Genealodzy.PL Genealogia

Indeksacja metryk - Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome

Komentarze - 26-04-2009 - 09:49
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Skomentuj ten artykuł w tym wątku
Ćwikliński_Leszek - 26-04-2009 - 10:34
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Małe sprostowanie. Pierwsza księga jaką sfotografowaliśmy to chrzty 1584-1601.

pozdrowienia

Leszek
Bozenna - 26-04-2009 - 14:51
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
REWELACJA !
Wielki krok do przodu (do tylu) w naszych poszukiwaniach, szczegolnie dla tych, ktorzy sa bardzo daleko od Warszawy.
Serdecznosci i podziekowania za Wasz trud.
Bozenna
Sroczyński_Włodzimierz - 26-04-2009 - 15:03
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Gratlacje, dziękujemy. Nie sądziłem że uda się w dwa dni zrobić prawie wszystko!
A można wiedzieć kto na miejscu współuczestniczył? Osoby z AAW czy też ktoś spoza archiwum (np ze "środowiska")? Pytam o fizyczną pomoc przez te dwa dni
pozdrawiam serdecznie
Młochowski_Jacek - 26-04-2009 - 17:36
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Ksiądz Dyrektor AAW zabezpieczył nam nocleg, wyżywienie i pomoc bardzo miłej osoby, która przygotowywała księgi do fotografowania i odbierała te już sfotografowane. Ponieważ Leszek zmodyfikował swoje stanowisko reprodukcyjne, w kwestii fotografowania byliśmy samowystarczalni. Pstrykaliśmy więc na dwa fronty.
Kaczmarek_Aneta - 27-04-2009 - 09:32
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Jestem pełna uznania !
Gratuluję i dziękuję. Niesamowity wynik - cała parafia w 2 dni...ufff...!! Jak to możliwe ?

Pozdrawiam serdecznie,
Aneta
cocolinko - 27-04-2009 - 12:49
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Jesteście Niesamowici!!!!!!!! Wielkie dzięki i gratulacje!!!
Krzysztof
Nowik_Andrzej - 28-04-2009 - 00:07
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Mam dobre wiadomości:

Większość ksiąg parafii świętojańskiej została już zindeksowana:

Do ksiąg najstarszych (głównie z XVII w.) indeksy (właściwie sumariusze) zostały sporządzone przez zawodowych historyków na zamówienie Muzeum Historycznego m. st. Warszawy w postaci maszynopisów, których kopie są w archiwum archidiecezjalnym.

Do ksiag z XIX i XX w.: niemal wszystkie zostały starannie zindeksowane w jezyku polskim w postaci wyraźnego rękopisu, znaczna część tych indeksów została już przepisana na maszynie; księgi z tymi indeksami na dniach mają być przekazane z archiwum parafialnego do archiwum archidiecezjalnego.

Andrzej Nowik
Kaczmarek_Aneta - 28-04-2009 - 10:10
Temat postu:
Andrzeju,

to rzeczywiście dobra informacja, że indeksy były opracowywane, natomiast prace o których wspominasz, jak przypuszczam, nie są przeznaczone do publikacji na sieci dla szerszego grona odbiorców (genealogów).

Wolałabym oczywiście się mylić Smile

Pozdrawiam,
Aneta Kaczmarek
Sroczyński_Włodzimierz - 28-04-2009 - 10:28
Temat postu:
Wstrzymałbym się z ocenami użyteczności materiałów, o których pisze Andrzej Nowik do momentu ustaleń: co to jest i jaka jest możliwość publikacji tego co jest ew. wykorzystania do prac jako materiał wyjściowy
Zmoich informacji:
- z parafii nie dotarły skorowidze żadne
- z Muzeum Historycznego to co dotarło to chyba nie jest to, o czym pisze Andrzej... zresztą tu byłyby powazniejsze problemy z prawem do publikacji... wymaga ustalenia.. być może kwestia jakiegoś zniekształcenia informacji.. wypadałoby sprawdzić niezależnie (co to było? czy i jak mozna wykorzystać? etc) w kilku źródłach...

Andrzeju!
Czy miałbyś możliwość uzyskania informacji w Muzeum Historycznym nt zgody na publikację i zakresu opracowań XVI-XVII dot. wieku? Z tego co wiem do bezpośredniej publikacji w bazie danych "sumariusze" się nie nadają - i tak wymaga to opracowania /przekształcenia. Pytanie czy łatwiej uzyskac zgodę i mieć ułatwioną pracę czy wprowadzać od poczatku nie czekając na decyzje.

pozdrawiam
Boretti_Jerzy - 29-04-2009 - 19:33
Temat postu:
Witam

Również jestem pełen uznania, aż nie chce mi się wierzyć w tak szybkie załatwienie sprawy.
Tym bardziej, że sam wykonałem tysiące zdjęć w tej Parafii i trwało to ooo….. albo jeszcze dłużej.
Chociaż nie jest to cała Parafia, jak sugeruje Pani Aneta Kaczmarek, bo do w AAW trafiły księgi do 1908 roku, to i tak jest to niesamowicie szybko wykonane.
Bardzo ważnym elementem jest zindeksowany skorowidz z tej Parafii, o którym pisze Pan Andrzej Nowik.
Skorowidz ten, to wspaniała praca wykonana przez już nieżyjąca Siostra ( imienia nie pamiętam chyba Celestyne ). Praca jej trwała około 20 lat, obejmowała księgi od 1802 r. do początków lat 50-tych XX wieku i pozwala na szybkiego poszukiwania konkretnych osób. Taki był cel tego indeksowania, bo w/w Siostra pracowała przez wiele lat w Kancelarii Parafialnej.
Co do wypowiedzi Pana Włodzimierza Sroczyńskiego, to informuję, że skorowidz z tego okresu na moją prośbę zostały jeszcze w Parafii, ale niedługo trafia do AAW.
Sroczyński_Włodzimierz - 30-04-2009 - 07:26
Temat postu:
Wydaje mi się, że w kancelarii pozostanie skorowidz, do AAW ma trafić kopia (ew. odwrotnie, ale ma być zachowana zasada: dwa egzemplarze).
Szybciej byłoby gdyby kopiowane były w AAW niż w kancelarii ale grunt, że będą. Jeśli są zdecydowanie lepsze niż skorowidze ASC to będą nieocenione... wypadałoby ustalić autora i gdzieś to uwiecznić..20 lat..
pozdrawiam
Młochowski_Jacek - 30-04-2009 - 10:03
Temat postu:
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Wstrzymałbym się z ocenami użyteczności materiałów, o których pisze Andrzej Nowik do momentu ustaleń...
Oczywiście trudno oceniać coś czego się nie widzi. Andrzej tylko zasygnalizował że indeksy istnieją. Spodziewam się, że niebawem będą one dostępne w AAW na Dewajtis. Trudno oczekiwać by istniejące indeksy były gotowe do wykorzystania dla naszych celów (projekt metryki). Mogą one być jedynie materiałem wyjściowym do pracy i/lub weryfikacji rozszerzonej wersji indeksów, które powinny być zgodne z formatem określonym w naszych wzorcach.
O ile w genetece trudno dotrzymywać standardów indeksacji to w projekcie metryki posiadając pełne kopie ksiąg jesteśmy w stanie wypracowany standard utrzymać.
Prawidłowo opracowany na płycie CD/DVD zasób elektroniczny powinien oprócz samych kopii metryk zawierać skorowidz (indeks) nazwisk w nich występujących by ułatwić poszukiwania.
Sprawdziłem liczbę moich i Leszka zdjęć na przenośnym dysku i wyszło że ze Św. Jana mamy ich około 30 500. Metryk jest więcej bo po 2 lub 4 na karcie.
jaworowskijakub - 06-05-2009 - 13:20
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (kome
Gdyby mozna bylo tak wszystkie księgi zfotografowac.
Kaczmarek_Aneta - 07-05-2009 - 09:11
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
jaworowskijakub napisał:
Gdyby mozna bylo tak wszystkie księgi zfotografowac.


Sfotografowanie to rzeczywiście sprawa niezwykle istotna, ale kolejny, równie ważny etap całego projektu digitalizacji to sprawa opracowania tych zasobów, począwszy od obróbki zdjęć, segregacji, a następnie indeksacji, do której szczególnie potrzeba chętnych, także zachęcamy do współpracy Smile

Pozdrawiam,

Aneta
Nowik_Andrzej - 15-05-2009 - 20:02
Temat postu:
Św. p. s. Eryka, zmartwychwstanka, zmarła w ubiegłym roku, przez kilkadziesiąt lat pracowała w kancelarii parafii świętojańskiej w Warszawie i sądzę, że za swą postawę w zakresie troski o archiwum parafialne i za swoją życzliwość okazywaną genealogom, w czym można Ją stawiać za wzór do naśladowania, powinna w przyszłości zostać pośmiertnie uczczona przez środowisko polskich genealogów...

Tytułem wspomnienia można Ją zobaczyć na zdjęciu (na pierwszym planie):
http://www.zmartwychwstanki.mkw.pl/gale ... hoto3.html

Sporządzone przez Nią indeksy charakteryzują się dużą starannością i mogą pomóc szczególnie przy indeksowaniu metryk spisanych po rosyjsku.

Ze swej strony cieszę się, że dane mi było z s. Eryką współpracować przez tyle lat (pierwszą kwerendę w tej kancelarii przeprowadziłem dwadzieścia lat temu).

Andrzej Nowik
Sroczyński_Włodzimierz - 28-05-2009 - 09:58
Temat postu:
Skany dwóch stron jednego z fragmentów materiałów o których wyżej:
http://agnieszki.ovh.org/Jan/WawaJanSlu ... xx_B08.jpg
http://agnieszki.ovh.org/Jan/WawaJanSlu ... xx_B09.jpg

Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Andrzeja (powyższą i poprzednie) - autorem jest Św.p siostra Eryka, kancelistka Katedry Św. Jana w Warszawie. Skrowidza dotyczy małżeństw od roku 1860 do (tu różnie) ale około 1914. forma jak wyżej tzn maszynopis i rękopis. Skan z kserokopii jakość średnia ale w miarę czytelny.
Obecnie nie dysponuję całym materiałem, gdy będę miał całość (tzn skany skorowidza /-ów ślubów 1860-19xx) dam znać. Część z tego być może da się potraktowac OCR-em, część przepisac..będzie to bardzo duża pomoc przy indeksacji z aktów.
Pozdrawiam
Kaczmarek_Aneta - 28-05-2009 - 11:13
Temat postu:
Bardzo dobra jakość tego materiału - aż miło się czyta Smile

Pozdrawiam,
Aneta
Sroczyński_Włodzimierz - 28-05-2009 - 11:19
Temat postu:
Chyba tylko początek sprawdziłaś -nie przesadzajmy. Grunt, że jest i że jest podstawa do dalszych działań.
Zacząłem wprowadzać szczątkowe dane (rok, akt nazwisko i imię męża) z 1866 i 1870 z dostępnych na razie materiałów (czyli do litery G) -jako, że zdjęcia akt z tych lat będą w pierwszej dostępnej partii materiału. Gdy ktoś będzie (a mam nadzieję że będzie to szybko:) wprowadzał dane z aktów -mam nadzieję, że pomoże. Zainteresowanych xls - em z danymi pana młodego w celu weryfikacji z aktami proszę o kontakt na indexwawaww@gmail.com -wtedy prześlę co będę miał (rok 1866 i 1870).
pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 30-05-2009 - 21:06
Temat postu:
aktualne pliki na
http://agnieszki.ovh.org/Jan

pozdrawiam, przepraszam za zamieszanie
Nowik_Andrzej - 30-05-2009 - 23:23
Temat postu:
Szczególnie pomocne w indeksacji mogą być również sporządzone przez zawodowych historyków swoiste summariusze z najstarszych ksiąg, które wykonali zawodowi archiwiści zatrudnieni przez Muzeum m. st. Warszawy po II wojnie światowej. Sam projekt, któremu miały służyć, nie został zrealizowany (podobnie jak wiele innych tego rodzaju, ale to już zupełnie inne "przygody" polskiej nauki...), ale pozostały po nim maszynopisy, których kopie otrzymało Archiwum Archidiecezji Warszawskiej.

Tekst bowiem najstarszych metryk miejscami jest mało czytelny, ale zdigitalizować je i zindeksować warto już choćby z tego powodu, że w metrykach tych występują najwyżsi dostojnicy polscy kościelni i państwowi...

Co wiecej, od tamtego czasu chyba część z akt z XVII wieku zaginęła i pozostał po nich tylko ów maszynopis, który powinien być w projekcie PTG zeskanowany w miejsce oryginału. Jeszcze inna sprawa, podobno te akta kilka lat temu "wypłynęły" na rynku antykwarycznym, te jednak informacje nie są przeze mnie sprawdzone.

Najstarszymi metrykami z tego zbioru zajmowała się przed laty p. Maria Sierocka - Pośpiech, obecnie kierownik Pracowni Naukowej AGAD, której artykuł "Chrzty różnowierców w Starej Warszawie w latach 1584-1688 na podstawie rejestracji metrykalnej parafii św. Jana w Warszawie" gorąco polecam ("Miscellanea Historico - Archivistica", tom XI (2000), s. 211 - 222). Do pracy zostało wykorzystanych osiem najstarszych ksiąg chrztów z lat 1584-1615 i 1632-1688 (w sumie ponad 16.000 aktów), w których odnaleziono 102 aktów chrztu innowierców, którzy przyjmowali katolicyzm (najwięcej żydów) oraz podobną liczbę aktów chrztu innych wyznań (głównie luteran).

Andrzej Nowik
Młochowski_Jacek - 01-06-2009 - 07:53
Temat postu:
Wrzuciłem wczoraj kopie indeksów małżeństw świętojańskich (tylko maszynopisów) do OCR-a i jestem w trakcie opracowywania uproszczonego indeksu w Excelu. Za 1-2 dni powinny być skończone. Pozostaną do zrobienia indeksy ze stron pisanych ręcznie.
Sroczyński_Włodzimierz - 01-06-2009 - 09:07
Temat postu:
Zgony (okres , forma, źródło analogiczne) być może będą za tydzień.
A możesz coś o terminie zdjęć samych ksiąg - do werefikacji skanów (niekóre maja poucinaną numerację etc.. nawet do wersji podstawowej, "genetecznej" wydaje mi się to potrzebne). Zestawienie co Leszek zrobił mam - ale akurat w tej partii ślubów niewiele..
pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 04-06-2009 - 12:49
Temat postu:
aktualne pliki na
http://agnieszki.ovh.org/Jan

pozdrawiam, przepraszam za zamieszanie


P.S. Wydaje mi się, że poza jedną częścią (zgony 1860-1885 rękopis) pozostałe indeksy znalazły w celach opracowania w rękach
małżeństwa 1860-1885 : Janusz Stankiewicz, Elżbieta Zegarlicka
małżeństwa 1886-19xx : Jacek Młochowski
zgony 1860-1885 : brak - materiały w drodze
zgony 1886-19xx : brak
Ćwikliński_Leszek - 04-06-2009 - 16:09
Temat postu:
Próbowałem przekształcić za pomocą programu OCR skany indeksów zgonów z parafii św Jana do postaci przydatnej dla GENETEKI. Niestety ilość błędów jaka występuje podczas przekształcania dyskryminuje ten sposób opracowania.
Wydaje mi się że szybciej i dokładniej można to zrobić po prostu przepisując te indeksy ręcznie do Excela.

pozdrowienia

Leszek
Młochowski_Jacek - 05-06-2009 - 14:51
Temat postu:
Indeks małżeństw Św. Jana 1866-19z maszynopisu (do weryfikacji i uzupełnienia) są tutaj.
Sroczyński_Włodzimierz - 05-06-2009 - 15:08
Temat postu:
aktualne pliki na
http://agnieszki.ovh.org/Jan

pozdrawiam, przepraszam za zamieszanie
Bozenna - 05-06-2009 - 15:45
Temat postu:
Gorace podziekowania i wdziecznosci za Wasza prace. To jest bezcenna pomoc dla nas wszystkich, ktorzy mieszkamy daleko, a kawalek serca zostawilismy w Polsce.
Jeszcze kilka lat temu nie marzylo mi sie o takich zrodlach poszukiwan dostepnych w internecie.
Chlopcy, jestescie wspaniali.
Bozenna
Sroczyński_Włodzimierz - 06-06-2009 - 11:30
Temat postu:
Podsumowując:
Są dostępne skany skorowidzów ślubów i zgonów z lata 1860-190x

=Za zgodą AAW przekazanych z kancelarii parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawie do Archiwum Archidiecezji Warszawskiej. Autorem skorowidza jest prawdopodobnie ś. p. siostra Eryka, Zmartwychwstanka, kancelistka par. Św. Jana =

[Przepraszam za problemy, muszę podmienić conajmniej jeden z plików, aktualne linki będą na poniższej witrynce]

http://agnieszki.ovh.org/Jan

dodatkowo materiały pomocnicze do wprowadzenia ślubów 1886-190x
http://www.genealodzy.pl/zbiornik/forum/sw-Jan-M.xls


UWAGA!
Akty opisane w ww skorowidzach są dostępne w APW na Krzywym Kole:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... aktu_id=27
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... aktu_id=14

Skan (jeśli już jest, a z opisywanego okresu większość jest zeskanowana) kosztuje złotówkę.

Archiwum Archidiecezji Warszawskiej nie udostępnia obecnie ksiąg Św. Jana Chrzciciela. Po zakończeniu digitalizacji (i pozostałych działaniach) zdjęcia aktów maja być dostępne na Dewajtis i jeśli się wszystko powiedzie- także w ramach projektu PTG metryki.genealodzy.pl/
Do tego czasu jedynym źródłem kopii do celów genealogicznych jest Archiwum Państwowe m. st. Warszawy na Krzywym Kole.
http://warszawa.ap.gov.pl/

pozdrawiam
A.Michałowski - 06-06-2009 - 13:47
Temat postu:
Witam.
Nie mogę otworzyć skorowidzów ślubów Św.Jana z lat 1860-190x,Opera blanck,a w Word Padzie wychodzą jakieś hieroglify.Nazwisko poszukiwane Michałowski/ska.

Pozdrawiam,

Michał.
Młochowski_Jacek - 06-06-2009 - 19:09
Temat postu:
A.Michałowski napisał:
Nie mogę otworzyć skorowidzów ślubów Św.Jana z lat 1860-190x,Opera blanck,a w Word Padzie wychodzą jakieś hieroglify.
Indeksy są w pliku .xls więc trzeba mieć zainstalowanego Excela.
marksp - 06-06-2009 - 21:55
Temat postu:
Witam

zgony Jan 1860-1885
A-D http://wyslijto.pl/plik/r9mez8k9hk plik za duży /ograniczenie 100M/ możliwe pobranie 75 % i wtedy błąd CRC.Pozostałe OK

Pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 06-06-2009 - 23:45
Temat postu:
dziękuję
już powinno być OK, przepraszam za kłopot
A.Michałowski - 08-06-2009 - 16:18
Temat postu:
Witam.
Po zainstalowaniu Excela indeksy małżeństw są dostępne.Dziękuje.

Pozdrawiam.

Michał.
Sroczyński_Włodzimierz - 08-06-2009 - 18:09
Temat postu:
Michale: Czy w związku z tym że już są dostępne będziesz wprowadzał jakieś poprawki ze zdjęć skorowidzów do tabelki?
pozdrawiam
A.Michałowski - 09-06-2009 - 05:56
Temat postu:
Chciałem się tylko ogólnie zorientować w zasobie,co do niektórych nazwisk.Nie chcę nic poprawiać.

Pozdrawiam.
A.Michałowski - 15-06-2009 - 07:42
Temat postu: indeksacja par.Św.Jana
Witam.

Mam dużą prośbę do osoby zajmującej się digitalizacją aktów parafii Św.Jana w Warszawie.Czy można by podejrzeć w akcie ślubu nr.136/1826 (Andrzej Roman Młodzianowski x Franciszka Świerczewska - 1826 r.),imiona rodziców nowożeńców.

Pozdrawiam,

A.Michałowski.
Sroczyński_Włodzimierz - 03-07-2009 - 12:18
Temat postu:
Pozwoliłem sobie zrobić plik:
http://agnieszki.ovh.org/Jan/WawaJanSlubyInd1860pom.xls
Jest to test - jeden rok (1860) wykrywający błędy polegające na brakach i powtórzeniach -nie znaczy że wykrywa wszytskie błędy, ale być może daje pewien pogląd na zagadnienie bezpośredniego wykorzystania nawet bardzo starannie sporządzonych (lecz nieweryfikowanych niezaleznie) skorowidzów.
materiał (plik) oczywiscie do wykorzystania w procesie werywkacji - dla kazdego chętnego
pozdrawiam i dziękuję serdecznei Elżbiecie i Januszowi
Młochowski_Jacek - 31-07-2009 - 19:43
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Po dłuższej przerwie wróciłem do pracy na metrykami. Zacząłem od modernizacji kodu skryptu, aby móc zacząć dodawać metryki świętojańskie. Jest już (w trakcie dodawania) pierwsza, najstarsza księga i możliwość dodawania następnych. Fotki są czytelne ale aby indeksować te najstarsze księgi niezbędna będzie znajomość łaciny.
Sroczyński_Włodzimierz - 13-08-2009 - 12:45
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
http://www.genealodzy.pl/modules.php?op ... 2518#32518
Zgony z zdjęć skorowidzów papierowych z lat 1860-1885 wprowadza Alina Dąbkowska
pozdrawiam
afterclouder - 16-08-2009 - 20:01
Temat postu:
A.Michałowski napisał:
Witam.
Nie mogę otworzyć skorowidzów ślubów Św.Jana z lat 1860-190x,Opera blanck,a w Word Padzie wychodzą jakieś hieroglify.Nazwisko poszukiwane Michałowski/ska.

Pozdrawiam,

Michał.
To jest xls wiec Wordpad nie jest najlepsza aplikacja Wink
Microsoft Excel lub odpowiednik z pakietu OpenOffice bedzie najlepszy.

Nazwisko Michałowski/a wystepuje 6 razy

edit:

Nie zauważyłem kolejnej strony z odpowiedzią Jacka na temat Excela Wink

http://www.microsoft.com/DownLoads/deta ... laylang=pl

W ramach kary link do narzedzia Excel Viewer2003 by Microsoft
To dla tych co niepotrzebuja pełnego pakietu Office
Pozdrawiam

Tomasz Pochmurski
Sroczyński_Włodzimierz - 01-09-2009 - 07:59
Temat postu:
W ciagu najbliższych dwóch tygodni powinien byc opublikowany skan/zdjęcia papierowego skorowidza chrztów z lat 1860-1885 i 1886-1900 (końcowa data orientacyjna).
Pomimo, że to dane ze skorowidza nie z aktów to pewnie 90% i więcej wpisów będzie prawidlowych -warto:)
A i wprowadzenie ww danych bardzo ułatwi pracę z aktami - zachęcam (niezależnie kto i kiedy będzie spisywał dane ze zdjęć aktów bardzo mu to pomoże).
Pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 02-09-2009 - 17:02
Temat postu:
Dostępna jest pierwsza część (litery A-K) skanów papierowego skorowidza aktów chrztów za lata 1860-1909.
http://agnieszki.ovh.org/Jan/
Zachęcam do wprowadzenia- będzie to dobry fundament pod indeksację z aktów, a może stanowić także odrębną całość - taki dobry seriałSmile
Pozdrawiam zapraszam
A.Michałowski - 03-09-2009 - 17:47
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela
Witam.

Z kancelarii parafialnej św.Jana w Warszawie otrzymałem wiadomość,że interesujący mnie rok 1823 (zgony),został przekazany do Archiwum Diecezjalnego i nie mogą stwierdzić czy dana osoba jest odnotowana w indeksie zmarłych.Kiedy ewentualnie można by się spodziewać,że skany z tego roku będą dostępne ?

Pozdrawiam,

Aleksander.
Młochowski_Jacek - 03-09-2009 - 19:57
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela
Serwer którym dysponujemy więcej skanów nie pomieści. W chwili obecnej stawiamy drugi większy serwer dedykowany specjalnie dla projektu metryki.genealodzy.pl. Chcemy też zmniejszyć zasobożerność projektu poprzez zastosowanie plików djvu. Nie potrafię odpowiedzieć kiedy będę dostępne zgony z 1823 r.
Sroczyński_Włodzimierz - 04-09-2009 - 15:01
Temat postu:
Kolejne litery - link jak wyżej - są dostępne. Brakująca "Z" powinna pojawić się za dni kilka.
Pozdrawiam
P.S. Korekta: dni kilka jak z bicza:) Jest już całość.
A.Michałowski - 04-09-2009 - 18:15
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela
Dziękuję za odpowiedż i informacje.

Aleksander.
Sroczyński_Włodzimierz - 22-09-2009 - 21:53
Temat postu:
Przykro to pisać ale PAPIEROWE SKOROWIDZE ZE Św. Jana są obarczone taką ilością błędów, że rodzą więcej problemów powodują niż rozwiązują
zarówno wyniki fałszywie negatywne (pominięcia)- to najmniejszy problem
jak i wyniki nie odpowiadające faktycznej zawartości księgi (czyli w skorowidzu jest, w księdze pod tym numerem nie ma) -a to już bardzo duży problem dla odszukującego akt w archiwum
że
radziłbym się wstrzymać z kwerendą dot. Św. Jana do czasu porządnego zindeksowania parafii -a najlepiej wziąć w tym czynny udział


nie używać skorowidzów

Pozdrawiam
A.Michałowski - 26-09-2009 - 08:47
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela, AD lub AP w Warszawie
Witam.

Czy ktoś wybiera się może do Archiwum Diecezjalnego w Warszawie,lub Archiwum Państwowego na Krzywym Kole.Miałbym prośbę,aby podejrzeć akt zgonu z parafii św.Jana Chrzciciela ,nazwisko Tomasz Świerczewski,zm.20.I.1823,w Warszawie.

Pozdrawiam,

Aleksander.
Sroczyński_Włodzimierz - 26-09-2009 - 10:07
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela
Z tego co wiem:
w AAW do ukończenia digitalizacji, ze względu na stan ksiąg, Jan i dokumenty z kilku innych parafii
nie będą udostępniane
w APW "przejrzenie" aktu niezeskanowanego wiąże się z zamówieniem mikrofilmu. Zamówienia są realizowane nie tego samego dnia a następnego bądź jeszcze dłużej. Zeskanowane jest względnie niewiele (raczej przełom XIX i XX wieku)
w APW zamówienie kopii danego aktu jest dość tanie i bezproblemowe -w niektórych przypadkach zamówić kopie niż mikrofilm!
Pozdrawiam
t.dzwonkowski - 29-09-2009 - 21:17
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela
Sz. Panie Włodzimierzu
Digitalizacja ksiąg metrykalnych zbliża nas do krajów rozwiniętych, dlatego też projekt ten należy zdecydowanie wspierać. Rozumiem, że na razie jest to projekt pilotażowy. Jednakże mam ogromną prośbę. Otóż skany ślubów z ksiąg metrykalnych Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie z roku 1894 i roku 1895 są identyczne. Przynajmniej tak się otwierają. Errare humanum est.
Pozdrawiam
Tadeusz Dzwonkowski
Sroczyński_Włodzimierz - 29-09-2009 - 21:29
Temat postu: parafia św.Jana Chrzciciela
Prośba nie do mnie (jak rozumiem chodzi o spowodowanie żeby były poprawne?)
Niezależnie od tego co jest w metryki.genealodzy.pl - skany w APW identyczne nie są i naprawdę kosztują złotówkęSmile
Pozdrawiam i podtrzymuję APW jest (do momentu ukończenia digitalizacji AAW) jedynym źródłem pozyskania kopii ASC. Nie mieszajmy do tego oryginałówSmile
agac - 04-11-2009 - 11:01
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
WITAM
CZY JEST KTOŚ W POSIADANIU LUB MA MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZIĆ 2 AKTY URODZENIA PRAWDOPODOBNIE ZE ŚW. JANA?

CHODZI MI O AKT URODZENIA 1893/611 I 1896/805

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

POZDRAWIAM
Aga Ch.
Ćwikliński_Leszek - 04-11-2009 - 13:02
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Akty te w najbliższym czasie powinny ukazać się na stronie
http://metryki.genealodzy.pl/
jak tylko Jackowi starczy mocy przerobowych żeby to wysłać na serwer.

pozdrowienia

Leszek
Młochowski_Jacek - 04-11-2009 - 13:22
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
1893/611 dotyczy Marjanny Duszczyk c. Wincentego i Julianny Lubaskiej (29 VII/10 VIII). Jest też przypisek, że Marjanna zawarła związek małżeński z Władysławem Laskowskim 14 VIII 1927 r. w par. św. Augustyna w Warszawie.

1896/805 dotyczy Wiktora s. Mikołaja i Ludwiki z Jaworskich

Zachęcam do wsparcia indeksacji parafii http://www.metryki.genealodzy.pl/jak-indeksowac-U-Z.php
agac - 04-11-2009 - 15:13
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Wielkie dzięki.
Trafienie w drugim akcie.
Będę czekać z niecierpliwością na zamieszczenie treści tego aktu.

Chętnie bym pomogła, z tym że jestem obecnie unieruchomiona w domu i nie mam możliwości mobilnych.
Pozdrawiam
Aga Ch.
Kaczmarek_Aneta - 04-11-2009 - 15:33
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Agnieszko,

indeksować można w domu - wystarczy komputer i dobre chęci Smile

Pozdrawiam i gorąco namawiam
do wsparcia !

Aneta
agac - 04-11-2009 - 19:52
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
W najbliższym czasie tzn. dni, tygodnie czy miesiące?
Jestem już tak blisko po tylu rozczarowaniach, że nie wiem czy wytrzymam:-)
Wiem, wiem trzeba się uzbroić w cierpliwość! Uff...

Aga (bazyl133@wp.pl)
agac - 13-11-2009 - 17:39
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Można prosić o podanie wieku rodziców z aktu 1896/805 i adres zamieszkania jeśli taki jest podany?

Pozdrawiam
Aga
agac - 13-11-2009 - 18:16
Temat postu: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Dziękuję
t.dzwonkowski - 13-11-2009 - 20:30
Temat postu: Re: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Ćwikliński_Leszek napisał:
Akty te w najbliższym czasie powinny ukazać się na stronie
http://metryki.genealodzy.pl/
jak tylko Jackowi starczy mocy przerobowych żeby to wysłać na serwer.

pozdrowienia

Leszek


Panie Jacku
Znam Pana tylko z Forum. I podziwiam.Robi Pan przecież rewolucję w udostępnianiu. Słowo " rewolucja" w dobrym znaczeniu. Życzę Panu cierpliwości i uporu. Też czekam na akty z parafii św. Jana Chrzciciela.
Tadeusz Dzwonkowski
Młochowski_Jacek - 28-11-2009 - 02:12
Temat postu: Re: Poszukuję aktów ze św. Jana Chrzciciela
Ilość udostępnionych metryk można znaleźć tutaj. Aktów z Jana Chrzciciela jest na razie niewiele ale to się zmieni. Zakładam że do końca roku udostępnimy prawie 100% aktów z tych 4 parafii. Tak jak parafia jazdowska najstarsza i najmniejsza jest już udostępniona w całości.
Sitarz_Ireneusz - 29-11-2009 - 09:49
Temat postu: Re: parafia św.Jana Chrzciciela
t.dzwonkowski napisał:
Sz. Panie Włodzimierzu
Digitalizacja ksiąg metrykalnych zbliża nas do krajów rozwiniętych, dlatego też projekt ten należy zdecydowanie wspierać. Rozumiem, że na razie jest to projekt pilotażowy. Jednakże mam ogromną prośbę. Otóż skany ślubów z ksiąg metrykalnych Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie z roku 1894 i roku 1895 są identyczne. Przynajmniej tak się otwierają. Errare humanum est.
Pozdrawiam
Tadeusz Dzwonkowski


Uważam podobnie jak Tadeusz Dzwonkowski = w dwóch pozycjach otwiera się rok 1894 , a 1895 roku brak. Mnie potrzebne są skany z 1895 roku , ale moja uwaga nie jest roszczeniowa tylko " ku pamięci".
Pozdrawiam
Irek S.
Młochowski_Jacek - 14-12-2009 - 19:41
Temat postu: Akty ze św. Jana Chrzciciela
Młochowski_Jacek napisał:
Ilość udostępnionych metryk można znaleźć tutaj. Aktów z Jana Chrzciciela jest na razie niewiele ale to się zmieni. Zakładam że do końca roku udostępnimy prawie 100% aktów z tych 4 parafii.

W ostatnim czasie (2 tygodnie) wyraźnie lub jak kto woli kilkukrotnie (z 16 tys. do 77 tys.) wzrosła liczba metryk z parafii Jana Chrzciciela udostępnionych na http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... p;zs=9233d . Pustki jeszcze świecą tu i ówdzie i brak zgonów ale postęp jest wyraźny. Jak widać przekroczyliśmy już 300.000 (km/s chciałoby się napisać ale to przecież niemożliwe) metryk. Statystyka ta jest niedoszacowana z racji tego, że metryki w wielu księgach są niepoliczone.
Chętnie poindeksowałbym trochę bo to parafia moich przodków ale za pilniejsze uznałem dodawanie nowych ksiąg. Ograniczyłem się więc do napisania prostej, mam nadzieję, INSTRUKCJI dla osób które zechcą nas wspomóc w indeksacji a nie mają większego doświadczenia w tym zakresie. Zachęcam do spróbowania swoich sił.
Marszycki - 31-12-2009 - 13:57
Temat postu: Problem z odszukaniem aktu
W genoszukaczu natrafiłem na małżeństwo
1895 13 Edmund Schajer Anna Lilpop Wa-wa św Jan
a w indekasacji w parafii św. Jana Chrzciciela jest skan innego małżeństwa

Czy św. Jan nie jest tożsamy z św.Janem Chrzcicielem?

Stefan
Sroczyński_Włodzimierz - 31-12-2009 - 14:06
Temat postu: Problem z odszukaniem aktu
Z tego co widzę:
1895 nr 13 Edmund Schajer Anna Lilpop
to są dane ze skorowidza małżeństw Św. Jana Chrzciciela (Katedra) Warszawa
problem "niekompatybilności" danych niestety występuje - dotyczy chyba przede wszystkim małżeństw
stąd mój post z 22 września 2009
"radziłbym się wstrzymać z kwerendą dot. Św. Jana do czasu porządnego zindeksowania parafii -a najlepiej wziąć w tym czynny udział
nie używać skorowidzów"

http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... t-45.phtml

pozdrawiam
Ćwikliński_Leszek - 13-01-2010 - 12:09
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Aby przyśpieszyć proces wprowadzania metryk ze św Jana potrzebujemy pomocy przy opracowywaniu skanów.
Księgi które nie zostały wprowadzone czekają na przenumerowanie skanów zgodnie z nr aktów.
Jeżeli ktoś chciałby nam pomóc to prosimy o kontakt do Jacka lub do mnie.

pozdrowienia

Leszek
Bozenna - 13-01-2010 - 12:28
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Leszek,
Ja moglabym sprobowac. Napisze do naszego wspolnego przyjaciela, Piotra, tego od "bialego szalenstwa" w Alpach, zeby mi dal Twoj adres e-mail'a. Nie moge zostawic wiadomosci na Twojej skrzynce, gdyz w Twoim nazwisku sa specyficzne polskie znaki i dla mnie Twoja skrzynka nie chce dzialac.
Serdecznosci
Bozenna
P.S. A moze zostawilbys mi adres kontaktowy do Ciebie na mojej skrzynce ? Ty mozesz to zrobic.
Ćwikliński_Leszek - 13-01-2010 - 14:59
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Mój adres jest w stopce GENETEKI, a Jacka to administrator strony.

pozdrowienia

Leszek
Bozenna - 13-01-2010 - 15:13
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Leszek,
Juz Ci wyslalam e-mail na Twoj adres. Dostales ?
Bozenna
agac - 13-01-2010 - 19:16
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale chciałam zwrócić uwagę na pewien błąd w metrykach..
Mianowicie zamieszczone są metryki małżeństw z 1895: jest podana liczba zdjęć itd., ale gdy się chce do nich wejść, otwierają się małżeństwa z 1894.

Pozdrawiam
Aga Ch.
Marszycki - 16-01-2010 - 18:24
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Czekam na akt małżeństwa Schajera w 1895 roku nr 13 /Genetyka/ale w indeksacji ten numer to skan aktu innego malzenstwa.
Stefan
A.Michałowski - 23-01-2010 - 06:39
Temat postu: indeksacja metryk Św.Jana w Warszawie
Witam.

Mam prośbę do osoby indeksującej parafię Św.Jana w Warszawie.
Czy można by było podejrzeć,czy znajduje się w tamtajszych aktach
zgonów wpis o śmierci Tomasza Świerczewskiego zm.20.I.1823 r.

Pozdrawiam,

Aleksander.
ewa_os - 23-01-2010 - 10:14
Temat postu: indeksacja metryk
Dzień dobry!
Od wczoraj nie można oglądać metryk,ponieważ "wystąpił błąd połączenia z serwerem bazy danych".Czy to tylko u mnie czy tak w ogóle?
Pozdrawiam,Ewa
Młochowski_Jacek - 23-01-2010 - 14:41
Temat postu: Re: indeksacja metryk
ewa_os napisał:
Od wczoraj nie można oglądać metryk...
Już jest w porządku.

A.Michałowski napisał:
Mam prośbę do osoby indeksującej parafię Św.Jana w Warszawie.
Poszukujemy osób które będą chciały indeksować parafię św. Jana i inne. Może to będziesz Ty i Ty i Ty ... Jak indeksować

Sprawdziłem zgony ze stycznia 1823.

A.Michałowski - 23-01-2010 - 16:59
Temat postu: Re: indeksacja metryk
Dziękuję za skan aktu zgonu.Chętnie włączył bym się w akcję indeksacji,
ale będąc już w nieco zaawansowanym wieku mam kłopoty ze wzrokiem
(zaćma) i muszę korzystanie z komputera ograniczyć maksymalnie..

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksander.
ewa_os - 02-02-2010 - 12:10
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Uprzejmie donoszę,że w zgonach par.św.Jana w roku 1847 plik 256-261 otwiera się jedynie do połowy i pechowo urywa akurat na nazwisku ,które mnie interesuje.Następny plik 262-267 w ogóle się nie otwiera a ostatni 538-543 także częściowo.Pechowy ten rocznik,bo w dodatku na anonsowanych 689 zdjęć zamieszczono tylko 543.Czy da się coś z tym zrobić?
Pozdrowienia ,Ewa
Sroczyński_Włodzimierz - 10-02-2010 - 23:31
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Uprzejmie donoszęSmile

Metryki.genealodzy.pl
Chrzty 1866:
tom I (tj w woluminie-księdze) 1865-1866 akty 027-030 - brak zdjęcia
numeracja/nazwy jpegów przesunięta/mylna w zakresie 27-30 do 055-058
055-058 dwa razy (raz pod nazwą 051-054, drugi 055-058)
potem chyba oki

Pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 13-02-2010 - 14:21
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
WZI zajmie się chrztami z okresu 1865-1873 tj indeksacją. "Uprawniony do kontaktów" znaczy się szef-koordynator
Paweł Marecki: indexwawajan@gmail.com.
Szczegóły (termin zbierania chętnych, pozostały harmonogram, inne) w odrębnym poście by PawełSmile - lata zawierają zarówno polsko- jak i rosyjskojęzyczny materiał -dla każdego coś się znajdzie.

Praca ciekawa, w 1866 można np znaleźć:
060 chrzestnym proboszcz Jazgarzewa - wuj?
131 chrzest w NNMP Warszawa Nowe Miasto 1861..po co akt?
146 szyper - berlinka
173 Warszawsko-Petersburskiej
225 fotograf (drugi w tym roku?), zamieszkały KK 187
229 Warszawsko-Petersburskiej (vide akty 166, 440, 466, 521)
392 chrzestny Józef Unger - ten wydawca od przewodników, spisów etc:)
408 chrzestni Gebetner i Wolff
440 Warszawsko-Wiedeńskiej (vide akty 229, 440, 466, 521)
457 ciekawy świadek...obywatelstwo nie było potrzebne?
466 Warszawsko-Terespolskiej (vide akty 229, 440, 466, 521)
478 kolejne urodzenie na berlince
484 chrzestnym car rosyjski..no nie ciałem a dusząSmile
485 chrzestni Mac Laud
511 chrzest 1855
521 SanktPetersbursko-Warszawskiej (vide akty 229, 440, 466, 521)
533 ojciec maszynista żeglugi parowej

tII
056 Praga pod Warszawą
081 rodzice Tessaro Amato
177 chrzest w 1846...gdzie?
Pozdrawiam
Marecki_Paweł - 13-02-2010 - 22:43
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam wszystkich...
Dziękuję Włodkowi za rekomendację Smile
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wprowadzania danych z metryk ksiąg parafialnych Św. Jana w Warszawie.
Na wstępie wprowadzamy akty chrztów-urodzeń.
Kontakt z WZI (indeksacja metryk Św.Jana) indexwawajan@gmail.com
Pozdrawiam
ewa_os - 14-02-2010 - 00:00
Temat postu: Dygitalizacja metryk Św Jana Chrzciciela w Warszawie
Donosu ciąg dalszy:
zgony rok 1883 brak nr 502-507,508-513 a potem jest jeszcze weselej.
zgony rok 1891 plik 334-381 otwiera się do połowy

pozdrawiam ,ewa
hanna_d - 14-02-2010 - 18:50
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Chrzty rok 1851, sygnatura 139, nie otwieraja sie, nie wiem czy to tylko u mnie tak jest ?

pozdrawiam,

Hanna D.
Marecki_Paweł - 14-02-2010 - 21:00
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
hanna_d napisał:
Chrzty rok 1851, sygnatura 139, nie otwieraja sie, nie wiem czy to tylko u mnie tak jest ?

pozdrawiam,

Hanna D.


U mnie jest tak samo. Tak jakby nie były fotokopie wprowadzone.
Zareklamujemy Smile
Sroczyński_Włodzimierz - 25-02-2010 - 16:14
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Chrzty z roku 1867 są przygotowane do uzupełnienia, rok podzielone na trzy bloki po mniej więcej 250 danych rodziców do wpisania - praca niedługa, małowymagajaca (polski czytelny tekst) a potrzebna i ciekawa
kontakt z Pawłem indexwawajan@gmail.com

ciekawostki z 1867 (adresy występujące w poniższym tekście to rejon mniej więcej od APW do ówczesnej Wisły - KK to Krzywe Koło, numery hipoteczne, przy spacerze z bramy APW poprzez bramę przechodnią do punktu panoramicznego jak znalazł). dodatkowy konkurs: kto się urodził w Pracowni Naukowej?Smile

chyba sporo introligatorów i urzędników Kolei (wyraźny podział nazewnictwa) zauważalna ilość urzędników policyjnych, kucharzy, reszta rzemieślnicy przeważnie, kilka nazwisk "forumowych"Smile

010 Brzozowa 215
027 Bugaj 2597
028 Bugaj 2587
030 Brzozowa 207
031 KK 195
046 ojciec znany matka NN
047 KK 197
048 Warszawsko Wiedeńskiej
054 Bugaj 2595
084 Brzozowa 207
100 berlinka
101 KK 188
119 KK 188
121 Brzozowa 207b, Warszawsko-Wiedeńskiej
133 Bugaj 2604
134 KK 195
135 Brzozowa 201
141 świadek Jan Górski - rządca Zamku Warszawskiego / Królewskiego
144 Brzozowa 215
149 cukiernicy
161 naczelnik policji rewir pierwszy
184 Brzozowa 215
190 chrzestni (nieosobiście) Jego Cesarska Wysokość Wielki Książe Mikołaj Mikołajewicz Starszy i Hrabina Lepoldyna Berg
197 KK 187
204 konduktor Warszawsko-Wiedeńska
208 Bugaj 2585
210 KK 183
214 KK 188
218 Bugaj 2604
220 ojciec inżynier wodociągów, matka O Byrn świadek jw (koneksje z lindleyami?)
251 KK 188
263 Bugaj 2589
267 KK 187
273 KK 196
279 chrzestny Andrzej Hoffman
289 Bugaj 2585
300 Fitkał obrońca w Prokuratorii, Ines Kożuchowski Warszawsko-Wiedeńskiej
313 Brzozowa 203
314 poród na berlince Hoffman, zgon ojca 13 maja 1867
320 Brzozowa 214
322 Mletzko -profesor Szkół Rządowych
328 Bugaj 2587
344 ekpedytor obu (?!) Dzienników Warszawskich
356 ojciec Antoni Słoczyński nauczyciel Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych
361 introligator
383 Bugaj 2604
391 towarzysz sztuki drukarskiej
392 KK 188
400 ojciec nauczyciel Gimnazjum Realnego
403 Brzozowa 214
404 Warszawsko -Wiedeńskiej
417 Brzozowa 201
431 Bugaj 2587
433 KK 181
434 ojciec znany matka nazwisko nieznane
435 Brzozowa 215
440 KK 190
448 Bugaj 2592
451 Bugaj 2584
459 KK 187
460 Bugaj 2595 i Bugaj 2596
464 matka Taman - Berg chrzestny Namiestnik Królestwa Polskiego- Berg
472 Bugaj 2595 i Bugaj 2596
478 Bugaj 2590
481 Bugaj 2585
485 KK 195
490 KK 188
499 i 500 bliźnięta Marianna Joanna i Joanna Marianna
500 i 499 bliźnięta Marianna Joanna i Joanna Marianna
512 Bugaj 2597
524 KK 195
527 KK 195
529 Brzozowa 215
532 Warszawsko-Terespolskiej
535 preser drukarski
540 Brzozowa 210
541 Brzozowa 215
550 Bugaj 2597 i 2598
555 Bugaj 2597 i 2598
559 urzędnicy: pocztowy, Sądu Poprawczego,
572 chrzestna Tekla Fitkau, świadek Ludwik Fitkau obrónca w Prokuratorii KP
579 Bugaj 2596
588 Brzozowa 205 i 206
596 KK 188
620 urzędnicy zarządu pałaców cesarskich
622 KK 195
626 właściciel apteki
627 towarzysz drukarski
633 Brzozowa 217
639 Warszawsko-Wiedeńskiej
648 Brzozowa 218
658 Bugaj 2589
661 KK 181 i KK 182
666 urzędnik Banku Polskiego
667 Bugaj 2589
677 KK 187
680 Brzozowa 207
682 chrzestny Aleksander Milewski
683 Warszawsko - Wiedeńskiej
684 KK 190
685 KK 185
687 Bugaj 2590
689 KK 187
693 KK 188
694 Bugaj 2605
695 KK 197
704 KK 195
706 KK 190
707 KK 185
715 Brzozowa 215
718 Brzozowa 214
719 Warszawsko-Terespolskiej
727 Brzozowa 210 ?
733 Brzozowa 207
743 Bugaj 2597


Pozdrawiam, zapraszam
ewa_os - 01-03-2010 - 17:20
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Witam !
Nie wiem,czy ktoś już o tym pisał :w chrztach z roku 1888 zamieszczone są zdjęcia z roku 1878,natomiast z 1888 nigdzie nie zauważyłam.Generalnie jest sporo braków w zdjęciach o czym już wcześniej pisałam ale jak dotąd .bez odzewu.
Pozdrawiam,Ewa
A.Michałowski - 02-03-2010 - 06:05
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Witam,

W aktach zgonu parafii św.Jana za rok 1847,brak jest listopada i grudnia.Akta kończą się na 6.X.(akt nr.542),
akt nr.543 jest ucięty.

Pozdrawiam,

Aleksander.
Marecki_Paweł - 04-03-2010 - 20:25
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Warszawski Zespół Indeksacyjny rozpoczął prace nad indeksacją aktów chrztu z parafii Św. Jana w Warszawie.

Zakres prac:
1. Roczniki 1826 do 1867 (spisane w języku polskim),
2. Roczniki 1868 do 1908 (spisane w języku rosyjskim)

Obecnie indeksowane są nastepujące lata: 1864, 1865, 1866, 1867, 1868 i 1908.

Zainteresowanych współpracą przy indeksacji serdecznie zapraszam.
Kontakt: [url]indexwawajan@gmail.com[/url]

Za każde zindeksowane 100 aktów dostaniesz ode mnie Smile
Marecki_Paweł - 19-04-2010 - 15:34
Temat postu: Parafia Św. Jana Warszawa. Indeksacja i digitalizacja metryk
Witam

Wreszcie ruszamy... Smile

Do geneteki i metryk przesłano pierwszy zindeksowany przez WZI (Grupa indeksująca parafię Św. Jana) rocznik chrztów.

Chrzty 1908 - D2 - dane wprowadzili Wiesław Widłaszewski i Paweł Marecki

Oznaczenia przy rocznikach bedą informować o zakresie i poprawności wprowadzonych danych:
D1 - zindeksowano imię (imiona) i nazwisko osoby chrzczonej + imię ojca
D2 - zweryfikowano D1 i wprowadzono dane rodziców.
W1 - zweryfikowano D1 i D2

Kolejne roczniki zostaną przesłane niebawem po drobnych ustaleniach z administratorami Geneteki i Metryk

W przypadku zauważonych błędów proszę o informację indexwawajan@gmail.com

Jednocześnie zachęcam do indeksacji metryk w ramach Warszawskiego Zespołu Indeksacyjnego

Pozdrawiam
Paweł Marecki
Sroczyński_Włodzimierz - 21-04-2010 - 12:19
Temat postu: Parafia Św. Jana Warszawa. Indeksacja i digitalizacja metryk
Z cyklu Ciekawostki - indeksacja jako element nauki o kulturze i historii czyli czego można się dowiedzieć "robiąc Jana"Smile
http://metryki.genealodzy.pl/ksiegi/59/ ... 41-544.jpg
Akt ceremonii chrztu Józefy Joanny Aleksandry Dobrzyńskiej, córki Ignacego, siostry Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.
Ignacy Feliks Dobrzyński ("szkolny kolega Fryderyka Chopina")
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Fel ... y%C5%84ski postać od niedawna przywracana szerszym kręgom występuje w tym akcie jako dwudziestosiedmioletni ...złotnik!
Postaram się dotrzeć do reprintu biografii z 1893 (autorstwa Bronisława - syna kompozytora) wydanej niedawno przez Fundację Camerata Vistula -ciekawe czy o tym epizodzie będzie wzmianka
nie ma to jak źródła pierwotne:)
Pozdrawiam i zachęcam -praca może żmudna ale można się sporo przy okazji dowiedzieć - (takich jak wyżej i ciekawszych).
Marecki_Paweł - 09-05-2010 - 11:51
Temat postu: Parafia Św. Jana Warszawa. Indeksacja i digitalizacja metryk
Witam

Do geneteki i metryk przesłano następujące, zindeksowane przez WZI (Grupa indeksująca parafię Św. Jana) roczniki chrztów.

Chrzty 1907_D1 - dane wprowadził Wiesław Widłaszewski
Chrzty 1905_D1 - dane wprowadził Wiesław Widłaszewski
Chrzty 1904_D1 - dane wprowadził Wiesław Widłaszewski
Chrzty 1899_D1 - dane wprowadziła Ola Heska
Chrzty 1898_D1 - dane wprowadziła Ola Heska

Oznaczenia przy rocznikach:
D1 - zindeksowano imię (imiona) i nazwisko osoby chrzczonej + imię ojca
D2 - zweryfikowano D1 i wprowadzono dane rodziców.
W1 - zweryfikowano D1 i D2

W przypadku zauważonych błędów proszę o informację indexwawajan@gmail.com

Jednocześnie serdecznie dziękuję wszystkim osobom za dotychczasowe zaangażowanie w spis metryk chrztów parafii Św. Jana Chrzciciela.
Aktualny stan indeksacji można sprawdzić na roboczej stronie:
https://sites.google.com/site/warszawaswjan/home

Pozdrawiam
Paweł Marecki
elgra - 13-05-2010 - 15:23
Temat postu:
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... &op=se
malzenstwa - Św. Jana Chrzciciela w Warszawie

Szukalam nazwisk zaczynajacych sie na "Fr", pokazaly sie trzy panie o imieniu Franciszka. Pewnie kolumny imie/nazwisko zamienione?

33 1899 205 Mikołaj Stedler Franciszka
35 1897 58 Jósef Szymański. Sochacka Franciszka
36 1889 115 Michał Włodarczyk Bońkowska Frankciszka

Elzbieta
Sroczyński_Włodzimierz - 24-05-2010 - 10:41
Temat postu:
użytkownik adcis napisał 24-05-2010 10:30 w wątku:
http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 6551#56551

"A ja mam takie pytanie czy do sw. Jana jest mozliwe ze pojawia sie skorowidze do tej sporej ilosci aktow juz dostepnych?
Pozdrawiam"

1. zapraszam do indeksacji chrztów 1826-1908: indexwawajan@gmail.com
2. zapraszam do indeksacji samodzielnej (w uzgodnieniu z geneteką) pozostałych zakresów
3. http://agnieszki.ovh.org/Jan

Pozdrawiam
adcis - 24-05-2010 - 12:45
Temat postu:
Niestety wyzej podany link w punkcie 3 sie nie otwiera ...
Sroczyński_Włodzimierz - 24-05-2010 - 12:55
Temat postu:
ad 3. bywają problemy - najczęściej przejściowe - jak to z darmowymi usługami bywa - są ograniczenia
http://prace.ovh.pl/?do=details&id= ... ab652ea62b

ale pozostałe punkty powinny działaćSmile
Sroczyński_Włodzimierz - 25-06-2010 - 16:34
Temat postu:
Do czasu uzupełnienia / zastąpienia chrztów 1888 sugeruję, aby korzystać z:
http://szukajwarchiwach.pl/72/161/0/-/106/ czyli z kopii wtóropisów/duplikatów - akt urodzeń
Pozdrawiam
Marecki_Paweł - 02-08-2010 - 20:22
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam

Do geneteki przesłano następujące, zindeksowane przez WZI (Grupa indeksująca parafię Św. Jana) roczniki chrztów:

Chrzty 1900_D1
Chrzty 1901_D1
Chrzty 1902_D1
Chrzty 1904_D2
Chrzty 1905_D1
Chrzty 1906_D2
Chrzty 1907_D1
Chrzty 1908_D2

Oznaczenia przy rocznikach:
D1 - zindeksowano imię (imiona) i nazwisko osoby chrzczonej + imię ojca
D2 - zweryfikowano D1 i wprowadzono dane rodziców.
W1 - zweryfikowano D1 i D2

Przy indeksacji roczników współpracowali: Ola Heska, Dorota Schmitt, Waldemar Chorążewicz, Wiesław Widłaszewski i Paweł Marecki.

W przypadku zauważonych błędów proszę o informację indexwawajan@gmail.com

Jednocześnie serdecznie dziękuję wszystkim osobom za dotychczasowe zaangażowanie w spis metryk chrztów parafii Św. Jana Chrzciciela.

Aktualny stan indeksacji można sprawdzić na roboczej stronie: https://sites.google.com/site/warszawaswjan/home

Pozdrawiam
Paweł Marecki
Marecki_Paweł - 03-08-2010 - 22:30
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam

Do geneteki przesłano następujące, zindeksowane przez WZI (Grupa indeksująca parafię Św. Jana Chrzciciela w Warszawie) roczniki chrztów:

Chrzty 1855_D1
Chrzty 1858_D1
Chrzty 1859_D1
Chrzty 1860_D2
Chrzty 1861_D2
Chrzty 1863_D1
Chrzty 1865_D2
Chrzty 1866_D2 (sufix 1 i sufix 2)
Chrzty 1867_D1 (sufix 1 i sufix 2)


Oznaczenia przy rocznikach:
D1 - zindeksowano imię (imiona) i nazwisko osoby chrzczonej + ewentualnie imię ojca
D2 - zweryfikowano D1 i wprowadzono dane rodziców.
W1 - zweryfikowano D1 i D2

Przy indeksacji roczników współpracowali: Ewa Bohusz-Rubaszewska, Monika Słowik, Danuta Gracz, Danuta Leszczyńska, Józef Kostrzewski, Włodzimierz Sroczyński i Paweł Marecki.

W przypadku zauważonych błędów proszę o informację indexwawajan@gmail.com
Aktualny stan indeksacji można sprawdzić na roboczej stronie: https://sites.google.com/site/warszawaswjan/home

*************************
Jednocześnie serdecznie zapraszam do indeksacji minimum jednego rocznika, co przyspieszy indeksację św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Grupa WZI będzie mogła zająć się kolejnym indeksowaniem kolejnych parafii...
*************************

Pozdrawiam
Paweł Marecki
Młochowski_Jacek - 15-10-2010 - 20:50
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
http://metryki.genealodzy.pl/rejestry-zs9233d
Dodałem dzisiaj czekające od dłuższego czasu indeksy. W części były to rozszerzone indeksy z nazwami plików
(2 roczniki) i nazwiskami panieńskimi matek. Pozostałe roczniki opracowane zostały w zakresie podstawowym.
Dodałem nazwy plików (do 6 roczników) i wrzuciłem na serwer.
1855, 1858, 1859, 1860, 1861, 1863, 1865 i 1908 - 8 roczników.
Lata 1866-1968 i 1897-1907 - 14 roczników czeka na uzupełnienie nazw plików ale są w Genetece, więc można do nich dotrzeć.

Przyznaję, że trochę zawaliłem temat chrztów świętojańskich, zbyt długo leżały w zapomnieniu i dopiero dzisiaj Włodek zwrócił mi uwagę, że powinny być a nie ma. Przepraszam za opóźnienie osoby indeksujące i wypatrujące wyników swojej pracy w METRYKACH.
dede43 - 16-10-2010 - 09:08
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Panie Jacku. Spisywałam w Excelu chrzty rok 1852 - jeśli nikt nie uzupełnia aktualnie numerów skanów w zestawieniu - mogę je dodać. Mam jeszcze dane w komputerze. Rok 1845 i 1847 przesłałam już z numerami skanów.
Młochowski_Jacek - 19-10-2010 - 10:23
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Proces wrzucania skanów http://metryki.genealodzy.pl/zs9233d świętojańskich jest na ukończeniu. Pozostało jeszcze 5 ksiąg oznaczonych kolorem szarym i cały zespół będziemy mieli w komplecie. Podziękowania dla niezawodnego Leszka za przygotowanie zdjęć do udostępniania.
Młochowski_Jacek - 19-10-2010 - 23:56
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Dodałem nazwy plików i wrzuciłem na serwer Chrzty Św. Jana z ksiąg 1866-1, 1866-2, 1867-1, 1867-2, 1868, 1896. Przybyło więc kilka tys. rekordów. Więcej indeksów świetojańskich http://metryki.genealodzy.pl/rejestry-zs9233d nie posiadam.
Marecki_Paweł - 02-11-2010 - 20:00
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam

Do geneteki i metryk przesłano następujące, zindeksowane przez WZI (Grupa indeksująca akty urodzeń i chrztów z parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawie) roczniki chrztów:

Chrzty 1900_D1
Chrzty 1901_D2
Chrzty 1902_D2
Chrzty 1903_D2
Chrzty 1904_D1
Chrzty 1905_D2
Chrzty 1906_D2
Chrzty 1907_D2
Chrzty 1908_D2

Oznaczenia przy rocznikach:
D1 - zindeksowano imię (imiona) i nazwisko osoby chrzczonej + imię (imiona) ojca + rok urodzenia.
D2 - zweryfikowano D1 i wprowadzono pozostałe dane rodziców, płeć.
W1 - zweryfikowano D1 i D2.

Przy indeksacji roczników współpracowali:
Ola Heska, Waldemar Chorążewicz, Elżbieta Ćwiklińska, Paweł Mareck, Dorota Schmitt, Wiesław Widłaszewski.
Dziękuję również innym osobom za bieżącą indeksację aktów urodzeń i chrztów parafii Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie. Oczywiście serdecznie zapraszam do dalszej indeksacji.
Kolejne roczniki za kilka dni...

W przypadku zauważonych błędów proszę o informację indexwawajan@gmail.com
Aktualny stan indeksacji można sprawdzić na roboczej stronie: https://sites.google.com/site/warszawaswjan/home.

Paweł Marecki
Marecki_Paweł - 23-11-2010 - 02:04
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Do geneteki i metryk przesłano następujące, zindeksowane przez WZI (Grupa indeksująca akty urodzeń i chrztów z parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawie) roczniki chrztów:
Chrzty 1845 D2
Chrzty 1846 D1
Chrzty 1847 D2
Chrzty 1848 D1
Chrzty 1849 D1
Chrzty 1850 D1
Uwagi:
1848 - brak fotokopii aktów 1-16. Dane ze skorowidza.
1848 - fotokopie aktów 17-88 są dostępne tylko w http://szukajwarchiwach.pl/72/161/0/-/23/
1850 - fotokopie aktów 693-696 oraz 729-753 są dostępne tylko http://szukajwarchiwach.pl/72/161/0/-/25/str/1/18/#tab2

Przy indeksacji roczników współpracowali:
Elżbieta Ćwiklińska, Danuta Dura, Monika Słowik.
Serdecznie dziękuję.

W przypadku zauważonych błędów proszę o informację indexwawajan@gmail.com
Aktualny stan indeksacji można sprawdzić na roboczej stronie: https://sites.google.com/site/warszawaswjan/home.

Kolejne roczniki za kilka dni po zredagowaniu i podlinkowaniu...

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy przy indeksacji.
Paweł Marecki
Marecki_Paweł - 18-01-2011 - 02:45
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam

Do Geneteki i Metryk wysłano indeksy chrztów następujących roczników (przy roczniku stan zindeksowania):

1840_D2, 1841_D2, 1842_D1, 1843_D1, 1844_D1, 1845_D2,
1846_D1, 1847_D2, 1848_D1, 1849_D1,
1850_D1, 1851_D2, 1852_D2, 1853_D1, 1854_D1, 1855_D1,
1856_D1, 1857_D2, 1858_D2, 1859_D1,
1860_D2, 1861_D2, 1863_D1, 1864_D2, 1865_D2,
1866_D2, 1867_D1, 1868_D1,
1888_D1, 1889_D1,
1890_D1, 1891_D1, 1892_D2, 1893_D1, 1894_D1, 1895_D1,
1896_D1, 1897_D2, 1898_D2, 1899_D2
1900_D2, 1901_D2, 1902_D2, 1903_D2, 1904_D2, 1905_D2,
1906_D2, 1907_D2, 1908_W1
.

D1- wprowadzono dane podstawowe (imię/imiona i nazwisko osoby chrzczonej + ewentualnie imię ojca),
D2- zweryfikowano dane D1 i wprowadzono imię i nazwisko matki,
W1- zweryfikowano dane D1 i D2

Serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do indeksacji wyżej wymienionych roczników. W sumie ponad 43 000 rekordów.
Aktualny stan indeksacji można sprawdzić na stronie https://sites.google.com/site/warszawas ... cja_chrzty

Pozdrawiam
Paweł Marecki
Marecki_Paweł - 13-04-2011 - 10:49
Temat postu: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Witam

Do Geneteki i Metryk wysłano nowozindeksowane następujące roczniki aktów urodzeń i chrztów z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie.

Indeksy, w których wprowadzono dane podstawowe D1:
1842, 1844, 1846, 1848-1849, 1850, 1853, 1863, 1867-1868, 1871-1872, 1882-1891.
Indeksy, w których zweryfikowano dane D1 i wprowadzono dane rozszerzone D2:
1840-1841, 1843, 1845, 1847, 1851-1852, 1854-1861, 1864-1866, 1892-1899, 1901, 1904-1905, 1907.
Indeksy, w których wprowadzone dane rozszerzone D2 zostały zweryfikowane W1:
1900, 1902-1903, 1906, 1908.

Zindeksowano blisko 50 000 aktów.

Aktualny stan indeksacji dostępny jest na stronie https://sites.google.com/site/warszawaswjan/home

Bardzo dziękuję wszystkim osobom za trud i poświęcny swój czas przy indeksowaniu wyżej wymienionych roczników.
Zachęcam do współpracy.

Pozdrawiam
Paweł Marecki
ewa_os - 31-05-2011 - 21:34
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Jak widać się indeksuje.I od razu zgłaszam błąd.Akt ślubu 88/1880- mojej prababce dopisano nie wiem skąd drugie imię Karolina, natomiast jej mężowi nie dopisano pierwszego imienia Herman.

pozdrawiam,Ewa
Marecki_Paweł - 24-05-2012 - 17:26
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Witam
Pilnie potrzebuję kilku osób (znajomość rosyjskiego) do zweryfikowania zindeksowanych roczników parafii Św. Jana w Warszawie.
Aktualny stan indeksacji można znaleźć na stronie https://sites.google.com/site/warszawas ... rzty?pli=1
Proszę o info na e-mail indexwawajan@gmail.com
Dziękuję i pozdrawiam
Paweł
Sroczyński_Włodzimierz - 12-06-2012 - 00:27
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
pod adresem
http://genbaza.pl/warszawa/0072APW/0161Warszawa_SwJana/
są dostępne aneksy do małżeństw z 1827 roku

obawiam się, że spora część zdjęć nie będzie w pełni oddawała treści dokumentów, wykonanie kopii tej księgi jest dość trudne, trudno znaleźć rozwiązanie problemu jak zrobić to efektywnie, z dobrym rezultatem ale "w miarę tanio"Sad
brakujące kilka zdjęć będzie uzupełnione
Sroczyński_Włodzimierz - 16-06-2012 - 00:28
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
i jest uzupełnione
Sroczyński_Włodzimierz - 21-06-2012 - 02:03
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
w genbaza.pl/warszawa dostępne są kolejne alegaty/aneksy do małżeństw z AP m.st. Warszawy tym razem
1832Małżeństwa Aneksy w jpgach 1MB oraz starowana wersja - do pobrania w całości
Sroczyński_Włodzimierz - 28-06-2012 - 23:06
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
w genbaza.pl/warszawa są kolejne alegaty/aneksy do małżeństw z AP m.st. Warszawy tym razem ze Św. Jana
drugi tom (z trzech, ale na razie jedyny dostępny do fotografowania) z roku 1826
w jpgach 1MB oraz starowana wersja - do pobrania w całości
igoriosso - 28-06-2012 - 23:32
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (
Witam, mam pytanie: księgi zawarte na serwerach genealodzy.pl z św. Jana rok 1858 to unikat czy duplikat? akt zgonu nr 66 jest trochę dla mnie tajemniczy i nie wiem, czy jest możliwość odnalezienia jego drugiej wersji. Sytuacja wygląda tak, że jako rodzice Stanisława Niedzielskiego [wdowca po Mariannie ze Stefańskich] podani są: Stanisław Niedzielski (!) i Marianna z Stefańskich (!). Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy przekłamanie księdza.. Dlatego czy są dostępne alternatywne księgi z tego roku? (Duplikat bądź unikat)
pozdrawiam,
IgorD.
Sroczyński_Włodzimierz - 28-06-2012 - 23:42
Temat postu:
http://szukajwarchiwach.pl/72/161/0/-/3 ... rvL9dNRJKg
igoriosso - 29-06-2012 - 00:41
Temat postu:
niestety nie wyjaśniło to wiele..
igor
Dabkowski_Grzegorz - 29-02-2016 - 21:19
Temat postu:
Postanowiłem zapytać, choć odpowiedź pewnie jest już znana...
Tutaj są metryki ślubów z lat 1785-87 i karty mają paginację od 97 do 150. Pozostałe strony z tej księgi, która obejmowała więcej lat, jak rozumiem, czas unicestwił?

― Grzegorz
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits