Genealodzy.PL Genealogia

Posiadam listę, wykaz - Rewizja spustoszenia - starostwo sandomierskie - 1606r.

Hermanos - 17-12-2018 - 13:17
Temat postu: Rewizja spustoszenia - starostwo sandomierskie - 1606r.
Posiadam publikację:

"Rewizja spustoszenia od wojsk i ludzi pod Sandomierzem zgromadzonych w roku 1606"

Zawiera ona imienne spisy poszkodowanych podczas rokoszu Zebrzydowskiego z okolic Sandomierza. Występują nazwiska ze wsi (pisownia z XVIIw.):

Brzozowa
Bukowa
Chmieliow
Czaików - w komentarzach
Długołęka
Dzikowiec
Gorzyce
Grembów - w komentarzach
Grochowo - w komentarzach
Jasliany - w komentarzach
Jastkowice
Jeżowe
Kamień
Kliszow
Kurzina
Lipnica
Mokrzeiszow
Nisko - w komentarzach
Ostrow - w komentarzach
Padew - w komentarzach
Pierzchne
Pław
Pław
Przedmieście Osieckie (Osiecka Wieś)
Przekop
Przyszów
Pysznica
Ranizow
Ranizowska Wolia
Samborzec
Sobow
Sokolnik
Stodoły
Strzegom
Sucha
Tanew
Tuszow - w komentarzach
Wiezownica - w komentarzach
Wolia Pliska
Wolia Pławska
Zarzecze - w komentarzach
Zdziec
Zielonka
Żuków
Życz



Ponadto wymieniono kilka miasteczek i folwarków, ale traktując je zbiorczo i bez podawania nazwisk mieszkańców.

Bardzo proszę o w miarę możliwości konkretne pytania - jeżeli szukacie jednego nazwiska, to nie proście o przepisywanie w całości kilku wsi
Weronisiadamian - 17-12-2018 - 21:00
Temat postu: Rewizja spustoszenia od wojsk i ludzi pod Sandomierzem 1606
WITAM.CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKIE BYŁY NAZWISKA ZE WSI GREMBÓW? Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJE.

WERONISIA
Hermanos - 17-12-2018 - 21:07
Temat postu: Re: Rewizja spustoszenia od wojsk i ludzi pod Sandomierzem 1
Weronisiadamian napisał:
WITAM.CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKIE BYŁY NAZWISKA ZE WSI GREMBÓW? Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJE.

WERONISIA


"Ta wieś leży nad Wisłą, robi do Mokoszyna"

Pojawiające się nazwiska to:
Bugon
Dręzga
Duma
Dzik
Gąska
Goldrych
Kmita
Kozieia
Kwicka
Marszałek
Sławek
Strzelec
Szyper
Tworek
Wiącek
Wrobl
Ziemianin
boniez - 18-12-2018 - 17:47
Temat postu:
Witam.
Proszę o podanie nazwisk z Czajkowa.
Bogusław
Galinski_Wojciech - 18-12-2018 - 17:56
Temat postu:
Witam,

Uprzejmie proszę o sprawdzenie nazwiska Sudoł w parafii Jeżowe (względnie w sąsiednich parafiach - jeżeli to mozliwe).

Pozdrawiam,

Wojtek
Hermanos - 18-12-2018 - 19:30
Temat postu:
Galinski_Wojciech napisał:
Witam,

Uprzejmie proszę o sprawdzenie nazwiska Sudoł w parafii Jeżowe (względnie w sąsiednich parafiach - jeżeli to mozliwe).

Pozdrawiam,

Wojtek


Ranizowska Wolia

Wojciech Sudoł wysiał żyta kor. 3, zostało mu go kop 6, pszenice kop 3, jęczmienia kop 3, owsa kop 4, tatarki kop 2, grochu kopa 1, koni 2 [wyjątkowo majętny na tle innych osób]

Grzegorz Suda wysiał żyta kor. 3, zostało mu go kop 3, jęczmienia kop 2, owsa kopa 1, grochu kopa 1, koń 1

Sobek Sudolik nic nie siał, zostało mu żyta kop 2, jęczmienia kopa 1, owsa kopa 1, płaci robociznę

Jakub Sudoł wysiał żyta korcy 1, zostało mu go kop 2, piechotą robi
krzysiek1977 - 19-12-2018 - 20:26
Temat postu:
Witam, Interesuje mnie Mokrzyszow Nazwiska Paz Dabek Walski Urbaniak Dzieki za wszelka pomoc Pozdrawiam Krzysiek
Hermanos - 20-12-2018 - 17:16
Temat postu:
krzysiek1977 napisał:
Witam, Interesuje mnie Mokrzyszow Nazwiska Paz Dabek Walski Urbaniak Dzieki za wszelka pomoc Pozdrawiam Krzysiek


Przykro mi, nazwiska te nie występują w żadnej ze wsi.
Hermanos - 13-08-2019 - 21:40
Temat postu:
boniez napisał:
Witam.
Proszę o podanie nazwisk z Czajkowa.
Bogusław


Proszę wybaczyć, przeoczyłem to zapytanie!

Podyma,
Wojciech,
Bednarz,
Gawlik,
Żaczek,
Mozdzek,
Mozdzyk,
Podgorny,
Żyl,
Talon,
Kaczmarz,
Waliczkowa,
Banasiek,
Łukawski,
Pasierb,
Orkiszyna,
Łazarz,
Orkisza.
B.Babiarz - 13-08-2019 - 22:04
Temat postu:
Witam,
Proszę o podanie nazwisk ze wsi Ostrów.
Z góry dziękuję,
Hermanos - 13-08-2019 - 22:11
Temat postu:
B.Babiarz napisał:
Witam,
Proszę o podanie nazwisk ze wsi Ostrów.
Z góry dziękuję,


"Ta wieś za Wisłą leżymil 8 od zamku, nad rzeką Jamnicą. W niej jest poddanych 20, którzy piechotą robią do Pława folwarku.

Andrzej wójt,
Rzepiela,
Augustinczo,
Cebulia,
Dzieńczel,
Popek,
Duda,
Widak,
Kostropiec,
Bednarz,
Bicz,
Tkacz,
Barscz,
Krupka,
Krupa,
Babiarz,
Ofiara,
Rzeszotek,
Młynarz [zawód, nie nazwisko]."
Savick - 13-08-2019 - 22:15
Temat postu:
Witam

można poprosic o nazwiska ze wsi Brzozowa?


Pozdr.
Adrian
B.Babiarz - 13-08-2019 - 22:19
Temat postu:
Hermanos napisał:
B.Babiarz napisał:
Witam,
Proszę o podanie nazwisk ze wsi Ostrów.
Z góry dziękuję,


"Ta wieś za Wisłą leżymil 8 od zamku, nad rzeką Jamnicą. W niej jest poddanych 20, którzy piechotą robią do Pława folwarku.

Andrzej wójt,
Rzepiela,
Augustinczo,
Cebulia,
Dzieńczel,
Popek,
Duda,
Widak,
Kostropiec,
Bednarz,
Bicz,
Tkacz,
Barscz,
Krupka,
Krupa,
Babiarz,
Ofiara,
Rzeszotek,
Młynarz [zawód, nie nazwisko]."


Dziękuję jeszcze raz, wysłałem wiadomość prywatną.
Hermanos - 13-08-2019 - 22:30
Temat postu:
Aby nie pozbawiać innych możliwości skorzystania z tych informacji, odpowiedzi udzielę tutaj.

Ostrów

Stanisław Babiarz wysiał żyta kor. 1 1/2, została mu go kopa 1; nie ma nic więcej.

Wojtek Rzeszotek wysiał żyta kor. 2, zostało mu go kop 2; ostatek mu pobrano.
Aszkelon - 29-08-2019 - 18:22
Temat postu:
Witam, czy mógłbym poprosić o wykaz we wsi Jaślany, Grochowo, Tuszów i Padew?

Z góry bardzo dziękuję. Daniel.
Marck57 - 29-08-2019 - 18:47
Temat postu:
Bardzo proszę o nazwiska ze wsi Nisko oraz Zarzecze. Dziękuję za umieszczenie mapy starostwa sandomierskiego.
Hermanos - 29-08-2019 - 19:56
Temat postu:
Marck57 napisał:
Bardzo proszę o nazwiska ze wsi Nisko oraz Zarzecze. Dziękuję za umieszczenie mapy starostwa sandomierskiego.


Zarzecze:
Jeżyna
Żorda
Rustak
Małuszka
Taborek
Skiba
Szaiway
Kwaczek
Jasiełko
Czaibay

Nisko:
Wójt
Piętak
Sindy
Chmiel
Niklo
Wojtyła
Kosieł
Bronski
Sławka
Bala
Sybiga
Kwaczek
Tłuczek
Moskal
Mirek
Piotrak
Czech
Sarnik
Uszko
Karzyna
Jakubat
Lelik
Pytel
Piotrek

Aszkelon napisał:
Witam, czy mógłbym poprosić o wykaz we wsi Jaślany, Grochowo, Tuszów i Padew?

Z góry bardzo dziękuję. Daniel.


Iasliany:
Michał wójt
Piechota
Piotr
Klik
Klich
Pinda
Kowal
Kowalik
Fronckowa
Cioszek
Czak
Woit
Suliczek
Płaza
Szymkowic
Trelia
Stelmach
Soczawa
Płaza
Goida
Goreczna
Piecheta

Grochowo:
Tatus
Pisarczyk
Macieiec
Wilkosz
Pszeniczny
Gorzałka
Chrosciel
Sniat
Pelka
Tryka
Czeczotka
Pliuscz
Błaszkowa

Tuszow:
Swierczek
Zych
Donimk
Dyrota
Jaroszek
Matusz
Kaczyk
Niezgodzina
Lesny
Kordek
Surowiec
Dziura
Jura
Jowka
Worbek
Sczerba
Więcławek
Kusz
Gąska
Spora
Kardysz
Kuzarowa
Jasinski
Tudor
Maciek
Wilkosz
Macieiec
Sekost
Pierzchała
Troinik
Żięć

Padew:
Bienkowa
Romanowa
Janik
Szala
Trzaska
Mysłek
Marcinek
Woitaszowa
Rogalia
Bargiel
Paiąkowa
Stelmach
Radzim
Lisek
Łukaszowa
Słowik
Gąsior
Soch
Janza
Gułka
Symunek
Rupil
Słaba
Wnuk
Surma
Raskowa
Rasiek
Wichura
Malarz
Biemek Jacha
Jucha
Stepnik
Bąk
Boguszowa
Romanek
Zygmuntek
Matysek
Dziopa
Jaiko
Sweidch
Kalist
Kalixt
Stachowiec
Hanek
Szewiołowa
Słabina
Pietryka
Tworek
Romanek
Topołkowa
Nieboi
Strażyna
Sluszka
Kieł
Babula
Polak
Kumiło
Stachwkowa
Hyek
Michnik
Pluta
Kurgol
Kuzarowa
Łukasz_Ruba - 02-09-2019 - 18:07
Temat postu:
Dzień dobry,
czy w spisie widnieje nazwisko Ruba lub Rubiński?
Pozdrawiam Łukasz
Hermanos - 02-09-2019 - 19:33
Temat postu:
Łukasz_Ruba napisał:
Dzień dobry,
czy w spisie widnieje nazwisko Ruba lub Rubiński?
Pozdrawiam Łukasz


Jedynie jeden Rubcza z Przedmieścia Osieckiego.
Marcin_Kubiś - 16-01-2020 - 19:16
Temat postu:
Witam i pozdrawiam,
czy można sprawdzić nazwisko Kubiś, Kubis, Kubish we wsi Dzikowiec?

Pozdrawiam
Marcin
wioletta262 - 29-01-2020 - 15:06
Temat postu:
Dzień dobry,
czy w spisie widnieje nazwisko Niekurzak?
Pozdrawiam Wioletta
Hermanos - 24-03-2020 - 19:32
Temat postu:
Marcin_Kubiś napisał:
Witam i pozdrawiam,
czy można sprawdzić nazwisko Kubiś, Kubis, Kubish we wsi Dzikowiec?

Pozdrawiam
Marcin


Niestety brak podobnego nazwiska w całym spisie.

wioletta262 napisał:
Dzień dobry,
czy w spisie widnieje nazwisko Niekurzak?
Pozdrawiam Wioletta


Niestety brak.
sowa73 - 24-03-2020 - 23:00
Temat postu:
Witam,

Prosiłbym o nazwiska z wsi Wiązownica.

Pozdrawiam
Mieczysław
ewelina.jakubowicz - 25-03-2020 - 08:56
Temat postu:
Czy występują nazwiska : Jakubowicz i Gargas?
Hermanos - 25-03-2020 - 16:46
Temat postu:
sowa73 napisał:
Witam,

Prosiłbym o nazwiska z wsi Wiązownica.

Pozdrawiam
Mieczysław


Wiązownica:
Szewczyk
Wybraniec
Goloza
Bunarek
Młynarz
Xiąszka
Swatek
Kaczmarz
Woitek
Janczyk
Drozd
Gąska
Migdał
Pawlikowa
Nakonieczny
Żalesny
Rak
Zapała
Lesny
Olbrach

ewelina.jakubowicz napisał:
Czy występują nazwiska : Jakubowicz i Gargas?


Niestety - brak.
Gniewek_Justyna - 02-10-2020 - 21:31
Temat postu:
Witam, czy byłaby możliwość sprawdzić Dzikowiec, Raniżów i Zielonkę?
Hermanos - 31-10-2020 - 15:40
Temat postu:
Gniewek_Justyna napisał:
Witam, czy byłaby możliwość sprawdzić Dzikowiec, Raniżów i Zielonkę?


Oczywiście, ale proszę podać o jakie nazwiska chodzi.
Agnieszka_Kluzek - 15-03-2021 - 10:31
Temat postu:
Uprzejmnie proszę o sprawdzenie czy w spisie wymieniona jest wieś Wojków koło Padwi? Interesują mnie nazwiska Surowiec, Kołek, Kulaś, Patalita, Magda, Ogiba, Stachula, Kubik, Juwa - chociaż Juwa również i w Czajkowie. Czy w spisie są też wymienione osady: Knapy, Durdy, Dymitrów-zapisywany wtedy zwykle jako Mitrow? Z góry serdecznie dziękuję.
Agnieszka
aradecki - 15-03-2021 - 19:07
Temat postu:
Bardzo proszę o nazwiska z miejscowości Kliszow i Kurzina.
Dziękuję Smile
bezkropki - 15-03-2021 - 19:55
Temat postu:
Mogę prosić o sprawdzenie nazwiska Owczarski we wsiach Niechobrz i Zgłobień?
Z góry dzięki, pozdrawiam
Kornacki_Jacek - 15-03-2021 - 20:37
Temat postu:
Prosiłbym o nazwiska z Mokrzyszowa.
Z góry dziękuję.i pozdrawiam,
Jacek
Gniewek_Justyna - 07-04-2021 - 22:55
Temat postu:
Hermanos napisał:
Gniewek_Justyna napisał:
Witam, czy byłaby możliwość sprawdzić Dzikowiec, Raniżów i Zielonkę?


Oczywiście, ale proszę podać o jakie nazwiska chodzi.


Proszę o sprawdzenie nazwisk w Raniżowie, Zielonce... Sudoł, Rosół, Jurek.
Z góry dziękuję.
Weronisiadamian - 08-04-2021 - 12:52
Temat postu:
WITAM. POPROSZĘ O NAZWISKA Z SOKOLNIK.Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ
M_K_C - 09-04-2021 - 14:18
Temat postu: W zastępstwie..
Czaików: Jan Podyma, Dominik Wojciech, Jan Bednarz, Jan Gawlik, Żaczek, Mozdzek, Wojtek Żaczek, Maciek Mozdzek, Jan Mozdzyk, Maciek Podgorny, Marcin Żyl, Jan Talon, Bartosz Kaczmarz, Podyma, Waliczkowa, Banasiek Michio, Jan Łukawski, Jan Pasierb, Orkiszyna, Jan Łazarz, Orkisza Młynarz.

Dzikowiec: Wawrzek Zagroda, Sczęsny Sadey, Wojciech Kania, Marcin Biernat, Symon Kadzerny, Stanisław Straszydło, Wojciech Jurek, Jakub Zuba, Sczęsny Tęcza, Stanisław Sekuliendy, Mikołaj Godek, Stanisław Kurciołek, Jakub Gul, Fronc, Jantoszka wdowa, Rylowa wdowa, Błażek Kania, Wojciech Kozek, Andrzej Stasałek, Stanisław Wyrynski, Andrzej Zawacki, Młynarz NN, Matys Zubka, Bartosz Kłos, Jarosz Babisz, Mikołaj Kurdziołek, Wojciech Kania.

Kliszow: Maciej wójt, Matys Wełnianka, Jakub Przybyło, Wojtek Krzyżek, Wojtek Kosciołek, Wawrzyniec Traczyk, Wojciech Tarka, Wojciech Cichoń, Wojtek Krzyzek, Budak, Sczęsny Wojnowic, Teofilowa, Masłowa.

Kurzina: wójt Korba, Marcin Główka, Wojtek Rekiel, Stanisław Lesny, Staszek Karka, Wojtek Snietek, Jędrzej Sokal, Marcin Rusin, Matwiej Rusin.

Mokrziszow: Stanisław Woith, Andrzej Kurek, Jan Chwałek, Stanisław Chwałek, Gawinowa wdowa, Paweł Dybałka, Marcin Risz, Jan Rysz, Adam Tryk, Jan Zberat, Sczęsny, Jakub, Marcin Styk, Jan Styk, Bartosz Gomołka, Jan Gomołka, Maciek Kulinoszka, Stanisław Jaiko, Paweł Jaiko, Paweł Barczyk, Łukasz Karczmarz, Andrzej Wiliek;
Wybrańcy: Marcin Chwałek, Wojciech Kliska.

Raniżów: wójt Jan Palisz, Walek Kircha, Andrzej Woz, Wojtek Rywała, Wojtek Sucha, Kusnio Lesny, Stanisław Przybyło, Żych Żelazo, Andrzej Żelazo, Bartek Andrzej, Stanisław Dziekciarz.

Ranizowska Wolia/Raniżowska Wola: Janek Żiabka, Panek Ruta, Maciek Kołeczko, Żielina wdowa, Misiek Zaręba, Kuren Ziemba, Stanisław Ziemba, Kowal Semei, Wojciech Sudoł, Mikołaj Chlebek, Jakub Guzek, Malcher, Jan Grabiec, Guniowie dwaj, Staś Niradka, Marcin Oliwa, Maciek Starzyk, Skomdowie dwaj bracia, Matys Fuska, Kloska wdowa, Stanisław Oliwa, Urbanka wdowa, Krzyś Duma, Staś Buczek, Wojcieszka wdowa, Franek Żyła, Krzysztof Burek, Jan Wilczek, Grzegorz Suda, Sobek Sudolik, Marcin Żyła, Sczepan Palien, Żych Marny, Jakub Maruty, Adam Iskra, Maciek Rzeszotko, Maciek Żylik, Marcin Korzen, Jan Ozga, Stanisław Donat, Sczech Sekuliendy, Sczęsny sołtys, Stanisław Piechur, Kołodziej, Wojtek Fudak, Marcin Wal, Maciek, Marcin Sykuliendy, Jakub Sudoł, Stanisław Zaiąc, Michał Łuka, Walek Simek, Wawrzek Kuta, Jan Balut, Kowal Trzosło, Stanisław Sloma, Malcher Stachura, Jakub Gunia, Krzysztof Tłusty, Staś Mokawka, Urban Bazan, Staś Philipek, Błazek Giel, Jakub Dub, Matys Dul, Stanisław Wąs, Staś Czarny, Marcin Gunia, Jan Gunia, Staśkowa wdowa, Sczepan Giel, Stanisław Kowal, Stroikowa wdowa, Błazek Rębisz, Wawrzyniec Orszak, Wojtek Nuczel, Marcin Rodzen, Kasper Pasink, Jan Kasicki, Stanisław Styrnik, Krzysztof Gołąbek, Wojciech Tatara, Jarosz Klimek, Jarosz Piotr, Jan Krus, Marcin Paduk, Krzysztof Gurniewski, Janek Koleczko, Stanisław Kasica, Wojtek Jalka, Marcin Zalichta, Maciek Paduk, Sczepan Parzygnosz, Piotr Swiec.

Sokolniki: Stanisław Fortuna, Paweł Mazurek, Wojciech Pikus, Mikołaj Kolisz, Walek Żyłka, Marcin Sczubiałka, Stanisław Kolisz, Wojciech Mucha, Stanisław Witek, Matys Pęczek, Jendrzej Manka, Bartosz Wilczek, Bartosz Chmielowiec, Stanisław Kmiec, Bartosz Żdzik, Marcin Lupa, Jan Moskal, Wojciech Tosz, Stanisław Lupa, Walenty Witek, Wojciech Szanka, Stanisław Chlebno, WojciechWilczek, Bartosz Syndziel, Wawrzyniec Kokut;
Zagrodnicy: Januszek, Marcin Król, Malysz, Wojciech Gomołka, Szymek Orendarz, Stanisław Seroka, Tworek;
Karczmarze: Marcin Staflak, Szymonek;
Łowcy: Marzec ?, Stanisław Dulik.

Zielonka: Andrzej Ziętala, Mikołaj Kus, Mikołaj Przybysz, Wawrzyniec Sadey, Matys Łaski, Wojciech Darław, Tomek Kwiecień, Jan Kwiecień, Łukasz Białek, Adam Małek, Andrzej Siwek, Wojtek Siwek, Marcin Cebulia, Stafiej Żelazo, Stanisław Grochalia, Sczepan Rybalia, Stanisław Żelazo, Maciej Siuda, Stanisław Woz, Maciej Żelazo.

Nie ma miejscowości: Knapy, Durdy, Wojkow, Niechobrz, Zgłobień.
Z terenu parafii Dmitrow jest wieś Przekop, samego Dmitrowa czy Mitrowa nie ma.

Nie ma nazwisk:
Owczarski.

Są:
- Rosoł Marcin i Rosołek Maciej we wsi Zdziec; Rosołek Marek w Przedmieściu Osieckim.
- Jurek w Dzikowcu; Jurkowa Anna we wsi Sobów.
- Sudoł Jakub i Wojciech w Raniżowskiej Woli.

- - - - - -
Książkę mam wypożyczoną na weekend, więc jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to proszę bardzo.

Pozdrawiam,
Magdalena
Gniewek_Justyna - 10-04-2021 - 22:13
Temat postu: W zastępstwie..
Dziękuję
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits