyzję.
Eliza
Sroczyński_Włodzimierz - 20-10-2010 - 17:31
Temat postu:
coraz mniej rozumiem:(
Bartoszu (jeśli tak można) - może postawię sprawę jasno:
jeśli nie zrobisz czegoś z już dostępnych materiałów to nie podejmę rozmów w sprawie digitalizacji i publikacji. Nie znam Cię, nie znam Twoich możliwości, umiejętności, odpowiedzialności. Nie zagwarantuję swoją osobą opracowania zasobów opierając się na nieweryfikowalnych z założenia deklaracjach.
Jeśli będzie zorganizowana grupa, której chęci można jakoś skonfrontować z możliwościami, to jak najbardziej podtrzymuję deklarację pomocy. Jasne, że można i inaczej ("załatwić zgodę, naobiecywać i potem szukać chętnych) ale ja tak nie potrafię.
To nie kwestia "chwała im za to" - to czysto organizacyjny wymóg. Dotychczas uruchomione projekty dają szansę nabycia doświadczenia, umiejętności, wyrobienia sobie nazwiska. Można z tej szansy skorzystać, ale nie trzeba. "Robi się obce" parafie nie dla chwały jedynie, ale aby móc robić "swoje" także.

Oczywiście istnieją inne drogi do tego samego celu,ba! istnieją tez inne cele (np digitalizacja bez prawa do publikacji) i pozostaje naszym wyborem w czym bierzemy udział i co wspieramy. Ja zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem (te same nakłady, efekty wielokroć większe) jest zaangażowanie w projekty zawierające w sobie prawo do publikacji kopii dokumentów. Z szacunkiem traktuję inne wybory, może z lekkim zdziwieniem czasem:) ale z szacunkiem.
Jeśli znajdzie się ktoś, kto podejmie rozmowy w jakimś AD (czy innym) opierając się na odmiennych od moich założeniach (jak zrozumiałem Stasze sugeruje, "wpierw zgoda - potem zbieranie chętnych", Ty sugerujesz żeby podejmować zobowiązania nie wiedząc kto i kiedy będzie je realizował) to z mieszaniną zdziwienia i szacunku będę na to patrzyłSmile I trzymał kciuki za powodzenie.

pozdrawiam serdecznie
bartoszchwiałkowski - 20-10-2010 - 17:55
Temat postu:
Włodzimierzu,

wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy - przynajmniej w części. Piszesz, ze chodzi o to by mieć zorganizowaną i weryfikowalną grupę, a ja Tobie wskazuję, że mamy deklaracje osób, które swoim dobrym imieniem na tej stronie potwierdzają gotowość podjęcia się indeksacji. To oczywiste, ze nie znamy się nawzajem i jeżeli nie będziemy mieli do siebie zaufania to z niczym nie ruszymy. Nie mówię, aby na hura rzucać się na temat bez analizy możliwości, którymi dysponujemy, ale przecież jedno (zgłoszenia chętnych) może się toczyć niezależnie od drugiego (pytania w Kurii czy jest w ogóle wola współpracy). Nie chodzi o to by składać Kurii obietnice ale po prostu wybadać możliwości.

Co się natomiast tyczy Twojego nastawienia - najpierw udowodnij pracą na innym polu swoją wartość a dopiero zajmuj głos w tym temacie (do tego sprowadza się chyba Twoja gotowość do podjęcia rozmów dopiero po moich innych realizacjach) rozumiem że wynika ona z wspomnianego braku zaufania, ale wskazuje Tobie pewną słabą stronę takiego stanowiska - projekt geneteki ukończymy za ....... lat i będzie to bliżej XXII wieku. Nie obraź się, ale jak napisałem nie każdy ma możliwości angażowania się w inne projekty i nastawienie tego typu oznacza po prostu marnotrawstwo sił i zapału takich osób. Gwarantuje Tobie bowiem, że po takiej odpowiedzi jakiej mi udzieliłeś - rozumiem że bez złych intencji - wielu z zainteresowanych właśnie jednym konkretnym tematem podziękuję za współpracę - nie dlatego, że nie chce "odrobić" prawa do indeksacji własnych parafii na cudzym poletku, ale dlatego, że NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Jeśli Tobie wydaje się to zasługujące na lekkie choćby zdziwienie to wydaje się, że wynika to z niezrozumienia takich osób. NIE zgłaszam swoich możliwości udziału w indeksacji dla wyrobienia sobie nazwiska - interesuje mnie inny cel - zapewne interesujący większość z nas - genealogia. realizacja tego celu jest niestety ograniczona przez okoliczności "logistyczne". Nie spodziewałem się, ze zostanie nadto ograniczona przez "brak nazwiska".

Podtrzymując gotowość uczestniczenia w projekcie indeksacji zasobów AD w Łowiczu pozdrawiam serdecznie,

Bartosz Chwiałkowski
Sroczyński_Włodzimierz - 20-10-2010 - 19:32
Temat postu:
Rzeczywiście się nie rozumiemy:(
Np nigdy nie mówiłem o genetece - zawsze o projekcie metryki.genealodzy.pl
Wymagasz, a raczej chyba łagodniej - oczekujesz (chyba ode mnie), podjęcia działań "bezwarunkowo". Dość szczegółowo starałem się napisać dlaczego pewnych rzeczy wymagam (np minimalnej praktyki), podkreślając, że są inne metody (w skrócie "bez wymagań") poprowadzenia tego pomysłu.
Moim zdaniem "NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI" aby zindeksować deklarowany zakres będą nowicjuszem bez wcześniejszego przygotowania - i takie przygotowanie oferuję. Bądź łaskaw przyjąć, że ograniczenia dotyczą każdego człowieka. Właśnie, ze zrozumienia że nikt nie ma nieograniczonych możliwości wynika konieczność koncentracji - skupienia swojej aktywności na wybranych zagadnieniach. "Wyrobienie nazwiska" - przepraszam , nieszczęśliwe sformułowanie. Chodziło mi o to, że do pracy trzeba się przygotować. Piszesz, że jesteś nowicjuszem (rozumiem to jako "wcześniej nie zajmowałem się indeksacją) , że nie chcesz wcześniej się nauczyć i oczekujesz, że ktoś (ja?) pójdzie do Dyr. AD i powie "zrobimy to a to w takim a takim terminie"...
przeanalizuj to na spokojnie:)
Pojęcia "cudze poletko" nie za bardzo rozumiem, ...naprawdę sądzisz, że osoby które zindeksowały po kilkadziesiąt tysięcy aktów (teraz mówię o genetece) robiły to szukając swoich przodków?Smile

Mam nadzieję, że wyjaśniłem swoje stanowisko i trochę przybliżyłem, dlaczego ono takie jest nie inne.
a tak przy okazji: myślisz, że to czysty przypadek, że przez kilkanaście tygodni nie znalazł się chętny, aby "wziąć to na siebie"?Smile
pomimo, że zainteresowanie terenem zgłosiły również osoby o bardzo dużym doświadczeniu i wiedzy?

Pozdrawiam serdecznie, pozostając optymistą co do powodzenia digitalizacji , publikacji i indeksacji zasobów również z AD Łowicz
Bełc_Paweł - 20-10-2010 - 22:24
Temat postu:
Witam

Raczej nie czekałbym na "przywódcę", który zgłosi sie , aby moc objąć odpowiedzialnościa powodzenie projektu i rozpoczecie rozmów. Kto miał sie zgłosic to juz sie zgłosił, napisał (troche postów juz jest:)
Moim zdaniem najwazniejszym potrzebna jest ekipa , przede wszystkim indeksująca wprawnie w łacinie. Ewentualnie w zbiorze wykraczającym poza ramy czasowe zasobu AP (rosyjski, polski), żeby zrobić to co najcenniejsze. Moze dlatego, że bardziej widze współprace AP z genealogami niż AD(subiektywnie)
Sądzę, że bez doświadczeniea to nie jest takie proste.
Większość z Nas ma ograniczony czas, pracę, rodzinę, inne obowiązki, projekty, takie deklaracje typu"bardzo bym pomógł zindeksowac parafie X, ale nie mogę za dużo, tylko ta i dziekuje" to mija się z celem.
Tylko osoby, które miały do czynienia z tego typu projektami mają rozeznanie w ile miesiecy/lat mozecie to zindeksowac" w dobrych zespołach oraz pytanie: kto ma sprzęt, kto podejmie sie zmudnej organizacji oraz , wrzuci na serwer, opłaci, załatwi wszelkie formalności?
Zgadzam sie ze Staszkiem: a co jesli Kuria sie nie zgodzi ???, a czy ktoś z zainteresowanych rozmawaił, był?

Staram sie od 6-7 tygodni być w miare co tydzien. ..Pustki...prawie nikogo nie ma...raz na 2 tyg ktos sie pojawi.
Ojciec dyr. Stanisław robi oczy na pytanie o indeksacje ?
Sam mam dojazd w jedną strone 2 godz.jak dla mnie a jestem blisiko. W sumie tam pojechac ot tak schodzi sie wiekszosć dnia.


Popieram Staszka i Włodka, to nie jest takie proste.
Moim zdaniem nie ma sie co porywać, skoro jest komuś daleko lub nie podejme sie organizacji to znaczy, że temat musie przeczekać.

Łatwo sie mówi, bedąc u siebie, w domu , w pracy...żę chcę coś zindeksować...pojedźcie zobaczcie to zmieni to Wasz stosunek, jak tam to sie przedstawia.
Parafie, które mnie tam interesuja nie starczy mi życia, mozliwości...
Tylko doświadczone osoby i odpowiedzaialny zespół ma szansę w powodzeniu projektu.
Takie mysli szybkie pozdrawiam Pawe

Wysłany: 20-10-2010 - 22:41 *
Bartoszu proponuje , jezeli masz 3-4 godziny drogi w jedna strone (jeszcze w miare) to przyjedz do archiwum, porozmawiaj z KS. dyrektorem z "władzami Kurii" a pozniej wydawjaj osądy, że to prosta sprawa zrobic ten projekt.
Pamietajmy, że to zasób pod władzą kościelną, kto zapłaci???

Na przyszły wtorek umówiłem sie z KS. Stanisławem na spisanie zasobu(chociaz czesci),
dla mnie chciałbym a mogę to dwa rózne wyrażenia.
Przepraszam za wyrazenia w postach, troche mnie poniosło, wszyscy chcieliby , ale nie moga, za Was ktoś zrobi????

Czekam na dyskusje Paweł

* (moderacja - scalenie wypowiedzi wysyłanych, co kilka minut na Forum m.j.n)
Lenaar - 20-10-2010 - 23:15
Temat postu:
Pawle... po powyższych wpisach/opiniach niekoniecznie będą chęci do dyskusji... [dzisiaj]

mam wrażenie, że "włożyłam kij w mrowisko", i tutaj taka refleksja:
Cytat:
Moim zdaniem nie ma się co porywać, skoro jest komuś daleko lub nie podejmie się organizacji to znaczy, że temat musi przeczekać.


wyjątkowo mi do tej myśli blisko

pozdrawiam
lena
Marciniak_Michał - 20-10-2010 - 23:27
Temat postu:
Bardzo dobry pomysł, aby dokładnie dowiedzieć się co jest w archiwum. Jak dobrze pamiętam jest chyba dostępny na miejscu wykaz akt sporządzony przez ks. Skowronka, ale siłą rzeczy jest już nieaktualny. Pomijam kwestię pracy archiwisty, który by zgodnie z zasadami "ogarnął" zasób.

Pozdrawiam,

Michał
Bełc_Paweł - 21-10-2010 - 22:47
Temat postu:
Dzieki Michale spytam o w/w wykaz , moze najprosciej da sie skopiowac na "pendrajwa" zobaczymy.
Chociaż to na poczatek moge i postaram się zrobić.

Obszar geograficzny zainteresowan poszerzam o diecezje łowicką/ ew. Kasztelanię.
Chetnie podejme sie wspołpracy z osobami zainteresowanymi tym regionem.

Docelowo interesowałem sie obszarem pomiedzy parafiami: Żyrardów(obecnie), Łowicz, Jezów, Lipce a nawet na płd. wsch. Żelazna, Jeruzal, Chojnata aż po Rawe.

Moge sie podjąć, współpracowac, ale nie wczesniej niz zindeksowanie to co jest z zasobu AP Grodziska(Skierniewice ew. pomoc jezeli bedzie potrzebna nad Żyrardowem bądź Rawą)
Ksiegi z AP dla ocenienia mozliwości i odpowiedzialności(systematyczności)

Tak jak Włodek wczesniej napisał pomoc przy projektach np. indeksacja W-wa lub Grodzisk jest nieoceniona, sam doświadczyłem i troszke zweryfikowałem swój zapał - co mogę zindeksowac-i w jakim terminie "faktycznie" choc niby takie proste i młode "po rosyjsku pisane, zmienia , zaczecam do indeksacji w/w danych, dla sppawdzenia "siebie"

Mam tą świadomosc, że jezeli jest taki projekt jak AD Łowicz i zaangazuje sie w niego to już to bedzie ostatni mój projekt.
Z racji czysto czasowych ( lata???)
Rzecz jasna projekt ruszy, predzej czy pozniej, ale moi drodzy proponuje troszke odetchnac, lepiej sie solidnie przygotowa(zaplecze logistyczno-sprzetowo-finansowo- prawne) a pozniej rozmawiac z Kuria.


Jestem dobrej mysli i nadal zgłaszam akces nad Kasztelania.

A tak a propos kasztelanii , może ma ktos dostep lub wie, gdzie nabyc "Osadnictwo kasztelanii Łowickiej" Jana Warężaka?
Pozdrawiam serdecznie Paweł Bełc
Lenaar - 22-10-2010 - 12:16
Temat postu:
proponuję mimo wszystko odnieść się do wskazań Włodzimierza dot. rozpoczęcia opracowania z zasobów APW O Łowicz, tj. wpis w temacie z dn. 9.10.2001, i kolejny – 20.10.2010 -> "rozważyłbym co można zrobić opierając się na zasobach AP - nawet jeśli tego jest niewiele to nie wymaga załatwiania wszystkiego od początku"

moja odpowiedź (9.10.2010) sugerowała AD, zasób jest bogatszy, ale na tym etapie rzeczywiście można by było rozpocząć skromniej i z większą szansą na efektywną realizację; nie było i nie jest moją intencją narzucanie sobie bądź innym chomąta
napisałam wtedy - „decyzja nie należy do mnie”
wskazywać można, czym innym będzie kontekst realizacyjny i wszystkie konsekwencje z nim związane [dot. osoby, która w przyszłości byłaby koordynatorem]
generalnie - rozpoczęcie projektu, który odnosiłby się do Łowicza i regionu, być może w trakcie pracy stworzyłby fundament do poszerzenia opracowania o zasoby AD

oczywiście odczytuję/rozumiem również sugestie dot. treningu, i nie jest tak, że nie mam „próby” formatu metryk na uwadze (zrobię to z chęcią, a nie z powodu „wymogu”) - jednakże nie zamówię materiału po to, by "przeleżał" u mnie na dysku – zgłoszenie akcesu będzie możliwe po ukończeniu już rozpoczętych zadań

wg mnie dobrze, że temat w ostatnich dniach sporo wyjaśnia [tutaj mała dygresja: chyba niekoniecznie sprawiedliwa ocena dot. Bartosza, w żadnym z postów nie zaznaczył, że „to takie proste”]

pozdrawiam
lena
Czyżewski_Bartłomiej - 31-10-2010 - 22:55
Temat postu:
Bełc_Paweł napisał:
Dzieki Michale spytam o w/w wykaz , moze najprosciej da sie skopiowac na "pendrajwa" zobaczymy.
Chociaż to na poczatek moge i postaram się zrobić.


Udało się coś zdobyć/ustalić w tej kwestii? Smile
Bełc_Paweł - 04-11-2010 - 23:40
Temat postu:
Witam
Bartku wysłałem Ci wiadomość, sprawa w toku:)

Do uzytkowników alus, lenaar :
Widze świetnie Wam idzie w indeksacji Kolegiaty/ Łowicza
Chetnie pomoge po indeksacji AP Grodzisk/ ew. w trakcie jak czas pozwoli na te roczniki lub starsze /acinskie
Mój email
Pozdrawiam
Ogólnie bardzo chetnie nawiąże współracę w tych i starszych ksiegach
Pozdrawiam Paweł
Bełc_Paweł - 10-11-2010 - 23:09
Temat postu:
Witam
Sprawdzajac: co jest w zasobie - w pliku podrecznym Ks. Stanisława okazało sie ze jest kilka - góra 10 parafi, wiekszosc danych to księgi XX-wieczne w
wprowadzone w Excel'u tzn ze ogolnie sa a reszta to tak +/- moze sa moze nie

Wiec odpusciłem

Rozmowa utkneła... "no tak bedzie stanowisko/ stanowiska komputerowe z foto ksiąg na miejscu...ale publikacja?... za darmo w internecie?" i tyle
Rozmowa na temat digitalizacji i indeksacji owszem , ale nie na dzis/ predzej na zakonczenie rewitalizacji katedry na pazdziernik 2011r.
Mysle ze jest szansa

Proponuje zebrac ekipe, która "bedzie ręczyć , że to i to bedzie zrobione, podpisujac sie imieniem i nazwiskiem", ze to i to bedzie rzetelnie zrobione na ten i ten dzien/rok
Obszar poszukiwan/ indeksacji sadze ze tylko te ksiegi- poza AP własciwych. Pozostaje mi tylko 1 mysl..
tylko łacina, wiec moze te najstarsze na poczatek ocalic/opracowac? (moja sugestia)
Tzn te wtóropisy które sa w Archiwach Panstwowych lub Mormoni uwazam że w AD Łowicz nie powinny byc brane pod uwage przy poczatkowej fazie projektu

Biorac do rąk te XVI,XVII, XVIII wieczne ksiegi" kieszonkowe" juz mam mysl-. Potrzebny jest na prawde super sprzet oraz rzetelni profesjonalisci od foto do digitalizacji, czesc zapisów to tylko cien

Moje odczucia : potrzebne osoby rzetelne "które nie tylko szukaja swoich"- bo to mija sie z celem indeksacjii. Proponuje ksiegi "łacinskie" głównie.
Sprzet i najwazniejsze "Negocjator"

ja na pewno nie zaangazuje sie w ten projekt przed ukonczeniem AP Grodzisk Maz. wiec zachecam wpierwej do uczestnictwa w ramach "rozgrzewki- treningu"
Pozdrawiam Paweł Bełc
Ps Bartku pusciłem email
Bełc_Paweł - 14-11-2010 - 20:46
Temat postu:
Witam
Do forumowiczów alus, lenaar od jakiegoś czasu , indeksujecie Łowicz Kolegiate (bodajze z połowy XIX)w).
W AD z tej parafii sa tylko księgi " łacińskie" nawet w koncówce XIX wieku.
Na jakich Wy moi drodzy bazujecie ?

W temacie/ dołaczam sie do indeksacji (jezeli takowa sie urzeczywistni kiedys) nstepujace parafie :
Bolimów (na pewno urodzenia sa conajmniej od 1720)/ duzy znak zapytania/ na stronie diecezji sa od 1772
Maków od 1700, jezeli sa wczesniejsze tez
Skierniewice urodzenia 1640-1800
Lowicz ur sa od ok 1740(mozliwe ze po 1680 r tez sa)
Nieborów 1800-1820 lub wczesniejsze ?
Stara Rawa(1808-1900 ksiegi wróciły niestety do parafii)

Ewentualnie Lipce, Jeruzal, Chojnata, Babsk, Żelazna,

Pozdrawiam Paweł

Wysłany: 14-11-2010 - 20:57 *
Witam myśl mi umknęła

Jeden taki mądry Pan podpowiedział mi/Nam co do AD Łowicz...
A może jest szansa zeby owe księgi/ lub chociażby czesc najcenniejszego ksiegozbioru znalazła sie w AP dajmy na to np. Łodź?
Z racji braku mozliwosci odpowiedniego przechowywania, konserwacjii(nawet watpliwym jest czy w AD były kiedykolwiek np. odgrzybiane?)

Czy jest szansa na przekazanie wg Was?

Myslę , żę troche łatwiej byłoby wtedy cos zrobic w tym projekcie i do Łodzi jakoś wszystkim chyba tak samo drogi?

* (moderacja - scalenie wypowiedzi wysyłanych, co kilka minut na Forum) m.j.n aby dopisać zapomnianą informację proszę korzystać z funkcji przycisku ->
alus - 14-11-2010 - 22:42
Temat postu:
Bełc_Paweł napisał:
Witam
Do forumowiczów alus, lenaar od jakiegoś czasu , indeksujecie Łowicz Kolegiate (bodajze z połowy XIX)w).
W AD z tej parafii sa tylko księgi " łacińskie" nawet w koncówce XIX wieku.
Na jakich Wy moi drodzy bazujecie ?

W temacie/ dołaczam sie do indeksacji (jezeli takowa sie urzeczywistni kiedys) nstepujace parafie :
Bolimów (na pewno urodzenia sa conajmniej od 1720)/ duzy znak zapytania/ na stronie diecezji sa od 1772
Maków od 1700, jezeli sa wczesniejsze tez
Skierniewice urodzenia 1640-1800
Lowicz ur sa od ok 1740(mozliwe ze po 1680 r tez sa)
Nieborów 1800-1820 lub wczesniejsze ?
Stara Rawa(1808-1900 ksiegi wróciły niestety do parafii)

Ewentualnie Lipce, Jeruzal, Chojnata, Babsk, Żelazna,

Pozdrawiam Paweł


Fajnie. Odpowiadając na pytanie. Ja bazuję na skanach spisów, które były zrobione przez jednego z użytkowników albo w AP albo w AD. Po prostu uznałem dyskusję o tym co można a czego nie można, kto, gdzie, kiedy i o tym, że nie ma sensu, że trudne, że nie ma nikogo, że ble ble itd. za bezprzedmiotowe i po prostu zabraliśmy się do roboty na podstawie tego co było dostępne. Wziąłem do zrobienia śluby z lat 1811-1886 i zostało mi jeszcze 9 lat do skończenia tego do czego się zobowiązałem. Będą jeszcze zgony i urodzenia z tego zakresu. Jeśli będą inne lata to je po prostu zrobimy i tyle.

Ja już wyraziłem chęć pomocy w zdigitalizowaniu Łowicza i Nieborowa. Nawet mogę się dołożyć kasowo w jakimśtam stopniu i udostępnić swój aparat (Canon 350D) i np. 1 dzień. Ale nie pojadę do AD tylko po to aby pocałować klamkę, albo trafić na jakiś zły humor księdza, który się opiekuje archiwum, bo niestety pracuję zawodowo na codzień i szanuję swój czas. Jeśli wezmę dzień urlopu to chcę go wykorzystać a nie zmarnować.

Jak widać po tym wątku, to gadać można długo i nic z tego nie wynika. Mnie osobiście interesuje Łowicz i Nieborów. W AP w Łodzi zakres lat przed 1800 rokiem nie jest dostępny. Po prostu tego nie ma w archiwum. Jeśli ktoś zapewniłby mi termin i udostępnił księgi to je zdigitalizuję i pewnie wspólnymi siłami zrobimy ich indeksację. Więcej nie potrzeba.
eliza1952 - 14-11-2010 - 22:53
Temat postu:
Bełc_Paweł napisał:
Witam myśl mi umknęła

Jeden taki mądry Pan podpowiedział mi/Nam co do AD Łowicz...
A może jest szansa zeby owe księgi/ lub chociażby czesc najcenniejszego ksiegozbioru znalazła sie w AP dajmy na to np. Łodź?
Z racji braku mozliwosci odpowiedniego przechowywania, konserwacjii(nawet watpliwym jest czy w AD były kiedykolwiek np. odgrzybiane?)


Czy jest szansa na przekazanie wg Was?

Myslę , żę troche łatwiej byłoby wtedy cos zrobic w tym projekcie i do Łodzi jakoś wszystkim chyba tak samo drogi?


Wszystko zależy od tego czy AD Łowicz byłoby chętne do przekazania ksiąg.Mogę popytać w Ap Łódź czy jest taka możliwość.
Eliza
marta1044 - 27-11-2010 - 22:34
Temat postu:
Witajcie,

Jakiś czas temu dostałam, od jednego w forumowych kolegów, metryki XVII, XVIII i ciut XIX wieczne z kilku parafii z terenu diecezji łowickiej. Materiał przeznaczony do zindeksowania.

Krośniewice (oddane całość)
chrzty 1784-1810, 1815-1820
śluby 1785-1828
zgony 1784-1829

Miłonice
chrzty 1772-1808
śluby 1773-1820
zgony 1771-1810

Oporów
chrzty 1627-1802
śluby 1627-1808 (oddane)
zgony 1714-1824

Żychlin (oddane całość)
chrzty 1764-1808
śluby 1766-1809
zgony 1768-1804

Wszystko łacina.

Zapraszam chętnych do indeksacji Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Marta Nalazek
maria.j.nie - 27-11-2010 - 22:54
Temat postu:
Witam Marto

Indeksy ksiąg do której bazy : Geneteki czy Metryk

Pozdrawiam serdecznie Maria
marta1044 - 27-11-2010 - 23:44
Temat postu:
Mario,

Do Geneteki. Aczkolwiek indeksacja rozszerzona tzn. z rodzicami, miejscowością itp.

Pozdrawiam,
Marta
Sroczyński_Włodzimierz - 24-01-2011 - 14:03
Temat postu:
Z diecezji łowickiej zapraszam do indeksacji parafii Głuchów
http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... mp;idd=157
w formacie metryki.genealodzy.pl z wtóropisów z APW O Grodziska Mazowiecki z lat 1888-1904
informacje:
http://sites.google.com/site/wziprojekt ... ome/gluchw

pozdrawiam
kasiek - 07-02-2011 - 04:55
Temat postu:
Przepraszam, czy projekt indeksacji AD Lowicz jest w toku?

Bo mi sie niedobrze Rolling Eyes zrobilo po 3 stronie czytania i pozwole sobie zacytowac Arka:

Cytat:
Po prostu uznałem dyskusję o tym co można a czego nie można, kto, gdzie, kiedy i o tym, że nie ma sensu, że trudne, że nie ma nikogo, że ble ble itd. za bezprzedmiotowe...


Chetnie pomoge!

ps. czy Inowłodz nalezy do projektu?
alus - 07-02-2011 - 09:02
Temat postu:
kasiek napisał:

Chetnie pomoge!


Można zgłosić się do Marty. Ona ma jeszcze trochę skanów spisów do zindeksowania Wink Akurat nie wiem czy tą konkretną parafię, której szukasz, ale być może...
Bełc_Paweł - 10-02-2011 - 00:17
Temat postu:
Witam
Co do tematu przepraszam za swoje mocne, zniechecające , ostre słowa uzyte na kilku poprzednich stron w/w wątku...temat Łowicza jest trudny i wymaga zupełnego zaangazowania odpowiedzialnych osób ( w tym znawców łacina, niekiedy do poznych lat XIXwieku,, rosyjski) i osoby odpowiedzialnej za koordynacje działań z władzami koscielnymi .

Moim subiektywnym zdaniem, osoby nie zwiazane z indeksacja bedą miały cięzko (jak ktos prosi o tłumaczenie w innym dziale forum X aktu/ów i zgłasza cheć indeksacji (sic!)) to chyba nie zdaje sobie sprawe co pisze- chyba że to jest jedyny sposób darmowego odnalezienia xpradziadków!czego koszt digitalizujacy ponoszą!

Czy ktoś z Państwa był w AD w Łowiczu w miedzyczasie?, jak przedstawia sie sprawa z projektem? co dalej?

Polecam ciekawą lekture (wszak nie Skoneczna) ale historia, obrzadki, zabobony Księżaków przedstawione przednio
http://www.kbc.krosno.pl/dlibra/doccont ... p;from=FBC

Pozdrawiam serdecznie Paweł i czekam na dyskusje,działania( deklaracje już były)
marwro - 12-02-2011 - 11:21
Temat postu:
Witam,

Dziękuję za fascynującą lekturę. Wspaniałe! Teraz już wiem czemu moi przodkowie z łowickich stron brali ślub w poniedziałek Smile

Jeśli chodzi o główny temat tego wątku - bardzo chciałbym zaangażować się w indeksację parafii z tej diecezji. Jak pisałem już wcześniej całkowicie brak mi doświadczenia w tej materii. Nigdy nie brałem udziału w indeksacji. Ktoś musiałby mi wyjaśnić i pokierować od czego zacząć.
Bardzo bym chciał tylko nie wiem jak Smile

No ale miało nie być o deklaracjach...

Pozdrawiam

Marek
Bełc_Paweł - 12-02-2011 - 14:16
Temat postu:
Witaj Marku
Jeżeli jesteś chętny zaangażować się w indeksację zasobów AD Łowicz to chętnie spróbuję pomóc i odpowiem na każde pytania, przedstawię czym jest indeksacja z akt na małej próbce materiału, jak usprawnić własnoręczne tłumaczenia etc. oraz różne triki Very Happy

Na poczet przyszłej współpracy napisz do mnie
Pozdrawiam Paweł

PS. W genetece jakiś czas temu dzieki pracy naszych koleżanek i kolegów pracujących nad Kolegiatą Łowicką pojawił sie indeks dotyczący dość sławetnego Polaka, malarza rodem z Nieborowa, przodkowie sekretarze Ks. Radziwiłła pochodzący z ziemi tarnowskiej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Chełmoński

http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... &op=gt
Akt ur. nr 114/1850 Łowicz Kolegiata Józef Maryan Chełmoński

Działo się w miescie Łowiczu 27.04.1850 o 12 w poł. Stawił się Józef Adam 2 imion Chełmoński posiadacz wieczysty Folwarku Boczki. lat 35 liczący we wsi Boczkach zamieszkały, w obecnosci ksiedza Józefa Rojewskiego wikariusza Kol. Łowickiej z łowicza lat 32 i Stanisława Kurackiego . właścicielagospodarstwa z Boczek l.50 liczącego i okazał nam dziecie płci męskiej urodzone w tejze wsi 7 listopada 1849 roku o 10 w nocy z Izabelli Łoskowskiej 24 lata liczącej. Dziecieciu temu na chcrzcie świetym odbytym w dniu dzisiejszym nadano imiona Józef Marian.
Rodzice chrzestni Antoni Chełmoński i Florentyna Łoskowska(babcia dziecięcia?).
Akt ten którego spisanie z okazji słabosci ojca dziecięcia spoznione zostało przeczytany został stawającym i przez nich podpisany, prócz Kurackiego, który pisać nie potrafi.

X.J. Wąsocwski, X.K.Ł.J Rojewski, Józef Adam Chełmoński
bartoszchwiałkowski - 03-10-2011 - 12:12
Temat postu:
Witam Was i znowu podbijam temat, choć z konkretnymi pytaniami:

Pawle, jakiś czas temu pisałeś o wstępnych rozmowach z AD (i nieco niezachęcającej postawie jego dyspozytariuszy), wskazałeś wtedy, że "Rozmowa na temat digitalizacji i indeksacji owszem , ale nie na dzis/ predzej na zakonczenie rewitalizacji katedry na październik 2011r." . Nie łapię Cię za słówka ale korzystając z tego że październik nadszedł chciałbym zapytać czy będziesz miał chwilkę aby odnowić znajomość z AD;)

nawiązując zaś do przesłania, które otrzymałem od Włodzimierza - doświadczenie w indeksowaniu już mam - wprawdzie tylko delikatnie powyżej 6 tysięcy indeksów ale jednak;)

Oczywiście sporo parafii pojawia się gotowych do indeksowania (i są szybko wychwytywane) ale zdaje sobie sprawę, że w porównaniu z zasobami AD w Łowiczu to nie jest to ilość duża, akta łowickie mogą zaś być unikatowe.

Może od ostatniej wizyty w AD pojawił się chociaż bardziej rzetelny katalog zasobu?

pozdrawiam
Bartek
l.chybowski - 25-06-2012 - 15:49
Temat postu:
Dzień dobry
Mam pytanie, czy jest na forum ktoś kto korzystał z metryk z par. Bielawy?
Interesują mnie 2 akty urodzenia z ok. 1847 i 1857 z miejscowości Walewice.
Dziś dzwoniłem do proboszcza (nb. bardzo miły człowiek) i okazało się, że muszę tam pojechać osobiście (no chyba, że znajdę kogoś kto zachce mi pomóc) no i jeszcze dowiedziałem się, że istnieje "synodalny zakaz robienia kopii" - tzn. nie można robić zdjęć ani skanów - tak mi powiedział pleban. Choć może udałoby się to obejść. Proszę napisać o waszych doświadczeniach z tą parafią i czy może ktoś z forumowiczów mieszka w pobliżu i zechciałby mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Leszek
eliza1952 - 25-06-2012 - 17:07
Temat postu:
Akta Stanu Cywilnego Parafii Bielawy są w AP Łódź na mikrofilmach można sobie sprawdzić i zrobić zdjęcia z mikrofilmów własnym aparatem
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... sc=Bielawy
Marynicz_Marcin - 25-06-2012 - 19:49
Temat postu:
Przy okazji tematu AD Łowicz - czy wie ktoś, czy w zasobie tegoż Archiwum są księgi parafii Waliszew, bo gdzieś muszą być, a w AD Włocławek ich nie ma, więc tylko na AD mogę liczyć, bo wiem, że są wypisy z ksiąg XVIII wiecznych tej parafii, więc jest to okres "przed USC", więc księgi gdzieś muszą być.

Z góry dzięki Smile
eliza1952 - 25-06-2012 - 20:16
Temat postu:
Marcin
Można zadzwonić i zapytać tel. 46 837 47 90 wew. 210
Czyżewski_Bartłomiej - 29-08-2012 - 17:02
Temat postu:
Dopóki człowiek sam się nie zainteresuje danym tematem to nie doczeka się odpowiedzi...

Byłem wczoraj w łowickim AD i rozmawiałem z Księdzem Dyrektorem odnośnie digitalizacji zasób archiwum. Ksiądz Dyrektor przyznał, że jest świadom takiej możliwości i powoli szykuje się do tego. Jednak aby przeprowadzić całą akcję najpierw trzeba by uporządkować i skatalogować to co jest w zasobach - a na to kilku lat potrzeba. Oczywiście dochodzą kwestie finansowe (Ksiądz wie o dotacjach i myśli o takowej), czasowe (archiwum działa tylko raz w tygodniu), liczebnościowe (Ksiądz Dyrektor jest jedynym pracownikiem AD) oraz kwestia zainteresowania zasobami (w zeszłym roku użytkowników było łącznie 28...).

Tak więc na chwilę obecną - i zapewne w najbliższym czasie - w łowickim AD nie prowadzona jest żadna akcja digitalizacyjna (bądź indeksacyjna na szeroką skalę).
Kaczmarek_Aneta - 14-05-2013 - 11:00
Temat postu:
Witam,

mam pytanie do osób wypowiadających się w tym wątku - czy od ostatniego postu Bartka wydarzyło się coś nowego w temacie?
Bartku, czy porządkowanie i katalogowanie zasobu, o której wspominał Ksiądz Dyrektor, miała być prowadzona przez niego samego? Czy byłaby dopuszczalna w tym zakresie pomoc ze strony genealogów polegająca na sfotografowaniu grzbietów ksiąg/stron tytułowych a następnie inwentaryzacja tych ksiąg (online mogłoby zaangażować się więcej osób).
Jak wynika z wątku : http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... t-30.phtml dostęp do źródeł wciąż jest mocno ograniczony, podobnie jak i komunikacja z AD.

Pozdrawiam
Aneta
Matysiak - 14-05-2013 - 12:29
Temat postu:
Może ja się wypowiem za Bartka:

Tydzień temu we wtorek byłem w Archiwum Diecezjalnym. Prace związane z katalogowaniem zbiorów idą pełną parą. Cały czas ksiądz do końca nie wie co ma w swoim archiwum. Mogą się tam znajdować prawdziwe skarby niedostępne w innych archiwach. Przykład Białej Rawskiej: na początku tego roku byłem w tym archiwum i ksiądz pokazał mi kartę inwentaryzacyjną gdzie była zamieszczona informacja o posiadanych księgach z Białej od 1830 roku. Jakież było moje zaskoczenie w ostatni wtorek: do karty inwentaryzacyjnej Białej Rawskiej dołączony był suplement. Okazało się, że w zakamarkach archiwum odnalazły się jeszcze księgi z Białej Rawskiej od 1764 roku!

Dla zainteresowanych:
Mam spis tego co znajduje się w tym archiwum jeśli chodzi o parafie:
Biała Rawska (najstarsze z 1764 roku), Krzemienica (najstarsze z XVII w.), Żdżary (najstarsze z 1742 roku), Sierzchowy (najstarsze z 1748 roku), Sadkowice (najstarsze z 1802 roku) i Lubochnia (najstarsze z 1651 roku).

Widziałem też bardzo stary Bolimów i bardzo stary Szymanów (chyba od XVII w.).

Są też inne parafie już skatalogowane.

Przy następnej wizycie sfotografuję wszystkie inwentarze skatalogowanych parafii.

Na początku roku ksiądz miał jakąś pomocniczkę do katalogowania. W ostatni wtorek katalogowaniem zajmował się (przy mnie) sam.

Pozdrawiam

Piotr
Kaczmarek_Aneta - 14-05-2013 - 12:34
Temat postu:
Witam Piotrze,

bardzo dziękuję za informację i pozytywne wieści! Cieszę się, że katalogowanie odbywa się pełną parą Wink
Osobiście zasobami AD w Łowiczu zainteresowałam się od niedawna po odkryciu śladów moich przodków w Łowiczu (kolegiata) oraz Wysokienicach - będę zobowiązana za informację dotyczącą zasobu metrykalnego obu parafii.

Pozdrawiam
Aneta

EDIT:
- doszły jeszcze Zduny i parafia Śleszyn (Sołek-Śleszyn)
jarekrad - 14-05-2013 - 17:34
Temat postu:
Witam , pytanie do Pana Matusiaka.
Szukam metryk z Kutna lub Łąkoszyna sprzed 1809 roku, nie ma ich w Płocku, a może są w AD Łowicz?
Pozdrawiam Jarek R
moyra777 - 14-05-2013 - 18:21
Temat postu:
jarekrad napisał:
Witam , pytanie do Pana Matusiaka.
Szukam metryk z Kutna lub Łąkoszyna sprzed 1809 roku, nie ma ich w Płocku, a może są w AD Łowicz?
Pozdrawiam Jarek R


Jarku,
Ksiegi sprzed 1809 roku z Kutna mozesz znalezc na parafii.
danisha - 14-05-2013 - 19:11
Temat postu:
Przypadkiem nie zaplątały się tam akta z parafii Brochów i Sochaczew przełom XVIII i XIX wieku?
Danka
Czyżewski_Bartłomiej - 14-05-2013 - 19:34
Temat postu:
Aneto, to ja tylko dodam kilka słów. Jak byłem w łowickim AD prawie rok temu ksiądz porządkował archiwum sam i okazjonalnie z pomocą jednej pani (pewnie tej samej o której wspomniał Piotr). Narzekał jednak bardzo, że ma na to czas tylko we wtorek kiedy jest w budynku archiwum - i to też nie zawsze bo ma pocztę do odebrania, musi wystawić odpisy etc. etc.
Nie widział przeszkód aby mu pomóc przy porządkowaniu i dygitalizacji ksiąg, ale był zdecydowanie przeciwny umieszczaniu zdjęć metryk w Internecie (o katalogu nic nie mówił).
Ksiądz dyrektor przyznał, że tak do końca nie jest pewien co dokładnie ma w pomieszczeniu z księgami. Zresztą, nie dziwiłem się czemu - gdy zajrzałem do magazynu ujrzałem, że księgi były one porozkładane po regałach, stołach, wszędzie. Generalnie były one na regałach ułożone parafiami, ale być może między poszczególnymi tomami plątały się inne.

Piotrze, o Bolimowie pisałem gdzieś wcześniej i gdy ja byłem w AD najstarsze księgi sięgały 1700 r. (jedna księga urodzeń za okres 1700-36). Niestety w tym zespole był straszne braki odnośnie XVIII wieku (np. brak urodzeń za lata 1737-1771, małżeństw sprzed 1796 r.), być może uda się odnaleźć gdzieś w pomieszczeniu z księgami jakieś bolimowskie perełki. Smile
I mam nadzieję, że prace porządkowe w Łowiczu będą szły pełną parą i może nawet uda się namówić Księdza Dyrektora na dygitalizację i indeksację zasobu (a w krótszym okresie czasu mam nadzieję, że nie będzie przeszkód w sfotografowaniu dostępnych "katalogów").
moyra777 - 14-05-2013 - 20:48
Temat postu:
Dolacze sie do Danusi i zapytam sie czy moze ktos z was zauwazyl platajace sie ksiegi z Mazewa Smile Nadal mam cicha nadzie, ze tam sa......
marwro - 14-05-2013 - 20:57
Temat postu:
Witam,

To i ja się dopiszę.
Byłem dziś w AD Łowicz. Faktycznie Ksiądz Dyrektor sam i z pomocą jakieś pani zajmował się zbiorami. Jednak stwierdzenie że idzie to "pełną parą" może dawać mylne wyobrażenie bo o ile, owszem pracowali przez cały czas działania archiwum, to materiału jest taki ogrom, a czasu na to i ludzi tak niewiele, że katalogowanie tego zajmie lata.
Byłem w magazynie i potwierdzam, że księgi są wszędzie i jest tego DUŻO. Z jednej strony to martwi bo brak informacji o zbiorach to prawie tak jakby ich nie było ale z drugiej strony zawsze jest nadzieja na to że znajdzie się jakaś perełka.
W moim przypadku tak było bo (o czym już pisali moi szanowni przedmówcy) szukałem Szymanowa i znalazłem niemal kompletny XIX wiek wraz ze skorowidzami urodzonych i zaślubionych, a także księgi z XVIII i XVII wieku. Cudo! Smile
Tak, czy inaczej, abyśmy tylko dowiedzieli się co jest w archiwum potrzeba tam zaangażowania znacznych zasobów i ludzkich i czasowych.

Pozdrawiam

Marek
Kaczmarek_Aneta - 14-05-2013 - 21:07
Temat postu:
Marku

oczywiście ta "para" oznacza dla mnie, że projekt katalogowania posuwa się naprzód, a że tempo pracy jest takie a nie inne, wynika to z przyczyny technicznych. To dlatego właśnie może warto rozważyć zaproponowanie Księdzu Dyrektorowi wsparcie genealogów (zdjęcia okladek i stron tytułowych ksiąg metrykalnych i opisanie tychże zasobów).
Podobny projekt toczył się w parafii św. Krzyża w Warszawie.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta
marwro - 14-05-2013 - 21:37
Temat postu:
Aneto,

masz rację oczywiście. Sam zastanawiałem się czy nie mógłbym jakoś pomóc. Ale wsparcie większej grupy to by było coś! Na pewno warto zaproponować jakiś projekt który dawałby korzyści i diecezji i nam. Myślę, że wtedy łatwiej byłoby Księdzu Dyrektorowi "przepchnąć" takie rozwiązania "na górze" bo przecież on też ma zwierzchników i sam o wszystkim nie decyduje. Wtedy, tak myślę, musiałby się tym projektem zainteresować ktoś kto poprowadziłby to oficjalnie. Z ramienia PTG czy innej organizacji. Nie wiem nie znam się na tym ale próbować na pewno trzeba i WARTO! Smile

Pozdrowienia

Marek
alus - 14-05-2013 - 22:40
Temat postu:
I ja bym się deklarował do pomocy. Dobry pomysł - zdjęcia okładek - a potem zabawa w rozpoznawanie i spisywanie. Kilka dni i będzie wszystko skatalogowane. Tych wtorków to może życia zabraknąć...
eliza1952 - 15-05-2013 - 00:44
Temat postu:
Wybieram się do Łowicza może wejdę do Diecezji popytać
Kaczmarek_Aneta - 15-05-2013 - 08:17
Temat postu:
Witajcie,

oczywiście, że przy takich zbiorach i pracach tylko we wtorki (a też pewnie nie wszystkie) możemy czekać długie lata na podstawowy spis zasobów.
Elizo, jeśli uda Ci się nawiązać kontakt, będzie wspaniale. Może nastąpi jakiś przełom.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta
Kaczmarek_Aneta - 14-06-2013 - 17:16
Temat postu:
Kilka dni temu na stronie Diecezji Łowickiej pojawił się komunikat o naborze wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie projektów z Programu: "KONSERWACJA I REWITALIZACJA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO"

Jednym z projektów podlegających dofinansowaniu jest:
" rozwój zasobów cyfrowych w dziedzinie kultury, w tym: digitalizacja zabytków ruchomych oraz zabytkowych księgozbiorów, zbiorów piśmienniczych, archiwaliów i zbiorów audio, audiowizualnych i filmowych oraz tworzenie wirtualnych instytucji kultury (zakup wyposażenia i sprzętu służącego do digitalizacji może stanowić integralną część projektu)"

Więcej informacji:
http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... mp;idd=554

Pozdrawiam
Aneta
Pachliński_Paweł - 14-06-2013 - 20:47
Temat postu:
Miejmy nadzieję, że być może przynajmniej te księgi: http://powiatleczycki.republika.pl/mazew.html

Tropię je, i jakoś nie jestem w stanie potwierdzić tej informacji ( włącznie, z Biurem Parafialnym).

moyra777 napisał:
Dolacze sie do Danusi i zapytam sie czy moze ktos z was zauwazyl platajace sie ksiegi z Mazewa Smile Nadal mam cicha nadzie, ze tam sa......

Ćwikliński_Leszek - 24-09-2013 - 17:56
Temat postu:
Miło nam poinformować że dzięki staraniom naszej niesamowicie pracowitej Elizy, rusza dygitalizacja i indeksacja zasobów AD Łowicz.
Mamy zgodę Kurii i błogosławieństwo ks. Dyrektora. Niestety nie ma zgody na udostępnienie zasobów w Internecie.
Zasoby będą udostępniane tylko dla osób indeksujących.
Będziemy fotografować jako osoby prywatne na własnym prywatnym sprzęcie.
Pierwsza sesja fotograficzna odbędzie się prawdopodobnie 9 października.
Fotografowane będą w pierwszej kolejności zasoby już skatalogowane. Przewidywane jest również fotografowanie
ksiąg z Parafii które będą przywożone na czas fotografowania do archiwum.

W pierwszym okresie będzie nam potrzebna pomoc finansowa na uzupełnienie sprzętu i dojazdy.
Osoby zainteresowane tym tematem proszone są o kontakt na adres.
leszek(at)cwiklinski.pl

Odpowiedzialnym za całość spraw związanych z dygitalizacją i indeksacją AD Łowicz jest koleżanka Eliza Parcheniak.
Do niej proszę kierować wszelkie zapytania.

pozdrowienia

Leszek
Kaczmarek_Aneta - 24-09-2013 - 18:48
Temat postu:
Cudowna informacja!
Elizo, jesteś niesamowita! Gratuluję i dziękuję! kwiat

Leszku,
czy w miarę Waszych prac w AD Łowicz, udałoby się przedstawić na forum zasób tego archiwum? Łatwiej byłoby się wówczas deklarować co do indeksacji osobom chętnym.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta
WaldemarChorążewicz - 24-09-2013 - 19:05
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Witam.
Podziękowania dla Elizy.
Link do AD Łowicz http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/index.php?id=558
I zasugeruję o odciążenie Elizy od spraw związanych z indeksacją.
Mamy w środowisku wiele osób z doświadczeniem ,które mogą przejąć rolę koordynatora.
Pozdrawiam
Waldek
anusia1610 - 24-09-2013 - 20:07
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Eliza jestes Wielka ...nie wiem jakbyśmy funkcjonowali bez Twojej pomocy ,zarówno w kwestii pomocy w sprawdzeniu interesujacych nas Ksiąg w Archiwum , jak i fotografowaniu zasobów.
Pozdrawiam Ania
alus - 24-09-2013 - 21:47
Temat postu:
Eliza jest NIEOCENIONA, NIEDOCENIONA i NIEZŁOMNA. Na metrykach widać jej wkład, tyle poświęconego czasu i ogrom włożonej energii to naprawdę niewiele osób byłoby w stanie dać od siebie.
Ćwikliński_Leszek - 24-09-2013 - 22:59
Temat postu:
Na tym forum proszę dyskutować tylko o sprawach indeksacji zasobów AP Łowicz.
Jak zaznaczyłem fotografujemy to archiwum jako osoby prywatne i nie chcemy w to angażować PTG.
Wszelkie zbiórki i kampanie wokół finansów przedsięwzięcia ustalajmy drogą E-mail.
Nadawanie tym sprawom zbytniego rozgłosu może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc.

pozdrowienia

Leszek
eliza1952 - 25-09-2013 - 00:37
Temat postu:
Witam
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem AD Łowicz.
Myślę,że będę teraz potrzebowała troszkę spokoju do chwili rozpoczęcia fotografowania aby to wszystko jakoś poukładać .Tyle trudu i serca włożyłam aby doprowadzić te rozmowy do szczęśliwego zakończenia i nie chciałabym aby coś poszło nie tak jak powinno.Jeśli pierwsza sesja fotograficzna dojdzie w tym terminie do skutku postaram się podać jakie zasoby są opracowane .
Jeszcze mam sporo do zrobienia w AP Łódź bo lubię wywiązywać się z danego słowa chodzi mi konkretnie o osoby ,którym obiecałam zrobić zdjęcia.Proszę więc o trochę cierpliwości.
Dziękuję za słowa uznania i mam nadzieję ,że się nie zawiodę
Skrzypczak_Bogumiła - 25-09-2013 - 00:41
Temat postu:
Eliza - Ty już wywiązałaś się na medal - złoty medal.
Zdradź proszę skąd bierzesz siłę ,żeby temu wszystkiemu podołać ? - chciałabym się tego nauczyć.
Popkowicz_Bronisław - 25-09-2013 - 11:18
Temat postu:
Elizo,
ponieważ obecnie w AP Grodzisk możemy fotografować tylko na jednym stanowisku, mogę Ci udostępnić jedno moje prywatne kompletne stanowisko (stojak, aparat, obiektyw, lampa, laptop). Proszę Cię o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów.
Pozdrawiam
Bronek
pawko223 - 25-09-2013 - 12:56
Temat postu:
Witam

Digitalizacja tego zasobu to wspaniała wiadomość, jednakże część ksiąg znajdujących się w AD Łowicz, to opłakany stan. Luźne kartki w kopertach niektóre już sproszokowane. Nie będę wnikał co do nieudostępniania materiałów dla ogółu z decyzji dyrektora AD Łowicz, jednakże moim zdaniem skoro w AD Łowicz znajdują się księgi cywilne (a jest ich sporo i to w opłakanym stanie), to powinno to zainteresować również inne AP, a takie księgi powinny być dostępne dla innych użytkowników. Digitalizacja piękna sprawa, ale za kilka lat wiele ksiąg przestanie fizyczne istnieć w AD Łowicz, musimy sobie zadać pytanie jak je uratować dla przyszłych pokoleń?

Pozdr. Paweł
Marynicz_Marcin - 27-09-2013 - 20:29
Temat postu:
Witam,
najbardziej cieszy mnie poniższa informacja:

Ćwikliński_Leszek napisał:

Przewidywane jest również fotografowanie
ksiąg z Parafii które będą przywożone na czas fotografowania do archiwum.


W zeszłym roku zapytałem mailowo, gdzie znajdują się księgi z parafii moich przodków - Waliszewa - to otrzymałem informacje, że należy ich szukać u źródła, czyli na parafii Smile Jestem w posiadaniu odpisów z ksiąg, a dokładniej chrzest z 1797r. i zgony z 1807r., więc liczę na to, że istnieją jeszcze starsze księgi.
jarekrad - 27-09-2013 - 21:18
Temat postu:
Strasznie się ciesze , że ruszają pracę w AD Łowicz, podziwiam i gratuluję wszystkim w to zaangażowanym , a szczególnie Elizie. Oczywiście zgłaszam się na indeksację Kutna, Łąkoszyna lub Trębek sprzed 1809 roku.
Pozdrawiam jarekrad
alus - 27-09-2013 - 23:39
Temat postu:
A ja jak zwykle zgłaszam chęć indeksacji - Nieborów, Łowicz (kolegiata).
Czyżewski_Bartłomiej - 27-09-2013 - 23:44
Temat postu:
Jeśli idą zapisy to ja poproszę Bolimów i jakąś inną dowolną parafię. Smile
danisha - 28-09-2013 - 09:28
Temat postu:
Chętnie zindeksowałabym Brochów,Sochaczew do roku 1830 i może tam są Zawady?
Danka
Matysiak - 28-09-2013 - 10:57
Temat postu:
danisha napisał:
Chętnie zindeksowałabym Brochów,Sochaczew i może tam są Zawady?
Danka


Sochaczew jest tylko z XX w. wcześniejsze są chyba na terenie parafii, Zawady - najstarsze są z ok. 1920 roku - wcześniejszych nie ma nigdzie - w żadnym archiwum i parafii. No chyba że okaże się, że w tym bałaganie, w którymś pudle się cudem odnalazły. To by była nie lada gratka również dla mnie Smile

Ksiądz dyrektor też mi mówił, że Białą Rawską ma tylko od 1830 roku i absolutnie nic więcej a po kilku miesiącach jakimś cudem odnalazły się w innym pudle księgi z 1764 roku Smile

Pozdrawiam

Piotr
danisha - 28-09-2013 - 12:14
Temat postu:
Witaj Piotrze
Katalog Zasobów Metrykalnych podaje, że w parafii św.Wawrzyńca w Sochaczewie akta metrykalne są od 1781 narodziny,1802 śluby i 1781 zgony.
Leszek wcześniej wspomniał że " przewidywane jest również fotografowanie ksiąg z parafii,które będą przywożone na czas fotografowania do archiwum".Miejmy więc nadzieję że i z Sochaczewa będą.
Natomiast jeśli chodzi o Brochów to wyczytałam w sprawozdaniu z dzialalności AGAD że zakończono prace konserwatorskie i przekazano do Archiwum Diecezjalnego w Łowiczu 4księgi metrykalne z par.Brochów zawierające min.wpisy dotyczące Fryderyka Chopina.Tak się składa, że moja rodzina-Gurbscy i Zambrzyccy w tym czasie tam pomieszkiwali.
A nieszczęsne Zawady?No właśnie -uśmiechnie się do nas szczęście i znajdziemy cokolwiek?
Pozdrawiam Danka
Kaczmarek_Aneta - 30-09-2013 - 15:53
Temat postu:
alus napisał:
A ja jak zwykle zgłaszam chęć indeksacji - Nieborów, Łowicz (kolegiata).


Dopisuję się do kolegiaty łowickiej (tylko wybrane roczniki z uwagi na nieskończoną swoją aktualną indeksację).
Będę również wdzięczna za informację odnośnie zachowanych ksiąg z parafii: Sołek-Śleszyn, Wysokienice i Zduny.

Pozdrawiam
Aneta
frisgaard - 30-09-2013 - 17:29
Temat postu:
Ja chętnie podejmę się indeksacji wspomnianej wyżej parafii Sołek-Śleszyn (całość).

Łukasz.
OlaH - 30-09-2013 - 17:32
Temat postu:
Aneta,
jakie lata interesują Cię z parafii Sołek-Sleszyn?
Czekam właśnie na mikrofilmy, ale lata z AP Łódź, dokladniej 1818-1840. Daj znać, jeśli mogłabym Ci coś odszukać.
Pozdrawiam,
Ola
Rafael - 30-09-2013 - 21:02
Temat postu:
Ja chętnie dołączę do indeksacji parafii Rzeczyca.
Berendzik_Malgorzata - 30-09-2013 - 23:01
Temat postu:
A ja - z racji, że powoli kończę to, co miałam wcześniej indeksować - chętnie potrudzę się przy aktach z Bełchowa i Nieborowa - po polsku.
Krzyżanowski_Marek - 01-10-2013 - 04:50
Temat postu:
Pozdrawiam
Ćwikliński_Leszek - 10-10-2013 - 01:45
Temat postu:
Wczoraj dokładnie o godzinie 10:15 Eliza rozpoczęła przygotowania do fotografowania
ksiąg metrykalnych w Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu.
http://cwiklinski.pl/ptg/lowicz_01.JPG
Ksiądz Dyrektor osobiście podawał Elizie księgi z najwyższych półek.
http://cwiklinski.pl/ptg/lowicz_02.JPG
Prace trwały do późnego wieczora
http://cwiklinski.pl/ptg/lowicz_03.JPG

Dziękujemy Bronkowi Popkowiczowi za użyczenie swojego prywatnego sprzętu do fotografowania
a Markowi Wrocławskiemu za przywiezienie tego sprzętu z Warszawy do Łowicza.
W pierwszej sesji uczestniczył też Bronek Wenta i przekazał Elizie swoje doświadczenia
zdobyte przy fotografowaniu archiwów Gdańskich.
http://cwiklinski.pl/ptg/lowicz_04.JPG
Zasób ksiąg metrykalnych jakie w tej chwili znajdują się w tym archiwum oceniam na niecałe 200 tyś zdjęć.
Eliza jest pełna zapału i mówi że sama sobie z tym poradzi (pokazała nam ostatnio że nie są to żadne przechwałki).
Ksiądz Dyrektor jest też bardzo pozytywnie do całego przedsięwzięcia nastawiony i udzieli Elizie wszelkiej możliwej pomocy.
http://cwiklinski.pl/ptg/lowicz_05.JPG
Nie mniej czeka ją około 60 wyjazdów z Łodzi do Łowicza.
Naszym zadaniem będzie wymyślenie sposobu jak jej zwrócić chociaż koszty dojazdu.

Sprawy związane z uzupełnieniem sprzętu załatwiamy drogą mailową z osobami które się do mnie zgłosiły z chęcią pomocy.

pozdrowienia

Leszek
Matysiak - 10-10-2013 - 10:53
Temat postu:
Jestem zainteresowany indeksacją (z ograniczeniami czasowymi z uwagi na rodzaj pracy) i pomocą (np. finansową - dojazdy Elizy) jeśli chodzi o AD w Łowiczu. Na razie to co mógłbym indeksować to Żdżary, Biała Rawska, Sadkowice, Krzemienica, Łęgonice Duże (Rawskie) jeśli są - od najwcześniejszych tak do 1867 roku - tam gdzie jest Łacina i Polski. Dalej: np. Sochaczew i ewentualnie inne parafie tylko pytanie co tam wogóle jest jeśli chodzi o zasób?

Czy ksiądz Dyrektor ma już kompletną listę swojego zasobu?

Pozdrawiam

Piotr
vonklinkoff - 10-10-2013 - 11:01
Temat postu:
Dolaczam sie do indeksacji Kolegiaty Łowickiej, sprzed 1808. Oraz, jesli bedzie (w co watpie), parafie Łanięta sprzed 1810.

Maciek
Matysiak - 10-10-2013 - 12:58
Temat postu:
Ze swojej strony do indeksacji poza wyżej wymienionymi dorzuciłbym parafie:

- Sierzchowy i Cielądz od najwcześniejszych do 1867 roku,
- Mikołajew - wcześniejsze niż z AP w Grodzisku,

i jeżeli zdarzy się cud i księgi z tych parafii są w AD Łowicz to ponadto: Kurdwanów, Kozłów i Zawady.

Na jakie konto (i z jakim dopiskiem) wpłacać cegiełki na pomoc Elizie w fotografowaniu (koszt dojazdu, eksploatacji sprzętu itp.)?

Zasób tego archiwum może zaskoczyć i możliwe, że są tam prawdziwe perełki genealogiczne!

Pozdrawiam

Piotr
Michał_Golubiński - 10-10-2013 - 16:33
Temat postu:
vonklinkoff napisał:
Dolaczam sie do indeksacji Kolegiaty Łowickiej, sprzed 1808. Oraz, jesli bedzie (w co watpie), parafie Łanięta sprzed 1810.

Maciek


Z Łaniętami cieżka sprawa, bo księgi wczęsniejsze uległy zniszczeniu a na pewno częśc z XVIII wieku, co można wyczytać choćby przeglądając akty małżeństwa z początku XIX wieku, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo co można znaleźć w takim archiwum.

Pozdrawiam

Michał Golubiński
gryfin86 - 10-10-2013 - 18:49
Temat postu:
Dołączam się do indeksacji Kolegiaty Łowickiej sprzed 1808 roku

Pozdrawiam,
Paweł
eliza1952 - 19-10-2013 - 16:59
Temat postu:
Projekt w AD Łowicz jest powoli robiony.Jak pisane było na początku nie ma zgody na publikację zdjęć w internecie można będzie natomiast zamieszczać indeksy w genetece.Wiem,że wiele osób pisało co chciałoby indeksować ale nie mogę spełnić tych życzeń.
Będę fotografować według kolejności jaką przekazał mi Ksiądz Dyrektor teraz jestem w trakcie robienia Skierniewic następne będą parafie Łowickie .Nie będzie to robione w szaleńczym tempie ze względu na to,że każdorazowo muszę ustalać czy mogę przyjechać.
W tym tygodniu praktycznie przez 4 dni byłam w Łowiczu
Zostały zrobione
Skierniewice
urodzenia 1642-1904 oraz śluby 1793-1906
Dziękuję Marcie Nalazek za pomoc
w sprawie indeksacji proszę kontaktować się
ad.lowicz.indeksacja(at)gmail.com
Kluczyk_A - 02-01-2014 - 15:18
Temat postu:
Podbije temat choć podejrzewam, że gdyby bylo coś do zakomunikowania to już byśmy o tym wiedzieli.

danisha napisał:
Witaj Piotrze
Katalog Zasobów Metrykalnych podaje, że w parafii św.Wawrzyńca w Sochaczewie akta metrykalne są od 1781 narodziny,1802 śluby i 1781 zgony.
Leszek wcześniej wspomniał że " przewidywane jest również fotografowanie ksiąg z parafii,które będą przywożone na czas fotografowania do archiwum".Miejmy więc nadzieję że i z Sochaczewa będą.
Natomiast jeśli chodzi o Brochów to wyczytałam w sprawozdaniu z dzialalności AGAD że zakończono prace konserwatorskie i przekazano do Archiwum Diecezjalnego w Łowiczu 4księgi metrykalne z par.Brochów zawierające min.wpisy dotyczące Fryderyka Chopina.Tak się składa, że moja rodzina-Gurbscy i Zambrzyccy w tym czasie tam pomieszkiwali.
A nieszczęsne Zawady?No właśnie -uśmiechnie się do nas szczęście i znajdziemy cokolwiek?
Pozdrawiam Danka

Jeśli chodzi o Sochaczew to jeszcze w AGAD są urodzenia z lat 1698-1728. Co do ksiag na parafii to wydaje mi się, że proboszcz mógłby być zainteresowany takim ich utrwaleniem gdyż byłoby to swoiste uczczenie pamięci organisty, który zmarł w 1939 roku w czasie ratowania ksiąg i innych przedmiotów z kościoła. No ale to i tak temat na później skoro w samym AD jest mnóstwo ksiąg, które należałoby w pierwszej kolejności sfotografować.

Bardzo chciałbym żeby coś się z Brochowa jeszcze odnalazło. Doprawdy zadziwia mnie, że zachowały się ze 2 lub 3 kopie ksiąg z chrztem Chopina (których chyba nikt nie chce udostępniać, a przynajmniej w AD nie są udostępniane) oraz małżeństwami a później mamy kilkudziesięcioletnią wyrwę z której brak jakiejkolwiek kopii (i skąd się wzięła informacja na stronie diecezji Łowickiej, że ksiegi są od 1826 roku? były i się zapodziały?). Nadzieja umiera ostatnia Smile

Pozdrawiam,
Adrian

P.S. Też wyczekuje odkrycia Zawad (niby to AAW ale może w Kuri Warszawskiej coś mają skoro i ten Chopinowski Brochów się tam rzekomo znajduje?)...
eliza1952 - 02-01-2014 - 19:13
Temat postu:
Witam w Nowym roku
Wydaje mi się,że to co znajduję się na stronie AD nie oznacza,ze jest to w archiwum w Łowiczu.Wiele parafii ma księgi jeszcze u siebie.
Jeżdżę fotografować do Łowicza ale dopiero w trakcie jak fotografuję wychodzą nieścisłości w opisach zasobu.Bardzo mi przykro ale nie mam czasu na sprawdzanie co jest w archiwum wolę ten czas poświęcić na robienie zdjęć.Są przypadki,że czasami proboszcz woli przekazać informację ,że księgi są przekazane do archiwum co nie jest prawdą.Ja się nie dziwię bo proboszcz ma wiele innych obowiązków i nie zawsze ma czas aby siedzieć i czekać aż ktoś przejrzy księgi.Rozumiem ktoś może sobie pomyśli pisze tak bo ma dostęp ale to nie tak na chwilę obecną w archiwum nie ma ksiąg które mnie interesują osobiście a jednak wykonuję to do czego się zobowiązałam z nadzieją,że kiedyś się doczekam.
Życzę wszystkim genealogom sukcesów w Nowym Roku , uzupełnienia drzewek i dużo cierpliwości bo indeksacja łaciny idzie bardzo wolno i 3-4 osoby nie są w stanie zrobić zbyt dużo indeksów.
Obecnie 1 osoba indeksuje łacinę ze Skierniewic i 2 osoby Kolegiatę Łowicką
Włodzimierz - 23-01-2014 - 20:19
Temat postu:
Od ostatniego wpisu upłynęło trochę czasu. Dziś dopiero zainteresowałem się tym tematem. Bardzo chętnie zindeksuję parafię Sierzchowy /zindeksowałem już lata 1837-1900/. W tej chwili indeksuję Cielądz. Obawiam się, że akta są po łacinie, więc będzie kołopot. Może wspomogę projekt finansowo. Proszę osoby koordynujące ten projekt o wskazówkę, w jaki sposób mogę pomóc.
Pozdrawiam
Włodzimierz
eliza1952 - 24-01-2014 - 17:09
Temat postu:
Włodzimierz
W związku z tym,że do Łowicza jeżdżę fotografować sporadycznie a ostatnio pisałam,że nie ma możliwości wybierania co ktoś chce mogę CI zaproponować zrobienie zdjęć z parafii Sierzchowy do indeksacji z zasobu znajdującego się w AP Łódź i to jest po polsku
Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Sierzchowach:1808-1810, 1813-1834, 1836-1838
będzie pewnie szybciej niż w Łowiczu
Włodzimierz - 30-01-2014 - 22:08
Temat postu:
Elizo, dziękuję, bardzo chętnie zindeksuję.

Pozdrawiam
Włodzimierz
eliza1952 - 30-01-2014 - 22:25
Temat postu:
Włodzimierz
Wpisałam Sierzchowy na listę do fotografowania-)))
eliza1952 - 13-02-2014 - 20:46
Temat postu:
Witam
Prace w AD Łowicz powoli ale idą do przodu
Zostały zrobione całe Skierniewice oraz połowa Kolegiaty Łowickiej.
Proszę o kontakt osoby zainteresowane indeksacją Kolegiaty Łowickiej a także parafii Szymanów
kontakt ad.lowicz.indeksacja@gmail.com
krak210 - 13-02-2014 - 22:28
Temat postu:
Witam
Botev - 14-02-2014 - 10:02
Temat postu:
A mam pytanie odnośnie Skierniewic - jaki jest konkretnie zakres rocznikowy zdygitalizowanych akt?
eliza1952 - 14-02-2014 - 14:35
Temat postu:
Botev napisał:
A mam pytanie odnośnie Skierniewic - jaki jest konkretnie zakres rocznikowy zdygitalizowanych akt?


Skierniewice
zrobione zdjecia
ur.1642-1904
śl. 1793-1906
zg. 1806-1906
Botev - 16-02-2014 - 00:00
Temat postu:
I to już są wszystkie akta ze Skierniewic przechowywane w AD Łowicz, czy są jeszcze jakieś niezdygitalizowane?
Czyżewski_Bartłomiej - 16-02-2014 - 00:25
Temat postu:
Przecież kilka postów wcześniej wyraźnie napisano o Skierniewicach... o.O

Cytat:
Zostały zrobione całe Skierniewice oraz połowa Kolegiaty Łowickiej.

maciejowski - 26-02-2014 - 18:21
Temat postu:
Witam
Dziś dopiero trafiłem na tą stronę i chciałbym dolączyć się do pracy. Dzięki Waszej pracy odnalazłem informację o przodkach moich dziadków pochodzących z Łowicza. Jak mogę Pomóc
Ćwikliński_Leszek - 12-04-2014 - 21:59
Temat postu:
Prace przy digitalizacji zasobu ksiąg metrykalnych w Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu trwają.
Dotychczas Eliza sfotografowała prawie 500 ksiąg wykonując 86 tysięcy zdjęć.

Zakres jaki został zdigitalizowany przedstawiamy w pliku

http://s6.genealodzy.pl/pliki/asc/adlowicz.pdf

Chętnych do indeksacji tego zasobu prosimy o kontakt do Elizy.

pozdrowienia

Leszek
rawli - 15-04-2014 - 11:08
Temat postu:
Witam
mam nieśmiałe pytanie na temat zasobów AD Łowicz. Czy napotkał się może ktoś będoący w temacie na księgi z parfii Kozłów Biskupi z XIX wieku?
Pozdraiwam
Radek
szczesna - 15-04-2014 - 11:22
Temat postu:
przyłączam się. Też poszukuje metryk z Kozłowa Biskupiego. Chętnie pomogę przy indeksacji.
Może w tym archiwum są wcześniejsze metryki - Trojanów-Sochaczew?
Pozdrawiam
Joanna
luigi37 - 15-04-2014 - 19:13
Temat postu:
Witam!
Od p. Elizy dowiedziałem się że w AD Łowicz najprawdopodobniej nie ma metryk ze Złakowa Kościelnego sprzed 1 maja 1808 roku, więc najprawdopodobniej są u plebana. Niestety nie potrafił on udizelić satysfakcjonującej odpowiedzi, nie mam pweności czy te akta łacińskie wciąż istnięją. Pojednycze odpisy znajdują się w aneksach z 3 roczników udostępnionych na stronie METRYKI, dodatkowo w aktach z pierwszych lat małżeństw młodzi okazywali się aktami z "Ksiąg kościoła złakowskiego", więc te księgi na pewno istniały. Jeśłi ktoś posiada jakiekolwiek informacje, proszę o kontakt. Prędzej czy później sam udam się do proboszcza, ale warto by było wiedzieć coś wcześniej.
Interesuję mnie także metryki z Topoli Królewskiej - mianowicie - czy indexy dostępne w Genetece sprzed ~1805 to wszystkie zachowane metryki? Jest wiele braków w latach, co uniemożliwia mi odnalezienie pewnych aktów. Mikrofilmy tych akt są z AA Łódź, czy są to wszystkie, czy może coś zostało w parafii?
Akta z Topoli od 1805 także mnie interesują więc zamiast bezczynnie czekać mógłbym pomóc w indeksacji, niestety nie wiem jak ten proces wygląda... Ale jestem gotów do pomocy bo czasu choć parę godzin wygospodaruję.
Pozdrawiam.
eliza1952 - 15-04-2014 - 21:36
Temat postu:
Księgi z Topoli są w AD Łowicz nie mogę powiedzieć czy pokrywają się z tymi co na mikrofilmach dopiero jak zostaną zrobione zdjęcia można to będzie porównać.
Nie jestem w stanie udzielać informacji co jest dokładnie w AD Łowicz bo nie ma takiej możliwości dopiero jak robię zdjęcia to wiem co jest
Ostatnio Marta mi trochę pomagała przez 2 dni sprawdzała księgi pomimo,ze ma sporo pracy w genetece za co jej dziękuję
luigi37 - 16-04-2014 - 17:15
Temat postu:
Pani Elizo, akta z Topoli Królewskiej w AD Łowicz sprzed 1806? Od 1806 widnieją na liście już zdygitalizowanych.
jarekrad - 27-04-2014 - 15:15
Temat postu: AD Łowicz
Witam Cię Elizo, czy może nastrafiłaś na Kutno lub Łąkoszyn sprzed 1809 w zasobach AD Łowicz?
jarekrad
Ćwikliński_Leszek - 06-06-2014 - 22:03
Temat postu: AD Łowicz
W tym tygodniu Eliza fotografowała w AD Łowicz
Błonie
Góra św Małgorzaty
i zaczęła Sanniki
Wykaz tego co jest zrobione przedstawiamy w pliku
http://s6.genealodzy.pl/pliki/asc/adlowicz.pdf
Zapraszamy chętnych do indeksacji tych zasobów.
Kontakt do Elizy.
Będzie też niedługo możliwość zamawiania skanów metryk przez E-mail
Proszę pisać na adres podany na stronie.
http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... amp;idd=13

pozdrowienia

Leszek
aldonalata - 07-06-2014 - 21:15
Temat postu: AD Łowicz
Witam Elizo!
W miarę moich możliwości zrobię pewien zakres lat z Góry Św.Małgorzaty, bo mam rozpoczętą inną parafię i więcej nie dam rady na razie.
pozdrawiam serdecznie i wielkie dzięki za tyle włożonego trudu
Aldona
Ćwikliński_Leszek - 11-06-2014 - 23:26
Temat postu: AD Łowicz
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała:
Błonie 1610-1781
Jeruzal 1742-1764 urodzenia
Jeruzal 1802-1825 urodzenia
Jeruzal 1820-1823 1825 umz
Jeruzal 1826-1833 1845-1899 urodzenia
Jeruzal 1680 sluby
Jeruzal 1781 sluby
Jeruzal 1824-1901 sluby
Jeruzal 1826-1870 zgony

Zapraszamy chętnych do indeksacji.

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 13-06-2014 - 21:52
Temat postu: AD Łowicz
Następne księgi sfotografowane i udostępniane przez Elizę do indeksacji z Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu.

Inowłódz 1695-1777 urodzenia
Inowłódz 1716-1794 śluby
Inowłódz 1714-1798 zgony
Krzemienica 1790-1887 zgony
Krzemienica 1619-1691 śluby
Krzemienica 1790-1889, 1902 śluby
Krzemienica 1694-1714 1717-1758 chrzty
Jeruzal 1870-1919 zgony
Jeruzal 1723-1778 chrzty
Jeruzal 1819
Jeruzal 1717-1742 chrzty śluby
Jeruzal 1804-1824 śluby zgony

Zapraszamy chętnych do indeksacji.

pozdrowienia
Leszek
Ćwikliński_Leszek - 17-06-2014 - 01:07
Temat postu: AD Łowicz
Dzisiaj Eliza sfotografowała w AD Łowicz
Topola Królewska 1679-1682 urodzenia
Topola Królewska 1730-1764 urodzenia
Topola Królewska 1761-1800 urodzenia
Topola Królewska 1800-1805 urodzenia
Topola Królewska 1728-1768 śluby zgony
Topola Królewska 1769-1803 śluby zgony
Topola Królewska 1803-1817 zgony
Topola Królewska 1826-1847 zgony
Topola Królewska 1848-1857 zgony
Topola Królewska 1858-1875 zgony
Topola Królewska 1876-1883 zgony
Topola Królewska 1884-1905 zgony

Zapraszamy do indeksacji tych zasobów

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 17-06-2014 - 23:20
Temat postu: AD Łowicz
W dniu dzisiejszym Eliza sfotografowała w AD Łowicz
Rawa Mazowiecka 1749-1793 śluby
Rawa Mazowiecka 1793-1820 śluby 1793-1803 zgony
Siedlec 1750-1781 chrzty
Siedlec 1781-1802 chrzty
Siedlec 1787-1826 śluby
Siedlec 1750-1781 zgony
Siedlec 1787-1822 Zgony
zapraszamy chętnych do pomocy przy indeksowaniu tych zasobów
pozdrowienia
Leszek
Ćwikliński_Leszek - 19-06-2014 - 21:24
Temat postu: AD Łowicz
Wczoraj Eliza sfotografowała w AD Łowicz
Krzemienica 1750-1786 chrzty
Krzemienica 1826-1883 urodzenia 4 księgi
Krzemienica 1822-1856 chrzty
Krzemienica 1808,1810,1812,1814-1825 UMZ 15 ksiąg
Krzemienica 1879, 1884, 1885, 1889 UMZ 4 księgi
Krzemienica 1697-1748 śluby zgony
Krzemienica 1912-1926 raptularz śluby
Krzemienica 1922-1935 raptularz zgony
zapraszamy chętnych do pomocy przy indeksowaniu tych zasobów
pozdrowienia
Leszek
gruszczyński - 22-06-2014 - 09:54
Temat postu: Indeksacja
Pani Elizo chętnie zindeksuję Rawe Mazowiecka XVIII wiek.Pozdrawiam Marcin Gruszczyński.
szczesna - 22-06-2014 - 13:39
Temat postu: Indeksacja
co słychać w sprawie metryk Sochaczewa? Jest duże zainteresowanie tą parafią, a jakoś nie chwytam dlaczego księgi nie mogą trafić do indeksacji.
Proszę o wyjaśnienie.
Pozdraiam
Joanna
eliza1952 - 22-06-2014 - 14:07
Temat postu: Indeksacja
Joanna
Ksiąg z Sochaczewa nie ma w AD Łowicz wiem,że jest zainteresowanie ale jest zasada najpierw robione są zdjęcia tych ksiąg, które są w archiwum dopiero po zakończeniu będą dowożone księgi z parafii
A.Kuba - 24-06-2014 - 08:41
Temat postu: Indeksacja
tak jak już wcześniej deklarowałem chętnie wezme Rawę i Krzemienice po polsku
eliza1952 - 25-06-2014 - 18:52
Temat postu: Indeksacja
Arkadiusz
Ja już Cię informowałam,że Rawa po polsku już jest zrobiona.
W sprawie Krzemienicy napisz do mnie na maila ad.lowicz.indeksacja@gmail.com
Ćwikliński_Leszek - 27-06-2014 - 00:02
Temat postu: Indeksacja
W tym tygodniu Eliza w AD Łowicz sfotografowała
Sobota 1834-1907 urodzenia 8 ksiąg
Sobota 1875-1896 śluby 2 księgi
Sobota 1895-1907 zgony
Sobota 1808-1820 UMZ
Żdżary 1819-1825 UMZ
Żdżary 1826-1868 urodzenia 3 księgi
Żdżary 1880-1888 urodzenia
Żdżary 1826-1880 śluby 2 księgi
Żdżary 1826-1861 zgony 2 księgi
Żdżary 1742-1799 UMZ
Żdżary 1811-1818 UMZ
Żdżary 1817-1827 UMZ
Tum 1766-1795 chrzty
Tum 1826-1875 urodzenia 3 księgi
Tum 1826-1876 śluby
Tum 1766-1799 zgony
Tum 1826-1875 zgony 2 księgi
Tum 1734-1766 UMZ
Tum 1796-1816 UMZ
Tum 1808-1825 UMZ
Tum 1815, 1817, 1818, 1820, 1821, 1823-1825 UMZ 8 ksiąg
Tum 1824 UMZ łacina
Tum 1876, 1878, 1879, 1882-1889 UMZ 11 ksiąg
zapraszamy chętnych do pomocy przy indeksowaniu tych zasobów
pozdrowienia
Leszek
Ćwikliński_Leszek - 29-06-2014 - 22:20
Temat postu: Indeksacja
W ostatni piątek Eliza sfotografowała w AD Łowicz
Lewin 1797-1825 UMZ
Lewin 1808-1811, 1819 UMZ 4 księgi
Lewin 1825
Lewin 1826-1873 UMZ
Lewin 1874-1900 śluby
Leżnica Mała 1766-1808 zgony
Sobótka 1740-1803 urodzenia
Sobótka 1754-1793 śluby
Sobótka 1793-1821 śluby zgony
zapraszamy chętnych do pomocy przy indeksowaniu tych zasobów
pozdrowienia
Leszek
Matysiak - 30-06-2014 - 00:01
Temat postu:
To niesamowite! Stał się cud! W Archiwum odnalazł się zaginiony Lewin! Wszędzie mnie informowano, że Lewina nie było, nie ma i nie będzie w żadnym archiwum. A tu proszę jest! Odnalazł się! To dowodzi, że w tym archiwum mogą jakimś cudem odnaleźć się zaginione księgi z Kurdwanowa i innych parafii. Na to liczę.

A póki co napisałem już do Elizy o indeksację Lewina.

Jednak cuda w genealogii się zdarzają! Laughing

Pozdrawiam

Piotr
Ćwikliński_Leszek - 10-07-2014 - 18:52
Temat postu: Indeksacja
Eliza sfotografowała w AD Łowicz następne księgi
Góra św Małgorzaty 1689-1721 urodzenia śluby
Góra św Małgorzaty 1722-1760 urodzenia śluby
Góra św Małgorzaty 1765-1806 dwie księgi
Góra św Małgorzaty 1791-1797
Strzegocin 1669-1811 cztery księgi
Witonia 1762-1801 chrzty dwie księgi
Witonia 1762-1788 śluby zgony
zapraszamy chętnych do pomocy przy indeksowaniu tych zasobów
pozdrowienia
Leszek
BasiaR - 10-07-2014 - 19:22
Temat postu: Indeksacja
Elizo! Czy w w AD w Łowiczu są księgi z Suserza i Trębek sprzed 1810 roku? Wszędzie o nie pytam. Pozdrawiam BasiaR
eliza1952 - 10-07-2014 - 19:54
Temat postu: Indeksacja
Basia
Nie widziałam tych ksiąg ale jeszcze nie wszystkie parafie oddały księgi .Większość parafii podlegających Diecezji Łowickiej ma księgi u siebie.
Tomasz_Swierzb - 27-07-2014 - 23:20
Temat postu: Indeksacja
Witam! Mam pytanie odnośnie parafii Błonie. Widzę, że są wstawiane indeksy, ale są strasznie "dziurawe". Wiem, że mam w Błoniu sporo do szukania i chciałem się wybrać do Łowicza, ale jeżeli są tak ogromne braki w księgach, to szukanie będzie bez sensu... Jaki jest stan faktyczny tych metryk??

Pozdrawiam Tomek
Ćwikliński_Leszek - 27-07-2014 - 23:35
Temat postu: Re: Indeksacja
Tomasz_Swierzb napisał:
Witam! Mam pytanie odnośnie parafii Błonie. Widzę, że są wstawiane indeksy, ale są strasznie "dziurawe". Wiem, że mam w Błoniu sporo do szukania i chciałem się wybrać do Łowicza, ale jeżeli są tak ogromne braki w księgach, to szukanie będzie bez sensu... Jaki jest stan faktyczny tych metryk??
Pozdrawiam Tomek

Aktualnie Eliza sfotografowała:
http://cwiklinski.pl/ptg/blonie.jpg
pozdrowienia
Leszek
luigi37 - 28-07-2014 - 18:51
Temat postu: Re: Indeksacja
Witam!
Dziś w końcu udałem się do Złakowa Kościelnego i dzięki życzliwości księdza proboszcza zapoznałem się z zasobem ksiąg metrykalnych.
W parafii znajdują się księgi:
I - U 1618-1680; M 1618-1686
II - U 1680-1710; M 1686-1710
III - U 1710-1726; M 1710-1740; Z 1710-1740
IV - U 1719-1740
V - U 1741-1757
VI - Z 1741-1783
VII - nie widziałem księgi(?)
VIII - Z 1783-1808
IX - M 1795-1827

To prawdopodobnie cały zasób łaciński, lub coś przeoczyłem. Brak chrztów 1757-1808 oraz malżeństw 1740-1795. Ksiądz też informował mnie o lukach, akta na pewno istniały ponieważ mam późiejsze odpisy chrztów w aneksach w AP Łodź. Księdz proboszcz nie wie czy przed jego kadencją jakieś akta zostały oddane do archiwum, teraz na pewno nie. Księgi są w trudnym stanie (3 pierwsze) i niestety lepiej ich nie narażać na szkodliwe czynniki. Szkoda, że archiwizacja stoi w piaskownicy a księgi niszczeją po parafiach i na magazynach archiwów.
Będę parafię odwiedzał w tym tygodniu, jeśli mogę w czymś pomóc to proszę o informację. Jedocześnie sprawdzę czy aby na pewno nie przeoczyłem jakichś ksiąg, które mnie jak najbardziej interesują.
Pozdrawiam,
Adam
Kaczmarek_Aneta - 02-08-2014 - 20:04
Temat postu: Re: Indeksacja
Witam,

wczoraj przesłałam do Geneteki kolejny blok indeksów chrztów z kolegiaty łowickiej (1728-1751) - mam nadzieję, że pomimo ostatnich zawirowań, wkrótce zostaną dodane do bazy.
W tym miejscu chciałabym bardzo podziękować Jackowi (Pelagiusz) za konsultacje najtrudniejszych łacińskich zapisów - to dla mnie ogromne wsparcie. Dziękuję! kwiat

Pozdrawiam,
Aneta
RobertP - 02-08-2014 - 20:27
Temat postu: Re: Indeksacja
Czy ktoś dysponuje wiedzą czy w AD Łowicz znajdują się księgi metrykalne z parafii Grabów/ Łęczyca z lat 1824-25 których brakuje w Metrykach ?

RobertP
eliza1952 - 02-08-2014 - 21:56
Temat postu: Re: Indeksacja
Robert
W starym spisie są ale czy tak jest na pewno to dopiero wyjaśni się w trakcie robienia zdjęć .
Do końca sierpnia mam urlop
Ćwikliński_Leszek - 28-08-2014 - 23:44
Temat postu: Re: Indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała
12 ksiąg parafii Żelechlinek wykonując 2275 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/zechlinek1.jpg

Niektóre księgi wymagają dodatkowych zabiegów przed fotografowaniem.
Eliza pokazuje jak to fachowo się robi.

http://cwiklinski.pl/ptg/elizal1.jpg

pozdrowienia

Leszek
1975mario - 29-08-2014 - 15:26
Temat postu: Re: Indeksacja
Szukam
Jan Karasiak ur ok 1852 r, miejsce ur Daszyna nie wiem czy Mazew to dobra parafia (może parafia Sławoszewo)?
Szukam i słabo mi idzie ksiągi metrykalne z tych właśnie parafii tj. Mazew i Sławoszewo. (w AP Łódź ich brak)
Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii?
moyra777 - 29-08-2014 - 15:38
Temat postu: Re: Indeksacja
Mario, jedynie na cuda mozemy liczyc...
Poczytaj tutaj...

http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... azew.phtml

Ewentualnie okoliczne parafie i trzeba sprawdzac alegaty, moze rodzenstwo/rodzina brala slub w innej parafii.

Pozdrawiam,

Agnieszka
Ćwikliński_Leszek - 29-08-2014 - 20:22
Temat postu: Re: Indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała następne
9 ksiąg parafii Żelechlinek wykonując 1864 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/zechlinek2.jpg

Eliza przyjęła już pierwszy transport ksiąg z Parafii św Ducha z Łowicza
tak że będzie miała co fotografować w AD Łowicz przez najbliższy miesiąc.

http://cwiklinski.pl/ptg/elizal3.jpg

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 30-08-2014 - 21:23
Temat postu: Re: Indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Krzysiek Dławichowski pod czujnym okiem Elizy
sfotografował 8 ksiąg z Łowickiej Kolegiaty wykonując 1286 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/kolegiata1.jpg

Krzysiek stwierdził że służbowa kawa serwowana w tym archiwum
najlepiej smakuje w kubku ze wzorem łowickim

http://cwiklinski.pl/ptg/krzysiekl2.jpg

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 31-08-2014 - 21:46
Temat postu: Re: Indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Krzysiek
sfotografował następne 5 ksiąg z Łowickiej Kolegiaty wykonując 1090 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/kolegiata2.jpg

Potrzebna jest nam pomoc do prac w tym archiwum.
Przed fotografowaniem ksiąg trzeba je skatalogować i nanieś paginacje.
Księgi z Parafii które zaczynamy ściągać muszą być najpierw opracowane.
Jeżeli ktoś ma trochę czasu i mieszka niedaleko Łowicza i chciałby pomóc Elizie to prosimy o kontakt.

http://cwiklinski.pl/ptg/krzysiekl1.jpg

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 01-09-2014 - 22:53
Temat postu: Re: Indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała pozostałe
18 ksiąg z Łowickiej Kolegiaty wykonując 1350 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/kolegiatagm.jpg

pozdrowienia

Leszek
vonklinkoff - 02-09-2014 - 01:58
Temat postu: Re: Indeksacja
Czy zdjecia z kolegiaty (1806-1812)beda w genbazie?

Maciek
WaldemarChorążewicz - 02-09-2014 - 08:08
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Przypominam post Leszka
Miło nam poinformować że dzięki staraniom naszej niesamowicie pracowitej Elizy, rusza dygitalizacja i indeksacja zasobów AD Łowicz.
Mamy zgodę Kurii i błogosławieństwo ks. Dyrektora. Niestety nie ma zgody na udostępnienie zasobów w Internecie.
Zasoby będą udostępniane tylko dla osób indeksujących.
Będziemy fotografować jako osoby prywatne na własnym prywatnym sprzęcie.
Pierwsza sesja fotograficzna odbędzie się prawdopodobnie 9 października.
Fotografowane będą w pierwszej kolejności zasoby już skatalogowane. Przewidywane jest również fotografowanie
ksiąg z Parafii które będą przywożone na czas fotografowania do archiwum.

W pierwszym okresie będzie nam potrzebna pomoc finansowa na uzupełnienie sprzętu i dojazdy.
Osoby zainteresowane tym tematem proszone są o kontakt na adres.
leszek(at)cwiklinski.pl

Odpowiedzialnym za całość spraw związanych z dygitalizacją i indeksacją AD Łowicz jest koleżanka Eliza Parcheniak.
Do niej proszę kierować wszelkie zapytania.

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 03-09-2014 - 00:01
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu sfotografowałem pod czujnym okiem Elizy

http://cwiklinski.pl/ptg/leszekl1.jpg

24 księgi z Lubochni wykonując 2935 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/lubochnia1.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 03-09-2014 - 19:46
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu sfotografowałem pod czujnym okiem Elizy

http://cwiklinski.pl/ptg/leszekl2.jpg

pozostałe 23 księgi z Lubochni wykonując 2574 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/lubochnia2.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
tomes - 03-09-2014 - 20:03
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Witam, szybkie pytanko czy w AD Łowicz są może księgi z Wiskitek sprzed 1808 r?
Ćwikliński_Leszek - 04-09-2014 - 23:39
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Krzysiek Dławichowski sfotografował
14 ksiąg z parafii Sierzchowy wykonując 1564 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/sierzchowy1.jpg

Niektóre księgi mają też swoją wagę

http://cwiklinski.pl/ptg/krzysiekl1.jpg

pozdrowienia

Leszek
mziel - 05-09-2014 - 11:34
Temat postu:
Mam pytanie: czy cały czas są fotografowane tylko ksiegi z archiwum, czy zaczęło się już dowożenie ksiąg znajdujących sie w parafiach?
Konkretnie chodzi mi o metryki z parafii Piątek, które znajdują się na plebanii. Jak będą zgłoszę się do indeksacji.

Pozdrawiam,
Michał
eliza1952 - 05-09-2014 - 14:05
Temat postu:
Michał
Jestem osobiście zainteresowana parafią Piątek więc jak uda mi się coś załatwić to przyjmuję Twoje zgłoszenie.
tomes
Wiskitek nie ma w Łowiczu
luigi37 - 05-09-2014 - 14:58
Temat postu:
Pani Elizo,
Jeśli byłaby możliwość wpisania do kolejki po Piątku parafii Złaków to na pewno znaleźliby się chętni do indeksowania, w tym ja. Zakres ksiąg (każda ponumerowana) to tak jak podałem wcześniej :
I - U 1618-1680; M 1618-1686 dutka
II - U 1680-1710; M 1686-1710 dutka
III - U 1710-1726; M 1710-1740; Z 1710-1740 kwadratowa
IV - U 1719-1740 dutka
V - U 1741-1757 dutka
VI - Z 1741-1783 kwadratowa
VII - brak księgi
VIII - Z 1783-1808 duży format
IX - M 1795-1827 duży format (ale od I V 1808 akta są już zindeksowane) - tą księgę właśnie indeksuję i jestem w połowie ale moje zdjęcia telefonem komórkowym nie są za fest
Większość ksiąg liczy po około 100 kart (chyba każda ma podsumowanie na końcu z około 1850). Skoro kuria wyraziła zgodę to nie powinno być przeszkód w fotografowaniu. Mam telefon do proboszcza w razie potrzeby.

Pozdrawiam,
Adam
Jadwiga_IV - 05-09-2014 - 19:23
Temat postu:
niech odpoczywaja
mieli ciężkie życie
niech śpią
Ćwikliński_Leszek - 05-09-2014 - 21:21
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Krzysiek Dławichowski sfotografował
następne 34 ksiąg z parafii Sierzchowy wykonując 1434 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/sierzchowy2.jpg

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 06-09-2014 - 23:24
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała
odnalezione 3 księgi z parafii Szymanów wykonując 171 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/szymanow.jpg

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 08-09-2014 - 21:07
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała 16 ksiąg z parafii
Kompina wykonując 2383 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/kompina1.jpg

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 09-09-2014 - 19:43
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała pozostałe 19 ksiąg z parafii
Kompina wykonując 1993 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/kompina2.jpg

pozdrowienia

Leszek
Włodzimierz - 09-09-2014 - 21:02
Temat postu:
Witam
Indeksowałem parafię Sierzchowy. Widzę, że jest sporo roczników, których brakuje w zbiorach A.P. Czy to są już wszystkie księgi z tej parafii? Zindeksuję roczniki w języku polskim i pokuszę się w języku rosyjskim, gorzej z łaciną.
Pozdrawiam
Włodzimierz
Ćwikliński_Leszek - 11-09-2014 - 00:04
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu sfotografowałem pod nadzorem Elizy

20 ksiąg z parafii Bolimów wykonując 2231 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/bolimow1.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
Czyżewski_Bartłomiej - 11-09-2014 - 07:57
Temat postu:
Ćwikliński_Leszek napisał:
20 ksiąg z parafii Bolimów wykonując 2231 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/bolimow1.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji


Pozwolę sobie zapytać, a czemu księgi małżeństw z lat 1796-1825 nie sfotografowano? Smile

PS. Robiłem w oparciu o księgi z AD w Łowiczu indeksy zgonów z lat 1770-1776, mogę je uzupełnić na podstawie zrobionych zdjęć. Smile
Ćwikliński_Leszek - 11-09-2014 - 11:04
Temat postu:
Czyżewski_Bartłomiej napisał:


Pozwolę sobie zapytać, a czemu księgi małżeństw z lat 1796-1825 nie sfotografowano? Smile

PS. Robiłem w oparciu o księgi z AD w Łowiczu indeksy zgonów z lat 1770-1776, mogę je uzupełnić na podstawie zrobionych zdjęć. Smile

Pozwolę sobie poinformować że ksiąg z Bolimowa jest w AD Łowicz kilkadziesiąt i ciągle je fotografujemy.
Jak będą sfotografowane to poinformujemy.
Chcesz nam w czymś pomóc to daj znać, na czym ma polegać Twoja pomoc.
Kontakt do Elzy.

pozdrowienia

Leszek
eliza1952 - 11-09-2014 - 14:51
Temat postu:
Czyżewski_Bartłomiej napisał:
Ćwikliński_Leszek napisał:
20 ksiąg z parafii Bolimów wykonując 2231 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/bolimow1.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji


Pozwolę sobie zapytać, a czemu księgi małżeństw z lat 1796-1825 nie sfotografowano? Smile

PS. Robiłem w oparciu o księgi z AD w Łowiczu indeksy zgonów z lat 1770-1776, mogę je uzupełnić na podstawie zrobionych zdjęć. Smile


Bartek a co z Kolegiatą?
zasada jest jasna skończone daję następny materiał
Ćwikliński_Leszek - 11-09-2014 - 22:55
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu sfotografowałem pod nadzorem Elizy

następne 7 ksiąg z parafii Bolimów wykonując 1977 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/bolimow2.jpg

Dwie księgi będzie musiała Eliza powtórzyć, bo coś mają problemy z ostrością.
Na starość już człowiek niedowidzi i są tego efekty, ale napewno się starałem.

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 12-09-2014 - 23:58
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała

następne 9 ksiąg z parafii Bolimów wykonując 1062 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/bolimow3.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 13-09-2014 - 23:51
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała
ciekawą księgę z parafii Góra św. Małgorzaty wykonując 110 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/gora_sw_malgorzaty.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
kwroblewska - 14-09-2014 - 00:09
Temat postu:
Ćwikliński_Leszek napisał:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała
ciekawą księgę z parafii Góra św. Małgorzaty wykonując 110 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/gora_sw_malgorzaty.jpg

Leszeka "uroda" jej polega na tym, że każda karta jest luzna czy coś calkiem innego??

___
Krysyna
Ćwikliński_Leszek - 14-09-2014 - 22:30
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała
8 ksiąg z parafii Grabów wykonując 863 zdjęcia

http://cwiklinski.pl/ptg/grabow.jpg

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 16-09-2014 - 22:41
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała
następne 11 ksiąg z parafii Grabów wykonując 1815 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/grabow1.jpg

Jest to już ostatnia parafia jaka znajduje się w siedzibie archiwum.
W przyszłym tygodniu zaczynamy fotografować księgi z Parafii
które będą zwożone na czas fotografowania do Łowicza.

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
bosfor - 21-09-2014 - 18:18
Temat postu: AD Łowicz
Zamawianie skanów metryk przez E-mail z AD Łowicz na podstawie opracowanych indeksów.

Na dzień dzisiejszy jest to niestety niemożliwe.
Uzyskałem odpowiedź pisemną "system nie działa" i telefoniczną "Archiwum nie prowadzi kwerend. Należy przyjechać i osobiście odszukać."

Pozdrawiam Paweł
jackun - 22-09-2014 - 12:44
Temat postu:
Według proboszcza z Bąkowej Góry księgi do II WŚ zostały przekazane do AA w Warszawie

Pozdrawiam - jackun


wietom napisał:
Kawał dobrej roboty. Dziękuję. Dotarliśmy na razie do korzeni XVIII wiecznych.
Mamy jednak małą dziurę po roku 1912 Czy wiecie gdzie mogą być księgi z Bąkowa ??

piogrz - 22-09-2014 - 14:40
Temat postu:
Witam,
czy ktoś z Państwa wie, czy w AD Łowicz znajduje się księga urodzeń 1880?

Od wielu miesięcy poszukuję parafii pradziadka Antoniego Piotrowskiego (ur. 02.05.1880) s.Wojciecha i Weroniki z Szymańskich, dzięki genetece znalazłem rodzonego brata pradziadka - Wawrzyńca (ur 1884) ochrzczonego w parafii Szymanów, o którym nie wiedziliśmy. Posiadam informację, że pradziadek urodził się w Strzyżewie, ale ani w Brochowie, ani w Zawadach nie ma śladu po nim. Trop wskazuje jak sądzę na Szmanów, ze względu na brata Wawrzyńca.
eliza1952 - 22-09-2014 - 16:14
Temat postu:
Szymanów 1880 jest w Łowiczu i są indeksy w genetece, widocznie tam się nie urodził lub nie był zapisany.
Ojciec był chyba wyrobnikiem więc pewnie się przemieszczał
RobertP - 22-09-2014 - 18:54
Temat postu:
Z wykazu zamieszczonego przez Leszka wynika ze jednak w AD nie ma roocznika 1825 ktorego brakuje w Metrykach ?
RP
piogrz - 22-09-2014 - 20:52
Temat postu:
Dziękuję Pani Elizo,

uzbrajam się w cierpliwość i szukam dalej.

Grzegorz Piotrowski
________________________________
Poszukuję informacji o prababce Mariannie Piotrowskiej z domu Malesa (*1879?) - przed wojną Warszawa, ul. Kacza 23
Ćwikliński_Leszek - 01-10-2014 - 23:03
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała
55 ksiąg z parafii Łowicz św. Ducha wykonując 13 618 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/sw_duch.jpg

Jest to pierwsza Parafia z której księgi są przywiezione na czas fotografowania
do archiwum. Następny będzie Pszczonów.

Aktualny stan prac Eliza przedstawia w pliku:

http://cwiklinski.pl/ptg/adlowicz.pdf

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
Ćwikliński_Leszek - 30-10-2014 - 22:17
Temat postu:
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliz sfotografowała
79 ksiąg z parafii Pszczonów wykonując 11 387 zdjęć

http://cwiklinski.pl/ptg/pszczonow.jpg

Jest to następna Parafia z której księgi są przywiezione na czas fotografowania
do archiwum.

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek
bartoszchwiałkowski - 31-10-2014 - 15:38
Temat postu:
Ćwikliński_Leszek napisał:
Następna będzie Łęczyca.

zapraszamy chętnych do indeksacji

pozdrowienia

Leszek


Chętny na Łęczycę już czeka w blokach (zgłaszałem się już Elizie)

pozdrawiam
Bartek
nkz - 11-11-2014 - 23:16
Temat postu:
Chętnie pomoge przy indeksacji.
Byłbym jednak bardzo wdzięczny za kilka zdań co w jakiej kolejności, co dokładnie itp.

Pozdrawiam
igorczajka - 25-11-2014 - 02:10
Temat postu:
Ćwikliński_Leszek napisał:
Aktualny stan prac Eliza przedstawia w pliku:
http://cwiklinski.pl/ptg/adlowicz.pdf


Mam pytanie: czy i gdzie można obejrzeć zdjęcia aktów?

W pliku jest informacja:
Łowicz Kolegiata
lata: 1698-1981
104 księgi
29 316 zdjęć

Czy może brak adnotacji o miesiącu oznacza, że zbiory czekają na sfotografowanie?
Czyżewski_Bartłomiej - 25-11-2014 - 06:24
Temat postu:
igorczajka napisał:
Ćwikliński_Leszek napisał:
Aktualny stan prac Eliza przedstawia w pliku:
http://cwiklinski.pl/ptg/adlowicz.pdf


Mam pytanie: czy i gdzie można obejrzeć zdjęcia aktów?

W pliku jest informacja:
Łowicz Kolegiata
lata: 1698-1981
104 księgi
29 316 zdjęć

Czy może brak adnotacji o miesiącu oznacza, że zbiory czekają na sfotografowanie?


Można je obejrzeć w Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu. Tutaj adres:
http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... amp;idd=13

Brak adnotacji o miesiącu (domyślam się, że chodzi o indeksy w Genetece) oznacza, że:
a) indeksujący pominął tę informację,
b) był nieczytelny,
c) w ogóle nie było tej informacji w księdze.
igorczajka - 04-12-2014 - 14:51
Temat postu:
Nie chodziło mi o indeksy w genetece tylko o plik z cytowanego linku.

Mam pytanie inne: do kogo należy się zgłosić w celu udostępnienia fragmentu zasobów AD Łowicz z Kolegiaty Łowickiej, sprzed 1808 roku, w celu zindeksowania tych zasobów?
Kaczmarek_Aneta - 05-12-2014 - 07:26
Temat postu:
Witam,

najlepiej zapytać Elizę (eliza1952), która fotografowała materiały z AD Łowicz i która rozdziela materiał do indeksacji.
Jeśli chodzi o Kolegiatę Łowicką, osobiście zindeksowałam chrzty z lat 1711-1751, a przede mną zakres z lat 1786-1810. Nie wiem jak przedstawia się indeksacja pozostałych chrztów, ślubów i zgonów.
Z pewnością wymagane jest pewne doświadczenie w indeksacji zasobów metrykalnych, w szczególności w języku łacińskim. Materiał jest dość trudny.

Pozdrawiam,
Aneta
gryfin86 - 06-12-2014 - 13:59
Temat postu:
Mam pytanie odnośnie metryk zgonu z Kolegiaty Łowickiej w genetyce. Czy metryki zgonu od 1736 roku to najstarsze metryki ?

Pozdrawiam
Paweł
anna1264 - 06-12-2014 - 22:26
Temat postu:
Witam,
mam pytanie czy jest szansa na parafię Żelechlinek??

pozdrawiam

Anna Przybył
Kaczmarek_Aneta - 07-12-2014 - 09:18
Temat postu:
anna1264 napisał:
Witam,
mam pytanie czy jest szansa na parafię Żelechlinek??

pozdrawiam

Anna Przybył


Została sfotografowana:
http://cwiklinski.pl/ptg/adlowicz.pdf

Pozdrawiam,
Aneta
Ćwikliński_Leszek - 31-12-2014 - 13:40
Temat postu:
Mija rok i dwa miesiące od rozpoczęcia dygitalizacji Archiwum Diecezjalnego w Łowiczu.

http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... -133.phtml

Eliza uporządkowała i sfotografowała już wszystkie księgi dostępne w tym archiwum.
Teraz fotografuje księgi dostarczane na czas dygitalizacji z Parafii.
Przewidujemy że potrwa to jeszcze cały 2015r.
Sporządziliśmy spis tego co zostało już zrobione

http://cwiklinski.pl/ptg/ad_lowicz.pdf
http://cwiklinski.pl/ptg/adlowicz.pdf

Dziękujemy wszystkim którzy się czynnie włączyli w to dzieło, indeksując, wspomagając swoją pracą w archiwum,
jak też wspomagając nas sprzętowo i finansowo. (akcja jest prowadzona prywatnie bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony PTG)

Życzymy wszystkim aby nasza akcja owocowała dalszymi skanami ksiąg z terenu Diecezji Łowickiej.

pozdrowienia

Eliza Parcheniak
Leszek Ćwikliński
KARSKIRADWAN - 31-12-2014 - 16:34
Temat postu:
Witam serdecznie:)
1.jeśli to możliwe poprosiłbym o sfotografowanie ksiąg z par w Mikołajewie k/Sochaczewa i Szymanowa . Są tam również księgi z nieistniejącej parafii w Białyninie k/Sochaczewa z okresu do 1815 roku. a może nawet i z innych parafii.
2. Czy jest możliwe sfotografowanie jedynej , znanej mi księgi ur śl zg z Sochaczewa z okresu od 1680 do 1805. Znajduje się w AGAD na Długiej w Warszawie.
Mógłbym je indeksować
Pozdrawiam wszystkich Genealogów i życzę pomyślności w Nowym Roku 2015
Dariusz Karski
bartoszchwiałkowski - 31-12-2014 - 16:49
Temat postu:
Leszku,

wysłałem Tobie zamówienie prywatną wiadomością wraz z adresem email. Eliza zresztą z pewnością go dobrze zna.

Pozdrawiam noworocznie
Bartek
Matysiak - 04-01-2015 - 22:50
Temat postu:
Mam pytanie:

Czy po sfotografowaniu/indeksacji akt parafii spoza archiwum będzie można dotrzeć do skanu aktu przyjeżdżając do AD w Łowiczu np. na jakimś komputerze?

Czyli np. parafia Mikołajew. Jest sfotografowana, zindeksowana, księgi wracają na parafię i teraz np. na parafii ksiądz na parafii mówi, że nie udostępni żadnych aktów bo są zrobione skany dla archiwum.

Chodzi mi o to czy można będzie przeglądać te skany bezpośrednio w AD Łowicz tak jak to ma miejsce w AP Łódź jeśli chodzi o skany z AA Łódź?

Pozdrawiam

Piotr
besla35 - 06-02-2015 - 23:51
Temat postu:
Witam, orientuje sie ktoś, kto indeksuje parafie:Sochaczew od roku 1870 (jestem zainteresowany i moge pomoc), Trojanów(moge pomoc) i Rybno oraz Brochów (jak jest)? To sa parafie moich przodkow i bardzo mi zalezy
Pozdrawiam Bernard
zbyszek.p70 - 11-02-2015 - 08:54
Temat postu:
Witam
Można już zamawiać metryki z AD Łowicz przez internet. Zdjęcie metryki otrzymuje się pocztą elektroniczną http://adlowicz.wix.com/archiwum#!udost ... -zdj/c21oz po opłaceniu na konto odpowiedniej kwoty, kontakt: archiwum(at)diecezja.lowicz.pl *
pozdrawiam
Zbyszek


* Moderacja adresu e-mail (m.j.n) Proszę nie podawać e-mail w wątkach na Forum – > Regulamin
tomes - 11-02-2015 - 09:18
Temat postu:
Tak, wszystko opisali ładnie na http://adlowicz.wix.com/archiwum
Luziński_Marcin - 11-02-2015 - 09:35
Temat postu:
Ależ biznes. Wolontariusze wykonali całą pracę: zrobili zdjęcia (swoim sprzętem), posegregowali i ponumerowali pliki, zindeksowali, a archiwum będzie teraz kasowało po 20 zł za wysłanie maila ze skanem. Ciekawe czy to też będzie robił wolontariusz.

Z goryczą,
ML
Kaczmarek_Aneta - 11-02-2015 - 13:55
Temat postu:
Dodałabym jeszcze, że wolontariusze za swoją niełatwą pracę otrzymali już gratyfikację - darmowy dostęp do skanów, które zindeksowali.
Przy okazji - wkrótce do Geneteki przekażę indeksy chrztów z Inowłodza za lata 1695-1777.

Pozdrawiam,
Aneta
kwroblewska - 11-02-2015 - 14:27
Temat postu:
Luziński_Marcin napisał:
Radosław.Konca napisał:

Pewnie, że na tle stawek z APów czy niektórych archiwum diecezjalnych to nie jest tanio (ale i nie jest najdrożej), ale warto zauważyć jasne strony - jest w ogóle możliwość ściągnięcia pliku za cenę biletu autobusowego (wte i nazad) z sąsiedniego miasteczka powiatowego. Jak już słusznie podniosła Krystyna - jeśli to dla kogoś zbyt wiele albo potrzebuje wielu aktów i ma nadmiar czasu, to może sobie sam popstrykać za darmochę.
Postęp jest i pozostaje mieć nadzieję, że zasoby archiwum powiększą się o akta z wielu parafii, które dotąd ich nie przekazały. Dla tych, którzy szukają w tych "nieprzekazanych" 20 PLN za akt to wcale nie byłoby wiele...

RK


Mam raczej na myśli nie wysokość opłat, tylko fakt, że ktoś teraz zbiera owoce cudzej pracy.


Nie byłoby "cudzej pracy", gdyby nie było zgody na dostępność do zbiorów i ich fotografowanie, może i to warto przypomnieć.
Tylko Eliza wie jaki jest stan ksiąg i jakie nakłady finansowe należałoby ponieść na ich konserwację.
Tylko część ksiąg, ta będąca w archiwum Łowiczu została sfotografowana.
Reszta jest w parafiach, z których, oby zostały dowiezione [pewnie na koszt parafii lub diecezji] do archiwum w Łowicz a Elizie chciało się bardzo wcześnie wstawać, dojechać z Łodzi do Łowicz ………….

-----
Krystyna
Joanna_Lewicka - 11-02-2015 - 15:37
Temat postu:
Właśnie zamówiłam 2 skany z Łowicza, chociaż interesuje mnie znacznie więcej dokumentów. Teraz robię ich przegląd i wybieram tylko najważniejsze do kolejnego zamówienia.
Dla Elizy i reszty ekipy - serdeczne podziękowania kwiat.
Pozdrawiam -
Joanna
morloth - 11-02-2015 - 21:47
Temat postu:
Mam pytanie do ksiąg z Szymanowa.
Według listy podanej kilka stron temu w tym temacie, księgi chrztów mają przerwę między 1752 a 1789 rokiem. Jednak w genetece pojawiają się wpisy z tego okresu, a więc księgi powinny być.
Czy w takim razie te księgi będą jeszcze fotografowane? A może już są zrobione, ale jest błąd w spisie?

Pozdrawiam,
Marcin
Zawistowski_Adam - 12-02-2015 - 10:27
Temat postu:
Witam serdecznie,
Przepraszam że wtrącam się Państwa burzliwą wymianę zdań, ale mam pytanie nieco z innej beczki.
Czy w zasobach AD Łowicz znajdują się także akta metrykalne z parafii Kamion ?
W zasobach AP jest jedynie od lat 90 i są dostępne w genetece.
Dziękuję
Adam
moyra777 - 12-02-2015 - 22:25
Temat postu:
Zawistowski_Adam napisał:
Witam serdecznie,
Przepraszam że wtrącam się Państwa burzliwą wymianę zdań, ale mam pytanie nieco z innej beczki.
Czy w zasobach AD Łowicz znajdują się także akta metrykalne z parafii Kamion ?
W zasobach AP jest jedynie od lat 90 i są dostępne w genetece.
Dziękuję
Adam


Adamie, niestety nie ma Crying or Very sad
maria.j.nie - 15-02-2015 - 23:35
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Dyskusję o opłatach w Archiwum przeniosłam do tematu "Opłaty w archiwach" http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-3572.phtml

Pozdrawiam serdecznie Maria
besla35 - 19-02-2015 - 18:01
Temat postu:
mam pytanie, bo nie dostałem odpowiedzi z ADŁ, jeśli pojadę sam do AD, to za skany, które są w wersji elektronicznej i poproszę o skopiowanie na pendrive to tez zapłacę?
moyra777 - 19-02-2015 - 19:52
Temat postu:
besla35 napisał:
mam pytanie, bo nie dostałem odpowiedzi z ADŁ, jeśli pojadę sam do AD, to za skany, które są w wersji elektronicznej i poproszę o skopiowanie na pendrive to tez zapłacę?


Besla na jaki adres napisales?
besla35 - 19-02-2015 - 20:18
Temat postu:
aplowicz(at)gmail.com *

* Moderacja adresu e-mail (m.j.n) Proszę nie podawać e-mail w wątkach na Forum – > Regulamin
moyra777 - 19-02-2015 - 20:19
Temat postu:
Jesli piszesz do AD Lowicz to pisz na ad.lowicz zamiast aplowicz Smile a najlatwiej to wypelnic formularz na ich stronie.
http://adlowicz.wix.com/archiwum#!form__map/c24vq
igorczajka - 24-04-2015 - 08:48
Temat postu:
Od kilku-kilkunastu tygodni nie pojawiły się żadne nowe indeksy z zasobów AD Łowicz. Mam pytanie: czy indeksacja została zawieszona? Czy trwa ale będzie wrzucona jak będzie zindeksowane wszystko? Czy też indeksy są/będą dostępne gdzieś indziej? Jaka/ie jest/są przyczyna/y przestoju?

Pozdrawiam - Igor
Kaczmarek_Aneta - 24-04-2015 - 10:16
Temat postu:
Igorze,

ja mogę mówić tylko za siebie.
Indeksacja w moim trwa, choć proces ten w moim przypadku tempa zawrotnego nie ma (przyczną były głównie kłopoty ze zdrowiem, ale też ciężkie, trudne pismo).
Wkrótce przekażę do Geneteki indeksy z Inowłodza (chrzty 1695-1777). Po Inowłodzu postaram się kontynuować Łowicz.

Pozdrawiam,
Aneta
Czyżewski_Bartłomiej - 24-04-2015 - 10:19
Temat postu:
igorczajka napisał:
Od kilku-kilkunastu tygodni nie pojawiły się żadne nowe indeksy z zasobów AD Łowicz. Mam pytanie: czy indeksacja została zawieszona? Czy trwa ale będzie wrzucona jak będzie zindeksowane wszystko? Czy też indeksy są/będą dostępne gdzieś indziej? Jaka/ie jest/są przyczyna/y przestoju?


Indeksy przecież są dodawane cały czas... Rolling Eyes Trzeba tylko uważniej czytać temat poświęcony nowościom w Genetece. Wink http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-32.phtml

W ostatnim miesiącu pojawiły się z AD w Łowiczu:

29.03.2015 r.
Łowicz św. Duch (LD) -- U 1764-1804, M 1759-1804, indeksowała Danuta Danecka

04.04.2015 r.
Bolimów (LD) -- U 1700-06,10-36, Z 1704-05, indeksował Bartłomiej Czyżewski
Góra św. Małgorzaty (LD) -- UMZ 1876, indeksowała Mirosława Stawska
Kompina (LD) -- U 1866-78, Z 1826-50, indeksował Marek Delert

18.04.2015
Łowicz Kolegiata (LD) -- U 1884-88, indeksowała Eliza Parcheniak
igorczajka - 24-04-2015 - 10:22
Temat postu:
OK, dzięki za informacje Very Happy

Pzdr - Igor
moyra777 - 27-06-2015 - 21:33
Temat postu:
Dzien dobry,

Taka mała ciekawostka pojawiła się na stronie Archiwum Diecezjalnego w Łowiczu. Mam nadzieje, ze ucieszy i dalej zmotywuje wszystkich, ktorzy poswiecili swoj czas i wlozyli ciezka prace w ten projekt.

http://adlowicz.wix.com/archiwum#!konserwacja/c1jcm
danisha - 27-06-2015 - 22:17
Temat postu:
Piękna sprawa.
Postaram się po niedzieli wysłać cegiełkę na ten szczytny cel.
Pozdrawiam
Dana
igoriosso - 15-07-2015 - 14:02
Temat postu:
Cześć,
czy ktoś indeksuje śluby z Sochaczewa z lat 1820-1830 (chyba nie widzę w planach)? Jak nie, mogę to w zrealizować w niedalekim czasie, do kogo się zgłosić po skany?
IgorD.
eliza1952 - 15-07-2015 - 14:21
Temat postu:
Igor
Sochaczew jest już rozdysponowany do indeksacji, trzeba cierpliwie czekać jak zostaną wykonane
Śluby z lat 1808-1825 są w genetece opisane jako Sochaczew gmina
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... p;lang=pol
knerabichon - 25-08-2015 - 17:52
Temat postu:
Hello

I found weddings of my wife ancestors in the recently indexed registers of Lowicz sw. Duch ( By Danuta Danecka). Is there a possibility to get hold of scans of those acts ??
Wedding concerned are

1790 Antoni Mizera Agnieszka Kret Łowicz św. Duch
1762 Jan Kret Agnieszka Olczyk Łowicz św. Duch
1793 Jakub Taras Marianna Kosiorek Łowicz św. Duch
1796 Feliks Wojdziński Marianna Kołodziejska Łowicz św. Duch

I also get one in Lowicz Kollegiata

1783 20 Jan Strożek Marianna Łukawska Łowicz Kolegiata

Thanks in advance for your help

Philippe and Monika Knera Bichon from France

email phbichon(at)aol.com
Sroczyński_Włodzimierz - 25-08-2015 - 17:54
Temat postu:
http://adlowicz.wix.com/eng-archive#!conditions/c1pxs
knerabichon - 26-08-2015 - 11:10
Temat postu:
Thanks for the information
besla35 - 25-09-2015 - 11:14
Temat postu:
witam, mam pytanie, dla sochaczewa z lat 1826-84 sa przerwy w latach, wynikaja one z braku aktow czy nie zostaly jeszcze zindeksowane?
pozdrawiam Bernard
moyra777 - 25-09-2015 - 20:00
Temat postu:
Dzien dobry,

Luka lat dotyczacych zgonow - 1849-68, 70-88 wynika z braku zindeksowanych ksiag zawierajace te lata. Czesc z nich jest obecnie indeksowana.
gosiagosia2 - 25-09-2015 - 20:31
Temat postu:
Witam serdecznie,
Chętnie podejmę się indeksacji par. Mikołajew lata po 1825.
Pozdrawiam,
Gosia
besla35 - 25-09-2015 - 21:55
Temat postu:
moyra777 napisał:
Dzien dobry,

Luka lat dotyczacych zgonow - 1849-68, 70-88 wynika z braku zindeksowanych ksiag zawierajace te lata. Czesc z nich jest obecnie indeksowana.

dziekuje za odpowiedz
ewa_os - 26-09-2015 - 15:49
Temat postu:
A urodzenia i małżeństwa z tego okresu w Sochaczewie?Czy w ogóle są?

Ewa
Janina_Tomczyk - 26-09-2015 - 16:31
Temat postu:
Tak samo zapytam jak Ewa: a urodzenia w lat 1820-1826 i małżeństwa z lat 1842-1848 z miasta Sochaczewa czy są i kiedy będą indeksowane?

Pozdrawiam serdecznie
Janina
tomes - 26-09-2015 - 19:18
Temat postu:
Witam, ja zapytam o co innego (pytanie akurat tez dotyczy AD Łowicz).
W indeksach z Szymanowa od 1776r są indeksy dot. tamtejszych okolicznych wsi typu: Drzewicz, Oryszew, Miedniewice czy Duninopol. Natomiast przed 1776 są indeksy z Szymanowa, ale nie ma danych z tych wsi. Są tylko np. z samego Szymanowa bądź innych dalszych miejscowości (co z tym idzie brak danych o niektórych rodzinach itp.).
Stąd moje pytanie czy są gdziekolwiek indeksy/księgi dot. miejscowości wspomnianych w 2 zdaniu czy ich brak?

pozdrawiam Tomasz
moyra777 - 27-09-2015 - 18:24
Temat postu:
@ Droga Ewo i Janino,

To co zostalo zindeksowane znajduje sie obecnie w genetece, reszta jest indeksowana, jezeli chodzi o malzenstwa z Sochaczewa z lat 42-48 to brak ksiag z tymi latami.

@ Drogi Tomaszu,

Brak danych dotyczacych wsi wymienionych przez Ciebie, nie oznacza, ze te wsie nie byly w tej parafii. Ksiadz nie zapisywal systematycznie nazw wszystkich miejscowosci w tym okresie. Nie jest mi znany spis dotyczacy samych miejscowosci z tego okresu, obecny wykaz mozesz znalezc tutaj:

http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... mp;idd=132
tomes - 27-09-2015 - 18:43
Temat postu:
Witam, już nawet nie chodzi o wzmianki o samych wsiach.
Przed 1776, mimo indeksów, brakuje info o rodzinach, które sprawdzałem. Stąd się zaciekawiłem dlaczego tak jest.
Nie sądzę, że nagle w 1 roku wszyscy tam się przenieśli. Niestety dla porównania brak metryk z tamtego okresu z sąsiednich Wiskitek.

przykład nazwisk: Frenia, Ziąbski, Pałuba, Świniarek, Woytowicz, Paluch itp.
pozdrawiam Tomasz
Janina_Tomczyk - 27-09-2015 - 19:36
Temat postu:
Witaj Agnieszko


@ Droga Ewo i Janino,

To co zostalo zindeksowane znajduje sie obecnie w genetece, reszta jest indeksowana, jezeli chodzi o malzenstwa z Sochaczewa z lat 42-48 to brak ksiag z tymi latami.

Dziękuję za odpowiedź i jestem bardzo zasmucona, że nie ma ksiąg małżeństw z Sochaczewa z lat 1842-1848, bo kolejna nadzieja na ślad mojej Florentyny Sawickiej padła Sad
Teraz czekam już tylko z nadzieją na indeksy z miasta Sochaczew do 1825 roku, bo może znajdę tam jej akt urodzenia. To moja praprababka, którą los rzucał w różne strony ( podobnie jak mnie) i którą szukam od dawna w mazowieckim i łódzkim.

Pozdrawiam serdecznie
Janina
Danka_M - 06-10-2015 - 09:47
Temat postu:
Janino,
smutek dot. ślubów z Sochaczewa 1826-1878 jest chyba przedwczesny, bo o ile wiem te księgi są w parafii. Smile
Pozostaje więc poczekać na przewiezienie ich do AD Łowicz, sfotografowanie przez niestrudzoną Elizę & Co , a potem rzucić się do indeksacji Very Happy .
Pozdrawiam
Danka
Janina_Tomczyk - 06-10-2015 - 12:06
Temat postu:
Danka_M napisał:
Janino,
smutek dot. ślubów z Sochaczewa 1826-1878 jest chyba przedwczesny, bo o ile wiem te księgi są w parafii. Smile
Pozostaje więc poczekać na przewiezienie ich do AD Łowicz, sfotografowanie przez niestrudzoną Elizę & Co , a potem rzucić się do indeksacji Very Happy .
Pozdrawiam
Danka


Dzięki Danusiu za dobre wieści!
Natychmiast oferuję pomoc i zindeksowanie tych metryk, bo Marek Delert wspominał, że pisano je w języku łacińskim, a z tym sobie radzę.
Za kilka dni kończę indeksację metryk z Głowna i jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie
Janka
jolfed - 13-10-2015 - 18:13
Temat postu:
Witam, mam pytanie odnośnie parafii w Zdunach, czy ktoś wie, z jakiego okresu zachowały się księgi, gdzie sie znajdują i kiedy mogą być zdygitalizowane?

Pozdrawiam, Jola
luigi37 - 13-10-2015 - 19:47
Temat postu:
jolfed napisał:
Witam, mam pytanie odnośnie parafii w Zdunach, czy ktoś wie, z jakiego okresu zachowały się księgi, gdzie sie znajdują i kiedy mogą być zdygitalizowane?

Pozdrawiam, Jola


Nie widziałem, ale na pewno są stare księgi sięgające przełomu XVII/XVIII wieku. Tylko ze zdjęć widziałem kilka aktów z ok. 1805. Nie ma szans by nowy proboszcz dopuścił do ksiąg, byłem i rozmawiałem. Czekajmy na dygitalizację, chętnie bym pomógł.

Pozdrawiam,
Adam
szczesna - 13-10-2015 - 21:39
Temat postu:
Dobry wieczór , ja dodam od siebie wyjaśnienia dla niecierpliwych.
AD Łowicz życzy sobie aby przekazać całe zbiory a nie poszczególne roczniki. Jeśli jest kilka roczników i każdy zawiera minimum 200 aktów, to nie ma siły musi to trwać. Do tego proszę dodać nieczytelne zapisy i czas jakim dysponujemy - stąd dlugie oczekiwanie. Proszę zatem o cierpliwośc albo samemu zawinąć rękawy.
Pozdrawiam
Joanna
cyganmokotow - 26-10-2015 - 21:59
Temat postu:
Witam Forumowicze
Czy wiecie coś na temat indeksalizacji brakujących roczników w Kolegiacie Łowickiej??


Pozdrawiam Michał
Kaczmarek_Aneta - 27-10-2015 - 07:31
Temat postu:
niechcący skasowane Smile
cyganmokotow - 27-10-2015 - 08:46
Temat postu:
Super:) pozdrawiam
MonikaS7 - 27-10-2015 - 17:45
Temat postu:
Witam,

ja też bardzo się cieszę.

Pozdrawiam
Monika
moyra777 - 18-11-2015 - 19:47
Temat postu:
Dzien dobry,

Dla zainteresowanych, na stronie archiwum pojawilo się uaktualnienie zasad zamawiania aktow metrykalnych.

http://adlowicz.wix.com/archiwum#!udost ... -zdj/c21oz
igoriosso - 02-12-2015 - 22:10
Temat postu:
Cześć! Czy gdzieś dostępny jest zasób AD Łowicz? Tzn. nie same zakresy lat, ale poszczególne księgi?
Czy ktoś z indeksujących Sochaczew może podać stan zachowania ksiąg małżeństw z lat 1800-1825? Czy rocznik 1815 jest także zachowany w formie gminnej czy tylko księga łacińska (już w genetece). No i czy są dostępne alegata?
IgorD.
moyra777 - 02-12-2015 - 22:47
Temat postu:
igoriosso napisał:
Cześć! Czy gdzieś dostępny jest zasób AD Łowicz? Tzn. nie same zakresy lat, ale poszczególne księgi?
Czy ktoś z indeksujących Sochaczew może podać stan zachowania ksiąg małżeństw z lat 1800-1825? Czy rocznik 1815 jest także zachowany w formie gminnej czy tylko księga łacińska (już w genetece). No i czy są dostępne alegata?
IgorD.


Igorze jezeli chodzi o twoje pierwsze pytanie, to oprocz zakresu lat, ktory jest na stronie archiwum, narazie nie ma szczegolowych rozpisow dla kazdej parafii, ale maja byc. Kwestia czasu.

Jezeli chodzi o drugie pytanie to rocznik 1815 jest jedynie po lacinie i nie ma alegat.
igoriosso - 02-12-2015 - 22:55
Temat postu:
Dzięki za odpowiedzi!
To w takim razie zapytam jeszcze o lata 1811, 1817 i 1824 czy są dostępne gminne i lub alegata z Sochaczewa? Czy w ogóle alegat nie ma
IgorD.
moyra777 - 02-12-2015 - 23:10
Temat postu:
igoriosso napisał:
Dzięki za odpowiedzi!
To w takim razie zapytam jeszcze o lata 1811, 1817 i 1824 czy są dostępne gminne i lub alegata z Sochaczewa? Czy w ogóle alegat nie ma
IgorD.


Igorze, alegat kompletnie brak. Jezeli chodzi o wymienione lata to nie za bardzo rozumiem pytania, w genetece masz wymienione te lata jako gmina.

Ogolnie trudno jest powiedziec czy dane ksiegi sa gminy czy nie, bo Eliza robi zdjecia ale nie zajmuje sie opisywaniem kazdej ksiegi, tak jak by to bylo robione w AP przez archiwistow. Niestety nie jest wstanie zrobic wszystkiego.

W przypadku Sochaczewa to byla dobra wola Marka, ktory ksiegi opisal przypisujac im gmine.
igoriosso - 02-12-2015 - 23:22
Temat postu:
Z tego co widizmy w genetece wynika, że jest zindeksowana księga łacińska z lat od 1802-...
Kilka roczników mamy podwójnych, tzn. np. rocznik 1814 ma dodatkowo wersję polską aktów. Stąd chciałbym ustalić, czy inne lata też mają podwójną dokumentację (z tego co piszesz to np. rok 1815 nie ma) - i czy są po prostu niezindeksowane
pozdrawiam,
IgorD.
moyra777 - 02-12-2015 - 23:35
Temat postu:
Igorze, indeksacja jest prowadzona księgarni a nie latami. W UMZ nie ma rocznika 1815. Jest księga zbiorcza z M i księga z Z które mogą zawierać 1815 ale czy jest obecnie indeksowane jest mi trudno odpowiedzieć.
moyra777 - 03-12-2015 - 18:03
Temat postu:
Dla zainteresowanych, parafie zostaly podlinkowane i mozna miec wglad w szczegolowe rozpiski ksiag.
moyra777 - 16-12-2015 - 18:10
Temat postu:
Dla zainteresowanych, ptrzymalam informacje, ze przerwa swiateczna w AD Lowicz jest pomiedzy 17 grudnia a 10 stycznia, w tym czasie zamowienia nie beda realizowane. Wszystkie zamowienia, ktore wplyna zostana realizowane po 10 stycznia.
Kaczmarek_Aneta - 20-12-2015 - 06:26
Temat postu:
Witam

chciałabym poinformować, że przesłałam dziś do Geneteki chrzty z Kolegiaty Łowickiej za lata 1786-1810 - indeksy wkrótce powinny być dostępne online.

W tym miejscu pragnę bardzo podziękować Jackowi Duckiemu (Pelagiusz) za ogromne wsparcie w odszyfrowywaniu najtrudniejszych łacińskich zapisów - Jacku, dziękuję Ci! kwiat

Pozdrawiam serdecznie,

Aneta
MonikaS7 - 20-12-2015 - 08:26
Temat postu:
Witam,

fantastyczna wiadomość. Dziękuję za gwiazdkowy prezent.

Pozdrawiam serdecznie
Monika
cyganmokotow - 20-12-2015 - 12:43
Temat postu:
Super 😊
tomes - 14-01-2016 - 20:04
Temat postu:
Witam, mam pytanko czy ktoś z forumowiczów indeksuje może Topolę Królewską lata 1825-1830 na podstawie ksiąg z USC? Miałbym pytanko odnośnie 2 aktów urodzenia. Proszę o kontakt na priv.

2 pytanko - w jaki sposób są pozyskiwane księgi do AD Łowicz? Czy parafie same decydują i oddają stare księgi do AD Łowicz, czy to archiwum się jakoś o nie upomina?
Pytam, bo akurat interesujące mnie parafie należą do Diecezji Łowickiej, a nadal ich nie ma w AD Łowicz. Niestety jak sam próbowałem się kontaktować z jedną parafią (oczywiście chodzi o Wiskitki) to nic nie wskórałem, więc póki co cierpliwie czekam...

3 pytanie na koniec - czy księgi z par. Szymanów po roku 1825 są po polsku czy w łacinie (zakres 1826-1867)? Jak byłem w AD Łowicz to niestety nie starczyło mi czasu by je przejrzeć...

pozdrawiam Tomasz
Płowik_Hubert - 26-01-2016 - 17:36
Temat postu:
Chciałbym się dopytać o treść jednego aktu małżeństwa:

Łowicz Kolegiata, ślub: Krzysztof Muszyński i Jadwiga Suszyńska, 02.02.1778

Czy ktoś posiada to zdjęcie i mógłby powiedzieć, czy przy imionach nowożeńców znajdują się określenia stanu?
Ejtaszewski_Damian - 27-02-2016 - 20:24
Temat postu:
Witam,

chciałbym podpytać czy ktoś podjął się indeksacji parafii Pszczonów? Na stronach Archidiecezji widzę, że niestety te dane są udostępniane tylko elektronicznie, ale jeszcze nie ma indeksacji.
Wiem, że powinny tam być materiały dotyczące moich przodków w okolicach 1782 roku i być może wcześniej.
I wychodzi, że są dla mnie niedostępne Sad

Z góry dziękuję za pomoc w wyjaśnienie, czy jest jakakolwiek szansa na poznanie moich dalszych przodków?
tomes - 05-03-2016 - 09:59
Temat postu:
Witam, jak ktoś korzystał z usług AD Łowicz przez internet to przyszła zwrotka na email z prośbą o wypełnienie ankiety.
Zachęcam do wypełnienia, może działanie archiwum zmieni się na jeszcze lepsze.
pozdrawia Tomasz
Stawska_Mirosława - 09-03-2016 - 09:15
Temat postu:
Witam. Mam pytanie do osób indeksujących parafię Leźnica Mała z zasobów ad Łowicz. Czy zindeksowano zgony tejże parafii z roku 1876 i dalej. Jeżeli tak to dokładnie do którego. Z powazaniem Mireczka
moyra777 - 07-04-2016 - 23:29
Temat postu:
Dzien dobry,

Dla zainteresowanych, na stronie archiwum pojawila sie nowa podstrona stworzona na podstawie wyniku przeprowadzonej ankiety, wyslanej do osob korzystajacych przez internet z archiwum.

http://adlowicz.wix.com/archiwum#!faq/m8dqh
Ćwikliński_Leszek - 18-05-2016 - 09:22
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
W Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu Eliza sfotografowała 40 ksiąg przywiezionych z Parafii
Bednary urodzenia 1686-1954r
Bednary śluby 1686-1954r
Bednary zgony 1795-1823, 1826-1947

http://cwiklinski.pl/ptg/Bednary.jpg

i zaprasza chętnych do indeksacji tych metryk.
Rafael - 23-06-2016 - 19:48
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Witam,

Jeśli będą fotografowane księgi z parafii Lubania i Rzeczyca, to mogę włączyć się w ich indeksację.
Szczepaniak_Tomasz - 05-09-2016 - 12:37
Temat postu: Diecezja Łowicka -indeksacja
Witam,

Też czekam na Lubanie (pow. Rawski).

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak
wspomnienia3 - 02-11-2016 - 20:46
Temat postu:
Witam
Mam pytanie czy ktoś z Państwa indeksuje Parafię Bednary ? Poszukuję Aktu małżeństwa i zgonu (ok.1910) Jakuba Wysockiego ur.10,07,1872 Mysłaków. żona Wiktoria Burzykowska (żadnych danych jej nie posiadam)
Pozdrawiam.Beata
P.S jak mogę się skontaktować z Elizą,która wykonała zdjęcia ksiąg Parafii Bednary?
Pajak_Barbara - 02-11-2016 - 21:26
Temat postu:
Dziś widziałam, że są już zindeksowane.
wspomnienia3 - 02-11-2016 - 22:51
Temat postu:
Witam
hm zaglądłam do Genetyki i niestety jeszcze nie drgnęło do przodu z Bednarami. Poczekam cierpliwie Very Happy
Pozdrawiam.Beata
Kamiński_Janusz - 02-02-2017 - 21:54
Temat postu: Re: AD Łowicz
Ćwikliński_Leszek napisał:
Następne księgi sfotografowane i udostępniane przez Elizę do indeksacji z Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu.

Inowłódz 1695-1777 urodzenia
Inowłódz 1716-1794 śluby
Inowłódz 1714-1798 zgony

Zapraszamy chętnych do indeksacji.

pozdrowienia
Leszek


Jestem zainteresowany indeksacją ww ksiąg
kwroblewska - 02-02-2017 - 22:11
Temat postu: Re: AD Łowicz
Kamiński_Janusz napisał:
Ćwikliński_Leszek napisał:
Następne księgi sfotografowane i udostępniane przez Elizę do indeksacji z Archiwum Diecezjalnym w Łowiczu.

Inowłódz 1695-1777 urodzenia
Inowłódz 1716-1794 śluby
Inowłódz 1714-1798 zgony

Zapraszamy chętnych do indeksacji.

pozdrowienia
Leszek


Jestem zainteresowany indeksacją ww ksiąg


http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=
Indeksy już są zrobione.
___
Krystyna
Kamiński_Janusz - 02-02-2017 - 22:19
Temat postu: Re: AD Łowicz
A czy mógłbym dostać do wglądu zdjęcia? Potrzebuję zweryfikować niektóre dane dotyczące moich przodków
kwroblewska - 02-02-2017 - 22:39
Temat postu: Re: AD Łowicz
Kamiński_Janusz napisał:
A czy mógłbym dostać do wglądu zdjęcia? Potrzebuję zweryfikować niektóre dane dotyczące moich przodków


Zdjęcia otrzymywała tylko osoba indeksująca. W temacie AD Łowicz indeksacja było o tym pisane.
___
Krystyna
Kamiński_Janusz - 03-02-2017 - 13:45
Temat postu:
Kaczmarek_Aneta napisał:
Igorze,

Wkrótce przekażę do Geneteki indeksy z Inowłodza (chrzty 1695-1777). Po Inowłodzu postaram się kontynuować Łowicz.

Pozdrawiam,
Aneta


Czy mógłbym dostać zdjęcia ksiąg z Inowłodza? potrzebuję zweryfikować dane moich praprzodków: Kamińskich, Jeżaków i in.
Szczepaniak_Tomasz - 03-02-2017 - 15:46
Temat postu:
Czy można wiedzieć, które parafie z AD Łowicz czekają na indeksacje/ są zeskanowane?

Jak skończę to co jest dostępne o Lubanii (pow. Rawski) z innych Archiwów to chętnie zajmę się którąś z parafii południowo - wschodnich rubieży Diecezji.

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak
moyra777 - 03-02-2017 - 21:07
Temat postu:
Szczepaniak_Tomasz napisał:
Czy można wiedzieć, które parafie z AD Łowicz czekają na indeksacje/ są zeskanowane?

Jak skończę to co jest dostępne o Lubanii (pow. Rawski) z innych Archiwów to chętnie zajmę się którąś z parafii południowo - wschodnich rubieży Diecezji.

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak


Tomaszu, co znajduje sie w AD i jest zdigitalizowane masz tutaj:
http://adlowicz.wixsite.com/archiwum/li ... ch-parafii

Jezeli chodzi co zostalo juz zindeksowane, to lista ktora jest obecnie aktualizowana, znajduje sie tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
moyra777 - 09-02-2017 - 21:52
Temat postu:
Dzien dobry,

Dla zainteresowanych, na stronie archiwum pojawilo się uaktualnienie zasad zamawiania aktow metrykalnych (dotyczy to przede wszystkim danych wymaganych do podania w tresci zamowienia).

http://adlowicz.wixsite.com/archiwum/udostpnianie-zdj
Sianoszek_Michal - 11-02-2017 - 08:15
Temat postu:
Pani Agnieszko,
z linku jaki Pani powyżej wstawiła, można stwierdzić,że Archiwum przeprowadza kwerendy ?
Dobrze rozumiem?
Czyżewski_Bartłomiej - 11-02-2017 - 10:36
Temat postu:
Sianoszek_Michal napisał:
Pani Agnieszko,
z linku jaki Pani powyżej wstawiła, można stwierdzić,że Archiwum przeprowadza kwerendy ?
Dobrze rozumiem?


Niestety nie ma tak dobrze Wink Archiwum może przesłać (za 20 zł) zdjęcie dokumentu, który Ty samodzielnie odnajdziesz w indeksach Geneteki i im wskażesz wg wzoru zamieszczonego na w/w stronie www.

Zresztą, na jednej z podstron, o tutaj: http://adlowicz.wixsite.com/archiwum/ud ... w-archiwum można przeczytać, że "Archiwum nie prowadzi kwarend (poszukiwań) na rzecz zainteresowanych".
Sianoszek_Michal - 11-02-2017 - 11:49
Temat postu:
Może przesłać ? Mam rozumieć,że nie musi, ale jeżeli to zrobi to w jakiej formie, na skrzynkę pocztową ???
tomes - 11-02-2017 - 11:58
Temat postu:
Z tego co wiem, zamówione skany przesyłają na e-maila. Swoją drogą 20zł za jeden akt to trochę drogo...

pozdrawiam
Tomasz
Sianoszek_Michal - 11-02-2017 - 12:02
Temat postu:
Również tak uważam Sad
danisha - 11-02-2017 - 12:36
Temat postu:
Michale, spójrz na to od drugiej strony -
Wsiadasz do pociągu,autobusu ,płacisz bilet(ile zł?) jedziesz (ile godzin?) do Łowicza i sam pstrykasz zdjęcie.Wracasz - i znowu bilet i czas-
I jesteś w domu o ile uboższy?
A pieniążki te, przeznaczone są na odnowę zasobu archiwalnego.
Zresztą, czy musisz mieć ten akt?Nie wystarczy znaleźć go w Genetece i spisać wszystkie dane jakie są potrzebne do dalszych poszukiwań?
Nie ma w tym świecie nic za darmo.
A może indeksujesz dla Geneteki, to z jeden akt pewnie byś dostał za darmo.
Dana
Sianoszek_Michal - 11-02-2017 - 13:54
Temat postu:
Droga Dano, masz rację, ale mi chodzi o łacińskie metryki, z których mógłbym się wiele dowiedzieć Smile
A niestety w Genetece nie ma ów skanów Smile
danisha - 11-02-2017 - 14:44
Temat postu:
Cały zasób z archiwum w Łowiczu został sfotografowany.Te z XVIII wieku również . Z tym, że w Genetece są tylko te, które zindeksowano.Reszta czeka na indeksujących.
Jeśli zgłosiłbyś się do indeksacji parafii,która Cię interesuje, to miałbyś dostęp bez płacenia.
Inna sprawa, że metryki z XVIII wieku nie niosą zbyt wielu wiadomości.
Ale o tym chyba sam wiesz.
Dana
kwroblewska - 11-02-2017 - 15:28
Temat postu:
Sianoszek_Michal napisał:
ale mi chodzi o łacińskie metryki, z których mógłbym się wiele dowiedzieć Smile
A niestety w Genetece nie ma ów skanów Smile

Michale, wiele się nie dowiesz bo ich treść była skromna. Z tego co widać pojawiłeś sie na forum niedawno. Poczytaj ten wątek http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... -asc.phtml od początku, a dowiesz się ile INNI POŚWIĘCILI CZASU aby indeksacjia AD Łowicz mogła się odbyć np.09.2013r
Ćwikliński_Leszek napisał:
Miło nam poinformować że dzięki staraniom naszej niesamowicie pracowitej Elizy, rusza dygitalizacja i indeksacja zasobów AD Łowicz.
Mamy zgodę Kurii i błogosławieństwo ks. Dyrektora. Niestety nie ma zgody na udostępnienie zasobów w Internecie.
Zasoby będą udostępniane tylko dla osób indeksujących.
Będziemy fotografować jako osoby prywatne na własnym prywatnym sprzęcie.
[..]Fotografowane będą w pierwszej kolejności zasoby już skatalogowane. Przewidywane jest również fotografowanie ksiąg z Parafii które będą przywożone na czas fotografowania do archiwum.
W pierwszym okresie będzie nam potrzebna pomoc finansowa na uzupełnienie sprzętu i dojazdy.
[..]


Fotografowanie i indeksacja ułatwiła ci odnalezienie przodka, jeśli 20zł to za duzo
Sianoszek_Michal napisał:
Również tak uważam Sad
to wybierz się sam do archiwum -> Powodzenia.
____
Krystyna
moyra777 - 11-02-2017 - 16:07
Temat postu:
kwroblewska napisał:
Fotografowanie i indeksacja ułatwiła ci odnalezienie przodka, jeśli 20zł to za duzo
Sianoszek_Michal napisał:
Również tak uważam Sad
to wybierz się sam do archiwum -> Powodzenia.


20 > stratny dzien uroplu + oplata za przejazd + 50 zl za dostep do zbiorow + krotki czas na mozliwosc przegladania x prawdopodobienstwo odnalezienia wszystkich aktow jezeli nie zostaly wczesniej zindeksowane (0) lubie taka matematyke...Smile

ooo i zapomnialam o jeszcze jednym + archiwum nadal nie jest czynne.

Nie twierdze, ze kwota jest niska, ale jak przedmowcy wspomnieli, mozna to obejsc - Dolacz sie do indeksacji!! Smile
Szczepaniak_Tomasz - 18-04-2017 - 15:23
Temat postu:
Rozumiem, że nadal nie ma zgody na udostępnianie skanów - również zindeksowanych parafii?

W oparciu o skany z AD Łowicz jest chociażby zindeksowana duża część zbioru parafii Sadkowice. I teraz tak:

Mam namierzony pewien interesujący mnie skan (Zgony rok 1860 ; akt 18; zgon 17 letniej Franciszki) co do którego mam pewne podejrzenia o błedy w indeksacji.

W indeksie jest Kiliańska Franciszka, córka Mikołaja i Marianny Szczepańskiej. Podejrzewam, że jest tam zapisane (lub że chodzi o) Franciszkę Kielińską lub Kieleńską córkę Michała i Marianny Szczepaniak.

Ażeby sprawdzić, która wersja jest poprawna (indeks czy moje przypuszczenia) musiałbym pojechać do Łowicza, natrafić na dzień i godziny gdy czynne jest archiwum, wyciągnać kilku królów Polski i jeszcze kilku utracić z powodu dnia urlopu.
Nie mogę sie zgłosić do indeksacji, bo parafia jest już zindeksowana (nawet w formie rozszerzonej).

Jedyne na co można liczyć, to znalezienie ksiąg metrykalnych w archiwach Państwowych (Piotrków, Grodzisk).

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak
Sroczyński_Włodzimierz - 18-04-2017 - 15:48
Temat postu:
cos nie doczytał kolega
http://adlowicz.wixsite.com/archiwum/udostpnianie-zdj
20zł

Grodzisk 1860 Z? nie ma i nie będzie
Piotrków też
za to AP Łódź- jak najbardziej i jak pradziad podaje mikrofilmy
więc jeśłi nie skan do dowolnego APu całą rolkę
i bezkrólowie i bezurlopie
no za pińć groszy nie zawsze się da i to w godzinach pracy:)
sarkazm? może, ale odebrałem, że Ci krzywdę zrobiono indeksując
Szczepaniak_Tomasz - 19-04-2017 - 07:28
Temat postu:
Absolutnie nie mam żalu o indeksację. Sam tez indeksuje parafie z tej diecezji choc nie z danych z archiwum diecezjalnego.

AD Lowicz jest jednym z archiwum najmniej dostępnych dla osób z "ulicy". 20zl za metrykę to dość sporo gdy chciałbym sprawdzić jedynie poprawność zapisu nazwiska panieńskiego matki denatki. A jesli to parafia w kręgu moich zainteresowań musialbym przejrzeć /dostać dziesiatki takich metryk.

Liczę , ze wspomagając finansowo oraz poprzez indeksację innych parafii będę miał wgląd do treści zindeksowanych metryk. Albo otrzymam wyczerpujaca odpowedz w stylu: Archiwum Diecezji Lowickiej jest właścicielem skanow i prowadzi działalność komercyjna przy ich udostepniniu. Archiwum wyrazilo zgodę jedynie na udostępnienie indeksów.

Nie wszystkie roczniki są dostępne w AP, co więcej wiele parafii rozsianych jest po różnych AP.
Powyższy przykład dalem dla zilustrowania problem braku prostej możliwości sprawdzenia poprawności indeksacji poprzez dostęp do oryginałów.

Tomasz Szczepaniak
Mariok - 19-04-2017 - 08:19
Temat postu:
Cześć Tomasz,

popieram w całej rozciągłości, 21 z 25 moich parafii w łódzkiem jest w AD Łowicz a i indeksów nie jest za dużo, koszt jednego aktu w którym jest tylko 3-4 linijki tekstu po łacinie to za dużo... i jeszcze ten tytuł przelewu wymagany "na konserwacje ksią metrykalnych; Zamówienie nr...." po części może tak, ale reszta to czysta komercja...

Poza tym to co jest w AD ŁOWICZ, nie ma tego w AP Piotrków Tryb, Łódź, Grodzisk Maz czy Tomaszów Maz.

Pozdrawiam
kwroblewska - 19-04-2017 - 09:48
Temat postu:
Szczepaniak_Tomasz napisał:

Liczę , ze wspomagając finansowo oraz poprzez indeksację innych parafii będę miał wgląd do treści zindeksowanych metryk. Albo otrzymam wyczerpujaca odpowedz w stylu: Archiwum Diecezji Lowickiej jest właścicielem skanow i prowadzi działalność komercyjna przy ich udostepniniu. Archiwum wyrazilo zgodę jedynie na udostępnienie indeksów.


Tomaszu zapoznaj się z treścią tego tego wątku nieco wcześniej a może nawet od początku, taka była umowa ...- "Niestety nie ma zgody na udostępnienie zasobów w Internecie". http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... t-75.phtml
_____
Krystyna
Szczepaniak_Tomasz - 19-04-2017 - 10:10
Temat postu:
A szkoda, że od 2013 roku nic się nie zmienia.
AD Łowicz zachowuje się jak pies ogrodnika: nie ma pracowników by udostępniać większej liczbie chętnych na miejscu (po rozsądnej cenie) a z drugiej strony nie pozwala na rozpowszechnianie jej zasobów (nawet dla celów prywatnych i niekomercyjnych).

Tomasz Szczepaniak
Joanna_Krzemińska - 19-04-2017 - 10:36
Temat postu:
Witam,
ciekawe czy AD Łowicz ma w swoich zasobach więcej ksiąg metrykalnych czy tylko te, które są wyszczególnione na ich stronie?
Poszukuje ksiąg z Mistrzewic, Młodzieszyna.
Pozdrawiam
Szczepaniak_Tomasz - 19-04-2017 - 10:46
Temat postu:
Z tego co wiem to część parafii ciągle ma "u siebie" księgi (stare bo nawet sprzed 200 lat) i nie przekazało ich do AD.

Tomasz Szczepaniak
Joanna_Krzemińska - 19-04-2017 - 10:48
Temat postu:
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję w parafii Młodzieszyn bo parafia Mistrzewice już od ponad 100 lat nie istnieje.
elżbieta - 19-04-2017 - 16:33
Temat postu:
Joanna_Krzemińska napisał:
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję w parafii Młodzieszyn bo parafia Mistrzewice już od ponad 100 lat nie istnieje.

Witaj Joasiu.
Gdyby udało Ci się dowiedzieć o zasobie ksiąg posiadanych przez parafię Młodzieszyn proszę podziel się tą informacją. Gdy mnie udało się dodzwonić do parafii uzyskałam tylko informację udzieloną zirytowanym tonem że ksiąg XVIII i XIX wiecznych nie ma. W tej Parafii żyli i rodzili się moi przodkowie na przełomie XVIII i XIX wieku.
Pozdrawiam Elżbieta
Joanna_Krzemińska - 19-04-2017 - 16:43
Temat postu:
Witam Elu,
myślę o tym, żeby wybrać się osobiście może będzie łatwiej się dogadać, jak się czegoś dowiem to dam znać.
Pozdrawiam
Joanna_Krzemińska - 19-05-2017 - 15:37
Temat postu:
elżbieta napisał:
Joanna_Krzemińska napisał:
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję w parafii Młodzieszyn bo parafia Mistrzewice już od ponad 100 lat nie istnieje.

Witaj Joasiu.
Gdyby udało Ci się dowiedzieć o zasobie ksiąg posiadanych przez parafię Młodzieszyn proszę podziel się tą informacją. Gdy mnie udało się dodzwonić do parafii uzyskałam tylko informację udzieloną zirytowanym tonem że ksiąg XVIII i XIX wiecznych nie ma. W tej Parafii żyli i rodzili się moi przodkowie na przełomie XVIII i XIX wieku.
Pozdrawiam Elżbieta

Witam serdecznie,
Dodzwoniłam się do USC Młodzieszyn i mają tam akty :
ur. od 1911 roku
mał. od 1929 roku
zg. od 125 roku
Wcześniejsze przekazane zostały do AP w Grodzisku Mazowieckim
Pozdrawiam
Joanna
elżbieta - 19-05-2017 - 17:04
Temat postu:
Witaj Joasiu,
Dziękuję za informację. Ja poszukuję ksiąg z lat 1794 - 1808 z Młodzieszyna (w tych latach mieszkali, rodzili się, byli chrzczeni moi przodkowie Antoni Orlik z żoną Marianną dd Kalinowską i ich dzieci Mikołaj, Franciszek i Urszula). Jestem ciekawa czy z tych lat są jakieś księgi w Parafii. Wiem,że Kościół w Młodzieszynie spłonął ale może zachowały się jakieś księgi z przełomu XVIII - XIX wieku ?
Pozdrawiam Elżbieta
pawko223 - 04-07-2017 - 23:33
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
Miło mi Was poinformować o zakończonej przeze mnie indeksacji księgi małżeństw z parafii Grabów, w pow. łęczyckim, lata 1795-1824 łacina, z zasobów AD Łowicz, spakowany plik dostępny poniżej:

http://wasiak.jcom.pl/grabow_index.html

Serdeczne podziękowania dla Cezarego i Wiesława Łukomskich za udostępnione materiały. Paweł Wasiak
Sroczyński_Włodzimierz - 04-07-2017 - 23:36
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
chyba uszkodzony zip (nie wgrał się w całości?)
pawko223 - 04-07-2017 - 23:39
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
Proszę jeszcze o sprawdzenie przez innych, czy plik się otwiera. U mnie ok. Sprawdziłem. Paweł
Sroczyński_Włodzimierz - 04-07-2017 - 23:42
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
jest ok, coś chyba poprzednio zerwało
btw: dlaczego ID2 wypełniasz taką samą wartością jak ID1?
pawko223 - 04-07-2017 - 23:43
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
Bo sam indeksowałem i weryfikowałem 2 razy Smile
Sroczyński_Włodzimierz - 04-07-2017 - 23:47
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
sam siebie weryfikowałeś?Smile

PS
a zerknij w to:
http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... 5-1824.csv
wicy - 17-09-2019 - 13:39
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M
Witam,
Temat martwy od ponad 2 lat, ale co tam... spytam bo nie mogę nic wyszukać.
Chodzi o parafię Dmosin i brakujący w Genetece XVIII w. Czy ktoś to indeksuje, indeksował? Czy były fotografowane? Co w ogóle z tą parafią w okresie 1700-1807?
prankster - 02-04-2020 - 14:00
Temat postu: Parafia Imielno
Dzień dobry
Poszukuję aktu małżeństwa z parafii Imielno (obecnie gmina Nowe Ostrowy, powiat Kutnowski, województwo łódzkie) z roku 1914. Niestety w archiwum państwowym w Łodzi są tylko urodzenia z tego roku, a próbuję się dowiedzieć czy w archiwum diecezjalnym w Łowiczu są te księgi. Może ktoś z Państwa się orientuje? A może w ogóle w innym archiwum diecezjalnym powinienem szukać.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 02-04-2020 - 14:00
Temat postu: Parafia Imielno
ale chciałbyś coś indeksować?
super!
prankster - 02-04-2020 - 15:14
Temat postu: Parafia Imielno
Pytam tutaj bo widziałem, że znajdują się tu ludzie którzy mieli styczność z archiwum
moyra777 - 02-04-2020 - 19:20
Temat postu: Re: Parafia Imielno
prankster napisał:
Pytam tutaj bo widziałem, że znajdują się tu ludzie którzy mieli styczność z archiwum


Niestety Imielna nie ma w AD Lowicz.

Wedlug strony diecezji na parafii maja ksiegi z drugiej polowy XX wieku.
https://diecezja.lowicz.pl/parafia/niep ... -imielnie/
prankster - 02-04-2020 - 21:48
Temat postu: Re: Parafia Imielno
Witam
Pytam dlatego, bo akurat moi przodkowie brali ślub w parafii Imielno w 1914 roku i w Archiwum Państwowym akurat tylko tego roku nie ma jeżeli chodzi o akta małżeństwa. Taki niefart. Myślałem, że może w diecezji są jakieś księgi
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... p;zs=1492d
Czytałem cały wątek i było napisane, że mają być indeksowane księgi dowożone z parafii. Myślałem, że ktoś będzie coś wiedział w tym temacie jeżeli chodzi o Imielno.
Pozdrawiam
moyra777 - 02-04-2020 - 22:30
Temat postu: Re: Parafia Imielno
prankster napisał:
Witam
Pytam dlatego, bo akurat moi przodkowie brali ślub w parafii Imielno w 1914 roku i w Archiwum Państwowym akurat tylko tego roku nie ma jeżeli chodzi o akta małżeństwa. Taki niefart. Myślałem, że może w diecezji są jakieś księgi
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... p;zs=1492d
Czytałem cały wątek i było napisane, że mają być indeksowane księgi dowożone z parafii. Myślałem, że ktoś będzie coś wiedział w tym temacie jeżeli chodzi o Imielno.
Pozdrawiam


"Ktos", wiedzial i Ci odpowiedzial Smile Nie ma w AD ksiag z tej parafii.
prankster - 04-04-2020 - 16:48
Temat postu: Re: Parafia Imielno
To co jest na stronie parafii napisane to jedno, to co jest w rzeczywistości w parafii to drugie. I to jest dokładnie tak samo jak było w archiwum. Nikt nie wiedział do końca co tam się znajduje. A pytanie moje było czy ze wszystkich parafii łowickich były już dowożone księgi tak jak było napisane w tym wątku.
moyra777 - 04-04-2020 - 17:25
Temat postu: Re: Parafia Imielno
prankster napisał:
To co jest na stronie parafii napisane to jedno, to co jest w rzeczywistości w parafii to drugie. I to jest dokładnie tak samo jak było w archiwum. Nikt nie wiedział do końca co tam się znajduje. A pytanie moje było czy ze wszystkich parafii łowickich były już dowożone księgi tak jak było napisane w tym wątku.


Piotrze, chyba mnie nie rozumiesz o czym pisze. Pytasz sie czy ktos wie czy ksiegi znajduja sie w AD Lowicz, wiec Ci ponownie odpowiadam - Nie ma. Juz nie wiem jak jasniej odpowiedziec.
prankster - 04-04-2020 - 17:59
Temat postu: Re: Parafia Imielno
Rozumiem, że nie ma ksiąg parafii Imielno w AD Łowicz, a ja się pytam czy księgi ze wszystkich parafii już zostały zwiezione tak jak miało to być zrobione. Nie zostało to w tym wątku wyjaśnione i nie chodzi tylko o parafię Imielo, bo podejrzewam, że księgi są też w innych parafiach. Jak nie wiesz to nie musisz już mi odpowiadać.
moyra777 - 04-04-2020 - 18:16
Temat postu: Re: Parafia Imielno
prankster napisał:
Rozumiem, że nie ma ksiąg parafii Imielno w AD Łowicz, a ja się pytam czy księgi ze wszystkich parafii już zostały zwiezione tak jak miało to być zrobione. Nie zostało to w tym wątku wyjaśnione i nie chodzi tylko o parafię Imielo, bo podejrzewam, że księgi są też w innych parafiach. Jak nie wiesz to nie musisz już mi odpowiadać.


Nic nowego (brakujace parafie) nie dowieziono, co było dowiezione zostalo prawie w calosci zdigitalizowane (brakuje moze paru ksiag z jednej parafii ale sa one juz zindeksowane i na genetece), wykaz masz na stronie Archiwum.
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits