Genealodzy.PL Genealogia

Polskie TG - Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genealog

Komentarze - 12-05-2016 - 13:01
Temat postu: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genealog
Skomentuj ten artykuł w tym wątku
Łucja - 12-05-2016 - 14:01
Temat postu: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genealog
A gdzie program tego wydarzenia? Profesor Słoń bardzo pozytywnie, chętnie posłucham, ale czy wstęp będzie wolny czy płatny, bo to dość istotna sprawa.

Łucja
Dławichowski - 12-05-2016 - 19:30
Temat postu: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genealog
Dzień dobry!
Z przyjemnością przyjadę:
Krzycho z Koszalina
Nowik_Andrzej - 12-05-2016 - 22:20
Temat postu: Re: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genea
Łucja napisał:
A gdzie program tego wydarzenia? Profesor Słoń bardzo pozytywnie, chętnie posłucham, ale czy wstęp będzie wolny czy płatny, bo to dość istotna sprawa.

Łucja


Program jest jeszcze korygowany z powodu licznych obowiązków prelegentów.

Wstęp wolny, ale po rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (chociaż Sala Lelewelowska i tak jest duża, największa w Instytucie);
aplikacja do zarejestrowania się ma być wkrótce uruchomiona.

Andrzej Marek Nowik
Bozenna - 12-05-2016 - 23:48
Temat postu: Re: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genea
Dobry wieczor,
Te pierwsze 10 lat swietuje razem z Wami i zycze nam wszystkim nastepnych, bogatych w odkrycia i wydarzenia, 10-ciu lat.
Serdecznie pozdrawiam,
Bozenna
MarylaW. - 13-05-2016 - 09:33
Temat postu: Re: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genea
Podobnie jak Bożenna jestem z PTG od 2006 roku, więc też będę obchodzić 10-lecie. Rozpoczynaliśmy od indeksacji Deklaracji o podziwie i przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych, a dziś mamy miliony zindeksowanych metryk- w czym staram się pracowicie uczestniczyć.Temat konferencji bardzo ciekawy-będę obserwować!
Nowik_Andrzej - 31-05-2016 - 21:48
Temat postu: Konferencja z okazji X-lecia Polskiego Towarzystwa Genealog
Po ostatecznym ustaleniu programu konferencji raz jeszcze wszystkich serdecznie na nią zapraszam.

Będzie okazja posłuchać i podyskutować o największych w Polsce projektach digitalizacji archiwaliów – i o planach na przyszłość, szczególnie w perspektywie wchodzącej w życie ustawy re-usowej.

W pierwszej części konferencji będzie omawiany serwis szukajwarchiwach.pl i projekty realizowane przez AGAD, stanowiące pewną odrębną propozycję w dyskusji nad przyszłością państwowych archiwów cyfrowych.

W części drugiej poruszona będzie problematyka rozwoju badań historycznych (w tym i genealogii) w związku z szybkim rozwojem technologii cyfrowych (moje wystąpienie można bez straty pominąć).

Jeżeli dobrze będzie nam się rozmawiało, konferencja może mieć swoją nieoficjalną kontynuacje w którejś z pobliskich restauracji (nieśmiało proponuję „Rycerską”, utrzymaną w średniowiecznym klimacie, a zatem nawiązującym do gotyckich murów Instytutu Historii).

Andrzej Marek Nowik
Nowik_Andrzej - 06-06-2016 - 23:17
Temat postu:
Serdecznie zapraszam raz jeszcze wszystkich na jubileuszową konferencję, nadal są wolne miejsca.
Jeżeli chodzi o restaurację, to okazało się, że "Rycerska" na Szerokim Dunaju jest nieczynna, zatem proszę o inne propozycje osób lepiej znających się na rzeczy.

Andrzej Marek Nowik
Kaczmarek_Aneta - 12-06-2016 - 08:36
Temat postu:
Gratulacje i podziękowania dla wyróżnionych i nagrodzonych Genealogów Smile
https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnos ... i%E2%80%9D

Pozdrawiam
Aneta
Janina_Tomczyk - 12-06-2016 - 09:50
Temat postu:
Gratulacje i płynące z serca podziękowania dla wyróżnionych pod linkiem wyżej Genealogów oraz dla tych, którzy się na tej liście nie znaleźli, a mają ogromny wkład w rozwój bazy PTG.
Michał_Golubiński - 13-06-2016 - 15:37
Temat postu:
Spotkaliśmy się świętując 10 rocznice powstania Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Dokładnie 10 czerwca 2006 roku odbył się zjazd założycielski. Od tego czasu wiele się zmieniło; bez wątpienia na lepsze, co jest zasługą całego sztabu ludzi, którzy się do tego przyczynili.

Wielkie gratulacje dla odznaczonych przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych, oraz dla tych którzy nie zostali wytypowani przez Archiwa.
PTG chcąc uhonorować osoby, które przyczyniły się do rozwoju naszego Towarzystwa i serwisu, jest w trakcie przygotowania podziękowań i gratulacji.
Bez pomocy dziesiątek, a przez te 10 lat może i setek osób, nie byłoby takich wyników, a niestety praca wielu z Was nie została doceniona, dlatego korzystając z okazji 10- lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Genealogicznego chciałbym Wam podziękować w imieniu nie tylko własnym i PTG, ale w imieniu całego środowiska, za działanie na rzecz rozwoju genealogii.

Dziękuje również wszystkim przybyłym gościom oraz prelegentom za wystąpienia, które uświetniły konferencje. Słowa wdzięczności również dla organizatorów: dr hab. prof. IH PAN Marka Słonia, dr Andrzeja Marka Nowika – wiceprezesa PTG, oraz IH PAN za pomoc w organizacji konferencji.

W stronę Stowarzyszenia Opolskich Genealogów i Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski kieruje podziękowania za pisemne gratulacje, a także ku wielu osobom, od których osobiście słyszałem te słowa.

Pozdrawiam serdecznie
Prezes PTG
Michał Golubiński
Nowik_Andrzej - 13-06-2016 - 23:00
Temat postu:
Dołączam się do podziękowań Michała i raz jeszcze gratuluję setkom wolontariuszy, digitalizujących i indeksujących, współtwórcom drugiego w Polsce co do wielkości archiwum cyfrowego i największej w Polsce pomocy archiwalnej, o czym mówiłem podczas konferencji i co podkreślam przy wielu okazjach.

Należy się Wam wielka wdzięczność i podziękowania, a Wasz dorobek powinien być doceniany nie tylko w środowisku genealogów-amatorów, ale i zawodowych historyków - w zeszły piątek była ku temu okazja.

Andrzej Marek Nowik
MarylaW. - 16-06-2016 - 07:41
Temat postu:
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję! Oczywiście jeszcze wiele nazwisk zasłużonych nie ma , ale podziękowania Andrzeja Nowika też cieszą.
Michał_Golubiński - 27-06-2016 - 20:52
Temat postu:
Dostępne są nagrania z odbytej konferencji - zmontował i nagrywał Maciej Róg i imieniu wszystkich chce Ci podziękować Smile

Moje podziękowania:

https://www.youtube.com/watch?v=9-Z2--7eYBU

a także całość konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=M_GAF0WB9A4

Zapraszam do oglądania Smile

Pozdrawiam
Michał Golubiński
mteresa - 28-06-2016 - 12:38
Temat postu:
Dziękuję za umożliwienie zapoznania się z przebiegiem Konferencji i wysłuchania bardzo interesujących referatów.
Pozdrawiam
Teresa Mikołajewska
MarylaW. - 01-07-2016 - 11:17
Temat postu:
Michale dziękuję!
Dla osób " z daleka", to miła rzecz brać udział w konferencji i świętować razem z obecnymi na sali!
Dławichowski - 03-07-2016 - 18:46
Temat postu:
Dzień dobry!
Odsłuchałem skrótowo załączone prelekcje z obchodów 10-cio lecia P.Towarzystwa G. i w całości podziękowania kolegi Prezesa skierowane do wszystkich udzielających się na forum: genealodzy.pl. Zauważyłem małą aktywność w tym wątku i jednocześnie "dojrzałem" do sprecyzowania moich spostrzeżeń. A ponieważ współzakładałem i byłem członkiem Zarządu PTG i Pom.T.G. więc wydaje mi się, że wiem o czym będę pisał.
Ale zacznę od anegdoty z mojego życia. W swoim czasie działając w ZHP organizowałem raz w tygodniu la obozowiczów, autokarową wyprawę do Słowińskiego Parku Narodowego. Tam, w Klukach zwiedzaliśmy skansen kultury Słowińców. Przewodniczka informowała druhów, że jesteśmy w skansenie w Klukach i rozpoczynała oprowadzanie. Za drugim, czy trzecim razem wtrąciłem się Jej w zdanie: "jesteśmy w skansenie w Klukach a" a ja: " A skansen jest to ..." (i tu oczekiwałem dokończenia. Za 6 czy 7 razem przewodniczka zrozumiała, że nie odpuszczę i na 8 wizytę się wreszcie przygotowała, i wytłumaczyła co to jest skansen. I pewnie już wszystkim kolejnym grupom zwiedzającym.
Tak ja - jestem członkiem t o w a r z y s t w a. A towarzystwo to - i tu przeczytałem w Wikipedii , a także co to jest stowarzyszenie. Przede wszystkim wpisałem "relacje towarzyskie". Bardzo, bardzo skąpo na ten temat.
A zawsze relacje towarzyskie traktowałem jako większe od koleżeńskich a mniejsze od przyjacielskich. Prawie przyjacielskie a na pewno bliskie. Takie jowialne poklepywanie się po plecach. Chwalenie jen drugiego w imię wspólnego dobra. Nikt nic nie musi, oprócz tego co chce. Musi tylko zarząd wybrany do tego, by chwalić, wyróżniać, nagradzać za to – co wszyscy robią dla wspólnego dobra. A jeżeli już coś takiego robią, że efekt tej roboty przydaje się tym, którzy do towarzystwa nie należą, to tym bardziej za to chciejstwo winni dostać „kiełbaskę”.
Oczekiwałem więc, że z okazji tak ważnej uroczystości, jaką jest 10-cio lecie – będą „ordery, odznaczenia, nagrody, dyplomy i listy pochwalne”. Dla swoich towarzyszy przecież. A tu niespodzianka. Prezes werbalnie podziękował sobie a konkretnie: Młochowskiemu Jackowi, Gąsiorkowi Sebastianowi i Jabłońskiemu Edwardowi i Imiołkowi Krzysztofowi. Raptem czterem. A oklaski według mnie, to niewystarczająca mobilizacja do wstępowania do „takiego” towarzystwa, do współpracy. Pewnie, że nikt nie oczekuje ale, byłoby miło.
Inne Zarządy towarzystw genealogicznych, tym którzy pomagają innym członkom, angażują się tak czy inaczej – pochwalają takie zachowania nagrodami rzeczowymi w postaci pendrivów, dysków przenośnych czy innych gadżetów. Wypisują dyplomy i listy pochwalne. A tu – nic!
Inni za to doceniają i na swoich „leciach”-„konferencjach” wręczają naszym foldery, książki, podziękowania a nawet najwyższe, resortowe odznaki. Na naszym 10-cio leciu nawet nie zostały te nazwiska odczytane.
Zawsze zazdrościłem GENPOLOWI nadawania tytułu ”Genealog Roku”. Czy 10-ta rocznica powstania PTG nie była doskonałą okazją do rozpoczęcia nadawania tytułu: „Zasłużony dla Polskiej genealogii” ? Zastanawia się:
Krzycho z Koszalina
= no i powietrze z mnie zeszło =
Bogusław_Woyciech - 04-07-2016 - 22:36
Temat postu:
Szanowni Państwo
zwracam uwagę, że na Konferencji z okazji X-lecia były także odznaczenia. Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Wojciech Woźniak przyznał odznaki „Za Zasługi dla Archiwistyki” przedstawicielom środowiska genealogicznego.
https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnos ... i%E2%80%9D

Pozdrawiam
Bogusław Dzbikowicz
Dławichowski - 04-07-2016 - 23:12
Temat postu:
Dzień dobry!
Zgadza się. Ale przecież nie o tym ja piszę. Nie o tym co inni nam dają. Tylko co my dajemy sami sobie. Napiszę więc wyraźnie. NIC sobie nie dajemy !!!
Krzycho z Koszalina
Sroczyński_Włodzimierz - 04-07-2016 - 23:21
Temat postu:
Krzyśku: chcesz linka na wewnętrzne?Smile
http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-38422.phtml
..albo protokół zarządowy z głosowaniem i dyskusją o wyróżnieniu bonifikatą?Smile

pozdrawiam Cię serdecznie - oczywiście, że pomiędzy wyróżnieniem z zewnątrz a ze środowiska jest olbrzymia różnica
a przy okazji: gratulacje dla forumowicza z tyt. Złotego Krzyża Zasługi:)))
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits