Genealodzy.PL Genealogia

Poszukuję osób, rodzin - Suski, szukam rodziny Feliksa Suski ur. 1895

OchAdamek - 28-05-2010 - 11:19
Temat postu: Suski, szukam rodziny Feliksa Suski ur. 1895
Szukam rodziny Suski (Feliksa Suski ur. 1895 brat bliżniak Marcelego Suski mojego dziadka)
Poszukuję informacji o rodzinie mojej prababci: Marianna/Marjanna z d. Suski [urodzonej w 1858 roku (kim byli jej rodzice, skąd pochodziła - miejsce jest mi nie znane ), gdzie mieszkała i umarła, w chwili narodzenia dwóch synów miała 37 lat i była niezamężna] i jej syna Feliksa Suski, który był bliźniaczym bratem mojego dziadka Marcelego Suski, Synów urodziła Marianna mieszkając w Warszawie na Lesznie (obecnie centrum Warszawy) na ul. Ogrodowa 27.
Mój dziadek Marceli wyglądał tak mając około 65-70 lat, skoro Feliks brat był bliźniakiem więc na pewno musiał wyglądać podobnie, byli bardzo podobni prawie nie do rozróżnienia.
Zdjęcie Marcelego Suski:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e8 ... 2492c.html

Inne zdjęcia rodzinne do obejrzenia dla zainteresowanych osób:
http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... t-15.phtml

Jestem wnukiem Marcelego Suski (syn jednej z jego córek).
Dziadek urodził się 26.04.1895 r. na Lesznie obecnie parafia w Warszawie ul Solidarności 80, parafia narodzenia NMP , miał brata bliźniaka Feliksa Suski.
Są zdjęcia na których Feliks jest w mundurze kadeta a później w mundurze porucznika Rosyjskiej Imperialnej Armii Carskiej. Są też inne zdjęcia na których widać (być może są to rodzice ich mamy lub ojca) oficera Armii Rosyjskiej z kobietą - są zrobione w XIX wieku.
Rodzicami braci byli (Stanisław) ? i Marianna Suski.

Gdzie się wychowywał Feliks? Dlaczego ich rozdzielono?
Kobieta rodząc niezamężne dzieci, w tamtych czasach, była napiętnowana przez rodzinę, rodzice wyrzekali się jej. Czy tak był w tym przypadku?

Dziadek z nieznanych powodów wychowywał się od wczesnego dzieciństwa u dalekich krewnych w majątku ziemskim - Dwór w Borki - pod małym miasteczkiem Jadów w okolicy Tłuszcza, Radzymina i Wołomina na Mazowszu. Dojazd PKP do stacji letniskowej Urle ( na linii kolejowej do Białegostoku) następnie dojazd, obecnie autobusem, dawniej furą lub konno do Jadowa i jeszcze 1,5 km dalej do Bork.
W okresie międzywojennym 1920-1939 dziadek był właścicielem pięknego sadu i lasu przyległego do majątku ziemskiego w Borkach (dwór i majątek ziemski został rozparcelowany podczas reformy rolnej w 1945 roku, dwór i piękny park został zdewastowany przez okoliczną ludność w tym okresie, mimo reformy rolnej dziadek był nadal właścicielem tego co posiadał przed II wojną światową tzn. sadu i lasu). Póżniej przekazał to rodzinie Aleksandra(Olka) Godłozy, z którym się przyjażnił i wychowywał w młodości mieszkając w dworze, i synowi jego Kazimierzowi. Nasuwa się pytanie : Kto i z jakiego powodu obdarował mojego dziadka Marcelego Suski dobrami ziemskimi jak sad i las i jakie łączyło ich pokrewieństwo? Majątek podobno należał do rodziny hr. Zamoyskiego.
Historia mojej rodziny zaczyna się od małżeństwa dziadka z Marią z d. Dołowy. O rodzicach dziadka i jego bracie Feliksie nic nie wiemy. Stad moje poszukiwania wiadomości o pradziadkach, jego bracie i naszych krewnych. Były próby nawiązania kontaktów przez krewnych ze strony brata dziadka, w tym roku tzn. 2010 r. mężczyzna poszukiwał rodziny Suski i około 10 lat temu dwie starsze kobiety odwiedziły nas pod adresem zamieszkania i podały się za krewne tzn. córkę i wnuczkę brata mojego dziadka. Ponieważ nie znałem faktów, podszedłem do tej wizyty z ostrożnością gdyż zdarzają się oszustwa. Jeżeli ktoś rozpoznaje w tej opowieści rodzinnej fakty, które mogą świadczyć o pokrewieństwie, to bardzo proszę o kontakt z Adamem w Warszawie ul. Targowa.
Mimo, że jesteśmy potomkami Marcelego Suski to nie nosimy tego nazwiska, gdyż dziadek miał dwie córki, które wychodząc za mąż oczywiście zmieniły nazwisko.
Historia mojej rodziny zaczęła się od dziadka. Z moich badań wynika że ród Suskich należał do zacnych i zasłużonych klanów w historii Polski. Co się wydarzyło, że tak potoczyła się historia mojego dziadka a jednocześnie mojej rodziny? Po tylu latach jest to chyba już nie do zbadania.
Ostatnio autor postu z Forum: "USC Warszawa - pomoc", udzielił mi pomocnych informacji, wyniku których poznałem imię brata dziadka i sam fakt że dziadek miał brata bliźniaka oraz parafię z której pochodzili. Bardzo dziękuję panu Michałowi za tak miły i serdeczny gest.

Dodatkowo zamieściłem prośbę, na forum, o pomoc w przetłumaczeniu, na j. polski, 2 skanów akt. metryk. umieszczonych w wpisie na Forum - Tłumaczenia - rosyjski: pt. Prośba o pomoc w przetłumaczeniu metryk z j. rosyjskiego .
adres strony:
http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... 8907.phtml
Adam
Sroczyński_Włodzimierz - 28-05-2010 - 11:40
Temat postu: Szukam rodzina Suski a konkretnie rodziny brata dziadka
Adamie!
1. jakie nazwisko nosiła matka Marcelego Suskiego - Marianna zanim wyszła za mąż za Stanisława?
2. skąd dane dotyczące urodzenia Marcelego (dość dokładne choć może zniekształcone)? Jeśli masz odpis aktu urodzenia ew. ksero ew. skan -zamieść go w sieci i podaj linka w tym wątku lub przytocz dokładną treść (wraz z sygnaturą)
Pozdrawiam
dominikk - 17-06-2010 - 21:03
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, brata dziadka
Witam,
sprawdziłem akty chrztu pana dziadka i jego brata i wynika z nich, że byli dziećmi nieślubnymi Marianny Suskiej, niezamężnej, lat 37, służącej.
Na marginesie przy akcie chrztu Pana dziadka jest adnotacja, że na jego wniosek wydaje mu się imię ojca Stanisław. Było to rok 1953. Jest też adnotacja o ślubie z Konstancją Pniewską z domu Sobolewską. Przy akcie chrztu Feliksa Suskiego nie ma adnotacji.
Przypuszczam, że Feliks Suski zmarł w dzieciństwie (ale skoro Pan twierdzi, że kontaktowała się jego rodzina to mało prawdopodobne) lub został oddany do sierocińca (Szpital Dzieciątka Jezus). Może Pana dziadek też przebywał w sierocińcu i został przysposobiony przez właścicieli ziemskich wspomnianego przez Pana majątku. Wcale nie musieli być dalekimi krewnymi. Polecam poczytać o Szpitalu Dzieciątka Jezus. Proszę podać mi swojego e-maila to wyślę Panu te dokumenty, jeżeli Pan nie ma ich w swoim posiadaniu.
Pozdrawiam
Dominik
Grazyna_Gabi - 17-06-2010 - 21:43
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, brata dziadka
W ksiazce telefonicznej dla m. Warszawy za lata 1938/39 na stronie 378, miedzy innymi Suskimi jest:
SUSKI FELIKS , mydlarnia, Lachowska 37
http://lcweb2.loc.gov/cgi-bin/ampage?co ... age.db#378
Pozdrawiam
Grazyna
OchAdamek - 18-06-2010 - 11:22
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, brata dziadka
Droga Grażyno
Dziękuje za info. ja już to sprawdzałem nie jestem do końca przekonany że to ta sama osoba. Ten zakład mieścił się na ul. Łochowskiej 37 na Pradze, niedaleko Bazyliki na ul. Kawęczyńskiej. Jakiś Feliks był w KL Oświeńcimiu i zmarł w 1951r.ale czy to ta sama osoba tego nie wiem ? Najprościej by było gdyby ktoś z jego rodziny się odnalazł tak jak opisywałem. Myślałem że może jesteś rodziną Feliksa. Ja poszukuję obecnie info. w archiwach państwowych na Krzywym Kole 7 .

Szanowny Dominiku
Dziekuje za info. chętnie zapoznam się z twoimi informacjami. Zgadza się to wszystko co pisałeś ja się tego nie wstydzę. Tylko nie przypuszczam aby matka która ochrzciła swoje dzieci oddała je do sierocińca. Felkis Suski jakiś byL w KL Oświęcim i zmarł 1951 r. czy to jest ta sama osoba, nie wiem ? Swój adres wysyłam w PW.

Dziękuję za info i pozdrawiam
Adam
Tomek1973 - 20-06-2010 - 23:32
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, apel do emigracji
Cytat:
Jestem wnukiem Marcelego Suski.
Pana dziadek nazwał się Suski czy Suska? Jeżeli nazywał się Suski, to jest pan wnukiem Marcelego Suskiego, a nie Marcelego Suski. Nazwiska w języku polskim się przecież odmieniają przez przypadki.

tomek
OchAdamek - 21-06-2010 - 09:45
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, apel do emigracji
Zgadza się ale jest różnica między między nazwiskiem Suska dla mężczyzny a Suski . Są to dwa inne nazwiska i dlatego nie należy odmieniać. To trzeba wiedzieć. Nazywam się Ochyra, kobieta i mężczyzna nosi nazwisko Ochyra (nazwisko jest niezmienne) a nie inaczej . Gramatyka polskiego się kłania.
Tomek1973 - 21-06-2010 - 12:23
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, apel do emigracji
Zarówno nazwisko Suski, Suska jak i Ochyra się odmienia.

tomek

Poniżej fragment zasad pisowni polskiej, do których tak wspaniałomyślnie był pan łaskaw mnie odesłać:

Zasady pisowni i interpunkcji
Nazwiska zakończone na -a (dotyczy to nie tylko nazwisk angielskich i francuskich, ale również wszystkich innych) odmieniają się tak samo jak polskie nazwiska zakończone na -a, np. Głowala, Kudera, Lasota:
Zola, Zoli, Zolę, Zolą;

O’Hara, O’Harze, O’Harę, O’Harą;
Gambetta, Gambetcie, Gambettę, Gambettą.
W liczbie mnogiej nazwiska wymienione w punktach 66.1.–4. również otrzymują polskie końcówki (odmieniają się tak, jak polskie nazwiska zakończone na spółgłoskę, np. Kurek, Gołąb):


http://www.proto.pl/PR/Pdf/porady_jezyk ... dcinek.pdf
OchAdamek - 21-06-2010 - 14:09
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, apel do emigracji
Nikt Cię nie prosił kolego o opinię.
Czytałem twoje posty i widzę że pchasz się tam gdzie nie trzeba.
Jesteś uciążliwym użytkownikiem tego Forum.
Nie życzę sobie dalszej wymiany informacji.
W przeciwnym razie zgłoszę do moderatora.
Tomek1973 - 21-06-2010 - 14:15
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, apel do emigracji
Proszę się nie bulwersować, kolego.
Nieuctwo nie jest stanem przyrodzonym i przy odrobinie wysiłku można się go pozbyć.
Przytoczyłem ci tylko, kolego, zasady pisowni, do których sam mnie przecież odesłałeś. Miej, kolego, pretensje do siebie, nie do mnie.

pozdrawiam cię, kolego, serdecznie
Młochowski_Jacek - 23-06-2010 - 11:56
Temat postu: Szukam rodziny Feliksa Suski, apel do emigracji
Ten ostatni post nie był potrzebny ponieważ niczego merytorycznego do dyskusji nie wniósł. W moim odczuciu nie miał uspokoić ale dopiec rozmówcy. Proszę powstrzymywać się od takich komentarzy.
ttunin - 23-06-2010 - 14:05
Temat postu:
Jacku.
Dlaczego strofujesz Tomka a nie OchAdamka.Post OchAdamka był i jest naprawdę złośliwy. Skoro OchAdamkowi Shocked nie pasują posty Tomka to niech prześle mu ukłony na PW.A w postach Tomka nie widzę nic zdrożnego.
Przy okazji to niech OchAdamek podpisuje swoje posty.
z wyrazami szacunku dla Wszystkich Tadeusz
OchAdamek - 23-06-2010 - 14:25
Temat postu:
Witam tych wszystkich którzy ten lub inny sposób wyrazili swoją opinię.
Jak widzicie interpretacja nazwiska Suski a Suska dla mężczyzny jest kolosalna. Są to dwa różne nazwiska z którymi się zetknąłem, nie jedno. To pierwsze. Rodzina Suski jest to ród sięgający korzeniami króla Władysława Łokietka i bitwy pod Płowcami z krzyżakami - gdzie walczyli. Te nazwisko zawsze tak brzmiało. Obecne reguły gramatyki się zmieniły i nie odzwierciedlają dawnego nazewnictwa. Skoro poszukuję wszystkich, którzy wywodzą się z tego rodu to chciałbym aby to byli autentyczni potomkowie tego a nie innego rodu np.: Suska - jest to inny ród, inne pochodzenie.
A przy okazji tym Wszystkim którzy mi udzielili właściwych informacji, okazali pomoc bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Z poważaniem
Adam

Informacje o dawnej Warszawie jej mieszkańcach:
Varsaviana
http://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... highlight=

Udostępniane, akta z U.S.C. i Parafii Warszawy, przez A.P.m.st. Warszawa:
http://www.warszawa.ap.gov.pl/ASC.html

Plan, z II połowy XIX w. , Warszawy opracowany przez inż. Lindleya:
http://www.warszawa.ap.gov.pl/lindley/skorowidz.html

książka: telefony Warszawskie z 1939 od : Grazyna_Gabi
http://lcweb2.loc.gov/cgi-bin/ampage?co ... age.db#378

książka: Adresy Warszawskie z 1909:
http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/doccontent ... p;dirids=1

książka: Adresy Warszawskie z 1930:
http://193.59.172.16/szzz/ShowSkan.do?i ... mp;wyglad=

http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/docmetadat ... rom=latest

Historyczne Mapy Świata i Polski:
http://www.davidrumsey.com/luna/servlet ... nitialSort

Mapy Mazowsza i Warszawy:
http://www.bgwm.pl/map_daw_maz.htm

Mapa Przedwojennej Warszawy, zdjęcia:
http://www.warszawa1939.pl/caly_plan.php

Mapy Plany Warszawy z 1908-1998:
http://www.trasbus.com/planywarszawy.htm

Warszawa Serwis Historyczny 1891-2008:
http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapa/Map ... 00&O=0

Parafie Warszawskie 1866roku:
http://agnieszki.ovh.org/Warszawa_Paraf ... ersja0.jpg

Miasto Praga przyłączone do Warszawy 1916 roku:
Historia Starej Pragi:
http://www.praga-pn.waw.pl/data/other/dzieje_pragi.pdf

Rozwój sieci parafialnej na terenach dzisiejszej DW-P do roku 1992:
http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=5


Moje poszukiwania wiadomości w Armii Carskiej o Feliksie Suki:
http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... -570.phtml

http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... -180.phtml
pawko223 - 23-06-2010 - 15:09
Temat postu:
sygnatura: 73/134/0/3348
tytuł i daty: Księga hipoteczna - hip. 1114, Osada nr 42 we wsi Książenice; 1934-1934[2005]
hasła indeksu: Książenice; Suski Stanisław
opis: księga; stan dobry; mieszana; ; polski; s. 12; ; ;
sygnatura: 73/134/0/1199
tytuł i daty: Księga hipoteczna - hip.330, wieś Kozery, gm. Grodzisk Mazowiecki; 1921-1934[1964]
hasła indeksu: Betlejewski Piotr; Dmochowski Franciszek; Jaroszewska Ewa; Jaroszewski Piotr; Kodym Apolonia; Kodym Mieczysław-Stanisław; Kozery; Monsiorska Małgorzata; Okryńska Maria-Karolina; Pawłowska Maria; Pawłowski Wacław; Suski Stanisław; Tybora Wacław; Wolska Bronisława; Wolski Stanisław
opis: księga; stan dobry; mieszana; ; rosyjski, polski; s.83; ; ; Kw. 3579, AR.342;


sygnatura: 32/4/0/127
tytuł i daty: Akta budowlane "S"; 1928-1939
hasła indeksu: Akta budowlane "S"; Rabka; Sanetrowa Aniela; Schongut Herman; Serafiński Adam; Sessler Maks; Shiller Adolf; Sienko Franciszek; Siepak Józef i Maria; Skawiańczyk Andrzej; Skawiańczyk Jan; Skwarek Wawrzyniec; Smoleń Jan; Sochacki; Solarczyk Stanisław; Stern Leon; Suski Stanisław; Szmaciarz Andrzej; Szurmiak Andrzej
opis: poszyt; stan dobry; mieszana; ; polski; s.; 240 x 360 mm; ; ;
http://books.google.com/books?lr=&cd=79&hl=pl&id=O-FwAAAAIAAJ&dq=Stanis%C5%82aw+Suski&q=Suski

http://books.google.com/books?lr=&cd=94&hl=pl&id=XlM8AAAAIAAJ&dq=Stanis%C5%82aw+Suski&q=Suski


sygnatura: 58/487/0/004
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1879 r.]; 1879-1885
hasła indeksu:Suski Stanisław
sygnatura: 58/487/0/006
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1881 r.]; 1880-1883
Suski Andrzej; Suski Antoni; Suski Stanisław
sygnatura: 58/487/0/007
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1882 r.]; 1881-1883
Suski Franciszek
sygnatura: 58/487/0/010
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii rzymsko-katolickiej Belsk za rok 1885]; 1884-1886
Suski Marcin
sygnatura: 58/487/0/011
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1886 r.]; 1885-1887
Suski Stanisław
sygnatura: 58/487/0/013
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1888 r.]; 1887-1889
Suski Jan
sygnatura: 58/487/0/014
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1889 r.]; 1888-1890
Suska Anna; Suska Katarzyna; Suski
sygnatura: 58/487/0/015
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1890 r.]; 1889-1891
Suska Marianna; Suska Marianna (z); Suski Walenty;
sygnatura: 58/487/0/016
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1891 r.]; 1890-1892
Suski Walenty

sygnatura: 58/487/0/018
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii Belsk za 1893 r.]; 1892-1894
Suski Wojciech (9);

sygnatura: 58/487/0/025
tytuł i daty: [Duplikat akt urodzonych, zaślubionych i zmarłych parafii rzymsko - katolickiej Belsk za 1900 r.]; 1899-1901
Suski Franciszek (7Cool;

sygnatura: 58/1256/0/166
tytuł i daty: [Wincenty Suski przeciwko Janowi Bednarskiemu, obaj z Kopca, o zaoranie drogi]; 1917
hasła indeksu: Bednarski Jan; Suski Wincenty
opis: dokumentacja aktowa; ; ; akta luźne; stan dobry; ; ; rękopis; pol.; nlb; B-4; Bc. 159/17; ; apelacja od wyroku Sądu Pokoju w Iwaniskach z dnia 31.07.1916 nr C.265/16; ; ; -; -;
sygnatura: 58/1260/0/337
tytuł i daty: [Władysław Czajkowski z Dąbrówki gm. Lipsko przeciwko Franciszkowi Suskiemu z Radomia o 160 rubli]; 1917
hasła indeksu: Czajkowski Władysław; Suski Franciszek
opis: dokumentacja aktowa; ; ; akta luźne; stan dobry; ; ; rękopis; pol.; nlb; B-4; Bc.214/17; ; apelacja od wyroku Sądu Pokoju w Lipsku z dnia 23.05.1917 r. nr C.113/17; ; ; -; -;
seria: sprawy cywilne - Cg
sygnatura: 58/1347/0/0568
tytuł i daty: [Nusym Gotlib z Radomia przeciwko Moszkowi Przysuskiemu z Głowaczowa o 1000 rubli]; 1917
hasła indeksu: Gotlib Nusyn; Przysuski Moszek
opis: dokumentacja aktowa; ; ; akta luźne; do konserwacji; ; ; mieszana; pol.; nlb; B-4; Cg.103/17; `; ; ; ; -; -;
seria: sprawy powszechne - Nc
sygnatura: 58/1347/0/1483
tytuł i daty: [Łucja Suska ze wsi Kępa o upoważnienie do działań prawnych w imieniu nieobecnego męża Wojciecha]; 1916
hasła indeksu: Suska Łucja; Suski Wojciech
opis: dokumentacja aktowa; ; ; akta luźne; stan dobry; ; ; mieszana; pol.; nlb; B-4; Nc.801/16; `; ; ; ; -; -;
sygnatura: 62/542/0/105
tytuł i daty: Przeniesienie tytułu własności majatku HUTA GARWOLIŃSKA [gm. Wola Rębkowska] pow. garwolińskiego [ postępowanie spadkowe po Kazimierzu Hordliczce na rzecz Zofii z Hordliczków Jabłońskiej, Jana Hordliczki, Haliny Hordliczki, Stefan Hordliczki, po wdowie Wandzie z Suskich Hordliczkowej- brat Józef Antoni Suski i sprzedaż praw między spadkobiercami, decyzja KZO Siedlce z 4.08.1923]; 1923-1923
hasła indeksu: Hordliczka Halina; Hordliczka Jan; Hordliczka Kazimierz; Huta Garwolińska; Jabłońska Zofia; przeniesienie tytułu własności; Suski Józef Antoni
opis: dokumentacja aktowa; ; ; poszyt; stan dobry; ; ; mieszana; pol., ros.; nlb; ; P 8/19b, Z 85; arch. 137; ; ; ; -; -;
sygnatura: 72/1416/0/1581
tytuł i daty: Dělo. O vydačě zagraničn.[ago] pasporta žitelju Sochačevsk[ago] uězda Suskomu Chenriku.(O wydaniu paszportu zagranicznego mieszkańcowi pow. sochaczewskiego Henrykowi Suskiemu.); 1914
hasła indeksu: sochaczewski powiat; Suski Henryk
opis: dokumentacja aktowa; ; ; poszyt; stan dobry; ; ; mieszana; ros.; k. 10; ; ; No 726; paszport zagraniczny w poszycie 1 karta luźna; ; ; -; -;
sygnatura: 73/1619/0/647
tytuł i daty: Zbiór dokumentów do księgi hipotecznej "Dobra Zagroby" tom II; 1937-2002
hasła indeksu: Ciborowska Zofia; Ciborowski Kazimierz; część osady włościańskiej; Fryź Wacław; Graniewicz Moszek; Kazbieruk Czesława; Kazbieruk Hernyk; Kucharczyk Mieczysław; Markowski Julian; Matyga Adam; Matyga Zofia; Pilchowa Anna; Radziwiłł Maciej; Rychta Janina; Rychta Piotr; Skarb Państwa; Suska Władysława; Suski Władysław; Zegrze
opis: poszyt; stan dobry; mieszana; ; niemiecki, polski; s. 60; ; ; 561 W;
sygnatura: 78/335/0/2091
tytuł i daty: Akta karne z oskarżenia Wacława Suskiego i Stefana Hercoga z artykułu 169 ustawy o karach [o kradzież pieniędzy]; 1917-1917
hasła indeksu: Hercog Stefan; kradzież pieniędzy; Suski Wacław
opis: poszyt; stan dobry; mieszana; ; polski; k. 23; A 3; ; Nr 2 /1917;Księga - Urodzenia (B)
L.p. Rok Poz. Imię Nazwisko Akt Miejscowość Uwagi Dodał

104 1827 284 Stanisław Suski 79 Cieksyn
105 1899 12383 Stanisław Suski 141 Pomiechowo
106 1873 7919 Stanisław Suski 112 Płońsk
107 1864 5427 Stanisław Suski 38 Pomiechowo
108 1889 8433 Stanisław Suski 39 Nowy Dwór Maz.
109 1846 6596 Stanisław Suski 47 Nowy Dwór Maz.
110 1831 900 Stanisław Suski 47 Płońsk
111 1880 5381 Stanisław Suski 530 W-wa MB Loretańska
112 1885 8798 Stanisław Suski 5 Pomiechowo
113 1890 5600 Stanisław Suski 100 Cieksyn
114 1705 676 Stanisław Suski 170 Żukowo
115 1901 55494 Stanisław Suski 45 W-wa Wsz. Św.


Paweł
pawko223 - 23-06-2010 - 15:27
Temat postu:
WYWIEZIENI do OŚWIĘCIMIA


Nazwisko i imię Data Numery obozowe dla transportu

Suski Feliks 21.09.1940 3821 - 5526
Suski Karol 14.08.1940 1513 - 3179
Suski Kazimierz 12.03.1942 26706 - 26767
Suski Ryszard 4.04.1941 12352 - 13691
Suski Zdzisław 21.09.1940 3821 - 5526
Więźniowie Pawiaka
Paweł

Z danych zawartych w tzw. Księgach Pamięci - Transporty Polaków z Warszawy do KL Auschwitz Suski, Feliks ?
numer obozowy:5429
elgra - 23-06-2010 - 22:59
Temat postu:
Nazwisko Suski we Francji:

w latach 1916-1940 urodzilo sie 20 osob o tym nazwisku
w latach 1941-1990 - 30 osob

W 1955 roku o obywatelstwo francuskie wystapila pani PLOCIENNIK, z domu SUSKI
w 1958 - SUSKI Sigmund
w 1947 - SUSKI Jean
w 1928 - 2 osoby o tym nazwisku
(nie mam abonamentu, wiec nie mam dostepu do imion )

deportowani Auschwitz, Dachau i Natzweiler-Struthof: 12 osob, brak Feliksa

w drzewach genealogicznych brak Feliksa

W Polsce:
odnosnie wpisu "ojciec nieznany" wyczytalam, ze
jeżeli nie nastąpiło uznanie dziecka lub sądowe ustalenie ojcostwa, wpisuje się do aktu urodzenia dziecka jako imię ojca — imię wskazane przez przedstawiciela ustawowego dziecka, a w braku takiego wskazania — jedno z imion zwykle w kraju używanych oraz jako nazwisko ojca i jego nazwisko rodowe — nazwisko matki, z odpowiednią adnotacją w rubryce Uwagi.
OchAdamek - 29-06-2010 - 20:41
Temat postu:
Cennych informacji udzielił mi pawko223 za które serdecznie dziękuję. Szczególnie ważne okazały się , data transportu i nr obozowy w KL Auschwitz, przyznany poszukiwanej osobie. Oczekuję potwierdzenia personali z Muzeum KL Auschwitz.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam autorów ostatnich wpisów.
Adam

Informacje o dawnej Warszawie i jej mieszkańcach:

Akta U.S.C. i Parafialne z Warszawy udostępniane w A.P.m.st. Warszawa:
http://www.warszawa.ap.gov.pl/ASC.html

Plan XIX w. Warszawy opracowany przez inż. Lindleya:
http://www.warszawa.ap.gov.pl/lindley/skorowidz.html

książka: telefony Warszawskie z 1939 od : Grazyna_Gabi
http://lcweb2.loc.gov/cgi-bin/ampage?co ... age.db#378

książka: Adresy Warszawskie z 1909:
http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/doccontent ... p;dirids=1

książka: Adresy Warszawskie z 1930:
http://193.59.172.16/szzz/ShowSkan.do?i ... mp;wyglad=


http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/docmetadat ... rom=latest

Historyczne Mapy Świata i Polski:
http://www.davidrumsey.com/luna/servlet ... nitialSort

Mapy Mazowsza i Warszawy:
http://www.bgwm.pl/map_daw_maz.htm

Mapa Przedwojennej Warszawy, zdjęcia:
http://www.warszawa1939.pl/caly_plan.php

Mapy Plany Warszawy z 1908-1998:
http://www.trasbus.com/planywarszawy.htm

Warszawa Serwis Historyczny 1891-2008:
http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapa/Map ... 00&O=0

Rozwój sieci parafialnej na terenach dzisiejszej DW-P do roku 1992;
http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=5
OchAdamek - 03-11-2010 - 19:39
Temat postu: Re: Szukam rodziny Feliksa Suski, brata dziadka
Grazyna_Gabi napisał:
W ksiazce telefonicznej dla m. Warszawy za lata 1938/39 na stronie 378, miedzy innymi Suskimi jest:
SUSKI FELIKS , mydlarnia, Lachowska 37
http://lcweb2.loc.gov/cgi-bin/ampage?co ... age.db#378
Pozdrawiam
GrazynaNiestety to nie ta osoba.
Sprawdziłem i dotarłem aż do archiwum w Niemczech.
Dziękuję za podpowiedz i serdecznie pozdrawiam
Adam
OchAdamek - 03-11-2010 - 19:53
Temat postu:
OchAdamek napisał:
Cennych informacji udzielił mi pawko223 za które serdecznie dziękuję. Szczególnie ważne okazały się , data transportu i nr obozowy w KL Auschwitz, przyznany poszukiwanej osobie. Oczekuję potwierdzenia personali z Muzeum KL Auschwitz.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam autorów ostatnich wpisów.
Adam

Informacje o dawnej Warszawie:

książka: telefony Warszawskie z 1939 od : Grazyna_Gabi
http://lcweb2.loc.gov/cgi-bin/ampage?co ... age.db#378

książka: Adresy Warszawskie z 1909:
http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/doccontent ... p;dirids=1

książka: Adresy Warszawskie z 1930:
http://193.59.172.16/szzz/ShowSkan.do?i ... mp;wyglad=


http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/docmetadat ... rom=latest

Historyczne Mapy Świata i Polski:
http://www.davidrumsey.com/luna/servlet ... nitialSort

Mapy Mazowsza i Warszawy:
http://www.bgwm.pl/map_daw_maz.htm

Mapa Przedwojennej Warszawy, zdjęcia:
http://www.warszawa1939.pl/caly_plan.php

Mapy Plany Warszawy z 1908-1998:
http://www.trasbus.com/planywarszawy.htm

Warszawa Serwis Historyczny 1891-2008:
http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapa/Map ... 00&O=0

Rozwój sieci parafialnej na terenach dzisiejszej DW-P do roku 1992;
http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=5


Okazało się że więzień Pawiaka a póżniej KL Auschwitz są tą samą osobą co podpowiadała mi w swoim postcie Grażyna_Gabi tzn. Feliks Suski zamieszkały na ul Łochowskiej. Do tarłem od archiwów niemieckich skąd uzyskałem informację że poszukiwany Feliks na pewno nie jest tą osobą o którą mi chodziło. Osoba pochowana na cm. Warszawskie Powązki także. Niestety dalej muszę drążyć temat poszukiwań.
Wszystkim którzy udzielili mi informacji serdecznie pozdrawiam i dziękuję.
Adam
pawko223 - 18-01-2011 - 16:33
Temat postu:
DANE OSOBOWE

nazwisko Suski
imię FeliksINFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH


Źródło: Archiwum Państwowe m.st. Warszawy
Sygnatura: VII Zg 1024/47/655/3
cywilna ofiara wojny zaginiony w l.1939-1945 - w 1947 uznany za zmarłego - sąd grodzki w Warszawie


Paweł
Augustyniak_Irena - 18-01-2011 - 17:20
Temat postu:
Witam Panie Adamie
czy ma Pan może jakieś informacje o Suskich z dworu w Borkach ? Jest to rodzina powiązana z moim pradziadkiem , mogłabym dzięki temu poznać historię pradziadka.
pozdrawiam
Irena
mrozenbe - 18-01-2011 - 19:33
Temat postu:
Moim przodkiem był Adam Suski urodzony w 1756. Rodzina Adama związana była z parafią w Nowej Brzeźnicy, w województwie łódzkim, w powiecie pajęczańskim.
Proszę o kontakt osoby poszukujące Suskich z tamtej okolicy.
Pozdrawiam
Michał
OchAdamek - 21-01-2011 - 19:37
Temat postu:
Witaj
To że mieszkasz w województwie Łódzkim to nie znaczy że tam Suski mieszkali od dawien dawna.
Duże skupisko jest w okolicach Sochaczewa.
Miło spotkać osobę o takim nazwisku.
Czy może opisana historia jest tobie znana? Proszę porozmawiać z rodzicami, dziadkami.
Pozdrawiam
Adam
joanna23 - 22-01-2011 - 08:20
Temat postu:
Zofia Suska - Grójec - Księga Pamięci Gub. Warszawskiej rok 1913

Henryk s. Piotra Suski - ujezd Sochaczewski - Księga Pamięci Gub. Warszawskiej rok 1899 ( " pracował " przy powołaniach do wojska )
OchAdamek - 22-01-2011 - 10:27
Temat postu:
Witam
Wszystkim tym którzy przesyłają jakąś wiadomość dotyczącą nazwiska ' Suski' serdecznie dziękuję. W przeszłości wszyscy mieliśmy wspólnego przodka i jak to bywa w rodzinie każdy gdzieś szuka swojego lepszego życia stąd tak duże rozrzucenie rodzin Suski po całym kraju.
Pozdrawiam wszystkich związanych z nazwiskiem 'Suski'
Adam
michalina180 - 22-01-2011 - 15:56
Temat postu:
Witam
Może komuś przyda się:
Karol Suski urodzony w1808 roku, w 1852 występuje jako naczelnik portu wiślanego w Płocku
Pozdrawiam
Michalina
Tomasz_Zmijewski - 23-01-2011 - 01:37
Temat postu:
Moja prababcia to Marianna Suska, ur. ok.1898 w okolicach Serocka. Może to i Twoja rodzina? (zajrzyj tez do PW)
Tomek
OchAdamek - 01-05-2011 - 08:40
Temat postu: Zdjęcia rodzine
Witam
Mam prośbę do osób które zetknęły się z rodziną Suski lub należą do niej.
Czy ktoś rozpoznaje na zdjęciach te osoby, które być może należały do najbliższej lub dalszej rodziny?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/854 ... 79f88.html
i
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/922 ... 0f106.html

Jakie pokrewieństwo może łączyć z tymi osobami?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/016 ... 24a46.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bd ... 4fba5.html

Z góry dziękuję za okazaną pomoc
Adam
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits