Genealodzy.PL Genealogia

Ja i Genealogia, wymiana doświadczeń - Teczki osobowe?

Cakala_lukasz - 04-07-2019 - 21:58
Temat postu: Teczki osobowe?
Witajcie,
nigdzie nie mogłem znaleźć takiego tematu więc zakładam nowy.
W jaki sposób Wy przechowujecie zebrane dokumenty dotyczące konkretnych osób segregator czy teczki dla każdej osoby. Ja od kilku lat próbuję znależć jakiś dobry system który nie zajmie mi pół mieszkania, ale nie wiem jaki byłby najlepszy.

Dziękuję za wszelkie rady i pomoc.
Tomasz_Mierzejek - 04-07-2019 - 22:09
Temat postu: Teczki osobowe?
Witam. Ja założyłem księgę w której opisuje każda osoba oddzielnie. Uwzgledniam w niej informacje o urodzeniu, ślubie i zgonu.
olaf17 - 05-07-2019 - 09:09
Temat postu: Teczki osobowe?
Pośrednio. Jak mam dużo to osobna teczka. Czasem nawet tematyczna dla osoby. Jak mniej to grupowo gałęziami. Teczki opisać do kartonu i do spisu. W kartonach organizacja a'la archiwum . Jak coś trzeba to szukam po spisie. To dla papierów. Skanów nie drukuje, analogicznie tylko w folderach, notatki tamże.
Kompilacja danych w progamie
jart - 05-07-2019 - 09:18
Temat postu: Teczki osobowe?
A ja tylko elektronicznie, na papier nie mam miejsca, dodatkowo część materiałów dociera do mnie tylko w formie elektronicznej (nie drukuję). Poza tym papier sprawia wiele innych trudności - np. z dużymi mapami. U mnie swój folder ma każda rodzina monogamiczna, jeśli jest dużo materiałów, to poszczególne osoby w jej ramach mają swoje podfoldery. Oczywiście wszystko odpowiednio ponazywane (numeracja) tak, aby w każdej chwili móc wskazać konkretny dokument (a nawet jego stronę). Oczywiście każda osoba w ramach "swojego zasobu" ma arkusz (standardowy dla wszystkich) na którym są podstawowe informacje (UMZ, adresy, daty, dzieci itp.).
Papier - super, ale potrzebowałbym oddzielnego pomieszczenia, którym ze względów lokalowych nie dysponuję Smile
Sroczyński_Włodzimierz - 05-07-2019 - 09:36
Temat postu: Teczki osobowe?
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-55414.phtml
i kilka innych wątków
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-48320.phtml
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-43211.phtml
itp

https://genealodzy.pl/PNphpBB2-search.phtml
Małgosia_G - 05-07-2019 - 10:33
Temat postu: Teczki osobowe?
Ja używam segregatorów. Do każdej gałęzi oddzielny segregator, oddzielnie ze strony ojca, oddzielnie ze strony mamy. Więc w sumie jest ich cztery. Drukuję prawie wszystkie akta w głównej linii, łatwiej przeglądać papier. Kwestia przyzwyczajenia i większe zaufanie. I używam arkuszy genealogicznych, w które wpisuje dane. Oczywiście skany też mam.
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits