Genealodzy.PL Genealogia

Inicjatywy genealogiczne - Konkurs genealogiczny

WaldemarChorążewicz - 26-03-2020 - 17:01
Temat postu: Konkurs genealogiczny
Witam.
Ogłoszenie o konkursie genealogicznym
dla uczestników indywidualnych i rodzin

Nasze łomżyńskie korzenie i emigracja
„Historia - świadek czasu, światło prawdy, życie
pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości”.

Cyceron

„Nie podam ręki nikomu, kto nie wie, jak jego prababka z domu”.

Melchior Wańkowicz

„Znajomość genezy własnego nazwiska i jego historycznych zaświadczeń może być powodem szlachetnej dumy, przysparzać ochoty do pracy, pomnożenia dorobku przodków, umiłowania ziemi rodzinnej, w szerszym wymiarze określenia narodowości, przynależności do klasy społecznej, zbadania wielu problemów naukowych”.

(E. Breza, Nazwiska Pomorzan. Pochodzenie i zmiany, t. III, Gdańsk 2004, s. 9.)


Łomżyńscy emigranci to osoby, które z odwagą podejmowały wyprawę w nieznany świat, aby swoim bliskim zapewnić lepszy byt. W rodzinach pozostały wspomnienia, ślady ich determinacji i hartu.

Konkurs genealogiczny Nasze łomżyńskie korzenie i emigracja kierujemy do rodzin i osób, które chcą rozeznać własne korzenie, podzielić się na forum odkrytymi dziejami swoich przodków, przywrócić i utrwalić o nich pamięć, a może odnaleźć swoich krewnych poza granicami Polski.
Niniejsze przedsięwzięcie współtworzą: indywidualne konsultacje genealogiczne i udział w konkursie oraz publikacja wyróżnionych opracowań.

Nasze łomżyńskie korzenie i emigracja – przeprowadzenie konkursu indywidualnego i rodzinnego (dwie kategorie) na pracę o tematyce genealogicznej w powiązaniu z losami osób, które emigrowały:
- przygotowanie pracy konkursowej w jednej z proponowanych form:
opowiadanie (do 20 stron maszynopisu, np. z fragmentami listów z emigracji); kronika rodzinna (forma łącząca opis z obrazem-fotografiami); reportaż: „Śladami moich przodków”, drzewo genealogiczne z biogramami przodków;
- konsultacje indywidualne dla uczestników konkursu: bezpośrednie i telefoniczne: 86 216 32 56; 504 084 530.
- nadesłanie prac konkursowych do 30 czerwca 2020 r. drogą pocztową lub na adres: wagowie@ltn.lomza.pl;
- rozstrzygnięcie konkursu: 27 lipca 2020 r.

Materiały do wykorzystania: www.name.lomza.pl

Nagrody w konkursie: książki ufundowane przez organizatora i publikacja wyróżnionych tekstów na stronie: www.name.lomza.pl oraz w książce o emigracji łomżyńskiej, która zostanie opublikowana przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w Łomży do końca 2020 roku.
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits